Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76851) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Az jutott eszembe, hogy hátulról teszem be. "vicc" Megnézem ezt a falat mostmár közelebbről. Dead. (:

(#76852) NoLF válasza tildy (#76725) üzenetére


NoLF
addikt

429,87

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76853) fokukac válasza FehérHolló (#76845) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát most erre mit mondjak..?
Ó idők, ó erkölcsök... :D :))

@Vérboci: ó, ez classic Grafit.
Majd adok én neked Alain Delont..! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#76854) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Tényleg nem jöttök vonatozni velem? :D :D
[link] olyan jó nézni ilyesmit egy nagy tévén :) Még jegy sem kel :R

(#76855) erdey_a válasza concret_hp (#76850) üzenetére


erdey_a
őstag

akkor sem tudom elképzelni, hogy van egyszerre 15+ cég, ahol szívesen dolgoznék.
nekem ez úgy tűnik, mint ha nem szűrné meg valaki a pozíciókat.
amikor dömping volt, akkor se pályáztam háromnál több helyre.
sőt, igazából talán összesen se voltam 15 interjún, pedig eddig 7 munkahelyem volt.
persze sosem dolgoztam IT szektorban, ott ezek szerint máshogy megy.

Vérboci

(#76856) parandroid válasza erdey_a (#76855) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#76857) concret_hp válasza erdey_a (#76855) üzenetére


concret_hp
addikt

te elolvastad amit irtam? :D a 15 interju az fele annyi cegbol jott ossze, volt ahol lement 4 kor, altalaban messze nincs ennyi epkezlab pozicio ami nekem fekudne (ezek kozt is van amirol kiderult, hogy nem fekszik, de altalaban 3-5 szokott lenni, most meg olyan 15ot sikerult osszevadaszni masfel honap alatt, kulonosebb erolkodoes nelkul , ertsd: linkedinen beallitott frissiteseket megnezem amikor kuld notificationt), de mivel gyakorlatilag 8-10 honapon at a legtobb ceg nem irt ki poziciot pedig igeny lett volna ra igy most mindenki elszabaditotta a lovakat... masreszt nem hatalmas baj, ha meg a folyamat vegen is marad valasztasi lehetoseged. hidd el, nem soretessel lovok mindenre :DDD

egyebkent a legjobb, amikor random multitol 4-5 het alatt birnak eloszor felhivni aztan az a kerdes hogy surgos-e, mert ha igen akkor megporgetjuk... mindket kozvetlen konkurens hrese ezzel kezdte, tegyuk hozza mindket helyre ugy ajanlottak, hogy feltoltak a rendszerbe es instant email a hr-nek, hogy van ember, hivjatok fel. a megporgetes eredmenyekent egy ujabb het alatt sikerult egy elso koros tech interjut osszehozni, aztan megint matekozas van :C (raadasul egy olyan figuraval aki konkretan teljesen alkalmataln interjuztatni szvsz, egy bakelittelefon hangminosegu mikorfont sikerult talalnia, neha ordito kolkokkel a hatterben :U)

egyebkent ha vegigszamolom korabban nekem is kb 15-20 volt eddig osszesen, igaz olyan helyen sem dolgoztam meg ahol 6 kor az interju, 2-3bol lement mindig, sot olyan is volt, hogy a leendo fonokom mondta, hogy jo lesz az ember, beszeljuk meg a managementtel h mennyi a fizetes :DDD az mondjuk fel kornek szamit? :D

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76858) erdey_a válasza parandroid (#76856) üzenetére


erdey_a
őstag

persze persze... a pénz.
de egy szint fölött nem megyünk egy szint alá. hiába fizet mittudomén 100ezerrel többet egy cég, ha egy óra a bejárás, vagy 50 fős openoffice-ban kell senyvedni egész nap.
de ezek nyilván az én preferenciáim.
rabjuk is vagyok mondjuk, mert kereshetnék rég háromszor ennyit mint most, csak akkor nem ismerném meg a gyerekeimet.

Vérboci

(#76859) erdey_a válasza concret_hp (#76857) üzenetére


erdey_a
őstag

oké, akkor nekem ez magas. ha ugyanaz a cég, akkor miért van több interjú ugyanott? hát csak megvan a pozíció ami tetszik? vagy ha nincs ló, jó a szamár is alapon tolod?

Vérboci

(#76860) concret_hp válasza erdey_a (#76859) üzenetére


concret_hp
addikt

nemtom te milyen korokben mozogsz, de van am olyan, hogy tobb koron kell atvergotdni :DDD
egyiknel konkretan 2 korrel ezelott is ugy hivott a hr-es, hogy hat igen, kicsit sok, de inkabb biztosra akarnak menni... ma hivott, hogy tok fasza minden, de meg az engineering atyauristennel is lenne egy kis dumcsizas, de az inkabb csak formalitas :U

szerk: egyebkent nem teljesen elvetelt amit mondasz, az egyik helyen az a process h van kb. 10 pozicio ami nagyjabol stimmelhet elso ranezesre, de az nem 10 db full fuggetlen folyamatkent van kezelve.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76861) erdey_a válasza concret_hp (#76860) üzenetére


erdey_a
őstag

oké. ugyanaz a cég, ugyanaz a pozi, több kör... mea culpa, ezt nem bírtam leszintetizálni. túl logikus :DDD
én egy boci vagyok :B
fejek aztán alszok :D

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#76862) bitpork válasza parandroid (#76856) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyébként egyre több cég tulaj próbálja eladni a brand szeretetét és egyéb mondvacsinált humbugot mint okot a produktumával való foglalkozásnak az okát. Emiatt nem akarnak részesedést adni, mert hapibigfámili. Csak utána meg vannak sértődve ha másból 3-10x annyi elmegy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76863) concret_hp


concret_hp
addikt

amúgy arra van valakinek elémlete, hoyg a csehek mit csinálnak nálunk is szarabbul vírusügyileg :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76864) parandroid válasza concret_hp (#76863) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs operatív törzsük.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#76865) erdey_a válasza concret_hp (#76863) üzenetére


erdey_a
őstag

szarabbul csináljak, vagy csak őszintébben?

Vérboci

(#76866) ToBeY válasza concret_hp (#76863) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És a Belgák? Ott is brutál a helyzet, pedig szerintem ott van lóvé áz egészségügyben! :U
Ugyanakkor,ilyen "dzsunka" országoknak jók mutatói. Pl Kazah-ok nak :F

(#76867) kraftxld válasza ToBeY (#76866) üzenetére


kraftxld
nagyúr

"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok.” Az idézet Churchilltől

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76868) ToBeY válasza kraftxld (#76867) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor az van,hogy mindenki statisztikákat hamisít,de van aki ügyesebben? :F

(#76869) kraftxld válasza ToBeY (#76868) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tesztel, nem tesztel, statisztikába beleszámol / nem számol, aki meghalt azt tesztel / nem tesztel kombinációval minden %-ot ki lehet hozni ami épp a helyi kedves vezérnek megfelelő :DDD
Vö: Türkmenisztán és Észak Koreai adatok.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76870) Spet válasza erdey_a (#76865) üzenetére


Spet
addikt

Mi zárt kapus meccset játszunk a koronavírussal. Kamera nincs, játékvezető a kedves kormányunk. Védelmünk rendületlen, de válogatott egységeink lassan beengedik a gólt.

(Ha már előtte a birkózószőnyeg volt a hasonlat, most legyen nekik a kedvenc sportáguk)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#76871) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Szeretem az évszakokat, de azt nem amikor 15p alatt mindegyikben van részem :B

(#76872) NoLF válasza ToBeY (#76871) üzenetére


NoLF
addikt

ne költözz anglia nyugati részére :N

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76873) fokukac válasza Spet (#76870) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem azért zártkapus, mert zárva van a kapunk, tehát nem kaphatunk gólt? :U
(mert beleírták a nagyon alap törvénybe, pl. :D )

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#76874) gaborbol válasza ToBeY (#76866) üzenetére


gaborbol
őstag

Milyen statisztikat kell nezni Belgiumra?

(#76875) fokukac válasza fokukac (#76873) üzenetére


fokukac
nagyúr

Amúgy komolyra fordítva, nem is értem, hogy beszélhet a kedves vezető nyitásról, annyira szépek a számaink.
szvsz ez nem két hét lesz, hanem két hónap, és akkor még lehet, hogy optimista voltam. És közben meg fog halni még 10-15 ezer ember, mert nem kapnak ellátást, hiszen a kórházak telítettek.

@Gaborbol: Belgiumra? semmilyet. Belgiumot a szuper közszolgálati magyar tévé hozta elő, gondolom, a BBC-sztenderdek alapján, ugye, hogy mennyire rossz ott.

Igazából ha ránézel a csártra, ez nem látszik. DE aki nézi az M1-et, az általában nem nézeget csártokat :D vagy ha igen, akkor nem zavarja, ha nincs értelmük...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#76876) ToBeY válasza gaborbol (#76874) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én az elhunytak számát vettem össze, és abban rosszabbak számaik.
Persze lehet,hogy ebben minden benne van,nem csak a harmadik hullám...
17k vs 22k.

(#76877) NoLF válasza ToBeY (#76876) üzenetére


NoLF
addikt

2 millióval többen vannak, Európa közepén. szerintem egyik sem igazán mellékes :N

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76878) concret_hp válasza NoLF (#76877) üzenetére


concret_hp
addikt

meg naluk merhetoen nagyobb %nak volt eselye 80+ evesnek lenni, mint itthon, akiket a legsulyosabban erint...

ma kuldtek egyebkent egy kepet, hogy a honved korhaz elott allnak a mentok arra varva h bejussanak... :U

egyebkent a legjobb, hogy nagytudasu vezetunk nyilatkozatai mennyire nem jol oregszenek :DDD de azert mindent megprobalnak, az ellenzek a hibas, mert oltasellenes, az eu mert nem kuldenek eleg anyagot, az orvosok akik felmondtak esatobbi :U de ok amugy mindent jol csinalnak :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76879) EQMontoya válasza ToBeY (#76876) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem az 1 millio fore vetittett elhunytak szama a mervado.
Ebben jelenleg 5. helyen vagyunk a vilagon, de nalunk epp sokkal durvabban emelkedik, mint a cseheket kiveve barhol, szoval jovo heten mar dobogon leszunk.

Magyarorszag jobban teljesit. :(

[ITT frissul naponta]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#76880) fokukac válasza ToBeY (#76876) üzenetére


fokukac
nagyúr

de ha megnézed az elhunytak időbeli eloszlását, mindjárt más a kép.
Ott volt első hullám is amúgy, ezért tök fals az összehasonlítás.

És jól mondja Juan-Pablo, 1 millió lakosra vetítve is az élbolyban vagyunk már, úgy, hogy nálunk most nagy a halálozás, és erősen törünk felfelé.
Ha lenne olyan mutató, hogy halálozás az elmúlt héten, ott valszeg még előrébb lennénk.

[link]

amúgy nem vagyok benne biztos, hogy ez hiteles adat belgiumra...
nagy fertőzésszámokat novemberre jelez a csárt, de az aktív fertőzöttek száma meg 700 e fölött van az összesen 822 ezerből... SZóval biztos rossz. Nem lehet sok százezer ember november óta beteg.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#76881) ToBeY válasza EQMontoya (#76879) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valóban ha egy főre vetitjűk le a halottak számát,igen szar a helyzet,és még hol lehet a vége :(
Egyébként szerintem minden ország zsonglőrködik a számokkal,ki pofátlanul, ki pedig kevésbé...

[ Szerkesztve ]

(#76882) concret_hp válasza ToBeY (#76881) üzenetére


concret_hp
addikt

ha a tenyleges orszag szintu karenyhites a celod, nem zsonglorkodsz a szamokkal, sot annyira transzparensse teszed, amennyire csak tudod :U pl. latja a nep, hogy X varosban / regioban 3x olyan sulyos a helyzet mint orszagosan, amikor konkretan azt az infot kapja, hogy az o kornyezeteben mi van, akkor sokkal jobban figyel. ehhez kepest meg epphogy megyei szintu adataink is nagy nehezen vannak csak.

szerintem iszonyu sulyos felelossege lenne a tajekoztatassal megbizott embereknek, mar hogy a tenyleges tajekoztatassal, nem azzal a bohockodassal amit lemuvelnek.

erdemes rakeresni pl. Merkel beszedere egy evvel ezelottrol vagy a masodik lockdownrol. vesd osse Vitya sokaig ervenyes jelszavaival, mint pl. nem zarjuk be az iskolakat, mert ervenytelen lenne a tanev, legyoztuk a virust es a tobbi hasonlo.
de akar az oltasi tervet is emlithetnenk ugy pl. ami ugy szivarog ki, de a legfobb parametere, hogy egy kurvanagy kaosz az egesz.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76883) lenox válasza EQMontoya (#76879) üzenetére


lenox
veterán

De amugy az 1 millio fore vetitett elhunytak szama nem azt mutatja meg, hogy mennyire resze kapta mar meg a lakossagnak a virust? Tehat ha nalunk ez nagyobb, akkor mar elorebb jarunk, tobb ember fertozodott mar meg.

(#76884) EQMontoya válasza lenox (#76883) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te most trollkodsz? :)

Same rules apply!

(#76885) Lortech válasza EQMontoya (#76884) üzenetére


Lortech
addikt

Szerintem a több jobb! Kivéve ha kevesebb, mert akkor az a jobb.

Thank you to god for making me an atheist

(#76886) erdey_a


erdey_a
őstag

most dobta a fészbuk (van alibim biztos úr, én csak a lányom házi feladata miatt léptem be):

minimálbér plusz túlóráért megdögleni heti 60 órában...
de van előrelépési lehetőség!
lám, az amerikai álom itthon is elérhető

Vérboci

(#76887) EQMontoya válasza erdey_a (#76886) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jo fizu ez. Egy hetre.

Same rules apply!

(#76888) NoLF válasza erdey_a (#76886) üzenetére


NoLF
addikt

Remelem nem gondolod hogy ennel tobbet keres barki egy bufeben :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76889) erdey_a válasza NoLF (#76888) üzenetére


erdey_a
őstag

nem gondolom. sőt, ennyit se kap. maximum okosba.
én az 50-60 órás kitételen akadok ki. meg úgy általában a túlóra emlegetésén. hogy "gyere hozzánk dolgozni, az alapbér lóphasz, de ha itt töltöd a fél életed, akkor nem csak hónap huszadikáig jössz ki a pénzedből, hanem akár huszonötödikéig is."
ha alapbérből, minimálbérből meg lehetne élni, akkor nem túlórára lenne szükség, hanem még egy alkalmazottra.
és a magyar nép örül, ha túlórázhat...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#76890) Spet válasza EQMontoya (#76887) üzenetére


Spet
addikt

Ha nezed az atlag allashirdeteseket hasonlo (nem szakmunkas) munkakorre, akkor atlagosan 1000 Ft/ora napi bejelentesre. 10 oras munkaidovel.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#76891) fokukac válasza erdey_a (#76886) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hajrá Boci!
valósítsd meg az álmaid, mi támogatunk..! :)

de van azért jobb is. :)
[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#76892) Marcsello31 válasza erdey_a (#76886) üzenetére


Marcsello31
őstag

:DDD Gyros evő íz tesztelő embert nem keresnek?

(#76893) erdey_a válasza fokukac (#76891) üzenetére


erdey_a
őstag

tesla? hangszórógyárba nem megyek... nincs jövője.
jó lesz nekem a kebabos :D

Vérboci

(#76894) EQMontoya válasza erdey_a (#76893) üzenetére


EQMontoya
veterán

Haaat tobb jovoje van jelenleg, mint a benzinmotornak. :P

Same rules apply!

(#76895) erdey_a válasza EQMontoya (#76894) üzenetére


erdey_a
őstag

ennek? jövője? [link]

Vérboci

(#76896) NoLF válasza erdey_a (#76889) üzenetére


NoLF
addikt

De ez mindenutt igy megy basky...

minimalbert kapsz, de ha eleg sokat dolgozol, abbol akar elheto love is osszejohet. Nincs idokolteni? Hah! Minek dolgozol annyit? ;)

on and on and on and on... ((My cypher keeps moving like a rolling stone...)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76897) erdey_a válasza NoLF (#76896) üzenetére


erdey_a
őstag

igen így megy... sajnos.
nagyon alacsony ehhez az intelligencia az országban (világban). nap mint nap találkozom ezzel. családon belül is, és nem csak minimálbéres vonalon. após mondja mindig, hogy a sógor milyen jól keres. ja... jól. hajnali fél 3kor kel, 4re ausztriában kell lennie. délután kettőkor ér haza, ebédel, tesz vesz, aztán alszik. a 3 gyerek meg lábujjhegyen jár egész délután, mert apa fáradt. a valamikor szép, okos, intelligens, építészmérnök felesége meg gyerekterelő mosónővé vált mellette.
hát biztos jól keres. (netto 1500-1800 eurót amúgy, nagyobbrészt feketén persze).
nem jutnak el odáig agyban, hogy itthon is lehetne kertészkedni kevesebbért, de több szabadidővel, aztán akkor anya is dolgozhatna, és együtt jobban jönnének ki pénzzel is, idővel is.
de hát a ez micsoda jó pénz...

lazán kapcsolódik:

Két ügyvezető igazgató beszélget:
- Te fizetsz az embereidnek?
- Én nem.
- Én sem. És bejárnak?
- Be.
- Az enyémek is. Te, nem kéne ezektől belépődíjat szedni?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#76898) Tothgera30 válasza erdey_a (#76897) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ehhez azért az is társul hogy a munkavállalót rendesen megvezetik idehaza. Kirendelt hallgató nálunk hétköznap 15k-t, hétvégén 22,5k-t kap a pandémia miatt. Saját munkahelyemről egy hete átvezényeltek (egyik napról a másikra, szóbeli tájékoztatás alapján), olyan munkahelyre ahová szakképesítésem/tapasztalatom nincs. Majdnem ugyan azért az összegért amennyiért a gyakorlatos jön el. Jah... felmondani nem lehet. Szóval most inkább dolgoznék egy olajfúrótornyon 0-24-ben, fürdőruhában, nagyjából ugyan annyira értenék hozzá mint amit most köteles vagyok elvállalni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#76899) EQMontoya válasza erdey_a (#76897) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert ez ékes példája a hülyeségnek. Mert - ha jol ertem - anyuka nem dolgozik, de véletlenül sem költöznek közelebb a határhoz...

Same rules apply!

(#76900) fokukac


fokukac
nagyúr

Mindeközben, ugyanebben az országban... :C

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.