Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

stfu

/s

(#19002) yagami01


yagami01
aktív tag

Hogy ON is legyen. Itt vannak az Inno3D kártyái is, köztük egy vizes példány:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19003) carl18 válasza westlake (#19000) üzenetére


carl18
addikt

És mi van akkor ha rasszista ö is ugyan úgy ember. :D
Azok az ember akik rasszisták nem ok nélkül válnak azzá erről ennyit...

Még pár óra és jön az nvidia kártyája :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#19005) #72042496 válasza yagami01 (#19002) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, már kezdtem megzavarodni, hogy biztos az nVidia találgatósban vagyok-e. :)

(#19006) Dyingsoul válasza syberia (#18982) üzenetére


Dyingsoul
veterán

De a folyamatos terhelés jobban csökkenti az élettartamot, nem csak forrasztásokból áll a videokártya.

Ezt alátámasztanád tényekkel, légyszíves? Félreértés ne essék, (már) nincs bányászkártya a birtokomban. Engem azért érdekelne mert én szívesen vennék bányászkártyát gamingre, de eddig nem találtam semmi infót arról ami azt igazolná, hogy igenis egy alulfeszelt, neadisten légkondis helyiségben 1-2 évig járatott bányászkari lassan megadja magát. Miért?

Másrészt vannak bányász ismerőseim, van aki másfél év bánya után vette ki és vígan játszik vele már hónapok óta. Tehát valami tényt csak fel kellene hozni, mert az kevés, hogy mert bányász meg mert 7/24 jártak. Mi megy tönkre bennük és az a hiba hogyan kapcsolódik az egyes bányász algók használati módjához?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19007) lezso6 válasza yagami01 (#18999) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, kb ez van. Sajnos a szándékos félreértés manapság nagy divat, mert a témát túlmoralizálva lehet legkönnyebben lekaraktergyilkolni a másikat, ez pedig jól esik az egónak. :D

Na OFF vége. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19008) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Még a bejelentések előtt,. hogy legyen valami összehasonlítási alap:
RTX2000 Series buyer's handbook for dummies.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#19009) b. válasza Dyingsoul (#19008) üzenetére


b.
félisten

szerintem rossz a link.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19010) Crytek


Crytek
veterán

Egyébként az nv-nek hova ez a hirtelen ray tracing örület? Ez miért kellett most? 2019-ben a Metro Exoduson kivül lesz valami amiben lehet ray tracing? Mert ha nem akkor valóban minek kellett ez most? Főleg ha 2020-ban jön a 7nm-es ami sokkal jobb lesz.

Next PC Upgrade: 2022

(#19011) Segal válasza Crytek (#19010) üzenetére


Segal
veterán

Holnap kezdodik a gamescom ne aggodj biztos ki lesz emelve par jateknal ez a "forradalmi" ujitas:))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19012) b. válasza Crytek (#19010) üzenetére


b.
félisten

BF5 ben is lesz.
lekötni a felesleges/ malmozó erőforrásokat elméletileg.Gyakorlatilag meg remélhetőleg egy elég fontos lépés lesz a valós idejű effektek szimulációjához . Ezek még a kezdeti lépések. Szerintem sokan emlékszünk még , anno mi volt az élsimítás felbukkanásakor. Még a leggyorsabb kártyák is megfeküdtek tőle.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19014) Crytek válasza b. (#19012) üzenetére


Crytek
veterán

Élsímitás o bárcsak létezne. De sokszor SSAA-t is hiába tol az ember a game-re nekem ég a pofám olyan recés minden és egy képet lopni sincs kedve az embernek mert ránéz bárki és elhányja magát.. Így lassan 2020-felé igazán megoldhatnák már ezt a dolgot.

#19015: Az se nagyon segít....

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#19015) b. válasza Crytek (#19014) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek veled. Talán a legjobb élsimítás a felbontás növelése.

NewHope880: itt azért ennél többről lesz szó, ha működni fog, hisz nem előre letárolt rendert fogsz látni, hanem valós idejű, a fényekhez- a pálya objektumaihoz-aktuális cselekedethez real time kiszámolt grafikát.
Persze majd ha elérjük hardverileg is azt a szintet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19016) Jack@l válasza Crytek (#19010) üzenetére


Jack@l
veterán

NV már 10 éve erre készül tudatosan(kutatások, szakemberek, api-k, architektúra). A "hirtelen ötlet" annyit jelent, hogy most készült el egy olyan kártya amivel már folyamatos lehet fullhd-ben a megjelenítés.
PH-n lósz* nem olvashattál erről, de attól még elég masszívan rá volt állva.

"OptiX 1.0 was released Nov 3, 2009."

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#19018) Crytek válasza Jack@l (#19016) üzenetére


Crytek
veterán

Sejthető volt ,hogy nem fél év alatt lett ez a dolog. De jó már 2 játékban lesz belőle valami... ha 1080ti-m lenne tuti nem cserélném le akkor sem főleg hogy lassan itt a 7nm ami jóval erősebb lesz.

Mondjuk a metroról sem láttam még vs videot ahol ray tracing és nélküle lévő grafikát és fpst láttunk.... Bár ha olyan lesz mint a dx 12 akkor nem sok vizet fog zavarni. :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#19019) kentucky válasza westlake (#19000) üzenetére


kentucky
őstag

Hagyd rá, már régota ezt csinálja, mond valamit aztán túlzásokkal belemagyaráz dolgokat, és hatalmas életbölcsességeket lát bele egyszerű dolgokba.

Simán megérheti lecserélni valakinek a legújabbra, már csak a dedikált ray tracing chip miatt is, és nem lesz “konzumeridióta” (?). Azt hittem, hogy a más zsebében turkálás már kikopott olyan 2014 környékén. :U

(#19020) yagami01 válasza kentucky (#19019) üzenetére


yagami01
aktív tag

Ők is lehozták a Galaxy-s hírt:
[link]

De van ami nem szerepelt videocardz-on. Pl. ez:
" The company's strategy appears to be to establish 40-100% performance gains over the previous generation, along with a handful killer features (such as RTX, VirtuaLink, etc.,) to trigger the upgrade-itch. "

És a táblázat, ami szerint a 2080 és a Ti közé beékelődik egy "2080+" is. Nem tudom ilyesmiről volt-e szó korábban. ( Azt hittem, hogy a + alatt pár hete a Ti-t értitek, mivel hogy nem biztos, hogy Ti-nak fogják hívni. Lehet rosszul gondoltam. Vagy nem tudom mi van. :D )

( Jajj, nem válasz akart lenni, bocsi... )

[ Szerkesztve ]

(#19021) X2N válasza Crytek (#19010) üzenetére


X2N
senior tag

Renderelni nagyon jó lesz. Nem csak játszani lehet ám. :)

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#19022) b. válasza Crytek (#19018) üzenetére


b.
félisten

Hát valószínűleg RT bekapcsolt állapotában vissza kell venni a minőségéből, ahogy ezt írta is már feljebb Abu. persze ahogy fejlődnek a hardverek, egyre kevésbé.
Itt [link]egy kis videó a metró demóról, mit jelent/ mutat ebben a RT eljárás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19023) Jack@l válasza Crytek (#19018) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem kettőben, idén bazira fel fognak gyorsulni a dolgok. Dolgoznak évek óta game engine plugineken is, ami nem is DXR, platform független.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#19024) Z_A_P válasza Crytek (#19010) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez miért kellett most?

Hat megtetszett nekik az AMD modszere, hogy mindig (csak) a jovore keszul a kartyaival :D

OK

(#19026) BiP válasza Ren Hoek (#18952) üzenetére


BiP
nagyúr

Egyetértek.
De igazából csak magával szúr ki.
Már rég 4k-zhatna (de legalább wqhd) s, ha értelmes szintre vinné az igényeit.
Mert szerinten a fullhd-hez képest a 4k többet dob látványban, mint a gigahigh és az ultra közötti észrevehetetlen, ámde erőforrászabáló különbség.

(#19027) KAMELOT válasza Dyingsoul (#19008) üzenetére


KAMELOT
titán

Na ez egy jó hír! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19028) Callisto válasza westlake (#19000) üzenetére


Callisto
őstag

A kettő jelentése ugyanaz. A szavak jelentése nem megy látom.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#19029) Baryka007 válasza KAMELOT (#19027) üzenetére


Baryka007
őstag

Arra célozva, hogy 699 USD lesz az 1080 Ti ? :U

(#19030) gainwardgs válasza Baryka007 (#19029) üzenetére


gainwardgs
addikt

Inkább arra hogy most éri meg majd igazán 1080Ti-t venni ;)

(#19031) Televan74 válasza NewHope88 (#19017) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azért még mindig a fullhd a nyerő! A Steam survey szerint. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19033) kwzatz válasza westlake (#18994) üzenetére


kwzatz
őstag

"Minden bizonnyal rasszista is vagy, hiszen ha kilenc másik etnikumú ember nem tud beilleszkedni egy másik társadalomba, akkor a tizedik sem jobb."

Egy pillanatra gondolkozzunk el ezen mélyebben és ünnepeljük mindazt az abszurditást, amit ez az egy mondat foglal magában. :D

(#19034) KAMELOT válasza Baryka007 (#19029) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen! Amúgy néztem német oldalon 760euro az FE csak hiába ennyi ha nincs készleten.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19035) Televan74


Televan74
nagyúr

Inno3D képek!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19037) fauv


fauv
őstag

Még 20 perc, de már 50 ezer ember online :D Kíváncsi leszek ha elindul ez a szám mekkora lesz.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#19038) kentucky válasza fauv (#19037) üzenetére


kentucky
őstag

Épp most akartam írni, már várom nagyon :C Közben most kezdődött egy kis beszélgetés

[ Szerkesztve ]

(#19039) b. válasza fauv (#19037) üzenetére


b.
félisten

Már megy :) ( A bevezetés)

KAMELOT : 65 K :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19040) KAMELOT válasza b. (#19039) üzenetére


KAMELOT
titán

Már megy....62 000 nézzük! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19041) Segal válasza Televan74 (#19035) üzenetére


Segal
veterán

Aztaqrva...:DDD
280as radi nem sz*r

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19042) b.


b.
félisten

75 ezer néző wtf... lesz ez 1000 dolcsi :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19043) rambustibi


rambustibi
őstag

Akinek nincs kedve megkeresni, de nézné a közvetítést:
[link]

huskydog17:
Nézettségi rekord? Van egy Ninja nevű srác "fortnájtozik", őt szokták 200-250e nézni..

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#19044) fauv válasza b. (#19042) üzenetére


fauv
őstag

:DD :DD

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#19045) huskydog17 válasza b. (#19042) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, már most a legnézettebb műsor Twitch-en, pedig el sem kezdődött, biztos vagyok benne, hogy simán át fogja lépni a 100.000 nézőt is, nézettségi rekordot fog felállítani.

Ahogy ezt megírtam, már 82k és pár másodpercenként emelkedik min ezret, szóval tutira meglesz a 100k néző.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19046) LionW


LionW
tag

Swifty, fortnite, eddig elég cringe ez a közvetítés ;]

(#19047) smc válasza huskydog17 (#19045) üzenetére


smc
addikt

Adjatok hozzá pár ezret innen is: [link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#19048) Callisto válasza huskydog17 (#19045) üzenetére


Callisto
őstag

Nézettségi rekordot.. :D Évezred vicce. Ennyire elvakult ne legyél már. Uramisten. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#19049) kentucky válasza huskydog17 (#19045) üzenetére


kentucky
őstag

Nekik biztos nézettségi rekordot fog, de amúgy már több millió feletti nézőszámú stream is előfordult twitchen :D

(#19050) huskydog17 válasza Callisto (#19048) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Bizonyítsd be az ellenkezőjét. Évezred vicce. Ennyire elvakult ne legyél már. Uramisten.

Túlléptük a 100k nézőszámot.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.