Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15002) Dyingsoul válasza Locutus (#14983) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Egy játék? Mondok én neked több száz, több ezer játékot amiért megéri erősebb kártyára váltani: VR. :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15003) Locutus válasza Dyingsoul (#15002) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor kezdjed a felsorolást légyszíves :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#15004) Dyingsoul válasza Locutus (#15003) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mondtam: VR játékok. Jelenleg is van kint jónéhány VR játék és még készülőben van rengeteg AAA VR játék amihez kell majd a kraft. De ha nagyon nagy dolgot szeretnél hallani azt is mondhatok: Ott a StarVR, aminek dual QuadHD kijelzője van. A Walking Dead-et demózták vele az USA-ban, amit Titan X-el hajtottak meg... és néhol beesett az fps kellemetlen szintre, megakadt a folyamatosság élménye. Mondhatnád a szokásos "nem jól optimalizált" monológot, de a StarVR-t fejlesztésében az a stúdió van benne amelyik készítette a játékot is (Starbreeze), nem véletlenül demózták ezzel. A VGA piac nagyon le van maradva, pedig ez lesz a jövő igénye és ezt a lemaradást szerintem a Pascallal sem tudják behozni.

Egyébként most esik le az orderof10: úgy néz ki az idei évet megfertőzte a 10-es szám. Kínai jelentése a 10-esnek a teljesség, a totalitás, a tökéletesség. HTC 10, Wintows 10 (igaz az 2015-ben jött) és még ki tudja mi jön 10-es számmal az évben ami erre a szimbólumra apellál. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15005) Locutus válasza Dyingsoul (#15004) üzenetére


Locutus
veterán

De mik ezek? Én nem látom a nagy igényes AAA játékokat VR-re sem, amik miatt most megérné váltani, meg oculust venni. Nemhogy DX12 fronton.
Hogy a polc milyen ígéretekkel van tele, az egy másik kérdés. Tavaly is össze hordtak már hetet havat, amiből semmi se lett.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#15006) Loha válasza westlake (#15000) üzenetére


Loha
veterán

Ha a GP100 610mm2-en 1328 MHz Base és 1480 MHz Boost Clockkal belefér 300W-ba, akkor a kb. fele ekkora GP104 GDDR5(X) -el is simán beférhet 200W alá hasonló órajeleken.

[ Szerkesztve ]

(#15007) Dyingsoul válasza Locutus (#15005) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A teljesség igénye nélkül itt az egyik lista amiben találsz nem egy AAA játékot. Ezen felül van még rengeteg játék amit már kiadtak és készül hozzá a VR támogatás, de a fejlesztés elejétől kezdve gondoltak már a VR-ra.

A DX12 pedig nem tudom hogy jön ide most, teljesítményigényes játékokról beszélünk, a DX12 téma szerintem teljesen más tészta. Bár nekem nincs DX12 kompatibilis kártyám, de ennek ellenére is szomorúnak tartom, hogy gyakorlatilag nem fejlesztenek DX12-re, így nem is váltok emiatt olyan kártyára ami támogatná.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15008) westlake válasza Loha (#15006) üzenetére


westlake
félisten

Nem látom be, hogy az NVIDIA miért változtatna a sokéves szokásán, miszerint a GPU sebességét 1050MHz környékére lövi be. Ha ezen a sebességen is gyorsabb, mint az elődei, és gyorsabb a konkurenciánál, akkor miért lenne szükség arra, hogy 13xxMHz-es kártyát adjon ki? Ezzel bizonyos szempontból maguk alatt vágnák a fát, hiszen legközelebb már attól a gyorsabb kártyától kell méggyorsabb kártyát kiadniuk. Biztos vagyok benne, hogy ez is mesterségesen van (le)szabályozva.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#15009) Loha válasza westlake (#15008) üzenetére


Loha
veterán

Elég valószínű, hogy a Pascal magasabb órajelekre lesz képes mint a Maxwell.
A GTX 980 1126-os base és 1216 boost órajelekkel jött.
Ha a referencia kártyákat nagyon alul órajelezik, azzal a korai tesztekben való szereplésüket rontják csak le, az OEM gyártók ki fogják hajtani ami bennük van, és ezekkel a tuningolt kártyákkal is versenyeznie kell majd az utódnak, tehát a mesterséges visszafogás szerintem nem lenne túl hatásos.
Hatásosabb módszer a visszafogásra a részegységes letiltása, azt nem lehet megkerülni.

(#15010) westlake válasza Loha (#15009) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom, hogy a GTX 980-at miért említed, hiszen az nem a fullos GM200-at kapta. A 980 Ti és a TX is 1000MHz-es sebességgel jött ki. Nem állítottam, hogy a Pascal ne tudna többet 1050MHz-nél. Miért állítottam volna, hiszen tudta a Kepler, tudta a Maxwell és tudja a Pascal is.
Én arról beszélek, hogy az NVIDIA-nak érdeke-e egyáltalán, hogy olyan referencia kártyát tervezzen, ami a "szükségesnél" jóval gyorsabb. Az meg nem nagyon érdekli őket, hogy melyik brand milyen egyedi modellt dob piacra.

Egyébként is kell az AMD-nek, hogy legyen "alacsony" frekvenciás referencia modell, mivel akkor nem tudnák rendre a tesztekbe berakni a saját kártyáik ellen. Mint ahogy ugye tették a 980 Ti-vel is. Az az indok meg, hogy referencia modellt referencia modellel kell összehasonlítani, nem kicsit nevetséges. Nyilvánvalóan nem nagyok érdekelte őket, hogy Fury X-ből nincs is egyedi modell. Mindegy, ezt csak megemlítettem. Az ilyen szánalmas "próbálkozás" mindig kiveri nálam a biztosítékt.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#15011) Loha válasza westlake (#15010) üzenetére


Loha
veterán

Azért említem a GTX 980-at, mert azon fullos GM204 chip van, a GTX 1080 pedig valszeg fullos GP104 lesz.
GM200 utód valszeg nem jön idén.

[ Szerkesztve ]

(#15012) westlake válasza Loha (#15011) üzenetére


westlake
félisten

Senki nem jósolja, hogy lesz GP100 gamer kártya. Gondolom oka van.
Ha például a HBM2 kihozatali aránya rossz, vagy éppen a GP100-é, akkor az eladható P100-akkal simán el tudják fogyasztani a rendelkezésre álló memória és GPU készletet. Logikus lenne egy gamer modell, de egyáltalán nem biztos, hogy lesz.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#15013) blu79


blu79
addikt

Szerintetek egy 550w 80+ -os táp elég lesz a Gtx 1080 hoz?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#15014) B.Á.L.!.N.T válasza blu79 (#15013) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Úgy kb, minden nem elvetemült konfighoz elég. ;)
Tehát nagy valoszínűséggel elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15015) FollowTheORI válasza blu79 (#15013) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Biztos elég lesz... :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15016) blu79


blu79
addikt

Bál@ & NetTom kösz , ezt örömmel hallom, mert mostani tápom nem szeretném cserélni :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#15017) beci43 válasza carl18 (#14990) üzenetére


beci43
senior tag

Nem a forint volt erős,a dollár volt gyenge...

(#15018) carl18


carl18
addikt

Khmm ezt nem tudtam :) :DD
De lehetne megint igy jó árak lennének :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#15019) #72042496 válasza beci43 (#15017) üzenetére


#72042496
törölt tag

A dollár erősödése a jelentősebb hatású, de a forint is sokat gyengült 2008 óta.

Kíváncsi leszek, mennyivel nő az energiahatékonyság. Engem mondjuk nem a felsőkategóriás kártyák érdekelnek, hanem passzív modelleket szeretnék úgy GTX950 körüli teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#15020) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Tune-In: NVIDIA Livestream May 6th At 6pm PST On Twitch.TV/NVIDIA
This Friday, May 6th, at 6pm PST, there’ll be a special NVIDIA livestream you won’t want to miss.

Ez nálunk szombat reggel 3 óra... :W

...

(#15021) Vigilante


Vigilante
őstag

GTX 1080 3D Mark 11 eredmények!

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#15022) gainwardgs válasza Vigilante (#15021) üzenetére


gainwardgs
addikt

Itt valami bűzlik, elég kevés a physics score meg combined score i7 5820-al

[ Szerkesztve ]

(#15023) regener


regener
veterán

Geforce.com új hátteret kapott, amelyről az új hűtés formája ugrik be: [link]

(#15024) KAMELOT válasza Vigilante (#15021) üzenetére


KAMELOT
titán

Még nincs driver. Nem kell alapul venni! látom sok embernek lesz 1070-je ha az ár jól alakul. Márpedig ha sokat akarnak eladni belőle akkor jónak kell lenni. 350-400 euro!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15025) westlake válasza Vigilante (#15021) üzenetére


westlake
félisten

Ha igaz, akkor nagyon ígéretes! Egy TITAN X 1600MHz-en ad ~11000-es Graphics Score-t.

Play nice!

(#15026) Vigilante válasza westlake (#15025) üzenetére


Vigilante
őstag

Várjuk azért a gamek alatti erejét is. :)

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#15027) KAMELOT


KAMELOT
titán

Mikortól fogják árulni a kártyákat?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15028) westlake válasza KAMELOT (#15027) üzenetére


westlake
félisten

Júniustól.
A pontos dátumot meg megmondják ma-holnap. Gondolom.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#15029) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Lol milyen kommentet találtam a GeForce oldalán:

Nvidia please , i bought two months ago a Gtx 980 Ti. I don't care what increase in performance pascal brings . I just don't won't my gpu to be deliberately downgraded in a year or so , just like you did with kepler series against maxwell . If that happens , it will be the last time buying a Gpu from you . You already losing battles in fields like directx 12 and async compute .

Szerintetek van tőle butább ember a földön? :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15030) FollowTheORI válasza Dyingsoul (#15029) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Van. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15031) KAMELOT válasza Dyingsoul (#15029) üzenetére


KAMELOT
titán

Amikor már tudja mindenki, hogy jön a pascal akkor minek vesz 980Ti-t? max használtan ha nem akar FHD-nél magasabb felbontáson játszani.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15032) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Nem ide akartam... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15033) Dyingsoul válasza KAMELOT (#15031) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Pontosan! Engem pont a hetekben keresett meg 3 ismerős is, hogy gépet szeretnének vásárolni. Én mindenkinek azt tanácsoltam, hogy várja meg míg kijön a Pascal. Már csak azért is, mert ha használtban is gondolkodnak, azoknak is lejjebb fog menni az áruk, ráadásul gondolom több garanciális kártya is felkerül majd apróra olcsóbban (pl őár hónapos 970-esek hosszú gariidővel).

Más kérdésem viszont lenne: Maxwell esetében nem követtem annyira a launch árak alakulását. Előző generációkban nem figyeltétek, hogy a kártyák launch-kori mára ára kb hány hónap múlva csökken (csak úgy saccra előző genek gyakorlatának mintájára)? Nem konkrét árakra vagyok kíváncsi mert azt senki sem tudja, pusztán azon gondolkodom, hogy júniusban de még júliusban sem biztos, hogy belefér a költségvetésembe egy 1080 és ha már ott tartok akkor lehet várnék egy árcsökkenést, persze addig is tovább figyelem, hogy mire képes a Pascal. :DD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15034) FollowTheORI válasza Dyingsoul (#15033) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem lehet megmondani, mert pont akkor erősödött meg a dollár... szóval nem hogy csökkent, hanem épp nőtt a kártyák ára.

Egyébként kb 2-3 hónap szokott lenni mire beáll.

Tehát pl a 980Ti júni-július körül jelent meg és kb szeptember októberre állt be az ára tartósan.

De mivel mindig változik/változhat a valuták ára (főleg a dollár) ezért nehéz megmondani mi lesz.
Mondjuk most szerencsére egy viszonylag jó periódus van... talán kitart addig.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15035) #45997568 válasza Dyingsoul (#15029) üzenetére


#45997568
törölt tag

Tipikus, tudta hogy jon az uj gen, azt is hogy jobb lesz illetve technologiai valtas jon ennek ellenere vett egy 980Ti-t. Azt is jo esellyel sejthette hogy a leirtaknak megfeleloen fog ez vegbemenni, vagyis hasonlo aron egy joval erosebb, modernebb kartya fog erkezni. Nem az eleselmejuseg mintapeldanya. Vagy csak siman troll amit mar jobban el tudok kepzelni.

(#15036) FollowTheORI válasza #45997568 (#15035) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem ez volt az írandója lényege... írta is hogy nem érdekli a Pascal mennyivel lesz gyorsabb.

Az a szívfájdalma az illetőnek, hogy vélt/valós alapon a Kepler sebessége és támogatása megszűnt a Maxwell megjelenésével... és nem szeretné ha ez megismétlődne.
Az más kérdés hogy miért vett most egy Ti-t... (Miért ne vett volna? Valami kellett neki akkor épp.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15037) KAMELOT válasza Dyingsoul (#15033) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem fognak csökkenni talán pici árkorrekció várható október tájékán. Dollár erősödni fog, olaj árak fel fognak menni és kínai fejlődés lassult. Ezért be van tojva mindenki!

(#15036) NetTom: 970 bőven elég a FHD-ra ami féláron megvan.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15038) #45997568 válasza FollowTheORI (#15036) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem tudom hogy NV-nek mi a terve a szoftver oldalon, vegul is meglephetnek vegre a vasarloikat es tamogatnak teljes szivvel a kartyaikat, bar attol felek nem ez lesz, ami sajnalatos. (de NE! legyen igazam)

(#15039) FollowTheORI válasza KAMELOT (#15037) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igényfüggő... nem elég (mindenre). :N

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15040) blu79


blu79
addikt

Úgy tűnik éjszakáznia kell annak aki követni akarja :) : [link]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#15041) gbors válasza FollowTheORI (#15036) üzenetére


gbors
nagyúr

Igazából most fog kiderülni, hogy mennyi szándékosság volt a Kepler degradációban. Miután a Maxwell backend területén teljesen keresztbe mozgott a Keplerrel (sokkal több ROP, alig növekvő vagy éppen csökkenő sávszélesség), egy erősen Maxwellhez optimalizált shader könnyen futhat szarul a Kepleren (tehát nem a driver volt a fő probléma) . Nyilván nem kellett volna ezt kényelmes mellékhatásként tudomásul venni, hanem kellett volna gondolni a Kepler tulajokra is, de nem mindegy, hogy aktív szabotázsról vagy nemtörődöm haszonlesésről volt szó. Az eddig látottak alapján a Pascalban nem keletkezik új szűk keresztmetszet a Maxwellhez képest, tehát ha ismét ilyen beszakadások lesznek, akkor azt már nehéz lesz megmagyarázni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15042) joysefke válasza gbors (#15041) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha esetleg szándékos szabotázsról van szó, akkor gondolom a GTX970 nagyon hamar el fog hasalni ...

(#15043) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Köszönöm az infókat mindenkinek, pont ezekre a dolgokra voltam kíváncsi! :R

(#15041) gbors: Nagyon remélem, hogy igazad lesz és az Nvidia komolyan veszi majd a Pascal támogatását minden téren a jövőre vonatkozóan. Ez egy hatalmas + érv lenne a kártyáik mellett és szerintem nem csak számomra! :K

Emellett megkérdezném, hogy ti mit vártok a számláló lejártakor, szerintetek mi lesz? Szerintem max lesz egy renderkép a ref kártyáról kicsit homályosítva, árnyékba borulva, hogy ne látsszon teljesen minden részlete.

Na és mi lesz hajnali 3-kor? Oké, hogy bejelentés, de korábban ugye azt hittük, hogy a Computex-en lesz majd bejelentés, árazás, specifikáció részletezés, teszt, benchmark, review, market availability szóval minden. :DDD Én már annyira vártam idén minden tech show-t, a GDC-t, a GTC-t és mégsem volt semmi, hogy én már tényleg csak a Computex-ben bízom ezért kicsit szkeptikus vagyok. Én amolyan marketing előadást várok most, ami minden konkrétumot mellőz. Jah és ha van egy kis sütni valójuk, akkor kitérnek majd egy kis VR hype-ra a Pascallal kapcsolatban. Szerintetek mi lesz?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15044) ImpersonatoR

Remelem konkret adatok arak kepek. Es hogy holnaptol a boltokban;) Nagyon kene mar egy videokartya de most mar kibirom akkor is;)

(#15045) KAMELOT válasza ImpersonatoR (#15044) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd azt megtudod júniusban! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15046) Vigilante válasza KAMELOT (#15031) üzenetére


Vigilante
őstag

Igen, én is így tettem pár hete. Használtan, de vadi újat, jó áron 3 év ipon garival, és FullHD 144 Hz-es monitorhoz kell. :) Azért remélem én is, hogy a DX12-t tényleg teljes mértékben fogja támogatni a 980 Ti a jövőben is. :K

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#15047) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ajjaj kicsit le lett terhelve az orderof10.com :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#15048) Interceptor válasza KAMELOT (#15037) üzenetére


Interceptor
addikt

"970 bőven elég a FHD-ra ami féláron megvan." Összességében elég, az általam futtatott játékok némelyikében időnként előfordul, hogy kevés a gpu 1500mhz-en is értelmesen behangolt grafikai beállításokkal. Nekem a 30-40fps már érezhetően akadozós, főleg ha 50-60-ról vagy magasabbról zuhan be hirtelen, olyankor nem elég a 970 teljesítménye. Pl a Killing floor 2-ben(bár itt minden csutkára van tolva +flex és egy szolidabb élsimítás) csak az egyik pályán szokott bezuhanni időnként durvábban az fps, amikor épp minden összejön, míg a többin nem megy 45-50 alá a legdurvább tűzharcokban sem, a legtöbbszőr 100 fps környékén szaladgál:) Szóval nem lehet kijelenteni egyértelműen, hogy elég full hd-ra, szerintem egy 980ti-t is meg lehet fektetni full hd-ban időnként.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#15049) Vigilante válasza Interceptor (#15048) üzenetére


Vigilante
őstag

Nah de mivel lehet megfektetni a 980 Ti-t FullHD-ban!? ;]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#15050) Interceptor válasza Vigilante (#15049) üzenetére


Interceptor
addikt

A szerintem volt a kulcsszó. Mivel nincs 980 Ti-m ezért nem tudok konkrét esetet mondani.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.