Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) DudeHUN válasza Dyingsoul (#27000) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Van Game Pass PC-re is. Lehetne kevesebb bug benne. De van. Ahogy rendszeres akciók és ingyenes multi.

Gamer for Life

(#27002) Segal válasza Dyingsoul (#27000) üzenetére


Segal
veterán

A VR miatt úgyis maradni fogsz ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#27003) b. válasza Dyingsoul (#27000) üzenetére


b.
félisten

Hát megnéztem ezeket az új next gen xbox címeket, [link] ehhez bizony nem fog kelleni 3080. ha ez lesz a nextgen akkor maradok PC-n,elég lesz a 2070 vagy egy 2080 super, csak az exkluzívok ( főleg last of Us 2 )miatt veszek egy PS5 konzolt vagy az RT miatt veszek köv gen kártyát...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27004) gejala válasza b. (#27003) üzenetére


gejala
őstag

Azért a 4K Ray-tracinghez kelleni fog az a 3080. Ubit ismerve AC: Valhalla 3080 Ti-t is ki fogja fektetni ultrán. :DDD
De ne felejtsük el, hogy ezek a játékok hiába csak feljavított PS4 cuccok, azért mégiscsak 4K@60 RT-vel mennek majd konzolon. Azt PC-n nem oldja meg egy 2070.

[ Szerkesztve ]

(#27005) b. válasza gejala (#27004) üzenetére


b.
félisten

Nem lesz minden játék RT támogatott ezek közül eleve, plusz nem is tudjuk milyen RT teljesítményre képesek a konzolok. Mint írtam feljebb a Minecraft az Xboxon RT vel kb a 2080 teljesítményét volt képes hozni a becslések szerint..
nagyon úgy néz ki hogy ahol 4 K 60 FPs lesz ott a grafika fogja bánni.
Biztos lesz olyan is de ez nem úgy működik hogy most minden játék és grafikus motor RT -t fog hozni hirtelen és mellette álleejtős grafikát egy RTX 2080 erősségű gépen...
A fenti videócsokorból jelenleg egy se sugallta a next gen érzést,de biztos lesznek majd olyan játékok is később.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27006) gejala válasza b. (#27005) üzenetére


gejala
őstag

"nagyon úgy néz ki hogy ahol 4 K 60 FPs lesz ott a grafika fogja bánni"
Ezek szerintem mind sima PS4 verziók, csak kicsit felhúzott grafikával meg 4K-ban. Amíg nem jutunk el a fajsúlyos nextgen exkluzívokig, addig mehet a 60 fps. Aztán meg jöhet a brutál grafika 30-al.

RT-t kihagyni egy játékból értelmetlen lenne. Az átmeneti időszakban három húzófeature-t tudnak felmutatni a nextgenek: 4K felbontás, 60 fps és RT. Ebből az első kettő nem kerül külön munkába, csak az RT, de az se sok.
Ha elérünk a jobb grafikáig, nyilván visszamegyünk 30 fps-re, annyit RT mellett is hoznia kell a hardvernek.

[ Szerkesztve ]

(#27007) Dyingsoul válasza DudeHUN (#27001) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ja van PC-re is... csak erre a sz@rra 2 évente 4-500 ezret elköltök... És még csak nem is cserélek mindent és nem is a legjobbakra...

(#27002) Segal: Lehet, hogy kapja be a bokám.

(#27003) b.: Nem az új nextgen címeket kell nézni hanem azt, hogy mi lesz 3 év múlva... PC: Veheted a következő VGA-t meg a játékokat.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#27008) Jack@l válasza gejala (#27006) üzenetére


Jack@l
veterán

30 fps raytracingel, konzolon. Nem tudom mit szedsz, de adjal nekem is belole :D
UI: ideje lenne befejeyni az amd meg konzol spammelest

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27009) b. válasza Dyingsoul (#27007) üzenetére


b.
félisten

3 év múlva szerintem ezek a konzolok elavultak lesznek megint és jön ps5 pro és veheted az újat.
Mondom ezt Konzol tulajként, mindhárom jelenlegi generációs konzollal rendelkezem hogy a PC nekem nem sokkal drágább mint a konzol, ha mindent összeszámolok.igaza van jack@l nak hagyjuk az offot.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27010) core i7


core i7
addikt

RTX 4000 széria mint kiderült 5 nanométeren fog készülni Hopper lesz az arch neve : [link]
RTX 5000 Neve pedig Aerial : [link]

(#27011) core i7


core i7
addikt

Arra lennék még kíváncsi mikor éri el a Ray Tracing azt a szintet ,hogy HBM2 / HBM3 memória kell majd alá a sávszél végett

(#27012) GeryFlash válasza core i7 (#27010) üzenetére


GeryFlash
veterán

Te zet honnan veszed hogy az RTX 4000 Hopper lesz? semmi jel nem utal arra hogy ezek RTX kártyák legyenek...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27013) core i7 válasza GeryFlash (#27012) üzenetére


core i7
addikt

Voltán kívül minden quadro stb azt a nevet kapat amit a mainstream kártyák is nem?

(#27014) GeryFlash válasza core i7 (#27013) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen de máshogy van a számozás. Van Quadro RTX 4000 5000 8000 de ezek ugyanolyan arch-on. Tehát ezek nem külön szériák vagy hogy mondjam :D

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27015) bisiz


bisiz
tag

Helló!

[link] ez a 2080 super tényleg jó hűtéssel rendelkezik? Mert techpowerupon nem találtam róla tesztet, viszont más oldalakon halknak írják alacsony hőmérséklettel.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#27016) torma1981 válasza bisiz (#27015) üzenetére


torma1981
veterán

Igen. Nagyon jó. Nekem ilyen volt. Ajánlom.

(#27017) hokuszpk válasza core i7 (#27010) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a 3000-es szeriarol tudunk mar valamit ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27018) cyberkind válasza hokuszpk (#27017) üzenetére


cyberkind
félisten

Annyi biztos, hogy jön, valszeg idén lesz, nagyon erős meg új lesz.

Paranormal Cocktivity

(#27019) hokuszpk válasza cyberkind (#27018) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jabocsaszittem most, hogy kiderult milyen lesz a 4000 meg az 5000, a 3000 már teljesen ki van vesezve.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27020) core i7 válasza hokuszpk (#27017) üzenetére


core i7
addikt

Ampere 7 nanométer idén jön valószínűleg jóval több rt maggal
Gondolom az olcsóbb GDDR6 magasabb órajelek több tranzisztor. Több memóriával
Gondolom lesz +50% teljesítmény /fogyasztás

Nvidia max akkor veti be HBM-et abból is a majd olcsóbb Kiforrott HBM3 mat ha mér kevés lessz GDDR6 sávszél szerintem még 1-2 szériára lehetünk tőle

[ Szerkesztve ]

(#27021) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

DigiTimes report suggests the Nvidia Ampere GPUs launching in late 2020 may be replaced by 5 nm Hopper GPUs one year later
Ennek mennyi realitása van? Mert eddig én is azt hittem, hogy ha lesznek is Hopper kártyák 2021-ben, azok nem Geforce kártyák lesznek...

(#27022) GeryFlash válasza KillerKollar (#27021) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szerintem kizárt. Nem tudom mennyi wafferje van/lesz 5nm-en a TSMC-nek de biztos nem elég hogy kielégítse 2021-23 között:
- Apple új mobil chipeit
- Qualcomm új chipjeit
- AMD server processzor vonalát
- AMD Ryzen vonalát
- Apple ARM ultramobil vonalát ami macbookoat is érinthet

Ennyit még ki tud, de hogy ehhez hozzájöjjön a Geforce RTX... Hát nem tudom :)

Abu tudunk vmit arról mennyi waffer lesz csúcsin TSMC-nek 5nanón? És hogy ez hogy aránylik a 7nmhez?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27023) Dyingsoul válasza KillerKollar (#27021) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A Hopperről eddig azt gondoltuk, hogy MCM közben mégsem vagy nem jövőre jön hanem 2, 3 év múlva... Anno mikor jött a Turing már voltak hírek az Ampere-ről és ARM procitól kezdve volt az GPU-n át hajóskapitány is. Ezt senki nem fogja neked megmondani tutira. De azt, hogy egy év múlva az NV lecserélje kizártnak tartom.

Tudjátok mit tartok valószínűnek?
Azt, hogy az NV tanult az Intel hibájából és hogy neki a boszorkánykonyhában mindig lesz olyan alternatíva amivel előrukkolhat 1 éven belül egy versenytárs előzési kísérlete esetén. Ezt azért gondolom mert már évek óta jönnek leakek 2++ év múlva megjelenő termékekről de ezek kb csak neveket takarnak. Persze ez valamelyest mindig így volt de mostanában ez egyre jobban besűrűsödik. Még az Ampere-ről sem tudunk semmi biztosat és már itt a Hopper meg az Aerial... Én feltételezem azt, hogy ha az AMD vagy az Intel kijönne valami bajnok szériával, az NV egy éven belül vissza tudna jönni pontosan ugyan abba a pozícióba, mint amiben most van és mindezt különösebb erőfeszítés nélkül meg tudná tenni, max a büdzsét kicsit másképp osztaná be. Szerintem ezért jönnek olyan "leakek", hogy akár már jövőre jöhet egy új generáció vagy félgeneráció vagy a fene tudja mi és már most tudhatjuk mi lesz a következő utáni utáni generáció fantázianeve. Márpedig ez a következő (Ampere) utáni (Hopper) utáni (Aerial) generáció is legjobb esetben (no földrengés, cunami, világjárványok, halálos meteorok, földönkívüliek) 5+ év múlva jön...
Ez persze csak egy forgatókönyv, ami nagyon durva lenne ha bejönne, szóval ne tekintsetek rá szentírásként (ezt már csak GeryFlash miatt teszem hozzá, mert ha valaki, ő tuti bele fog kötni és elmenti a kommentem, hogy 5 év múlva belinkelje. Remélem megélem. :U ).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#27024) core i7 válasza Dyingsoul (#27023) üzenetére


core i7
addikt

Régen is megvolt adva a roadmapp Régen már Tesla- Ferminél lehetett tudni az útitervet
Sugárkövetést se tegnap kezdték el csinálni sőt igen régen már

Igaz Volta Maxwell közt a Pascal kimaradt
+ A DX12-t se tüntették fel a 10-es évek elején még korai dolgok voltak ezek

[ Szerkesztve ]

(#27025) b.


b.
félisten

Pedig a válasz szerintem egyszerű, Bejott egy Intel is a professzionális szegmensbe.
Szerintem Dyingsoul leirta a lényeget.
Ha kicsit is ismeritek Nvidia uzletpolitikajat, akkor nagyjából korvonalazodhatott már az bennetek, hogy szinte minden donntesuknek közé van a konkurenciához és általában következtetni lehet az érkező kártyák teljesítményebol a konkurens termékekre.
Ampere válasz AMD nek, valószínűleg jobb lesz az új Navi energiahatekonysaga a vártnál.
Hopper MCM dizájn 1 év múlva azt jelenti, hogy vagy Intel vagy AMD kiadja a saját chipletes GPU megoldását. Ugye ne feledkezzünk meg Intelről, aki foglalkozik a Big Daddyval [link] és a Big Little dizájnnal [link] ami már elkepzelhetové tesz szabadon variálható több magos GPU-t a CPU n belül akár asztali szegmensben is.
Big Little nem ismeretlen Nvidiának, hisz a Tegrák is ilyenek az MCM pedig AMD nek, hisz a Ryzen 3000 már megmutatta, hogy tudjak használni és remek lehetőség.
A zöld oldali felvasarlasok és a héten kijott újabb ilyen hír mind [link] arra utalnak hogy komoly konkurenciaharc lesz hamarosan a 3 szereplő között a professzionális szegmensen belül legalább is biztos, de az onnan leeső dolgok érinteni fogják a gaming partíciót is.
Kodurit sokan bohocnak tartjuk, de egy jó szakember korlátlan lehetőségekkel most már Intelnél
AMD pedig képes beleugrani sokszor ilyen dolgokba hirtelen felindulásból is, de biztos hogy lepnek a multi-core irányába.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27026) hokuszpk válasza core i7 (#27020) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"valószínűleg" ... "Gondolom"

valami biztosat "esetleg" ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27027) poci76 válasza hokuszpk (#27026) üzenetére


poci76
aktív tag

NVIDIA találgatós topik

(#27028) core i7 válasza hokuszpk (#27026) üzenetére


core i7
addikt

Ezek a spekulácók biztosat majd a GTC-n

Magasabb órajelek jóval több RT mag (7nanométer) és a jóöreg GDDR6 valószínüleg nem sokkal van messzebb a valóság

[ Szerkesztve ]

(#27029) hokuszpk válasza poci76 (#27027) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke, de ha mar a 4 meg 5 -el kezdodo szeriat talalgassuk, akkor csak van valami tutti a 3 -rol. ezt probalom kiszedni a kollegabol.
de nagyon tartsa az NDA -t :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27030) b.


b.
félisten

érdekességek az Ampereről, persze pletykák de na :
[ NVIDIA Ampere to offer 10-20% IPC increase over Turing, 4x RT performance with minimal FPS impact, up to 2 GHz OC clocks, and an overhauled software stack to take on AMD RDNA 2.0]

vannak a cikkben nagyon finom dolgok, pletykák:

Kisebb kártyák Samsung 8 nm.

- Ampere will bring support for DLSS 3.0 that should work with any game that uses TAA.

- Tom also quotes his sources as saying that NVIDIA will introduce an NVCache that makes use of the system RAM and SSD similar to AMD's HBCC to speed up load times and optimize VRAM usage.

- The more juicy information is that Ampere could offer anywhere between a 10 and 20% IPC increase over Turing and double the Tensor cores per SM.

-Ampere will also offer 4x the ray tracing performance per tier. Tom says that this need not necessarily imply 4x the number of physical RT cores per SKU.
According to his sources, an RTX 3060 should be able to provide ray tracing performance equivalent to the RTX 2080 Ti.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27031) Jacek válasza b. (#27030) üzenetére


Jacek
veterán

Nem azt irtak hogy a GTX-ek samu 8, a vallalati tsmc 7?
Masik mit jelent ez a 10-20% ipc nivekedes valos teljesitmenyben? Nem rt-vel? Gondolom jo kerdes majd szeptemberben.

(#27032) Dyingsoul válasza b. (#27030) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha már a DLSS feltűnt, a VRSS-ről is lökhetnének valamit...

Egyébként egyre jobban tisztul a kép, hogy valóban ray tracinggel fognak csak villogni a diákon... Hát nem tudom ez hány ember számára lesz meggyőző de az nem reprezentatív, hogy engem hidegen hagy, b.-t meg ez élteti.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#27033) b. válasza Dyingsoul (#27032) üzenetére


b.
félisten

neked ebből hogy jött le az hogy csak a RT-vel fognak villogni? :F( Aminek amúgy igen örülök)

VRSS ről mit várnál? abban is lesz valami újítás?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27034) Jack@l válasza Dyingsoul (#27032) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem a diákon fognak villogni az rt-vel, hanem élő demóval.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27035) Dyingsoul válasza b. (#27033) üzenetére


Dyingsoul
veterán

VRSS-ről azt várnám, hogy bővítsék a játéklistát a jelenlegi 31 támogatott játékról... vagy integrálják úgy, hogy minden játékra működjön.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#27036) core i7 válasza Dyingsoul (#27032) üzenetére


core i7
addikt

Mi mással villogjanak mikor sugárkövetésen kívűl nem történt grafikai előrelépés aa játékokban. RTX OFF al a csucskategóriás 3080Ti is kiszolgál mindent 4K 60FPS ben gondolom. Szóval nyílvánvaló ,hogy RT-t erősítik ,hogy RTX ON nal se legyen akkora FPS vesztés. Konkurencia pedig nem nagyon van felső szegmensben. AMD (ne legyen igazam) még mindig 1. el ezelőtti gennel fog versenyezni

[ Szerkesztve ]

(#27037) Jacek válasza core i7 (#27036) üzenetére


Jacek
veterán

Nincs baj a sugárkövetéssel, csak amellett nem történik semmi.. a VR fejesemet nem tudom rendesen meghajtani, ami csak 4k nemhogy szemenként 4k..
Fél éve írtam 2080Ti+20/25% és joccakaát pff a 3080 meg 2080Ti szint gondolom ez elég a bignavi ellen.. és puffogtatják az RT majd.. na majd arra veszek egy konzolt azt puffogtathatja az RT-t..

(#27038) b. válasza Dyingsoul (#27035) üzenetére


b.
félisten

Ha igaz a DLSS 3.0 teljes körű mukodese akkor az nagy segítség lesz, akár VRSS helyett is, ahol nincs támogatás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27039) szmörlock007 válasza b. (#27030) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Nagyon izgatottan várom, mert a ray-tracing mellett amúgy az nvidia és amd által már a jelenlegi kártyákkal is támogatott mesh shader meg a raszterizációnál hoz forradalmi újításokat a dx 12 ultimate-ben, persze még odébb vannak azok a játékok amelyek az új futószalagot használják kizárólag. Amúgy nagyon fincsinek néz ki az Ampere ha igazak ezek a hírek. :DD

(#27040) b. válasza szmörlock007 (#27039) üzenetére


b.
félisten

van még egy nagyon jó vagy fontos dolog:

" A speculated potential overhaul of the software stack that will now integrate both the GeForce Experience and GeForce Control Panel is also on the anvil. "
jön új szoftver is ezek szerint. Már ha igaz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27041) GeryFlash válasza core i7 (#27036) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Konkurencia pedig nem nagyon van felső szegmensben. AMD (ne legyen igazam) még mindig 1. el ezelőtti gennel fog versenyezni"

Ne aggódj nem lesz. 3080TI-ra nem lesz válaszuk, a 3080-ra igen.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27042) GeryFlash válasza Jacek (#27037) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Fél éve írtam 2080Ti+20/25% és joccakaát pff a 3080 meg 2080Ti szint gondolom ez elég a bignavi ellen.."

Ezt azért ne terjeszd széles körben. :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27043) b. válasza GeryFlash (#27042) üzenetére


b.
félisten

Szerintem 40 % az IPC ből, és órajelből,plusz a fent említett dolgok korrekt Szériát hozhatnak.

Én ezt nagyon várom :

, NVCache will use some of the system RAM and SSD of your system, and super-speed game load times and optimize VRAM usage."

Így azért ha nem is azt a sebességet mint PS5 de gyorsít a betöltési időn valamint a VRAM porbléma is kitolható.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27044) Jacek válasza GeryFlash (#27042) üzenetére


Jacek
veterán

Mentsd el, beszelunk rola :) 800-900 dodo es 2080ti sebesseg, ez lesz a 3080.. most oltem le egy kecsket, a szuzlanyok erkeznek :)

[ Szerkesztve ]

(#27045) Jacek válasza b. (#27043) üzenetére


Jacek
veterán

Persze messze vagyunk meg, de a 10-20% ipc es a oc 2ghz orajelbol ez kovetkezik? En csak koznyeleskedem mert tufa vagyok hozza :)

[ Szerkesztve ]

(#27046) GeryFlash válasza Jacek (#27044) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mentem :DDD Egyébként ne aggódjatok, a saját dolgaimat is mentem és majd a nagyfelkérdezőkor a sjaát hülyeségeimet is ugyanúgy be fogom másolni hogy objektív legyen :) Lehet kéne egy tippversenyt csinálni, pl késítek egy google doksit amit aki aakr az kitölt névvel, hogy akkor a Big Navi/3070/3080/3080TI hol lesz mondjuk a 2080TI-tol 4K-ban RTX offal.
Az én tippem:
3070 = 2080TI alatt 5-10%-kal
3080 = 2080 TI +15-20%
Nagy Navi = 2080TI + 25%
3080 TI = 2080TI +40%

3080 ára pedig maximum 800 dollár de sezrintem jóeséllyel kevesebb is lesz, inkább 700-750. De az árcsökkentést (700 alá) se zárnám ki a konzolok miatt. Nagy Navi is 800 dollár vagy az alá fog jönni.

RT-ben meg az összes elveri majd a 2080TI-t.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27047) Jacek válasza GeryFlash (#27046) üzenetére


Jacek
veterán

Dobj még mellé egy dollár tippet is :D

3070 = 2080TI alatt -10%-kal 600
3080 = 2080 TI +5% 900
Nagy Navi = 2080TI + 20% 900
3080 TI = 2080TI +25% 1300 ez attól függ mint megy a big navi :)

Mert ugye elviekben kiadja az NV az Ampret aztán big navi és kontra a Ti.

[ Szerkesztve ]

(#27048) GeryFlash válasza Jacek (#27047) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szerinted reális hogy a 3070 és a 3080 között kevesebb mint 20% legyen de ezért a difiért valaki kifizessen 300 dollárt? Meg hogy az AMD ugyanoylan áron 15%-kal jobb kártyát adjon? Meg hogy a 400 dollár felára legyen azért a pár %-ért a 3080TI-nál? Hát nem tudom. 700-on nyitott a 2080 és 1k-n a 3080TI, erre most a 900 és 1300 miközben jönnek az új konzolok és valahogy megkéne indkolni az embereknek hogy ne váltsanak PC-ről?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27049) GeryFlash válasza GeryFlash (#27048) üzenetére


GeryFlash
veterán

Meg ha egy 3070 ami nem tud jobb grafikát mint a konzol (még TFLOPS-ban is közel egál lesz az XSX-szel nemhogy valós teljesítményben) 600 dollárért el lehetne adni? :D Ezekután tényleg annyira elvakultan kell PC-snek lenni hogy hihetetlen.

Az XSX és a PS5 az első időkben (2020-2022, főleg azoknál a címeknél amik jönnek régi konzolokra is) hozni fogja a 4k/60FPS RT-vel. Erre a 3070 nem lesz képes, még kikapcsolt RT-vel se lenne meg szerintem a 60FPS 4K-ban. Ki venne ezután 600 dolláros 3070-et? :D Szerintem biztos hogy megáll 500 dollárnál a 3070 ára.


Én mindenképpen legalább árstagnálásra számítok, mert szerintem már a mostani számok is ingerküszöb felett vannak.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27050) b. válasza Jacek (#27045) üzenetére


b.
félisten

nem ,abból következik ez, hogy több feldolgozó lesz a kártyákban. Az órajel és az IPC plusz adalék.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.