Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) keIdor válasza Dark KillerX (#350) üzenetére


keIdor
titán

nV nem valami júzer friendly cég, ez már kiderült régebben is, szóval tuti azért hátráltatják, mert gyenge rá a hardver. Bár én azt vettem észre, hogy a DX10 alatt is képes jól teljesíteni a GeForce is, csak picit el kell térni a szabványoktól. Picit bele kell nyúlni a CUDA-ba, pl. Stormrise alatt se olyan rossz, mert az AA-t nem DX10.1 alól futtatják, hanem CUDA alól.

Szerintem kétszereplős piacnál nem is igazán fontos a szabvány, ha lenne legalább 4 azt mondom oké, legyen egy egységes DirectX, OpenCL, Compute Shader, de 2 szereplősnél tök mindegy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#352) Dark KillerX válasza keIdor (#351) üzenetére


Dark KillerX
addikt

:K :R

(#353) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

A DX10 a Vista sikertelensége miatt nem terjedt :)

(#354) Dark KillerX válasza Hakuoro (#353) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hát sztem nem igaz így ebben a formában,mert inkább az Nv miatt nem terjedt el,mert a játékfejlesztők nagy része TWINTBP szerződést kötött,ami nagyon megkötötte a játékfejlesztők kezét(Nv-re fejlesztették szinte a legtöbb játékot),másfelől pedig a Vista megjelenés idején még az Nv hadilábon állt a Vista support-tal(mind most a Win7-tel). :K ,ami megint csak hátráltatta a Vista elterjedését. :K és ezzel együtt a Dx10 elterjedését. :K

[ Szerkesztve ]

(#355) Hakuoro válasza Dark KillerX (#354) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Maradjunk anyiban, hogy komplex okai voltak ;) Az egyik legfontosabb tényező az volt amit írtál a másik meg a Vista gépigénye (minek egy oprendszerbe ennyi háttérben futó alkalmazás)

[ Szerkesztve ]

(#356) Dark KillerX válasza Hakuoro (#355) üzenetére


Dark KillerX
addikt

:B

Vistával kapcsolatban:Tény és való nagyon elku**a a Vistát az MS,de azért az Sp1-el és Sp2-el sokat javult a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#357) keIdor válasza Dark KillerX (#356) üzenetére


keIdor
titán

Én SP1 óta használom, teljesen elégedett vagyok vele, tegnap tettem fel az SP2-t és minden zsír. SP1 elött tényleg szar volt, voltak hibák rendesen.
A Windows 7 viszont már a béta óta nagyon stabil. :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#358) Dark KillerX válasza keIdor (#357) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én is Vistát és Win7-et használok párhuzamosan,és mindegyik tökéletes. :B

[ Szerkesztve ]

(#359) VinoRosso válasza Dark KillerX (#356) üzenetére


VinoRosso
veterán

nem tudom megfigyelted e, de driverek nélkül egészen gyors a vista. Sőt még talán a VGA drier se lassít rajta sokat. Viszont mikor felteszem a chipset drivert, főleg a marwell AHCI -t rohadtul belassul. Bár lehet ebben a MS is ludas, mert win7 alatt ez már nincs, de gondolom azért a driverek készítőit is terheli némi felelősség.

(#360) Dark KillerX válasza VinoRosso (#359) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hát igen a Vista néhány gyártó drivereivel nem bír kijönni,és itt a driver írói és az MS is hibás részben.Amúgy én olyan hibával találkoztam tesómnál,hogy ha a Leadtek 2000Xp drivereit föltelepítettük Vista alá,sehogy se bírtuk a TV csatornákat behangolni(nem volt kép,csak feketeség),ezzel szemben Xp-én simán ment. :K Szal azért vannak furcsaságok a Vistával,de ettől eltekintve úgy néz ki a Win7 lesz az új generációs oprendszer a gépekben. :B

[ Szerkesztve ]

(#361) Abu85 válasza Beowulf_78 (#346) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fantasztikus lenne, ha a hozzáértők elkísérnék a laikusokat, de ez sajnos nincs így. Már a Windows 7 beta alatt is gyorsabban fut minden az XP-hez képest nem kétséges, hogy sikeres lehet az otthoni felhasználók között. A játékosok is elégedettek lesznek majd, a 9.3-as WHQL driverrel az AMD karik átlag 6-7%-kal gyorsabban dolgoznak, mint Vista alatt. Emellett az új AERO felület erőforrásigénye is jelentősen kisebb lesz a DX10.1-es kódolásnak köszönhetően.

Az AMD politikája az eltérő az NV-étől. A Radeon kártyák árbarát piacra neveznek, így az AMD-nek az a fontos, hogy gyorsak legyenek a játékok. A GeForce az a drága előállítás miatt drágább szegmenseket céloznak meg (ideális esetben persze, ha túl gyorsak a pici Radeonok, akkor szívás lesz, mint a GT200 esetében) eleve fontos az NV-nek, hogy ezeke a kártyák el legyenek adva, tehát a játékok gépigényét magasan kell tartani.
Nyilván a világosan látszik, hogy a DX10.1-gyel gyors a feldolgozás a számos optimalizált eljárás miatt. Ergo ez nem kedvez az NV piacpolitikájának. Nem tudja majd eladni a 300 dodós termékét, ha a 200 dodós cucc teljesítménye is elég lesz a többségnek.

Keldor papa: a DX11 az fontos lesz több fejlesztőnek is, mert a GT300 tesszellátorát nem támogatja a jelenleg használt AMD-s Tesselation SDK. A DICE is ezért építette be a DX11-et a Frostbite motorba. A Techland is használni akarja a tesszellátort, így ők is be fogják építeni a DX11-et a Chrome Engine új verzióinál. Mellesleg azzal, hogy az új Call Of Juarez DX9 azt az árat fizetjük, hogy nincs elsimítás támogatás. Egyszerűen a Chrome Engine 4 teljesen Deferred Render, így esélytelen a dolog a Colos Subsample infók nélkül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#362) Beowulf_78 válasza keIdor (#357) üzenetére


Beowulf_78
addikt

SP2-öt fater? Kigyütt már magyarul? :Y Ha egy linket dobnál azt megköszönném, és akkor én is felteszem. :K

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#363) keIdor válasza Beowulf_78 (#362) üzenetére


keIdor
titán

[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#364) -XadAnuX+ válasza Abu85 (#361) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Köszi a hasznos infót.

(#365) Beowulf_78 válasza Abu85 (#361) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Azt nem értitek meg...itt a válság, és majd minden ország érzi a hatását, és át akarja vészelni. Ha ebből az aspektusból nézzük, akkor ez az nV üzlet politikájának kedvez, mert nyúlik az idő mint a rétestészta és nem történik semmi.
Ugyanakkor természetesen egyik nagy multi sem felhasználóbarát, ahogy az nV sem, de eszük, és üzleti érzékük van, ezért tartanak ott, ahol tartanak. Gondolom nekik komplexebb kimutatásuk van százalékos értékben, mint ez amit a neten közzétettek, ami csak egy kis szelet a tortából. Látják ők, hogy kell e rohanni vagy sem. Hiszen a bevételből ők is akarnak részesülni. De látják ők is, amit egy közvéleménykutató cég a jó múltkor feltette a kérdést cégeknek és júzereknek "OP rendszer csere Win7-re"?
Elég siralmas eredmény fogadta őket. Nem sokan fognak átállni Win7-re még 2010-ben se.
Ami alapján azt jósolták, hogy nagy gondba is lehet az MS. Mert itt nem az egyéni júzer a nagy lé, hanem a vállalati liszensz ahol 2-300db gép van. Ha őket nem nyerik meg valahogy 2010 Q1-Q2-ig igen nagy kakiban lesz az MS a Vista után is. De ez mondjuk logikus is. Az hogy Te, Keldor, Én és még egy pár power júzer átáll Win7-re, és veri az asztalt egy idő után hol vannak a DX10/DX10.1/DX11 játékok...senkit se fog érdekelni, ahogy eddig se. Ezek a fejlett VGA-k amiket használunk, még mindig nincsenek kihasználva. Csak a fanatizmusunknak, és a számtech. iránti vonzalmunknak köszönhető hogy ennyire komoly gépünk van, amit MÉG MINDIG nem tudunk igazán kihasználni, natív 64bit programok híjján. Mióta is megy már ez a huza-vona? Több éve...a szoftverfejlesztők elfelejtettek átállni 64bit-re, ami az alapja lett volna a mostani rendszereknek, és játékoknak. Teljesen elhültem pl. amikor láttam hogy hány Steam júzer tolja SLI-vel, vagy CF-el. Rá kell jönnöm hogy a 4870X2, és a GTX295 is azért készült, hogy kinek a fasza a nagyobb, mert ebből bevétele nem igazán volt egyik gyártónak se. Innentől kezdve pedig bukott álláspont azon agyalni mi lesz a 300-400-500 dodós kategóriával. Mert mi lenne. Ugyan úgy, ahogy eddig, kis szelet lesz a tortából ez a kategória és a gyártók az alsó-közép kategóriákban fognak nagyot kaszálni max. 150-200 dodó környékén. Az hogy eladtak nekem, és még egy pár fanatikusnak 500 dolláért haszon nélkül bukóval egy GTX 295-öt? Maximum megmosolyogtatja őket, hogy ezen lovagol az nV ellentábor, mert anyagilag ez számukra "csepp a tengerbe". Az egy PCB-re is azért álltak át, mert rájöttek, hogy a 295-öt többen vinnék mint amire számítottak, és ez már nem férne bele a költségvetésbe. Gyorsan áttervezték, mert kezdett blamázs lenni a szitu. Mondjuk én se gondoltam volna hogy ennyire sikeres lesz a 295, pláne hogy ennyiért, de sztem Te se, és más se. Ebben az esetben pozitív bomba robbant, amibe belepirult az nV, de mint látjuk, rögtönzésből is jól szerepelt, bár az 1 PCB-s verzió hűtési megoldására nagyon kíváncsi leszek. Mert ha úgy lesz, ahogy azt a képeken láttam, akkor nagy gond lesz, illetve egy igazi katlant fog csinálni a gépből, mindent felforrósítva.
Visszatérve a Win7-re.

"Már a Windows 7 beta alatt is gyorsabban fut minden az XP-hez képest nem kétséges, hogy sikeres lehet az otthoni felhasználók között. A játékosok is elégedettek lesznek majd, a 9.3-as WHQL driverrel az AMD karik átlag 6-7%-kal gyorsabban dolgoznak, mint Vista alatt. Emellett az új AERO felület erőforrásigénye is jelentősen kisebb lesz a DX10.1-es kódolásnak köszönhetően"

Ez így van, de ez a tortának nagyon kis szelete megint. Az otthoni júzerek nagy százaléka PC boltba viszi telepíteni a gépét a mai napig, mert nem értenek hozzá. Ha értenek is hozzá valamennyire, nagy nehezen összehozzák hogy minden driver fent legyen, és működjön valahogy. Az AERO meg.. szted hányan tudják hogy ez mi az otthoni júzerek közül? :D Gondolod nézegetni fogják fraps-al mennyivel gyorsultak a játékok, és melyik drivernek milyen hatása van? Nézd meg a Steam-es kimutatást..sokan nem a legfrissebb drivert használják, hova tovább 2008 év végi driverek is voltak ott. Miért?
Mert nekik 1 a fontos. Rákattintani a *.exe parancsikonra, és játszani. Ha az 30-35 fps nem érdekli őket, mint ahogy az sem ha lesz belőle 40-45fps. Fusson szaggatásmentesen, más nem számít. Majd ha lesz olyan játék ami akadozik, akkor mejd elkezdik vakarni a fejüket, és esetleg kikötnek egy játék patch-nél, vagy egy driver frissítésnél. De ez már szélsőséges esetnek tünik nekem.
Nehéz a mi tudásunk alatt elkpézelni a szám.tech. világát, de muszály, mert nem mi vagyunk többségben. Ebben az egyben biztos vagyok. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#366) Beowulf_78 válasza keIdor (#363) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Kösz fater! :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#367) keIdor válasza Beowulf_78 (#365) üzenetére


keIdor
titán

Jaja ezekben igazad van, sok az ilyen "átlag" ember, csak azt nem értem, hogy miért PC-t vesznek játékra... a konzol az pont a buták ellenszere lenne, csak beteszed a lemezt és megy is a játék. Még a szoftvert/játék patchet is automatikusan letölti netről, csak csatlakoztassák... :D
Egyébként a 64bit, meg a 2-nél több mag nem tudom mikor lesz kihasználva rendesen, lehet soha.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#368) Beowulf_78 válasza keIdor (#367) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Azért nem veszik meg, mert az elektronikus levelezés, internet böngészés, nagyon elterjedt és terjedőben van. Annyira pedig nem értenek hozzá hogy költséghatékonysági szempontból vessék össze a dolgokat. Úgy mennek el gépet venni, hogy "internet legyen rajta" ( :DDD ), world,excel fusson, és a gyerek tudjon rajta játszani.
Mert ez a költséghatékonyság is már csak akkor működik, ha mélyebben belelátsz, azoknál ez nem működik, akiknek a fő elvárásuk hogy "internet legyen rajta". ;) Azon kívül pedig nem igazán kompromisszummentes a komzol se. Stratégiai és FPS játékot szeretők élből kiesnek, mert még az analóg joy sem alkalmas arra amire a PC-s egér, és így körülményes a célzás, kijelölés. Szimulátor, sport és kaland játék élvezetesebb rajta, de még ennek az műfajnak is fejlődnie kell. Talán majd a következő konzol generáció lesz az igazán nagy ellenfele a PC-nek ha addig nem csinálnak valamit a PC-s szoftver fejlesztők...ez még sztem legalább 2-3 év. Kb ennyi ideje van a PC-s játékiparnak hogy összekapja magát, mert sok munkanélküli játék programozó, és csődbe ment stúdió lesz, egy nyerő konzol megjelenése után.
Én is át fogok állni játék szinten, mert anyagilag a mai világban a PC-t nem lehet győzni a mi szintünkön. inkább veszek majd egy 106-os LCD-t egy konzollal, és 4-5 évig használom anélkül hogy pumpálnám bele a lét. A gép meg megmarad az "internetre, levelezésre, mert ugye van benne internet". :DDD :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#369) keIdor válasza Beowulf_78 (#368) üzenetére


keIdor
titán

FPS-t azért lehet rajta játszani, én most Xbox360-on tolom az új Riddicket. Na de nem azért, mert ott szebb vagy valami, hanem szerintem tudod, hogy miért.:) PlayStation 3-on meg a KillZone 2, Metal Gear Solid 4-et toltam sokáig (bár utobbi nem igazán FPS, csak félig...)
Szóval azért lehet, de tény, hogy nem olyan, mint a PC Mouse.:( Sokkal nehezebb irányítani, Multiplayer emiatt alapból bukó is.

Szerintem most a PC lelassult, aki annó vett valamit 2006-ban az E6000-es sorozatból, meg egy 8800GTX-et, az a mai napig elvan, igaz tuningolni kell, de simán jó a mai napig.

Mi is csak az új gyártástechnológia, meg nagyobb tuningpotenciál miatt vesszük mindig az újabbat...:D de ha megtartottam volna az E6600@3,6GHz+8800GTX-et még mindig tudnék maxon játszani mindennel.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#370) IreN!CuS válasza Beowulf_78 (#368) üzenetére


IreN!CuS
őstag

vigyázat összeesküvés elmélet következik :)
szerintem már rég meg tudták volna oldani ezt az xboxos(ps3) egér/bill problémát(én is pont ez miatt nem váltok át xboxra)csak hát ez kinek érné meg?senkinek,rajtuk kivül persze.Miért is?Ki venné meg a legújab csúcs hardwareket jó pénzért,ha ott a console berakod a dvd-t és játszol.De lehet,h ha ezt megcsinálnák és sokan áttérnének a consolera ott is évente kéne újitani,ami megint csak szo@.

Keldor papa:én már annyira megszoktam az egér/bill kombináciot,h nem tudtam megszokni az xboxos irányitást,pedig sokszor probálkoztam vele:)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#371) Beowulf_78 válasza IreN!CuS (#370) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Azt hiszem PS2-höz volt egér. :U De meg is látszik az eladásokon...még mindig iszonyat sok PS2 tulaj van, nem hinném hogy az egér miatt, de ki tudja...

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#372) IreN!CuS válasza Beowulf_78 (#371) üzenetére


IreN!CuS
őstag

én nem hallotam ilyenröl,de nem kizárt,de akkor ps3/xbox-hoz miért nem adnak ki egeret,vagy egy átalakitót amivel rá lehet kötni? :U

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#373) P00By válasza IreN!CuS (#372) üzenetére


P00By
nagyúr

Én úgy tudom van, horror áron! Aszhem pont az xbox topikban láttam :U

(#374) IreN!CuS válasza P00By (#373) üzenetére


IreN!CuS
őstag

igen van 1 átalakitó,ami kb 30-40k(én annyiba hallotam)de állitólag az sem olyan mintha egérel játszanál,a kettö között van,de úgyan úgy nehéz vele célozni(megfurcsa)...meg ilyesmi, volt aki azt mondta,h csak a formában különbözik :)de én még nem probáltam,ugyh nem itélkezek felette

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#375) VinoRosso válasza keIdor (#369) üzenetére


VinoRosso
veterán

de ha megtartottam volna az E6600@3,6GHz+8800GTX-et még mindig tudnék maxon játszani mindennel.

Crysis, Warhead, Clear Sky, GTA IV... :U

(#376) keIdor válasza VinoRosso (#375) üzenetére


keIdor
titán

A Crysis+Warhead simán menne... nem Full HD-ben gondoltam. :U
GTA 4 meg elég szélsőséges eset...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#377) VinoRosso válasza keIdor (#376) üzenetére


VinoRosso
veterán

mit jelent az hogy megy? mi az h max grafika. Nálam a max grafika az, hogy mindent maxra állítasz, ergo full AA&AF. Szerintem így még 1680x1050 sem lenne meg az átlag 30 fps ezekkel. Talán a 20.

(#378) keIdor válasza VinoRosso (#377) üzenetére


keIdor
titán

Full AA ugye az tudod, hogy 16xQ AA, SLi-nél 32xQ AA és Quad SLi-nél 64xQ AA.
Egy mai VGA se bírja el ezeket, max 1024x768-ban, de annak meg mi értelme lenne, ugye...

Én max grafikán mindig azt értem, amit az opciókba be tudsz állítani, de a felbontást nem számítom ide, ennyi erővel a max grafika lehet 3db 30' monitorral is 5000×3500-ban. :U

De akkor elmondom mire gondoltam: 1680×1050, NoAA, 16xAF, Very High. Ez tuti elmenne 30FPS környékén... szvsz

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#379) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én ezért cserélem a gépem a nyáron egy laptopra persze nem akármilyenre ;) (MSI GT725).
Nem játszok mostanában túl sokat, de ha igen akkor azért menyen rajta minden jól:D + mellé egy PS3 meg talán egy wii :K És már is elvagyok a PC-s játékról sem kell lemondanom de viszont az egyre több konzolos címről sem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#380) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

:DDD :DDD :DDD :C

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#381) schwartz válasza Beowulf_78 (#380) üzenetére


schwartz
addikt

Miota kerestem mar ezt... :C (de miert linkelted ide fater? Kinek szol? Csak nem a vorosoknek? :D )

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#382) bandras0226 válasza IreN!CuS (#372) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Van egér PS3-hoz. :K
[link]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#383) VinoRosso válasza keIdor (#378) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem igazán. 24 fps átlagban. Tudom, mert volt 8800GTX-em és 650/17xx/1000-en ment ennyivel a Crysis. Ugyanezeken a beállításokon egy kis tweakkel vittem végig, amivel meg volt a 30 fps, átlagban, most így fejből nem tudom miből kellett visszavenni mert valami leszívott 5 fps-t. Erősen VGA limites játék, 3,2Ghzes quadnál több nem kellett neki. AA-val visoznt már 20 fps lett a 30ból, 4x-el 15 :(. De még mielőtt valaki azzal jönne, hogy ne a gyevi bírót hozzam fel példának, az Xray 1.5 még ennél is durvább. Max grafon 700/1100-es 4850-el 17 fps AA és AF nélkül sunshafts alatt. Valójában ez csak a reggeli órákban van így, de a fejlesztők kikapcsolták ezen kívül az effektet, mert nincs az a hardver, ami elvinné. Illetve láttam egy fejlesztői vedót, amiben be volt kapcsolva, és rohadt jól futott, nem tudom h az alatt milyen vas lehetett. Tweakkel be lehet kapcsolni állandóra, rohadt jól néz ki vele a játék, de rohadt lassú is egyben. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy lehet durvább beállításokat is eszközölni a crysisra, igaz azt már editorból kell a pályán, de ezekre nincs szükség, mivel azóta se született ilyen szintű grafiával megáldott játék meg nem is lesz, míg ki nem jön a cry3.

Van is egy kis gyűjteményem azokról a képekről, amik cryengine2 vel készültek, és kivételesen jónak találtattak a szememben feltöltötem, ha valakit érdekel:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

a végére egy kis poén :D

(#384) biggamer válasza VinoRosso (#383) üzenetére


biggamer
veterán

7. :C :C :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#385) Beowulf_78 válasza schwartz (#381) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Mindenkinek szol.. ;]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#386) zuchy válasza VinoRosso (#383) üzenetére


zuchy
őstag

Azért a közel 4 millió poligon a 9. képen nem semmi. :Y 5.6 FPS mellett :D
Bámulatos képek. :C

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#387) VinoRosso válasza zuchy (#386) üzenetére


VinoRosso
veterán

jaja és az "csak" egy erdő karakterek, járművek, épületek, és miden egyéb nélkül :U

(#388) Beowulf_78 válasza VinoRosso (#387) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Messze van még ez a graf. szint játék közben...talán majd 2-3 generáció múlva. De a G300 RV870 tuti nem fogja még tudni.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#389) ulveczkii válasza VinoRosso (#383) üzenetére


ulveczkii
tag

a 10 és 12 tutira kamu
manipulált fénykép

Ui: Egyébként szép képek de azért az itt ott felbukkanó dx9 felírat elég tré.

[ Szerkesztve ]

(#390) Dark KillerX válasza ulveczkii (#389) üzenetére


Dark KillerX
addikt

A 10-es kép azért szerintem még hihető,de a 12-en látszik hogy az egy fénykép. :F

[ Szerkesztve ]

(#391) Beowulf_78 válasza Dark KillerX (#390) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Forest-nek forest. Csak nem a Crysis-ból. :DDD :DDD

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#392) Dark KillerX válasza Beowulf_78 (#391) üzenetére


Dark KillerX
addikt

;] :)) Érdekel egy Riddick-kel(Dark Athena) kapcs fejlemény? :F

[ Szerkesztve ]

(#393) Beowulf_78 válasza Dark KillerX (#392) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Érdekel!! ;] Van megoldása már? :Y

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#394) Dark KillerX válasza Beowulf_78 (#393) üzenetére


Dark KillerX
addikt

:B Hajaj :K Kérek 20 percet.

[ Szerkesztve ]

(#395) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Egyik kép se kamu crymodról van mindegyik, a legutcsót leszámítva, az egy ruszki oldalról van. Az eddig nem tűnt fel senkinek pedig az a legérdekesebb. A cryengine kifejezetten ilyen photoreal renderre készült, láttam egy promo anyagot, amiben kivetítőn kellett összehasonlítani a valódi és a renderelt képeket...nem volt egyszerű eslő látásra. A promo anyagot nem találom viszont ezek a képek voltak:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

(#396) Beowulf_78 válasza VinoRosso (#395) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Azta betyárságos k úristenit! :Y :Y Folyamatosan egyre mélyebbre esik az állam! :Y Eszméletlen így egymás mellett! Még mindig a CryEngine a best of részemről! Egyszerűen hihetetlen. :C :C :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#397) VinoRosso


VinoRosso
veterán

áá lejárt a mod idő offba akartam rakni de már nem tom, no mind1 késő van már :o

(#398) biggamer válasza Beowulf_78 (#393) üzenetére


biggamer
veterán


Pár napja már elérhető / angol /. ;]

Ime a rendszerkövetelmény :

► Операционная система: Windows XP/Windows Vista
► Процессор: Intel Pentium D 805 or AMD Athlon X2 +3800
► Оперативная память: 1GB (2GB Vista)
► Видеокарта: ATI Radeon HD 2600 XT or NVIDIA GeForce 6800 Ultra
► Звуковая карта: Звуковое устройство, совместимое с DirectX® 9.0с
► Свободное место на жестком диске: 11 GB free hard disk space

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#399) Beowulf_78 válasza biggamer (#398) üzenetére


Beowulf_78
addikt

The Chronicles Of Riddick Assault On Dark Athena

Hozzátenném hogy egy még beta állapotú Win7 build 7077 nem túl stabil teszt rendszeren néztem. 1280x1024 a max. felbontásom jelenleg, mert a monitorom szervízben van. 1280x1024-ben full max. AA-val 40-70fps-t tud GTX 295 VGA-val. A játék jó lett, ötletesek a kivégzések, jók a mozgások, szép a grafika. :K Igényes produkció lett, bár mindenképpen az 1920x1200 felbontásra leszek majd kíváncsi. Alig bírtam abba hagyni, mert nem akarom a játékélményt elrontani ha egyszer adott egy Full HD-s monitor, amit egyszer csak vissza fogok kapni. Kipróbáltam, tetszik, és kellően igényes lett, Vin Diesel eredeti hangja még mindig "ott van a szeren", és sokat dob a játékon. Multiplayer is lesz a játékban, ennek a minőségétől fogom függővé tenni a játék megvételét. Ambient Occlusion grafikai beállítás is helyet kapott a játékban (Low-Medium-High), ami kicsit javít a kinézeten (a fény pontosabb számításával minden egyes pixelen). Hátránya ha be van kapcsolva akkor nincs AA. Ami érdekes, hogy nekem max. AA használattal szebbnek tünt a játék, mint AO-el. 16xMSAA-val 40-70fps, míg AO high-ban 110-170fps, ami nem kis különbség. Lehet ez csak valami Win7 anomália, majd megnézem Vista SP2 alatt is, ha visszakaptam a monitoromat. Elképzelhető hogy csak a kis monitor miatt látom rondábbnak az AO-t, mindenestre az biztos hogy a 16xAA megfogja, még a GTX 295-öt is.
A játékosok többségét arra fogja predesztinálni véleményem szerint, hogy AO-nel tolják végig, vagy minimális szűréssel, full HD-ben szvsz. játszhatatlan lesz 16xAA-val CF, SLI csúcs kártyákkal (is).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#400) Abu85 válasza Beowulf_78 (#399) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Screen Space Ambient Occlusiont nem szereti a GeForce, nem illik a TMU karakterisztikájába. Rengeteg mintavétel kell hozzá. Ezért fejlesztett az NV külön Horizon Based Ambient Occlusiont ami jobban tetszik a GeForce-oknak.
A HD 4870 X2 a Riddick alatt magas terhelésen dupla olyan gyors, mint a GTX 295. Persze ez nem meglepő, mert az AMD kártyák a Fetch4 miatt gyakorlatilag negyedakkora terhelés mellett jutnak mintákhoz. A fejlett grafikai algoritmusoknál jön ki az a különbség, hogy melyik rendszer lett grafikai és melyik lett általános számításra tervezve. A GT300 már biztos Gather4 lesz, mert azt a DX10.1-DX11 megköveteli.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.