Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76101) Beaumont válasza ToBeY (#76100) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Rohogni fogsz de az osszes angol kollega minden alkalommal a munkahelyen mikor osszetalalkozunk (akar 20-25 alkalommal egy nap) megkerdezi igy... :D

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#76102) ToBeY válasza Beaumont (#76101) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én tényleg azt hittem,hogy ez csak egy vicces sztereotípia és nincs így. :B

(#76103) NoLF válasza erdey_a (#76099) üzenetére


NoLF
addikt

áh, ott mindig lépcsőzni kell... :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76104) erdey_a válasza NoLF (#76103) üzenetére


erdey_a
őstag

én a földszinten rendezkednék be, lépcsőzzön az ifjúság

Vérboci

(#76105) NoLF válasza erdey_a (#76104) üzenetére


NoLF
addikt

Nyilvan, de ha sir/segiteni kell neki/eldugult a fenti wc/le kell hozni vmit a padlasrol/legteleniteni kell a radiatort/kismillio mas dolog van, akkor csak felmennel, nem? :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76106) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Amúgy a pedofil tartalmakat üldözi valaki ma mo-on? (ha már a lányok szülei/gondozói nem tesznek semmit)
Állítólag ez a Zsebibaba nick nevű(14 éves) lány és hasonlók, töltenek fel ilyen témájú képeket az Instára stb. [link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#76107) EQMontoya válasza concret_hp (#76097) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk mar az a kérdés is felmerül, hogy felvenni hogy sikerült?

NoLF: kitartás, remélhetőleg hamarosan jobb lesz! Ebből is látszik, hogy kormányunk milyen hibátlanul kezelte a helyzetet. :(

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#76108) zoltanz válasza zoltanz (#76106) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Törvény ENSZ szerint 18 év alatt védeni kellene őket.
Ilyen tartalmakat meg kellene szüntetni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#76109) ToBeY válasza zoltanz (#76108) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megnézve az insta-át olyan mint egy felnőtt oldalé, úgy látszik ez még ok.

(#76110) erdey_a válasza NoLF (#76105) üzenetére


erdey_a
őstag

nem...
hagynám, hogy a feleségem beteljesítse a női princípiumot
:DDD

Vérboci

(#76111) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az egész ház zeng a zenétől. Kezdem kapiskálni miért jött ma a szomszéd haza lőfegyvernek látszó tárggyal...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76112) parandroid válasza bitpork (#76111) üzenetére


parandroid
nagyúr

Davaj-gitár hegedűtokban?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#76113) bitpork válasza parandroid (#76112) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Iza aszongya semmi tok semmi takaró, konkrétan egy megtör vadászpuska.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76114) kraftxld válasza tildy (#76094) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, mindent eléggé I-vel mondanak, ez azért kicsit túl van tolva de bőven vannak emberek (főleg az idősebb, mélyen délen lakó mezőgazdaságban dolgozók :D) akik még durvábban tolják.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#76115) concret_hp válasza EQMontoya (#76107) üzenetére


concret_hp
addikt

igen ez egy extrém jó kérdés. az ember felett már senki nincs aki rendesen ért a szakmához, így aztán nem is volt szakmai interjúja.. most hogy ez mennyire lol abba ne menjünk bele :DDD mivel pont a vírus szituban kezdett (febr valamikor) meg nehezen kapott notit meg stb, meg a sok belépő tréning, így 1 hónap volt mire levettem, hogy nem túl penge az arc (mondjuk heti átlag 1.5 óra beszédből :DDD) de hogy totál semmi, az kb. 3 hónapig tartott... viszont hogy a közvetlen kollegáinak hogy nem tűnt fel, azt ne kérdezd... vagy úgy voltak vele, nem az ő dolguk :F és ami gond, hogy annak kéne kirúgni aki felvette, ami nyilván neki is hatalmas arcvesztés :U de a fő poén, hogy ha internnek jössz, akkor is van background check.. na azon hogy csusszant át az ember :F
kb. azt a szintet képzeljétek el, hogy adatos teamet vezet elméletileg és amit küld sql-t abban így szűr hónapra: ... 'month' > 2 and 'month' < '9' ... , táblanevek a joinban A B C meg hasonlók amikről kurvagyorsan leszoktatnak, ha ilyeneket csinálsz, az ember meg 10 év XP-t kamuzott össze a területen benne 2 év pár hónap fészbúk pl. szóval nem ilyen random cégek.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76116) concret_hp válasza concret_hp (#76115) üzenetére


concret_hp
addikt

viszont hétfőn meg kell tudnom h emiatt pontosan hogy kell felnyomni a HR-nél ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76117) tildy válasza NoLF (#76098) üzenetére


tildy
nagyúr

Remélem hamarosan jobba alakul az életetek. De legalábbis kerül fordul valami munka.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#76118) bobsys


bobsys
addikt

Ma koltoztunk. Mivel cegek olyan arat mondtak amitol letettem a hajamat, igy kibereltem a legnagyobb teherautot amit sima jogsira meg lehet es fogadtam embereket pakolni. Tegnap bepakoltak, ma reggel meg gyerekkel elfurikaztuk a dolgokat. 13 tonna ossztomeg, 10 meter hosszu, V10 benzines automata valtos. Fogyasztasrol felesleges beszelni, legyen annyi, hogy a benzinkuton mindig $100 foglalnak be es abbol nem lett tele a tank. Teljesen jol lehetett vezetni, picit nagyobb iv kanyarodaskor, de egyebkent, ment a 110km/h a palyan minden gond nelkul.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#76119) FehérHolló válasza bobsys (#76118) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azért szívesen vásárolnék literenként 160 forintért dízelt/benzint! :)

Mondjuk nem lennék túl nyugodt, ha egy egy ekkora monstrumot kellene vezetnem.
De ugye minden simán ment?

Skynet is real. It's called Google.

(#76120) parandroid válasza FehérHolló (#76119) üzenetére


parandroid
nagyúr

“Minden rendben ment? Megpróbálnak megzsarolni, megölni, és te azt kérdezed, minden rendben ment?Fogadjunk, hogy a temetésemen sem hagyod ki: Őszinte részvétem. Minden rendben ment?”

Utálom, hogy mindenről eszembe jut valami 90-es évekbeli filmidézet. Arra bezzeg nem emlékszem, hogy mit ettem tegnap ebédre, vagy hogy mi a bánat is volt az einkaufszettelen, amit otthon felejtettem.

Ráadásul még azt is tudom, hogy a fordítás - amilyen vicces és zseniális is volt a 90-es évek elején (atyaég, lassan 30 éve) -, nem igazán hozza az eredeti szöveget:

- Did I miss anything?
- Gates tries to blackmail me, you ask me "Did I miss anything." Gates gets killed, you say "Did I miss anything." I bet you went up to Mrs. Lincoln at the Ford Theatre and said "How was the show? Did I miss anything?"

Na mindegy, mai kisszínes rovatunkat hallottátok. Az a teherautó meg nagyon királyul néz ki, kipróbálnám.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#76121) Uher válasza bobsys (#76118) üzenetére


Uher
aktív tag

Felenk ez mar C kategoria. Furi, hogy arra engedik a sima (szemelyauto?) jogsival.

(#76122) fokukac válasza bobsys (#76118) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az igen. :)
kamionos úr.
Amúgy miért költöztök, nem volt jó ott miami fölött?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#76123) bitpork válasza bobsys (#76118) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Eh. Egy Q7 tankolásánál is alap a 100€....

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76124) erdey_a válasza bitpork (#76123) üzenetére


erdey_a
őstag

ha van pénz majomra, akkor legyen banánra is ;]

Vérboci

(#76125) bitpork válasza erdey_a (#76124) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tehén, nem majom :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76126) erdey_a válasza bitpork (#76125) üzenetére


erdey_a
őstag

és ad-e tejet?

Vérboci

(#76127) NoLF válasza erdey_a (#76110) üzenetére


NoLF
addikt

és ezt ő is tudja? :D

tidly: köszi, nem aggódunk... mint mindig, most is bízunk benne, hogy valami lesz.

ugyebár olyan még nem volt, hogy valami ne lett volna :DD

bobsys: gratula, ekkora tehenet rutin nélkül azért annyira nem egyszerű manőverezni... bár kint nem igazán emlékszem, hogy túl szűk utcák lennének :) mindenesetre furcsállom én is, hogy mezei jogsival lehet terelgetni 10 méteres 13 tonnás monstrumot :Y

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76128) gaborbol válasza NoLF (#76127) üzenetére


gaborbol
őstag

Biztos lehet, mert a hajo, loszallito, meg a RV, es a motor coach nehez is meg hosszu is es azokhoz sem kell speci jogsi.

(#76129) gaborbol válasza gaborbol (#76128) üzenetére


gaborbol
őstag

Most megneztem 13 tonna es 13 meter atlagban,de pl Californiaban 15 meterig vezethetsz kereskedelmi rendszam nelkuli jarmuvet. Es ahogy kell a kolcsonzo nem hasznal kereskedelmi rendszamot :)

(#76130) fokukac válasza bobsys (#76118) üzenetére


fokukac
nagyúr

Kamion aélet..! :D de hát Amerikában miért pont ezen csodálkoznánk... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#76131) bobsys válasza FehérHolló (#76119) üzenetére


bobsys
addikt

Sima ugy volt. Kb 480 kilometert mentunk es volt ugy 6 darab kanyar osszesen a tobbi egyenes autopalya. Utcak szelesek, 2 savot hasznalva lehetett kanyarodni. A tobbi meg 5 ora zotykolodes a kolokkel. Csalt az oraja, 65 mph mentem aztan neztem, hogy google maps azt mondja, hogy 60mph.
Gyermek annyira elvezte, hogy azzal akart elmenni vasarolni a hetvegen :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#76132) bobsys válasza fokukac (#76122) üzenetére


bobsys
addikt

Nem talaltunk megfizetheto aron hazat a kornyeken. Vagy fel milla es komplett felujitas kell neki vagy nem fer bele a hitel vagy pedig fos iskola korzethez tartozik. Itt jo az iskola, uj epitesu haz, par szaz haz van a kozossegen belul, gated, gyerek mar tegnap delutan elment egyedul bizajozni, nem kell felteni, hogy elteved elutik stb. Sot mar ossze is haverkodott masokkal. Ez Bocaban nem ment, ugye eleve lakasban voltunk az 5-ik emeleten, sokkal kevesebb fiatal.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#76133) bobsys válasza NoLF (#76127) üzenetére


bobsys
addikt

Ahogy gaborbol is irja, nalunk is 26000 lbs alatt barmit lehet vezetni, ha RV akkor meg ne is vonatkozik ra a sulykorlat. Amig mentunk tobb hasonlo teherautocal is talakoztunk, mentek lefele vagy jottek velunk iranyba. One-way rental teljesen megszokott, nekem is az volt, 3 napra adtak x merfordel az arban (afolott meg $0.3 / mile)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#76134) NoLF válasza bobsys (#76131) üzenetére


NoLF
addikt

nagyon ritkán találni olyan gépjárművet, aminek nem csal az órája - és ez így is van rendjén. én eddig a kismillió gépből egynél vettem észre, hogy csak minimális az eltérés a műszer által mutatott, és a valós sebesség közt - aztán kiderült, hogy nem váltómérete a gyárinak a gumiabroncs, amivel a sárkány rendelkezett :K

nem kételkedtem abban, hogy nem lehet vezetni azt a monstrumot normál jogsival, csak simán furcsálltam :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76135) fokukac válasza bobsys (#76133) üzenetére


fokukac
nagyúr

Remélem, megcsapattad azért valamelyest :D (totalcar - buszcsapatás, 2004)

És azt is remélem, hogy jó lesz az új helyen. :B

@#76071erdey_a
amit itt írnak, az nem túl bíztató az autóipar és a csip-gyártás szempontjából...
[link]

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#76136) Tothgera30 válasza fokukac (#76135) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig még Winki anno F650-et is tesztelt. De ahogy nézem a Ford honlapját, 75 ezer dolcsi körül már igen szép extrásat ki lehet fogni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#76137) gaborbol


gaborbol
őstag

Nalunk is lelottek a Ford gyarat, ott allitolag minden van csak ABS szamitogep, igy nem tudnak lejonni a kocsik a sorrol.

[ Szerkesztve ]

(#76138) concret_hp


concret_hp
addikt

excelből valahogy elő lehet varázsolni, hogy ki editálta a doksit, de az új verzióban nem találom, ezt tudja esetleg valaki, hogy hol van? :D itt ugye mindenhez IS értünk :DDD
(azt kéne bizonyítanom egy átszerkesztett doksiról, hogy azt én csináltam)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76139) NoLF válasza Tothgera30 (#76136) üzenetére


NoLF
addikt

azért az remélem mindenkinek világos, hogy ez olyan távol van egy teszttől, mint én Miamitól :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76140) gaborbol válasza concret_hp (#76138) üzenetére


gaborbol
őstag

Ez Office 365 excel. Megnyitod a kerdeses fajt, file menu es info.

bobsys: Nalunk $450K korul indul egy csaladi haz pici kerttel, 80-as 90-es evekben epult...

Ha kilepunk a mostani korzetbol kicsit a mezogazdasagi korzetek fele akkor $450K- ert kapunk egy uj epitesu csaladi hazat normalis meretu kerttel, viszont az ingazas onnantol fogva akar napi 1-2 ora is lehet.

Munkatarsam ugyan ilyen paramtrek mellett most vett hazat Columbus/Ohio $325K. Oda nem vagynuk azert :)

[ Szerkesztve ]

(#76141) concret_hp válasza gaborbol (#76140) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi a hülye macen is sikerült megtalálni... a kis szellemi tulajdon tolvaj még erre is gondolt, 2014-ben keletkezett egy olyan doksi, ami valójában 3 hónapja... :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#76142) erdey_a


erdey_a
őstag

ma hazaküldték a lányomat az iskolából, mert köhögött... köhögni mert!
azóta nem köhög. az orvos szerint egészséges. az orvos sem érti miért küldték haza. de hazaküldték, így 10 napig nem mehet iskolába.
most oldjam meg, hogy legyen vele valaki, én meg tanuljak vele esténként.
forrongok. embert tudnék ölni. az ideg szétbasz. más miatt is, de ez most betett.
megőrült ez a kurva világ. mindenki túlvezérelt, gondolkozni képtelen csinovnyik lett és megfelelési kényszerrel küzd?
külföldre kellett volna menni. de az asszony a béklyó.
elválok...

Vérboci

(#76143) NoLF válasza erdey_a (#76142) üzenetére


NoLF
addikt

az szép... és ha az orvos azt mondja, semmi baja, akkor sem mehet vissza suliba? mi a pin@ van, de tényleg? :F

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#76144) parandroid válasza erdey_a (#76142) üzenetére


parandroid
nagyúr

A lányom ma betegen jött haza az iskolából. Láza van, meg kezd köhögni. Biztos az Aladár lányától kapta el, mert az napok óta ott köhög az osztályban, a tanárok meg nem küldik haza, vagy orvoshoz. Ja, meg a tanárnő is elkapta, szóval most úgysincs tanítás, csak gyerekfelügyelet, mert helyettesíteni nincs szaktanár.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#76145) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Volt valami olyan itt a másodick hullám indulása körül hogy az otthondolgozás a minimálbér 10%-ával / nap lesz "honorálva". Ebből lett valami kötelező erejű dolog?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#76146) gaborbol válasza erdey_a (#76142) üzenetére


gaborbol
őstag

Fonokom elkapta a Covid-dot az elejen o is csak picit kohogott. Nem covid, de azert elment tesztre. Teszt pozitiv lett. Karanten, majd teszt negativ ahogy kell. Es aztota is kohog, ugy 6 hete.
Lehet egy negativ Covid teszttel az iskola sem problemazna.
O is mondja, hogy ha kimegy ugyfelekhez es kohog, akkor latja rajtuk , hogy paran meg vannak remulve. Szerintem ez kb ertheto es o is igy van vele.

(#76147) erdey_a válasza NoLF (#76143) üzenetére


erdey_a
őstag

őrület van... az...
fun fact: a fiam tényleg köhög kicsit, meg kicsit orrfújós péntek óta (volt ugye ez a 16 fok aztán meg mínusz 2, hát egy 5 éves gyerek így éli meg) de ő vígan jár oviba, nem küldte haza senki. a lányom nem beteg (az akut unikornis és rózsaszín mániát nem ide számítva), erre hazaküldik. agyhalál.

rettegjünk. haljunk meg. mindegy. de ez így nem mehet tovább.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#76148) erdey_a válasza gaborbol (#76146) üzenetére


erdey_a
őstag

16 éves kor alatt nem végeznek covid tesztet (magánorvosnál)
meg nincs is erre tizen-huszonezer forintom.

az egészben az a bosszantó, hogy a gyerek felügyeletét nem tudom könnyen megoldani. ha én maradok otthon, sok pénzünk bánja. ha a feleségem, akkor a munkahelye. kis magyar valóság...

a "szemétláda tótok" meg 80% fizetésnyi ápolási díjat fizetnek annak, aki a digitális oktatás miatt otthon van a gyerekkel.
A táppénz itt meg 60%. Pfff...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#76149) gaborbol válasza erdey_a (#76148) üzenetére


gaborbol
őstag

Ebbe bele sem gondoltam.

Gyerekorvosnal is ingyenes a Covid teszt, valamint a szulot is tesztelik aki bevitte a gyereket, es arra kernek, hogy ha tobb gyereked van, akkor lehetoseg szerint a masik gyereket a masik szulo vigye tesztre, hogy azt is le tudjak tesztelni.

Marha nagy makunk van as anyossal, hogy eddig itt volt a harom gyerekkel, de mar kezd neki is sok lenni.

(#76150) erdey_a


erdey_a
őstag

most így egy palack bor után jobban belegondolva, az igazi bajom a világgal az, hogy nincs igazán családom (nyilván a feleségemet és a gyerekeket leszámítva) és nincsenek barátaim.
65 évig akartam élni, de ebből inkább csak 55 lesz így. a kisebbik akkor már 20 lesz. érteni fogja.

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.