Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) gbors válasza Zeratul (#1988) üzenetére


gbors
nagyúr

#1988: unigine-ben nem mutatták meg, ugyanis a unigine-nek van DX9-es és DX10-es renderere is...
#1990: google "breast implant" :D

#1996: mert minden előzetes híreszteléssel szemben nyugaton sem fog mindenki 5870-et venni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2002) zoltanz válasza gbors (#2001) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hasít a GPU piac mért ne vennének? :) Csak mo van mindig gond a gazdasággal...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2003) Zeratul


Zeratul
addikt

OFF: [Bianca Beauchamp] a fentebb linkelt csajszi neve és sexmodell ha eddig nem derült volna ki. [egy ubuntus háttérképet vele]

[ Szerkesztve ]

(#2004) gbors válasza zoltanz (#2002) üzenetére


gbors
nagyúr

nézz statisztikákat, hogy mennyi embernek van új felsőkategóriás VGA-ja...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2005) zoltanz válasza gbors (#2004) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Megnéztem, van egy kis hillámzás, de összeségében jól mennek a csúcs kártyák is és ez a tendencia csak javúl egy ideje. :)
Szerintem nem úgy kell nézni léteznek 2-3-4 kártyás rendszerek, a középkategória is fontos nem beszélve a belépőszintről, összemosódnak a kategóriák, mi sem járunk rosszúl és a gyártók sem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2006) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó azért mondjuk a 3-4 kártyás rendszerek nem általánosak az új gépeken. Azért nem mindegy megveszek egy középkategóriás VGA kártyát a megjelenés napján pl és nem high/max beállításokon vagy nem fullextra felbontásban nyomatok mindent egy idejig, úgy is a hangulat a fontos. Utána meg olcsón veszek kifutó áron VGA kártyát a kezdő ár 50% -áért. másodiknak így mindenki jól járt (a gyártók többet adnak el mert könnyebb bevezetni az új generációkat) aztán ereszd el a hajam. :) Vagy veszek egy felsőkategóriás videókártyát nem egyből a megjelenés napján a kezdő ár 70 % -áért. Vagy megmarad fizikát számolni pl.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2007) CSiMi_


CSiMi_
tag

Szevasztok! Tetszik a téma. Én nem nagyon értek a részletekhet, de tudom, hogy egy játék nem csak a grafikától lesz jó! Lásd a legismertebb WOW ahol a gyurmafigurák pattognak össze-vissza. De attól még nagy közönségtől esnek el, például mint én. Nekem a graf is kell Pl. GTA4 de, a fizika, játszhatóság is nagyon kell egy játékba... ellenpélda a Godfater2 a EAtól ami egy sz@r. És én meg is vennék egy Dx11es karit, ha kiadna végre egyet az Nvidia! Ebből jön is a kérdés... Nem tudjátok-e véletlen mikor szándékozik beszállni a milliárdos piacra, mert eddig csak olyasmit olvastam, hogy nagyképűen azt mondták, hogy a DX 11 nem csinál FPS-t ami lehet, hogy igaz... de a grafikát igencsak megnöveli... ami szerintem nem utolsó szempont! (ne haragudjatok, ha már elhangzott, de csak néhány hozzászólást olvastam el)

EP45 DS3, E8400 E0 (3,78 GHz), OCZ reaper 4GB kit (5-5-5-12 (1120 MHz)), Zotac GTX 260, OCZ 500W-táp Razer DeathAdder v2 (3500dpi), Logitech G35, LG flatron 22' 1080p .

(#2008) T.Peter válasza CSiMi_ (#2007) üzenetére


T.Peter
őstag

A legújabb híresztelések szerint decemberben akár meg is jelenhet.

(#2009) Thom! válasza T.Peter (#2008) üzenetére


Thom!
veterán

semmi esély :K

(#2010) T.Peter válasza Thom! (#2009) üzenetére


T.Peter
őstag

Nekem úgyis mindegy. :D

(#2011) Thom! válasza T.Peter (#2010) üzenetére


Thom!
veterán

nekem méginkább :R

(#2012) biggamer


biggamer
veterán

TSMC: ismét gondok vannak a termeléssel : [link]

Fermi lifelike rendered images spotted : [link]

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2013) FireGL válasza biggamer (#2012) üzenetére


FireGL
aktív tag

Ezek nem gpu által renderet képek. Ez átverés. A képek a Playground Festival 2009 videojából lettek kivágva.

>> Itt a teljes video <<
>> Fotózás közbeni kép <<

photography: Jasper Faber

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#2014) Zeratul válasza FireGL (#2013) üzenetére


Zeratul
addikt

Elég nagy gáz ha már ekkorákat kell kamuzni.

(#2015) Bluegene válasza Zeratul (#2014) üzenetére


Bluegene
addikt

ha ez kiderül... :(

ciki, sztem már letettek a játékos videókártyákról, elég csak végignézni a legújabb kártyáikon(GT 220, GT240 és társaik, 64 bit ddr2...), még a 3éves 8800GTX is sokkal erősebb amiket most kidobnak drágán

igaz a bevételeik 1/3-a származik a játékos PC piacról, ugye amik nagy része low-end(nagy tétel teljesítmény nem lényeg, képet adjon), a professionális kártyáikkal kaszálnak, ez így van de a kettő sztem összefügghet, ha csökken a nagyteljesítményű játékos gpu-k eladása nem bírnak a radeonokkal itt, akkor talán teret hódíthatnak a profi radeonok a 3D-s tervezésben is

ez olyan mint a processor piacon a server cpu-k és asztali cpu-k, ráírják hogy server cpu és 2000 dollárt ér, ugyanaz asztaliba 200 dollár, nyílván az intel is a nehalemet inkább server cpunak szánta és másodlagosan asztalinak

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#2016) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legfrissebb beta driverrel már 3.0.1-es CUDA fut. Van valami érdekes újítás a 3-as verzióban, ami akár minket is érint(het)? :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2017) FireGL válasza janos666 (#2016) üzenetére


FireGL
aktív tag

Itt vannak az újdonságok:
http://oscarbg.blogspot.com/2009/10/news-from-web-ii.html

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#2018) biggamer


biggamer
veterán

December elején érkezhet a Fermi GF100 cGPU : [link]

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2019) TTomax válasza biggamer (#2018) üzenetére


TTomax
nagyúr

cGPU

Pfff..... :(((

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2020) Abu85 válasza TTomax (#2019) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért minek nevezzék? :)

Zeratul: szerintem ezek a fórumos képek nem NV-s anyagból származnak. Gondolom csak valaki felrakta őket, amivel fel akarta hívni a Fermire a figyelmet, vagy le akarta járatni az NV-t a kamuképek felfedése után. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2021) Bici válasza Abu85 (#2020) üzenetére


Bici
félisten

Hmm... látom jól kitervelted. ;]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2022) rocket


rocket
nagyúr

AMD and NVIDIA lock horns over graphics supremacy

NV oldalarol elore megirt pr maszlag jott valaszkent:
"We are on the route to GPU computing since the introduction of our CUDA architecture with GeForce 8000 series. Our leadership in GPU computing allows us to adress additional markets. GeForce 8800GTX was a very popular and successful gaming card and so are our current generation GPUs. Our next generation solution will follow in that tradion: for games with full DirectX 11, 3DVision and PhysX Support as well as GPU computing with support for OpenCL, Direct Compute, Cuda C, Cuda C++ and more. We also fully support all new technologies, like GPU support for Bullet Physics engine. Bullet is running on CUDA for over a year and is using many open source GPU algorithms from our CUDA and OpenCL SDKs."

Viszont Richard Huddy-nak van par jo pontja *:

"Arguing against the relevance of DX11 is another.
Arguing, as NVIDIA did, that AMD working with Codemasters to add DX11 to DiRT2 is harming gamers is another.
NVIDIA's behaviour in locking something as trivial as antialiasing to its own hardware (in Batman Arkham Asylum) shows that NVIDIA cares much more about money then gamers.
AMD is already working with games developers on over 20 forthcoming games which feature DX11 tech. NVIDIA has been nowhere to be seen!"

* de o is atesett azert a lo tuloldalara:
"And we're doing that while offering the world's best support for DirectX 9, 10 and 10.1 games too!"

Ha ez igaz lenne nem a jelenlegi szinten tartana az AMD a szoftver tamogatasban :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2023) gbors válasza rocket (#2022) üzenetére


gbors
nagyúr

vszleg kölcsönkért Charlie Demerijan cuccából :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2024) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Kérdés: How is NVIDIA approaching the tessellation requirements for DX11 as none of the previous and current generation cards have any hardware specific to this technology?
Válasz: Jason Paul, Product Manager, GeForce: Fermi has dedicated hardware for tessellation (sorry Rys :-P). We’ll share more details when we introduce Fermi’s graphics architecture shortly!

Nah, elvileg lesz fix funkciós tesszellátor a Fermiben. Ez jó jel. :K Így még versenyképes is lehet a chip. Csak azt nem értem, hogy ezt miért kell/kellett titkolni. :F Mindegy.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2025) Iron Funeral válasza Abu85 (#2024) üzenetére


Iron Funeral
őstag

A végén még tényleg gyilkos kártya lesz :DDD
Ha jó lesz GPGPU és GPU feladatokra egyaránt akkor azthiszem a sok fikázó visszabújhat a kagylóházába :K

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#2026) rocket válasza Abu85 (#2024) üzenetére


rocket
nagyúr

Ha igaz lesz (product manager szavat nehez elhinni tenyek nelkul :) ) akkor az NV megint bevitte a malnasba az AMD-t meg a zsoldosaikat mint anno a G80-nal, hogy nem lesz unified shader architektura, inenntol meg az AMD-nek lesz csak veszteni valoja, mert a hatalmas a hype ami erre epul, es ha nem jon ki a kulonbseg az nekik eredmenyezhet kinosabb helyzetet.

Mondtam neked honapokkal ezelott, hogy varjuk ki a veget, megsporolhattal volna egy csomo felesleges AMD hypeot a temaban amivel olyan dolgokat ultetettel a felhasznalok fulebe (akik meg elhiszik amit irogatsz) amikrol a vegen meg kiderul, hogy nem is igaz, mikozben te jo ideje mar mint tenyt ugy allitottad be ;)

Vicces lenne latni a sok felesleges hype utan, hogy ar/teljesitmeny aranyban az ATi 6. generacios tesszallacioja fole kerekednenek, az AVP jo kezdo lokes lesz felmerni a teljesitmenyt, hogy meglassuk az AMD a helyzeti elonyebol (ugye nekik volt csak DX11 kartyajuk, igy azzal dolgoztak a fejlesztok) mire ment a gyakorlatban :)

Mar csak a texturazok kell elokeruljenek es akkor nem lesz R600 a GF100-bol.
Vegen meg kiderul annak ellenere nem a gamer piacra szantak elsosorban a kartyakat, a TWIMTBP programjukkal egyutt siman megallhatja a helyet.
Annyi makja van az AMD-nek, hogy a pletykak szerint komoly driver gondok vannak az NV haza tajan a Fermi kapcsan igy nem lesz egyszer a cherry picked tesztekkel fuszerezettt paper launch se, igy nem lesz egyszeru meggyozni az embereket a varakozasra.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2027) rocket válasza rocket (#2026) üzenetére


rocket
nagyúr

Lejart a szerkesztesi ido :)

Azt akartam irni, hogy:
Annyi makja van az AMD-nek, hogy a pletykak szerint komoly driver gondok vannak a Fermivel, igy nem lesz egyszeru meggyozni az embereket a cherry picked tesztekkel fuszerezettt paper launch mellett se a varakozasra.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2028) Abu85 válasza rocket (#2026) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ki én? ... én csak elmélkedtem, hogy ha nem lesz hardveres tesszellátor és textúrázó, akkor el van ásva ez a csata. Sosem mondtam/írtam azt biztosra, hogy nem lesznek fix-funkciós egységek. ;)

A B3D-n már megy a találgatás, hogy ez önmagában nem jelent semmit. Nem tudni, hogy milyen az egység hatékonysága. Hat generációs előny az óriási. ;) Persze szerintem már önmagában pozitív jel, hogy lesz tesszellátor.

A játékok problémája még mindig ott van ... senki sem tudja, hogy a Radeonra optimalizált kód hogyan hat a Fermire. Lehet, hogy negatívba billenti a teljesítményt. Amíg nincs a fejlesztőknél működő Fermi, addig sötétben tapogatóznak az optimalizálással, és azt feltételezik, hogy ami pozitív változást hoz Radeonon, az vélhetőleg pozitív lesz Fermin is. Az R600 itt bukott el, hiszen a hardver erősebb volt DX10-ben a G80-nál, csak nem volt ott a fejlesztők kezében, így nem tudta senki, hogy mi a jó a rendszernek. Feltételezték, hogy a G80-on jelentkező pozitív változások hasonlóan hatnak majd az R600-ra. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2029) zuchy válasza rocket (#2026) üzenetére


zuchy
őstag

De a a fejlesztők, akik mind DX11-s játékot írnak, csak az AMD kártyáira optimalizálhat. Ez a hátrány akár jelentősen is kihathat a tesztekbeni DX11-s teljesítményre.
Azt meg erősen kértem, hogy a Fermi fix funkciós, de első generációs teszelátora lenyomja a sokadik éve fejlesztett AMD féle teszelátort. De majd meglátjuk. :)

PC-STYLE.hu

(#2030) Zeratul válasza rocket (#2027) üzenetére


Zeratul
addikt

Lehet hogy kijött az L2 koherencia probléma?

[ Szerkesztve ]

(#2031) Zeratul válasza zuchy (#2029) üzenetére


Zeratul
addikt

Lehet hogy volt benne eredetileg, de annyira pocsék teljesítményt hozott hogy inkább letagadták és letiltották. Láttunk már ilyen anno az S3 S2K val.

(#2032) gbors válasza rocket (#2026) üzenetére


gbors
nagyúr

Mar csak a texturazok kell elokeruljenek es akkor nem lesz R600 a GF100-bol

Attól még lehet R600 belőle - többek között pont a driver gondok miatt. A másik gond pedig az lehet, hogy az engine sebessége már a GT200-at is megfogta egy kicsit, ha ezen nem javítottak drasztikusat, akkor ott fog sütkérezni a napon az 512 skalár ALU fele, a teljesítmény meg versenyben lesz a GTX285-tel. A másik oldal meg persze az, hogy ha ügyesek az engine-nel (mint ahogy az AMD nem volt az), akkor lehet nagyot is ugrani.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2033) rocket válasza Abu85 (#2028) üzenetére


rocket
nagyúr

Elmelkedes egesz mas mit amit te csinaltal az elmult honapokban, es jo szokasodhoz hiven mar megint magyarazkodni kezdtel rogton ;)
Azzal egyetertek, hogy fix tesszallacios egyseg meglete meg nem egyenlo a jo teljesitmennyel.

Csak akkor oriasi a 6 generacios elony, ha vegig a jo uton voltak a 6 generacio alatt.
R600 is 2. generacios US architektura volt ami jol hangzott, de a gyakorlatban semmit nem szamitott mert kozeptavon a rossz iranyba indultak vele.

"Az R600 itt bukott el, hiszen a hardver erősebb volt DX10-ben a G80-nál, csak nem volt ott a fejlesztők kezében, így nem tudta senki, hogy mi a jó a rendszernek. Feltételezték, hogy a G80-on jelentkező pozitív változások hasonlóan hatnak majd az R600-ra."

Szerintem egyatalan nem ez tortent, az AMD nem letezo szoftver tamogatasi rendszeren bukott el minden, annak ellenere az R600 megjelenese kesett, voltak mar koran belole ES kartyak (ami most nem mondhato el az NV eseteben, igy lett volna ido a hatasok tesztelesere, es az optimalizaciora.
Jol mutatja ezt a dolgot az is, hogy az R600 2007 majus kozepi rajtja ota egyetlen nativ DX10 jatek szuletett, ami raadasul a Z------- kategoriaba sorolhato :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2034) rocket


rocket
nagyúr

Charlie veszely :)

"Nvidia finally gets Fermi A2 taped out"

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2035) Zeratul válasza rocket (#2034) üzenetére


Zeratul
addikt

Karácsonyi kampányról úgy néz ki lemaradtak, nagy mennyiséget meg épp az ubiszezon kezdetére fognak produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#2036) Zeratul válasza rocket (#2033) üzenetére


Zeratul
addikt

Tegyük hozzá hogy MS balfaszsága miatt se terjedt el a DX10. Cista kaka, DX10 visszafele nem kompatibilis meg Cista only.

(#2037) rocket válasza Zeratul (#2035) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezert kell meggyozniuk a felhasznalokat, hogy erdemes varni, erre lehet jo a paper launch.

Egyelore nagyon ugytunik az AMD se lesz kepes kihasznalni a lehetosegeit a karacsonyi szezonban, tobb mint 1 honappal a rajt utan meg mindig nagyon messze van a kinalat, a kereslettol a HD58xx kartyak esetesben.
TSMC allitolagos gyengelkedese is az NV-nek kedvez, es kedvezhet, ha mire a GF100 tomeggyartasba kerul, helyre allitja a TSMC a gyartosorokat. (persze nagyobb lesz a GPU, de ha TSMC megoldja a problemakat, akkor akar az is elkepzelheto nem lesz gond a kihozatali arannyal ebben az esetben se.)

Sajnalom azert az AMD-t, nem eleg a csod szelen tancolnak folyamatosan es feleltek mindenuket mar (tehat nincs mit eladni), meg a jelenlegi elonybol se tudjak a lehetosegeket kihasznalni rajtuk kivulallo okok miatt.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2038) Zeratul válasza rocket (#2037) üzenetére


Zeratul
addikt

Teszt nélkül a papperlaunch senkit se fog meggyőzni. Tesztet meg szvsz nem véletlenül nem prezentálnak. Nagyon kisért a FX5xxx széria.

AMD szvsz az arab tőke miatt sokkal jobb helyzetben van mint régebben, pletykálnak egy FABról Abu Dzabiban.

[ Szerkesztve ]

(#2039) smkb válasza Zeratul (#2038) üzenetére


smkb
őstag

"AMD szvsz az arab tőke miatt sokkal jobb helyzetben van mint régebben, pletykálnak egy FABról Abu Dzabiban."

Lehet... csak a végtelenségig nem lehet felélni a tőkét, kell a nyereség. És a CPU fronton pedig nagyon rossz helyzetben vannak.... atom ellenfél nincs, culv platform ellenfél intel ellen nincs (Abu szerint persze van, csak épp a kutya sem épít rá notebookokat, míg meg lehet nézni hogy a Core 2 Duo/Solo/Celeron SUxxx szériák milyen iszonyatos tömegben lepték el a notebookok palettáját, és jók...), asztali cpu szegmensben sem erősödnek a részesedéseik ...

Mindezek mellett erősödnek nagyon az ARM alapú megoldások, köszönhetően az irdatlan alacsony fogyasztásnak, és annak hogy már erősebbek a cortex alapú többmagos armok mint az atom, bárki liszenszelheti... itt sincs jelen az AMD, és az Intelnek is fájó terület lesz...

Tehát maradt neki perpillanat a VGA... és ott meg kihozatali gondok vannak...

(#2040) rocket válasza Zeratul (#2038) üzenetére


rocket
nagyúr

Azert hivjak paper launchnak, mert teszt van, kartyak meg sehol :)
Pletykak szerint november vege, december elejen johetnek az NV altal osszevalogatott tesztek.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#2041) Abu85 válasza rocket (#2033) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

What ... mit csináltam az elmúlt hónapokban? Elmélkedtünk, hogy mit jelent a tesszellátor hiánya, mert láthatóan ezzel volt tele a net, hogy nem lesz benne. Már elmélkedni sem szabad? Azt sohasem írtam le, hogy biztosan nem lesz a Fermiben tesszellátor, nem is magyarázkodok ... csak nem értem, hogy már megint miért olyanért támadsz, amit nem követtek el ... szerintem valamit félreolvastál. :U

Minden tesszellátor specifikációt az AMD dolgozott ki a DX11-re. Persze idő volt bőven, mert az MS 2006 közepén véglegesítette a DX11-es tesszellátor tervezetét, mivel minden gyártónak megfelelt a megoldás. Az AMD-nek annyi előnye van, hogy gyakorlatban tudja tesztelni a rendszert, mert a Xenos is hasonló módon működik, szerintem a tessellation SDK is azért jelent csak meg idén, hogy senki se tudja tesztelgetni a Radeonon működést.

Ahogy elnéztem az elmúlt évek történelmét, amióta Radeon-GeForce verseny van, mindig az nyert, aki először hozta az új generációt. GF2-Radeon (nyert a GF2), GF3-R200 (gyakorlatilag nyert a GF3, bár ez szoros csata volt), R300-NV30 (nyert az R300), R420-NV40 (egyszerre jelent meg nem is igazán lett győztes), G70-R520 (nyert a G70), G80-R600 (nyert a G80), RV770-GT200 (egyszerre jöttek ... véleményes csata, de ha az R420-NV40-et kihoztuk döntetlenre, akkor ez is lehet az). Amikor valamelyik chip előnnyel érkezett, az hozta magával a fejlesztői támogatást, innentől kezdve a későnek nehéz volt fordítani. Az R600-nak ez volt a veszte, hogy már rég a piacon volt a G80.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2042) smkb


smkb
őstag

Ez még kimaradt az előbb:

http://www.google.com/finance/historical?q=NYSE:AMD

Ez sem mehet a végtelenségig... csak csökken csak csökken... a DX11 kártyák sem segítenek...az arab tőke sem húzza ki őket a végtelenségig...

(#2043) Abu85 válasza smkb (#2042) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát az AMD a Q3-ban üzemszintű nyereségről számolt be, csak a GF húzta le a nyereséget, így a korábban prognosztizáltnál tovább tarthat a nyers tőkeállomány. Ha a jelenlegi kis veszteségű állapotot tartják, akkor jövő őszig nem lesz probléma. Ha Q4 felszökik nyereségben, akkor 2010-ben bőven el lesznek a tavasszal kapott tőkével. Sokkal jobb már az AMD helyzete, mint egy-két éve. Már nem igazán vannak csődközelben.

Amúgy nemtom olvasod-e a híreket, de a Win 7 óta egy csomó AMD-s notiról számoltunk be. Ma például az MSI Wind12 frissítése épül az új ultravékony platformra. :)

gbors: Én még a félkoherenciától is fosok. Hogy tud erre a programozó készülni, ha még nincs sample a kezében. A pletykált drivergondok is lehet ide vezethetőek vissza. Erre pedig nincs igazából megoldás, ha nagy a probléma, akkor ki kell kapcsolni az L2 cachet. :(

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2044) smkb válasza Abu85 (#2043) üzenetére


smkb
őstag

Abu akkor miért esnek a részvényárak? Azért mert a részvényárakba bevan árazva a jövő, és nem látszik az AMD számára az igazi kiút. Ennyi.

Aha olvasom, légyszíves linkelj ide nekem 20 féle, nálunk is kaphat CULV Amd platformon alapuló Notebookot. Jelenleg kb 100:1 az arány Intel javára. Lehet itt szó róla egy egy cikkben, de közben ha megnézem az Asus, Dell vagy az Acer Timeline szériáját ami irdatlanul sikeres, akkor miről beszélünk? Semmi. Van egy két kósza példány. Az AMD jelenléte ebben a szegmensben jelentéktelen.

Az Intel platformjai meg olyan szinten özönlenek ki, hogy még cikkezni se nagyon van róluk idő...

[ Szerkesztve ]

(#2045) Abu85 válasza smkb (#2044) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A részvényárak sokmindentől változhatnak. Nem feltétlen kell logikát keresni az üzleti oldalt tekintve. Egy-egy bejelentés hatására nőhet, vagy csökkenhet drasztikusan az árszint. Jelenleg az Intel részvényára is esik.

Azért az Intel már hónapokkal ezelött bemutatta saját megoldását, míg az AMD-re épülő termékek hivatalos startja csak a Win 7 utánra volt várható, most szállingóznak az üzletekbe. Az Acer Ferrari One-t, ami az első 2nd gen UT gép volt már meg lehet venni a magyar nagykereknél. Árat nem mondhatok, de olcsó. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2046) gbors válasza Abu85 (#2043) üzenetére


gbors
nagyúr

az elsőre tudom a választ. ha a programozónak kell koherencia-issue-kra felkészülni, akkor az helyből bukta - egyrészt azért, mert tudtommal ilyenben általánosan nemigen van gyakorlat, másrészt azért, mert akkor GeF specifikus passzusokat kell tenni a kódba, aztat meg nem szereti senki. meg kő' oldani drájverbő'. vagy ki kő' kapcsó'ni, ahogy írtad.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2047) smkb válasza Abu85 (#2045) üzenetére


smkb
őstag

Az 500 Eur? Tényleg olcsó...:)

Ráadásul a Neok eddig sem hozták az intel azonos teljesítményű modelljeinek az alacsony fogyasztását, minidg túllőttek azon. Kiváncsi leszek most sikerül hozni mondjuk Acer Aspire 1410-ban zötyörgő 1,2 ghzes 2 magos SU2300as teljesítményét azonos fogyasztás mellett :)

(#2048) Abu85 válasza gbors (#2046) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát pedig ez a helyzet. A félkoherenciára a programozónak kell figyelni. Esetleg innen a legjobb megoldásnak tűnik, hogy csak textúrákat tároljon az L2 cache. Akkor a visszaírás problémája kiesik, mert a textúra úgy sem módosul. Persze nyilván ez sem a legjobb megoldás, de a teljes kikapcsolásnál jobb.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#2049) gbors válasza Abu85 (#2048) üzenetére


gbors
nagyúr

most őszintén, amilyen megoldásokat látunk egyes játékokban, szerinted hány cégnél vannak olyan kódolók, aki ezt képesek konzisztensen kezelni? és akkor még mindig kérdés, hogy ki akarja, vagy ki mutat be?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2050) Bici válasza Abu85 (#2043) üzenetére


Bici
félisten

Véleményem szerint a driver gondokat meg fogják oldani, legalábbis a Quadro modellek esetén, mert így is sokan csesztetik őket a 64bites Vista/win7 Quadro driver minősége miatt.
Ha ezen nem változtatnak, akkor nagy bajban lesznek, mert bizonyos feladatokra a FirePro kártyák is vannak olyan jók, mint a Quadro modellek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.