Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7951) bull84ghia válasza KillHates (#7950) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem futottam rá, előbb kérdezek mindig :U
Szóval Dell és lenovo. Ha esetleg tudtok eladót 30k-ig akkor hálás lennék a szólnátok.
Amúgy az összes amilo laptop megbízhatatlan vagy csak ez?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7952) KillHates válasza bull84ghia (#7951) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát nem a technika csúcsai az Amilo-k, egy-két modell jobban sikerült, de hidd el azokkal sem leszel elégedett. Nem hiába ilyen olcsók.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7953) Dell XPS válasza DNReNTi (#7945) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mivel szeretem gyűjteni a hozzászólást (már nem sok van és beérem KillHates-t), így még elmondanám, hogyha önti a forró levegőt, akkor nincs baj a heatpipe-vel...

Üdv, Dell XPS

(#7954) DNReNTi válasza Dell XPS (#7953) üzenetére


DNReNTi
őstag

Végülis logikusan hangzik. :)
Na holnap jóóól szétszedem, megpasztázom, azt meglátjuk. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7955) Dell XPS válasza bull84ghia (#7951) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én most csodálatos üzletet tudnék számodra!

Üdv, Dell XPS

(#7956) bull84ghia válasza KillHates (#7952) üzenetére


bull84ghia
őstag

Rendben, ha csak valami nagyon kedvező ajánlatot nem kapok az amilo-ra akkor marad a régi gazdánál.
Köszi mégegyszer

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7957) KillHates válasza Dell XPS (#7955) üzenetére


KillHates
nagyúr

Namitmondtam! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7958) Dell XPS válasza DNReNTi (#7954) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az kevés, viszont én örülnék a legjobban, mivel elfogult vagyok!

Üdv, Dell XPS

(#7959) Dell XPS válasza bull84ghia (#7956) üzenetére


Dell XPS
veterán

35K esetleg volna?

Üdv, Dell XPS

(#7960) DNReNTi válasza Dell XPS (#7958) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hihi. Én is boldog lennék, de egy 5 éves géptől már nem várok csodát. Az is csoda hogy még megy. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7961) bull84ghia válasza Dell XPS (#7959) üzenetére


bull84ghia
őstag

Lehet, ;) mit találtál?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7962) KillHates válasza DNReNTi (#7954) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon nem kell szétszedni, mindenhez hozzáférni a billentyűzet alatt:

szerk: itten vagyon szétszerelési útmutató

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7963) Dell XPS válasza DNReNTi (#7960) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyot tévedsz, nálam 18 régi Dell gép van és csodálatosan működnek (2005-20007). Próbáld meg, de ne lepődj meg ha nem történik változás.

Üdv, Dell XPS

(#7964) Dell XPS válasza bull84ghia (#7961) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt! Eladod a T7600-as processzort 15-18k-ért, majd a dokkolót 8-10K-ért és veszel bele 8K-ért 7200-as CPU-t, és megcsináltad!

Üdv, Dell XPS

(#7965) bull84ghia válasza Dell XPS (#7964) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem rossz de ebbe bele kéne fektetni több pénzt és várni hogy vissza jöjjön belőle valami. Én inkább olyat keresek amiért kifizetem a 30-35k és bekapcsolom/használom :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7966) Dell XPS válasza bull84ghia (#7965) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, értem. A T7600-as CPU-t egy nap alatt eladod az biztos, a dokkolóra várni kellene kettő hetet. Rendben nézek mást és jelzek Feléd...arról nem beszélve, ha bekínálsz érte 52K-t!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7967) bull84ghia válasza Dell XPS (#7966) üzenetére


bull84ghia
őstag

Elhiszem de én amúgy sem mozgok ilyen körökben sajna :(

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7968) DNReNTi válasza KillHates (#7962) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem kell, hogy rossz érzésed legyen a dologgal kapcsolatban. :D :D :D És köszönöm az útmutatót, bár nem derült ki, de jó néhány ilyet szétszedtem már, a sajátomat is többször, szóval csukott szemmel is szét meg összerakom. Meglátjuk ... max kidobok egy órát az életemből.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7969) KillHates válasza DNReNTi (#7968) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, ez nem jött le nekem, akkor profi vagy a noti szerelésben.
Ha tudsz szerezz egy kb 20x20 mm-es 0.5 vastag réz lemezt és tedd be a GPU és a hűtése közé.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7970) DNReNTi válasza KillHates (#7969) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jó ötlet! Kerítek valahonnan. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#7971) izsob


izsob
tag

Sziasztok!

Probléma a következő, néha játék közben megbolondulnak a színek, és a textúra is mintha szét akarna esni.
Elég ritkán jön elő. A Hőmérséklete 84-85°C körül mozog, a procié 83-84°C.

A gép egy samsung NP300E5Z és a vga egy gf520MX 512Mb

[ Szerkesztve ]

(#7972) KillHates válasza izsob (#7971) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát ebben bizony már a végét járja a GPU. Azonnal szedd szét és nézd át a hűtését, vagy ha nem vagy jártas noti szerelésben, akár engem is megkereshetsz.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7973) izsob válasza KillHates (#7972) üzenetére


izsob
tag

Nemrég volt pasztázva, , és eddig csak 1 játéknál produkálta a tüneteket:S Még garis a gép. És az elejétől fogva ilyenek a hőmérsékletek, sőt az elején a gpu 95°C volt. Ha ezt visszaviszem és mondom h ezek a tünetek, akkor javítják?

(#7974) Tubbah


Tubbah
tag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyre írom kérdésem, de remélem igen.(ha rossz hely akkor elnézést)

Tehát adott egy Fujitsu Siemens Amilo Pro v2030 as laptop, kéz alól véve, aztmondták semmi baja(persze garancia már nincs rá). Az lenne vele a probléma, hogy rendesen netezgetsz vele és egyszercsak lefagy. De ha éppen egésznap nem csinálsz rajta semit, csak bekapcsolod Fekete özvegyezni, kb. fél óra és lefagy magától amit nem értek. Érdeklődtem pár ismerőstől mi lehet a baj, de ők sem tudták biztosra. Valami széria hibára gyanakodnak, de sajnos én ehhez nem értek.
A felhasználási területe laza netezés, néha táblázatkezelés, nyomtatás, szkennelés, szóval nem nagy dolgok, de sajnos ezt sem tudjuk vele végrehajtani. :/
Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a hiba oka, forrása, és hogyan lehetne orvosolni a lehető legkisebb költekezéssel, és lehetőleg minél előbb.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#7975) Dell XPS válasza Tubbah (#7974) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Tartok tőle, hogy az alaplappal van a problémád, de meg kellene nézned előtte a hőmérsékleti tartományokat. Azt nem írtad ugyan, hogy melegszik és hangosan pörög a ventilátor ezért érdekes a fél órás intervallum. Egy átlagos használat alatt nem szabadna ilyeneket produkálni.

A kolléga megnézi Neked, amennyiben úgy gondolod, ráadásul nagyon ismert típus nála!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7976) KillHates válasza Tubbah (#7974) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a réz színű vicc a gumicsöccsel a közepén az északi híd a monitorvezérlő IC-k hűtése. :D
Egy alapos szervizelés meg tudja oldani a problémádat; addig kellene megtuningolni a hűtését amíg teljesen meg nem fogja adni magát a géped.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7977) KillHates válasza izsob (#7973) üzenetére


KillHates
nagyúr

Rakd fel a FurMark nevezetű GPU-gyilkoló programot és járasd meg. DE! ott legyél a gép mellett és ha eléri a 95-100 fokot akkor inkább lődd ki az egészet és vissza garanciába, mert 105 foknál elkezd degradálódni a GPU és akkor teljesen tönkre fog menni a géped.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7978) Tubbah


Tubbah
tag

Hát a gép az melegszik rendesen pedig benne van az alap venti(sajnálatos módon az előző állat[bocs a kifejezésért de az] gazdája kitördelt pár szárnyat (vagy nemis tudom minek mondani) a ventillátorból :W szóval ilyen elég csonkos kinézete van, de alá van rakva egy laptop hűtő, 3ventivel ami működik rendesen. A vicc az egészben néha (pl. tegnap) másfél órát neteztem rajta, majd estefelé újra bekapcsolva (kb 3órát állt a gép) szinte azonnal lefagyott :) Szóval semmi rendszeresség vagy valami az egészben, gondol egyet és elszáll. A legjobb az egészben amikor dolgozik rajta az ember és siet, elfelejt menteni és gondol egyet az adatok meg persze nincsenek meg :)
És nem gondoljátok inkább, hogy egy új laptop beszerzése egyszerűbb lenne, talán még olcsóbb is? a keret az 60k sajnos elég szigorúan, de az is úgy, hogy nem most rögtön, hanem február elején.

(#7976) KillHates ahogy mondod közvetlen a monitorja alatt szinte már égetően meleg pár perc alatt!

köszönöm a válaszokat és várom a következőket! :R :P

(#7979) izsob válasza KillHates (#7977) üzenetére


izsob
tag

15 perc után 87-88 fok között ugrált, egyszer ment fel 90 °C-ig, de az is azért mert a ventilátor visszakapcsolt. Játék közben 84-85 °C körül szokott ingadozni. Driver hiba okozhat ilyen hibát?

(#7980) KillHates válasza Tubbah (#7978) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha van műszaki érzéked, akkor szívesen elmondom mit érdemes tuningolni rajta.
Ha van 60 ezred, akokr keresd meg Dell XPS-t neki szoktak jó áron jó gépei lenni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7981) KillHates válasza izsob (#7979) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt FurMark alatt csinálta?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7982) izsob


izsob
tag

igen

(#7983) Tubbah


Tubbah
tag

hát sajnos műszaki érzék laptop téren nem sok van. :D ez sem az enyém hanem nővéremé, én csak érdeklődök nagyobb körökben, és segítséget kérek, de azért köszönöm.
Az én asztali gépemet is csak azért merem buherálni, mert egy régi "kőkorszaki" gép és amúgy is a lecserélését tervezem.

Köszönöm az általad ajánlott illetőt, utána fogok járni! :R

(#7984) KillHates válasza izsob (#7982) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor ott szerintem egy alapos portalanítás elég lesz...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7985) Tubbah


Tubbah
tag

(#7980) KillHates

És mit gondolnál arról, hogyha vennék egy működő, hiba nélküli alaplapot(már ha lehet kapni) és kicserélnénk ebben a laptopban. Ez kivitelezhető lehetne-e? Mert most hirtelen nem tudok új laptopot beszerezni, szerviz meg igen költséges(szerintem), tehát ezt az alternatívát gondoltam én ki.

Kíváncsi vagyok mit gondolsz erről!
Választ előre is köszönöm, és természetesen mást is meghallgatok! :R

[ Szerkesztve ]

(#7986) bull84ghia válasza Tubbah (#7985) üzenetére


bull84ghia
őstag

Megkockáztatom azt hogy a javítás olcsóbb mint egy másik alaplap. Mi biztosíték hogy amit veszel alaplap hibátlan?? Szerintem kérj egy árajánlatot KillHates tagtól, ha ő nem oldja meg akkor senki :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7987) Tubbah válasza bull84ghia (#7986) üzenetére


Tubbah
tag

Hát igen ez az alternatíva is felmerült már, de sajnos túl nagy a távolság kettőnk között és nem tudom hogyan lehetne ezt kivitelezni, de talán ezt már pü -ben kellene megbeszélhi KillHates -el! :)

(#7988) Tubbah


Tubbah
tag

Ja és lenne egy új probléma! :) Egyszerűen nincs WiFi...boardcom(vagymicsoda) azt irja h nincs adapter, de a WiFi bevan kapcsolva, de a Windows-os alap segítő programot sem hozza elő. A WiFim biztos működik, több telefonnal is teszteltük :)

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#7989) Dell XPS válasza Tubbah (#7988) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezt hogy érted? :R

Üdv, Dell XPS

(#7990) KSparrow


KSparrow
senior tag

Sziasztok! Nemrég (egy hete) vettem egy Dell inspiron 5520-ast. eredetileg ubuntu volt rajta, kapott egy Windows 7-et. Persze jött az első gond, hogy nem volt egyáltalán driver cd, de netes kutatás és nem kis szenvedés után sikerült rávarázsolni egy wlan drivert majd a videokártyához is találtam egyet.Komolyan, miért nem lehet egy szerencsétle cd-re tenni egy csomagot... :W
A videokari driver külön kellett, hiszen magától nem lehetett levenni a fényerőt. Kész vicc volt.

Két kérdésem lenne: Az egyik, a kevésbé fontos: valamiért nem lehet letiltani a Touchpad-ot, hiába nyomom neki az fn+F3 kombót, nem reagál (eddig amit néztem, minden más ment rajta). Erre is külön driver kéne?

A másik, nagyobb kérdésem ez lenne:
A gépet ha akkuról üzemeltetem,(csak azért emelem ki az akkut, mert tápról még nem tapasztaltam) akkor a fényerő időnként vsszavesz-erősödik, magától. Nokia telefnokkal foglalkozom, ott akkor van ilyen, ha leveszem a fényerőt és a szenzor alapján álltja magának a telefon, a környezeti fényviszonyokhoz igazítva.

Fujitsu (amilo pi 2515) gépről váltottam, az nem csinált ilyet.
Szóval ez az automatikus fényerőszabályzás egy "fícsör" lenne a Dell inspiron 5520-ban, vagy hiba?
Ha az utóbbi, mit tudnék itthon tenni ellene, (szoftvres megoldásra gondolok, új, garis gép, nem nyúlok bele) vagy zargassam a szervizt?

Előre is köszi a válaszokat!

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#7991) KillHates válasza Tubbah (#7983) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Ha nem vagy igazán nagy csavarhúzó-bubus akkor így táv-gyógyításban nem igazán fogunk előrébb lépni.
Alaplap cserében ne gondolkozz, mert még egy használt de működő lap is meghaladhat 20 ezret. Aztán ki tudja, hogy az meddig működik?
A távolság áthidalására ott a posta vagy futárszolgálat. Heti rendszerességgel kapok kisebb-nagyobb notebook csomagokat az ország több feléből. Valamikor csak egy gép a táskájában, alaposan bebugyolálva, de volt már egy 25 kg-os pakk is egy államadósságnyi géppel.
Szóval Rajtad a döntés lehetősége. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7992) draco31 válasza KSparrow (#7990) üzenetére


draco31
veterán

Szia!

A Touchpad-nak kell a driverét telepíteni, ezt nem rég tanultam itt meg.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7993) Dell XPS válasza KSparrow (#7990) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Touchpad letiltása (ideglenesen): start>> vezérlőpult>> egér>> hardver>> tulajdonságok>> illlesztőprogram>> touchpad tiltása

Az automatikus fényerő szabályozás az valóban működik, a touchpad letiltásánál v.mi nem stimmel.

Üdv, Dell XPS

(#7994) ravail válasza KSparrow (#7990) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!

A laptopodhoz csak 64 bites drivereket találtam. Itt az "Input" alatt találod a TouchPad driver-t. Ha telepítetted, mennie kell a kikapcsolásának is a szokott módon. Javaslom, tölts le minden szükséges a Dell által adott drivert, és telepítsd. Később, ha valamit fölöslegesnek ítélsz, legfeljebb eltávolítod. Nem ismervén a laptopodat, csak feltételezem, hogy abban az esetben ha felraktál mindent, fogsz találni módot arra is, hogy a megvilágítás, vagy fényerő szabályzó szenzort kikapcsold, és kézi szabályzást használj.
Sok sikert!

(#7995) tothem79 válasza Tubbah (#7987) üzenetére


tothem79
csendes tag

A távolság ne legyen akadály, megéri! Én 600km-t (oda-vissza) utaztam, hogy meggyógyuljon a masinám és bőven megérte a fáradtságot.

[ Szerkesztve ]

(#7996) NEMO1968 válasza Tubbah (#7985) üzenetére


NEMO1968
őstag

A távolság ne legyen akadály!
Én is rászántam egy napot,de nagyon megérte.
Útiköltséggel együtt is jobban jöttem ki,mint a helyi "szervizek"-el.
Pár óra alatt elkészült,és azóta is megy a masina,NEM IS AKÁRHOGY!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7997) KillHates válasza tothem79 (#7995) üzenetére


KillHates
nagyúr

Főleg, ha sikerült volna :W :B
Nekifutunk akkor annak amire első körben gondoltam.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7998) KillHates válasza NEMO1968 (#7996) üzenetére


KillHates
nagyúr

Neked már nem is merek mondani semmit :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7999) taurus198905


taurus198905
csendes tag

Sziasztok! :)

A problémám a következő lenne.
Adott egy laptop, ami hardveresen xp kompatibilis, ennek a gépnek a winyóját szerettem volna kicserélni egy másik gépem winyójával, viszont azon win 7 ultimate volt.
Próbáltam először Xp cd-ről bootolni, - mint utána olvastam ez sajnos így nem megy-, aztán valahogy elindult egy hibakereső folyamat, ahol a dosban format c: parancs megadásával, sikeresen leformáztama winyót.
Ekkor próbáltam újra xp cd-vel bootolni, amit szintén nem engedett (fekete képernyő villogó kurzor, majd „Hiányzó Bootmgr Újraindítás: Ctrl+Alt+Del”)
Olvastam utána, és azt találtam, hogy a win 7 dvd-ről kellene bebootolni, vele valahogy. Ezt próbáltam, de ugyanez a jelenség van, fekete képernyő, villogó kurzor, majd a hibaüzenet. :W
Teljesen tanácstalan vagyok, hogy lehetne működésre bírni a winyót.
Gondoltam esetleg arra is, hogy ha szerzek egy rack-et, majd rádugom a gépre, valamit lehetne tenni az érdekében?

(#8000) KillHates válasza taurus198905 (#7999) üzenetére


KillHates
nagyúr

A BIOS-ban be van állítva, hogy CD-ről induljon a gép?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.