Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) #82860288 válasza b. (#39000) üzenetére


#82860288
törölt tag

Dehát már van egy RTX 4080 12Gb-unk. 😈

Ez tényleg csak 192 bites lesz? A xx70-es kártyák nem 256 bitesek szoktak lenni? [link]

(#39002) Abu85 válasza #82860288 (#39001) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz még 6 GB-os 96 bites és 8 GB-os 128 bites GeForce 40 sorozatú VGA, de nem valószínű, hogy idén. Minden bizonnyal a 4070 a 128 bites 8 GB-os, míg a 4060 a 96 bites 6 GB-os.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39003) #82860288 válasza Abu85 (#39002) üzenetére


#82860288
törölt tag

:Y
Miért / mi értelme van így lecsökkenteni a memóriabuszt?
Nekem ez nagyon zavaros így, bár nem követtem minden évben minden kártya specifikációit, de ez már nagyon vegyes felvágottnak tűnik.
128 bitet szoktak 4 GB VRAMhoz és talán régebben volt 96 bit a 2GB kártyákhoz?

(#39004) Terek válasza Abu85 (#39002) üzenetére


Terek
tag

Low end kategóriás memóriabusz egy közép és felső-közép kategóriás vga-nak mindezt nagy valószínűséggel 500-700 dolláros árcédulával :C

(#39005) PuMbA válasza #82860288 (#39003) üzenetére


PuMbA
titán

Olcsóbb a szűkebb memóriabusz, amit tudnak gyorsabb memóriával kompenzálni, ha akarják. Az, hogy régen mi volt egyáltalán nem számít, mikor egy régi kártya 512bitjét megveri egy mai 192bites kártya memória sávszélességben.

[ Szerkesztve ]

(#39006) paprobert válasza Abu85 (#39002) üzenetére


paprobert
senior tag

Ezek szerint mindig van lejjebb :(

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#39007) gejala


gejala
őstag

Tökéletesen öregedett ez a tavalyi 4090 teszt videó. Wccftech elbújhat a találgatásaival. Még a magszám is majdnem stimmel.:C

[ Szerkesztve ]

(#39008) Petykemano válasza b. (#38985) üzenetére


Petykemano
veterán

Elképesztő és egyben szerintem nevetséges. Kicsit csodálkozom is, hogy a közönség elfogadja és letérdel a teljesítmény előtt, ahelyett, hogy bohóckodásnak nevezné.

Másfél éve még egy poén volt, ami ma szinte valóság:

[link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39009) gejala válasza Petykemano (#39008) üzenetére


gejala
őstag

Egyszerre gondoltunk erre. :D
Mindenesetre jövőre a fickónak óvatosnak kell lennie április 1-én, hogy mit kíván, mert Jensen nem viccel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#39010) Devid_81 válasza Petykemano (#39008) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem vagy ezzel egyedul :N

...

(#39011) prime77


prime77
aktív tag

Egy RTX4090 szerintetek befér egy Phanteks Enthoo Evolv MATX házba?

(#39012) Devid_81 válasza prime77 (#39011) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ref tutira, tobbi sztem lassan semmibe nem fer be :D

...

(#39013) Komplikato


Komplikato
veterán

Jól értem, hogy az "új" RTX 3060Ti kapott GDDR6x memóriákat, de az RTX 4080 12GB kártya árába NEM fért bele? ;]

Prime77 - Gondolom ironikus kérdés, ha több amúgy EATX házba sem fér bele. Illetve a hossza mellett a magassága szerintem még több házat zár ki.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39014) b. válasza Komplikato (#39013) üzenetére


b.
félisten

Mindegyik GDDR6X

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39015) prime77 válasza Devid_81 (#39012) üzenetére


prime77
aktív tag

Ez de jó válasz volt!
Hehe, köszönöm!

(#39016) prime77 válasza Komplikato (#39013) üzenetére


prime77
aktív tag

Én is úgy gondolom sajnos, hogy MATX házakba biztosan nem fér el.
Köszönöm a válaszodat!

(#39017) Busterftw válasza prime77 (#39016) üzenetére


Busterftw
veterán

319mm-ig jó vagy. A 4090 FE 309mm Nvidia alaplap szerint.
Szerintem a többi 3rd party

Esetleg még valami AIO lenne opció.

(#39018) Komplikato válasza Busterftw (#39017) üzenetére


Komplikato
veterán

Colorful gyárt pofás AIO hűtős megoldást, meg talán Gigabyte hibrid hűtésüt. Azok rövidebbek, csak drágábbak is

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39019) prime77 válasza Busterftw (#39017) üzenetére


prime77
aktív tag

Igen, tökéletesen írtad - 32 cm-ig ok.
A 4090 Founders Edition, és mondjuk egy MSI Gaming X Trio között 4-5 centi különbség van, hosszúságra!
Állítólag!
Ez miért van?
Ennyivel jobb egy MSI egy FE verziónál?
Vagy csak a hűtőik miatt ekkorák azok a karik?
Amúgy ez az FE verzió bénább anyagokból van összerakva mint a ref kártyák?
Vagy ugyanaz minden, csak a hűtő más - mint ahogy már kérdeztem fentebb?

[ Szerkesztve ]

(#39020) Busterftw válasza prime77 (#39019) üzenetére


Busterftw
veterán

A PCB a legtöbbnél ugyanakkora, szóval a más hűtés miatt különböző a méret.

"Amúgy ez az FE verzió bénább anyagokból van összerakva mint a ref kártyák?"
Épp ellenkezőleg, legalább is a 3000 szériánál így volt, debauer 4090 videójában is ezt mondta, hogy 1500+ eurós termékekről van szó, a FE az annak is érződik, a többi meg bucsu műanyag kategória.

A FE hűtés méretéhez képest jó. A 3rd party coolerek persze jobb hűtést adhatnak (típustól függően) viszont nagyobbak is.
Nem márkát kell nézni, hanem márka belüli szériát.
Ez igaz volt a 3000 szériára is.

(#39021) Alogonomus válasza prime77 (#39019) üzenetére


Alogonomus
őstag

Minden valószínűség szerint magasabb fogyasztási paramétereket közölt az Nvidia az AIB-k felé, és azok a hűtőket ahhoz méretezték, míg a Nvidia a saját kártyáját a valós hűtési igényhez tervezhette.
Az AIB kártyák a korábbi szériáknál is jellemzően nagyobban lettek, de magasabb teljesítményt is érhettek el, szóval hasznosult a nagyobb hűtőfelület, csak bizonyos gépházakba már nem fért be az olyan kártya.

(#39022) b. válasza prime77 (#39019) üzenetére


b.
félisten

Az FE hűtője az egyik legdrágább/ egyben az egyik legjobb megoldás a piacon azért tud rövidebb lenni. A kamrák és a csövezés mindegyik speciálisan egy dizájnra van tervezve. Valószínűleg az AIB partnerek ugyan ezt fogják majd használni a Ti verziókhoz is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39023) prime77 válasza Busterftw (#39020) üzenetére


prime77
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat!
Hasznos volt!

(#39024) prime77 válasza Alogonomus (#39021) üzenetére


prime77
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

(#39025) prime77 válasza b. (#39022) üzenetére


prime77
aktív tag

Köszönöm szépen, B!
Akkor az FE talán jobb választás is lehet majd, mint a nem ref kártyák a bazi nagy hűtőikkel!
Köszönöm még egyszer!

(#39026) Peace válasza b. (#39000) üzenetére


Peace
nagyúr

Nagyon kíváncsi vagyok hogy alakul a teljesítménye és az árazása!

(#39027) b. válasza huskydog17 (#38987) üzenetére


b.
félisten

Ezt már többen megcáfolták. Ez a hír nem igaz. Sokkal előbb megszületett a TSMC megállapodás mint hogy ezeket a hűtőket megtervezték.
[link] [link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39028) b.


b.
félisten

Lehet ez a Vs be illene inkább:
FSP tápkalkulátor:
ha sebességben a 7900XT = vagy > 4090 karival akkor AMD jobb lesz fogyasztásban 20 % körül.
ha a 7900XT= 4080 16 GB akkor nem lesz számottevő különbség fogyasztásban.
Ha a 7950 XT =4090 akkor nem lesz számottevő különbség fogyasztásban

4090

7950XT

4080 16GB:

7900XT :

.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39029) b. válasza b. (#39028) üzenetére


b.
félisten

A hír innen [link]

[NVIDIA GeForce RTX 4070, RTX 4060 & AMD Radeon RX 7950 XT, 7900 XT, 7800 XT, 7700 XT Graphics Cards Listed By Enermax]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39030) huskydog17 válasza b. (#39027) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hol cáfolták meg? Azzal hogy egy híres Twitter pletykamester és egy konkurens újságíró szerint hülyeség? Mivel bizonyítják, hogy hülyeség? Semmivel. Mitől ér az ő szavuk többet, mint Igor-é? Értem, hogy az irigység több emberből kihoz ilyet, de hazugságnak nevezni azt, amit jelenleg senki nem tud megcáfolni ugyanolyan felelőtlenség, mint pletykákat készpénznek tekinteni. Majd ha egy (vagy több) NV mérnök azt mondja, hogy valóban hülyeség, akkor elhiszem, de amíg nincsenek egyértelmű bizonyítékok a cáfolatra, addig...nos addig ez egyfajta hitkérdés, hogy ki kinek mit hisz el. Vannak különböző teóriák és mivel egyik sem közvetlenül NV mérnöktől származik (gondolom nekik talán nem is szabad ilyen infókat kiadni), addig ezek mind találgatások. Mindenki annak hisz, akinek akar, de én inkább hiszek egy széles körű, gyártó-közeli forrásokkal rendelkező elismert újságírónak (akinek már számos előrejelzése beigazolódott), mintsem egy pletykagyárnak.
Ami ma megjelent erről "hír" itt a PH-n az is csak egy teória Abu részéről semmi több. Senki nem tudja megcáfolni Igor reportját, azt csak az NV tudná.
Az, hogy te egy másik ember teóriáját tekinted "igaznak" az a te dolog, de te attól még a másik teória nem lesz automatikusan hazugság, főleg ha nincs bizonyíték rá, márpedig (egyelőre) nincs.

Tehát röviden tömören:

"Ezt már többen megcáfolták." -> Nem. Senki nem cáfolta meg semmivel. (Egy Twitteres "ez hülyeség" bejegyzés nem cáfolat)

"Ez a hír nem igaz." -> Javítva: "Ez a hír nem biztos, hogy igaz." Ez minden elemző cikkre ráhúzható szerzőtől függetlenül.

"Sokkal előbb megszületett a TSMC megállapodás mint hogy ezeket a hűtőket megtervezték."
Senki nem állította az ellenkezőjét.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39031) b. válasza huskydog17 (#39030) üzenetére


b.
félisten

Abszolut igazad van,nem cafolat. :R
Feltetelezesekrol lehet vitakozni de logikusan ha en ebben hiszek akkor azt latom hulyeségnek.Nem is Kopite,hanem Andreas kommenjet illetve magat az embert gondolom hitelesnek,de termeszetesen Igort is .
Te cafolatot varsz en meg bizonyitekot.Egyik sincs,marad a hit es a logika es ez utobbi abszolút azt tamasztja ala hogy a Samsungra való hivatkozas szamomra barmilyen twitter komment nelkul is hulyesegnek tunik,ha csak nem a 3090 Ti lett volna 600 wattos es ahhoz terveztek a hutot.
gondold vegig.1.5 eves hir hogy az Ada TSMC nel keszul.Sztem nem is volt szó arról hogy valaha ez a generacio Samsung gyartason lesz keszitve,vegyes generaciorol volt szó es hogy az Ampere megmarad.
Az hogy ezek a hutok 600+W ra lettek tervezve az szinte biztos.Az ok sztem nem az hogy az AIB partnerek a Samsungra keszultek,hanem az hogy az Ada extrem.modon huzható es az RDNA3 hoz talan nem kell csucsra jaratni.és hogy jön a Titan belőle.
Igazabol amugy mindegy a vegeredmeny szempontjabol,mert a hutoket latjuk milyenek az igazat meg nem fogjuk megtudni.Abban igazad van azonban,hogy ez nem cafolat,hanem egy allitas csak,szval jogos a megfogalmazasert valo szamonkeresed.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39032) gainwardgs válasza b. (#39031) üzenetére


gainwardgs
addikt

Pedig rdna 3 is oda fog pakolni szerintem :K ha rtx-ben nem is ér fel az ada-hoz de raszterben szerintem simán jobb lesz
6800xt is veri a 3080-at simán raszterben :K

(#39033) b. válasza gainwardgs (#39032) üzenetére


b.
félisten

Nincs kétségem afelől hogy jó lesz. Nekem mindegy miben hozza vagy nem .Valószínűleg a 600 wattos fogyasztás már extrém magas ,nem éri meg pár % miatt akármit is hoz AMD. Esetleg akkor csak ha minden % számít.
Az hogy raszterben jobb nem egyenlő azzal hogy játékok alatt is jobb általában. [link]
Régen ez már kiderült a Vega idejében is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39034) FLATRONW válasza b. (#39033) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kíváncsiságból megnéztem a Techpowerup és a Hardware Unboxed 50 játékkal készült tesztjeit, ott is kb. egyformára jön ki a raszter teljesítmény, ha kivesszük az RT-s játékokat.

(#39035) gainwardgs válasza b. (#39033) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nagyot lépett előre az AMD is rdna2-vel :K

(#39036) Jacek válasza b. (#39031) üzenetére


Jacek
veterán

450w aztan jon a +100w a tuningal, nalam egy eve 500w-ot eszik a suprimx 3090-en.

(#39037) b. válasza Jacek (#39036) üzenetére


b.
félisten

800w 3,5 Ghz állítólag , 420W@ 3,2 Ghz-n a 4090. [link]
Pont erre nem lesz Kingpin. :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39038) b.


b.
félisten

5,5 kg az FE :Y [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39039) FLATRONW válasza b. (#39038) üzenetére


FLATRONW
őstag

3 kártya együtt 5,5 kg.

(#39040) Busterftw válasza FLATRONW (#39039) üzenetére


Busterftw
veterán

3? En kettot latok.

A Strix az 2.5Kg peldaul, szoval ketto lesz az, ha feltetelezzuk ennyi egy kartya atlagban.

De amugy Techpowerupon ott van a FE suly

[ Szerkesztve ]

(#39041) Drizzt válasza Busterftw (#39040) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ott van a linken leirva, hogy 3. Azt megnyitod, akkor nem kell hunyorogni/talalgatni.

I am having fun staying poor.

(#39042) b. válasza FLATRONW (#39039) üzenetére


b.
félisten

Jah akkor félreértettem azt hittem hogy a 3. kártya súlya annyi, de látom a képen hogy alatta van a másik kettő :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39043) Busterftw válasza b. (#39042) üzenetére


Busterftw
veterán

Erdekessegkepp az RTX 3090 FE 2.189kg vs RTX 4090 FE 2.181Kg.
Lehetseges ez?

(#39044) warcat válasza Busterftw (#39043) üzenetére


warcat
veterán

Persze.A Suprim 2413g

EA: It's in the crate!

(#39045) b. válasza Busterftw (#39043) üzenetére


b.
félisten

Egy dizájn szerintem a nyák is szinte ugyan az apró módosításokkal.
4090 vs 3090Ti

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39046) b.


b.
félisten

[RTX 4090 FE unboxing]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39047) Busterftw válasza b. (#39045) üzenetére


Busterftw
veterán

Inkább a hűtés/kártya méret gondoltam nagyobb tömegre.
Úgy elvileg írták hogy sűrűbben vannak a finek meg nagyobb venti meg hasonlók. Azt gondoltam több anyag van benn. :)

(#39048) Petykemano válasza b. (#39045) üzenetére


Petykemano
veterán

Ha egy lapka fogyasztási keretében és a hozzákapcsolt memória kapacitása megegyezik egy következő generéciós lapkáéval, akkor általánosságban mi indokolhatja a PCB folyamatos átalakítgatását?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#39049) Yutani válasza Petykemano (#39048) üzenetére


Yutani
nagyúr

Optimalizálás?

#tarcsad

(#39050) Petykemano válasza Yutani (#39049) üzenetére


Petykemano
veterán

Optimalizálás - ok, de minek az optimalizálása?
Évről évre fejlődik a szubsztrát feldolgozás úgy, mint a chipgyártás csíkszélessége?
Tehát mondjuk egyre kevesebb réz felhasználása elegendő?
Vagy évről évre változnak, fejlődnek, javulnak az aktív alkatrészek (kondenzátorok, meg mittomén), hogy érdemes befrissíteni?

jó, tehát nem abból az álláspontból kérdezem, hogy szerintem felesleges. Valójában fogalmam sincs.
Abból az álláspontból kérdezem, hogy szeretném megérteni, hogy milyen okok állhatnak a PCB folyamatás áttervezése mögött. Merthogy valójában ez szokott történni és az a ritka, amit most látunk, hogy újrahasznosítanak egy kialakítást.

Nekem utóbbi tűnik költséghatékonyabbnak, de valójában nem tudom, hogy mennyi humán ráfordítás a PCB-t áttervezni és mennyi anyagi veszteséget jelentene milliós példányszámban gyártani olyan PCB-t, amit nem kifejezetten pont ahhoz az egy lapkához terveztek.

Tehát lehet, hogy csupán arról van szó, hogy mondjuk megéri kártyánként $10000-t rááldozni arra, hogy egy milliós példányszámban gyártott lapkának saját PCB-je legyen, amit mondjuk 10 centtel olcsóbban lehet gyártani, mintha valami közös megoldást használnának, mert azzal százezreket spórolhatnak.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.