Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72151) tbs válasza Tothgera30 (#72146) üzenetére


tbs
addikt

mindketto eleg ratyi. a kia - hjundaj vonal is messze jobb. (oke, genetikusan tavolsagtarto vagyok a tigris utani "nemet" jarmuvektol... (mar az is hatarteset volt...))

(#72152) Tothgera30 válasza FehérHolló (#72147) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ebbe a témába, mint laikus, nem akarok nagyon részletesen belemenni, de az akkumulátor a legritkább esetben hibásodik meg, ha mégis, cellákat cserélnek, tehát mondhatni hogy pusztán a gyártás a nagy ökológiai lábnyom. Fenntartás pedig akár nap/atom-energiából is megoldható. Cserében a belső égésű motorral szerelt járművek esetén folyamatos szennyezés vehető észre, mert nem csak a kipufogógáz, de az olaj, és egyéb tartozékok cseréje, vagy akár a keletkezett fékpor is ide sorolható. Másrészt gyakori a hibrid verdák felhasználása, ott belső égésű és elektromos pakk is van, tehát minden, csak nem elkerülhető hogy hajszárító motorral hajtsuk autóinkat. Legalábbis azt amit napi közlekedésre szánunk. Azért élményfaktor konzerválás gyanánt én is eltároltam egy 2T motort, imádom a hangját és az illatát. :B

#72148 peterkeT: Ezért vagyok vele én is hadilábon, meg ugye az e-Up-ot 2019 év végén kivonták, a 7,5m-s alapár, kedvezménnyel, elektronyos autó támogatással és egy kis alkuval simán megállt 5m-ben. Ehhez képest jó pár éveseket látok a hahu-n ennyiért. Villanyos Golf/Leaf/Focus lenne a kényelmes méretkategória, abból persze jó pár éves csak használt fér bele a kerete, de használni lényegesen korrektebb számomra (183cm) és még a bringa is belefér.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#72153) parandroid válasza Tothgera30 (#72152) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy is vicces ez az elektroautósdi. Full elektrik minit is bemutatták tavaly frankfurtban, azóta is promózzák agyba-főbe, de utcán én még egy darabot sem láttam. Pedig érintettség okán rááll az ember szeme. No meg itt azért van minden a lambótól a tesláig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72154) Tothgera30 válasza parandroid (#72153) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mini eleve a Prince motor miatt annyira nem keresett, így lehet már csak amúgy is kiesik a keresési szórásból, mert "elfelejtik". Bár lényeges hogy Tesla, i3, Leaf, Ioniq, stb. rajongótábora van, elektronyos Mini meg még nem nagyon, pedig még valami vlogger is besztámolt róla hogy micsoda feature. Én ha vennék olyat keresnék ami mezei Golf/Astra/Focus vonalon mozog, mert van hozzá karosszéria alkatrész ha gebasz van, meg nem tűnik ki a tömegből.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#72155) EQMontoya válasza parandroid (#72153) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig en mar lattam itthon zold rendszamos MiNit azzal a hulye felnivel, szoval igenis van.

Same rules apply!

(#72156) bitpork válasza Tothgera30 (#72152) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

FYI az elektromos autóknál is van fékpor, és hiába a cellánkénti csere ha korlátolt a kémiai akkumulátorok gyártásához szükséges anyag készlet és még az újrahasznosítása sem megoldott. Nem mellesleg a gyártása alatt több kárt okoz pont az akksi miatt mint egy belsőégésűnek a gyártása tehát már hátrányból indul.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72157) parandroid válasza Tothgera30 (#72154) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Felejtsétek már el ezt a Prince motort, 2012 óta saját fejlesztésű bmw motorok vannak a miniben, de a prince-ek utolsó szériája is már javított volt. Amúgy is csak a legerősebb, cooper s-ekbe került 2 literes motorokról volt szó, a sima szívó 1,6 coopert, meg az 1,2-es mini one-t eleve nem is érintette, pedig az eladott autók zöme ilyen volt. Mégis mindenki ezzel jön, hogy a mini az szar, mert prince motoros. Ehh...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72158) parandroid válasza bitpork (#72156) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, az elektromos autók sokkal szennyezőbbek, mint a tédéi, elpusztítják a földet, olajat öntenek a tengerekbe, és megerőszakolják a kisfókákat! Ezt mindenki tudhassa!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72159) Tothgera30 válasza bitpork (#72156) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"elektromos autóknál is van fékpor" - Van, csak lényegesen kevesebb. Átlag user egypedálos üzemben elvan vele.
"még az újrahasznosítása sem megoldott" - Ott a válasz. Még. Ez hamarosan változni fog.
"a gyártása alatt több kárt okoz pont az akksi miatt mint egy belsőégésűnek a gyártása" - Erre nem fogadnék. Szerintem egy korszerű hibrid SUV gyártása közel annyi alapanyagot emészt fel, és használat folyamán, mondjuk 10 évre redukálva visszahozza.

#72157 peterkeT: Ebben bizony igazad van, de a köznép fél tőle, de ismerősi körből kiindulva, nem nagyon lesnék meg. Ami ritka, ahhoz nehezen beszerezhető az alkatrész, legalábbis gazdaságosan, főleg ha korosabb járgányról van szó, és bontóból vadásznék hozzá valami bizbaszt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#72160) EQMontoya válasza parandroid (#72157) üzenetére


EQMontoya
veterán

Felejtsétek már el ezt a Prince motort, 2012 óta saját fejlesztésű bmw motorok vannak a miniben

Nem mint ha a BMW gyartott volna az elmult 10 evben olyan motort, amihez nem szeriafelszereltseg az imamalom...

Az elmult 10 ev autos fejleszteseit figyelembe veve, szerintem is az elektromos (vagy legalabb reszben, azaz hibrid) az irany. A modern benzinesek es dizelek is agyon vannak bonyolitva, rengeteg a nem tul megbizhato konstrukcio ennek okan, ennel tenyleg szazszor jobb egy jo villanyos vagy egy hibrid Toyota pl.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#72161) bitpork válasza parandroid (#72158) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne menjünk el a komoly témától. Hanula Barna előadás ajánlott e témában ami elég erőteljesen behatárolja a ződ felhasználási lehetőséget.
És csak a tisztánlátás okán: nem mondtam vagy állítottam hogy a villany kerekezés rossz. Csak azt, hogy a nyálas meghajtásnak a teljes leváltására történetesen alkalmatlan és mint ilyen merőben felesleges és haszontalan megváltónak beállítani és feszt piedesztálra emelni a kőolajas hajtással szemben.
Szerintem.

(#72159) Tothgera30: lehet h vannak akik félnek tőle, vannak akik vakon hisznek benne de szerintem sokan csak várják a valódi megoldást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72162) Winner_hun válasza FehérHolló (#72147) üzenetére


Winner_hun
félisten

Más mérési módszer miatt 79, az nálunk nem annyi lenne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72163) FehérHolló válasza Winner_hun (#72162) üzenetére


FehérHolló
veterán

a mérési módszertől eltekintve (=konvertálva az eredményt), vásárolható náluk a mi 95-ösünk alatti 2 kategória is

Skynet is real. It's called Google.

(#72164) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tegnap elkezdték a fűtéscső felújítását/cseréjét,ezért felbontják a ház előtti parklót.
Igen "kellemes" reggeltől-estig a légkalapácsot hallgatni.
Egy töri a betont 7nézik jó magyar szokás szerint.

(#72165) Pttypang válasza ToBeY (#72164) üzenetére


Pttypang
veterán

Majd amikor "visszarakjak" es elkezd suppedni, mert csak ugy so-so csinaltak meg...

A haz mogotti parkoloban keresztben fut egy suppedes, szerintem a munkagepekkel osszetortek egy csatornacsovet vagy hasonlo.

Everybody lies.

(#72166) fokukac válasza ToBeY (#72164) üzenetére


fokukac
nagyúr

De legalább csinálják...
nálunk a ház előtt (és a környéken) a kijárási korlátozás első napján, szombaton reggel 8-kor (!) megjelent két csávó, és körbevágta a kátyúkat ilyen betonvágó géppel. Majd úgy otthagyták, azóta is úgy van. Ez volt március 28 körül. Kíváncsi vagyok, hány hónapnak kell eltelnie addig, míg végre tényleg megcsinálják...

Közben az autók nem akarnak belemenni a kátyúba, így a csatornafedőre mennek rá, ami elkezdett billegni, és klattyog.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72167) ToBeY válasza fokukac (#72166) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt még nem tudjuk hogy csinálják-e majd,vagy csak feltúrják a ge**be a parkolót és itt hagyják a francba az egészet.Szept 15-ig van kiírva a javítás,azért az még sok idő :U

(#72168) BlacKSouL válasza fokukac (#72166) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha visszaemlékszel pár éve fbra tettem fel rendszeresen minden nap képet a főtér előtti legbelvárosibb főút szakaszról ahol egy 3 négyzetméteres turas miatt hónapokig nem volt aszfalt, és egy komplett sáv. Hónapokig. Egy 6 perces aszfaltmunka hiánya miatt.
Nem tudom létezik e még ilyen ország, ahol ennyire az a lényeg, hogy minél lassabban készüljön el valami, főleg ha az felújítás, építkezés, útépítés vagy javítás. Talán még a csehek autópályája ilyen.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#72169) NoLF válasza fokukac (#72166) üzenetére


NoLF
addikt

itt szombaton kivágták a javítandó kátyúkat körbe, hétfő reggel 9kor betömték, azóta is perfekt.

rendesen meglepődtem :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#72170) BlacKSouL válasza parandroid (#72145) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] így

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#72171) fokukac válasza BlacKSouL (#72170) üzenetére


fokukac
nagyúr

gondoltam is Rád, mikor olvastam reggel a hírt :)

itt csak 3 fok volt, most 8 van, de délutánra állítólag 21 lesz.
Én ettől kapok hülyét, hogy évszaknyi különbség van a reggel és a délután között...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72172) fokukac válasza tildy (#72149) üzenetére


fokukac
nagyúr

szia! igen. de ez mutatja is az értékét és a benne lévő DAC minőségét, nem gondolod? :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72173) BlacKSouL válasza fokukac (#72171) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Bájos dolog 4 fokban szemüvegben maszkban hivatalba be, utcára ki, boltba be, utcára ki, bankba be, utcára ki, és elmagyarázni mindenkinek hogy nem hülye vagyok, csak nem látok, mert hidegben amúgyis bepárásodik a szemüveg, ha meg direktben koncentráltan ráfújom a párát a maszk alól, akkor neg egy örökkévalóság hogy ez megszűnjön. Ha meg fogdosom oket akkor meg akar fel se tegyem.
Szoval kicsit most mar nekem is nagyon kezd kilenni a fa@szom koronával, virussal, sarkvidéki hideghullámmal együtt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#72174) lenox válasza fokukac (#72172) üzenetére


lenox
veterán

Kerdes, hogy hol van az a szint, amikor mar nem a DAC hangminosege a leggyengebb lancszem. Tul messze nincs szerintem.

(#72175) fokukac válasza lenox (#72174) üzenetére


fokukac
nagyúr

Persze. Viszont az ájfónokban ha valami jó volt eddig, az a DAC, kurvaszép hangjuk volt, sokkal szebb, mint bármely más mobilnak.
Erre kiveszik belőle, és adnak egy olcsót egy külső eszközben, majd azt sem, illetve csinálnak egy olyan csatlakozót, amihez senki nem gyárt fülhallgatót vagy akár eszközt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72176) emvy válasza fokukac (#72175) üzenetére


emvy
nagyúr

Nagy penzben fogadnek ra, hogy nem tudod megkulonboztetni az iPhone es pl. egy Samsung hangjat.

while (!sleep) sheep++;

(#72177) BlacKSouL válasza fokukac (#72171) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Meg észak és dél között ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#72178) fokukac válasza emvy (#72176) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem volt Samsung a családban úgy ~6 éve, de szívesen kipróbálnám.Elhiszem, hogy az új/csúcsmodellekben jó dac van.
Az összehasonlításom nexusokra, pixelekre és moto-kra terjed ki. A Nexus S-nek kimondottan jó hangja volt, a NExus 4-esnek viszont bántóan gyenge. Az 5x ennél egy picit jobb volt, a pixel 1 már sokkal jobb, de még mindig nem érte el az ájfón 5s vagy SE szintjét.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72179) bobsys


bobsys
addikt

Hol, melyik cegnel erdemes online agy keretet es matracot venni akik kiszallitanak es megbizhatoak? En kb az Ikeat ismerem csak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#72180) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#72177) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] vajon létezik még a Földön ilyen kis területű ország, ahol ekkora különbség alakul ki tartósan?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#72181) parandroid válasza BlacKSouL (#72180) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Hungarikum! Minden az. Minden is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72182) gaborbol válasza Tothgera30 (#72146) üzenetére


gaborbol
őstag

Ok nem epitettek anno a kommunizmust es ertelmes meretu autokat gyartottak a nepnek elerheto aron, nem trabit, meg warbit meg kispollakot es annak mozgatasara szukseg volt egy nagy motorra.

A nagy motor nem volt szethegyezve, alacsony fordulaton volt nyomatek, csendes volt es kiment a vilagbol.
Fogyasztas anno nem volt kerdes, mert olcso volt a benzin. Ez maradt , mert nem voltak erdekeltek, rakenyszeritve masra.

A nagyvarosokat leszamitva nincs tomegkozlekedes es nincs felfele epitkezes. Minden szetterul, nincsenek jardak, nem mesz le az orvoshoz vagy a kisboltba, auto kell mindenhova. Nagyok a tavolsagok ami itt megszokott.

A 200 kilometers hatotav sokaknal nem opcio, van hogy egy nap tobbet megyek csak mar a meloban es nincs toltesi lehetoseg itthon vagy a cegnel vagy ugyfeleknel.

7 ev Prius hasznalat utan mondhatom, hogy a "csak par cellat kell cserelni" nem igaz teljesen. Egy ideiglenes megoldas amig vagy gyorsan eladod az autot vagy mehet a bontoba.

12 eves koraban elhasalt az aksipakk a gyari 3400 dollar, de a kocsi a felet sem eri.

Szakmuhely, 1000 dollar 18 honap garancia... Mi gond lehet?

6 honap mulva vihettem vissza, mert most masik ket cella szart be, aztan 2 honap mulva megint, mert a ket regeneralo rendszerbol az egyik elhalt. Csere es megint aksipakk csere, mert ismet volt gyenge cella.

Mutattak a diagnosztikat az elsodleges regeneralo rendszer sem teljesen jo mar, ha megint elhasal cserelni kene azt is, de annyira sok a munka, hogy neki sem allnak -> Vigyem a bontoba ne is hivjam oket.

Ugyfelemnek van Chevy Volt-ja, kerdezem milyen.
Hat jo lenne, de ha barmi gond van csak Certified Tech nyulhat a kocsihoz a markaszervizbe, de nincs szerelo. Ha leterdel heteket all, mire valaki ranez, mar gyartasban sincs. Ergo csak fogynak a szerelok, senki nem akar levizsgazni olyanra amit mar nem is gyartanak.

[ Szerkesztve ]

(#72183) FehérHolló válasza bobsys (#72179) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha budapestit keresel, a matracászt tudom ajánlani: [link]
Korrektek, és értenek hozzá. Érdemes elmenni a szaküzletükbe tanácsadásra+kipróbálásra még korona idején is.
Ha belengeted, hogy kp-val fizetnél utánvételben, akkor ingyen szállítást+szerelést szoktak hozzávágni az emberhez a szokásos 10%-os kedvezmény mellé.

Skynet is real. It's called Google.

(#72184) tildy


tildy
nagyúr

Szupi, holnap megy a mosógép . Szombaton jön az új ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72185) fokukac válasza tildy (#72184) üzenetére


fokukac
nagyúr

és mi lett az új? Hajdú? vagy Lehel..? :B

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72186) gaborbol válasza fokukac (#72185) üzenetére


gaborbol
őstag

Ez lett vegul hardver aprorol:

[link]
(YouTube link)

[ Szerkesztve ]

(#72187) Spet válasza fokukac (#72185) üzenetére


Spet
addikt

Candy ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#72188) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A hétvégén találtam egy szelídgesztenye fát, ma este készül a 2. adag babmentes gesztenyepüré :)
Kicsit szarakodós munka, de megéri a küzdést.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#72189) fokukac válasza kraftxld (#72188) üzenetére


fokukac
nagyúr

megszelidítetted? :)

mit jelent az, hogy bab mentes? :U :B

Te se akarod telef*ngani a bunkert? :D

amúgy hogy kerül bab a gesztenyébe?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72190) EQMontoya válasza gaborbol (#72182) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert fura, amit a Priusrol írsz, BP-n nagyon sok fut taxikent; és lattam olyat, amelyikben 700.000km volt. Nem bontják őket túl hamar.

Same rules apply!

(#72191) erdey_a válasza kraftxld (#72188) üzenetére


erdey_a
őstag

"A hétvégén találtam egy szelídgesztenye fát..."

A "találtam" mifelénk eufemizmus a "loptam"-ra. :DDD

Vérboci

(#72192) fokukac válasza erdey_a (#72191) üzenetére


fokukac
nagyúr

a nagyszüleim mesélték, hogy amikor végetért a háború '45-ben, az orosz katonák nagy része elindult haza.
És kivágták a cseresznyefát, felrakták a vonatra, és vitték magukkal, rajta a cseresznyével... ..

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72193) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Aszondja van a magyarorszagponthu. Van a kormanyablakponthu. Van az ugyfelkapuponthu. Van a foldhivatalponthu.
Van a kormányhivatal. Van a járási hivatal. Van a kormányablak. Van az okmányiroda. (az úgynevezett városházán, vagy lánykori nevén önkormányzaton)
Van a Nógrád Megyei Kormányhivatal Földhivatali Főosztály. (teljesen máshol)
Van a Salgótarjáni Járási Hivatal Agrárügyi Főosztály Földhivatali Osztály. (még teljesen másholabb)

Eddig gondolom világos, logikus és érthető.
Ingatlanra bejegyzett haszonélvezeti jogot kellene kérelmezni törölni haláleset miatt. Teljesen logikus és egyértelmű, hogy ezt hol, hogyan, milyen formában kell megtenni. Ugye?
A kormányablakon nehezen megtalált tájékoztató szerint a járási hivatalban(?) kell kérelmezni, vagy földügyi kirendeltségen(?), kérelem formátum adott, csatolni kell egyéb dokumentumokat.
A kétféle földhivatalból az egyiknek az üfsz-án ki van írva, hogy csak előzetes elektronikus, vagy telefonos egyeztetés alapján fogadnak. Az nincs kiírva, hogy az elektronikus egyeztetés melyik fenti portálon tehető meg, esetleg véletlenül neadjisten. Telefont nem veszik fel azokon a napokon, amelyeken nincs ügyfélfogadás, vagy ügyélfogadási időn kívül (a vége után nem sokkal). Szóval bármi kérdésem van ügymenettel vagy dokumentumokkal vagy az egésszel kapcsolatban, akkor holnap nyitásra érdemes ismét odamennem (hiszen ma azért kellett odamennem, hogy megtudjam ami ki van írva, és hogy csütörtökön azaz ma éppen pont nincs ügyfélfogadás, online ez nem elérhető), felhívni őket onnan telefonon, (ha felveszik) megkérdezni hogy tudnak-e fogadni nyitás után 5 perccel, foglalni időpontot, majd bemenni. És szerencsés esetben megvilágosodást nyerni, hogy jó helyen keresgélek-e egyáltalán, vagy át kell mennem a másik földhivatalba. Ha nem kell, akkor feltehetem a kérdéseimet, és talán van esély jövő héten intézkedni. Ha át kell menni a másikba, akkor irány a másik, kezdeni mindent elölről.

Én öregszem ennyire, vagy ehhez tényleg 2 órán keresztül kellett a netet túrnom és még igen nagyon az elején érzem magam?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#72194) Tim82 válasza BlacKSouL (#72193) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal:
[link] itt a fejlécben lévő "Földhivatali címlista" menüpontra kattintasz, beírod az ingatlan címe szerinti települést, kidobja, melyik földhivatali osztály az illetékes + ügyfélfogadási idő + elérhetőségek, ahol tudsz érdeklődni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#72195) BlacKSouL válasza Tim82 (#72194) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi.
Az elérhetőségek még csakcsak, azt már a nogradpontfoldhivatlaponthun is megtaláltam a földhivatali osztályok menüpontban. De ehhez tippelnem kellett, hogy a kettő közül melyik földhivatal az én földhivatalom. telefont nem vettek fel, így arra jártamban elmentem megnézni, így a nyitvatartást is megtudtam. majd hazajöttem, felhívtam őket, nem vették fel, hisz ma nincs fogadás. egyáltalán ők-e az illetékes, még mindig nem biztos. Szóval ott tartok, hogy holnap is megpróbálom őket felhívni.
De ettől még a hivatalok és elnevezések kusza és szövevényes rendszerében megtalálni hogy mi hol, az szerintem annyira nem teljesen világos és egyértelmű.
Hiszen jelenleg már háromféle hivatal van megnevezve:
Nógrád Megyei Kormányhivatal Földhivatali Főosztály [link]
Nógrád Megyei Kormányhivatal Földhivatali Főosztály Ingatlan-nyilvántartási Osztály [link]
Salgótarjáni Járási Hivatal Agrárügyi Főosztály Földhivatali Osztály [link]
Paraszti ésszel melyik kéne nekem? Nyilván a második. Ami tulajdonképp azonos az elsővel, annak egy alosztálya. Tehát ez kell nekem? Nem, mert az efféle ügyeket tudtommal a harmadiknál kell intézni. Ami viszont az általad linkelt keresőben azt az elérhetőséget adja ki, ami a harmadikhoz tartozik, de a második néven. Tehát az általad linkelt oldalon a harmadik hivatal neve a második, de a földhivatali osztályok menüpontban keresve a harmadik nevet adja neki.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#72196) tildy válasza gaborbol (#72186) üzenetére


tildy
nagyúr

:C :DD :DD
Sem Hajdu, sem lehel, itt a hanyatlo nyugaton ilyet nem kapni. LG lett. Nem akkora mosasi kapacitasu , mint tbs-e, de eddig jokat hallottam rola ( tbs-rol is :D ) .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72197) tbs válasza tildy (#72196) üzenetére


tbs
addikt

:B pusza. kellet ez most, hogy beoltottak a vr topikba' :DDD tul oreg vagyok en mar a mai legenyekhez ugylatom. :D

(#72198) FehérHolló válasza tbs (#72197) üzenetére


FehérHolló
veterán

nem szeretsz a levegőbe hadonászni, mint a zárt osztályon, vagymi?
szakállas bolond!

Skynet is real. It's called Google.

(#72199) tbs válasza FehérHolló (#72198) üzenetére


tbs
addikt

:)) valami hasonlo...

(#72200) kraftxld válasza erdey_a (#72191) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az egyik nyilvános park sarkában :) Senkinek nem kell a termése mert a helyiek nem szöszölnek vele.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.