Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) b. válasza smc (#22000) üzenetére


b.
félisten

A méreten.

nyelek egyet akkor...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22002) -Solt- válasza b. (#21998) üzenetére


-Solt-
veterán

A morgolódás kevesebb lenne, de nyilván akkor sem lenne hurrá hangulat... nem ezt szoktuk meg sem ár, sem teljesítmény ugrás terén és részünkről elég szerencsétlen párosítás, hogy pont akkor van drasztikus áremelés amikor jelentősen kisebb a teljesítménybéli előrelépés.

Ha maradt volna a szokásos 50 USD körüli áremelés és úgy jött volna ez a teljesítmény emelkedés, vagy ha jött volna a drasztikus áremelés mellé egy drasztikus teljesítményemelkedés akkor emészthetőbb lenne a sztori, de így...

Nem tudom hányan gondolkoznak úgy mint én, de szinte biztosra veszem, hogy ez a széria nekem kimarad... remélem sok júzer lesz így ezzel, hogy egy picit azért érezzék ott fent a nemtetszést!

www.smart-bus.hu

(#22003) t72killer válasza b. (#21998) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha egy Kepler-Maxwell váltás azonos csíkszélen hozta a közel 50%-ot teljesítmény/fogyasztás arányban, akkor itt is valami közeli értéket vártam volna, pláne az extrém, 40%-os áremelés mellé! (a 1080Ti-t 700$-on jelentették be, a 2080Ti-t pedig 1000$-on - amennyinek persze a közelében se lehet kapni).

Gyakorlatilag a kriptopiac összeomlása mellett rosszabbul állunk ár/teljesítmény arányban, mint 2 és fél éve.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22004) Dare2Live válasza Raymond (#21987) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az elso 800EUR alatti RTX 2080"

Eközben MOon az olcsobb 1080TIk kerülnek ennyibe. (255.000Ft.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22005) westlake válasza t72killer (#22003) üzenetére


westlake
félisten

Kriptopiac összeomlása?? Köszöni szépen, jól van. A napi forgalom kb. 500B$ lehet. Szerintem te a VGA-val való bányászatra gondoltál. De én arról sem tudok, hogy összeomlott volna.

Play nice!

(#22006) t72killer válasza Dare2Live (#22004) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kedvenc 1080Ti-m, amit még egy éve szemeltem ki, csak nem vettem meg, is épp becsúszott 800EUR alá nyugatisztánban:R Lehet a hosszú várakozás és a "nagyszenzáció" Touring után mégiscsak ő lesz a nyerő:R

#22005: így van, ezt asszem erősen eltúloztam. A kínaiak még külszíni fejtéssel tolják vagonszám az étert, egyelőre főleg VGA-n...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22007) b. válasza -Solt- (#22002) üzenetére


b.
félisten

Tökéletes a véleményem szerint a meglátásod, egyetértek veled.

t72killer: igazából tegnap épp azt beszéltük lezsoval, hogy azt a fene se tudja honnan varázsolták elő, elég hihetetlen dolog volt Maxwellnél.
Én perf/ watt mutatóra gondoltam, nem is a közvetlen teljesítményre feljebb, hogy azért ennyi tranyóval elég jól összehozták. Bár arra azért kíváncsi lennék, hogy most még RTX nem megy , a tensor magok ilyenkor üresjáratban mennek? ha lesz RTX akkor megnő a fogyasztás?.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22008) Dare2Live válasza -Solt- (#22002) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A szokásos egyet lép fel teljesítményben az új gen most is megvan:
2080 picit jobb mint 1080TI.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22009) westlake válasza Dare2Live (#22008) üzenetére


westlake
félisten

Ezt sikerült két év alatt? Ez aztán tényleg “reinvented”.
Az új generációnak arról kellene szólnia, hogy mindenben jobb, mint az elődje. Nem arról, hogy van néhány terület ahol van egy kis fejlődés. Az RT valóban nagy lépes(nek tűnik), viszont kevés ahhoz, hogy eladják vele az RTX szériát. Körülbelül 100$-ra lehetne drágább a 2080 Ti, mint a 1080 Ti. Senki nem szólna egy szót sem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#22010) TTomax válasza smc (#22000) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát mondjuk a nyákon azon az eddigi mindennél nagyobb batár gpun.... :DDD

(#22008) Dare2Live

Dehogy a szokásos,eddig a XX70is hozta a Ti-t most meg az XX80 is nyögve,meg kevesebb VRAMmal,meg jó drágán...ugyan...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22011) Dare2Live válasza t72killer (#22006) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aszem van fent uilyen apron 180Kért, még 2év caseking garival.

Ha újat veszel wqhd/4Kra... akkor viszont most imo egyértelműen új genből kell venni. Aztán két hét múlva lehet beesik új 1080TIk ára is 650eurra akkor már 1080TI a jobb. De kinek mi milyen felbontásra. Én tegnap vettem egy 1070TIt 110kért. 2560*1080ra bőven elég.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22012) smc válasza TTomax (#22010) üzenetére


smc
addikt

És lehet olyat csinálni, hogy megterveznek egy chipet bizonyos csíkra, de rájönnek hogy hosszú a sor ezért kiadják kétszer akkora méretben?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22013) Dare2Live válasza TTomax (#22010) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez nem a szokásos, ez a pascal váltásnál volt így.

De továbbra se a teljesítmény a probléma, vagy a ficsőrök, hanem az árazás. 290K 2080TI, 200K 2080, 150K 2070 esetén senki nem sírna.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22014) TTomax válasza smc (#22012) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha kétszer akkorában nem is de valamekkora mozgástér biztosan van.

(#22013) Dare2Live
De a teljesítmény is probléma.. +30!% két év után nem elég!Nem is tudom mikor láttam utoljára ilyet.Ja tudom már a Vega rajtjakor...de az nem ez a topic...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22015) -Solt- válasza Dare2Live (#22008) üzenetére


-Solt-
veterán

De nem ez volt a szokásos eddig, nézd meg a TPU teszteket! A 970 egálban volt a 780Ti-l, az 1070 pedig ~10%-t "vert" a 980Ti-re. Most meg gyakorlatilag a 2080 jött azon a szinten amit a 2070-nek kéne tudnia. Tolódtunk egy lépcsőt, csak rossz irányba! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#22016) westlake válasza -Solt- (#22015) üzenetére


westlake
félisten

Te vagy körülbelül a negyedik ember aki ugyanezt írja le neki. Ne erőltesd, nem érdekli. Szerinte csak az árazással van probléma. :(

Play nice!

(#22017) t72killer válasza Dare2Live (#22011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

4k-n azért látom tényleg elhúz a 2080Ti de fentebb írtam, hogy nekem a kari főleg melóra kellene, a játékok, amiket tolok, még egy 1070-el is elmennének 4k-n.

Idén jó lenne még meglépni a vga-vásárt, mivel a kép és videófeldolgozó cuccok jól elvannak radeonon is, az sincs kizárva, hogy ilyen NV árazás mellett inkább veszek egy fél vörös bányát;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22018) TTomax válasza -Solt- (#22015) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát igen,hiányzik egy laza 20%,el lett költve RTre... de az is lehet hogy ha nem lett volna akkor sem skálázódna jól...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22019) b. válasza -Solt- (#22015) üzenetére


b.
félisten

árban felfele-teljesítményben lefele :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22020) -Solt- válasza TTomax (#22014) üzenetére


-Solt-
veterán

Most rossz leszek... A Vega 64 úgy hozott két év után plusz 25%-t a Fury X-n, hogy 150 USD-l olcsóbban jött... így azért megbocsáthatóbb a dolog! :)

@Jó éjt Urak...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#22021) TTomax válasza -Solt- (#22020) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát igen az sokat nyomott a latba... :K Kicsit savanyúbb,kicsit gyorsabb,de legalább ocssó...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22023) TTomax válasza westlake (#22022) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pascal vége 2.5GHz volt LN2 nem?Azt gondoltam picit van még benne... 2.6-2.8...bár nagy a gpu...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#22024) devast válasza TTomax (#22023) üzenetére


devast
addikt

Sokkal nagyobb a chip, és gyakorlatilag ua a csíkszélesség szóval... csodák nincsenek :) szerk: Illetve vannak, de nem itt most az nvidia-nál :D

[ Szerkesztve ]

(#22025) hoolla


hoolla
aktív tag

Valaki nem akar csinalni nekik sajat topikot? Vagy senkinek nem lesz Turingja?

En nem tudom mit csinaljak... Pont jol jonne az a +30-40% a 3440x14400-hez. De ahogy nezem az itteni arazasat a 2080-nak (1400-1700AUD) a Ti az lesz egy extra ezressel dragabb, ami azert mar beteg. Ha megall valamelyik, akar a az FE 2200$ korul, akkor beruhazok egyre, ha marad meregdraga... lehet akkor is. :O

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#22026) westlake válasza TTomax (#22023) üzenetére


westlake
félisten

Állítólag a Turingnál nincs éppen jó hatással a fogyasztásra a tuning. Holnap megpróbálom kideríteni, mi igaz ebből.
Pedig mintha az NVIDIA-s tájékoztatóban az lett volna, hogy nagyobb benne a potenciál, mint a Pascal-ban.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#22027) devast válasza hoolla (#22025) üzenetére


devast
addikt

Igen, 100hz uwqhd-hoz 2080ti kell. Én épp ezért vettem 2560x1080-at a keynote után mikor láttam az árakat... :)

(#22028) hoolla válasza devast (#22027) üzenetére


hoolla
aktív tag

Azt mondod, hogy adjam el az X34-et es vegyek 144HZ-ces kisebb moncsit? A kulonbozetbol meg egy PS4 pro-t? Hmm erdekes gondolat... :D

Csak tudnam mi lett ezekkel az arakkal. :F

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#22029) Dyingsoul válasza westlake (#21989) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na és mekkora a hashratje az új kártyáknak?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22030) Yany válasza Dyingsoul (#22029) üzenetére


Yany
addikt

Ez engem is érdekelne.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22031) devast válasza Dyingsoul (#22029) üzenetére


devast
addikt

Lehet-e hash-elni a gigaray-ekkel ???

(#22032) Dyingsoul válasza devast (#22031) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ezt ugye most nem komolyan kérdezed... :U

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#22033) devast válasza Dyingsoul (#22032) üzenetére


devast
addikt

Szerinted ? :DDD :DDD :DDD

(#22034) shteer válasza Dyingsoul (#22029) üzenetére


shteer
titán

Without any optimisation or oc or "enalargement pills": for eth
RTX 2080 ti : 48.7 mh/s
RTX 2080 35.5
vega : 34.6
GTX 1080 ti : 32.2

..szerintem jónak tűnik

(#22035) hoolla


hoolla
aktív tag

Hat ez nagyon vicces. Emelik a boltok a 1080ti arait. Az EVGA Ti ket meg leraboltak ma reggelre. Mukodik az Nvidia-nak az uzletpolitikaja ugy tunik.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#22036) bombibmw


bombibmw
veterán

Úristen, ezek a kártyák! :DDD
Lehúzás+RT. :D

(#22037) cyberkind válasza hoolla (#22035) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez tényleg így van? :Y

(#22036) bombibmw
Úgyis venni fogsz, ha egy üres dobozt adna az NV még drágábban azt is megvennéd/tek. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#22038) hoolla válasza cyberkind (#22037) üzenetére


hoolla
aktív tag

Ugy nez ki, hogy valamiert az egyik bolt emelt 50$-t a 1080Ti SC2-n. Igy csak 50$-ral olcsobb mint az FTW3. De a tobbi kartyan, es mas boltokban azert dobtak egy picit az aron. Jellemzoen 100$-t. Kivetel egy Inno3d ami most 899$ (~180000ft), az 150$-ral olcsobb.

Az egyik boltban 3db 1080Ti FTW3 kelt el reggel ota. :)

Ez azert erdekes, mert igy az Nv-nek kb koppra tudnia kell, hogy hany darab Turingot fognak eladni. Ha ebbol is tul sokat gyart le, akkor sajat magat szivatja meg megint. Ha ki akar jonni valamivel jovore, akkor biztosra kell mennie, hogy a Pascalok (nagyresze) is, meg a Turingok is el legyenek adva. Addig ugyanis nem lesz 3080 es tarsai, amig ezek mind cashre nem valtoznak. Kiveve, ha AMD jol megszorongatja oket. De hat az meg....

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#22039) NightGT


NightGT
senior tag

Egyébként szvsz hülyeséget beszélünk itt, majdnem mindannyian. Nem, nem lettem nvidia-s ma reggelre...de ha jól értelmezem műszakilag, akkor itt bizony 3 GPU van egyben. És az eddigi gaméink abból a 3ból használnak lényegében 1et. Némi tuti FPS+ még van bennük, HA elterjed a DLSS...mert azt már a tensor magok fogják végezni, felszabadítva az eddig AA-re fordított számolási kapacitást a CUDA-ban...vagy hogyan is. Nem igazán értem én sem.

De. Itt bizony komolyabb váltás, és fejlődés történt, mint ami az FPS-en látszik...csak majd ennek akkor lesz értelme, HA lesz rá tartalom. Vagy ha jobban optimalizálva lesz a cucc. Nem is a következő gen, sőt. Talán 2, vagy inkább 3 múlva...húzzunk egy vonalat.

Jó nekünk, ha veszik majd az RTX-et? Jó, mert kifizetik ennek a költségeit helyettünk. Kelleni fog nekünk, feltétlen? Nem. Az Nvidia jól lehúzza a népet? Ki tudta volna ezt fizetni zsebből is? Minden relatív, ez üzlet...van, aki boldogan fizet. Semmi okuk nincs arra, hogy ne menjenek körbe a kalappal. Aki akar, és megteheti, az szórni fogja bele a pénztet. Rosszabb lesz ettől nekünk? Nem. Amíg van 1080Ti...khm.

Ja. És megint akkor lett igazam, amikor cinikus voltam. Amikor először dőltek az 1070/1080ak a hardverapróra ócsóé, és 3 nap alatt felszívták mind...nem lesz itt 1080Ti eső 150k-ért mégegyszer xd

De viszont teszek megint egy cinikus tippet...rohadtul örülni kell majd annak, ha nem megy az áruk...feljebb. Illetve már ment is, ahogy felettem írták:) Ennyi. Előre menekül az Nvidia, rohadtul korai launch volt ez. De úgy tűnik, hogy bejött nekik. Talán még nvidia stock-ot seM lett volna túl késő vásárolni? xd

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#22040) bombibmw válasza NightGT (#22039) üzenetére


bombibmw
veterán

Miért, Te AMD-s vagy?
Miért is? :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#22041) 13 sanyika


13 sanyika
tag

A 2070-ről valamit lehet tudni?

(#22042) Heroes fan


Heroes fan
őstag

A sima 2080 kapható mától éppen ideje volt.

(#22043) t72killer válasza westlake (#22026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez engem is érdekelne, egyik tesztelő se vette a fáradtságot, hogy tuningnál ránézzen arra a nyavajás Wattméterre:W

Annyit már tudunk, hogy egy picit megtolt gyári tuningos kari máris kazán, kazánabb a megboldogult, sokatszidott r9 290x-emnél:((:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22044) imi123 válasza NightGT (#22039) üzenetére


imi123
őstag

Bőven van ezekben a kártyákban tartalék.
Most kezdenek beérni az új API-k.
Ahogy térünk át Vulcan-ra és DX12-re úgy fog elhúzni a Turing a Pascal-tól és valószínűleg viszi magával a Vega-t is.
Amint a nagyobb részesedésű gyártó is nagyot nyit a nextgen API-k felé egyből ad egy löketet a fejlődésnek.
Jó irány de szerintem ebből majd a következő gen fog nagyot szakítani. Addigra talán több játék motor lesz Turingra és VEGA-ra optimalizálva Gyanítom a Turing-os nyitás most egy darabig elegendő lesz. Az NV is csak most merte meghúzni hogy a konkurencia "alszik".

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#22046) t72killer válasza NewHope88 (#22045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyilván nem 290x-et akarok itt most venni, csak az a kari korának nagy kazánja volt, amit "lehetetlen volt csendben üzemeltetni" (ez mondjuk nem igaz) és "leszívta paksot". Tisztában vagyok vele, hogy a 1080/Ti-től még a tuninggombócok sem maradnak le teljesítmény/fogyasztás arányban, csak minden extra fps-t kemény Wattokkal kell megfizetni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22048) smc válasza NewHope88 (#22047) üzenetére


smc
addikt

Tiszta AMD-s lettél. :DDD

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22049) Crytek


Crytek
veterán

Az ilyenek olvasása közben "jelenleg félgázon megy" mindig elcsodálkozom ,hogy mennyi rettentő sok nagyrakás szar játék van a piacon mert a 4k 60 fps-t se tudják hozni egy majd fél milliós félgázos szarkupaccal (2080ti) Nem is értem miért nem pusztult még ki a játékipar

Next PC Upgrade: 2022

(#22050) t72killer válasza NewHope88 (#22047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt mindíg az AMD-nél szokták mondani...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.