Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7201) Dell XPS válasza glovasi (#7200) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mit látsz az eszközkezelőben ?

Üdv, Dell XPS

(#7202) KillHates válasza glovasi (#7200) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Feltételezem, hogy valami olyan USB-s periféria kerülhetett bele ami kicsinálta.
Ha szerencséd van, akkor csak a 4243-as vagy a 4220-as USB illesztőkapuk szálltak el. Ha kevésbé van szerencséd, akkor az ITE multikontroller vacakol, ha űber-peches vagy akkor a déli-híd kezdett el felkunkorodni az alaplapról.

Szerk: van a gépeden PCMCIA port?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7203) Cavsfan


Cavsfan
tag

Sziasztok.Van egy acer aspire 5742zg laptopom.A problémám az,hogy nem tudom működésre bírni az Fn billentyű kombinációkat.(hang,fény,stb)
Újra tettem a Win7-t,minden drivert feltettem és nem működik.Van valakinek ötlete?Megköszönném... LaunchManager Application-t is feltettem,mégsem működik.
továbbá,nem működik az ,Esc,F3-F12-ig.Vagyis csak az F1 és az F2 működik.
Van valakinek ötlete?

(#7204) KillHates válasza Cavsfan (#7203) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egyáltalán nem működnek az Funkció gombok?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7205) Dell XPS válasza Cavsfan (#7203) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem lehetséges, hogy ez még kellene: ePower Management utility?

Üdv, Dell XPS

(#7206) Cavsfan válasza Dell XPS (#7205) üzenetére


Cavsfan
tag

Kipróbáltam amit ajánlottál,azzal sem megy.Lehet rossz a billentyűzetem......

(#7207) Dell XPS válasza Cavsfan (#7206) üzenetére


Dell XPS
veterán

Újra telepítés előtt jó volt minden?

Üdv, Dell XPS

(#7208) KillHates válasza Cavsfan (#7206) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az eFramework megvolt? Anélkül egyik Acer-es program sem működik rendesen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7209) tbagi


tbagi
csendes tag

Üdv mindenki, sajnos időm nem volt végigolvasni a hozzászólásokat. Úgyhogy bocs ha olyat kérdek ami már meg lett vitatva.
A környezetemből eddig 2 laptopnak és egy táblának az a hibája hogy nincs háttérvilágítás. Egyik "magától" megjavult, volt szétszerelve inverter széthúzva windows telepítve minden alkatrész ki/be szerelve. Másik laptoppal még küzdök nem tudom mi lehet a gond, nem lehet hogy vírus? mert ma hozott szintén egy ismerősöm egy táblagépet is hogy nézzek rá mert semmi jelet nem ad. Rávilágítottam zseblámpával és lám.. működik csak nincs háttérvilágítás. Sajnos ilyen vírusról semmit nem találtam neten, de gyanús ha már 3 gép is megfordult nálam ugyanezzel a hibával, holott nem számítógép javítással foglalkozom.

(#7210) izsob


izsob
tag

Sziasztok!

Havernak egy Acer 7720zg notoija, és a kép csíkoz(színes csíkok).
Egy geforce 8600 vga van benne. 1 éves a kártya és nemrég járt le a garanciája.
A kérdés, hogy a chip ment tönkre rajta, vagy csak elég reballozni, és hogy mennyibe kerülne.

(#7211) Dell XPS válasza izsob (#7210) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Beszéljétek meg Vele, szerintem olcsón, és jól megoldódik a problémátok... :)

Üdv, Dell XPS

(#7212) Dell XPS válasza tbagi (#7209) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz, ez valami véletlen egybeesés lehet, nem hallottam ilyen vírusról. Ezek a gépek egy "környezetből" kerültek hozzád?

Üdv, Dell XPS

(#7213) izsob válasza Dell XPS (#7211) üzenetére


izsob
tag

Köszi:)

(#7214) jagyugyaerik válasza Cavsfan (#7203) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Szia!
Probáltad már azt, hogy megnézted más billentyükkel? Például más fn bill funkciós billekkel? Az lenne a legjobb, ha végig próbálnád az összes billenytűvel melyikkel reagálhat.

(#7215) tbagi válasza Dell XPS (#7212) üzenetére


tbagi
csendes tag

Hello,
nem egy helyről kerültek hozzám, egyik barátnőmé volt, másik a főbérlőmé, harmadik a családé.. sajnos most egyedül a családét nem sikerült megoldani, tabletnek elég volt egy android frissítés. viszont ha nem így van akkor hogy tudom leellenőrizni hogy az inverterrel van e a bibi vagy a háttérvilágítás mondott csődöt? kihíztam inbertert és ugyanúgy működik tovább mint inverterrel :) sötéten... nem igazán látok szakadást a kábelen, szervizbe viszont nem szeretném elvinni mert már annyit nem ér a laptop. egy régi egy magos albacomp activa echoról van szó. viszont még el lehetett rajta netezgetni.

(#7216) dud


dud
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a ma vásárolt laptomommal, egy ACER ASPIRE E1-571-el, nem tudok rá Win7 oprendszert tölteni :W

-a gép pontos típusa: Acer Aspire E1-571
-a vásárlás dátuma: 2012.12.12.
-a hiba pontos leírása: rendszertelepítést követően az operációs rendszer nem akar betöltődni, a gép idulásakor megjelennek a szokásosak: - CPU, -memória, -meghajtó információk és utána sötét képernyő bal felső sarokban villog a kurzor és ezt követően újraindul a történet, újra és újra.
Amikor [Esc] billentyűt nyomok akkor bejön a GRUB4DOS 0.4.4 ott a "Windows without Loader"-rel elindul az oprendszer és szépen fut.
-a javítás körülményei: XP SP3 feltelepítve tökéletesen fut.

Ha valaki tud valami okosat és jó tanácsot mondani akkor kérlek segítsetek :(

(#7217) wiperxxl


wiperxxl
csendes tag

Helló!
Dell 1015 bekapcsolásakor ez az üzenet fogad:
"internal hard disk drive not found
To resolve this issue, try to reseat the drive"
bios none-t ir a hdd-re.
test : no hard drive detected
Meghalt?

[ Szerkesztve ]

(#7218) KillHates válasza dud (#7216) üzenetére


KillHates
nagyúr

Keress valalmi ingyenes particionáló programot a neten, ami csinál indító médiát (pendrájv, vagy CD) és azzal indítsd el a géped. Ezzel minden partíciót törölj le a gépről (magyarán legyen teljesen üres a merevlemez) és erre próbáld majd a Windows telepítőt futtatni. Így már mennie kell.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7219) KillHates válasza wiperxxl (#7217) üzenetére


KillHates
nagyúr

Próbáld meg kivenni-berakni a HDD-t.
Ha így sem megy, akkor megdeglett; csere lesz :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7220) Cselo


Cselo
csendes tag

Sziasztok,

van egy HP 6715b notebook-om, szervíz északi híd hibát állapított meg nála...

Úgy néz ki tudok használt kiforrasztott csipet szerezni, van olyan aki ezt be tudná forrasztani nekem? Mennyiért?

PM-ben keressetek...

Köszi,

(#7221) Dell XPS válasza Cselo (#7220) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Van aki megoldja, ment privi.... :)

Üdv, Dell XPS

(#7222) Dell XPS válasza tbagi (#7215) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A régebbi gépet leellenőrizted külső monitoron? Szvsz, ott lehetséges, hogy LCD panellel lesz a probléma....

Üdv, Dell XPS

(#7223) KillHates válasza Cselo (#7220) üzenetére


KillHates
nagyúr

Éppen tegnap javítottam meg egy ilyen gépet. Ajánlom magam; megvárható, nézhető, kérdezni is lehet közben. Mindezt felár nélkül :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7224) Cselo válasza KillHates (#7223) üzenetére


Cselo
csendes tag

Kössz, PÜ ment...

(#7225) Cavsfan


Cavsfan
tag

Csináltam egy online tesztet a billentyűzeten(acer aspire 5742zg)
bejött a félelmem.A nem működő billentyűk rosszak.Kivettem a billentyűzetet,NKS-ALC0Q a tipusa.Nem tudja valaki hol találok segítséget,ami ezzel kompatibilis?

(#7226) wiperxxl válasza KillHates (#7219) üzenetére


wiperxxl
csendes tag

Próbáltam asztali gépben is , de nem is látja.
1,5 éve lett cserélve garanciába.
Szerencsére még garanciás.
Nem értem, hogy bírnak csak 1,5 évet.
Még szerencse, hogy a 3 év gari miatt vettem ilyet.
1 hónapja volt alaplapcserén.
Ez van.
Más
Van egy hp-m aminek a kijelzőjén van pár színescsík.
Ha viszont megfogom két oldalt és megcsavarom picit eltünik.
Ez valami érintkezési probléma lehet?

(#7227) Dell XPS válasza wiperxxl (#7226) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

LCD panel elektronika hiba....

Üdv, Dell XPS

(#7228) Dell XPS válasza Cavsfan (#7225) üzenetére


Dell XPS
veterán

Acer Aspire : 5410, 5410T, 5536, 5536G, 5538, 5538G, 5542, 5542G, 5552G, 5733, 5733Z, 5736Z, 5738, 5738G, 5738G, 5738ZG, 5739G, 5741, 5741G, 5742, 5742G, 5742Z, 5742ZG, 5810, 5810T, 5810TG, 5810TZ, 7540, 7540G, 7551, 7551G, 7735, 7735G, 7735Z, 7735ZG, 7736, 7736G, 7736Z, 7738, 7738G, 7740, 7740G, 7741, 7741G, 7741Z, 7741ZG, 8935, 8935G, 8940G. Acer eMachines E640G.

Közben keresem Neked.... :)

Üdv, Dell XPS

(#7229) Cavsfan


Cavsfan
tag

Köszi,esetleg egy linket is adhatsz ha van.Azért kérdezem,hogy ez a lista milyen forrásból van?

[ Szerkesztve ]

(#7230) Dell XPS válasza Cavsfan (#7229) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azért nem adtam eddig, mert súlyos 20k az ára, bontottat még nem találtam....

Üdv, Dell XPS

(#7231) Cavsfan válasza Dell XPS (#7230) üzenetére


Cavsfan
tag

OK.Köszi,rendben.

(#7232) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus x50rl laptopom, és az a gondom, hogy a töltőt nem mindig érzékeli. A töltő már javítva volt, és egy másik laptoppal tökéletesen működik, tehát az jó. A csatlakozó sem tűnik lötyögősnek, bár nem olyan merev mint a beton, de sztem nem gáz. Mi lehet a gond? Van hogy 10 szer kihúzom bedugom és semmi baja, viszont ha meg nem érzékel akkor ugyanez a szitu hogy nehézkes újra működésre bírni. Ami még fura, hogy ha kiveszem az akkut, és utána simán tápról nyomatom van hogy megjavul, és ha menet közbe berakom az akkut akkor tölti tovább amíg újra nem variálok valamit, viszont olyan is van hogy ez sem oldja meg a problémát. Tanácstalan vagyok mi okozhat ilyen hibát, és hogy lehetne orvosolni. Remélem nem alaplap gond, mert notiba az gondolom elég horror lenne. Az alaplapon a csatlakozó forrasztása elvileg jó.

Üdv: Fishor

(#7233) Dell XPS válasza Fishor (#7232) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az alaplap tápellátásért felelős áramkörénél kellene vizsgálódni, így meg kellene nézetned mindenképpen. Azóta van a problémád, hogy meg kellett javítani a hálózati adaptert?KillHates kollégával beszélj, szvsz, javítható az alaplap...

Üdv, Dell XPS

(#7234) Fishor válasza Dell XPS (#7233) üzenetére


Fishor
senior tag

AZ adapter is azért lett javítva mert a probléma fent állt, illetve mert a szálak szálasodtak az adapternél, de a probléma utána is fent állt, szóval nem az lehetett a ludas.

Üdv: Fishor

(#7235) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello van egy acer aspire 3690-es laptopom ami igen öreg már de netezésre kiváló. Kb fél éve bekapcsolás után pár percig pirosas árnyalatu volt a kép. Most viszont elment róla a háttérvilágítás. Viszont ha benyomom azt a kapcsolót ami érzékeli hogy le van csukva a fedél akkor egy pillanatra beugrik a pirosas kép. Mi lehet a gáz? Neten arra jutottam hogy a kijelző alatti inverter a ludas.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7236) Dell XPS válasza Fishor (#7234) üzenetére


Dell XPS
veterán

A leírás alapján, akkor az adapter rendben, még az akkumulátor is jónak tűnik (töltődik), jó lenne azért a tápaljzatot is leellenőrizni, de az "akku ki/be rendbe jön", az eléggé jellegzetes probléma. Szóval, marad az első verzió, "megfelelő" helyen meg kell nézetni....

Üdv, Dell XPS

(#7237) Dell XPS válasza bull84ghia (#7235) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

1, Mindenképpen meg kell nézni külső monitoron is ...

2, Inverter hibánál rávilágítva, ugyanúgy látod kijelzőn a megjelenítést.

3, Utána lehet kizárni, hogy LCD panel, vagy kábel hibával állunk szemben.

Üdv, Dell XPS

(#7238) bull84ghia válasza Dell XPS (#7237) üzenetére


bull84ghia
őstag

Bizonyos fénynél látni mindent a kijelzőn, de holnap megnézem külső monitoron is

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7239) Dell XPS válasza bull84ghia (#7238) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben látsz mindent "bizonyos" fénynél, akkor valóban sanszos az inverter hiba........engem az indukálódó "piros" jelenség zavar, de majd úgyis jelzel.... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7240) flash-


flash-
veterán

adott egy packard bell notebook

inditás után kb 5 perccel leáll majd ujraindul és a ledek villognak(hdd nélkül hiren boot cdvel bootoltam,akkor is ezt teszi,és memtestnél is tehát a memtest sem tud lefutni)
Hőmérsékletet több progival néztem rendben van.

ötlet?

még annyi hogy bekapcs után a kurzor van csak fél percig,aztán kiirja ezt,és csak ezután folytatódik a boot:

error sending error post message

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7241) bull84ghia válasza Dell XPS (#7239) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mire utalhat még a piros jelenség?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7242) Dell XPS válasza flash- (#7240) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Írtam Neked, hogy memória modul is okozhatja, ezt próbáltad esetleg manuálisan ellenőrizni? Felváltva kiszedni, esetleg slot-ként is megnézni, HDD, ODD, akku, nélkül is ugyanezt produkálja? BIOS frissítés, vagy driver csere, nem volt ezt megelőzően?

Ennyi volna elsőre, reméljük nem lesz komolyabb....

Üdv, Dell XPS

(#7243) flash- válasza Dell XPS (#7242) üzenetére


flash-
veterán

ha a programok windows alatt (Aida) 30-40 hőfokot mutatnak,akkor kizárhatom a melegedést?vagy elképzelhető hogy a progi fals értéket mutat?csak mert a hűtőventi környékén hamar kézzel érzékelhetően meleg lesz a burkolat felül alul is

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7244) KillHates válasza wiperxxl (#7226) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen. Elengedett a hidegforrasztás. Sajnos kisipari körülmények között nem javítható, tehát kuka :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7245) KillHates válasza Fishor (#7232) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mostanság kispórolják a köcsög gyártók a védődiódát a notik belső tápjából. Feltételezhetően még amikor rossz volt a tápegységed kábele, akkor zárlatos lett és ez elrontotta a belső tápvezérlő áramköröd. Ezt kellene javítani. Mivel a javításhoz szükséges alkatrészek nem kerülnek sokba, ezért a javítás ára a hiba megtalálásának az idejétől függ; 7-10 ezer körül van.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7246) KillHates válasza bull84ghia (#7235) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azért pirosas a háttérvilágításod mert elment a gáz egy része a háttérvilágító neonodból ami a TFT panelbe van építve. Sajnos ez atom mód bele van építve a TFT-be, ezért csak kompletten lehet cserélni. Ez nálam 9.600,- Ft és két tábla Milka a munkadíj.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7247) KillHates válasza flash- (#7243) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha kézzel a burkolaton keresztül kitapintható a meleg, akkor ott alsó hangon 50-60 fok van tartósan, vagy 80-90 egy rövid ideig. Valószínűleg egy alapos tisztítás-pasztázás nem ártana annak a gépnek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7248) flash- válasza KillHates (#7247) üzenetére


flash-
veterán

értem,csak azt gondoltam hogy az aida megbízhatóan mér hőfokot.ezek szerint nem mindig tudnak a programok kimonitorozni a normális hőfokot

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7249) Dell XPS válasza bull84ghia (#7241) üzenetére


Dell XPS
veterán

LCD panel problémára, ahogy a kolléga is leírta Neked..(kiemeltem 1hsz-ban), várom a visszajelzésedet.... :)

Üdv, Dell XPS

(#7250) winibá


winibá
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Packard Bell easynote mv35-204d lapos !
Nem működik a billentyűzet ,a tapipad és az usb portok sem!
Baráté ,bevallása szerint este kikapcsolta reggelre ezeket produkálta!
Azóta vinyó formázva lett! Telepíteni nem tudtam semmit!
Valami ötlet ,vagy tapasztalat?
:R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.