Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7801) Tibitabi válasza ravail (#7798) üzenetére


Tibitabi
tag

Szia! Tegnap délután került hozzám a laptop. És már akkor sem jött be vele a BIOS. A Vista-ban már működött. Visszaolvasva láttam, hogy a fagyásoknál írta KillHates kolléga, hogy pasztázzuk meg és cseréljük a gap padokat. És akkor ugrott be, hogy hoppá; ebben a gépben csupán a CPU van hűtve. A másik a chipset, azon nincs hűtő. / Ez okozhatja a felsorolt problémákat? / Viszont nem találom a lapon a GPU-t, ahogy a videón sem látni! Ami egy ATI Radeon Xpress 1100-as. Ezt hol találom? Valaki lehet, hogy szét szedte. Normál használat mellett is megrepedhet a zsanéroknál burkolat, vagy csak a nem körültekintő szétszereléskor?

(#7802) ravail válasza Tibitabi (#7801) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!

Az, hogy az Asus mérnökei melyik alkatrész hűtését milyenre tervezte meg, az az ő dolguk. Valószínű, hogy a tervezésnél elegendőnek találtál a megtervezett hűtést. A CPU-lól vezetik el hőcsővel a hőleadó lamellákhoz a hőt, amit a ventilátor kifúj a házon kívülre. Ugyanezen az oldalon (alul) a CPU-tól jobbra és kicsit lentebb szerintem a GPU azaz az ATI Radeon Xpress 1100-as chipje látszik, de ez nem biztos. Laser gravírozással rá szokott írva lenni (ATIxxx). A filmen amikor a laptop billentyűzet felőli fedelét leveszi (08:39-nél), és megfordítja, látszik a gap-pad, ami az alatta lévő chip-ről elvezeti a hőt. Az persze elő fordulhat, hogy aki szétszedte, pont ezt hagyta ki, és ebből van az összes gondod. Persze, ha KillHates kollégához viszed, és szükségesnek látja, akkor a most hűtéssel nem rendelkező chip-re is csinál neked hűtést.

(#7803) ravail válasza bakos1993 (#7793) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Unaloműzőnek találtam neked még egy videót.

(#7804) Tibitabi válasza Tibitabi (#7797) üzenetére


Tibitabi
tag

Friss információ a géppel, de a helyzet változatlan. A hűtőt, ventit megtisztítottam, de igazából nem volt koszos. A CPU kapott pasztát. Utána 7 indításból 4-szer nem indult, azaz fekete maradt a képernyő venti pörög, LED világít ahogy kell. A "működők" közül az első az Asus kezdőképernyő után lefagyott
A másodiknál a Vista "betöltő csíkjaikor" hirtelen millió apró fehér pont "villódzott", mint a csillagos égbolt, majd 1mm vékony függőleges sárga csíkok jelentek meg 1cm távra egymástól. ( Közbe megmozgattam a képernyőt. Néha úgy érzem, mintha kontakt hiba lenne. ) Egy pillanatra ismét égbolt lett, aztán megint csíkok és így megfagyott. Harmadik indításnál bejött a Vista, tevékenykedtem vele, de a routert továbbra sem éri el, így Net nincs kb.: 10 perc után megfagyott a kép. A hosszú kikapcs gombra legtöbb esetben leáll.

(#7805) KillHates válasza Tibitabi (#7804) üzenetére


KillHates
nagyúr

Látom, addig nem nyugodtok, míg teljesen haza nem vágjátok szegény F5-öst :D
Meg van hűtve az NB is, de el van dugva; a billentyűzet alatt a sarkára állított MCP.
Sajnos a gépedre kell még költened, ha azt szeretnéd, hogy működjön rendesen, egy BGA újraforrasztára lesz szükséged. Meg a hűtését sem árt majd megtuningolni, ha stabil gépet szeretnél. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7806) Dell XPS válasza Tibitabi (#7804) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szegény elég "gázos" állapotban van, ez csak szenvedés így, nem tudod elkerülni az alaplap javítást. Annyi hibajelenséget produkál, hogy alig lehet kiigazodni rajta.

Üdv, Dell XPS

(#7807) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy ismerősöm ThinkPad R61 notija kb. 1héten keresztül nem volt kikapcsolva, csak mindig alvó módba rakta. Egyszercsak nem tudott visszatérni belőle, azóta pedig, nem tud bootolni, XP boot alatt megfagy/újraindul, csökkentett módban sem indul, néha pedig még a HDD-t sem látja.
Próbáltam a jól ismert boot CD-ről checkdisket, de 50%-nál megáll (vagy legalábbis nem tűnik úgy, mintha tovább akarna onnan menni).

Először is, gondolom ez HDD problem lesz?
Másodszor pedig, mivel érdemes még próbálkozni? Érzésem szerint nem a fájlrendszer sérült, hanem sanszos, hogy hardveresen valami.

[ Szerkesztve ]

(#7808) germinator66 válasza germinator66 (#7807) üzenetére


germinator66
aktív tag

Egész pontosan ezt írja ki néha:

ERROR
2100: HDD0 (Hard disk drive) initialization error (1)

(#7809) germinator66 válasza germinator66 (#7808) üzenetére


germinator66
aktív tag

Egész konkrétan ezt azután írja, ha XP boot alatt kék képernyőt dob, restart után ez fogad. Ha manuálisan ki/bekapcsolom, akkor megint lehet(ne) bootolni, majd keződök elölről.

Kékképetnyő: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

(#7810) Dell XPS válasza germinator66 (#7807) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Megnézném még egy Linux LiveCD-vel, hogy azzal látja-e, esetleg egy ki/be, ránézni külső házban Sentinel-lel az állapotára. Kétesélyes, vagy halott ahogy sejted, vagy visszahozható, Win frissítéseknél szokott előfordulni...

Üdv, Dell XPS

(#7811) germinator66 válasza Dell XPS (#7810) üzenetére


germinator66
aktív tag

Oks, köszi, megnézem, amiket javasoltál!

(#7812) Dell XPS válasza germinator66 (#7811) üzenetére


Dell XPS
veterán

HP problémád megoldódott? Sorry, éjszaka rövidre fogtam az "Intel-ATI" Switchable Graphics problémáit, amit mostanság nagyon sok esetben tapasztaltam (nem jó illesztő, nem működik a CCC, nem lehet beállítani, csak Win frissítéssel jó az Intel driver, nincs támogatottság,), ami azt feltételezte, hogy a kettő "nagy" cég között esetleg a háttérben nincs minden rendben.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7813) KillHates


KillHates
nagyúr

Keresd a képen a hibát:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7814) ro_bert17 válasza KillHates (#7813) üzenetére


ro_bert17
őstag

Basszus, jó régi notebook. :)

(#7815) KillHates válasza ro_bert17 (#7814) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jawohl! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7816) bull84ghia válasza KillHates (#7813) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ezen még Hitler szervezte a hadjáratokat :D

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7817) KillHates válasza bull84ghia (#7816) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ott a pont! :K :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7818) ro_bert17 válasza KillHates (#7817) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én is ezért írtam, hogy jó régi. :K

Amúgy fura, hogy ez már tervezéskor nem szúrt szemet senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#7819) bull84ghia válasza ro_bert17 (#7818) üzenetére


bull84ghia
őstag

Pedig elég feltűnő, már épp hogy csak nem színes :Y

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7820) KillHates válasza bull84ghia (#7819) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez elméletileg a nap szimbóluma;

még a héber mitológiában is :K Aztán a nácik megfordították, a két S betű miatt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7821) bull84ghia válasza KillHates (#7820) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mennyit számít pár plusz vonal :D
A pü-re nem válaszoltál :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7822) ravail válasza KillHates (#7813) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!

Ez komoly???? Ez valódi, nem trükk???? Megáll az eszem!

(#7823) germinator66 válasza Dell XPS (#7812) üzenetére


germinator66
aktív tag

Szia!

Sajna egyelőre nem, bár nem próbálkoztam azóta. Meg írtam oda választ is, mert nem teljesen volt világos minden. :(

(#7824) Dell XPS válasza germinator66 (#7823) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi a jelzést, ránézek! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7825) germinator66 válasza Dell XPS (#7810) üzenetére


germinator66
aktív tag

A következő az állás: az ominózus boot CD-n levő linux környezet elindult, ebben pedig van egy "Disk Health" nevezetű progi, ami kiírja a SMART értékeket.
Ezek közül nem tudom, melyik jelezhet ehhez hasonló hibát, de pl a "Seek Error Rate" értékei ezek:
Norm-ed value: 77
Worst: 60
Treshold: 30
Raw value: 17408378127

Hardware ECC Recovered:
Norm-ed value: 83
Worst: 48
Treshold: 0
Raw value: 65533

A programon belül van egy "Perform Test" fül. Itt, ha rámegyek a "Short Self-test"-re, akkor az eredmény: Completed with electrical failure. Az "Extended" is ugyanezt dobja, a log alapján mindkettő 10%-ig jut el. Ez gondolom nem jelent jót... :(

(Tán fejhiba lenne?)

[ Szerkesztve ]

(#7826) Dell XPS válasza germinator66 (#7825) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, rossz az elektronikája a HDD-nek, értékek nem tűntek annyira drámainak...

Üdv, Dell XPS

(#7827) germinator66 válasza Dell XPS (#7826) üzenetére


germinator66
aktív tag

Akkor gondolom "kuka"? Esetleg bizt. kedvéért külső rackben csekkoljam még? Gondolom így menteni sem igen lehet róla (otthoni körülmények közt)?

(#7828) Dell XPS válasza germinator66 (#7827) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szerintem, nézz rá még légy szíves külső rack-ben. Tudom, eldobta mind a rövid és a teljes "tesztet", de már ért meglepetés...

Üdv, Dell XPS

(#7829) germinator66 válasza Dell XPS (#7828) üzenetére


germinator66
aktív tag

Oksa, úgy lesz!

(#7830) No.01


No.01
őstag

Kicsit OFF de hatha tudtok segiteni. Ujabban a Samsung notimra ha radugom a kulso HDD-met akkor nem tortenik semmi. nem jon a felugro ablak sot egyaltalan semmi sem tortenik.

Van otletetek, h ez miert van?

(#7831) bull84ghia válasza No.01 (#7830) üzenetére


bull84ghia
őstag

Felpörögni felpörög? Ha nem talán kevés neki a fesz.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7832) der_


der_
tag

Üdv,

Lenne egy olyan gondom ha bedugom a fülhallgatót a 3,5 jack-be akkor nem szól, de ha egy kicsit kihúzom akkor már recseg ropog és ha eltalálom azt az 1mm-t akkor szól rendesen. Ez mitől lehet?

(#7833) kali válasza der_ (#7832) üzenetére


kali
legenda

amennyiben több fülessel is adott a hiba - tehát a fülesek csatijának a hibája kizárva -, úgy;
- idegen test került/van az aljzatba(n)
- elengedett a forrasztás az aljzat valamelyik lábánál
- elhajlott az aljzat valamelyik érintkezős lemezkéje
- repedés vagy törés az aljzat műanyag házán

[ Szerkesztve ]

(#7834) der_ válasza kali (#7833) üzenetére


der_
tag

hangfallal is ez van szal a gépben van a gond...
Ezt házilag én meg tudom oldani? (garis a gép)
Ha valami benne van azt mivel tudom kipiszkálni?
A többi ugye a gari miatt nem megy...

(#7835) kali válasza der_ (#7834) üzenetére


kali
legenda

a noti pontos típusának ismeretében többet lehetne mondani, mert nem mindegy, hogy milyen szinten van levédve garis matricával a szétszedés, illetve a csati alaplapon történő elhelyezkedése és megközelíthetősége sem mellékes!?!?
a piszkálással is csak óvatosan, illetve előtte nézz bele világítás mellett, és csak olyan eszközzel nyúlj bele, ami nem vezeti az áramot!
találkoztam olyan notival, ahol egy fogpiszkáló pici darabja került az aljzatba, és azt úgy belenyomták a fejhallgató dugójával, hogy beékelődött az egyik érintkező mellé, és csak az aljzat szétszedésével - forrasztás le az alaplapról - lehetett eltávolítani!
igaz, ez a ritkább, inkább simán csak sérülni szokott az aljzat, a füles csatijának a feszegetésétől.

[ Szerkesztve ]

(#7836) der_ válasza kali (#7835) üzenetére


der_
tag

asus 1015bx netbook
belevilágítottam nincs ott semmi (vagy olyan kicsi hogy nem látom)

[ Szerkesztve ]

(#7837) germinator66 válasza Dell XPS (#7828) üzenetére


germinator66
aktív tag

Annyi történt még, h elindítottam a DOS-os HDSentinelt, az pedig 99%-osnak írja, 1 bad sectorral...

Amint megvan a dokkolós eredmény, teljes lesz a kép (remélhetőleg...).

(#7838) germinator66 válasza germinator66 (#7837) üzenetére


germinator66
aktív tag

Plusz adaléknak pedig annyi, hogy a BIOS beépített HDD check-je meg lefut hibátlanul...

[ Szerkesztve ]

(#7839) Dell XPS válasza germinator66 (#7837) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Köszi a jelzést, valahogy éreztem......ha jónak látod, tedd vissza és úgyis nézd meg légy szíves, hogy mit produkál.

Üdv, Dell XPS

(#7840) No.01 válasza bull84ghia (#7831) üzenetére


No.01
őstag

Felporogni felporog ill a fesz is eleg neki mert ha nemlenne akkor sipol (tapasztalat)
De igy hiaba dugom be nem latja agep. Az USB-t mar teszteltem tovabba masik gepen sem megy.
Ennek ellenere ha radubom a medialejatszomra ott gond nelkul elindul mindig minden.
Arra az egyre tudok gondolni, h esetleg v.milyen beallitas vegett nem indul? Letezik ilyesmi? :F

(#7841) bull84ghia válasza No.01 (#7840) üzenetére


bull84ghia
őstag

Esetleg másik PC-n is nézd meg így biztosra mehetsz hogy a géped a ludas vagy sem

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7842) No.01 válasza bull84ghia (#7841) üzenetére


No.01
őstag

Probaltam masik 2 laptopon es ugyan az a gond. Felporogni felporog de nem indul el.
Azt mondanam, h a HDD a ludas de a medialejatszora csatlakoztatva gond nelkul jatsza a rajta levo filmeket.

(#7843) bull84ghia válasza No.01 (#7842) üzenetére


bull84ghia
őstag

Talán a Pc mégsem képes elég feszültséget adni neki. Gyári kábellel használod?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7844) germinator66 válasza germinator66 (#7529) üzenetére


germinator66
aktív tag

Na, sok sakkozás után az állás: a driveot akkor látja, ha felemelt billnél a bay csatlakozóját felülről (merőlegesen) picit "nyomva tartom", azaz mégiscsak valamilyen kontakthiba. Próbáltam már ezerféleképpen pucolni, de nem javul...Gyanítom, hogy a caddyben található kis közmodul IDE fele, ami az IDE-BAY átalakítást csinálja, nem 100%-as... Ilyet van esély szerezni valahonnan?

(#7845) Dell XPS válasza germinator66 (#7844) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát jó kis "kálváriát" okozott, szinte hihetetlen, hogy nem sérült meg a HDD. Nekem egy ilyen kontakhiba a merevlemez lenullázásába került. Itt kapható, de én rákérdeznék a topic-jában is, mert igen drága.

Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7846) germinator66 válasza Dell XPS (#7845) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nem volt egyértelmű, de ODD-ről van szó! Majd rakok fel képet!

(#7847) Dell XPS válasza germinator66 (#7846) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi, nem kell, ismerem. Megnézem....

Üdv, Dell XPS

(#7848) xab


xab
csendes tag

Sziasztok!
Múlthéten vettem egy Acer Aspire V3 771G laptopot, és egy olyan problémám lenne vele, hogy:

A laptopot aksi nélkül használom (soha nem is raktam bele még az aksit), majd amikor a gépet leállítom (szabályosan, start menü -> leállítás) kihúzom a 220-ból és eltelt időtől függetlenül újra használnám a gépet, a 220 csatlakoztatása után a gép egyből elindul nem igényli a bekapcsoló gomb megnyomását. Emellett elfelejti az időt és a dátumot, és a wifi keresést is újra be kell nyomnom rajta (Fn+F3). Ezt mi okozhatja? Ha a kikapcsolás után nem húzom ki a 220-at akkor megmarad az idő a wifi keresés is magától megy, és a gépet is csak a bekapcsoló gomb segítségével tudom elindítani. Valami beállítási probléma okozhatja, vagy szervizelésre szorulna a laptop? Az idő elfelejtése arra a kis gombelem problémára utal, de miért indul egyből a gép ha feszültséget észlel? Találkoztatok már ilyen problémával?
64 bites Win7 alatt futtatom a gépet.

(#7849) b.tibor72


b.tibor72
csendes tag

S.O.S kérlek segítsetek ! Elrontottam a bios fríssítést a t61-en azóta nincs kép, csak a ledek égnek és a dvd és a merevlemez működik segítsetek, hát ha van valami megoldás !

BALÁZS TIBOR

(#7850) ravail válasza b.tibor72 (#7849) üzenetére


ravail
senior tag

Ez?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.