Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7851) Dell XPS válasza germinator66 (#7846) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem tudok ilyen lehetőségről, hogy a Caddy keretben cserélni lehetne az adaptert (SATA-PATA átalakító.).

Üdv, Dell XPS

(#7852) germinator66 válasza Dell XPS (#7851) üzenetére


germinator66
aktív tag

Pedig tuti, mert szét és ki lehet szedni.:) Bár nem tudom, hogy erre is használható-e a "caddy", de ugye ez a dellnek a "Modular Bay" bővítőhelye, amiben egy rackszerű cuccban egy hagyományos IDE ODD csücsül.
Mindjárt rakok képet.

[ Szerkesztve ]

(#7853) germinator66 válasza germinator66 (#7852) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nah, erről lenne szó!

1
2

(#7854) Dell XPS válasza germinator66 (#7852) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, azt én is láttam, hogy szét lehet szedni ( mondjuk én még nem kaptam szét), akkor másképpen fogalmazok: tudomásom szerint nem lehet külön kapni adaptert a MultiBay-hez (Caddy-keret), még a gyári is kompletten kapható.

Üdv, Dell XPS

(#7855) Dell XPS válasza germinator66 (#7853) üzenetére


Dell XPS
veterán

Arról kellene egy kép, ami Neked kell, hátha van valamelyik szervízben a sok "lom" között.... :)

Üdv, Dell XPS

(#7856) germinator66 válasza Dell XPS (#7855) üzenetére


germinator66
aktív tag

A második képen levő cucc kell nekem! Esetleg komplett caddy.

(#7857) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire 1522-es laptop, és elég érdekes VGA hibája van.
Bekapcsoláskor függőleges zöld csíkok vannak a képernyőn valami ilyesmi osztásban ( I I I I I I ), majd bejön a W7 menü képernyő, a boot animáció, és utána kék képernyő valami hardver miatt. A helyzet a VGA kimeneten is ugyanez. Ez most az alaplapi VGA hibája, vagy nem? Hogy tudnék a végére járni? Jaaa és a BIOS-ba ugyan belépek, de a képernyőn a csíkok maradnak, a BIOS képernyő meg nem jelenik meg, csak mindenféle szines pixelekkel lesz tele a kijelző felső 20%-a.

(#7858) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy hp envy 1010el.

Friss Win7 alatt amint feltelepítek egy VGA drivert /5850m/ akármilyen töltés vagy akárcsak egy frissítés az asztalon, a kép teteje és alja ugrik egyet. HDMI-n TV-n hibátlan, játék alatt sem csinálja.
Ha nincs fent driver nem csinálja, többel is próbáltam de nem volt jó.

Win8 alatt ugyanez.

Valami ötlet?

köszi
üdv.: D

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#7859) Dead_slow válasza Dell XPS (#7701) üzenetére


Dead_slow
tag

Üdv újra!
Ma szétszedtem, lehúztam mindent :D a probléma továbbra is fennáll igaz kicsit jobb lett, gondolom elmozdítottam a hibás részt, a hiba a kábel mozgatásánál is jelentkezik illetve elmúlik, nem csak a kijelző tekergetésénél, az elfehéredést is jobban megfigyeltem, igazából nagyon sűrűn becsíkozódik a kép vízszintesen.
Megnéztem a service guide-ot illetve a kábel számát és ha jól látom nekem nem arra van szükségem amit linkeltél hanem egy ilyenre, csak megerősítés kellene, hogy jól gondolom-e ;)

(#7860) ravail válasza Clemi (#7857) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Erősen VGA kártya cserének tűnik a dolog. Esetleg kérdezd meg KillHates kollégát, meg tudja e javítani?

(#7861) KillHates válasza Dead_slow (#7859) üzenetére


KillHates
nagyúr

Külső monitorra próbáltad rákötni a gépet?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7862) Dell XPS válasza germinator66 (#7856) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Beszélj közben Te is a kollégával..[link]

Üdv, Dell XPS

(#7863) Dell XPS válasza Clemi (#7857) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Volt már hogy ilyen LCD panel hiba "zárta" a külső monitorjelet és nagyon megtévesztő volt...

Üdv, Dell XPS

(#7864) Dell XPS válasza Dead_slow (#7859) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Természetesen a szám alapján történő beazonosítást nem lehet "überelni". Imádkozom, hogy a kábel legyen a gondod okozója... :)

Sikerültek a vizsgáid?

Üdv, Dell XPS

(#7865) KillHates válasza Clemi (#7857) üzenetére


KillHates
nagyúr

szerk:

Ehhh... benéztem a GeForce 5200Fx lesz ott a bűnös! Ezt viszonylag jól tudom javítani, mert küdlön PCB-n van:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7866) Dell XPS válasza domesz (#7858) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mattot kapott a topic, mert ezt Te magad is bekerítetted és valóban illesztő problémának tűnik...

Üdv, Dell XPS

(#7867) domesz válasza Dell XPS (#7866) üzenetére


domesz
aktív tag

És akkor erre nincs megoldás?

Próbáljam végig az összes létező drivert? /hátha/
Vagy nincs esetleg a z ATI driverbe olyan amit nem létszükséges?

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#7868) KillHates válasza domesz (#7867) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

A belső laptop panel képfrissítési frekvenciáját próbáld meg áterőszakolni másra.
Első körben a CCC-ben, utána a Windows-ban.
Ha nem hagyja (általános PnP kijelző) akkor próbáld meg kicserélni a driver-ét.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7869) Dell XPS válasza Clemi (#7857) üzenetére


Dell XPS
veterán

Javítanám magam újraolvasva, ez tényleg GPU probléma lesz.

Üdv, Dell XPS

(#7870) Clemi válasza KillHates (#7865) üzenetére


Clemi
veterán

Szia!

Szétkapjam, vagy egyben akarod kézbekapni?
Megbeszélem a tulajjal... milyen költséggel számoljon? Jöhet a válasz priviben is.

(#7871) KillHates válasza Clemi (#7870) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megy pü :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7872) Dead_slow válasza Dell XPS (#7864) üzenetére


Dead_slow
tag

Hogy tudnám teljesen kizárni a az lcd panel elektronikát a hiba források közül?
A vizsga nem lett meg, a beugrón sajnos elvéreztem egy idióta számolási hiba miatt.... :((( a többivel nem volt gond, de ez sem akkora gáz, majd legközelebb jobban odafigyelek :)

(#7873) tothem79


tothem79
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek kérném egy ASUS G1S laptop helyre pofozásában. 1-2 napja a billentyűzetem elkezdett szórakozni azzal, hogy néhány karaktert nem érzékel (pl.: qwert iop, ent, bksp). Több fórumot is átböngésztem a hiba okát és megoldását keresve. Egyik tipp (Fn+End) eddig bevált, de már ez sem hoz pozitív eredményt. Egyéb ötlet, javaslat; vagy ennek szervíz lesz a vége? Eredetileg angol billentyűzettel vettem, amit 1-2 éve cseréltem magyarra, de ha visszateszem a gyári angolt, a hiba ugyanúgy fenn áll.

Válaszaitok előre is köszönöm.

(#7874) KillHates válasza tothem79 (#7873) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy extrém dolog, de érdemes lenne kipróbálni: vidd ki a gépet a hidegre 1-2 órát majd kint kapcsold be a gépet és próbáld ki, még BIOS-ban, vagy parancssorban írva (a lényeg; hogy ne legyen ideje felmelegednie)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7875) Dell XPS válasza Dead_slow (#7872) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát otthoni körülmények között nehéz (nincs még egy működő panel, stb.), gondolkozom rajta, egyébként itt vagy Budapesten?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7876) Dell XPS válasza domesz (#7867) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen nem erre gondoltam, hogy cseréld az összes létező illesztőt. DE a baj itt van. Megkérdezhetem milyen processzorral szerelt a laptop?

Üdv, Dell XPS

(#7877) Dead_slow válasza Dell XPS (#7875) üzenetére


Dead_slow
tag

Nem, Veszprémben vagyok, de a Continentalnal dolgozom egy csomó villamos mérnökkel, technikussal és műszerrel körülvéve, ha csak az otthoni körülmények jelentenek problémát :) Ki lehet ezt mérni valahogy?

(#7878) KillHates válasza Dead_slow (#7877) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ember! Akkor szedd ki a kábelt és vidd be. Egy perc lefejteni az árnyékoló szigetelést róla és megkeresni a szakadt kábelt, ami valószínűleg még le is tettel valahol. Ha javítjátok ne a szakadásnál toldjátok, hanem vágjatok vissza pár centit mindkét irányba, és úgy toldjatok be, mert ahol elszakadt ott eléggé igénybe van véve. A szigetelést a forrasztásoknál ne feledjétek. Különben lesz büdös füst :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7879) Dell XPS válasza Dead_slow (#7877) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor a kolléga meg is előzött (közben újraindultam), szóval természetesen ki lehet mérni "ilyen" körülmények között.

Üdv, Dell XPS

(#7880) KillHates válasza Dell XPS (#7879) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocs' nem akartam belepofázni :R De ordít a kábel hiba a leírtakból.
Na, húzok is alvadni, nem rontom itt a levegőt :B
Holnap hosszú napja lesz a BGA-zó gépnek...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7881) Dell XPS válasza KillHates (#7880) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi a szakmai útmutatást, én nekem azért nem volt teljesen "100"-as (egyébként már néztem is a kábelt hozzá), mert nem tudtam mennyire mozog az elektronika a kábellel. És egy eset óta "rinyálosabb" lettem... :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7882) domesz válasza Dell XPS (#7876) üzenetére


domesz
aktív tag

KillHates: A CCC-ben biztos nem lehet mert azt próbáltam, a többit pedig akkor kipróbálom, hátha.
A windows-ban sem hagyja, a drivert pedig mire kéne lecseréljem?

Dell XPS: I7 720qm van benne

[ Szerkesztve ]

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#7883) KillHates válasza Dell XPS (#7881) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egyszer kellene találkoznunk, baromi sok ötletet tudnék mondani, hogy milyen hibajelenség mire vezethető vissza. Bár az utóbbi időben és is találkoztam olyannal, hogy a maradék hajam is égnek állt :D (pl.L az XPS1530 áttestelése amit írtam Neked)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7884) domesz válasza KillHates (#7868) üzenetére


domesz
aktív tag

Ez van most: 6.2.9200.16384.8.120725.1247 monitor.inf, monitor.sys July 26, 2012

Elvileg ez a legfrissebb.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#7885) domesz válasza domesz (#7884) üzenetére


domesz
aktív tag

Francba hogy mindig kifutok a szerkesztési időből.

Érdekességképpen átállítottam a felbontást 1280x768-ra és így sem jelentkezik a probléma

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#7886) KillHates válasza domesz (#7885) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezért bátorkodom feltételezni, hogy ott valami szinkronidős probléma lesz.
A frissítés alatt arra gondoltam, hogy valami olyan elemet megadni aminek paraméterezhető a képfrissítési frekvenciája.

Pl. a PnP monitor helyett; LCD panel, vagy UXGA monitor (ezt tuti be lehet állítani; mert én így próbáltam ki, hogy az Asus-omban 3D-s monitor van-e. 120 Hz-el megküldtem; be is zöldült minden rajta :D)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7887) domesz válasza KillHates (#7886) üzenetére


domesz
aktív tag

"a PnP monitor helyett; LCD panel, vagy UXGA monitor "

Na ez érdekelne engem hogy ezt hol találom, illetve hogy tudom LCD-re megváltoztatni?

[ Szerkesztve ]

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#7888) tothem79 válasza KillHates (#7874) üzenetére


tothem79
csendes tag

Sajnos nem teljes a siker. Valamivel több gombot elfogadott így az első leütésig, majd újból visszaállt a kezdeti hiba állapotra.

A nem érzékelt gombokat BIOS-ban sem engedi használni, így ott sem lehet a gépet állítgatni Enter gomb hiányában.

[ Szerkesztve ]

(#7889) debi


debi
tag

Sziasztok!
Rengeteg "véletlen" leállás után, végre rájöttem, hogy érintkezési hibás/megtört a kábel a laptopom csatlakozójánál. Ezt szervizben mennyiért javítják? Ami még inkább érdekelne: én hogyan tudnám megcsinálni otthon? Ha kókányul néz ki az sem zavar, csak megbízható legyen. Ki kéne vágni a hibás kábel szakaszt és újra "bekötni"?

(#7890) KillHates válasza tothem79 (#7888) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor ott a déli híd vagy a kbc kontroller vacakol. Egy szkóppal ki lehet mérni a hibát...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7891) KillHates válasza debi (#7889) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért egy gép típus kellene... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7892) KillHates válasza domesz (#7887) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehhh az ECDL-ért pénzt kérnek! :K

képernyőfelbontás
speciális beállítások
monitor fül
tulajdonságok gomb
illesztőprogram fül
frissítés
keresés az ámítógépen
választás a számítógépen található...
kompatibilis checkbox-ból ki a pipa

na, és akkor itt túrhatsz kedvedre a kismillió driverből! :C

Én a szabványosok közül a digitális képernyőpanel sok Hertz-elt választanám :K

Szerk: és meg kell erőszakolni utána a Winfost mer hőbörögni fog, hogy ez így nem jó!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7893) debi válasza KillHates (#7891) üzenetére


debi
tag

HP 6735s. Jelenleg a gép alá gyűrve (az az fix pozícióban) a kábelt "biztosan" tölt, de jó lenne, ha ölben használva nem kéne azon aggódni mikor száll el. Tökéletesen igénytelen vagyok, nem szeretnék új, gyári megoldást... :))

(#7894) KillHates válasza debi (#7893) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott szerintem a tápegység kábelével lesz a gond nem a gép aljzatával, mivel az lengő és a büdös életben nem lesz kh-s.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7895) domesz válasza KillHates (#7892) üzenetére


domesz
aktív tag

Köszönöm segítséged /nekem is van ECDL-em :B de már rég volt/

Szépen beállítottam amit mondtál, de nem reklamált semmit /kipróbáltam egy 4 félét/ de semmi változás nem történt, mintha még mindig az általános PnP lenne, bár nem azt írja oda, de pl hertz-et most sem tudok állítani, újraindítás után sem történt változás.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#7896) debi válasza KillHates (#7894) üzenetére


debi
tag

Itt egy kép, hogy jobban lehessen látni a problémát. Jelenleg így tölt. Akármennyire mozgatom a töltőt a vastag részénél a bemenetnél teljesen jó. Ha viszont a piros körnél birizgálom (amikor nincs lefogatva), akkor száll el/vált akksira. Bocsi de elég laikus vagyok a témában és nem tudom elég szakszerűen elmagyarázni.

(#7897) domesz


domesz
aktív tag

Na nálam van még 1 plusz info, driver leszed vibrálás marad, driver telepít megjavul egészen addig amíg újra nem indítom a gépet.

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#7898) Dell XPS válasza tothem79 (#7888) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nemrégen volt szerencsém egy ilyen szép történethez. Ott is ki lett próbálva kettő billentyűzet, plusz USB-és külső is (már későn sajnos..), maradt az alapon a KBC probléma..

Üdv, Dell XPS

(#7899) Dell XPS válasza debi (#7889) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Jobb volna inkább megforrasztatnod hozzáértő emberrel, mert ha nincs gyakorlatod akkor ne fogj bele azt javaslom. Amennyiben ez megfelel Neked és szeretnéd, hogy működjön is..

Üdv, Dell XPS

(#7900) tothem79 válasza Dell XPS (#7898) üzenetére


tothem79
csendes tag

Franc... Akkor mégse úszom meg a szervizt. Ez mennyire bonyolult hiba? Extra sürgősen kéne ez a kis kütyü a munkámhoz. Kb. mennyi ideig tart egy ilyen javítás és mennyit kóstálhat nagyságrendileg, mennyire tömjem ki a pénztárcám?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.