Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7501) Dell XPS válasza Goatman (#7498) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát tisztítani, pasztázni, már nem kell, az alapjavítás után úgyis megcsinálják Neked. Amennyiben úgy gondolod kérjél árajánlatot KillHates kollégától, szvsz, pikk-pakk megoldja......

Üdv, Dell XPS

(#7502) Dell XPS válasza Roláj (#7500) üzenetére


Dell XPS
veterán

Meg szabad kérdeznem, hogy mit cseréltek 100k-ért?

Üdv, Dell XPS

(#7503) Roláj


Roláj
csendes tag

Számlát nem kaptam a részletes cserékről, de állítás szerint minden chip ki lett cserélve ami van a gépben mert a kóla előtte bele borult a gépbe (aksi benne volt, táp kábel bedugva és járt a gép) tehát ebből adódóan értelemszerű hogy amin áram ment át azt szinte mind cserélni kellett

(#7504) Dell XPS válasza Roláj (#7503) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi a választ! Már csak egy kérdés maradt: ez egy folyamat része vagy hirtelen jelentkezett?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7505) bull84ghia válasza Dell XPS (#7493) üzenetére


bull84ghia
őstag

:C :C :C :R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7506) KillHates válasza Dell XPS (#7476) üzenetére


KillHates
nagyúr

(kimásoltam az URL-t kézzel)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7507) KillHates válasza Dell XPS (#7480) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ami a vicces a képen, hogy ez egy vadonatúj hűtés. És már most repedt a gap-pad a VRM-nél és a GPU melletti memóriánál is :D :W :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7508) KillHates válasza Roláj (#7481) üzenetére


KillHates
nagyúr

A venti megy rendesen?
A hűtőpaszta rendesen (szintem teljesen) kinyomódott a CPU és a hűtése közül?
Esetleg még az északi hidat kellene megnézni.

Az AIDA-val, vagy az EVEREST-el tudsz a legjobban (szerteágazóan) monitorozni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7509) KillHates válasza op9 (#7485) üzenetére


KillHates
nagyúr

És a bónusz tisztításról a proci bővítésről, az R60-as venti javításról és a VGA-ja megmentéséről már ne is beszéljünk! A virágokat az öltözőmbe kérném :R :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7510) KillHates válasza sphe (#7488) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gáz van! :Y Ez az egyik legjobb legmegbízhatóbb WiFi kártya! Az Intel 3945-ös! Itt sajnos nem driver hiba lesz. Valami miatt nem megy a rádiója. Van külön LED-je a WiFi-nek a gépeden?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7511) Roláj válasza Dell XPS (#7504) üzenetére


Roláj
csendes tag

30. én este még jó volt a gépem reggelre már előjött a reumája

(#7512) KillHates válasza Roláj (#7503) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsáss meg nem akarlak megsérteni, de egy kicsit átb@szás szagot érzek ki ezen a 100-en.
Ha gondolod hozd el a gépet hozzám, ha CPU hibás (könnyen lehet) akkor kicserélem Neked 4.000,- azaz négyezer Forintból! És persze az elmaradhatatlan nagy Milkás munkadíjamra is leveszlek!! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7513) sphe válasza KillHates (#7510) üzenetére


sphe
senior tag

Egy napja nem tudom bekapcsolni (a wifi LEDet) az Fn+F2 billentyű kombinációval.

#7512: Nocsak, zene füleimnek én is imádom a milka csokit. Konkrétan ma azt vacsoráztam. :)

[ Szerkesztve ]

(#7514) Roláj válasza KillHates (#7508) üzenetére


Roláj
csendes tag

KillHates Mester!

Esetleg olyan mód nincs rá pl AIDA nál hogy rá csatlakozz a gépemre és teszteld a gépem? (mert láttam hogy lehet tiltani a bejövő kapcsolatokat gondoltam talán ez a lehetőség adott)

(#7515) KillHates válasza sphe (#7513) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is megettem amit a lányok hagytak epres joghurtos. Most meg ég a belem mintha chilist nyomtam volna :D :W

Az ACPI, ATK, HOTKEY driver fent van?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7516) KillHates válasza Roláj (#7514) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm :R

Hardver probléma lesz ott. Legfeljebb csak az segítene, ha beférnék a LAN kábelbe a szerszámosommal és a procitálcámmal együtt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7517) Dell XPS válasza Roláj (#7511) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt még kézzel is meg tudod nézni, hogy elvezetődik a hűtés rendesen a CPU-ról.....így hirtelen elsőre.

Üdv, Dell XPS

(#7518) Roláj válasza KillHates (#7516) üzenetére


Roláj
csendes tag

Köszönöm szépen a választ Mester!

A szerszámosod nem kell van nekem egy, egy 10 kilós kalapács. minden gond megoldója :D

Köszönöm szépen a segítségeket

[ Szerkesztve ]

(#7519) Roláj válasza Dell XPS (#7517) üzenetére


Roláj
csendes tag

Konkrétan nincs rajta a hátlap tehát maximálisan tökéletesnek kéne lennie a légelvezetésnek :)

(#7520) Dell XPS válasza sphe (#7513) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor elmentünk egymás mellett, mert akkor nem lehet "korlátozott kapcsolat" (kapcsolódási szándék), ha fizikailag ki van kapcsolva...

Üdv, Dell XPS

(#7521) KillHates válasza Roláj (#7519) üzenetére


KillHates
nagyúr

Arra gondolt, hogy a procin lévő hűtés hőcsövét érintsd meg óvatosan.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7522) sphe válasza KillHates (#7515) üzenetére


sphe
senior tag

Hú, fogadd együttérzésem. Én mogyorós fehércsokisat ettem és Triolade-t. Na az a kedvencem.

(Elnézést, ezt csak a hsz-t a falbaverős ikonig értettem. :DDD Tehát: )
Win 8 install -> drivereket a win automatikusan megtalálta felrakta pillanatok alatt -> örültem mint mittomén -> eltelt egy hónap. Ez volt a sorrend.

(#7523) Roláj válasza KillHates (#7521) üzenetére


Roláj
csendes tag

Program szerint a proci most 53 fokos, a csövet simán meg lehet fogni nem forró

(#7524) Dell XPS válasza Roláj (#7519) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem erre gondoltam, amennyiben eltűnik a gáz a hőcsőből, a hűtőborda (heatpipe) felületén érezni, hogy az egyik vége (CPU) sokkal forróbb, mint a másik vége..(ventilátor rész) :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7525) op9 válasza KillHates (#7509) üzenetére


op9
aktív tag

Jogos, ezek lemaradtak... hogy nagyobb legyen a reklámfelület :). Virágok már úton vannak, tavasszal várható az érkezésük (ha kint öltözöl még jó helyre is kerülnek) :). Köszi még egyszer! :R

How Bad Do You Want It?

(#7526) Roláj válasza Dell XPS (#7524) üzenetére


Roláj
csendes tag

Kék rész 2x olyan meleg mint a piros rész (ha erre gondoltál, ha nem akkor ne nézz hülyének de nem értek a lovakhoz :DD )

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7527) Dell XPS válasza Roláj (#7526) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmi gond félreértettük egymást......szerintem legalább nézesd meg, ez már nehéz így távolról.

Szerk: nem szabadna ennyi különbséget érezned! (jó volt a kép, köszönöm!)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7528) fefe-30


fefe-30
csendes tag

Sziasztok!
Azóta kiderült, hogy a videokártya chipnél van a gond.
BGA-zó géppel meg lett mozgatva és most már nem áll le akkor se, ha csak töltővel játszom akksi nélkül.
Viszont úgymond elment a billentyűkiosztás.
Nem mindegyik, de ha játszom, pl. a W gomb általában az előre.
Na ez se funkcionál többek között.
Lehet, hogy mivel meg lett mozgatva a chip "elfelejtette" a beállításokat?
Hogy lehet ilyenkor visszaállítani, hogy rendesen tudjal vele játszani?
Ha tudtok segítsetek kérlek.
Előre is kösz!

(#7529) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy Dell C610 noti CD-drive-ot nem látja a rajta levő XP, és bootolni sem bootol róla. Ráadásul, azon kívül, hogy bekapcs után POST alatt villog/pozícionál, utána már nem reagál az eject gombra.
Mi lehet a bibi? Drive vagy alaplap?

(#7530) Dell XPS válasza germinator66 (#7529) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

BIOS felismeri, látod a Setup-ban? A gép egyébként hibátlan, csak az ODD kérdése, csatlakozása merült fel? (Interface) Próbáltad már ki/be szedni az érintkezések miatt?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7531) germinator66 válasza Dell XPS (#7530) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igazából BIOS-ban nem tudom, hol kéne írnia. A boot order-nél persze ott van, de ha kiveszem, akkor is ott marad, úgyhogy az nem releváns.
Sajnos nagyon szét van hullva a rendszer, az USB sem igazán működik, de az bizonyos .sys állományok hiánya miatt, tehát a hardvert felismeri, viszont ODD-t egyáltalán nem. :(
Ki/be + tisztítás volt mrá, ua. maradt.

(#7532) Dell XPS válasza germinator66 (#7531) üzenetére


Dell XPS
veterán

Erre gondoltam: [link] itt pl. nem sikerült, azért látod az hieroglifákat sorozatszám helyet..

Üdv, Dell XPS

(#7533) germinator66 válasza Dell XPS (#7532) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ahha. Majd csinálok fotót, hogy én mit látok.

(#7534) germinator66 válasza Dell XPS (#7532) üzenetére


germinator66
aktív tag

Tehát: most ki volt szedve egy ideig a drive. Visszatéve, F2-őt nyomva, ez a képernyő fogad. Asszem itt lehet a bibi. Jól gondolom, hogy nem ismeri fel a meghajtót?

(#7535) Dell XPS válasza germinator66 (#7534) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, nem is látja, meg kellene nézni egy másik ODD-vel is....(szerintem meghalt..)

Üdv, Dell XPS

(#7536) KillHates válasza germinator66 (#7534) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szedd ki megint;
-nézd meg a csatlakozót a gépben bent egy elemlámpával, hogy teljesen tiszta legyen, ne legyen papírfecni, hajszál benne
-nézd meg a csatlakozót a bay-en, hogy azzal is rendben legyen minden
-nyisd ki az odd-t egy kiegyenesített gemkapoccsal, és finoman mozgasd meg oldal irányban, hogy esetleg a meghajtós lötyög-e a magában a beépítőkeretben
-vizsgáld meg a kis csavarokat amik összetartják a keretet és a meghajtót rögzítik benne (hátul) hogy meg legyenek húzva

Ha nem találsz mechanikai bajt, akkor sajnos elromlott a meghajtóban az elektronika és cserélned kell.

Nálam 1-2 ezer Forintért tudsz venni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7537) germinator66 válasza Dell XPS (#7535) üzenetére


germinator66
aktív tag

Oks, köszi!

(#7538) germinator66 válasza KillHates (#7536) üzenetére


germinator66
aktív tag

Időközben teljesen szétszedtem, ahol lehet, kikeféltem, és úgy néz ki, jó lett! :))

Köszönöm mindkettőtöknek!

(#7539) germinator66 válasza germinator66 (#7538) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nah, asszem elkiabáltam... :O
Szóval, amikor úgy tűnt, hogy jó, akkor a BIOS-ban kiírta hogy "Modular Bay: CD-ROM", a "Not Installed" helyett. Ekkor a hozzáadott Dell "Driver and Utilities" CD-ről el is kezdett bootolni, aztán egy idő után kikapcsoltam, majd win-be belépve láttam, hogy nem látja (közben eject is volt, tehát elmozdulhatott), azóta szintén ez a helyzet BIOS-ban is.
Amikor bekapcsolom, és bent van egy CD, azt hallani, hogy POST alatt olvassa, de utána semmi, ejectre sem reagál.

A fentiek alapján még mindig elképzelhető ODD hiba, vagy esetleg inkább valami kontakthiba?

[ Szerkesztve ]

(#7540) petro3


petro3
csendes tag

Szia, sziasztok!

KillHates!
Szeretnélek megkérni, privát üzenetben írtam Neked ASUS X59SL notebook javításával kapcsolatban. Ha van egy kis időd, megnéznéd-e az érdeklődésem?

Köszönöm!
Petro3

[ Szerkesztve ]

(#7541) germinator66


germinator66
aktív tag

Ez mitől lehet?

1db 512MB-os modul van benne.

(#7542) KillHates válasza germinator66 (#7541) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az SPD-ben rossz információ van tárolva. Szerencsére a géped "felszámolja" a ramot boot-oláskor (mint a régebbiek általában) de egy új DDR3-as gépnél ez betenne a Winfosnak rendesen, ott már csak az SPD adataival kalkulál a BIOS és ebből adódóan a rajta futó programok.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7543) KillHates válasza petro3 (#7540) üzenetére


KillHates
nagyúr

Még nem jött át! :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7544) Dell XPS válasza germinator66 (#7539) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még alakíthatód, de gyanítom, hogy az....

Üdv, Dell XPS

(#7545) petro3 válasza KillHates (#7543) üzenetére


petro3
csendes tag

Tegnap küldtem. Elküldöm megint.

(#7546) KillHates válasza petro3 (#7545) üzenetére


KillHates
nagyúr

Várom! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7547) petro3 válasza KillHates (#7546) üzenetére


petro3
csendes tag

17:41-kor újra elküldtem.

Erről lenne szó:

Van egy alaplap hibás ASUS X59SL-AP31tipusú notebookom. A grafikus processzor vált el az alaplaptól, BGA-vel sem javítható. Nem, mert ahová először vittem javítani ott próbálkoztak a megforrasztásával. Ezután elvittem egy BGA-val is forrasztó szakemberhez, aki miután átnézte a készüléket, közölte nem javítható az alaplap. Valamint azt is, hogy a tápegység is rossz.

Arra gondoltam amennyiben lehetséges, használt alaplappal és tápegységgel újra üzemképessé szeretném (tenni) tetetni az ASUS notebookot. Ha a lehetséges, akkor mennyibe kerülne a javítás, vagy érdemes-e "megjavítani?"

Üdvözlettel: Petro3

[ Szerkesztve ]

(#7548) KillHates válasza petro3 (#7547) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Még mindig nem jött át, de így mindegy...

Ha több szaki is azt mondta, hogy nem javítható, akkor sanszos hogy már "leültették" a BGA chip-et teljesen. Ez esetben tényleg nem igazán lehet mit kezdeni az alaplappal.
Az e-Bay-ről próbálj meg venni egy alaplapot és azt már gyerekjáték átrakni.

Az Ali-Express-en 240 dodó... Hát, szerintem nem ér ennyit a noti.. :( Lehet, hogy jobban jársz, ha szétszeded és kiárulod az alkatrészeit; tft, hdd, ram, odd, bill, ház, akku (ha jó)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7549) petro3 válasza KillHates (#7548) üzenetére


petro3
csendes tag

Szia!

Rendben, és köszönöm!

(#7550) KillHates válasza petro3 (#7549) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnálom, hogy rossz hírt kellett közölnöm :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.