Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Hakuoro válasza biggamer (#550) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Egyre inkább FX szaga van.....

(#552) schwartz válasza Hakuoro (#551) üzenetére


schwartz
addikt

Megis mitol? Ez sem buzlik jobban mint az R600 vergodese... ;]

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#553) keIdor válasza schwartz (#552) üzenetére


keIdor
titán

Mégis az R600 utódai adják majd meg a zöld manóknak a kegyelemdöfést. :DD És majd jönnek a kék manócskák méltó konkurenciát állítani. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#554) schwartz válasza keIdor (#553) üzenetére


schwartz
addikt

Csalodni fogok az NV-ben ha nem tudjak befejezni majd amit a G80-al elkezdtek... :D Az Intel meg bekaphatja. ;] Gyerekcipoben jar a VGA bizniszben... Anno drivert sem voltak kepesek irni az i740-hez. :D

If he dies, he dies.

(#555) keIdor válasza schwartz (#554) üzenetére


keIdor
titán

G80-al elérték volna, amit akartak, hogyha az AMD nem lép rá a lábukra. CUDA uralom lenne... de... nincs.:D Ettől függetlenül ha csak a GPGPU piacra gyúrnak már a GT300-al, és ott egyeduralkodó lesz, akkor simán maradhatnak, csak Te se fogsz gondolom drágán venni egy "nem játékra való" kártyát. Bár Larrabee is arra lesz szóval majd kiderül, de az olcsóság 90%, hogy DX11-nél is az AMD oldalán lesz. Ilyen 400 akárhány mm2-es chipekkel nem tudom mit akarnak...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#556) biggamer


biggamer
veterán

Nvidia + DX11: csak 2010 első felében ? [link]

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#557) rocket válasza Hakuoro (#551) üzenetére


rocket
nagyúr

Kicsit korai azert ilyet kijelenteni.
Lehet megprobalnak mindenkit bevezetni a malnasba a kamu infokkal, hogy aztan hasonlo tortenjen mint az R600 vs G80 kapcsan, az R600-rol allandoan beszeltek mar a G80 megjelenese elott is, hogy mekkora kiraly lesz, mig a G80-rol annyit pletykaltak (meg hivatalosan kamuztak), hogy nem lesz unified shader architektura, azt meg ugye nem kell mar mondani mi is tortent valojaban :)

Egy biztos az AMD elonyben van jelenleg a DX11-gyel, de meg bekavarhatnak a levesbe szoftver oldalon, pl. a M$ ugydont nem jon a Win7-tel egyutt a DX11, vagy a beharangozott DX11 jatekok "veletlenul" nem jonnek amig az NV-nek nem lesz DX11 kartyaja ;)

Persze DX11 jatekok nelkul is sokat kaszalhat az AMD ha honapokkal megelozi az NV-t, es meglesz a jelentos teljesitmeny toblet a jelenlegi szeriahoz kepest, szoval az AMD sorsa jelenleg a sajat kezeben van, kiderul majd tudnak-e elni a lehetosegekkel amit nagynehezen osszehoztak maguknak.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#558) keIdor válasza rocket (#557) üzenetére


keIdor
titán

nV-nek már nincs ekkora befolyása... a DX10.1 és 11 lavina elindult és nV a maradék pénzével nem tudja már megállítani.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#559) rocket válasza keIdor (#558) üzenetére


rocket
nagyúr

Varjuk ki azert a veget, tortentek mar fura "veletlenek", es mindig az ATi jart rosszul ezekkel a "veletlenekkel", a M$ a DX API-val megmentette mar parszor az NV-t.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#560) keIdor válasza rocket (#559) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem az nV-nek azért ilyen szar a PhysX Ready Game-k listája, mert már nincs elég pénz megvenni a "drágább" játékokat, vagy már alapból nem is akarnak a fejlesztők hallani az nV-ról. Nem véletlen gondolom, hogy már nem kötik újra a TWIMTBP szerződéseket... hiába áll jól a HD4800 eladási mutatója, ha még mindig több 8800 van a gépekben, szóval nem lehet ezt csak arra fogni, hogy az ATi-nak most jól megy, itt más is van a háttérben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#561) schwartz válasza keIdor (#560) üzenetére


schwartz
addikt

Tobb 8800 van a gepekben mint HD4800 de a fejlesztok hallanni sem akarnak az NV-rol? Gondolom erzed a meghasonlast. :)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#562) rocket válasza keIdor (#560) üzenetére


rocket
nagyúr

Eleg csak nehany nagy cimet megvenni, arra meg mindig lesz penzuk, inkabb 1 Crysis, mint 5 Stormrise ;)
Nezd meg az AMD fele "DX11 sooner than you think" slidejat, a DICE hianyzik rola (pedig nem nehez kitalalni a B-BC2 lesz az elso nagy marketing ereju DX11 jatek, amire hatalmas hype epul majd), anno PC-re a Bad Companyt is elfoldeltette az NV, amivel az R600 demoztak a 2007-es GDC-n.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#563) Departed válasza rocket (#557) üzenetére


Departed
őstag

pl. a M$ ugydont nem jon a Win7-tel egyutt a DX11,

Ilyen forgatókönyv nincs, a 7068-as éles Windows 7 rendszerem is DX11-et tartalmaz, az meg enyhén szólva érdekes lenne, ha kivennék :) :K

(#564) Abu85 válasza rocket (#562) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze, mert van DX11 partner és AMD partner. A DX11 partnerek, akik fel vannak sorolva. A DICE az AMD partner. A kettő nem ugyanaz. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#565) rocket válasza Abu85 (#564) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez egy baromsag, ha a DICE az AMD partnere lenne akkor biztosan ott virulna valamelyik slideon nagybetukkel :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#566) DriderG


DriderG
tag

Na... Kezd tetszeni az nVidia stratégiája. Ha ügyesek lesznek, akkor idén kiadják a kisebb GT216, 218-asokat és a többi középkategóriás GT200-ast 40nm-en, alacsony fogyasztással, DX10.1-el, majd 2010-re előrukkolnak egy ATi-t megszégyenítő architektúrával 28nm-en. Reméljük ez így is lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#567) Abu85 válasza rocket (#565) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DICE és a Techland az AMD partner. Csak azért nem virítanak ott, mert ez az előadás DX11-ről szól. Ezért lettek azok a fejlesztők kiemelve, akik nem AMD partnerek, de DX11-re fejlesztenek.
Más még nem publikus slideokon mindkét cég logója virít. :)

DriderG: Bár a DX10.1 csak pletykaszintű, de szerintem csak azért kell az NV-nek, mert a Win7 premium matrica csak így szerezhető meg. Az a belépőszintű konfigoknál eladásánál sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#568) Hakuoro válasza DriderG (#566) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

28nm :F Még 40nm-s chipük sincs :U

(#569) biggamer


biggamer
veterán

nVidia GT300 targets 225W TDP : [link]

Nvidia GT300 said to come with 225 watt TDP : [link]

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#570) schwartz válasza biggamer (#569) üzenetére


schwartz
addikt

ur sources are confident that the part is on track, and that it will launch during Q3 2009.

Hell, it's about time... :C Remelem beporkol majd rendesen az RV870-nek... ;]

Elorendelni hol lehet? :DD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#571) keIdor válasza schwartz (#570) üzenetére


keIdor
titán

Be fogyasztásban és hőtermelésben. ;] Rendelj elő, hátha kapsz valami FX5800 utódot 700$-ért. ;]

biggamer: Én inkább a nagy oldalaknak hiszek, akik 2010 Q1-et írnak. :D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#572) Abu85 válasza keIdor (#571) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én egyiknek sem hinnék. Persze nekem könnyű, tudom mi a kamu. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#573) keIdor válasza Abu85 (#572) üzenetére


keIdor
titán

Már azon se lepődnék meg, ha nem is létezne a GT300... ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#574) Bici válasza keIdor (#573) üzenetére


Bici
félisten

Nekem inkább az jött le belőle, hogy Q4... a 2010 Q2+ már túlzás lenne. Kivéve, ha valami giga-mega brutál nagydurr lesz belőle. :U

Egyébként a nagy titkolózásból arra számítok, hogy nem oylan lesz, mint amire számítunk. Valami csavar sztem lesz. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#575) schwartz válasza keIdor (#571) üzenetére


schwartz
addikt

Teszek a fogyasztasra... Azt sem tudom mennyit szoktam fizetni villanyszamlara, nemhogy fennakadjak par W-on... :DD

(#574) Bici
Eleg lesz ha alazza majd a GPU es GPGPU piacot, egyarant... :DD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#576) keIdor válasza schwartz (#575) üzenetére


keIdor
titán

Te szoktál egyáltalán fizetni érte? :P

Bici: 2010 Q1 lesz szerintem. Kérdés ki mit vár tőle, én SLi GTX-285 teljesítményt emulált;] tesszelációval és "erőltetett DX11-el".

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#577) P00By válasza schwartz (#575) üzenetére


P00By
nagyúr

Átalány rulz, én se tom :F :D

(#578) schwartz válasza keIdor (#576) üzenetére


schwartz
addikt

Nem szoktam fennakadni a szamlakon. Egy meno fogorvostol ez eges lenne... :DD ;)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#579) Bj Brooklyn válasza schwartz (#578) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

PH!-s tagoknak jár valamilyen kedvezmény a doktorbácsinál??? :DDD :C

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#580) schwartz válasza Bj Brooklyn (#579) üzenetére


schwartz
addikt

Csak akkor ha NV fan vagy. :DDD

If he dies, he dies.

(#581) tzsolesz válasza schwartz (#578) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Tudtam, hogy az vagy. Dr. Schwartz. ;)

Egyébként gondolom nem sok ügyfeled lehet, ha egész nap a PH!-án lógsz. :DDD

Vagy alkalmazottjaid is vannak?? :Y

Bj Brooklyn Az már simán elég nála. 1 helyett két fogadat húz ki egyszerre. :K öröm é bódottáá. :C

[ Szerkesztve ]

(#582) Bj Brooklyn válasza schwartz (#580) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

SLI-m van, ez elég meggyőző :DDD

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#583) Dark KillerX válasza schwartz (#580) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Kicsit megöregedtem,de azért segítesz? :O

(#584) tzsolesz válasza Dark KillerX (#583) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Jártál schwartz-nál? :) Úgy látom szépen elintézett. :DDD

3 way SLI-od van? :))

(#585) schwartz válasza tzsolesz (#581) üzenetére


schwartz
addikt

A munkahelyem nem kocsma, hogy egesz nap ott uljon az ember. :DDD (Kulonben wi-fi van mar minden rendes ivoban, igy a net sem egy gond) A stresszoldasra menekultem a ph-ba de elhamarkodott egy dontes volt azt meg kell hagyni... :DDD
A maganeletemrol a gyontato papom kerdezd. :D

(#584) tzsolesz
Azt hiszed akkor lenne meg penze 3 way SLI-re? :D

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#586) Bici válasza Bj Brooklyn (#582) üzenetére


Bici
félisten

Nem ér 2db Voodoo2!! :N :P

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#587) Dark KillerX válasza tzsolesz (#584) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Jó lehúzott vazze ;] mert csinált egy alsó és felső prótkot ,és nézd meg hogy nézek ki most. :O Gondolom örült a feje,mert mikor kicsengettem neki 300 ropit,egyből futott a sarki közértbe 2db vizezett GTX295-ért.Doktor Genya. :)) :D

(#588) tzsolesz válasza schwartz (#585) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A munkahelyem nem kocsma, hogy egesz nap ott uljon az ember.

Pedig mennyivel más érzés lenne. :DDD

Azt hiszed akkor lenne meg penze 3 way SLI-re? :C Jellemző. ;]

Dark KillerX Doktor Genya:DDD Jujj vaze...

rocket Nyár közepére várják a mai napig? :Y Súlyos, súlyos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#589) rocket válasza Abu85 (#572) üzenetére


rocket
nagyúr

Legalabbis elhitetik veled, hogy ugy gondold tudod mi az igazsag ;)
Akik rad hallgattak nehany honapja azok meg mindig varjak a nyar kozepi RV790 megjelenest ;]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#590) Bj Brooklyn válasza Bici (#586) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Wehehehehehe

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#591) schwartz válasza Dark KillerX (#587) üzenetére


schwartz
addikt

Fogorvos? Raadasul NV fan? Meg is ertem ha utaltok... :DD
2:22-tol jon a lenyeg... :DD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#592) rocket válasza Bici (#574) üzenetére


rocket
nagyúr

Miert lenne tulzas? R600-rol se gondolta volna soha senki 2006 kozepen, hogy 2007 majusaban jelenik majd meg.
Ha problemak vannak, akkor addig nem tudnak mit csinalni amig nem oldjak meg a problemat(problemakat).

Csak nehogy R600 legyen annak a csavarnak a neve :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#593) tzsolesz válasza schwartz (#591) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Imádom ezt a paródiát. :C
Gálvölgyi mint NV fan, nem tudom.... :U :DDD

rocket R600? Nem mondod.... Egyébként egy ideje, te mindent jól megérzel. Gyanús vagy nekem. ;] Jól látod a dolgokat. :K

[ Szerkesztve ]

(#594) Bici válasza rocket (#592) üzenetére


Bici
félisten

Azért gondoltam, mert feltételeztem, hogy az nV-re sem járhat annyira rá a rúd, hogy addig kelljen húznia, kivéve, ha direkt csinálják, és áttervezik az egészet.
Akár még az is lehet, hogy mégsem a GPGPU irányzatot akarják erőltetni, vagy az is lehet, hogy annyira GPGPU-ban gondolkodnak, hogy a Larrabee felé közelítik a gt300-at. Fene tudja, de nekem hihetetlen, hogy az nV tőkéjével rendelkező cég ennyire béna legyen.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#595) rocket válasza Bici (#594) üzenetére


rocket
nagyúr

Ez nem penz kerdese, ha tervezesi hiba van, vagy nincs aki legyartsa gazdasagosan a GPU-t, akkor a problema megoldasaval kell foglalkozni.
Anno az NV40 sikere is majdnem elcsuszott az IBM szerencsetlenkedesen, es ha az ATi nem lott volna bakot a SM3.0 kapcsan, akkor szinte biztosan egesz mas lett volna a helyzet meg a TWIMTBP-el egyutt is.

INQ novendekek pletykaival nem nagyon erdemes foglalkozni, altalaban az a taktikatjuk, hogy lefednek sok-sok lehetoseget, igy biztos lesz reszigazsaguk, ezen kivul meg penzert cserebe megirnak barmit :)

A lenyeg, hogy a vilagon jelenleg par ember van aki mindent tud, a tobbiekkel csak elvan hitetve, hogy azt gondoljak tudnak mindent, nem veletlen, hogy neha bizony teljesen ellentetes pletykak jonnek, tobb etetos variacio is van, amit tudjak jol kifog kerulni a publikba, es ott meg ennek megvan az erdeklodes megtarto hatasa mar :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#596) Bici válasza rocket (#595) üzenetére


Bici
félisten

Hát, oké.
Én mindent elhiszek, meg mindennek az ellenkezőjét is, mivel max. sejtésem van, hogy mi a dörgés.

Picit más téma: Azt nem látom világosan, ha az nV elmegy GPGPU irányba, akkor ez hogy fogja neki megérni pár év múlva? Feltételezem, hogy a PC-s GPGPU piac inkább a nagyobb számban jelenlévő gyártók (intel, AMD) felé fog tolódni, és akkor az nV-nek "csak" a PC-n kívüli rész marad.
Vagy ez téves elképzelés?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#597) schwartz


schwartz
addikt

GT300 first silicon. :DDD

A foghijas teruletekre gyogyirt keres a TSMC. :D

If he dies, he dies.

(#598) janos666 válasza schwartz (#597) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Fasza, én tudom a megoldást! Szólj a TSMC-nek, hogy tegyék be a következő DVD-t (VI. rész), és szeptemberben jöhetnek is a kártyák. :))

A lenti fejtegetéshez: Szerintem is nagyon meg fog lepődni ezúttal Abu, mit és mikor hoz ki az nv. Az AMD most lazábbra fogja, azt hiszi az Rv770 sikere után bármit eltud adni, ha még ráadásul DX11-es is, és nem erőlteti túl a dolgokat (hagy tartalékot az architechtúrában jövőre is), az nv-nél viszont lehet hogy bement Jen-Hsun Huang a tervezőrészleghez, kizavata a kurväkat az utcára, az utcákat meg lesöpörte az asztalról, és azt mondta most dolgozzatok is egy kicsit, mert unom, hogy csak a számat tudom tépni, ha VGA-ról kéne beszélni, és így született az alább látható A01 revítiós szilikonlapka (még félig betépve), de év végére lesz valami érdekességük. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#599) Dare2Live válasza Bici (#596) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem, hogy fogja neki majd megérni, hanem, hogy éri neki meg már most... R770ellen. Aztán majd 870ellen. Aztán majd 2010 végén-2011elenén R970ellen....?

Mert a tradicionális VGA piacon ha a GT200as vonalat viszi tovább mégnagyobb lesz a bukás... aGPGPU piac meg ezred akkora sincs mint a vga piac.

megaszondtam

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#600) schwartz válasza janos666 (#598) üzenetére


schwartz
addikt

Ne bantsd a vorosingesek vezeret... Áts Feri szimpatikus karakter. :) Kulonben ugy sem veszi be a grundot, ha kijon mar vegre az a Halalcsillag... :))

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.