Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) hugo chávez válasza janos666 (#1150) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Szeptember 23-án, ha minden igaz, Clarksfield+Calpella launch lesz, (így még épp belefér a 2009 Q3-ba, amit ígértek), persze én nagyon tudnék örülni, ha az Nv is bemutatna valamit szeptember-októberben. Valamit, amivel szétalázza az Evergreent. :DDD

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1153) Abu85 válasza emmm (#1152) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez már régi. Azóta a 190.62-ben vissza vannak nevezve GeForce 200-ra. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1154) emmm válasza Abu85 (#1153) üzenetére


emmm
senior tag

Értem, én nem hallottam róla, csak azt láttam, hogy mai dátumú a hír... :U Szóval megint csak az átnevezés? :D

(#1155) Abu85 válasza emmm (#1154) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy mi volt, de ezek a GT215, GT216 és GT218 lapkák, tehát a DX10.1-es GeForce 200 széria. Lehet, hogy a tervezetben 300 szériának volt betudva, aztán ki tudja, miért változott. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1156) emmm válasza Abu85 (#1155) üzenetére


emmm
senior tag

Na igen...de örülnék a 300-as szériának, mert maradna a verseny és az árcsökkenések. Azért régebben egy erős videókártyát nem 40-50 k-ért árultak, igencsak 80-120 körül...

(#1157) Abu85 válasza emmm (#1156) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most nézem, hogy ebben vannak újak is.

- NVIDIA_DEV.0CAF.01 = "NVIDIA GeForce GT 335M"
- NVIDIA_DEV.0CB0.01 = "NVIDIA GeForce GTS 350M"
- NVIDIA_DEV.0CB1.01 = "NVIDIA GeForce GTS 360M"

Érdekös. Nem tudom hova rakni. Ki sem jött a GT215, de máris újítás, rosszabb esetben átnevezés lesz. :F

A 190-ből kiindulva ezek a DX10.1-es lapkák.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1158) TomLion válasza Abu85 (#1157) üzenetére


TomLion
tag

:K

:)
Link

[ Szerkesztve ]

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#1159) emmm válasza Abu85 (#1157) üzenetére


emmm
senior tag

Azért azt is feltételezem, hogy az nVidia átvette az AMD taktikáját, azaz, hallgat mindenről. Közben meg ki tudja, mi fortyog az "üstben". ;]

(#1160) And01 válasza emmm (#1159) üzenetére


And01
aktív tag

Talán a lusta fejleszteni nem akaró mérnökök? ;]

(#1161) emmm válasza And01 (#1160) üzenetére


emmm
senior tag

Ha elszabadulnak az árak, valszeg mindenki oda kívánná őket :D

(#1162) antikomcsi válasza Abu85 (#1157) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha ki sem jött még, akkor nem lehet átnevezés. ;] Én úgy olvastam, hogy ezek dx11-es mobil lapkák.

(#1163) Abu85 válasza antikomcsi (#1162) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hivatalosan megjelent a GT215, csak a mérete miatt nem tudnak belőle sokat gyártani, így a tömegtermelés decemberben indul/indulhat be. Addig csak korlátozott számban érhető el a fő OEM notebookgyártóknak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1164) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Itt az Nvidia Geforce G210 az új generáció első "fecskéje" ! Ez egy belépőszintű VGA, szóval úgy kezeljétek :DDD

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#1166) VinoRosso válasza Bj Brooklyn (#1164) üzenetére


VinoRosso
veterán

The energy consumption of this card in the peak was about 22 W, and in the simple regime approximately 9 W

Úgy látszik az NV csak szélsőségekben tud gondolkozni :DDD

(#1168) janos666 válasza VinoRosso (#1166) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Már az is baj, ha túl jó, nemde? :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1174) antikomcsi válasza Abu85 (#1163) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha megjelent, akkor, hogy lehet, hogy nem jött ki? A még ki sem jött jelződ, akkor nem helytálló.

(#1175) Bici


Bici
félisten

Oliverda betette az ATi-s témába, akkor én beteszem ide.

Nvidia GT300 yields are under 2%

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1176) Bluegene válasza Bici (#1175) üzenetére


Bluegene
addikt

elégtelen, reméljük javul

végülis Nv-nek az se olyan hatalmas gond ha elveszítik a koronát, erős/jó a márkaneve max nem csúcskártyákat, de mid/low-end és notikba való kártyákat készíthet, no meg a tegrát(mobiltelefnok, GPS-ek, Autóipar, professzionális kártyák) szal elterjeszkednek másfelé

szal most ez nem olyan nagy katasztrófa, persze bukás, de nem végzetes

lehetséges a high-endbe egy jó ideig csak atit lehet venni? az is lehet X2 nem is lesz, hisz túlságosan forró+nem lenne ellenfele, CF-et meg építhet bárki

sztem karácsony előtt felejtsétek el a GT300-at, vagy akkor is csak korlátozott számban lesz
mire kiizzadják magukból lesz tavasz is

emlékezzünk a sikeres G80 és sikertelen R600 viszonyára, akkor majdnem félévet késett az Ati, talán most az Nv jár így a különböző gondok miatt(az is lehet a GT300 nemcsak drágbb, hanem lassabb is, azért az durva, akkor tényleg nehéz szülés lesz, hisz a motiváció a béka segge alatt a dolgozók körében)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1177) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ki tudja miert kesik az a GT300...lehet lesznek pislogasok ha kijon :U

...

(#1178) Bici válasza Devid_81 (#1177) üzenetére


Bici
félisten

Két hsz-szel korábban linkeltem az egyik okot. :D

A próbagyártás során 416db-ból 7db lett jó, ami (felfelé kerekítve) 1,7%-os kihozatali arányt jelent - az elvárható 20-50% helyett.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1179) Abu85 válasza antikomcsi (#1174) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kb. az a helyzet ami az RV740 esetében. Nagyon keveset gyártanak. Persze az NV ezt ügyesen oldotta meg, és csak az OEM-eknek érhető el a cucc. A GT218 a napokban debütált ténylegesen. Gyakrolatilag beindult a tömeggyártás. Októberben követi ezt a GT216, és december elején a GT218.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1180) ashot


ashot
tag

egykis hir:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1181) VinoRosso válasza Bici (#1178) üzenetére


VinoRosso
veterán

pff...akkor vajon mégis mekkora lehet ( 500 mm^2< ? )! Azért az r870 se kicsi, mégis sokkal jobb a yield.

(#1182) janos666 válasza Bici (#1178) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ez nem mond semmit. A próbagyártás arra való, hogy élesben bukjanak ki a hibák, amik a tervasztalon elkerülték a mérnökök figyelmét. Akár olyan is lehetne még most, hogy egy sem jó, lehet hogy egy ember 2 perc alatt kijavítja azt a farkashibát, és 0-ból 20% lesz, még 1 hét munka több emberrel az apróbb rejtett bakikon, és 40...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1183) tome.jr válasza ashot (#1180) üzenetére


tome.jr
addikt

Bárcsak igaz lenne :C

(#1184) 00roli00 válasza tome.jr (#1183) üzenetére


00roli00
aktív tag

Miért, nyitsz egy pezsgőt :F

(#1185) Bici válasza janos666 (#1182) üzenetére


Bici
félisten

Oks, én nem értek hozzá, csak leírtam, amit olvastam. Valszeg nem is teljesen igaz, és csak szenzációhajhászás folyik.

tome.jr: Én is drukkolok, hogy a méretéhez képest is versenyképes legyen az új nV cucc, mert tavasszal, vagy nyár elején jó olcsón akarok venni izom VGA-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1186) janos666 válasza ashot (#1180) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elég hangzatos szavakkal ér véget a cikk utolsó előtti bekezdése. Jó lenne, ha még azelőtt demóznának egy ES kártyát, mielőtt kapható lesz az 5870.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1187) Bici válasza janos666 (#1186) üzenetére


Bici
félisten

Kérdés, hogy az mennyire lenne reális demonstráció.
Kiválogatnak valami jó példányt, ami 300W-os fogyasztással, de megy olyan frekin, ami odaver az 5870-nek, de a rossz kihozatal miatt a gyakorlatban csak alacsonyabb órajellel fogják kiadni a kártyát.
Csinált már ilyet az nv régebben is, legalábbis emlékszem valami variálásra a memória sebességgel.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1188) janos666 válasza Bici (#1187) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem rémlik, de a Geforceokban átlagosan sokkal több tuning szokott maradni, mint a radeonokban. Rv770~5-8%, G80~15-20%, G92~20-25%+
Szerintem az Rv870-et is addig tolták a 70-esen, ameddig csak lehetett, sokkal tovább pedig nem szoktak menni az ES chipek se, inkább a retailok a fickósabbak manapság, nameg ha léggel hűtik, akkor nem lehet szénnéfeszelni se, és nem nem nagyon van miből leválogatni a legjobbakat, mert azok már eleve a legobbak, amik egyáltalán hibátlanul futnak valami elfogadható órajelen.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1190) Bici válasza janos666 (#1188) üzenetére


Bici
félisten

Az is fontos tényező, hogy most egy köhögős 40nm-es eljárásról beszélünk, ami a nagy csipeknek eleve nem kedvez, és az AMD már valamivel nagyobb tapasztalattal rendelkezik ez ügyben, és állítólag kedvezményt is kap a TSMC-től, ami kevésbé teszi szükségessé az rv870 felülfeszelését, mert se versenytárs, se túl nagy gyártási költségek.
Egyébként az RV790-et azért elég jól lehet húzni. Persze, azt nem tudom, hogy a GTX285 hogy áll tuningban, erről kevesebbet olvastam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1191) janos666 válasza Bici (#1190) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 90-est lehet, de a 70-est nem, ez csak a több, mint fél évnyi továbboptimalizálás eredménye, érdemesebb az Rv770-ből kiindulni az Rv870-hez, mint az Rv790-ből. (Bár 1Ghz-hez magasabb fesz kellett több OC-s 70-esnek is, mint a refeknek, csak bírta a 70-es hűtője, mert kevesebbet evett az új chip azonos feszen és órajelen)
Szerintem ha már ilyen ráérősen csinálgatták a kártyákat, és ilyen magas a TDP, akkor igencsak a lehető legmagasabb értéket lőtték be a referenciához, ami nem bírta, az mehetett 5850-nek. Ugyan úgy ki lesz facsarva minden a 70-esen, mint tavaj nyáron.
Ha pedig kemény kezdés lesz a GT300-nál a sok gyenge chip miatt, akkor ott várható a kevésbé kifacsart referenciaórajel (a nagyobb szórás miatt nagyobb biztonságot hagynak rá). És persze a tuningra nincs garancia, de ilyenkor jobb eséllyel maradnak bent a tuningos lapkák, főleg miután rendeződik a sorozatgyártás, de nem jön azonnal gyárilag emelt órajeles széria.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1192) Bici válasza janos666 (#1191) üzenetére


Bici
félisten

Értem a logikádat, de én azért emlegettem az rv790-et, mert mire jön a gt300, addigra jöhet akár egy rv890-es is.
A gt300 feszeivel kapcsolatban meg nekem logikusabb az a gondolatmenet, hogy pont a nagy szórás, és az erős konkurencia miatt lesznek kénytelenek nagyobb alapfeszt megállapítani, hogy a rosszabb példányok is menjenek egy adott órajelen. Így a jobb példányokban (amik mennének kisebb fesszel is) több tuning marad.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1193) biggamer


biggamer
veterán

NVIDIA: DirectX 11 Will Not Stimulate Sales of Graphics Cards : [link]

NVIDIA FACE LOW GT300 SUITABLE CHIP PRODUCTION : [link]

Az NVIDIA GT300 erősebb lesz mint az ATI 5870 HD ? [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1194) VinoRosso válasza biggamer (#1193) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát nemtom ha a dx11 nem fogja akkor mi? talán a Gyuccsán Fer(m)i ?

Szegény Kakadu kolléga, vajon mit tehetett, h őt is bannolták? mod: ja most nézem az csak az aláírása? én meg bedőltem neki :D

[ Szerkesztve ]

(#1195) janos666 válasza VinoRosso (#1194) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem hazudnak, ha azt mondják, nem a DX11 adja el a kártyákat. Az hype lesz, hogy vegyél újat, mert az új játékok szarul futnak a régin. Az mindegy, hogy DirectX vagy AponX, netán PissiX, az a programozóknak szól, neked csak az FPS táblázatokat kell nézni, persze szelektálva, nehogy az elenyésző számú szélsőséges esetekből (Stormrise) vond le a konklúziódat. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1196) h.adam.92 válasza Bici (#1185) üzenetére


h.adam.92
őstag

fuu én addig tuti nem várok(várnék)
igazából vacillálok h nvidia v ati dx11-em legyen-e, de mindenesetre megvárom amig kijön az nvidia dx11-ese és gyorsan megveszem a jobbat.
még mielőtt mondanák h "3 hónap és kijön egy tuningolt verzió 500csilliárd shaderrel több és 4234mhz-el nagyobb GPU órajellel és "csak" 20k-val les drágább, de odaver mindent!"
ugyhogy én igyekezni fogok, ahogy csak tudok :DDD

(#1197) VinoRosso válasza janos666 (#1195) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szurintem se hazudnak csak hülyék, windowws platformon kvázi minden játék dx-et használ, így szinte midnen attól függ, hogy mikrofosék mikor púzzák el magukat. Amikor ez megtörténik, akkor odaáll a sok éhenkórász, és megpróbálja vitorlába fogni a szelet, hátha lendít egyet a hajójukon. Nyilván mindenki únja a bűzt, de nem sokan voltak olyanok, akik próbáltak fordított utat járni, széllel szembe hugyozni meg ilyenek. Az nv most éppen ezt csinálta, és egy kicist azt hiszem ezután a kijelentés után vizes lesz a gatyája, mert minden dx11-es kártyát a dx11 fog eladni. Persze ha ők mondjuk a nem dx-es VGA piacra gondoltak, ott nyilván nem fogja feltolni a dx11 a keresletet mert semmi köze azokhoz az eladásokhoz. :D

(#1198) janos666 válasza h.adam.92 (#1196) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ja, VGA terén nem kicsit vagy lemaradva. :DD
Ha már eddig vártál, várd meg mindkét gyártó DX11-eseit, az ördög nem alszik. ;]
(Bár úgy sejtem, ez most átmeneti pótkártya, mint nekem is az, ami épp van.)

(#1197) VinoRosso - Hány átlagos pistike tudja, mikor VGA-t vesz, hogy neki milyen DirectX featurek kellenek? Ha azt mondják neki, netán látja ő maga tesztekben, hogy gyors, akkor kell neki, ha nem, nem. Szerintem nagyon kevesen vásárolnak VGA-t DX verzió szerint, és felük ugyan úgy meg is járja, mint akiről azt hitte, hogy rossz lóra tesz. (2900XT vs 8800GTS). Én is megbántam, hogy 4870-est vettem GTX260 helyett, már seholsem volt a 4870-ese, mire DX 10.1-et látatnék. (Épp Stormrise időszakban cseréltem 4870x2-re, de az hiba volt - bár nem azért, mert GTX295 kellett volna, dehogy, csak önmagában volt hiba...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1199) h.adam.92 válasza janos666 (#1198) üzenetére


h.adam.92
őstag

ezt honnan tudtad? :DDD
memóriahiba miatt a g80-as 8800gts-em feladta, nem kellett volna tuningolnom :O
pedig azt is akkor vettem amikor egyből kijött :DDD
ez a kari is a szomszédé és már jó ideje nálam van...

(#1200) biggamer válasza VinoRosso (#1194) üzenetére


biggamer
veterán

Hétvégén BAN-oltak, majd küldöm a bizonyítékot.
Onnan nyúltam le a szöveget.

És különben is nem kakadú, hanem tukán, dehát ...

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.