Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Bici válasza tlac (#1299) üzenetére


Bici
félisten

A röcögés alatt azt értettem, hogy néha egy nagyon rövid időre megáll. Le is esik az FPS. Akkor is, ha a proci terhelés messze van a 100%-tól.
Viszont nem kéne tovább OFF-olnunk. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1302) rocket


rocket
nagyúr

Geforce G210: Nvidia's first DirectX 10.1 card reviewed

Asszem nem kell kulonosebb kommentar :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1303) tlac válasza rocket (#1302) üzenetére


tlac
nagyúr

jó cucc :D
a sokkal jobb linux-os támogatás miatt még lehet veszek is egyet az ati mellé

(#1304) Bici válasza tlac (#1303) üzenetére


Bici
félisten

Mitől jobb az nV linux támogatása?
Le tudnád írni részletesen?
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1305) antikomcsi válasza Abu85 (#1283) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugye nem gondolod, hogy az AMD eddig emberbaráti szeretetből adta olcsón a kártyáit?

Egyszerűen nem volt más választása, ha tartani szerette volna 30-% körüli részesedést.

Ha szép grafikát akarok, akkor most vegyek egy olyan kártyát ami ugyan tud dx11-et, de ma még se win7, se dx11-es játék nincs a boltokban.

Én inkább úgy látom, hogy aki ma a legerősebb egymagost szeretné, és villogni akar a hardverével, az vegyen 5870-es vga-t. Teszem hozzá pont úgy, és annyi értelemmel, mint anno 8800GTX-et.

A nem presztis felhasználók még semmi esetre sem vesznek új radeont, mert a mai napon, de még holnap se, nincs semmi értelme. E

(#1306) Hakuoro válasza rocket (#1302) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Most akkor hány sp van ebben a kártyában. 24-ről ólvastam régebben. Itt meg a GPU-Z 16-ot jelez. Amúgy elég lehangoló teljesítménye van.

(#1307) Bici válasza Hakuoro (#1306) üzenetére


Bici
félisten

Nekem leginkább az a furcsa, hogy alacsonyabb csíkszélesség mellett többet fogyaszt, mint a Radeon, és még lassabb is.
Talán, a driverek fejlődésével javul a helyzet.
Kiváncsi leszek, hogy a mostaniakkal összehasonlítható paraméterekkel rendelkező nagytesók gyorsulnak-e a dx10.1-es progikban a dx10 verzióhoz képest.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1308) Power válasza Bici (#1307) üzenetére


Power
senior tag

Gyakorlatilag a 9400GT, csak olcsóbban gyártható.
Nem hiszem, hogy nagyon gyorsulna.

Power

(#1309) Hakuoro válasza Power (#1308) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Főleg, hogy csak 64bites DDR-es memó van rajta. :W

(#1310) Med1on


Med1on
aktív tag

A Fudzilla fényezi "Feri-t". :DDD
GT300 is codenamed Fermi

Minden jó minden szép és épp emiatt nehezen hihető a dolog. A chip neve szerényen az első nukleáris reaktor fejlesztőjének a neve. Reméljük ezzel nem a fogyasztásra akarnak célozni... :))

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1311) Abu85 válasza Med1on (#1310) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jesszus ... rájöttek, hogy a GT300 nem létezik. :C

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1312) Iron Funeral válasza Med1on (#1310) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Inkább a tejesítményre sokkal inkább ;]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#1313) Med1on válasza Abu85 (#1311) üzenetére


Med1on
aktív tag

Ez előtt volt még 1 hatalmas fölfedezésük
.
Radeon HD 5870 X2 runs through CryEngine 3 like butter
Lentebb hasznos tippeket is adnak mennyiért kell árulnia az AMD-nek a kártyát, hogy nyereséges legyen. :DDD

Mi jöhet még ezután? :))

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#1314) tlac válasza Bici (#1304) üzenetére


tlac
nagyúr

működik :D
részletesen nem tudnám leírni, ez az elsős ati kártyám, előtte nv-k voltak
állítólag a mostani ati driverek már sokat fejlődtek, és régebben sokkal rosszabb volt a helyzet, de nekem az a tapasztalatom, hogy mostani is csak éppen használható

mindenféle 3d-s gyorsítás nélkül is lassabbak érzem az asztal, ablakkezelést, mint egy régi 7600gst-vel, pl. ablakok mozgatása biztosan lassabb, cpu használat is elég magas
ha bekapcsolom a compiz-t (win féle aero-nak felel meg, csak sokkal többet tud nála), akkor még lassabb lesz az egész, a leginkább a menükben való mászkálás, plusz így compiz mellett filmet nézni sem igazán lehet (leginkább a teljes képernyős nagyításnál vannak a hülyeségek)
a 7600gst pedig szépen ment compiz-zal is, sőt úgy még talán gyorsabb is volt (a menük kezelése biztosan)

a hd filmek gpu gyorsításában is előrébb van az nvidia linux alatt, ott van a vdpau (xmbc - htpc-s program, mplayer tudja), ati-nál is talán van vmi, de nem tudok programról, ami használná is

(#1315) Bici válasza tlac (#1314) üzenetére


Bici
félisten

Oks, köszi! Reméljük, hamarosan felzárkózik AMD bácsi e téren is!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1316) antikomcsi válasza Abu85 (#1311) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mitől nem létezik? Azért mert a cégnél van egy kódneve? A nem létezik, és a van más neve is, nem ugyan azt jelenti. Tök mindegy mi a neve, a lényeg, hogy van/készűl/lesz. Mégha valamilyen érthetetlen oknál fogv nehéz is ezt elfogadnod. ;)

Érdekes, hogy a hülyeségekre milyen jól tudsz reagálni, másra pedig nem. :K

(#1317) Abu85 válasza antikomcsi (#1316) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért létezne? Már rég mondtam, hogy a GT300 nem létezik az NV az újgenerációs chipjét Fermi néven fejleszti. Például az RV870 sem létezett sosem, mert Cypress volt az igazi neve. :) Nem állítottam semmi olyat, hogy nem fejleszt az NV, csak azt, hogy a GT300 nem létezik. ;) Persze ezt sokan nem hitték el, de hát úgy látszik csak jól mondta nekem az NV. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1318) kriszbon válasza Abu85 (#1317) üzenetére


kriszbon
őstag

Majd jó nagyot néztek ha az NV felmérgeli magát és átnevezi GT300-ra :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#1319) P00By válasza kriszbon (#1318) üzenetére


P00By
nagyúr

Ha olvassák a topikot tuti meglépik! ;]

(#1320) antikomcsi válasza Abu85 (#1317) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Tekerheted, csavarhatod, ebből jól nem jössz ki. Elárulom Neked, a Fremi a GT300 köznyelven. Amíg senki nem tudja, hogy nevezik, valahogy csak hívni kell, hülyén hangzana, hogy "az izé, amit az nv fejleszt".

Ahhoz képest, hogy egyik sem létezik, Te nevezted így mindkét lapkát. :K Persze ezzel nincs is baj, hogy RV870-nek, és GT300-nak nevezted őket, nem Cypressnek, nem Freminek, mert így volt közérthető, hogy miről is van szó.

(#1321) Abu85 válasza antikomcsi (#1320) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tekerek semmit a tényeket írtam le. Régebben én is neveztem GT300-nak, de amint tudtam, hogy nem ez lesz az igazi neve, már nem is utaltam így rá. Ellenben mindenki letámadott, amikor beírtam, hogy a GT300 nem létezik és az új chip neve Fermi lesz. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1322) antikomcsi válasza Abu85 (#1321) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Dehogynem próbálod kimagyarázni. Viszont engem nem zavar, mert már így ismertelek meg. ;]

Talán azért támadtak, mert nem azt írtad, hogy a chip, amit várnak az nv hívők mégsem a gt300 nevet fogja kapni, hanem átnevezték és egy új névvel látták el. E helyett azt írtad, hogy a gt 300 nem létezik, soha nem is létezett, hanem helyette egy fremi nevű chipet fejlesztenek teljesen más célra. És valószínű az nv kivonul, vagy éhenhal, vagy totálisan megsemmisül.

Az irományaid alapján, Téged sem hívnálak jósolni, :DDD pláne nem lotto számokat, ;] mert soha nem gazdagodok meg. Gyakorlatilag semmi nem jött be belőle. :DDD Bár ehhez is tehetség kell. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1323) Abu85 válasza antikomcsi (#1322) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - ezen az oldalon linkeltem először a GT300 nem létezik infót. Sehol sem állítottam olyat, amit leírsz. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1324) tlac válasza Abu85 (#1323) üzenetére


tlac
nagyúr

arról van infód, hogy ez a fermi/gt300 mire lesz képes? (azon kívül, hogy állítólag gpgpu jónak lesz, azt már sokszor olvastam tőled, hogy nvidia ebbe az irányba megy)

(#1325) Abu85 válasza tlac (#1324) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztos infóm nincs. Az NV nagyon eltérően nyilatkozik. Egyik nap a PC-s VGA piacnak végét hirdetik, míg a másik nap már DX11-es plakátokkal és slideokkal felfegyverkezve érkeznek az előadásra. :D Ebből nem nagyon lehet kihámozni mit akarnak. :N

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1326) tlac válasza Abu85 (#1325) üzenetére


tlac
nagyúr

Ebből nem nagyon lehet kihámozni mit akarnak.

vajon ők tudják? :D

Biztos infóm nincs

akkor jöhet a bizonytalan is :D

(#1327) hugo chávez


hugo chávez
aktív tag

Na, megint alkotnak a Wikin[link], már a fogyasztásból, meg az árból visszavettek, viszont most már van egy megjelenési dátum (november 27), ami remélem kivételesen igaz.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1328) antikomcsi válasza Abu85 (#1323) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Dehogynem, nézd csak át a hozzászólásaidat. ;)

A lényege, valami olyasmi, hogy a gt300 csak kitaláció, és e helyett, egy professzionális gpgpu-n dolgoznak, amit majd később kiadnak desktopra is.

Mondjuk az más kérdés, hogy az nv gpu-k mindkét téren jól használhatók. Ellenben én annyira nem vagyok meggyőzve erről, és inkább a procit használom. Lehet alaptalan, de olyasmit olvastam, hogy a gpu ugyan gyors, de nem biztos, hogy olyan minőségű lesz a végeredmény, mintha procival csinálná az ember, mert más az eljárás lényege.

Hál istennek, mióta vannak a jó négy magos denebek kibírom, azt a 7-14 percet míg elkészűl egy film. :DDD

(#1329) Abu85 válasza antikomcsi (#1328) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GT300 kitaláció is. ;) A másik meg nem újdonság ... a legtöbb bennfentes már régóta azt mondja, hogy egy professzionális GPGPU-n dolgoznak.
Ezt tulajdonképpen az NV is burkoltan megerősítette. Igor konkrétan azt mondta, hogy a GeForce márkanév számít a legkevésbé az NVIDIA-nak. A cég jövője a Tegra-ban és a Tesla-ban van. ;) Talán nem viccből megy a média felé ez a DX11 bullshit szöveg, meg hogy a sebesség már nem számít, de a technológia (PhysX, CUDA) igen. :)

Tök lényegtelen, hogy GPU-val, vagy CPU-val számoltatsz. Ha már megadatik válaszd a gyorsabb megoldást. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1331) antikomcsi válasza Abu85 (#1329) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, és az a gpu az, amit mi itt GT300-nak hívunk. ;] És egyéb tulajdonságai mellett tökéletes lehet asztali gépekbe játékok futtatására is.

Nem azt mondta inkább, hogy a dx11 nem számít első időkben? (Bár ez pont ellentétes a dx10-es kampányukkal) Csak a sebesség (mondhatni a nyers erő) a fontos. Én így emlékszem.

Mindegy nekem mit mondanak róla, már nem iszok előre a medve bőrére, nehogy nekem az is akkor csalódás legyen, mint az rv870. Jöttek itt az ilyen-olyan teljesítménnyel, és világmegváltó szöveggel, aztán gyakorlatilag kaptunk egy megduplázott sp számú gpu-t ami 15%-al gyorsabb az nv leggyorsabbjától. Holott én önös érdekektől vezérelve, melynek aljas anyagi ok az alapja, :DDD azt szerettem volna, ha legalább 2x olyan gyors.

A konvertáló programok működéséhez tökéletesen nem értek, így elhiszem annak a hozzáértőnek aki azt mondja, hogy a gpu-val készített végeredmény egyes esetekben rosszabb is lehet minőségileg. Pont úgy mint, ahogy sokan elhiszik a Te tolladból született (rém)híreket! ;]

(#1332) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

[Rumour] Nvidia GT300 Architecture Details revealed
GF100 3.2 milliárd tranyó, 384bit

(#1333) Abu85 válasza antikomcsi (#1331) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem ... azt mondták 23-ai sajtón, hogy nem számít a Radeon HD 5800 teljesítménye. Azt is mondták, hogy jön az új cucc, de a GeForce szempontjából ez lényegtelen, ahogyan arendszer teljesítménye is. Az NVIDIA a Tegra és a Tesla piacra koncentrál. Ezután az Ion jön a rangsorban, majd a végül a Quadro és a GeForce zárja a sort. Teljesen más piacokban gondolkodnak. Ezért mondják, hogy az új generáció grafikai teljesítménye lényegtelen lesz.
Egyszerűen ők is rájöttek, hogy a rendszerszintű integráció komolyan megnyirbálja majd a bevételeket ... olyannyira, hogy nem éri meg a piacot fenntartani. Ha lenne x86-os processzoruk nyilván más lenne a helyzet, de így teljesen esélytelenek.

A DX11-ről annyit mondtak, hogy nem dobja majd meg az eladásokat. Ahogy mi is megírtuk: "A zöldek szóvivője szerint a DirectX 11 képességei megfelelőek, de az emberek többségét a támogatás ténye önmagában nem fogja vásárlásra ösztönözni. Az NVIDIA hisz abban, hogy az új grafikus processzorok már nemcsak a szebb effektek érdekében születnek, hanem előtérbe kerül az a teljesítmény, amit az általános számításokat végző programok tudnak kihasználni."
"Michael Hara szerint a grafikus processzorok már nemcsak a grafikáért felelnek, így a játékokban, illetve a 3D-s programokban nyújtott teljesítmény már nem mérvadó, ellenben az olyan szolgáltatások, mint a 3D Vision és a PhysX egyértelműen növelik a felhasználói élményt. Ezenkívül a vállalat szóvivője kiemelte, hogy a piaci igények egyre inkább a magasabb számítási teljesítmény felé tolódnak el. Itt az NVIDIA vélhetőleg a GeForce kártyák Foldingban nyújtott erős produkciójára célzott."
Remélem világos, miért gondolunk a Fermire úgy, mint egy professzionális GPGPU-ra. ;)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1334) Bici válasza antikomcsi (#1331) üzenetére


Bici
félisten

Eza videokonvertálós dolog egy marhaság.
Ha ugyanaz az enkóder van GPU-ra megírva, akkor ugyanazt az eredményt kapod.
Azért, mert pár cég butított algoritmust használ a GPU kihasználásakor, még nem jelenti azt, hogy a GPU-s kódolás eredendően rosszabb minőségű.
Éremes megnézi az átlegembernek szóló színes-szagos, egyszerűen kezelhető kódoló progik és mondjuk egy jól beállított xvid közti minőségi különbséget. Hatalmas, pedig mindkettő CPU-n fut.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1335) antikomcsi válasza Abu85 (#1333) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha az nv a Tesla piacra koncentrál akkor az előző link alapján a GT200
az a Geforce Tesla 200 ;] Vagyis a gt200-al koncentrált a tesla piacra már eddig is. :DDD

Ha következő chipjük mégjobb lesz, mondhatni valóban nagyon koncentrálnak. Felőlem illethetik bármilyen kódnéven GT, GF, natúr Fremi, a lényeg, hogy jól sikerüljön, és ne egy szimpla duplázást kapjunk.

(#1336) antikomcsi válasza Bici (#1334) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én mondtam, hogy ehhez nem értek.

Így nem tehetek mást, mint rátok hagyatkozok. :U

(#1337) Abu85 válasza Hakuoro (#1332) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Láthatóan 16 darab TCP-re épül, de ezek felépítése eltérő a régi rendszerhez képest. Mintha egy hosszú 16 utas feldolgozó lenne, vagy két 8 utas. Valszeg a két pötty a Dual-Issue-t jelenti, mint a G200 esetében. A kék pöttyök minden bizonnyal a dedikált DP feldolgozók. Egyelőre ennyit tudok kihámozni. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1338) rocket válasza antikomcsi (#1331) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem nem sokan gondoljak, hogy nem lesz gyorsabb a jelenlegi DX9/DX10-es jatekok 98%-ban a legnagyobb 1 GPU-s NV VGA mint az HD5870, a kerdes inkabb az mikor jon, es milyen aron eri el a plusz sebesseget az NV (GPU merete, fogysztas stb.), illetve az AMD oldalan a kerdes van-e valami a zsebukben single GPU VGA kapcsan.

Ha igazak a pletykak es a Fermi tenyleg ~450mm², es mondjuk atlagosan 20%-kal gyorsabb lesz az akkori valos alkalmazasok alatt a "GTX380" a HD5870-nel, akkor jelentosen javitottak a meret/teljesitmeny aranyon, ehez hozza jonne az eros GF brand, a PhysX es ez segithetne oket a GT215-re epulo DX10.1 kartyak eladasaban a HD5750/70-nel szemben ami az AMD-nek lenne gond. (DX11-es kartyaja 250$ alatt az NV-nek nem mostanaban lesz, igy 150-200$ kornyeken ott csak a GT215-nek van eselye megkavarni az allovizet, es ha vegul tenyleg csak egy 10SIMD, 128bit-es kartyak jonnek a HD57xx sorozatban, akkor annyira nem is lesz lehetetlen kuldetes DX11 nelkul se)
Az AMD oldalarol pech, hogy a DX11 jatekok eleg keson jonnek majd, DIRT2 lesz az egyetlen ami meg iden megjelenhet.
Ugy gondolom a DIRT2-nel vannak fontosabb jatekok meg iden amik nagyobb mertekben dontenek a hardverek eladasaban, pl. a Modern Warfare 2 ami november elejen jon es "csak" DX9-es, joval tobb embert fog erdekelni mint a DIRT2 DX11 verzioja. (ami raadasul ugye nagyon keson december kozepen jon, addigra a jelentos tobbseg meg bevasarolt mar, igy hardvert nem sokan vesznek mar a jatek miatt.)

Szoval azert annyira nem egyertelmu, hogy a kezdeti elonybol csak jo dolgok sulhetnek ki az AMD oldalan, de az biztos egyelore jol allnak, es azt amit leirtam, hogy veghez vihesse az NV legkesobb november elejen elokene alljon a Retail GT215 es a Fermi-re epulo kartyakkal amiket folyamatosan kapni is lehet, erre meg nem sok esely van.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1339) Abu85 válasza rocket (#1338) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 450 mm^2 Rys slideja szerint nem lehet, ott 3.x millió van a tranyószámra az x-re nehéz következtetni :D Én azt kettőnek látom, de lehet, hogy nem annyi. A TSMC-s adatok szerint 416 chip volt 4 waferen, ez kb. 510-520 mm^2.

Amúgy a Dirt 2 már december elején itt lesz, pontosabban 1-je a megjelenés.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1340) rocket válasza Abu85 (#1337) üzenetére


rocket
nagyúr

"A kék pöttyök minden bizonnyal a dedikált DP feldolgozók."

Azt irta Rys, hogy a kek pottyok nem a DP-t jelolik.

#1339: Ha 3milliard+ tranzisztor lesz benne, akkor biztosan nagyobb lesz mint 450mm², Cypress 336mm² es ~2.1 milliard tranzisztor.

December 1 is keso, black friday utan van az is, egyebkent ha jol emlekszem a DIRT2 kuponon december 10-ket irnak, hogy akkortol lesz letoltheto.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1341) Abu85 válasza rocket (#1340) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az véletlenül nem írta meg mit jelölnek? Találgatni nem jó játék. :N hmm ... Talán Local Data Share.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1342) rocket válasza Abu85 (#1341) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem irta, ugyhogy lehet talalgatni :).
Rys sokat segitett az NV-nek ezzel a keppel, ezzel most elterelodik a figyelem az AMD-rol es a kartyairol.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1343) Abu85 válasza rocket (#1342) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát az nem baj. Végre lehet találgatni. ;] Már így is tiszta szürke a totyik. :D

A Dirt 2 kupon szerintem Steam-es. Lehet, hogy retail hamarabb jelenik meg. A VG release-en még mindig Dec 1 van. Na mindegy.

Amúgy Rys-re visszatérve azt is írta, hogy shader számolásnál nem érdemes a G200-as slidera hagyatkozni. Valszeg akkor 32 utas lesz egy TCP ami alátámasztja az 512 SP-t. Innentől már csak a shader órajel a fontos kérdés ... 2 GHz nem ártana a HD 5870 befogásához.

antikomcsi: Hát de ha én játszik az más. ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1344) antikomcsi válasza rocket (#1338) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Monjuk ezzel nállam telibe találtál, mert én teszek a dirt-re, viszont az új CoD-ot már eléggé várom.

(#1341) Abu85

Nem jó játék mi? ;]
Kivéve, ha Te játszol ilyet. :DDD

(#1345) rocket válasza Abu85 (#1343) üzenetére


rocket
nagyúr

Annak nem sok ertelme lenne, es eleg nagy gaz lenne ha a Retail verzio jonne elobb, a HD5870 tulajoknak a DX11 kartyajukkal meg napokat kene meg varni, hogy jatszani tudjak a kartya melle ajandekba kapott letoltheto verziot. (ha csak megnem veszik, aminek 0 ertelme lenne ugye :) )

Szoval kizartnak tartom elobb jojjon a Retail, de az nem lehetetlen ha valoban december elsejen jelenne meg, hogy akkortol elerheto lenne a Steam verzio is a kuponnal.
(altalaban egyebkent a jatekoknal aminek van Steam verzioja is mindig joval elobb szokott megjelenni mint a Retail, nem kell szallitgatni sehova a jatekokat, ezert elobb szoktak kezdeni a digitalis terjesztest.)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1346) rocket válasza antikomcsi (#1344) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem te vagy az egyetlen ;)
Mondjuk engem meg a COD nem erdekel, es kineztem mar magamnak a Powercolor HD5850 DIRT2 verziojat :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1347) tlac válasza tlac (#1314) üzenetére


tlac
nagyúr

(#1348) westlake


westlake
félisten

[Rumour] Nvidia GT300 Architecture Details revealed
mod: most latom, hogy mar volt.. sorry ;)

#1347: akkor gondolom ez nem ujdonsag

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1349) antikomcsi válasza rocket (#1346) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na igen, kinek a pap, kinek a papné. ;]

Egyébként mostanában eléggé leszoktak a gyártók az úgymond ajándék játékról a kártyák mellé. Úgyhogy üdvözlök minden ilyen megoldást. :K

(#1350) Chalez válasza antikomcsi (#1349) üzenetére


Chalez
őstag

Aztán majd kijön a Fermi ajándék MW2-vel, akkor lőttek mindenki másnak... :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.