Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Crytek


Crytek
veterán

Jöjjön csak szépen megvárjuk nekem kell a PhysX!

Next PC Upgrade: 2022

(#1402) Abu85 válasza gabor85 (#1400) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyelőre nekem sem világos. Valszeg egy C fordító lesz a Fermihez. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1403) DemonDani válasza Abu85 (#1402) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát pár érdekes kérdés felmerül bennem is a ma megtudottak alapján, de várjuk meg a GTCn mit mond el Jen-Hsun, aztán majd mehet a spekulálás megint.

GTC Menetrend

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1404) bsh válasza Abu85 (#1402) üzenetére


bsh
őstag

c fordító már régóta van cudára, most c++ és fortran támogatás jön bele.

(#1405) FragMaster


FragMaster
addikt

Nemtom volt-e?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1406) Abu85 válasza FragMaster (#1405) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem vót. Ráadásul ez RyS munkája. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1407) zack


zack
nagyúr

Kíváncsi leszek az új nV kártyákra. Jó az 5xxx széra, de engem nem győzött meg. A teljesítményhez képest ráadásul jó magasra árazták. Az 5850/5870 X2 32cm hosszúsága, meg enyhén szólva is blama. :B :( Nekem egy Chieftec torony házam van...ebbe se fér be egy 32cm hosszú kártya. Egy GTX 295 még befér, ami már méretileg így is a vállalható hosszúság felső határát súrolja.
Van egy olyan érzésem hogy valami "meglepivel" készül az nV ami mindenképpen jót tenne az áraknak. ;] :K Elég csak annyi, hogy kijönnek egy rövidebb, mondjuk 29cm hosszú kártyával. ;] :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1408) DemonDani válasza Abu85 (#1406) üzenetére


DemonDani
addikt

[link]
Fermi Overview :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1409) keIdor válasza zack (#1407) üzenetére


keIdor
titán

Van már 5850 X2? :F Nem az ES 5870 X2-re kártyára gondolsz?
Én úgy tudtam, hogy 30cm, nekem még pont beférne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1410) rocket


rocket
nagyúr

Rys ezt irta B3D-n:
"I think the tesselator is a software pipe with very little hardware support, too."

Tehat akkor a jo oreg Charlie-nak megint igaza volt :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1411) zack válasza keIdor (#1409) üzenetére


zack
nagyúr

Lehet az 30cm lesz csak...képeken láttam az 5850 és az 5870 X2-öt is. :K A 4870 X2 egy bolhafing volt mellettük. :DDD Lehet csak az 5870 X2 32cm... de akkor is blama. :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1412) dangerzone válasza DeSanto (#1379) üzenetére


dangerzone
addikt

Én azért reménykedem, hogy nem hull ki még az Nvidia. Sőt, szeretném, ha jobb kártyákat adna ki, mint az 5850, 5870. Aztán ismét indulhatna az árlicit.

Nem szetetem látni a 100.000 forint közeli videókártyákat. Sokkal jobban szeretem(ném) a 35.000 alattiakat. :)

(#1413) hugo chávez válasza Bici (#1399) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Most már bejön. [Fermi Architecture]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#1414) rocket


rocket
nagyúr

GF100:

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1415) Bici válasza rocket (#1414) üzenetére


Bici
félisten

1:1-es méretarány? :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1416) FragMaster válasza zack (#1411) üzenetére


FragMaster
addikt

Aki egy 100k feletti kártyát vesz (x2) annak már nehogy a ház meg a méret legyen a legnagyobb baja :N :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1417) zack válasza FragMaster (#1416) üzenetére


zack
nagyúr

Nézd..az elmúlt időszakban nekem is 100k magasságában voltak a VGA kártyáim.De egyik VGA kedvéért se vettem volna 30-40k-ért egy új házat, és az a sok macera ami az átépítéssel jár...1 VGA se ér ennyit. :U Nem feltétlen a ház ára, hanem a nyűg és a macera a fő szempont egy VGA miatt. Sokan fogják azt mondani az X2-re..."jah! 32cm? Akkor köszi de nem!"

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1419) cszn válasza Raymond (#1418) üzenetére


cszn
őstag

"because designing GPUs this big is fucking hard" ez tetszik :DDD
Anand úrnak valószínűleg igaza van. 2010 Q1 valamikor, de akkor nagyon jónak kell lennie, hogy hasson.

(#1420) FragMaster válasza zack (#1417) üzenetére


FragMaster
addikt

Macera? Ez a pc lényege! Húzás-vonás, modding, kihívások :D Ez ellen vettem xboxot, de nem tudok leállni, mert van ebben valami vonzerő :P

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1421) FragMaster válasza cszn (#1419) üzenetére


FragMaster
addikt

Reménykedtem, hogy idén lesz belőle valami :(

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1422) smkb


smkb
őstag

Nagyon komoly cucc lesz ez a Fermi. Az hogy grafikus kártyának mennyire lesz alkalmas, az a jó drivereken fog múlni, mert ugye minél általánosabb célú egy hardver annál jobban optimalizált kódot lehet rá írni, de pont ennyire el is lehet rontani, mert nem tartja szűk fejelesztési normák közt a fejlesztők kezét.

A duplapontosságó lebegőpontos számítási képesség meg hatalmasat fog dobni rajta. Ezzel komoly tudományos/gazdasági/pénzügyi/mérnöki területeken is alkalmazható lesz, az összes eddigi megoldást kibővítve.

Jó cucc lesz ez, kérdés az hogy mennyire lesz alkalmazható egy átlagos DX11 GPU célra (ha fontos szerintük, ha nem), és hogy ez mekkora áron valósítható meg, mert az átlalános célúságnak megvannak a hátulütői is.

(#1423) D1Rect


D1Rect
félisten

Mikor jön a GT300?

(#1424) emmm


emmm
senior tag

Úgy látom, vaddisznó erejű lesz ez a Fermi. Teljesen új architektúra, amire már nagy szükség volt, tessék, megcsinálták. Abu, mi a véleményed az eddigiek alapján a Fermiről, mi várható tőle?

(#1425) DemonDani válasza emmm (#1424) üzenetére


DemonDani
addikt

Kezdésnek nem teljesen új. :) akkor nem a G80 alapjaira építene ;)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1426) Iron Funeral válasza DemonDani (#1425) üzenetére


Iron Funeral
őstag

"Elvileg ez a Fermi vagy GF100 ARM magra épül. Tehát tényleg teljesen új a rendszer. :)"
-Abu85 @1351.
Szerinte nem a G80-ra építkezik :U

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#1427) rup1u5 válasza DemonDani (#1425) üzenetére


rup1u5
nagyúr

dzsizasz!
csinálj valamit az aláírásoddal, mert kiüti a szemem! redukáld le 3 sorra!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1428) Uzmany válasza D1Rect (#1423) üzenetére


Uzmany
őstag

a hoc szerint:
" Fermi tervezett megjelenése a Q4-re, év végére várható (az egyéni felhasználói szegmensben a GeForce 300 széria érkezésével). "

® visions created with passion

(#1429) zuchy válasza hugo chávez (#1413) üzenetére


zuchy
őstag

Hmm, szép igényes vidi, és a Fermi is alakul. De szerintem idén kevés az esélye, hogy kijönnön. Inkább 2010 Q1.

PC-STYLE.hu

(#1430) DemonDani válasza rup1u5 (#1427) üzenetére


DemonDani
addikt

3 soros...

jah és ezt inkább priváton kéne. :U

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1431) biggamer


biggamer
veterán

Sokkoló NVIDIA GT300 (Fermi) specifikációk : [link]

Információmorzsák az Nvidia GT300-asáról : [link]

NVIDIA GT300 (Fermi) :Y képek :Y és összehasonlító táblázat : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1432) DemonDani válasza Iron Funeral (#1426) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát ahoz képest eléggé hasonlít... Ha ez az NV részéről a teljesen új akkor ez hulladék :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1433) cszn válasza biggamer (#1431) üzenetére


cszn
őstag

Érted itt mutogatja már :DDD lehet hogy csak egy műanyag borítás az egész :DDD Most ezt a képet fogja mindenki linkelni 2010 februárjáig :))
Félreértés ne essék én is nagyon kíváncsi vagyok rá és szurkolok nekik, hogy összedobjanak valami remekművet.

[ Szerkesztve ]

(#1434) Chalez válasza cszn (#1433) üzenetére


Chalez
őstag

Elsőre elég durvák a speckók, szal ebből még akár jó is kisülhet. Melóhelyen felsoroltam a ficsőröket, a kollégáim most kötnek fogadásokat arra, hogy idén még vga-t cserélek, vagy sem... :DDD Egy éven belül ez lenne a 7-ik.

[ Szerkesztve ]

(#1435) rocket válasza cszn (#1433) üzenetére


rocket
nagyúr

Nekem abbol a kepbol az ugrott be Charlie elmelkedese alapjan, hogy 1 a 7-bol :DDD

Egyebkent eleg ciki, hogy igy mutogatjak, es nem mukodes kozben, lehet tenyleg csak egy nyak meg a hutes GPU nelkul.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1436) Abu85 válasza rocket (#1435) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van még másfél nap a konferenciából. Valaki csak elcseni és kipróbálja. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#1437) rocket válasza Abu85 (#1436) üzenetére


rocket
nagyúr

Oda van bilincselve Jen-Hsun Huang csuklojahoz :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1438) zuchy válasza rocket (#1435) üzenetére


zuchy
őstag

A desing már meg van. Amúgy nekem is nagyús a dolog. :D

PC-STYLE.hu

(#1439) DeSanto válasza Abu85 (#1436) üzenetére


DeSanto
őstag

Kiderül hogy egy felmatricázott 285GTX. :DDD
Most látom hogy a hátulján ott van a 8-as PCIe tápcsatlakozó így az már nem lehet.
Biztos kevés lenne ennek a szörnynek az a csati így tuti a tetején még van 2 8-as. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1440) DemonDani válasza Abu85 (#1436) üzenetére


DemonDani
addikt

pajszerrel lenyomja a biztonságiakat utána fut mint az állat ;]

Viccen kívül a 256TU mennyire tekinthatő ugyan hivatalosnak?
Én spec nem láttam egyik beszámolóban sem de lehet látni itt-ott.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1441) Laraxior


Laraxior
titán

Asszem felesleges aTi kártyára beruházni erre a 2-3 hónapra ;] újra G80 szintű óriás közeledik :C
Kíváncsi leszek hogy az 5870 X2-t elveri-e 1GPUval az nVidia... nagy esély van rá, hogy megszorongatja :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#1442) biggamer válasza zuchy (#1438) üzenetére


biggamer
veterán

" nagyús "

Én csak kisúst látok. :DDD ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1443) zuchy válasza biggamer (#1442) üzenetére


zuchy
őstag

Jóó van. :P

Nincs ebbe a win7 es explorerben szövegellenőrző. :((

PC-STYLE.hu

(#1444) Laraxior válasza zuchy (#1443) üzenetére


Laraxior
titán

használj mozillát :P :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#1445) FragMaster válasza Laraxior (#1441) üzenetére


FragMaster
addikt

Gpgpuként biztos, de hogy játékokban is az már annyira nem az. Eleve eléggé különböző területekre szánták a kettőt én úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1446) rocket válasza Laraxior (#1441) üzenetére


rocket
nagyúr

G80 szintu orias max. meretben lesz, ugyanis a tuloldalon hianyzik az R600 ami kellett a G80 fenyehez ;)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1447) DemonDani válasza Laraxior (#1441) üzenetére


DemonDani
addikt

hát elég vicces lenne a hd5870x2 amint a GF100 szorongatja a nyakát :DDD

Nem sok erre az esély de tényleg annyira új hogy nem nagyon lehet a teljesítményét sem megtippelni, és még csak a Mhz-ek sem teljesen ismeretesek csak valószínűsíthetőek 650/1700/4200 környékére, és ez csak a csúcs.

Megint kérdés hogy milyen lesz a kicsinye... de valszeg a GT200 által megkezdett majd az AMD által folytatott tendencia szerint alakul majd valószínűleg 448 CP-vel kerül a boltokba (bár mivel nagy a különbség és a gt200 esetén is rájöttek hogy sok lesz a -2 blokk így lehet hogy 480 lesz benne). ami szinte biztos az az hogy kevesebb lesz :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1448) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Megverték Jen-Hsun bácsit és elszedték tőle a Fermi-t :DDD !!! Nyugi csak vicceltem :DDD !!!

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#1449) zuchy válasza Laraxior (#1441) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem nem fogja elverni az X2-t, azért az elég brutál kártya lesz, egy HD 5780 GTX295 szintjét hozza, (nem pontosan, de tegyük fel). Az X2 meg elméletben 2db GTX295 lesz.
Na most a Fermiben 2.13x több lesz az SP, persze már más az architektúra, egyre inkább Larrabee-sodik, - kb Asus Mars teljesítmény, talán egy kicsivel felette - így nem biztos, hogy olyan brutális szuper lesz grafikában. Általános gyorsítónak viszont nagyon erős lesz.

Most már mozilla alól írok. ;)

(#1448) Bj Brooklyn: Szép. :B

Akkor mégse csak egy borítás, meg egy NYÁK. :DDD
Bár a GPU-t nem láttuk. ;]

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#1450) Chalez válasza zuchy (#1449) üzenetére


Chalez
őstag

1db Asus Mars dx11-be nekem bőven elég lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.