Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7551) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

A problémám az lenne, hogy amikor neteztem a notimon ( Acer Aspire 5536G) egyszercsak a kijelző jobb oldalán különböző színű pixelek jelentek meg random helyeken, majd másodpercek múlva kb. 3-4 cm-es csíkokban végig ilyen kockás össze-visszaság lett a kijelzőn.Kikapcsoltam, majd egy negyedóra múlva vissza, de mire bebootolt a windows, már az alábbi képen látható kép volt a kijelzőn és pár pixelnyi,pixelnyi magasságú,különböző, de szabályosan ismétlődő színű csíkok jelentek meg, majd amikor a kijelzőt lejjebb hajtottam, fekete lett az egész és a jobb oldalon kicsi kockák jelentek meg.Aztán lekapcsoltam, most mobilról írok.

Tehát a kép, amit leginkább produkál:
http://kepfeltoltes.hu/view/130105/IMG_20130105_210628_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#7552) Dell XPS válasza hentes555 (#7551) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Elsőre meg kellene nézni külső monitoron is a megjelenítést.

Üdv, Dell XPS

(#7553) hentes555 válasza Dell XPS (#7552) üzenetére


hentes555
senior tag

Értem.Hát ezt sajnos holnap tudom megtenni leghamarabb, majd írok az eredményről.
Ha nem a kijelző a probléma, akkor valószínűleg a VGA lesz ha jól gondolom, ugye?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#7554) Dell XPS válasza hentes555 (#7553) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, jól gondolod, akkor GPU-val lesz a probléma, az meg integrált (ha jól emlékszem), és akkor alaplap javítás. Amennyiben nem, akkor LCD panel csere. Nekem az utóbbi nem tetszik...

Üdv, Dell XPS

(#7555) hentes555 válasza Dell XPS (#7554) üzenetére


hentes555
senior tag

Ja igen, GPU, bocs.
Hát nem tudom, engem egy alaplap javítás kicsit jobban aggaszt, mert ha az LCD a rossz, akkor veszek bontottan egy képernyőt, ami kb. egy 10-es lenne, de az alaplap javítást nem igazán tudom, mennyibe kerülne.Egy körülbelüli árat tudsz mondani?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#7556) Dell XPS válasza hentes555 (#7555) üzenetére


Dell XPS
veterán

12k körül van a kollégánál, de ez full...KillHates

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7557) Levespuki


Levespuki
csendes tag

-típus: acer Aspire 5560G-63424G75Mnkk

-vásárlás dátuma: 2012. dec 19.

-a hiba leirása: ebben a típusban található egy integrált hd 6520as,emellett egy hd 7670es videokártya. a gond az,hogy a gép nem használja a 7670est. az eszközekzelő felismeri mindkettőt,azonban a teljesitményadatokban csak a 6520as kártya jelenik meg (ami igaz hogy írja hogy több videokártya esetében teljesitményjavulás lehet,de azt nem tudom elhinni hogy a Brotherhood minimumon szaggat a 7670esen,4 magos proci és 4 giga ram mellett.) kérdésem: ez beállítási hiba,vagy hardverikus baj van? (mert ha nem muszáj nem hívnám a szervizt) az eszközkezelő szerint (is) az illesztőprogramokkal semmi baj! és ha letiltom a 6520ast,a képernyő átvált kicsi felbontásra,abba az állapotba mielőtt rákerül az illesztőprogram.

[ Szerkesztve ]

(#7558) Dell XPS válasza Levespuki (#7557) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Catalyst Controll Centerben nézd meg a beállítási lehetőségeidet elsőre, ott lehetőséged van saját magad számára optimalizálnod a teljesítményt.

Üdv, Dell XPS

(#7559) KillHates válasza hentes555 (#7551) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Vidd ki egy órára a hidegbe és még kint próbáld meg bekapcsolni...
Valami kontakt hiba lesz...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7560) wildpig


wildpig
tag

sziasztok. a két ünnep között vásároltam egy Lenovo g585 tipusú gépezetet. windows 8 van rajta, minden megy rajta szép tisztán, kivéve a játékokat. játszhatatlanul akadozik minden. tudom, nem játékra való, de egy 8 éves san andreast azért illene szerintem ennek a konfignak elfuttatnia. a kérdésem az lenne, hogy van-e erre valami megoldás, vagy beállítás. az amd vision engine control centerben kiválasztottam a "játék" előbeállítást, de az eredmény változatlan.
konfig:
AMD E-300 2 magos, 1.6 ghz
AMD Radeon HD 6310
2 giga ram

egy ismerősöm 7 éves Acer csodája is szebben viszi a játékokat, 1 maggal, és egy ősrégi 256-os videókártyával. van valakinek valami tippje? nem akarom elhinni hogy ennyire harmatgyenge lenne ez a gép.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7561) Dell XPS válasza wildpig (#7560) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Azt gondolom, hogy nem megy teljesítmény centrikusan a GPU. Az Vision Engine Control Centerben kellene egy olyan opció, ahol "High Performance" beállítással megy a videokártya és úgy leellenőrizni.

Üdv, Dell XPS

(#7562) wildpig válasza Dell XPS (#7561) üzenetére


wildpig
tag

köszönöm hogy segíteni próbálsz :)

jó helyen keresem? ezen kívül nem igazán találtam másik teljesítménnyel kapcsolatos menüpontot. de itt meg már minden maxon van :S

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7563) Dell XPS válasza wildpig (#7562) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem települt egy program: Catalyst Control Center, amikor telepítetted az illesztőt? (Radeon)

Üdv, Dell XPS

(#7564) wildpig


wildpig
tag

illetve egy ilyet találtam még. bocsi a dupláért.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7565) wildpig


wildpig
tag

mégse lett az dupla :D

de, elviekben települt. azonban sehol nem találom. a mappájában csak különböző fájlok vannak, alkalmazás nincs.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7566) Dell XPS válasza wildpig (#7565) üzenetére


Dell XPS
veterán

Na az a baj, mert itt kizárólag a processzor optimalizálására van lehetőség, ergo GPU sehol. Szóval meg kellene nézni az előbb említett programot CCC, ahol a videokártyához állíthatod a különböző energiagazdálkodási profilokat, sémákat.

Üdv, Dell XPS

(#7567) wildpig


wildpig
tag

catalystból csak olyat találok ami már telepítve van... kereső se találja. ati catalystot meg gondolom a hajamra kenhetem.

szerk.: közben arra kezdek rájönni hogy az amd-nek csak ennyi opció van a catalystjában, és ez az amit nézegettem. de remélem tévedek.

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7568) wildpig


wildpig
tag

ebből élünk.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7569) Dell XPS válasza wildpig (#7567) üzenetére


Dell XPS
veterán

Furcsálnám, hogy az amúgy sem "acélos" CPU-ra ennyi opciót ad, a GPU-ra meg semmit? Szvsz, kellene egy kis mozgástér a videokártyának is és szerintem nem is megy rendesen, azért "laggol"...

Üdv, Dell XPS

(#7570) wildpig válasza Dell XPS (#7569) üzenetére


wildpig
tag

akkor elfelejthetem a játékokat? :((

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7571) Dell XPS válasza wildpig (#7570) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elsőre nem annyira értem......egy sima feladatkezelőben nézd meg légyszi a processzor terheltséget, amikor megy a program, természetesen külön ablakban.

Üdv, Dell XPS

(#7572) wildpig válasza Dell XPS (#7571) üzenetére


wildpig
tag

80-90% a teteje.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7573) Dell XPS válasza wildpig (#7572) üzenetére


Dell XPS
veterán

És akadozott?

Üdv, Dell XPS

(#7574) wildpig válasza Dell XPS (#7573) üzenetére


wildpig
tag

kegyetlenül.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7575) Dell XPS válasza wildpig (#7574) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valahogy a GPU-t is le kellene tesztelni, hogy miképpen "ketyeg"....

Üdv, Dell XPS

(#7576) wildpig válasza Dell XPS (#7575) üzenetére


wildpig
tag

ötlet?
nekem tök új ez az egész, eddig csak asztali gépem volt, rendes különálló videokarival.

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7577) Dell XPS válasza wildpig (#7576) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elsőre nézd meg légyszi GPU-Z-vel, hogy lássuk a kártyát....

Üdv, Dell XPS

(#7578) wildpig válasza Dell XPS (#7577) üzenetére


wildpig
tag

játék alatt 100%on pörög

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7579) Dell XPS válasza wildpig (#7578) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát amennyiben nem visszavett órajellel megy, akkor ennyi......Well, that's the end of the game! :R

Szerk: Te telepíted az OS-t, milyen verzió van fent a Catalyst-ből?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7580) wildpig válasza Dell XPS (#7579) üzenetére


wildpig
tag

a régi 128 megás videókártyám is fullon vitte. mindegy. 110ezerért azért ennél egy szikrányival többet vártam volna. köszönöm a segítséged.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7581) Dell XPS válasza wildpig (#7578) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbáljuk meg kicserélni az illesztőt...

Üdv, Dell XPS

(#7582) wildpig válasza Dell XPS (#7579) üzenetére


wildpig
tag

gyárilag van rajta egy jogtiszta win8. a legfrissebb amd catalyst van fent, ma frissítettem.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7583) wildpig válasza Dell XPS (#7581) üzenetére


wildpig
tag

nekem az is jó, csak legyen valami...

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7584) Dell XPS válasza wildpig (#7582) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én is ezen gondolkozom, amit Te is említettél, hogy ennél gyengébb kártyák is vitték a játékot......megnézek valamit, nemrég találkoztam egy esettel, amikor hasonlóképpen gyenge volt a teljesítmény.

Szerk: annyit már összeszedtem magamba (miután megnéztem a kártyát), hogy ide nem kell szabályozás...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7585) wildpig válasza Dell XPS (#7584) üzenetére


wildpig
tag

köszönöm szépen!!! várom a "fejleményeket"

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7586) Dell XPS válasza wildpig (#7585) üzenetére


Dell XPS
veterán

Addig légy szíves nézzél rá a processzorra is, hogy milyen órajelen dolgozik.....CPU-Z-vel, köszi!

Üdv, Dell XPS

(#7587) wildpig válasza Dell XPS (#7586) üzenetére


wildpig
tag

1,24ghz volt a max.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7588) Dell XPS válasza wildpig (#7587) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az mindha kevéske volna, nemde?

Üdv, Dell XPS

(#7589) wildpig válasza Dell XPS (#7588) üzenetére


wildpig
tag

1.3ghz-es procival annyira azért nem tűnik annak. bár én már elvesztettem a fonalat.
amikor a konfigomat írtam, az 1.6 az elírás volt.

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7590) Dell XPS válasza Dell XPS (#7588) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem távolítsd a programoknál a Catalyst-ot (All Ati), újraindítás után tegyünk fel egy másik illesztőt, kihagyva ezt a "csodálatos" energiagazdálkodási utility-t.

Ja...ezt idáig nem mondtad, hogy csak ennyi. Azért volt a hiányérzetem...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7591) wildpig válasza Dell XPS (#7590) üzenetére


wildpig
tag

rendben, akkor uninstall, restart, aztán jelentkezem.

az előző 1.3ghz-hez még annyit, hogy a san andreasnak az még 1 magosból is elég kéne hogy legyen...

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7592) wildpig


wildpig
tag

Lenovo energy management... uninstall ez is?

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7593) Dell XPS válasza wildpig (#7592) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt ne, mert nem fog működni a HotKey...

Üdv, Dell XPS

(#7594) wildpig


wildpig
tag

kész vagyok.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7595) Dell XPS válasza wildpig (#7594) üzenetére


Dell XPS
veterán

Már telepítetted is??? Akkor most én várom a "fejleményeket"...

Üdv, Dell XPS

(#7596) wildpig válasza Dell XPS (#7595) üzenetére


wildpig
tag

ja, azt még nem, azt hittem bedobod a tutit :D :D
keresek egy másikat.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7597) Dell XPS válasza wildpig (#7596) üzenetére


Dell XPS
veterán

Megtaláltam közben, ott az UEFI-vel, ill. az energiagazdálkodással volt a probléma. A Te esetedben UEFI kilőve (Win8), maradt a másik...

Üdv, Dell XPS

(#7598) wildpig


wildpig
tag

javult az fps, elég nagy mértékben. de még mindig nem az igazi. viszont nagy az előrelépés. valami még mindig visszahúzza.
megkockáztatom ezt az energy management uninstallt is. az meg a vinyót kapcsolja át mindig "intelligens energiatakarékos"-ra -.-" hátha...

[ Szerkesztve ]

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#7599) Dell XPS válasza wildpig (#7598) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lenovo energiagazdálkodásba belenéztél már? Ez lett volna a kővetkező ajánlatom, hogy mégiscsak szedd le!

Szerk: Hol tartunk: ~18 fps?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7600) wildpig válasza Dell XPS (#7599) üzenetére


wildpig
tag

ott tartunk, hogy már megint nagyon akad :( ennyi erővel jobban megérte volna egy 40ezres netbook..

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.