Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) adamssss válasza Abu85 (#8999) üzenetére


adamssss
veterán

Ezzel nem tudok vitatkozni, mert nem értek hozzá. :) Csak azért kérdeztem mert az eredmények elég impresszívek voltak.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9002) DemonDani válasza adamssss (#8998) üzenetére


DemonDani
addikt

amíg nincs gond a ddr5-tel felesleges fejlesztésbe senki nem fog belekezdeni és mivel még az 512 bit is olcsóbban megúszható tényleg nem mostanában lehet életképes a dolog.

sávszéllel úgyse gyorsul a cucc, csak ha korlátozná a többi területet

Oli nincs valami dühöngő? mert akkor esetleg átfáradhatnátok ;)

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#9004) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azt hittem a 256 bites sávszél csak kamu lesz, de a 190 Wattos TDP ígéretesen hangzik. Az 1536 CUDA gondolom nem a Fermiben található variáns kisebb csíkszélen. :F

<< Heimdal >>

(#9005) Klikodesh válasza Abu85 (#8991) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem vetettem ossze, de ezek szerint nem tul kreativak a sracok. :D

(#9004) Retekegér

Most mar tuti 256 bites a busz, a Gk110 lett volna nagyobb busszal, es nem letezik hogy ez a fermi kissebb csikszelen.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9006) Abu85 válasza adamssss (#9001) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azok valóban meggyőzőek és ez tény ... az XDR2 gyorsabb, mint a GDDR5. Ez szól mellette, meg még az implementálás, ugyanis kevesebb tűt igényel, illetve az XDR2 azonos sávszél mellett kevesebbet is fogyaszt. A gond kontra oldalon kezdődik. Maga a lapka jóval drágább, mint egy azonos kategóriájú GDDR5 chip, emellett teljesen más memóriavezérlőt igényel, amit cseppet sem egyszerű jól összerakni.
Összefoglalva a fogyasztás, a sebesség és az implementáció költségei az XDR2 mellett szólnak, de a termék magas ára és a bonyolult vezérlő elriasztja a cégeket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9007) ÁdiBá válasza Klikodesh (#8986) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Na már megint jön a hülyeség.
Mint a HD7970 vs GTX580 ábrán volt.
Jó lenne olyan táblázatot is kreálnának ami fedi a valóságot majd.... :W

ÁdiBá

(#9008) TESCO-Zsömle válasza Löncsi (#8996) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én is, de aztán megint tettél egy epés megjegyzést...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9009) MarcZ


MarcZ
senior tag

Mér nem is lehet eldönteni, hogy igaz az a táblázat vagy nem. Mellesleg itt egyik tag linkelte a GTX 680 specifikációit és volt ott valami GTX 685. Erről van infónk?

A man's got to do what a man's got to do.

(#9010) Klikodesh válasza MarcZ (#9009) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Szinte minden info kamu ami fennt van, ezt megerositette Abu is es SKYMTL is a hardwarecanucksrol, vannak akik ezt azt jol eltalaltak de a teljes kep nem allt ossze.
Az biztos amit a kartyakrol keszult fotokon latni ennyi.

685 ? Miert hivnak 685nek a kartyat ?

Kis szerencsevel lesz valami leak meg, de jovo heten valoszinuleg ugyis minden kiderul.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#9011) fatallerror


fatallerror
addikt

abu, gbors és a többiek

értem, csak mintha szó lett volna róla h ezen a szinten min 3 gb vram kell mert ezen a szinten sok a többmonitoros rendszer :))

don't tell me what i can't do!

(#9012) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Hát ha kijön a GK104 195W-tal akkor kalap emelés lesz. Mert általában nagyobb GPU és több a fogyija is a GFnak.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#9013) zoltanz válasza ViiiiktorOC (#9012) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért ez kicsit le van sarkítva.
Minden kategóriában található olyan ami versenyképes volt energiafelvételben, sőt itt-ott jobb is, az utóbbi egykét szériában. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9014) Abu85 válasza fatallerror (#9011) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Aki több monitorban utazik annak egyértelmű, hogy hátrány lehet a kevesebb VRAM. De nagyobb hátrány, hogy az NVIDIA az Eyefinity SDK-ból él, így multimonitoros élményre eleve Radeont érdemes venni. A legtöbb játéknál jól beállítható a képarány, és ebből általánosan profitál minden multimonitoros rendszer, hiszen maga a működés is eléggé általános. Ellenben a HUD pozicionálása problémás, erre driverbe épített speciális megoldások kellenek igazodva az SDK képességeihez. Az Eyefinity nyilván egy komplett csomag, így itt nincs gond, ha a fejlesztő mondjuk a középső monitorra akarja helyezni a HUD-ot, de a Surround ezeket specifikus parancsokat már nem tudja értelmezni, így ki lesz helyezve a HUD az oldalsó monitorok szélére. Ezen persze lehet javítani, mert a Surround is fejleszthető, de sok időbe kerül, amíg az NVIDIA reagálni tud az Eyefinity SDK fejlődésére. Ha belépnének a támogatók közé, akkor gyorsabban lehetne beépíteni a driverbe az SDK specifikus funkcióit (hiszen konkrétan részt vennének a fejlesztésben, így megkapnák a tényleges képességek listáját és működését is), ezzel mindig ugyanúgy viselkedne egy Eyefinity SDK-val megírt játék a VGA-kon.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9015) fatallerror válasza Abu85 (#9014) üzenetére


fatallerror
addikt

túl büszkék h belépjenek : D bár nem tudom h miért lenne ciki...
mindenesetre 550 dollárért (ha tényleg annyi lesz) ha elég ha nem akkor se 2 gb-ot kellene kapnia bár az egyik pletykahírnél ott volt h a legtöbb gyártó 4 gb-osat is akar csak gondolom indokolatlanul többért :U

don't tell me what i can't do!

(#9016) Angel1981 válasza Klikodesh (#8986) üzenetére


Angel1981
veterán

Ezek a (kamu) táblázatok.... :P :D

(#9017) ViiiiktorOC válasza zoltanz (#9013) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Túl kisarkítottam volna? :) pedig próbáltam nem úgy írni. :D
lesz ami lesz. majd kiderül. :)
GK101 is lesz Vagy csak GK104?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#9018) smkb


smkb
őstag

(#9019) zoltanz válasza smkb (#9018) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az elég jó, de FXAA 3.0 nincs tesztelve, valószínű új Driver-ben lesz benne.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9020) gbors válasza fatallerror (#9011) üzenetére


gbors
nagyúr

nekem ez propagandaszagú. persze, 7560x4800-ban várhatóan kevés 2GB - de sanszos, hogy 3GB is. én 5760x1200-ig nem láttam olyan tesztet, ahol a 6970-es kifogyott volna a VRAM-ból.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9021) BeLucZ válasza Klikodesh (#8986) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát ha igaz ez a dia, akkor ez elég vicces lenne hogy az nv aki szintén nem gamer architekturát tervezett , egy kisebb chipből kisebb memsávszéllel és szűkebb memvezérlővel joval kisebb tdpvel, kevesebb tranzisztorral 15-20%ot rá ver a 7970re de vhol 40et :)

én ezt nem igazán hiszem el, még belsős mérésnek is erős, bár nagyon örülnék ha így lenne, de szerintem felejtős

(#9022) gainwardgs válasza BeLucZ (#9021) üzenetére


gainwardgs
addikt

hát akkor röhögnék az tuti :D

(#9023) Oliverda válasza gainwardgs (#9022) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem értem. Pár napja már biztosra állítottad, hogy ez lehetetlen. Akkor, hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9024) gainwardgs válasza Oliverda (#9023) üzenetére


gainwardgs
addikt

Úgy van h akkor örömömben röhögnék.

De szerintem ezt a témát már egon és löncsi fórumtársal kitárgyaltátok.

[ Szerkesztve ]

(#9026) Oliverda válasza gainwardgs (#9024) üzenetére


Oliverda
félisten

Tehát ha gyengébb lesz a 7970-nél akkor röhögnél? Ennyire biztos volt a forrás?

Ezt a témát még nem tárgyaltuk ki, és ez szerintem elég szorosan kapcsolódik a topikhoz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9029) gainwardgs válasza Oliverda (#9026) üzenetére


gainwardgs
addikt

Pont fordítva, biztos meg az mikor gépedben a termék és használod,de azon se csodálkoznék ha driver részről még hozzádobnának egy 10%-ot.

És ha az eredetileg középkategóriába szánt chip hozza a konkurenciát akkor mért ne.

Vegyük úgy hogy a forrásban még erősen downclockolva volt a chip.

[ Szerkesztve ]

(#9034) BeLucZ válasza Löncsi (#9032) üzenetére


BeLucZ
addikt

sztem ne veszekedjünk itt a semmin :D

mindenkinek érdeke hogy picit jobb legyen akár 10-20%al, igy lenne jó, mert ha beég elsőre az nv akkor gyakorlatilag tényleg semmi versengés nem lesz, se árban, se teljesítményben

bár szerintem ez az egész folyamat már régóta mesterségesen manipulált

mondjuk ami nekem legfőképp nem tetszik a keplernél hogy miért kellett visszalépni 256 bitre, meg marad a 192 gb/s mint az 580nál, kérdés hogy korlátozni fogja e a teljesíményt a memvezérlő "szűkössége"

csak az nvre mindig jellemző volt a nagy gpu a csucskategben, meg 384 bit meg 512 bit, bár kívánom hogy váljon be nekik, lehet az atit a saját módszerükkel győzik le

(#9036) SzlobiG válasza BeLucZ (#9021) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jók ezek a grafikonok csak kár hogy egyik oldalon se a valósak az értékek.:D Ugyanakkora kamu az AMD-nél is mint NV-nél na ezeknek sose lehet hinni kb.

[ Szerkesztve ]

(#9038) gainwardgs válasza BeLucZ (#9034) üzenetére


gainwardgs
addikt

Remélem hogy egy új 460-at köszönthetünk a kepler személyéban csak ne lenne ez a horror ár :W

(#9041) PROHARDVER!


PROHARDVER!

A topicot egyelőre zároltuk a jelenlegi áldatlan állapotok miatt, megvontuk a kiemelt státuszát, és áthelyeztük a LOKÁL csoportba.

Addig is a normálisan viselkedő fórumtársak türelmét, megértését kérjük!

Szerk: a topicot újra megnyitottuk, kérünk mindenkit, hogy normális hangnemben folytassa a beszélgetést ebben a szakmai topicban (is)!
Aki ezt nem tudja betartani, azt szankcionáljuk.

[ Szerkesztve ]

(#9042) byZsolt


byZsolt
tag

bocs, lehet valahol irták, de nem találom.

Akkor most mikorra várható a 680 vagy a 670-es megjelenése?
nyárig kijön?

Ez Itt a .....

(#9043) fatallerror válasza gbors (#9020) üzenetére


fatallerror
addikt

értem, csak vmelyik külföldi tesztnél nem is nagy hanem "csak" full hd felbontásban a bf 3 1,8 gb vramot evett és h ha most van olyan játék ami majdnem használ 2 gb ramot akkor 1 elég időtálló dx 11.1es kártyára rakhatnának többet szerintem (természetesen az árkategóriát figyelembe véve mondom) :U

nem biztos h jól emlékszem erre a tesztre :B meg ez inkább csak szőrszálhasogatás h azért lehetne rajta több ennyi pénzért :]

meg ha nem is annyira mint az a grafikon mutatta de szerintem nagyon jól sikerült a kártya ezért ez a nagy titkolózás, tuti h bőven lesz annyira jó h legyen árverseny a 2 gyártó között :K

#9042) byZsolt: elméletileg a jövő hét vége fele

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#9044) byZsolt válasza fatallerror (#9043) üzenetére


byZsolt
tag

Na az klafa lenne.
kiváncsian várom.
köszi

ha egy 10-20 % gyorsabb lesz a 7970-nél akkor meggondolom, hogy átváltok nvidiára,

csak legyen igaz a jövő heti megjelenés.

Ez Itt a .....

(#9045) fatallerror válasza byZsolt (#9044) üzenetére


fatallerror
addikt

úgysem az első nap veszed meg :] de az fix h a közeljövőben jön :K

intel procik is jönnek, új win meg miegyéb ez a gépfejlesztés éve lesz (persze ha van zsöci rá : D)

don't tell me what i can't do!

(#9046) byZsolt válasza fatallerror (#9045) üzenetére


byZsolt
tag

most vga-ban legalább 1 másfél évre akarok, de akkor azt amelyik jobban megéri tovább használható.

a megjelenés azért lenne fontos, mert már legalább lehetne tudni mit nyújt teljesitményben.

köszi

Ez Itt a .....

(#9047) fatallerror válasza byZsolt (#9046) üzenetére


fatallerror
addikt

de ha neked az van ami az adatlapodon akkor minek aggódsz? bőven jó xD

don't tell me what i can't do!

(#9048) byZsolt válasza fatallerror (#9047) üzenetére


byZsolt
tag

mert ha túl jól sikerül a kepler akkor azért jobban megérné hsszabb távra.

Ez Itt a .....

(#9049) matteo_szg válasza Med1on (#8982) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nos, ez lehet mégsem csak photoshop játék...;-)

jupiiii

(#9050) rocket


rocket
nagyúr


[link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.