Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7151) KillHates válasza Clemi (#7150) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most ha jól sejtem, akkor az alaplapra dugott xga panel inverterjéből kihúzom a soklábast, és a helyére rádugom az sxga soklábasát?

Nem; ha ment minden az XGA-val akkor kikapcs, kihúz töltő!!!, az XGA TFT panel kétlábúját

kihúzod az inverterből és bedugod az SXGA kétlábúját, majd dug töltő, indít, és néz!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7152) KillHates


KillHates
nagyúr

Az inverternek ez a vége RÁZ!!

Ha ide nyúlsz a gépben ne legyen akku és a töltőre sem legyen bedugva!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7153) Clemi válasza KillHates (#7152) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, próba megvolt, rázás nemvolt, de sajna a sötétség maradt. Igen, zseblámpával látom a kijelzőn a szöveget, meg hátulról megvilágítva is, de a fehéren világítás elmaradt.
Úgy néz ki barátkozom az 1024x768-as felbontással :(

Az persze továbbra is érdekes, hogy a régebben meglévő gépen miért marad sötét az XGA kijelző is.

[ Szerkesztve ]

(#7154) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Egy sürgős kérdés!

Laptop töltő: utángyártottat vagy inkább gyárit? Az utángyártott is van olyan jó, mint az eredeti?

Köszönöm a választ előre is! Szerdán intézni akarom, azért sürgős!

(#7155) beldeczki válasza beldeczki (#7154) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Ja és még ehhez egy kérdés.

Ugye írtam a fuji laptop töltő melegedéséről. Ki lett figyelve, hogy akkor lesz forró, amikor például netes játék megy rajta (facebookon vannak). Amikor csak simán neteznek vele, akkor az átlagos hőtartományban marad. Ha veszek egy új töltőt, akkor a játék alatti melegedés megszűnhet, vagy lehet valami más baja a laptopnak (pl. akkumulátor)?

(#7156) Dell XPS válasza beldeczki (#7154) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Olyanok mint a Nők, vagy bejönnek, vagy nem....(tisztelet a kivételnek, itt minden PH-ás ide tartozik..)

Szerk: Ne vegyél utángyártottat, ha lehet, akkor inkább használt...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7157) KillHates válasza beldeczki (#7155) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hány Wattos a mostani töltőd?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7158) swatti válasza swatti (#6745) üzenetére


swatti
tag

Leadtam a notim pénteken és ezen a héten szólnak, hogy mire jutottak és kértem az alaplap cserét.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#7159) beldeczki válasza KillHates (#7157) üzenetére


beldeczki
aktív tag

65W / 20V / 3,25A. Még a gyári töltője, ami 5 éves már.

[ Szerkesztve ]

(#7160) beldeczki válasza beldeczki (#7159) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Akkor az utángyártott töltőt hanyagoljam?

(#7161) Dell XPS válasza beldeczki (#7160) üzenetére


Dell XPS
veterán

Félsz valakinek feltenni a kérdésedet, így diplomatikusabb?

Üdv, Dell XPS

(#7162) beldeczki válasza Dell XPS (#7161) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Oly mindegy, szerintem lehet tudni, hogy mindenkinek szól.

Akkor:

Mindenkinek: utángyártott töltőt hanyagoljam?

Sürgős mert legkésőbb csütörtökön intéznem kell.

[ Szerkesztve ]

(#7163) Dell XPS válasza beldeczki (#7162) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Én megírtam, jöjjön hozzá a többi.....egyébként, köszi!

Üdv, Dell XPS

(#7164) beldeczki válasza Dell XPS (#7163) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Tudom, nem is neked szántam, mert te már megírtad egyértelműen. KillHates kollégára várok még.

A régebbi és a mostani segítségedet is köszönöm! :R

Ez a fene megfázás...

(#7165) Dell XPS válasza beldeczki (#7164) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kedves vagy, köszönöm! Ugyanezt fogja írni Neked.... :)

Üdv, Dell XPS

(#7166) Scribbler


Scribbler
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy Acer Aspire 5630 masinával kapcsolatban.
A problémám a következő volna: Három napja szereztem be a kicsikét, elvileg alkatrésznek. Mivel nem tudtak konkrét dolgokat mondani rá, csak azt, hogy kikapcsolt és többé nem mozdult, gondoltam, teszek egy próbát. Valami "szakember" már járhatott bennem előtte, mert elég leharcolt állapotban van, csavarok kiszakítva, ház törve, tapipad félig megnyúzva, egyik "szeme" kinyomva, stb.. Szétszedtem, megpucolgattam, újra pasztáztam, és legnagyobb örömömre beindult. Űgy tűnt, veszi a töltést is, aztán másnap reggel rám cáfolt. Tápot hiába dugom be, semmi led nem jelez, aksiról indítás nem igazán, max néha egy-egy felpörgés. Ha sokáig masztatom a bekapcsol, hajlandó jelezni, hogy kábelen van és indul is, szépen megy minden, semmi hiba. Utána leállítás és a táp eltávolítása után megint csak előveszi a makrancot. Utoljára mikor indult, épp a DC csatival piszkálódtam. Táp jó, megmértem, nem szakadt, nem beteg. Lehet ez egyszerű alaplapi DC csati hiba( nem látok fizikai sérülést, kimérve sem tűnik töröttnek), vagy komolyabb bajra számítsak, mint pl tápáramkör haldoklás? Fiamnak szeretném a masinát karácsonyi ajándéknak, de ha komoly a baj és drágán javítható csak, akkor leteszek róla, mert "szakszervizre" sajnos nincs pénzem, irdatlan árakon javítanak a környékemen. :(

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R :B

Bonyolult állat a tehén, de én megfejtem!

(#7167) netzoli válasza Dell XPS (#7165) üzenetére


netzoli
tag

Utángyártott töltőt szerintem se vegyél. Rengeteg rossz minőségű van a piacon. Javaslom én is a használt gyári töltőt. Csak figyelni kell a kábelek állapotára. Vagy jó minőségű univerzális töltő, bár az elég drága.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7168) swatti válasza netzoli (#7167) üzenetére


swatti
tag

Igen Én sem ajánlom az utángyártott töltőt. Az univerzális meg egyenesen halálosan rossz. A használt töltőnél a kábel, csatlakozó és az adapter állapota nagyon fontos, hogy milyen.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#7169) netzoli válasza swatti (#7168) üzenetére


netzoli
tag

Én másodlagosnak univerzálisat használok és semmi gondom nem volt vele. Mondjuk nem is volt olcsó.[FSP NB S90]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7170) beldeczki válasza netzoli (#7169) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Nem Dell XPS kollégának kell a töltő, hanem nekem. Akkor hanyagolom univerzális töltőt. Ha veszek akkor gyárit, de abból is újat csak.

(#7171) netzoli válasza beldeczki (#7170) üzenetére


netzoli
tag

Igen tudom, csak rossz helyre nyomtam...

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7172) KillHates válasza beldeczki (#7170) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vehetsz nyugodtan után gyártott töltőt; egy a lényeg, bontsd ki és nézd meg az eredeti töltődhöz képest, hogy a feszültség (V) és az áramerősség (A) meglegyen és ami a legfontosabb; legyen legalább olyan nehéz mint a gyári töltő. Ha nincsen, akkor vegyél nagyobbat; pl ha 60W-os kell - stimmel a 19V és a 3.42A adat de a töltő könnyű, akkor vegyél 90W-osat ami 19V 4.5A-es és ez már nehezebb.
Kivétel képez a fenti szabály alól pár márkás u.gy. töltő, de ezek általában jóval drágábbak is mint a gyári töltő (ilyen a Kensington, az APC, és pár PCs tápgyártó cég terméke: Corsair, FSP, Delta...)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7173) eXoGopher


eXoGopher
csendes tag

Sziasztok! Notebook akku javításra (valószínűleg cella cserére), melyik helyet ajánlanátok inkább? Nincs valakinek valami tapasztalata?

http://li-ion.unas.hu/ --> Itt 12700-ért csinálnák, 4600mAh 11,1V cellákkal (bár valamiért nem túl meggyőzőek)
http://www.gp.hu/ --> Itt 12720-ért csinálnák, 4400mAh 11,1V (10,8V) cellákkal (kicsit meggyőzőbb az e-mailben kapott válaszok miatt úgy érzem jobban értenek hozzá, de nem tudom)

Mennyit számít 200 mAh egy kis Medion netbooknál? Valaki tud valamit a két említett helyről? Esetleg harmadikat tud ajánlani valaki? Köszönöm a válaszokat! :)

(#7174) orion_02


orion_02
csendes tag

Sziasztok!

Asszonynak van egy HP Probook 6540b notija, és nem indul el. Illetve a barátnője nézett rajta valami videót, és egyszer csak elment a kép. Csak a sokadik restartra reagált, de akkor is csíkos volt a kép, azóta nem indul, tök sötét a képernyő, villog rajta a Num., és Cap. led, valamint pörgeti a proci ventillátorát. Szétszedtem, (természetesen "kikötöztem" magam) és semmi elváltozást nem láttam az alaplapon, a memóriák is jónak tűnnek. (monitorra kötve is sötét a kép)
Mi lehet a baja?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#7175) Dell XPS válasza eXoGopher (#7173) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Esetleg itt: [link]

Üdv, Dell XPS

(#7176) Dell XPS válasza orion_02 (#7174) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos, úgy tűnik, hogy VGA problémád van...

Üdv, Dell XPS

(#7177) orion_02 válasza Dell XPS (#7176) üzenetére


orion_02
csendes tag

Én is ettől tartok :S

(#7178) Dell XPS válasza orion_02 (#7177) üzenetére


Dell XPS
veterán

Alaposan átnézted, akkor HD 4550 nyek? Garanciális, nem?

Üdv, Dell XPS

(#7179) orion_02 válasza Dell XPS (#7178) üzenetére


orion_02
csendes tag

2009.10. havi a gép, az alaplapra nyomtatott dátum szerint, szóval nem tudom :S

(#7180) Dell XPS válasza orion_02 (#7179) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor ezek szerint szét is kaptad, hát vannak kétségeim a garanciát illetően, de majd Te ezt kideríted.... :)

Üdv, Dell XPS

(#7181) beldeczki válasza KillHates (#7172) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Az a baj, hogy vidéki vagyok, tehát személyesen nem tudom megtapizni. Szerintem megrendelem, azt kész.

Szerk.: elvileg a gyártója a Lite-On.

[ Szerkesztve ]

(#7182) orion_02 válasza Dell XPS (#7180) üzenetére


orion_02
csendes tag

Jap, csak használtan vették, és már nincsenek meg a papírjai... Ugye service tag meg nincs rajta, hogy utána lehessen nézni, nem egy dell... mondjuk az alaplapra 2009.10.xx volt írva, szóval lehet hogy beleférne a 3 évbe...

(#7183) beldeczki válasza KillHates (#7172) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Megrendeltem, remélem most már nem fog melegedni.

(#7184) Dell XPS válasza orion_02 (#7182) üzenetére


Dell XPS
veterán

BIOS Setup-ban sem látod? Keresünk valakit a HP-nál... :)

Üdv, Dell XPS

(#7185) Dell XPS válasza orion_02 (#7182) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ne haragudj, teljesen dekoncentrált vagyok, hát nincs működő géped..Váááá :W

Üdv, Dell XPS

(#7186) orion_02 válasza Dell XPS (#7185) üzenetére


orion_02
csendes tag

Nem az enyém, hanem barátnőmé

(#7187) Dell XPS válasza orion_02 (#7186) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolom, a lovagiasság is megkívánja, hogy segítsünk....

Üdv, Dell XPS

(#7188) KillHates válasza orion_02 (#7182) üzenetére


KillHates
nagyúr

A HP-ra 2009-ben még csak 2 év garancia volt. A kiterjesztett garanciát meg papírral kell igazolnod.
Hozd el a gépet és megjavítom és megcsinálom úgy, hogy nem fog majd megint tönkremenni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7189) KillHates válasza Dell XPS (#7185) üzenetére


KillHates
nagyúr

Néha én is így vagyok :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7190) Sanci7426


Sanci7426
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Acer Aspire 7750g laptopom. Az a problémám vele, hogy mikor a töltőről megy és jobban terhelem a gépet egyszer csak lekapcsolja a töltöt és neki áll villogni a főkapcsoló led és a töltés jelző led meg a bekapcs led. Miután ki húzom a töltőt a gépből és vissza befejezi, de az után ha terhelve van megint csinálja. Ha ki van kapcsolva akkor tölti a gépet. Kérlek segítsetek! Mi lehet a probléma?

(#7191) Dell XPS válasza Sanci7426 (#7190) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elméletileg, ha nem volna benne az akku, akkor le is kapcsolná a gépet? Meg tudod mérni az adaptert multiméterrel? Szerintem még garanciális a laptop, jól gondolom?

Üdv, Dell XPS

(#7192) Sanci7426 válasza Dell XPS (#7191) üzenetére


Sanci7426
csendes tag

Igen! ha nincs benne akku, akkor egy idő után lekapcsolja a gépet. Még garanciális, de sajna elég hosszadalmas a javítás. És Karácsony előtt már nem érkezne vissza.

(#7193) Dell XPS válasza Sanci7426 (#7192) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos, onnan nemigen. Arra esetleg nincs lehetőséged, hogy egy másik adapterrel megnézd? (Barát, ismerős, jó hozzáállású üzlet, ismeretség révén)

Üdv, Dell XPS

(#7194) Sanci7426 válasza Dell XPS (#7193) üzenetére


Sanci7426
csendes tag

Hát próbálkozom de sajna 19V 6.32A töltő nem igen van az ismeretségi körben. Vagy próbáljam meg egy kisebbel? A neten 11000ft körül van ez a fajta töltő

(#7195) Dell XPS válasza Sanci7426 (#7194) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az a baj a kisebbel, hogy nem fog vele elindulni, vagy "sípolni" kezd, hogy nem gyári adaptert használsz. Milyet tudnál szerezni, kipróbálni? (klassz, így az ünnepekre..)

Üdv, Dell XPS

(#7196) Sanci7426 válasza Dell XPS (#7195) üzenetére


Sanci7426
csendes tag

Egy 19V 4.74A van az egyik ismerősömnek. Szerintem az kevés neki. Egyébként az enyém egy Liteon PA-1121-04

(#7197) KillHates


KillHates
nagyúr

Nem a töltő a hibás. A géppel van valami gond. Próbáld meg nyugodtan 90W-os töltővel, de legyen az akkuja a gépnek teljesen feltöltve, hogy be tudjon segíteni a töltőnek, ha elfogyna a 90W-nyi szufla (amit kétlek, mert a feleségem netbook töltője is elviszi a G74-es monszterem)
A másik töltővel is ezt fogja csinálni, ha jól olvastam a neten, akkor ez a túlterhelődés hibaüzenete a gépnek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7198) Sanci7426 válasza KillHates (#7197) üzenetére


Sanci7426
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! Holnap megpróbálom.

(#7199) KillHates válasza Sanci7426 (#7198) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen! Várjuk a fejleményeket!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7200) glovasi


glovasi
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van a laptopommal (ASUS F55, jó régi kb 5 éves), hogy elszállt a 4-ből 3 USB csati. A maradék 1 jól működik, a hibásak közül 2 totál KO, egyen áramot ad le de infót nem továbbít.

Mi ilyenkor a teendő? Sokba kerülne kicseréltetni? Egyáltalán: mi romolhatott el?

Üdv:
G.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.