Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) gV válasza Abu85 (#1900) üzenetére


gV
őstag

Fasza dolog, hogy a Fermi izomból szereit a sugárkövetést, de miért kell már most készülni 2015-re.

5 évvel előre szaladnak h aztán megint átnevezgetniük kelljen csak :))
meg az is lehet h mivel dx helyett az Intel is a ray-tracingre gyúr úgy gondolták bölcsebb velük tartani minth csináljnak egy dx11-es célhardvert ami aztán jó leszerepelt volna -pénzügyileg- a platformosítás és a tesszaláció követelményeinek ismerete hiánya -teljesítményben- miatt

(#1902) DemonDani válasza Abu85 (#1900) üzenetére


DemonDani
addikt

Igazság szerint ez is mind oda vezethető vissza, hogy az Atinak koporsóban lenne a helye, az ütemtervük szerint (vagy legalábbis az S3 szintjén).

Kicsit megzavarhatta őket az AMD vásárlása :DDD aztán jött a PhysX megvásárálása, leeht hogy nem B Terv volt, hanem egy gyors lépés ami éppen eszükbe jutott...
Ha gátat építesz gyorsan, de véletlenül sokkal hamarabb kezd esni az eső akkor nem hagyod abba a gátat hanem a szükséges pontra dobálsz bármit ami a kezed ügyébe esik és megállíthatja a vizet... :DDD
szerk:
(mármint jó esetben megállítja :D rosszban elmos mindent és jöhet a hosszú ideig tartó kár helyreállítás)

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1903) Bici válasza janos666 (#1895) üzenetére


Bici
félisten

"I would say probably not, 2/3 of our revenue come from games but 2/3 of our profit comes from Quadro workstations"

Ez nem inkább azt jelenti, hogy a bevételük 2/3-a a játékosoktól jön, de a haszon 2/3-a a munkaállomásokból? :B :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1904) gézu válasza Bici (#1903) üzenetére


gézu
őstag

De azt, csak nem játékosok hanem játékok

[ Szerkesztve ]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#1905) Bici válasza gézu (#1904) üzenetére


Bici
félisten

Ezt a részt direkt fordítottam így. Nyilván a játékosok veszik a kártyákat, nem a játékok. :D De ettől még jogos.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1906) janos666 válasza Abu85 (#1900) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig erre is rá lehet húzni, ha a Physx-et egy különálló projektnek tekintjük. Nincs B tervben a Compute Shader és OpenCL átirat, nincs megnyitva 4-8 CPU szálra, hanem tolja a CUDA szekerét, ha van még esély a CUDA sikerére, ha nincs, tehát megy fejjel a falnak, és vagy bejön vagy nem, vagy elterjed, vagy eltűnik...

Ja, vicces, először mondja, hogy azért profibbak, mert nem ARM licensekből legóznak, aztán ő maga mondja, hogy a Tegra szíve is ARM.
Persze ha így tették volna fel a keresztkérdést, kimagyarázhatja, hogy nem csak copy-past, hanem tényleg tettek is mellé valamit, és mindent kreatív, hozzáértő, értelmes módon, amivel újat és nagyot alkottak, és ez az, amire más képtelen, ez emeli ki őket.

Erre a jövőbemutatásra csak azt tudom mondani, hogy te 2006-ban simán megvetetted volna velem a 2900XT-t 8800GTS helyett, akár csak a hardwares tesszelátor miatt, pedig 2010-ig semmire sem tudtam volna használni, de talán még utána se. Ezeket a folyamatokat is lehet gyorsítani, lassítani. Nem beszélve arról, hogy milyennek tűnt ezek lefolyása akkor, mikor az elhatározás született, ami vállalta a kockázatot. (Az ATI a szemétdombon, az Intel pedig erőlteti mindenkire, hogy kezdjenek nyitni a Larabee felé.)
Kicsit olyan ez, mint a nyuszi, akit azért is megvernek, mert nincs sapkája, de azért is, mert van. Ezt is fel lehet tüntetni úgy, mint ha reggel másnaposan eltéved volna Huan bácsi, és a poineer-hez ment volna be dolgozni, aztán hívott egy taxit, de tele volt a feje jövőbemutató ötletekkel, és így is, mint most te.

Nekem tetszik ez az ötlet, amit a GPU-kkal csinálnak. Persze ettől még egyetértek, hogy így, az AMD jelenléte mellett lehet, hogy nem lesz olyan szép ez a történet.

Amúgy jut eszembe még valami, ha már Atom alapú Nokia, és Tegra alapú okostelefonok:
A Creative féle chippel mi lesz? Azt is úgy harangozták be, mint valami csodát, ami kiváló lehet egy smarthphone-ba is, de szuperszámítógép is építhető belőle. Ha igaz, amit láttam róla egy éve, erős esélye lenne a Tegra és Fermi babérjaira törni egy időben.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1907) Bici


Bici
félisten

A szerdai RealityServer-es cikkhez: iray® Photorealistic Rendering Technology.

(#1906) janos666: Erről a Creative féle chipről mit kell tudni?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1908) Abu85 válasza janos666 (#1906) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Számomra mindig alapvető elvárás, hogy annyit csináljanak, amit az aktuális DX megkövetel. A DX10-et normálisan először a HD 2900 tudta, az lett a veszte, hogy nem kellett 2007-ben DX10. Sőt csak most kell igazán. Tehát mondhatjuk, hogy 2 évvel megelőzte korát. A Fermi 5 évre előre építkezik, ez már túlzott. Egyszerűen hiába mondja az NV, hogy lesz ray-tracing-et, ha nincs szükség rá. :( Sőt évekig nem lesz. Kicsit olyan érzésem van, hogy a Larrabee bevitte az erdőbe az NV-t, és csak most derült ki, hogy az elméletben tökéletes ötlet a gyakorlatban nem működik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1909) gbors válasza Abu85 (#1908) üzenetére


gbors
nagyúr

mert most csak úgy özönlenek a játékok, amik ground-up DX10 motorokon szaladgálnak? :D

én még várnék egy kicsit az nVidia chip eltemetésével. tény, hogy az 5870 meglehetősen durva lett, de éppenséggel a zöldeknél is lehet 1-2 meglepetés a szatyorban...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1910) janos666 válasza Bici (#1907) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elég közérthető kis (reklám) videó a Zii-ről.
Szerintetek mit ígér ehhez képest a Fermi és Tegra? Tud mindent, amit egy smarphone-nak kellhet manapság: Plazma, és ugyan úgy össze lehet belőle dobni több 1000 chipes foldingfarmot is.
Szóval elvileg egy chipből lefed mindent, amit az nv 2 chippel tesz, és ugyan úgy ismer OpenGL-t, tehát még egy többchipes VGA szerűség sem lenne lehetetlen a jövőben, a videó szerint elfut egy ilyen kis smarthphone-ba való chippen a Half-Life 1, tehát nincs messze a Larabee féle demók szintjétől...
Pontosabban van is már egyfajta VGA-juk: [link]
A google is csinált már hozzá igazított Android verziót.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1911) Bici válasza janos666 (#1910) üzenetére


Bici
félisten

Az elmondottak (számok) alapján nagyon durva. Kiváncsi vagyok, hogy a csavar benne. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1912) TESCO-Zsömle válasza Abu85 (#1908) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Látszólag csak azt felejtették el, hogy az Intel valóban 2015-re fejleszti a Larrabee-t, és ezt meg is tehetik, mert nem szorítja őket se az idő, se a pénzhiány.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1913) Bici válasza TESCO-Zsömle (#1912) üzenetére


Bici
félisten

Nem csak neked írom, hogy egy Fudzillás pletyka szerint nagyon hamar (2010 q3) jön az új Radeon, ami nem az r600 leszármazottja, és már MIMD tömböket használ.
Nem tuom, hogy igaz-e, és ha igen, akkor milyen következtetést érdemes levonni belőle, de a MIMD tömbök szerintem GPGPU felépítésre utalnak (A gt300 esetén ezt mondták), a korai megjelenés meg a Fermi várhatóan jó szereplését jelenthetik.
Kivéve, ha tévedek, vagy kama a hír. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1914) gbors válasza Bici (#1913) üzenetére


gbors
nagyúr

miután az R600 és derivatívjai is tele vannak MIMD tömbökkel (a HD5870-ben konkrétan 320db van :) ), ezzel nem mondtak túl nagyot Fuadék. abban viszont erősen kételkednék, hogy a 320db szervezésében olyan változás állna be, hogy teljesen függetlenül vezérelhető unitokkal keverednének elő, mert az ütemező és regiszterek tekintetében harakirinek minősíthető. szóval szép szó ez a MIMD, csak valaki azt is leírhatná mellé, hogy mit ért PONTOSAN alatta :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1915) Bici válasza gbors (#1914) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, azt tudtam, hogy az 1600-ból 320 fejlettebb, mint a többi, de azt nem, hogy MIMD.
Így már máshogy hangzik a hír...
Köszi az infót!! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1916) gbors válasza Bici (#1915) üzenetére


gbors
nagyúr

nemnem, nem úgy értem a 320-at :) az 5-utas ALU blokkok képeznek egy-egy MIMD egységet - mindegyik ALU-n más utasítás hajtható végre (multiple instruction), más-más adatokon (multiple data).

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1917) Bici válasza gbors (#1916) üzenetére


Bici
félisten

Tehát, nem 1600-ból 320, hanem 320 MIMD, amik fejenként 5 egyszerűbb (SIMD?) egységet tartalmaznak?
Eddig akkor szatyorban éltem? :F

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1918) DemonDani válasza Bici (#1917) üzenetére


DemonDani
addikt

SIMD: 1 utasítás több adaton
MIMD: több utasítás több adaton

csak hogy a pontos jelentéseket tisztázzuk már

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1919) Bici válasza DemonDani (#1918) üzenetére


Bici
félisten

Igen, ezt tudtam. :K Azért köszi! :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1920) gbors válasza Bici (#1917) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem egészen. Maradjunk akkor az RV870-nél:
1. van benne 20 ALU+TEX cluster, ugye darabjában 80 ALU és 4 textúrázó egység
2. a clusterek SIMD szervezésűek, azaz a bennük található 16 alegység (ezek az 5 ALU-sok) ugyanazt az utasítást hajtja végre, de mindegyik más adatokon dolgozhat - bár az egységeknek nem kell feltétlen ugyanazt az utasítást egy időben végrehajtani, viszont ugyanazon az utasítássoron (programon) kell dolgozniuk, azaz igazából nem SIMD, hanem SPMD a szervezés. ennek az elágazások miatt van jelentősége.
3. az 5 ALU-s alegységek MIMD szervezésűek, azaz mindegyik ALU külön utasításon és külön adaton tud dolgozni.

Ha belegondolsz, a 2. és a 3. pont között azért van némi ellentmondás. Ez úgy van feloldva, hogy a cluster szintjén VLIW (very large instruction word) utasítások látszanak, amik praktikusan 1-4 egyszerű + 1 potenciálisan komplex ALU utasításból vannak összerakva. Ez a megoldás nincs annyira rugalmas, mint egy valódi MIMD szervezés, de némi shader compiler támogatással és egy nagyon okos dispatch rendszerrel a célnak pont megfelel.

Mindezek után, abban nem igazán hiszek, hogy a fenti SIMD / SPMD szervezést MIMD váltaná fel. Egyáltalán, azt sem tudom, mit lehetne nyerni egy MIMD vezérléssel - grafikában nem sokat (esetleg alacsonyabb felbontásokban), de abban is kételkedem, hogy a tudományos számítások ne lennének kényelmesen "SIMD-esíthetőek" - a 16-os szélesség éppenséggel nem nagy.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1921) Bici válasza gbors (#1920) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi az infót! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1922) janos666 válasza gbors (#1920) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, én most a 2. és 3. pont közt látok ellentmondást, ne 1. és 2. közt. De az indoklásból úgy hiszem tulajdonképp erre válaszoltál, csak elszámoztad. :DDD
Ha egy nagy 16 alegységes cluster csak ugyan azt az utasítást hajthatja végre különböző adatokon, akkor miként juthatnak eltérő utasítások az 5-ös szervezésű részegységeire?
És akkor erre magyarázat az, hogy az az 1 utasítás egy komplexebb összeszőtt utasítássor, ami egyként megy be a 16-os clusterre, és ott szépen deriválódik, míg minden kis sp-nek jut valami utasítás (akár 5-ös blokkon belül is más és más?)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1923) gbors válasza janos666 (#1922) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, az 5 ALU 5 különböző utasítást is feldolgozhat. de amúgy a postomban is a 2. és a 3. szerepel, honnan jött az 1. és a 2.? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1924) janos666 válasza gbors (#1923) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos nem voltak ezen számok is áldozatai a szerkesztésnek?
(Ha nem, akkor elnénéztem, bocs, de legalább megbizonyosodtam, hogy "értem")
Abu korábbi, logoutra is költözött cikkeiben is olvastam ezekről a VLIW mintákról, amikkel a driver eteti a chipet, de valahogy nem állt össze a kép...
(Mondjuk nem csoda, hisz full laikus szakbarbár vagyok e téren. :DDD)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1925) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Hamarosan gyün a GeForce 300M széria (notebook)
Fuad már a mobil Fermire gondolt a nevekből. :DDD ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1926) lsc válasza Abu85 (#1925) üzenetére


lsc
nagyúr

Fuad is belekeveredett az átnevezésekbe .

Az élet kegyetlen .

(#1927) antikomcsi válasza Abu85 (#1925) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Olvastam már erről, de nekem sem jött át, hogy most pontosan mi is fogja melegen tartani a rajta lévő hűtőt.

De tartok tőle, hogy az elnevezés módja inkább a 260M mintájára történik majd.

A másik dolog pedig, hogy mit jelent a hamarosan???

Régen jól el lehetett lenni 1-2 évig, de most mindíg vár valamit az ember, ha valami kijön az egy dolog, mert lehet várni a következőt rögtön.

Még szinte ott a tojáshély a phenom II procin, de már alig várom a buldozert, mert iszonyú kiváncsi vagyok rá.

(#1928) gbors válasza janos666 (#1924) üzenetére


gbors
nagyúr

nem, ezt biz' benézted :)

lsc: fuad már nagyon régen belekeveredett, és jobb nem feszegetni, hogy mibe :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1929) emmm válasza antikomcsi (#1927) üzenetére


emmm
senior tag

tojáshéJ

Bocsi, de annyira bántotta a szemem :B

(#1930) biggamer


biggamer
veterán

Fermi GF100 to launch by early December : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1931) antikomcsi válasza emmm (#1929) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszi! :B

(#1932) Abu85 válasza biggamer (#1930) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kemény. :)
Emlékszik valaki olyanra, amikor egy komoly chipet a tape out után 4 hónappal már startoltattak? Én nem. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1933) mandras81 válasza Abu85 (#1932) üzenetére


mandras81
senior tag

És biztos jó ez a sietség?

(#1934) Abu85 válasza mandras81 (#1933) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt csak az idő dönti el. Én biztos nem vállalnék ekkora kockázatot, de valószínűleg ezért nem vagyok én az NV élén. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1935) antikomcsi válasza Abu85 (#1932) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

RV740?

Ja bocsi, most látom, hogy komoly chipet kérdeztél. :DDD

#1934) Abu85

Szerintem nincs sok halogatni való idejük, mert biztosan nem akarnak még nagyobb piacot veszteni az 5000-es radeonok javára. A kényszer nagy úr úgylátszik.

[ Szerkesztve ]

(#1936) Abu85 válasza antikomcsi (#1935) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az RV740-nek 2008 szeptemberében volt a tape outja. Volt vagy hét hónap még végül termék lett.
Az sem jó dolog ha marad pár komoly hiba a chipben. Ezzel egyetemben a fogyasztást és az órajeleket is általában a kiadás előtt alakítgatják. Ez a fázis ilyen gyors starttal a Ferminél teljesen kiesik. Ha tényleg jön decemberben, akkor az elvárás az lehet hogy legyen kvázi hibamentes a chip, a többit meg majd menet közben alakítják.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1937) Zeratul


Zeratul
addikt

Sources confirmed that Nvidia is taking pre-orders like there is no tomorrow, but at this time Nvidia offers no guarantees when the chip will hit the market.

Na persze, megjelenik amikor megjelenik.

"once again we can confirm that multiple sources strongly believe that a single core Fermi will end up significantly faster than ATI’s single core Radeon 5870. "

Remény hal meg utoljára.

(#1938) Bici válasza Zeratul (#1937) üzenetére


Bici
félisten

Azt nem írták, hogy miben lesz gyorsabb. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1939) gbors válasza biggamer (#1930) üzenetére


gbors
nagyúr

but from what we learned over the last few days, it was always late November to first days of December.

és jövő héten mikor leszvolt mindig? :D

Bici: azért ez korántsem kizárt. az 5870 cca. 70%-kal gyorsabb a 4870-nél, ez a Fermi meg akár lehet GTX285 * 2 is. túl kevés az info...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1940) jozsef11 válasza gbors (#1939) üzenetére


jozsef11
tag

Hmm 2* GTX285 az komoly lenne nagyon! Remélem azért gyors lesz a chip és nem lesz túlárazva! Újra jó harc alakulni ki a két gyártó között a vásárlókért és az csak nekünk lenne jó! :DD

(#1941) Abu85 válasza gbors (#1939) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem ha gyorsabb lenne a HD 5870-nél, akkor már láttunk volna valami ízelítőt. Úgy gondolom nem véletlen titkolják a grafikus képességeket. :(

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1942) gbors válasza Abu85 (#1941) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, ez is abszolút benne van. sűrűn jut eszembe róla az R600 :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1943) Bici válasza gbors (#1939) üzenetére


Bici
félisten

Nem mondtam, hogy nem lesz gyorsabb, de el tudok képzelni olyan szituációt, hogy dx9 alatt elveri, de dx11-nél, bekapcsolt tesszelálásnál lemarad.

Nem tudom, hogy a dx11 megengedi-e, de örülnék, ha ha nem úgy próbálna az nV előnyre szert tenni, hogy az emulált funkciókat "optimalizálja", vagyis beáldozza a minőséget, mondván, hogy a fizika többet számít a kisebb látványbeli hátrányoknál...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1944) rocket válasza Zeratul (#1937) üzenetére


rocket
nagyúr

Fuad nyomja az NV FUD-ot, erdekes olvasni amikor minden hirbe belekolt valamit amivel fenyezni probalja az NV-t, ennel Charlie sokkal szorakoztatobb, mert o megis magyarazza mit miert gondol, es erezni hogy valamennyire ert hozza, mig Fuad-rol ez nem mondhato el :)

Ar/ertek aranyban nem lesz eselye az NV-nek, teljesitmeny/meret aranyban se, az, hogy ~60%-kal nagyobb GPU-val gyorsabbak lesznek ~20%-kal DX9/DX10 alatt nem lesz a vilagvege az AMD-nek, foleg mivel lesz minumum 2010 februar amikor megvehetok lesznek a GF100-ra epulo kartyak.

Akarhonnan nezzuk a torteneseket nem az NV-nek all a zaszlo jelenleg, az AMD nyero pozicioban van, ott lesz a Hemlock igy a presztizs miatt fontos "kinek er messzebb a fugytuloje" kategoriat is vinni fogjak mivel nem tul nagy az esely arra, hogy a kovetkezo 6-7 honapban latunk dual GF100-ra epulo VGA-t.

Kivancsi leszek a tesztekre, aminel az osszevalogatott jatekokkal, beallitasokkal probaljak majd manipulalni az embereket, meg arra is lesz-e olyan tesztoldal aki miutan megkapta a kartyat ellenszegul az NV ajanlasainak, normalisan teszteli, es masnap nem irogat bele a tesztrol keszult cikkbe amivel megvaltoztatja a konkluziot ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1945) rocket válasza Abu85 (#1932) üzenetére


rocket
nagyúr

3 honap eleg normal esetben a tapeouttol a launchig, meghat a launch is tobb fele letezik paper/soft/hard :)

A gond az, hogy mivel volt 1 respin, igy az elso korben a nem tul rozsas kihozatali arannyal osszekaparnak nehany chipet, az ezekre epulo kartyakat kiosztogatjak nehany valogatott embernek, meg kaphato lesz nehany darab a boltokban, ezzel fenttartva az erdeklodest.
Mondjuk, hogy ne menjen el a hajo mast nem is tudnak csinalni, megha bukoban hozzak az elso korben azt a nehany 100 darab kartyat ami iden megvasarolhato lesz, az is jobb mint a semmi, valamivel muszaj fenttartani az erdeklodest.
Persze ehez teljesitmenyben is mutatniuk kell valamit, ezert lesznek fontosak a cherry picked tesztek.
Anno ha az R600 teljesitmenyben a G80 fole nott volna az AMD hasonlot jatszhatott volna el, elulteti a bogarat az emberek fuleben az elozetes cherry picked tesztekkel, de mivel tudtak teljesitmenyben bukta a dolog, igy ez nem volt jarhato ut a szamukra.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1946) janos666 válasza rocket (#1945) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az utolsó bekezdésed kicsit ellentmondásos.
Az AMD azért nem csinálta azt, amit most az nv fog (szerinted) a közeljövőben, mert az R600 gyengébb volt a G80-tól. Ez mint ha azt sugallná, hogy a Fermi jobb lesz az RV870-től (grafikára is). Csak a korábbi eszmefuttatás azt sugallja, hogy ez nem így van. :U

Illetve miért ne lehetetlen 6 hónapon belül egy dualgpu-s kártya? Ha már nem félmaroknyi GPU-k potyognak le naponta, akkor onnantól miért ne juthatna két darab is egy nyákra? Ez a kártya egyrészt biztosítja a presztizst, de ha tényleg a leggyorsabb, adhatják horror áron is, és akkor még bevétel szempontjából sincsenek messzebb, mint ha inkább két kisebb kártyát adtak volna el azzal a két gpu-val. A nyákot és a hűtést már ugyan akkor elkezdhették tervezni két GPU-hoz, mikor az 1 GPU-s kártyához hozzá tudtak fogni, max 3 hónappal tarthat tovább, mire az is forgalomba kerülhet. (Na persze ha nincs olyan akadály az útban, hogy gazdaságosan kivetelezhetetlennek tűnik a kártya hűtése, vagy nem férnek bele a 300W-ba, ha nem akarják szarráherélni, amivel a trónról csúsznának lefelé...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1947) rocket válasza janos666 (#1946) üzenetére


rocket
nagyúr

En sose irtam a GF100GTX nem lesz gyorsabb a jelenlegi alkalmazasok tobbsegeben mint a CypressXT, a kerdes mindig is az volt, hogy ezt milyen aron (tranzisztorok szama, meret, fogyasztas/melegedes stb.) tudjak majd elerni, mert ha 60%-kal nagyobb, de csak 20%-kal gyorsabb akkor uzletileg (ugye penzre jatszak ezt a jatekot) nem az NV-nek fog allni a zaszlo.
Az AMD mas utakat jar (ugye nicsen highend GPU-juk) ezert nem lesz nehez a Cypresst legyurni egy highend GPU-val, megha az nem is elsodlegesen jatekok ala keszult, a jelenlegi, es a kozeljovoben megjeleno jatekok tobbsege meg mindig DX9-es konzolport, ez se az AMD-t fogja segiteni, DX11 alatt meg majd kiderul milesz.

AMD helyzete se egyszeru a Cypress kapcsan dual GPU-s kartyanal, pedig az joval kisebb GPU.
Fogyasztas, melegedes miatt nem lesz szerintem mostanaban dual GF100 GPU-s kartya, mint ahogy ugye a GT200-bol se tudtak csinalni.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1948) Abu85 válasza rocket (#1947) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezért itt még mindig az a legnagyobb kérdés a Fermi kapcsán, hogy hol vannak a textúrázók. Egyelőre nem találja őket senki, azok nélkül viszont a Cypress elcsípésére sincs sok esély. A tesszellátor esetlegesen várható hiánya csak hab lesz a tortán.
A jelenleg elérhető biztos információk alapján nem tűnik a Femi Cypress-verőnek, sőt ...
Az NV ezekről annyit mond, hogy még nem fedtek fel minden részletet az architektúráról, hogy ez igaz-e azt senki sem tudja. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1949) TESCO-Zsömle válasza rocket (#1945) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Utsó bekezdés azért is bűzlik, mert ha valakinél ott az ütőlap, az nem sunnyog, hanem tarol.

nV-nek nem jósolok semmi jót játékos téren. Ha a fermi meg is szorítaná az 5870-est, az biztos, hogy az 5970-es megfogja.
Ami engem nem hagy nyugodni hogy itt-ott elhangzott az állítás, miszerint az AMD-nek van még egy ütőkártyája az 5970-esen kívül...

K: "Azmilehet?"

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1950) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#1949) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ha valakinél ott az ütőlap, az nem sunnyog, hanem tarol.
Te se pókerezz pénzben. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.