Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7651) Sanyaman válasza Dell XPS (#7649) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Dobtam neki egy PÜ-t, aztán majd meglátjuk. :U Köszi a segítséget. :R

(#7652) Dell XPS válasza Sanyaman (#7651) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok, ez sajnos műtő, kíváncsian várom mi lelte (táp-áramkör, chipset, BIOS,) :R

Üdv, Dell XPS

(#7653) ohcard válasza Dell XPS (#7650) üzenetére


ohcard
tag

Újratelepítés előtt, után is ez volt a helyzet, sőt, még mikor gyári Vista volt rajta, akkor is ugyan ez volt...
USB egér működik akkor is, amikor se a touchpad, se a billentyűzet...

(#7654) Dell XPS válasza ohcard (#7653) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáljatok meg egy BIOS update-et, sima flash tápról, akku legyen feltöltve, felesleges programok letiltva. (msconfig)

Üdv, Dell XPS

(#7655) ohcard válasza Dell XPS (#7654) üzenetére


ohcard
tag

Akku már megadta magát, ha esetleg elmegy az áram közben, az totál haza vágná a gépet?
Vagy mennyire hosszú folyamat ez?
Nem vagyok totál kezdő, de ilyen "komolyabb" műveletet azért még nem végeztem...:)

[ Szerkesztve ]

(#7656) kali válasza ohcard (#7655) üzenetére


kali
legenda

igen, de legalábbis nem egyszerű - otthoni - javítással orvosolható probléma lenne!
nem hosszú folyamat, jobb esetben egy perc az egész!

[ Szerkesztve ]

(#7657) ohcard válasza kali (#7656) üzenetére


ohcard
tag

Megbeszélem vele, mert ő abszolút nem ért hozzá...
Illetve, a faluban eléggé gyakori az, hogy ha csak 1-2 másodpercre is, de elmegy az áram...
Amilyen szerencsés szoktam lenni, az ilyen dolgokkal, tuti pont akkor szívnám meg...

Mondjuk ha csak 1-2 perc, akkor azért elég valószínűtlen...:)

[ Szerkesztve ]

(#7658) Dell XPS válasza ohcard (#7655) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kb 3-4 perc újra indulással. Akkor van gáz, ha közben áramszünet lenne, mert akkor meghal a BIOS, ergo be sem fogod tudni kapcsolni. Maga a program sima "exe" indítása asztalról, teszi a dolgát és újraindul.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7659) Dead_slow


Dead_slow
tag

Üdv!

Van egy HP ProBook 4520s típusú laptopom, a gond az, hogy ahogy mozgatom a fedlapot úgy a képernyő villog, vagyis keresztben elfehéredik különböző szélességű sávokban, néha teljesen, a háttérvilágítás nem megy el. Jól sejtem, hogy ez valamilyen kábel kontakt hiba?

(#7660) Dell XPS válasza ohcard (#7657) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szóval "csak" saját FELELŐSSÉGRE! Egyébként, ha nagyon halott az akku, elképzelhető hogy nem is engedi lefuttatni a frissítést.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7661) Dell XPS válasza Dead_slow (#7659) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, amennyiben mozgatásra jelentkeznek az elváltozások a kijelzőn, akkor LCD kábel problémád lehet. Teljesen nem zárnám ki a LCD panel elektronika hibát sem. (kifehéredés miatt..)

Üdv, Dell XPS

(#7662) ohcard válasza Dell XPS (#7660) üzenetére


ohcard
tag

Jól van, köszönöm a segítséget...
Persze gondolom egyáltalán nem biztos, hogy ez megoldaná a problémát...:)

(#7663) Dead_slow válasza Dell XPS (#7661) üzenetére


Dead_slow
tag

Leginkább egy bizonyos szögben jelentkezik a dolog, akkor is lehet az LCD panel elektronika?
Tudok valahol ilyen kábelt vagy ilyen elektronikát beszerezni?

(#7664) Dell XPS válasza ohcard (#7662) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! Hát..akkor elég érdekessé válik a probléma, mert ez nem OS függő (ráadásul három alatt sem múlt el..), és újraindítás megoldja. Azt is érdekesnek találnám, ha egyszerre kettő eszköz rossz lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7665) Dell XPS válasza Dead_slow (#7663) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mozgasd meg alaposan (zsanéroknál megy fel a kábel az elektronikához.), egy kicsit "érzéssel" csavard meg mindkettő irányba, majd kívülről nyomogasd végig, úgy 50mm-es magasságban, hogy változik-e. (ott húzódik az LCD panel elektronikája a fedlap alatt). Nézem addig...

Üdv, Dell XPS

(#7666) netzoli


netzoli
tag

Ha van egy teljesen lemerült aksim, jó állapotúnak tűnik (wear level: 16%), de totál le van merülve és gondolom egy jó ideig így állt. Visszatudom még hozni e világba valahogy?

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7667) KisBundi


KisBundi
őstag

Van egy HP compaq 615 tipusú laposom. A baj az hogy nem ismeri fel még BIOS-ban sem a WLAN kártyát és ezt az üzenetet kapom: WLAN FCC ID - no device present
pedig az eredeti adapter van benne, szóval a whitelist nem jöhet szóba. :F
Vkinek vmi tipp?

(#7668) KillHates válasza Sanyaman (#7651) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R már ment is a válasz.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7669) KillHates válasza netzoli (#7666) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Menet közben dobd fel a gépre; magyarán ne legyen az akku a gépben és mikor már megy (elég a BIOS-ban megállítani) akkor told rá az akkut és imádkozz, hogy elkezdje tölteni. Ha elindul akkor legalább két órát hagyd így a gépet. Azért BIOS alatt kell csinálni, mert ilyenkor a legtöbb gép töltésvezérlőjét felülírja az SM vezérlő programja (mert itt nem számít az erőforrás ütemezés) és ilyenkor lehet a legtöbb gépben szoftveresen is kalibrálni az akkut (vagy van erre opció a BIOS-ban, vagy speciális BIOS-Boot pendrive kell hozzá. De ez egy elég hosszú történet lenne :R)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7670) Dell XPS válasza netzoli (#7666) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hiába a kémia kiszedve se áll le....mióta áll?

Üdv, Dell XPS

(#7671) KillHates válasza KisBundi (#7667) üzenetére


KillHates
nagyúr

AMD chipsetes csoda. Holnap 4 ilyet fogok javítani.
Atheros a wlan modulod és feltételezhetően kifingott :( Én is jártam már így, cseréltem és "elindult"

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7672) KillHates válasza Dell XPS (#7670) üzenetére


KillHates
nagyúr

Inkább a tetves vezérlő elektronika. Az sunyiban beránt 5-10 mA-t.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7673) Dell XPS válasza KisBundi (#7667) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ki kellene próbálnod egy másikkal, de egy sima ki/be sem ártana neki.

Üdv, Dell XPS

(#7674) netzoli válasza Dell XPS (#7670) üzenetére


netzoli
tag

Nem tudom mennyit állhatott, most vettem a gépet apró pénzért. De kb. fél óra elteltével elindult. Mondjuk nem hittem, hogy el fog...

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7675) Dell XPS válasza netzoli (#7674) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rosszabbra gondoltam, akkor most már menni fog..

Üdv, Dell XPS

(#7676) netzoli válasza KillHates (#7669) üzenetére


netzoli
tag

Köszi a segítséget, de hála beindult. A spec bios-boot pendrive alatt mit értessz. Mire képes?

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7677) netzoli válasza Dell XPS (#7675) üzenetére


netzoli
tag

Igen, veszi is szépen a töltést.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7678) KisBundi válasza Dell XPS (#7673) üzenetére


KisBundi
őstag

Semmire nem reagál :/
Sajátommal már kipróbáltam és azzal működik. Próbáltam bele még vagy 3-at de gondolom a whitelist miatt fel sem ismeri :/

(#7679) Dell XPS válasza Dead_slow (#7659) üzenetére


Dell XPS
veterán

LCD kábel: [link] Még rákérdezek egy szervizesnél is...

Üdv, Dell XPS

(#7680) Dell XPS válasza KisBundi (#7678) üzenetére


Dell XPS
veterán

És mivel kompatibilis a saját gépedbe visszafele is kipróbáltad a "nem" működő kártyát?

Üdv, Dell XPS

(#7681) KisBundi válasza Dell XPS (#7680) üzenetére


KisBundi
őstag

Természetesen a saját gépembe is bele tettem a "nem működő" kártyát és ott ment. Viszont az én gépemben lévő kártya sem ment a HP-ban.. :F

(#7682) KillHates válasza netzoli (#7676) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van a legtöbb gyártónak olyan pendrive-ja ami bizonyos szerviz célokat szolgál
- a KBC programozása
- BIOS frissítése speciálisan; pl whitelist bővítése
- akkumulátorok kalibrációja

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7683) Dell XPS válasza KisBundi (#7681) üzenetére


Dell XPS
veterán

"Sajátommal már kipróbáltam és azzal működik"

Akkor félreértettem, "annak" mindenképpen kellene működnie, mert akkor érdekesebb a dolog? Csatlakozó problémája lenne?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7684) netzoli válasza KillHates (#7682) üzenetére


netzoli
tag

Így már értem. Köszi.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7685) Dell XPS válasza KisBundi (#7681) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hogy alakult ez ki, mert azért az alaplapi probléma nem olyan gyakori? Nem lehet, hogy a BIOS egy kártyával sem akar kommunikálni?

Üdv, Dell XPS

(#7687) KisBundi válasza Dell XPS (#7685) üzenetére


KisBundi
őstag

Elhiszem! Lehet csatlakozó, majd szétszedem. Elméletileg gyári legfrisebb BIOS van benne. Nem tudom ezt hogyan tudnám megnézni. :F

(#7688) ohcard válasza Dell XPS (#7664) üzenetére


ohcard
tag

Volt már gond a két USB portból az egyikkel, sőt a DVD lejátszójával is, illetve ugye az aksi is besz&rt... No meg még ez is... Szóval borzalmas egy masina... :DD

(#7689) KillHates válasza KisBundi (#7687) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az USB-k meg a többi perifériák rendben működnek a 615-ösben?
Van egy multimétered?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7690) Dell XPS válasza ohcard (#7688) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem melegedett ez a gép? Tényleg "ezek" a kifagyások nem akkor történnek, amikor egy bizonyos hőmérsékletet elér?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7691) KisBundi válasza KillHates (#7689) üzenetére


KisBundi
őstag

Igen, azok rendben vannak :D
Villamosmérnök vagyok, hogy ne lenne. :D

(#7692) Dead_slow válasza Dell XPS (#7665) üzenetére


Dead_slow
tag

Behajtottam olyan szögbe, hogy elfehéredjen, kicsit megnyomtam a bal sarkát és rögtön vissza jött a kép, csavargatásra is, de amit írtál, hogy kb 50mm magasságban finoman nyomkodjam végig azt nem teljesen értem, mármint, hogy hol kéne a fedlapot nyomkodjam?

Köszönöm szépen a segítséget, ritka az ilyen segítőkész ember :R

(#7693) KisBundi válasza KillHates (#7689) üzenetére


KisBundi
őstag

De miért is kérdezted? Mihez lehet köze a PCI express foglalatnak?

(#7694) ohcard válasza Dell XPS (#7690) üzenetére


ohcard
tag

Nem-nem... Úgy indul el az op. rendszer, hogy nem működik sem a touchpad sem a billentyűzet...

(#7695) Dell XPS válasza Dead_slow (#7692) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt mindenképpen meg kellene bontani és végignézni, mert nekem még mindig nem 100%-os. Te értesz ennyire hozzá, vagy várjuk meg ameddig álladósul a probléma? Amennyiben a "véletlen" velünk van, akkor egy csatlakozó ki/be is megoldhatja, de nem áll a zászló neki.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7696) Dead_slow válasza Dell XPS (#7695) üzenetére


Dead_slow
tag

Már szétszedtem és lehúztam és vissza, az nem segített, általában hol szokott ez megtörni? Igazából attól félek, hogy ha most szétszedem és kiszedem azt a vackot akkor utána a cseréig teljes halál lesz és még úgy sem tudom használni mint most.... :S

(#7697) Dell XPS válasza ohcard (#7694) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg egy Linux LiveCD-vel, vagy vedd ki a HDD-t és így tegyél egy ellenőrzést, ha már kezdésnek ilyen "okés".

Üdv, Dell XPS

(#7698) Dell XPS válasza Dead_slow (#7696) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hol szedted szét:

1.) LCD elektronika 30'pin-es csatlakozó..

2.) kapcsoló panel alatt alaplapi csatlakozás..

3.) Inverter csatlakozás..

4.) Amikor mozgatod a kábelt elmúlik a "kifehéredés", vagy ha csak az LCD panelt tekered, megnyomod?

Üdv, Dell XPS

(#7699) KisBundi válasza Dead_slow (#7696) üzenetére


KisBundi
őstag

Nagy valószínűség szerint szalagkábel hiba lesz. Eddig kb 4 ilyet csináltam és mindig a kábel volt a hibás. :K

(#7700) Dead_slow válasza Dell XPS (#7698) üzenetére


Dead_slow
tag

Hétfőn vizsgázom, addig kell a gép, utána szétszedem kicsit jobban, nem tudom melyik részt húztam le, service manual alapján megnézem és megírom.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.