Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7601) Dell XPS válasza wildpig (#7600) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rosszabb lett, hogy leszedted a "gyári" energiagazdálkodást?

Üdv, Dell XPS

(#7602) wildpig válasza Dell XPS (#7601) üzenetére


wildpig
tag

azt nem tudom hogy attól lett-e rosszabb. szerintem eljött az, hogy már nem tudunk mihez nyúlni. vagy van még ötleted?

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7603) Dell XPS válasza wildpig (#7602) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ígyhogy, szinte minden 100%-on megy, nem süvít a gép, mint az állat? Nem melegszik?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7604) wildpig válasza Dell XPS (#7603) üzenetére


wildpig
tag

nem. hang nélkül jön ki az oldalán szépen lassan a HŰVÖS levegő. süvíteni csak akkor süvített amikor abban az energy managementben rányomtam a portalanításra. akkor bepörgött rendesen. egyébként meg soha nincs hangja, de nem is melegszik.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7605) Dell XPS válasza wildpig (#7604) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mára kifogytam az ötletekből, szvsz, valami fogja, ennél azért egy kicsit többet kell tudnia, gondolkozom...

Egy biztos, ezzel a processzorral mit akart a Lenovo egy ilyen gépben, rejtély...(mobilom erősebb)

Még ha türelmed, rakd újra az egészet (One Key Recovery-vel), néha szokott "csodát" tenni....hátha.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7606) wildpig válasza Dell XPS (#7605) üzenetére


wildpig
tag

:( evva'. köszönöm a fáradozásod :)

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7607) Dell XPS válasza wildpig (#7606) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! Bár semmire nem jutottunk, ha van fejlemény jelezzél.. :)

Jó éjt!

Üdv, Dell XPS

(#7608) Baland07


Baland07
csendes tag

Üdv!

Van egy HP Pavilion dv6-2006eg Entertainment Notebook egy ismerősömnek.
Egyetlen egy hibája van, hogy ha töltő be van dugva akkor kiszámíthatatlan időközönként megáll, viszont aksival tökéletesen működik.
Mivel lehet a hiba? Alaplap?

(#7609) Dell XPS válasza Baland07 (#7608) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Esélyes rá, de vizsgálat nélkül merész dolog volna egyértelműen kijelenteni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7610) Baland07 válasza Dell XPS (#7609) üzenetére


Baland07
csendes tag

Szia.

Állítólag azt mondták szervizbe hogy nem gazdaságos javítani és hogy táp IC-vel van a gond.
Ez javítható alaplap csere nélkül?
köszi a választ!

(#7611) KillHates válasza Baland07 (#7608) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amikor akkuról megy a gép, akkor csökkentett teljesítménnyel "muzsikál" tehát nem melegszik annyira, hogy lefagyjon, viszont amikor akkuról megy akkor több hőt termel a géped, így már a hűtőrendszer elöregedett hőátvezetői már nem dolgoznak rendesen. Ezeket a gap padokat kellene cserélni, újrapasztázni és a ventilátort kitisztítani mielőtt nagyobb baj lesz.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7612) Dell XPS válasza Baland07 (#7610) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nekem kicsit homályos a szervíz álláspontja, mert egy ilyen hibajelenség több lehetőséget is felvet. Nyilván ilyenkor (gondolom laikusként) teljeskörű vizsgálatot végez (adapter, csatlakozások, alaplap, tápaljzat, terhelési teszt melegedére, stb), és így hozza meg végleges megállapítását, ill. árajánlatát, elkészítési idejét.

Amennyiben megállapítható, hogy táp IC-vel van a probléma (töltésvezérlő-elektronika), akkor az adapter cseréjével orvosolható. Drágább lenne a beszerezhető adapter, mint maga a gép és ettől gazdaságtalan a javítás, vagy valami kimaradt?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7613) Dell XPS válasza Baland07 (#7610) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lemaradt: Nem lehetséges, hogy az alaplap táp-áramkör ellátására gondoltak (alaplap csere, náluk..) ??

Üdv, Dell XPS

(#7614) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Hello mindenkinek !

Kis segítséget szeretnék kérni ; DELL Inspiron N5040 notebookban hogyan kell DVD meghajtót cserélni ??
egyes gépeknél hátul egy csavar fogja a meghajtót , és oldalra kijön . Ezen nem láttam ilyen csavart , lehet hogy a hátulját le kell venni és ott lesz ??
Segítséget kérnék hogy hogyan álljak neki , mire figyeljek , próbáltam youtobe -on keresni , de nem találtam.

köszönöm szépen a segítséget és válaszokat.

üdv : Zoli

(#7615) Dell XPS válasza zolee-coul (#7614) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A billentyűzet kivétele után (alatta), már látod a csavart és ki tudod venni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7616) Baland07 válasza Dell XPS (#7613) üzenetére


Baland07
csendes tag

Szia.

nemtom mire gondolhattak, ahhoz meg nem kell az egész lapot kicserélni gondolom. Megéri kicserélni a táp áramkört, egyáltalán kitudják?

(#7617) Dell XPS válasza Baland07 (#7616) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem kell, ment pü... :)

Üdv, Dell XPS

(#7618) KillHates válasza Dell XPS (#7612) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vicc az amit néha a márkaszervizek mondanak; de mentségükre szolgáljon, hogy van egy 100-120 ezer Forintos keret amit adnak az ott dolgozó "szakembereknek" és az igazsághoz hozzátartozik, hogy egy elektromérnök (aki igazából az ilyen problémákat rendesen ki tudná deríteni) meg 400 alatt nem helyezkedik el. Ennyi pénzt viszont csak a nagyvállalatok tudnak kifizetni és ott meg inkább gyártásfejlesztésre vagy technológiai újításokra fogják be őket. Én is amikor állást kerestem, akkor nagyon komoly 104 ezer Forintot ajánlottak, és ebből kb. havi 30-40 ment volna el a bejárásra amit természetesen oldjak meg... :U
Szóval azért van az, hogy a márkaszervizesek szeretnek szuperlatívuszokban beszélni, mert igazság szerint van egy adott terméknek 3-4 típushibája amit a gyártó közöl, aztán ha valami más van, akkor meg jön a porhintés... Pedig valójában az is egyfajta típushiba, csak nem azé a típusé :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7619) henny


henny
csendes tag

Nem tudom mennyire passzol ide, de gondoltam itt is felteszem hátha..Van egy ASUS X55VD szériás laptopom 64bites win8-al és nem értem, ha fent is van hozzá a driver az asus oldaláról ehhez az op.rendszerhez akkor miért nem működik az fn+f2 billentyűkombinációra a wifi ki/be kapcsolásának lehetősége. Egyáltalán semmi nem történik és nem világít a wifi jel a laptopon sem. Ettől függetlenül pedig a wifinek nincs semmi problémája, minden rendesen működik. Mi lehet a baj ?

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#7620) KillHates válasza henny (#7619) üzenetére


KillHates
nagyúr

ATK ACPI driver fent van?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7621) henny válasza KillHates (#7620) üzenetére


henny
csendes tag

Elméletileg igen, mert ha megint telepíteni szeretném akkor azt írja már fent van.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#7622) KillHates válasza henny (#7621) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor passzolom. :B
DellXPS illetve Ravail a nagy szoftveres mágusok, de ők most

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7623) henny válasza KillHates (#7622) üzenetére


henny
csendes tag

Á, már meg is oldódott..ezt kellett telepítenem: ASUS Wireless Radio Control, azért köszi mindenkinek :)

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#7624) netzoli


netzoli
tag

Félig OFF, de a megelőzés és a hibák között szoros összefüggés van.

Tegnap az egy éves Vostro gépemen épp egy videót néztem 1080p felbontáson ([link] - ilyen bordás gumikat én még nem láttam) és feltűnt, hogy 40% terhelés mellett 80-85° a cpu hőmérséklete. Kicsit soknak találtam...

Mivel a gép garanciális, így fel is hívtam a dell support-ot és ma délután hoztak egy komplett új hűtést és a helyszínen (nálam) ki is cserélték (fél óra).

Gondoltam megosztom, mint tapasztalatot, mert sokan nem ismerik a Dell NBD (next business day) helyszíni garancia szolgáltatását.

Halkan megjegyzem, hogy a ventilátort és a bordát elég lett volna karbantartani / portalanítani. De ami egyértelműen látszódik, hogy nem vacakolnak apróságokon, hanem cselekednek.

Szóval megvagyok elégedve. Bár a srácra rá kellett szólnom, mert nem bírtam szó nélkül hagyni, hogy a régi paszta maradványokat azért rendesen takarítsa már le a cpu-ról :) Szakmai ártalom...

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7625) Dell XPS válasza netzoli (#7624) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Bárcsak mindenki így odafigyelne vagy bevezetnék, hogy évente le kellene adni karbantartásra, hogy megmaradjon a garancia (saját érdekükben is). A DELL garanciája tényleg jó és remélem az új Inspironok-hoz nem kell majd annyiszor igénybe venni...

Üdv, Dell XPS

(#7626) netzoli válasza Dell XPS (#7625) üzenetére


netzoli
tag

Azt látom, hogy egyre több Inspiron-hoz nem jár NBD, csak szervíz gar. Ez nem biztató. Az alacsonyabb árkategóriában mostanában inkább toshiba gépeket ajánlok mindenkinek.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7627) Lacces


Lacces
őstag

Hello

Kérdeznék nem Dell-eset :).
Nekem egy ASUS X52J-m van.
Hiba: Az akkumulátor kapacitás az utolsó 2 hétben folyamatosan csökken. 92%-ról már 82%-on vagyok. (lassan 3 éves). Ez mitől lehet?
Lehet csak a véletlen műve, de legalább ennyi ideje raktam fel Ubuntura a laptop energia gazdálkodási módot... eddig Ubuntut használtam, de hülyeség lenne a következő 1 hétben Windowson is csökken-e a kapacitása?

Vagy esetleg mit tehetek? :R

(#7628) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Tudtok javasolni valakit aki árul "mx" hőátvezető pasztát és megbízható?
Artic Cooling MX 4 ha jól emlékszem a nevére, ezt ajánlották többen is.

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7629) nussa5 válasza Lacces (#7627) üzenetére


nussa5
aktív tag

Gondolom az elhasználódás mértéke az amiről írtál. A kérdésedben van a válasz. Veszel bele egy új akkumulátort és megoldódik a probléma.

(#7630) Muerte válasza bull84ghia (#7628) üzenetére


Muerte
addikt

Boltból venni a legegyszerűbb.

(#7631) KillHates válasza bull84ghia (#7628) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem Hc-151-es ipari pasztám van
Az MX4-es 8.5 W/mK
A 151-es 9.6 W/mK
Ha csak egy notira kell, akkor adok szívesen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7632) Muerte válasza KillHates (#7631) üzenetére


Muerte
addikt

Én meg ezt találtam a rézlemez keresgetése közben [link] nemtom megérné-e kipróbálni :U

(#7633) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Hello!

Hétfőn du. bevittem a 2 éves DELL N5010-es notebookomat a szakszervízbe (T-Systems), mert túlmelegedett + AMD driver véletlenszerűen leállt. Garanciálisan megcsinálták csütörtökre. Azt mondták és írták a munkalapra, hogy alaplapot cseréltek. A MAC címem eléggé ugyanaz, mint régen, de ez nem biztos. a BIOS verziója most a legújabb A15-ös, a régi A09-es volt. A Service Tag-em már nem szerepel a BIOS-ban, csak "None" van helyette. Most sokkal jobban hűt, és nem melegszik túl, de van egy kis gyanúm, hogy ennyi idő alatt ők nem cseréltek benne alaplapot csak BIOS-t frissítettek. Szerintetek is hazudtak?

(#7634) jahatpersze válasza jahatpersze (#7633) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Ja most látom, hogy a wifi címe viszont biztos, hogy ugyanaz. A wifi kártya is rá van integrálva az alaplapra?

(#7635) NEMO1968 válasza jahatpersze (#7634) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Tudtommal egyik notiban sincs integrált WiFi,bár lehet hogy létezik olyan is.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7636) bull84ghia válasza KillHates (#7631) üzenetére


bull84ghia
őstag

Elfogadom de nem ingyen, ma kipucoltam a gépet és 3 helyen láttam paszta maradványokat ami inkább hasonlít gyurmára mint hőátvezető pasztára :U Így tisztítás után(portalanítás) 10 fokot csökkent a hőmérséklet, már csak 50 fok körül van netezés közben.

Muerte75:egyszerűbb lenne a legközelebbi bolt 50km van tőlem sajna :DDD

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7637) Lacces válasza nussa5 (#7629) üzenetére


Lacces
őstag

Az lehet, de nem sokszor ment akksiról, a másik meg az, hogy ilyen gyorsan esik a kapacitása? 2 hét alatt? Nekem ez gyors, hogy így hirtelen leesett 100%-ról... Azthittem, hogy ez folyamatos. Az előzőnél ez volt, ennél meg hirtelen kezd... ezért vagyok ilyen kétségbe esett :))

Az mennyire rossz vagy jó ha kiveszem az akksit a gépből? Van értelme? Ezzel lehet csökkenteni az elhasználódás mértékét?

[ Szerkesztve ]

(#7638) KillHates válasza Muerte (#7632) üzenetére


KillHates
nagyúr

Halottam róla; állítólag nagyon jó, de csak amit összerakták vele azt már nem tudod szét szedni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7639) KillHates válasza bull84ghia (#7636) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Dobj át PÜ-ben egy címet és küldök Neked.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7640) nussa5 válasza Lacces (#7637) üzenetére


nussa5
aktív tag

Itt a fórumon is nagyon sokat lehet erről a témáról olvasni. Az első notimat nagyon ritkán használtam akkuról, meg is hálálta azzal, hogy 2 év alatt már olyan szinten tönkrement, alig ment el 20 percet. Elkezdtem ilyen cikkeket olvasni a neten és a mostani gépem Asus N53SN 1,5 éves. Az akkumulátor elhasználódása 1,7%-os, amivel teljesen elégedett vagyok. Állandóan benn van a gépben, áramkimaradáskor szünetmentesként is remek. Az Asus töltési megoldása 95%-os merültségnél kezdi el tölteni a telepet. Ezt megfigyelve, én 95%-nál szépen kihúzom a hálózatról és hagyom lemerülni 10 és 20% közé. Első töltéskor hagytam addig merülni, míg nem hibárnálta magát a gép. Ez a használati mód úgy néz ki jó az akkunak, mert ismerősnek szintén Asus U50VG-s gépében már 3 éves elmúlt és még mindig a gyári telep teszi a dolgát.

(#7641) Dell XPS válasza bull84ghia (#7628) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nagyon sok helyen kapsz, nekem az MX 3 is nagyon bevált...

Üdv, Dell XPS

(#7642) Dell XPS válasza jahatpersze (#7633) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz nem, ez "tipikus" hibája a gépednek, azt hogy nem írták vissza a Service Tag-et az hanyagság. Nem tudom milyen MAC címre gondolsz (hálózati kártya), mert az érdekes lenne....A WiFi kártya nem integrált a típusban, ergo ugyanaz a "mac address"-e. Ilyen szuper javulást nem értek volna el a BIOS update-el és az természetes, hogy alaplapcserénél a legfrissebbet teszik fel.

Üdv, Dell XPS

(#7643) Dell XPS válasza bull84ghia (#7636) üzenetére


Dell XPS
veterán

"egyszerűbb lenne a legközelebbi bolt 50km van tőlem sajna"

Most folyamatában olvastam vissza, akkor KillHates "távolról" is megoldja.... :R

Üdv, Dell XPS

(#7644) bull84ghia válasza Dell XPS (#7643) üzenetére


bull84ghia
őstag

Folyamatban van ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7645) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. Egyik ismerősöm felküldte a gépét hogy csináljak vele valamit. Viszont ez meghaladja a tudásom. Adott egy Toshiba L500D laptop, amibe töltőt bedugva sem világít semmilyen led, be sem kapcsol. Mivel nekem is ilyen gépem van kipróbáltam a töltőjét az én gépemmel, azt tölti rendesen, tehát a töltő jó. Akkor mi lehet a gond? Amiket eddig olvastam már kipróbáltam (memória nélkül, HDD nélkül, stb), de semmi eredmény. Ötlet?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7646) Dell XPS válasza Sanyaman (#7645) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A Te akkumulátoroddal elindul? Akkor az eddig olvasottak alapján akku nélkül is megnézted, meg a saját adaptereddel is?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7647) Sanyaman válasza Dell XPS (#7646) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Igen, akku nélkül, saját akkummal, saját töltőmmel, az ő akksija és töltője meg működik az enyében.

(#7648) ohcard


ohcard
tag

hello!
Volna egy Dell Vostro A860-as laptop... Gazdája arra panaszkodik, hogy 10-ből egy indítás után nem működik sem a billentyűzet, sem a touchpad... Viszont a többi 9 indításnál jól működik minden...
Ez természetesen nem pontos szám adat... A lényeg, hogy néha működik, néha nem...
Ha nem működik, és újraindítja a gépet, utána pedig már minden oké...
Igyekeztem rákeresni angol fórumokon is a problémára...
Több ember is panaszkodott rá neten, nem csak Dell notebookkal, de megoldást sehol nem találtam...
Driver frissítve, WIN7 van a gépen...

(#7649) Dell XPS válasza Sanyaman (#7647) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hú...ennyire ritkán szokott meghalni az alaplap, egyszer jártam így processzorral is. Amennyiben úgy gondolod keresd meg a "notebook-labort", biztosan segíteni fog Neked.

Üdv, Dell XPS

(#7650) Dell XPS válasza ohcard (#7648) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez a gép újra telepítése után lépett fel, egér működik?

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.