Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Elvileg ez a Fermi vagy GF100 ARM magra épül. Tehát tényleg teljesen új a rendszer. :) Minden ARM mag négy szálat futtat a teljes blokk 16 utas vector feldolgozóján. GEz gyakorlatilag Larrabee x86 nélkül. :)

Bici: Elméletileg semmi akadálya. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1352) Bici válasza Abu85 (#1351) üzenetére


Bici
félisten

Bazze, akkor fut rajta a linux? :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1353) Bici válasza Abu85 (#1351) üzenetére


Bici
félisten

Ez akkor azt jelenti, hogy az nV "nekimegy" az x86-nak, ha nem is desktop téren.
Ez tipikusan nV-s terv. Elég nagyratörő.

A jövő ezek szerint: x86 vs. ARM...
Nem lepődnék meg, ha ezek után az nV szorgalmazná a Cloud Computing-ot, mert oda a kliens oldalra is elég egy kis ARM-es cucc (Tegra, Google OS-sel), és a szerver oldal is mehet a Tesla cuccokon. Már csak a Google-nek kell beszállnia, és kiteljesedik a kép. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1354) tlac válasza Bici (#1353) üzenetére


tlac
nagyúr

mielőtt nagyon beleélnéd magad, ez nem fogja helyettesíteni a processzort desktop os-hez

[ Szerkesztve ]

(#1355) Bici válasza tlac (#1354) üzenetére


Bici
félisten

Nem windows, vagy x86/x64-es linuxra gondoltam, hanem ARM-es linuxra (akár Google Chrome OS).
Pont azért írtam, hogy Cloud computing. A Tegra lenne a kliens, a Tesla a szerver.
A Google érdekeivel tökéletesen összeilleszthető - szerintem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1356) Med1on válasza Abu85 (#1351) üzenetére


Med1on
aktív tag

Akkor lehet mégse aludtak a G92, GT200 korszakban? :DD

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1357) rumkola


rumkola
veterán

Nem tudom volt-e már:

KLIKK

(#1358) rumkola válasza rumkola (#1357) üzenetére


rumkola
veterán

Most akkor itt tényleg fejlesztések voltak, és ennyire jól titkolták, vagy csak én voltam a félretájékoztatva szakik által?
:U

[ Szerkesztve ]

(#1359) Abu85 válasza rumkola (#1358) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mindjárt kezdődik az NV GPU Tech Conf. Ott sok infó lesz, de a szivárgások szerint ez teljesen új rendszer. Egyelőre annyi a hivatalos, hogy az első CODA 3.0-ás kártya, illetve volt pár slide, ahol mutogatták az előnyöket a Larrabee-hez képest. Sajna azokat még nem láttam, de rajta vagyok az infókon ... kisebb megerősítésekre várok szóval próbálok majd valami hírt is írni belőle.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1360) tome.jr


tome.jr
addikt

Nvidia to show DX 11 Fermi today

ATI totyikba linkelték, de itt talán jobban örülnek majd neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1361) FragMaster válasza tome.jr (#1360) üzenetére


FragMaster
addikt

Bocs, azt hittem itt már körbejárt a hír :D
Fincsi lesz, végre mozgolódás van a másik oldalt is.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1362) Bici válasza tome.jr (#1360) üzenetére


Bici
félisten

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz. :K
Szerencsére, ráérek tavasszal VGA-t venni, így lesz időm kivárni pl. a V-Ray OpenCL változatát. Meglássuk, melyik karin mit produkál, mert 60%-ban eszerint fogok választani. A maradék 40% a játékoké.
Állítólag, AMD-n is jól fog menni a renderelés, mert jól párhuzamosítható, és kevés a függőség, de hallottam már az ellenkezőjét is. Szal, ki kell várni az eredményeket. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1363) rocket


rocket
nagyúr

nVidia GT300's Fermi architecture unveiled: 512 cores, up to 6GB GDDR5

3.0 billion transistors
40nm TSMC
384-bit memory interface
512 shader cores [renamed into CUDA Cores]
32 CUDA cores per Shader Cluster
1MB L1 cache memory [divided into 16KB Cache - Shared Memory]
768KB L2 unified cache memory
Up to 6GB GDDR5 memory
Half Speed IEEE 754 Double Precision

Cuda cores, az NV marketing csapata nem alszik most se :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1364) emmm válasza rocket (#1363) üzenetére


emmm
senior tag

Huhh, ez elég impresszív, de remélem nem 150 k-nál fog indítani...egyáltalán mekkora böhöm lesz ez a GPU? :Y

(#1365) cszn válasza Abu85 (#1359) üzenetére


cszn
őstag

Kezd izgi lenni :C

(#1366) Komplikato


Komplikato
veterán

Holnap mikor lesz kb. magyar idő szerint a FERMI bemutatója, és mikorra várható a bemutató alapján valamiféle "kiveséző" cikk? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1367) FragMaster válasza Komplikato (#1366) üzenetére


FragMaster
addikt

Ha minden igaz akkor ma, "roughly 10 PM Central European time".

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1368) einstein válasza rocket (#1363) üzenetére


einstein
senior tag

Kíváncsi vagyok lesz e eszközük a CUDA terjesztésére. Az oké, hogy nem feltétlen a PC-s játékipar az elsődleges célpontjuk, de van e realitása annak, hogy pl. "bevásárolják" magukat egy konzolba? Ez ugye kihatna a PC-re is.

(#1369) Abu85 válasza einstein (#1368) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezzel a chippel van lehetőség egy nextgen konzolba. Talán a Sony is lát benne rációt. Persze egy új Box vagy PS még minimum 4 év, így rövidtávon nem tekinthető ez a rész alternatívának.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1370) zuchy válasza rocket (#1363) üzenetére


zuchy
őstag

Hmm, elhagyják az 512-bites memvezérlőt?

Végeztem egy kis számítást, és a 3 miliárd tranzisztoros Fermi 466mm2-re jön ki.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1371) antikomcsi válasza rocket (#1363) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is pont ezeket a speckókat találtam, csak GF100 néven. Mint olvastam a GT200 volt a tesla G - geforce, T - tesla 200 pedig, mert másodig generáció. Így a GF100, a GeforceFremi első generációt takarja.

A memósávszél csökkenést, 512-->384 bit, szerintem kompenzálja a gddr3-ról gddr5-re váltás.

Ha ezek a specifikációk igazak, (mert ugye ez csak találgatós topik :B ) akkor szerintem bizakodóak lehetünk. Az ára tuti olyan lesz, hogy nem rohanok a boltba, de remélem lenyomja majd az 5870/50, és gtx 285/80 árát.

Látom a Csuda cores különösen tetszik. :DDD

(#1369) Abu85

Ha még valóban ilyen sok idő kell egy új konzol generációhoz, az szerintem nagyon visszafogja a dolgokat. Legalábbis grafikailag. Ha a játékokat ilyen x1950pro szintű vga-kra irkálják konzolon, pc-re meg átportolják, (vagy, hogy kell mondani) nem lesz túl nagy fejlődés. Aztán ha lesznek új játékállomások, akkor megint hirtelen ugrik majd a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#1372) einstein válasza Abu85 (#1369) üzenetére


einstein
senior tag

Hmm, az új konzolok valóban ilyen messze lennének még?
Én pont azért gondoltam erre az eshetőségre, mert úgy tűnik a mostani generáció belépett életciklusa utolsó harmadába. Még ha nem is ezt kommunikálják, hiszen a mostaniakat is el kell adni.

(#1373) Abu85 válasza einstein (#1372) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PS3 project még legalább két év mire nyereségbe fordul, szóval a Sony hülye lenne elsietni a PS4-et és a PS3-at veszteséggel elkönyvelni. A Microsoft pedig jövőre frissít a Project Natallal. Azt is kifuttatják, mint az atom. :)

antikomcsi: A konzolokra külön kell fejleszteni, max a box-ról tudnak portolni, de ahhoz is a DX11-et kell használni, mert ez az egyetlen API, ami hat futtatási szintet enged. PC-n pedig számít a befektetett erőforrás, mert nem túl jövedelmező a platform. Az a Xenos azért jelentősen többet tud egy X1950-nél. Most építették be a DX-be a tesszellátort, amikor abban a rendszerben már rég ott van a cucc. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1374) antikomcsi válasza zuchy (#1370) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az akkor csak alig több, mint 3mm-el lenne nagyobb az rv870-nél. Viszont így is kisebb az első generációs GT200-nál.

(#1373) Abu85

Nem vagyok olyan jártas konzolok terén (se), mert én PC hívő vagyok 92'-óta, és konzolakkal nem is foglalkozok. Csak azért mondtam ezt a vga teljesítményt, mert úgy hallottam valakitől, hogy az x-boxban egy radeon 1950-es teljesít szolgálatot.

[ Szerkesztve ]

(#1375) einstein válasza antikomcsi (#1374) üzenetére


einstein
senior tag

Én csodálkoznék rajta, ha ennyire engednék elhúzni a PC-t. A PC grafika már most is jobb valamivel, ez négy-öt év múlva már fényévekre lesz, ez már biztos kihatna az eladásokra.
De tény, hogy nagyon azt mondogatják, hogy messze van még a váltás.

Szerk: ez már off. :B

[ Szerkesztve ]

(#1376) Bici válasza antikomcsi (#1374) üzenetére


Bici
félisten

Az XBOX360-ban az ATi által készített Xenos GPU van, ami inkább az R600 elődje, mint a korábbiak utódja, többek között a tesszelátor jelenléte, és az unified shader felépítés miatt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1377) Abu85 válasza antikomcsi (#1374) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hallottam már én is ezt az x1950 Xbox házasságot. A Xenos nagyon egyedi rendszer. Carmack személyes kedvence, de ez lényegtelen. Szóval ez a cucc Tile-Based Renderinggel teker. Nagyon komoly paraméterezhetőséggel. Se elődje, se utódja. Bár az R600-at ebből fejlesztették, de nyilván PC-n mások az igények, erre a piacra az alap Xenos nem lenne jó.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1378) biggamer


biggamer
veterán

NVIDIA: Kitűnő a 40 nm-es kihozatali arányunk : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1379) DeSanto


DeSanto
őstag

Nem akarom elkiabálni de kb a GT300-al ássa meg a sírját az NV.
Szerintem ebbe fognak belebukni.
Persze nekem semmi bajom az NV-vel de remélem megütik a bokájukat. :)
Hulljon mint a 3dfx. :D

biggamer: Na, már 50-ből nem csak 7, már 10db is működik? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1380) FragMaster válasza biggamer (#1378) üzenetére


FragMaster
addikt

Jó hát ez eddig 1:1, most akkor mi igaz? :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1381) biggamer


biggamer
veterán

nVidia GT300's Fermi architecture unveiled: 512 cores, up to 6GB GDDR5 : [link]

Lassan meglátjuk , hogy is áll a zászlójuk ténylegesen. :K

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1382) zuchy válasza biggamer (#1378) üzenetére


zuchy
őstag

Hát ez különös, két héttel ezelőtt még ~400 chipből volt 7 db jó, most meg már kitűnő a kihozataluk, (nem tudom hogy a kitűnőbe hány % tartozik bele) kb 60-70%? :))

Valaki ferdít. :)

Na meg minek volt a TSMC-nél Huang bácsi. :U Nem hitte el a kihozatalt, hogy olyan jó, és meg akarta nézni a saját szemével? :D

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1383) FragMaster válasza biggamer (#1381) üzenetére


FragMaster
addikt

Párral feljebb volt már.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1384) Bici válasza biggamer (#1381) üzenetére


Bici
félisten

Úgy érted: "Hogy áll a szénájuk?" vagy: "Nekik áll-e most a zászló?" ;)

zuchy: Szerintem, tök mindegy. :) Majd meglátjuk. Én nagyon drukkolok az nV-nek, pedig az AMD-hez húz a szívem! :P

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1385) P00By válasza Bici (#1384) üzenetére


P00By
nagyúr

;) :D

Hogy áll a szénából készült zászló? :))

[ Szerkesztve ]

(#1386) rumkola válasza DeSanto (#1379) üzenetére


rumkola
veterán

Ezt honnét veszed? A speckók alapján szerintem nem kicsit jó, pláne a natív C+...

(#1387) Iron Funeral válasza DeSanto (#1379) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Eléggé életlen az az ásó, most mondták, hogy nincs is GT300, Fermi az viszont van ;] :))

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#1388) Bici válasza rumkola (#1386) üzenetére


Bici
félisten

A speckók alapján elég erős GPGPU lehet belőle.
A játékokban nyújtott teljesítmény majd kiderül.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1389) Abu85 válasza rumkola (#1386) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért a natív C++ eléggé bullshit. Egy programozási nyelvet nem lehet natívan támogatni. Ezt Theo rosszul értelmezte. Persze az NV írhat egy Compliert a C++-hoz.

DeSanto valszeg a számítási teljesítményre gondol. 1,5 GHz-es shader órajellel 1,5 TFLOPS a számítási kapacitás. Persze az adatok csak pletykák. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1390) rocket válasza biggamer (#1378) üzenetére


rocket
nagyúr

Biztos a GT218-ra gondolt ;]

Azt pletykaljak kell 1 respin, igy iden nem lesz semmi extra.
Esetleg azt megkockaztathatjak ha elernek 20% koruli kihozatali aranyt a jelenlegi revizioval, es a TSMC valami kedvezmenyt biztosit, hogy kis bukoval/vagy gyartasi aron nehany 1000db kartyat osszelehet kaparni egy kora decemberi soft launchoz.

Realisan gondolkodva talan januar vegere lesznek kartyak nagyobb mennyisegben, ami a cegre nezve nem gond ha a tesztekben erzodni fog a "wow" hatas, viszont ha egy R600 van erkozben akkor nem biztos fogjak soft launch kisereteben tesztekkel publikusan mutogatni honapokkal elotte mielott normalizalodna a helyzet a kartyak mennyisegeben.

Persze el lehet ferditeni a valosagot cherry picked tesztekkel is mint pl. a 180.xx-as "big bang" driver kapcsan tortent ;)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1391) emmm válasza P00By (#1385) üzenetére


emmm
senior tag

Elég konyulósan... :D

(#1392) DeSanto válasza Iron Funeral (#1387) üzenetére


DeSanto
őstag

Akkor legyen Fermi.
Édes mindegy.
Ha nem tudják gyártani akkor sok esélye van a dolognak.
Meg az NV olyanokat nyilatkozik hogy minek Dx11, nincs jövője a GPU-nak (gondolom csak a GPGPU-nak van jövője), és ezekhez hasonló kijelentések.
Savanyú nekik a szőlő?

Nekem semmi bajom nem volt eddig ezzel az NV-el de mostmár igazán kivehetnék a biliből a kezüket.
Tőlem lehet szuper jó cuccaik is csak akkor ne nyilatkozzanak baromságokat.

(#1393) Sheltem77 válasza DeSanto (#1392) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Vagy esetleg az is lehet, hogy tudnak valamit amit te még nem...

(#1394) Iron Funeral válasza DeSanto (#1392) üzenetére


Iron Funeral
őstag

:))
Olyan a hozzáállásod mintha téged bazerálna az nV, mert a te DX11edet szólták le :)
Felőlem azt mondanak amit akarnak, és az is mindegy lenne nekem hogy egy játék a CUDA-ra vagy a DX10(+n)-re épül, a lényeg, hogy mennyen.
Úgy van ahogy mondod; édes mindegy :)

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#1395) Dashes


Dashes
őstag

(#1396) zuchy válasza Dashes (#1395) üzenetére


zuchy
őstag

Na valami. Akkor az 512 SP már biztos. Többet nem nagyon tudtam megérteni, viszont felettéb érdekes volt belelátni abba, hogy mégis hogyan alkotják ezeket a GPU-kat.
Hihetetlen mérnöki tudás szükségeltetik. :K

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1397) Bici válasza Dashes (#1395) üzenetére


Bici
félisten

két nagyon fontos észrevétel:
- Ubuntu Linux fut a gépen
- nem műxik a cikk végén mutatott link
:D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1398) cowboy_bebop válasza Bici (#1397) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Rakd fel a flasht.

(#1399) Bici válasza cowboy_bebop (#1398) üzenetére


Bici
félisten

Mé', neked bejön ez az oldal? :U

Rosszul írtam az előző hsz-ben. :B A videó végén mutatott link nem műxik.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1400) gabor85 válasza Abu85 (#1389) üzenetére


gabor85
őstag

Ezt a natív C++-t kb hasonlóan képzeljem el, mint mondjuk egy windowson futó virtualpc-t?
(hülye kérdés, jóvan, dehát jobb mint spekulálni)
Lényegében szimulál egy környezetet szoftvereen.... vagy tévedek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.