Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7401) KillHates válasza jahatpersze (#7400) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Első körben hűtési gond lehet, második körben esetleg a GPU kapott már hőgutát.
Egy kitakarítás újra pasztázás kellene a gépnek és ha a hiba továbbra is fent áll akkor szakember.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7402) jahatpersze válasza KillHates (#7401) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Szia!

Köszi a segítséget. Garanciális a gép még 1 évig. A szervízest hogyan győzzem meg, hogy garanciálisan oldják meg ezt a takarítást és pasztacserét? Mert a munkadíj az 6250 Ft/óra, és ha én csinálom a garanciának annyi. Van erre okos megoldás?

(#7403) JoseArmando


JoseArmando
csendes tag

Sziasztok! Van egy Asus a6000 series,A6Ja tipusú toppom,és felkiáltó jeles egy ethernet...de a wifi-m nem tudom bekapcsolni ez miatt,és nem tudom feltelepíteni sem mert leszedtem már hozzá tartozó szoftvert és egysem jó hozzá a wifi-m tipusa wm3945abg INTEL. Leszedtem a hozzátartozó drivert és semmi,légyszi aki találkozott ilyen hibával irja meg mi a teendő! Köszi előre is!

(#7404) KillHates válasza jahatpersze (#7402) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon egyszerű.
Beviszed, hogy lekapcsolgat a gép. Elmondod, hogy "bepöttyöz-csíkoz" néha a kép. Ez után jól megfontolt érdekük, hogy mkitisztítsák térítés mentesen, mert ha nem akkor csak idő kérdése mikor fog ledőlni a GPU a lapról és akkor alaplap cserés lesz az egész gép. Az meg garanciális :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7405) MuNy3Z


MuNy3Z
csendes tag

Hali. Ma reggeltől van egy nagyon vékony függőleges csík az lcd-n.

Nagyjából utána olvasgattam, de igazából nem sokáig, mert alig 2 hete fizettem 20 ezret egy másik hibára, erre jön még ez...

"Kuka az LCD, vagy javítható? Ha igen milyen árban lehet gondolkodni?)

kép a jelenségről:

http://prohardver.hu/dl/upc/2012-12/31/358997_xlk9affhjfjczctf_2012-12-31_08_34_42.jpg

[ Szerkesztve ]

(#7406) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok!

Egy Asus K50AB típusú laptopom van, 2009-ben vettem, szóval már nem is garanciás. A problémám az lenne, hogy a szerkezet egyszerűen nem akar bekapcsolni, tegnap még kifogástalanul működött, ma reggelre meg semmi, abszolúte nem megy. Amikor töltőn van a gép, akkor világít egy kis led, nálam zölden, ha fel van töltve, pirosan ha épp töltődik. Na már most semmiféle led nem ég, mintha be sem dugtam volna. A töltővel nem hiszem, hogy probléma lenne, azon is világít a zöld led, áramot kap, a laptopnál a töltő csatlakozónál nincs betörve sem.
Tudna esetleg valaki valami hasznos segítséget adni? Előre is köszi!

Privátra illik válaszolni :)

(#7407) mobileman válasza MuNy3Z (#7405) üzenetére


mobileman
aktív tag

Az a csík erősen LCD panel hibára utal, cserélni lehet, javítani nem..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7408) KillHates válasza MuNy3Z (#7405) üzenetére


KillHates
nagyúr

Milyen géped van?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7409) KillHates válasza Rájmó (#7406) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Szerintem azért próbáld meg egy másik töltővel. A legtöbb notebookéval kompatibilis az Asus-od.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7410) Rájmó válasza KillHates (#7409) üzenetére


Rájmó
tag

Köszi, megpróbálom!

Privátra illik válaszolni :)

(#7411) MuNy3Z válasza KillHates (#7408) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Asus K50ij

(#7412) KillHates válasza MuNy3Z (#7411) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos abba most nincsen panelem :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7413) MuNy3Z válasza KillHates (#7412) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Nem veszek, mert nem ér annyit az egész...gondolom amúgy is 20 felett van.
Ennél rosszabb lesz? Tehát sűrűbben lesz csíkos, esetleg vastagabb?

(#7414) mobileman válasza MuNy3Z (#7413) üzenetére


mobileman
aktív tag

Előfordulhat, hogy besűrűsödik a csíkozódás, ennek idejét nem lehet megmondani, majd látni fogod..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7415) bazsadia


bazsadia
csendes tag

Sziasztok tudnátok nekem abban segíteni ,hogy van egy Asus f5sr laptopom de a kijelzője elfolyott és kiszeretném cserélni és esetleg egy Asus A6R laptop kijelző vajon jó lehet hozzá?mert asus f5sr-es kijelzőt sehl nem találok! Előre is köszia válaszokat! :) :) :B :F

(#7416) mobileman válasza bazsadia (#7415) üzenetére


mobileman
aktív tag

Pofon eccerű, bármilyen 30 pines 15,4 méret kompatibilis lesz bele.. Lehet matt, vagy fényes, melyik jobb Neked..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7417) Dell XPS válasza MuNy3Z (#7413) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, mivel LED-es ez valóban nem olcsó sajnos, ahogy a kolléga is jelezte nehéz előrejelezni, de a tapasztalatok alapján sokáig fogod látni...

BUÉK!

Üdv, Dell XPS

(#7418) Dell XPS válasza bazsadia (#7415) üzenetére


Dell XPS
veterán

A másik topic-ban megválaszoltam, itt is nézelődhetsz: [link]

KillHates kollégára is ráírhatsz, lehet, hogy van Neki olcsón...

Üdv, Dell XPS

(#7419) bazsadia válasza Dell XPS (#7418) üzenetére


bazsadia
csendes tag

Köszönöm! BÚÉK!

(#7420) jahatpersze válasza KillHates (#7404) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Szia!

3DMark-al meghajtottam egy kicsit a gépet és 97°C-ig ment fel a GPU hőmérséklete, jól sejtem, hogy ez sok? Mert ezen már vizet forralhatnék 3%-os hibahatárral. Viszont semmi hiba nem jött elő, nem fagyott le se a driver se a gép. Általában kis munkáknál fagy le véletlenszerűen. Ha így beviszem a szervízbe és ők bevizsgálják, a hiba nem fog előjönni és ki kell fizetnem a szervíz díjat + nincs megoldva a probléma. Fogalmam sincs hogy jöjjek ki jól a helyzetből. Erre van valami ötleted?
Köszi még egyszer és BÚÉK!

(#7421) KillHates válasza jahatpersze (#7420) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Az nagyon sok. A Dell-nek normális szervize van, nekik is jól megfontolt érdekük, hogy a géped használható állapotban legyen és ne degradálódjon benne egy komponens sem a meleg miatt. Mert csak idő kérdése, hogyha ennyire befűt, akkor mikorra fog benne valami elromlani. És az bizony garanciális lesz nekik, ami pénzbe kerül...

Egyébként szét lehet szedni a Dell-eket, tehát ha nem jutsz velük dűlőre, akkor akár én is meg tudom csinálni, úgy, hogy azt meg nem mondják, hogy szét volt szedve.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7422) papper20


papper20
csendes tag

Sziasztok, először is BUÉK!

Van egy ASUS K50Ab-Sx077D laposom, aminek szinte megbolondult a ventije! Úgy süvít, mintha el akarna repülni, vagy mittudomén!

Azért is furcsállom, mivel 41 fokon van az alaplapi hőmérő szerint a proci, a videókari szintén annyi! /Speedfan/

Mit lehetne vele kezdeni?

Köszönöm segítségeteket, sikerekben gazdag új évet kívánok!

Papper

papper20 felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7423) KillHates válasza papper20 (#7422) üzenetére


KillHates
nagyúr

1, A PWM szabályozó elszállt a ventilátorban
2, A PWM szabályozó FET elszállt az alaplapon
3, Az SM bus rossz értékeket mér és tényleg meleg a CPU
4, Olyan chip meleg a gépedben amit nem monitoroztál ez lehet a GPU is vagy az NB is és valóban szükség van az intenzív hűtésre

A négyes verzió a legesélyesebb. Mindenképp meg kellene nézetned egy szakival (akár ajánlom magam is)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7424) jahatpersze válasza KillHates (#7421) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Elkezdtem tesztelni egyéb hardvereket, és BootCD-ről indítva a MemTest közben a gép annyira felmelegszik, hogy már 30%-nál lekapcsol. Ezt csinálta kétszer is, plusz két másik memória tesztelőnél eddig sem jutott. Így már a szervízeseknek meg tudom mondani, mit csináljanak, hogy előjöjjön a hiba egyik változata. Win7 alól 87°C-ot tudtam kihajtani a CPU-ból, a gyártó szerint 90 a max. Ezis túlmelegszik. Az alaplapinál csak 85-öt értem el.
Azt fogom nekik mondani, hogy túlmelegszik és lekapcsolgat lefagy az egész, ha ingyen nem csinálják meg akkor hozzád fordulok majd. Gondolom sűrűn szoktál járni Bp-re?

(#7425) KillHates válasza jahatpersze (#7424) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Oké, ez teljesen járható stratégia...
A gépet el kell hoznod, mert a műhelyem itt van. De meg tudod várni a munkát.
(ha én megyek érte akkor az hosszú idő)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7426) deenee20


deenee20
csendes tag

Sziasztok BUÉK Mindenkinek....

Nem tom h jó hejre írok vagy sem remélem kapok valakitől segítséget....

Kaptam egy laptopot COMPAK - ARMADA - M700 típusút

A szeretném megcsináltatni ill kisit modernizálni....

Aki hozzá értő szakembert tud ajánlani kérem írjon linkeljen stb......

Köszi szépen előre is......
BUÉK Mindenkinek ;)

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

(#7427) Dell XPS válasza deenee20 (#7426) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A megoldás "feletted" van! Írjál Neki, hogy mit szeretnél pontosan..

BUÉK!

Üdv, Dell XPS

(#7428) Executioner


Executioner
tag

Sziasztok!

Egy ASUS A52J laptopnak szétrepedt a kijelzője és ki szeretném cserélni.
Azonban túl nagy a választék! Találtam LG-t, Samsungot meg egyéb "3rd party manufacturer-t" rengeteg típusszámmal (pontosan ugyanolyat nem, mint ami a gében jelenleg is van).

Tehát a kérdés, hogy mindegy milyet veszek csak 15.6"- os legyen és a csatlakozója a megfelelő helyen legyen vagy bogarásszam a típusszámokat. Sajnos (inkább szerencsére) még nem volt dolgom ilyen problémával úgyhogy megköszönném ha tudna valaki segíteni!

Exec

(#7429) Dell XPS válasza Executioner (#7428) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, a megfelelő paraméterek egyezése után, "szinte" bármelyik laptopból, monitorból átszerelheted, megveheted, ill. újonnan megrendelheted. Képzeld el ezt, mintha HDD-t vásárolnál, szóval nincs "gyári", inkább ez attól függ, hogy a gyártás folyamán kivel szerződött le éppen az ASUS.

15,6" (13,6 "x7.6") WXGA (1366x768) HD LED kijelző panel, melynek csatlakozása: 40'pin

Üdv, Dell XPS

(#7430) Executioner válasza Dell XPS (#7429) üzenetére


Executioner
tag

Szia,

Köszönöm a segítséget!

Lenne még egy kérdésem. Minőségben mekkora különbségek vannak a márkák között (pixelhiba, képminőség, meghibásodási arány) ?
Tudsz esetleg ajánlani megbízható (magyar) webáruházat?

Exec

(#7431) Dell XPS válasza Executioner (#7430) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az általad választott márkák tökéletesek (LG-Philips, Samsung), bár én azt tapasztaltam, hogy ha az LCD panel hibás, az sajnos legjobb márkáknál is előfordul. Én nem nagyon szoktam vadonatúj paneleket rendelni, de megnézem neked, mivel ezek azért nem a legolcsóbbak és általában az ügyfeleknek megfelel a használt is. Szóval jelzem feléd a későbbiekben a linket....

Ha esetleg Neked is megfelel a használt, akkor itt is szétnézhetsz az aprón....

Üdv, Dell XPS

(#7432) Executioner válasza Dell XPS (#7431) üzenetére


Executioner
tag

Megint csak köszönöm a segítségedet!

Nos nekem is csak az lenne az fontos hogy találjak egy hibátlan cseredarabot a lehetőleg olcsón.
Várom a linket és természetesen itt az aprón is szét fogok nézni!

Jó éjt!

Exec

(#7433) #68216320


#68216320
törölt tag

Toshiba A80 laptopban szeretnek CPU-t cserelni. Eredetileg egy Intel M 730 1.6GHz-es volt benne. Most egy Intel M 735 van benne, de 400MHz fsb helyett 533MHz-en jaratva. Az erdekelne, hogy a 915pm chipkeszlet melle letezik-e valami olyan CPU, ami ketmagos es menne benne?

(#7434) mobileman válasza #68216320 (#7433) üzenetére


mobileman
aktív tag

M780 a max, amit bele tudsz tenni, kétmagos- t nem támogat a chipkészlet..
Meg fizikális korlátja is van a foglalatnak..

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7435) #68216320 válasza mobileman (#7434) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sejtettem. Akkor marad az M735 2.26GHz-en jaratva. Szerettem volna ha megy rajta full hd video, de marad a 720p.

(#7436) sphe


sphe
senior tag

Mélyen tisztelt fórumtársak!

Dell Inspiron E1505 / 6400 laptopomon elszállt a wifi. Kábellel viszont megy a net.
Egyik nap még volt, másnap bekapcsoláskor semmi. Csatlakoztatva van a gép szerint (wifi jel, kiírja csatlakoztatva), de a böngészők, vírusírtók közül egyik sem megy fel már a netre. Ez a korábbi XP rendszernél is előfurdult egy-két percre, gondoltam reinstall megoldja az általam softweresnek vélt hibát. Ma elindítottam a gépet, újraindítottam, semmi. A mobiltelefonokkal tökéletes a wifi, néhány év tökéletes működés után mindkét oprendszerem alatt gond lettt a wifivel, tehát a laptoppal lehet baj. Van valakinek ötlete?

(#7437) mobileman válasza sphe (#7436) üzenetére


mobileman
aktív tag

Első körben megvizsgálni a wifi kártyát, kicserélni egy másikra..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7438) Muerte válasza sphe (#7436) üzenetére


Muerte
addikt

Most reinstall után is kuka?

(#7439) Dell XPS válasza sphe (#7436) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Egy hálózat lekérdezés után milyen hibát látsz?

Üdv, Dell XPS

(#7440) scofield657


scofield657
csendes tag

Sziasztok!
Adott Asus Z83M 17" laptop!

Processzor:AMD turion 64x2 mobile TL-52
Ram: 1gb
Hdd: 40gb
Video: Geforce Go 6100 512mb
-17"Wxga+,1440x900 felbontásu

A gép egyik napról a másikra nem kapcsolt be. Felpörög a processzor ventilátor, felvillan a szokásos led. majd 3-4másodperc után lekapcsol.
Ki vettem a winchestert, a ramot ezek külön külön tesztelve lettek és működnek. Optikai meghajtót is kivettem bár sokat nem befolyásol. Más töltővel is kipróbáltam, aksi nélkül, aksival sehogy se kapcsolt be.
Gyanakszom a processzor (északi híd) hibára, elvileg már oda van integrálva.
Valami ötletetek van?

Köszi előre is

(#7441) Dell XPS válasza scofield657 (#7440) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Én meg GPU hibára gyanakszom....de mindenképpen alaplap problémával állsz szembe.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7442) KillHates válasza scofield657 (#7440) üzenetére


KillHates
nagyúr

MCP hiba. De javítható. Keress meg privátban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7443) scofield657 válasza Dell XPS (#7441) üzenetére


scofield657
csendes tag

És jól gondolom hogy javíthatatlan? vagy ha processzort sikerül szereznem hozzá előbbre vagyok? vagy ez inkább már alaplap cserés, ami beszerzés miatt kivitelezhetetlen?!

Egy másik laptop is volt a kezembe, aminek meg olyan gondja volt, hogy ment szépen a Windows és kékhalállal elszállt. Mindig megy valameddig majd elszáll. Akkor érdeklődtem, hogy mi lehet ez, és azt a választ kaptam hogy északi híd.
Lehet azt javítani házilag? Valahol olvastam, hogy valami melegítéssel javítható. Ha házilag nem akkor valaki tud kezdeni vele valamit?
Próbáljak meg szerezni abba processzort?

(#7444) Dell XPS válasza scofield657 (#7443) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem ne melegítsél semmit, és processzort se vegyél, a kolléga biztosan megjavítja Neked az alaplapot, és utána semmi gondod nem lesz. Chipset (északi-híd), GPU, szóval keresd meg és beszélj Vele...

Üdv, Dell XPS

(#7445) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Ati Radeon HD 5400 videokártya van a laptopomban és simán netezésnél 65-70 fok körül van a hőmérséklet, jól sejtem hogy ez magas? Érdemes újra pasztázni?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7446) Muerte válasza bull84ghia (#7445) üzenetére


Muerte
addikt

Évente érdemes újrapasztázni minden laptopot,Nálad már a hőfok is jelzi hogy igen.MX4-et ajánlom hozzá.

(#7447) sphe válasza Dell XPS (#7439) üzenetére


sphe
senior tag

Köszönöm a kérdéseket, tippeket.
Régebben is volt hasonló probléma, akkor a wifi újracsatlakoztatásával, egy kis (kábeles,wifi kikapcs) pihentetéssel megoldódott.

#7438 Muerte75: Reinstall után egy hónapig kvázi jól bírta a wifi. Most viszont nem akar visszajönni. Azt hittem eddig, hogy a szolgáltató/modemmel van a probléma, úgyhogy vagy, pihentetéssel újracsatlakoztatással magához tért. Most a rendszervisszaállítás sem segített.

#7437 mobileman: köszi a tippet. Hasonlóképp gondolkoztunk ebben, csak kiderült, hogy a szomszéd hentesnél nem volt éppen kipróbálásra egy fölösleges e1505 wifi kártya. :)

#7439 Dell XPS: remélem, hogy a megfelelő válaszokat adom a kérdésedre, a kövektezőket írja ki "A kapcsolat azonosítása sikertelen" "Nincsen hálózat" "A kapcsolat korlátozott"

[ Szerkesztve ]

(#7448) papper20 válasza KillHates (#7423) üzenetére


papper20
csendes tag

Hali! Köszönöm a gyors választ!

Annyi kérdésem lenne, hogy felraktam most minden drivert már kínomban a gyári oldalról és most megszűnt ez a probléma.. Néha felszól a venti, de most normálisan megy.. pörög, de csak akkor lesz eszeveszett, amikor a crysissel játszok, ami ugye eszi a gépet. Ez így normális?

Üdv papper

papper20 felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7449) KillHates válasza sphe (#7447) üzenetére


KillHates
nagyúr

Atheros chip-es WiFi van a gépedben. Egy pár hónapja kijött egy rossz driver a neten. Sajnos a Microsoft update szerverre is felkerült és a Windows be tudja frissíteni sutyiban, de pár program (pl. driver genius) is simán lerántja ezt.
Úgy implementálódik a windows-ba, hogy hiába állítod vissza a drivert; nem akar jó lenni. Regedit-el, TC-vel és egyéb manuális módszerrel kell véres verejtékkel kigyomlálni az oprendszer adatbázisából és egy nyári drivert felrakni. Vagy Windows reinstall és eleve valami régebbi meghajtó programot felrakni.
Ha megpróbálod a gépedet egy Linux live disztribúcióval, akkor azzal hibátlanul fog menni a WiFi.

(az egyik ügyfelem a ZenBook-ját állította bele a gipszkarton falba e miatt. Mondjuk neki a pénz nem számít...)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7450) KillHates válasza papper20 (#7448) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ilyet sem hallottam még, hogy a hűtés házirendje driver függő legyen :Y
Asztali VGA kártyáknál oké, de notinál? Ott "vegetatív" módon az SM vezérlő dolga, a hűtést szabályozni, nem az instabil operációs rendszer meghajtóprogramjának. Abba bele sem merek gondolni, ha a gép "csendes" üzemmódban lefagy; de közben a perifériák meg befűtenek és a ventit nem nyomja fel a rezidens program... Lesz ott dolga a BGA-zó gépnek utána!
De az ilyennek mobileman-el csak örülünk. ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.