Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) b. válasza Joshi (#20984) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21002) b. válasza Kvg (#20985) üzenetére


b.
félisten

elmondanád melyik részét nem tudtad a hozzászólásomban értelmezni? Azt, hogy a felső kategóriában? valamint PPI nem egyenlő a felbontással továbbra sem és a te telód 2015 ös, ha meg 2017- es akkor szintén 400PPI fölött van.
Mellesleg Honor 7 telóm 55 K volt használtan S7 telóm 80 K volt használtan és a mostani huawei P20 Lite telóm 90 K volt előfizetés újítással valamint a z aszony Honor 8 telója 70 K volt előfizetés újítással.Céges telóm Iphone 5S.
Mindegyik 400+ PPI , tehát miről beszélsz?Úgy gondolod ezek mindegyike csúcs top teló?
És milyen user vagyok én ? aki GTx 1070 kártyát használ? ez lenne a mindenből a legjobb?nyugodtan vegyél vega 56 kártyát, nekem sincs jobb, ilyen áron Turing nem is lesz.Szóval aki GTX 1070 kártyát használ aza hibás és miatta drága a Turing? Egyébként Vega 56 egy jó VGA az utóbbi idők legértelmesebb VGA -ja a másik oldalon.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21003) b. válasza Locutus (#20996) üzenetére


b.
félisten

mutatnál 8 ms tévét néhány évvel ezelőttről?[link]
vagy a mostani felhozatalból 20 ms alattit ami nem 3-400 K fölötti árban megy?
Átlagos TV-t vettem átlagos monitorhoz : 1-3 ms ma már nem nagy összeg.[link]Ezek mind azok. ezek meg csak 1 ms példányok.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21004) Crytek


Crytek
veterán

Cseszhedted az oled tv-det ha no gsync és egyebek lehet 1000hz-es is szarrá törik a kép....azt annak sok értelme van...
De mondjuk milyen érdekes ez is csak most zavar valakit 578 év után csak miután szinre lépett a free/g-sync :C :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#21005) b. válasza Ren Hoek (#20989) üzenetére


b.
félisten

gamer szót szerintem nem csak manapság nem lehet azonosítani 20 ms inputaggal hanem már ezelőtt 10 évvel sem lehetett. Normális minőségű monitort kellé venni nem a legócskábbat. Nekem 4-500K-m nem lesz OLED Tv re ráadásul amíg nem kezdenek valamit 20 ms válaszidővel és az értelmes mozgásmegjelenítéssel a belépő típusoknál, én nem is fogok váltani rá ha olcsóbb lesz ,akkor sem.
Ráadásul nekem egyéb gondjaim is lennének ezzel mivel 2 gyerek mellett a nappalit nem rendelhetem alá 2 tv-nek. és 20 ms latency bizony a hardcore platform játékoknak is keresztbe tesz, de erről írtam itt is már.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21006) Callisto válasza Interceptor (#21000) üzenetére


Callisto
őstag

Használat közben. Óriási a különbség. OLED-nél a fekete fekte. Éjszaka is. :D
LCD/QLED stb. trükközik, hogy a fekete valamennyire fekete legyern, de éjszaka még akkor is látni, hogy az nem az. Kontraszt különbséget is nagyon látni. Ezt én még kiállított TV-nél is látom megvilágítva is látom sötét jelenetnél. A dinamikus háttérvilágítás, amivel trükköznek pedig jelentősen rontja a képminőséget más területeken, mint sötét részletek, látható háttérvilágítás fényerejének változása stb.
Ezek a problémák csak úgy ordítanak általános, mindennapos (otthoni) használat közben.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21007) Callisto válasza Crytek (#21004) üzenetére


Callisto
őstag

Akinek a minőség számít OLED-et választ. Mindenki azt választ, ami hite szerint neki tetszik. Mások a prioritások. Nekem semmiféle törés nincs, nem volt és nem is lesz. Persze nincs szükségem 144 Hz-re (még 120-ra sem igazán), mert mi a francnak. Amúgy is a váltakozó FPS rosszabb, mint a stabil 60/120. Inkább legyen egyenletes, de ez az én tapasztalatom és meglátásom.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21008) b.


b.
félisten

Megjöttek az első MSRP áras kártyák .[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21009) Crytek válasza Callisto (#21007) üzenetére


Crytek
veterán

"Nekem semmiféle törés nincs, nem volt és nem is lesz"

Ha a tv-d frekije alatti fps-el játszol akkor bizony van ...ha nem látod minek neked oled ha nem észlelsz ilyeneket se:DDD :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#21010) Joshi válasza b. (#21005) üzenetére


Joshi
titán

Inkább használd az input lag szót(bemeneti késleltetés), mert tévéknél ez a megszokott megfogalmazás. Monitoroknál már senki nem nézi a válaszidőt mert annyira alacsony, hogy nincs értelme foglalkozni vele.
Egyébként itt van a TV-ék Input Lag teszt táblázata, jelenleg az LCD tévéknek van a legkisebb input lagjuk ~12ms. De ugye tévénél minél több utómunkát kapcsol be az ember annál magasabb lesz az input lag. Nem véletlenül van game mód tévéknél ahol minden sallang inaktív. Abban igazad van, hogy aki a maximumra törekszik, az monitort vesz.

[ Szerkesztve ]

(#21011) Callisto válasza Crytek (#21009) üzenetére


Callisto
őstag

Nem játszom alatta. Pont erről beszéltem, de nem lepődöm meg, hogy ez neked nehéz. :D:D Ha már röhögünk a másikon, akkor én is. :D:D:D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21012) Crytek válasza Callisto (#21011) üzenetére


Crytek
veterán

De felette is ez van :C Ha nincs a TV-dbe free sync

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#21013) Joshi válasza Crytek (#21012) üzenetére


Joshi
titán

Tévéknél is lesz valamilyen Freesync megoldás(VRR), persze G-sync az biztos hogy nem lesz. :DD

(#21014) Depression válasza Crytek (#21012) üzenetére


Depression
veterán

Felette vsync van, nem?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21015) b. válasza Joshi (#21010) üzenetére


b.
félisten

Azt használtam első körben( mondatban) de 3x nem akartam ugyan azt a szót leírni. :)) Eza táblázatot linkeltem én is feletted.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21016) Joshi válasza b. (#21015) üzenetére


Joshi
titán

Ja értem, a korábbi hsz-ed nem vettem észre. :R

(#21017) Callisto válasza Depression (#21014) üzenetére


Callisto
őstag

Igen, de neki még mindig nehéz. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21018) Dare2Live válasza Joshi (#21013) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pl [link]

és így, hogy X támogatja is nincs tearing. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21019) sakal83 válasza BiP (#20973) üzenetére


sakal83
addikt

Ertem en. De nincsenek vgaK amiK fullon vinnek a 4kt. Ezek tenyek. Meg premium szegmens. Majd ha az xx70esek viszik siman akkor mar elterjedt. Ha az xx60asok akkor lesz igazan franko.

A tv mar egy kicsit elorebb jar 4kban de meg arra sem lehet mondani hogy eljott a 4k kora. Ahhoz meg sokmindennek fejlodnie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#21020) Joshi válasza Dare2Live (#21018) üzenetére


Joshi
titán

Én tisztába vagyok vele, annak kellett volna írnod aki kételkedik. :D

(#21021) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Jövőhéten tesztek.

(#21022) Yutani válasza Heroes fan (#21021) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én a 2060-ra leszek kíváncsi.

#tarcsad

(#21023) Joshi válasza Heroes fan (#21021) üzenetére


Joshi
titán

Inkább jövőhét utáni héten.

(#21024) Tomassy00 válasza Joshi (#21023) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Vagy az utánin :P

(#21026) NightGT


NightGT
senior tag

Amúgy 2080/2080Ti fogyasztás/TDP-re mire lehet számítani? :D Csak mert ahogy elnézem a kártyákat, 3 slotos, 3 ventis szörnyek ezek, másfélszer akkora coolerrel, mint a legsúlyosabb tuner 1080Ti...

Speed is the only truly modern sensation

(#21027) Tomassy00 válasza NewHope88 (#21025) üzenetére


Tomassy00
senior tag

De már tuti kész van :)

(#21028) #45185024 válasza NewHope88 (#21025) üzenetére


#45185024
törölt tag

De ha a 2060-ban nem lesz RTX akkor ugye attól elvárjátok hogy mocskosul megverje az 1070TI-t ?
Mert valamit neki is fel kellene mutatnia...

(#21029) Puma K válasza Interceptor (#20980) üzenetére


Puma K
veterán

A tévé még mindig tévé marad adott képjavító technológiákkal amik akkor sem kikapcsolhatóak ha akármilyen game-PC módba állítja az ember. Vagy ha tényleg jó a panel és alacsonynak mondható késleltetéssel dolgozik akkor meg horror áron megy és ott a képtörés még mindig.

(#20987) Callisto

1. Egy kis tévének még mindig nagyobb (volt x évig ezelőttig) a képernyője mint bármelyik monitornak.

2. Mennyit jelent ms-ben a "legalja"? :)

Magamat idézem fentebbről:
A tévé még mindig tévé marad adott képjavító technológiákkal amik akkor sem kikapcsolhatóak ha akármilyen game-PC módba állítja az ember. Vagy ha tényleg jó a panel és alacsonynak mondható késleltetéssel dolgozik akkor meg horror áron megy és ott a képtörés még mindig.

Ha tuti tévék vannak akkor szerinted az Nvidia miért jön ki külön nagyméretű monitorral, ami lazán alávág mindegyik tévének késleltetésben és odavág képtörésben?

(#20991) Depression

Az jobb lett volna ha olyan tévére váltok ami magasabb késleltetéssel dolgozik, 60Hz-cen és képtöréssel ráadásul a mostani monitoromtól 4x drágábban?

Az a 32"-os tévé egy aranyközépút volt: nagy kijelzőméret, szép kép. A többi meg a tévék sajátossága a 60Hz és magasabb késleltetés a monitorokhoz képest.

Ahogy játszottam a tévén úgy érződött hogy adott játékokban az ellenség játszadozik velem hogy hova lő és mikor öl meg.. egy jó megjelenítő+egér kombóval adott játékosok elég szépen tudnak játszadozni a többi játékossal.

De ez megint egy olyan téma mint a 30 FPS vs 60 FPS vs 120 FPS vs 144 FPS... ha nem érzed a különbséget kár beszélni róla.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21030) _drk válasza #45185024 (#21028) üzenetére


_drk
őstag

De hova lesz az pozicionálva? mert most az RTX-ek gyakorlatilag nem "váltó" kártyák, hanem egy szinttel felette van a régi gen-nek.
2060-as kb jön 1080-as teljesítménnyel, rendben van, jó drága is lesz biztos, mert úgyse fognak hagyni egy jó nagy légüres teret. Ne legyenek mohók, beteszik az 1070-es árszintre. Bárhol is legyen az, mert a kutya nem tudja követni a bányászok meg nagykerek miatt.

De a 2050-est ami belépő kártya kéne legyen elvileg, na az hol fog elhelyezkedni árban? Elvileg 1060-as teljesítménnyel legalább bírva, azért csak nem kérnek el 100 ezret, vagy kitudja...

(#21031) fauv válasza _drk (#21030) üzenetére


fauv
őstag

De a 2050-est ami belépő kártya kéne legyen elvileg, na az hol fog elhelyezkedni árban? Elvileg 1060-as teljesítménnyel legalább bírva, azért csak nem kérnek el 100 ezret, vagy kitudja.

Tuti, hogy nem. Ugyan még nem volt róla szó, de 100-200 dollár közé várható a 2050, a 2060 pedig 200-300 dodo közé. A 2070-et 400 és 500 dodo közé várták, 499 dodora jelentette be a nagy fiú, az más kérdés, hogy magasabb lett az induló ár.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#21032) Ren Hoek válasza Puma K (#21029) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nyilván LCD TV-nek kb sok előnye nincs a monitor ellen.
OLED-nek viszont van.

Aki nem játszik kompetitív FPS-t, hanem főleg single FPS, TPS, taktikai, stratégiai játékok... emellett szeret filmeket/sorozatokat nézni (amire egy gamer monitor nem jó túlzottan.) Akkor tökéletes.

Erre egy 1080 Ti vagy a leendő 2080 tökéletesen jó, képtörés sincs VSync-el, pár beállítást levéve.

A képtörés megoldásának ára NV topicban horror... Gay-Sync-et feldugjatják ilyen feláron és ekkora pite választékkal. Akkor inkább 60 Hz V-Sync és erősebb kártya/kompromisszum. Ha Freesyncről lenne szó, akkor azt mondom jogos, de az AMD topic. AMD meg kimúlt felsőkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#21033) carl18 válasza fauv (#21031) üzenetére


carl18
addikt

A kisebb kártyák is ddr6-al érkeznének nem lennék meglepődve egy 300-350 dolcsis GTX 2060-al?
Minden esetre elég nagy az esély hogy 6 gigás lesz a RTX 2060, de az kérdésed hogy vetekszik-e majd a 1080-al.
A GTX 2050 4 giga vramot kap a pletyka szerint de ott a kérdés mennyiért akarják adni, ez a Touring idáig csak áremelkedést hozott lehetséges simán elkérnek az X50-ért 150-160 dollárt.
Persze ne legyünk vészmadarak, de ez minden téren árat ugrott elég szépen még ha teljesítmény nem is akkorát :D.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#21035) fauv válasza carl18 (#21033) üzenetére


fauv
őstag

Ha minden igaz, akkor a 2050 és a 2060 is GTX lesz, azaz náluk az új tech. miatti ár plusz nem indokolt.
Eleinte biztos, hogy az újdonság adó miatti emeltebb árat fognak kérni, de az majd visszacsökken.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#21036) carl18 válasza fauv (#21035) üzenetére


carl18
addikt

Ha DDR6-ot rak rá az nvidia hidd el hogy indokolt lesz az áremelés, főleg hogy az most aranyáron megy az nvidia szerint.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#21037) -FreaK- válasza b. (#21003) üzenetére


-FreaK-
veterán

Kicsit kevered a fogalmakat.

A monitoroknál amit megadtak értékek azok a pixel válaszidő értékei. Az az 1ms sem 1ms valójában, ez egy marketing fogás csak. A képminőség szempontjából legrosszabb Tn paneleknek a legjobb a válaszidejük, de az sem 1ms, hanem csak néhány, ráadásul ez egy folyamatosan változó érték.

A TV-knél meg input lagról beszéltek, ami teljesen más, gyakorlatilag a jelfeldolgozási idő.

Monitoroknál az input lagot nem szokták megadni a gyártók, csak részletes tesztekben szokták kimérni.
Jellemzően a legjobbak 5ms körül/alatt vannak.

Pixel válaszidő szempontjából a legjobb a OLED, sőt, az már egy kicsit a ló túloldala is (>0.1ms), itt már olyan gyors a váltás, hogy nincs nagyon látható átmenet a váltások között ami egy kicsit darabossá teszi azt, bár lehet, hogy ezt a TV-k kompenzálják, ezt nem tudom.

Az viszonyt tény, hogy a legjobb TV-k is hátrányban vannak a gamer monitorokhoz képest input lagban, 18-20ms vs. >5ms.
Hogy ez mennyit számít mondjuk a gyakorlatban egy fps játéknál, azt nem tudom.

A képfrissítés témában meg annyit tennék hozzá, hogy magasabb képfrissítés esetén már alig/nem is látható a képtörés. Nálam a 100Hz-es monitornál már gyakorlatilag nem észrevehető játék közben.

[ Szerkesztve ]

(#21038) fauv válasza carl18 (#21036) üzenetére


fauv
őstag

Ugye a 2050-est az 1060 -as kártya leváltására tervezik, a 2060 pedig az 1070-re. Piaci gondolkodás mellett, csak és kizárólagosan akkor fogják tudni eladni ezt a két kártyát, ha a leváltani kívánt kártya áránál lényegesen olcsóbb hasonló teljesítmény esetén, vagy ha ugyan az az ár, akkor viszont nagyobb teljesítményt kell nyujtaniuk.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#21039) smc válasza fauv (#21038) üzenetére


smc
addikt

A xx50 mindig az xx50-et váltja, és így tovább felfelé is. Elméletileg ugyanazon az áron nyújtanak egy, esetleg két lépcsővel magasabb teljesítményt. Ez mikor hogy sikerül, értve itt az árat és a teljesítményt is.
A 2050 nem a 1060-at váltja.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#21040) Pitralon válasza NightGT (#21026) üzenetére


Pitralon
tag

Tényleg jó nagy tepsi kártyák lesznek, találtam pár képet, nem refhűtős karikról...: [link]

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#21041) snecy20 válasza Pitralon (#21040) üzenetére


snecy20
veterán

Mondjuk nem csúnyák még ezek az Innó-k sem. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#21043) BiP válasza Pitralon (#21040) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem "annyira" nagyok ezek.
Megnéztem a 3 ventist, 27 centi, 12 magas, 2 slot. Ennél még egy 1070 Gaming X is nagyobb. (28cm/14cm)

[ Szerkesztve ]

(#21044) NightGT


NightGT
senior tag

Caseking-en közben már vannak custom kártyák bőven, 1300 EUR körül mennek a német áfával, ami 19%...napi friss árfolyamon ez 422 rongy, plusz még a magyar felár...

Pl. (link) 285W TDP, 4352 CUDA mag, 1350/1650 Base/Boost...van bloweres is egy ventivel :D

Edit: valóban, a Zotac-ét néztem, nem 3 slot az, csak 2.5 :D Ebből vsz. nem lesz Mini :)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#21045) gbors válasza NewHope88 (#21042) üzenetére


gbors
nagyúr

A "mit vált", ill. "mihez lesz hasonló a teljesítménye" az két teljesen külön dolog.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21046) snecy20 válasza NightGT (#21044) üzenetére


snecy20
veterán

Én ezt az árat még mindig nem tudom megemészteni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#21047) NightGT válasza snecy20 (#21046) üzenetére


NightGT
senior tag

Az EVGA-é egy 100 euróssal több, az mire ide elér, nem lesz 500k HUF alatt :D

Hogy is volt? Garis, sose bányászott 1080Ti hegyek 150ben?:)

Speed is the only truly modern sensation

(#21048) csaba951 válasza snecy20 (#21046) üzenetére


csaba951
veterán

Nyitó ár, első napi vásárlóknak. Pár hétig ennyi lesz, majd lecsökken az MSRP ár közelébe.

(#21049) Crytek


Crytek
veterán

Ahogy nézem árgépet az itthoni boltok nem igen akarnak 1080Ti készleteket "söpörni" egy deka esést nem látok.

Next PC Upgrade: 2022

(#21050) nejad válasza Crytek (#21049) üzenetére


nejad
aktív tag

Jó magyar szokás szerint nem is fogsz, 980ti-k drágábbak voltak mint az 1080-ak, pedig akkor már az 1000res széria is régen kint volt.
Mindenkinek van rokona, ismerőse külföldön, inkább rajta keresztül próbálja meg beszerezni, mert ami itthon megy, azért máshol börtön jár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.