Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#7451) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok.

Gondoltam írok ide hátha valaki tudja mi lehet a hiba :)
Egy Lenovo G580 -nak a kijelző külső borítása illetve a zsanér egyik fele megsérült, de ettől még simán működött a gép. Gondoltam leszedem a borítás és rendelek valahonnan ha találok. Kiszedtem az LCD panelt és a borítást is lehámoztam, már csak a kábelek maradtak. Gondoltam addig külső monitorról használom.
Sajnos nem így történt, mert mikor el akartam indítani a gépet felpörgött minden, LED-ek világítottak és kb. 3-4 másodpercre rá leáll a gép. Természetesen képet nem produkált addig sem. Ez így számomra elég érdekes, hogy egy panel kivételétől ez történjen. :)
Esetleg valakinek valami ötlet?

Üdv.
Erik

(#7452) bull84ghia válasza Muerte (#7446) üzenetére


bull84ghia
őstag

Xbox 360-t már pasztáztam újra, ott valami noname anyagot vettem de 15-20fokkal csökkent a hőmérséklet. Gondolom ez sem különbözhet sokban. Még arra gondoltam hogy esetleg a videokártyát kicserélni valami komolyabbra. Érdemes lehet?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7453) mobileman válasza KillHates (#7450) üzenetére


mobileman
aktív tag

Bizony :DDD

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#7454) KillHates válasza Huroq (#7451) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Gondolom az akkumulátor bent volt a gépben az operáció alatt...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7455) Huroq válasza KillHates (#7454) üzenetére


Huroq
senior tag

Gondoltam erre, de nem hagytam benne.
Azóta észrevettem, hogy van kép halványan, de csak arra az időre míg le nem áll.

(#7456) KillHates válasza bull84ghia (#7452) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Xbox 360-t már pasztáztam újra, ott valami noname anyagot vettem de 15-20fokkal csökkent a hőmérséklet."

Bele sem merek gondolni mi lehetett ott előtte :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7457) KillHates válasza Huroq (#7455) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerencse!
1, Esetleg nézd meg, hogy a lecsukás-érzékelő jól működik-e...
2, A kábelek rendesen össze vannak dugva?
3, nézz bele a kijelző alaplapi csatijába és nézd meg, hogy ne legyen egy kis lábacska sem elgörbülve.
4, esetleg a csatlakozók közül egy picit nem vált le a panelról valamelyik?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7458) Muerte válasza bull84ghia (#7452) üzenetére


Muerte
addikt

Az MX4 azért még jelent pár fokot minuszban a noname-ekhez képest.A HD5400 vga bár nem ismerem de biztosan alaplapra integrált ergó nem cserélhető.

(#7459) Roláj


Roláj
csendes tag

Tiszteletem!

Egy Asus F5N A1 es laptopom van, de valami irtó idegelő amit csinál. Ha bekapcsolom a gépet szépen bejön a windows megy rajta minden akadás és pixel hibák nélkül, de ha elkezdek vele dolgozni akkor iszonyú nagy fordulatra megy a ventilátorja és egy kis idő múlva lenyomja a gépet. De ha nyugalmi állapotban van a gép (mint pl most mikor írok) akkor gyönyörű szépen halkan jár a ventilátorja, nem ingadozik a sebessége. Proci csere megtörtént, újra pasztázás is, teljes kitakarítás is (bele értve a procit, wincsit, ventilátor, hűtő bordák) Ha csak tápról üzemeltetem a gépet akkor is csinálja, ha csak aksiról akkor is, ha mind2 akkor is, ha egyik se akkor a legjobb mert nem gondolkozom azon miért kapcsol le :DD :DD :DD Valakinek még valami ötlete? Valahogy nincs kedvem hozzá elvinni és megint több 10/20/30 ezreket kihajítani az ablakon, inkább akkor a gépet hajítom ki az ablakon.

U.i.: gyári procival is, és a másik procival is ugyan ezt csinálja. Nem válogat a kis ... :DDD

(#7460) bull84ghia válasza KillHates (#7456) üzenetére


bull84ghia
őstag

Vaj;) olvastam én is ilyen városi legendákról hogy paszta helyett vajat illetve mindenféle marhaságot tettek oda. Fórumtárs által ajánlott mx4-ről jókat olvastam. Már csak arra lennék kíváncsi hogy laptopoknál hol cserélik a pasztát :cpu,gpu kívűl?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7461) Muerte válasza Roláj (#7459) üzenetére


Muerte
addikt

Hát a tünet pedig egyértelműen túlmelegedésre utal. KillHates kolléga megoldja neked biztosan picipézé ha megkéred.

[ Szerkesztve ]

(#7462) KillHates válasza Roláj (#7459) üzenetére


KillHates
nagyúr

Feltételezem, hogy nem a CPU-d melegszik, hanem az északi-híd IC amibe a GPU is bele van integrálva.
Ez is újra lett pasztázva? Ennek a hűtését kellene megnézni; a gap pad rendesen a hűtés alatt van, illetve nincsen kirepedezve.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7463) KillHates válasza Roláj (#7459) üzenetére


KillHates
nagyúr

A billentyűzet alatt középen van az MCP. (sarkára állított IC, csak a kerámia látszik a fekete maszkolás alól) Azt kellene megnéznek paszta ügyileg...

(ez egy igazi elb...ott konstrukció)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7464) Dell XPS válasza Roláj (#7459) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem tudom tesztelted-e gépet, hogy terhelésen milyen hőmérsékleti értékeken dolgozik, ill. hol kapcsol le. Valószínűsítem, hogy alaplap problémád van (hamis jelfeldolgozás), ajánlom szintén a kollégát a végleges megoldásra...

Üdv, Dell XPS

(#7465) Dell XPS válasza bull84ghia (#7452) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nyilván azért nyertél ekkorát az újrapasztázással, mert nem volt hőelvezetés, mint a mellékelt kép is ábrázolt.(vagy rosszabb) A pasztázás nem csak abban merül ki egy jobb minőségnél, hogy 3°-4° fokot nyerünk vele, hanem a tartósságában is, ugyanis egy idő után pont az ellenkezőjét tapasztalhatod, azaz inkább "szigetel", szóval érdemes egy "bevált" jobb minőséget használni..

Milyen típusú a géped: Acer?

Üdv, Dell XPS

(#7466) Dell XPS válasza sphe (#7447) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Köszi a választ! Még annyit szeretnék kérdezni, hogy esetleg más hálózatban is ezt produkálta, azaz eldobálta az smts csomagokat...

Üdv, Dell XPS

(#7467) sphe válasza KillHates (#7449) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi! Aki megtalálta ezt mint megoldást egy géniusz! Van erre vmi rövid leírásod, vagy ez saját dolog?

(#7468) KillHates válasza sphe (#7467) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nm. Windows reinstall. Ha nem megy a registry hekkelés...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7469) bull84ghia válasza Dell XPS (#7465) üzenetére


bull84ghia
őstag

Packard bell tk81
Akkor maradok az mx4-nél :R

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7470) Huroq válasza KillHates (#7457) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszi az ötleteket.
Gondolom kijelző nélkül is el kellene indulni a gépnek :)
Most szétszedtem, megnéztem, hogy minden csatlakozó a helyén van e vagy látok -e valami szembeötlő gondot, de sajnos nem.
Továbbra is fenn áll, hogy bekapcsoláskor felpörög minden, led világít kijelzőn halványan megjelenik a lenovo felirat majd pár másodpercre rá leáll a gép. Ezek szerint valami komolyabb gondja lehet :/
Vagy elviszem valami szervizbe, hogy kiötöljék mi lehet a probléma vagy nem tudom. Sajnos jelenleg nem volt betervezve szerviz.

Köszönöm még egyszer a segítséget.

Üdv.
Erik

(#7471) KillHates válasza Huroq (#7470) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én szívesen megnézem, ha gondolod...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7472) Roláj


Roláj
csendes tag

KillHates Mester!

Ahol van a csavarhúzó feje az a GPU igaz?!

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/130103/20130103116_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/130103/20130103116_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

(#7473) KillHates válasza Roláj (#7472) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bingó! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7474) Roláj


Roláj
csendes tag

Nagyon jó csak annyi paszta volt rajta mint amennyi a képen lászik :)

(#7475) KillHates válasza Roláj (#7474) üzenetére


KillHates
nagyúr

Drága dolog az, ezért csínnyán bánnak vele a gyártók. Meg különben sohasem menne tönkre a gép... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7476) Dell XPS válasza KillHates (#7473) üzenetére


Dell XPS
veterán

Te be tudtad tölteni a képeket?

Üdv, Dell XPS

(#7477) Dell XPS válasza bull84ghia (#7469) üzenetére


Dell XPS
veterán

"Már csak arra lennék kíváncsi hogy laptopoknál hol cserélik a pasztát :cpu,gpu kívűl.."?

Ezt a kérdésedet nem értettem... :F

Üdv, Dell XPS

(#7478) Dell XPS válasza Executioner (#7432) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezt találtam részedre: [link] [link]

Üdv, Dell XPS

(#7479) bull84ghia válasza Dell XPS (#7477) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ezt ugy értettem hogy plxboxban a cpu és gpu pároson van hőelvezető paszta. Laptopoknál is csak ennél a 2 alkatrésznél van amit érdemes cserélni vagy máshol is!?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7480) Dell XPS válasza bull84ghia (#7479) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs ez másképpen a laptop esetében sem, kivétel, amikor az integrált videokártya hűtését Gap-Pad-el (thermalpad) oldották meg, ill. kiegészítő hőelvezetésre használják a heatpipe-nál.

Üdv, Dell XPS

(#7481) Roláj válasza KillHates (#7475) üzenetére


Roláj
csendes tag

Nem jött össze a dolog Mester. Ugyan úgy túlforr. Esetleg tudnál nekem egy programot ajánlani amivel minden hardver hőmérsékletét tudnám figyelni?!

(#7482) Muerte válasza Roláj (#7481) üzenetére


Muerte
addikt

AIDA64 vagy HWiNFO (sensor only)

(#7483) bull84ghia válasza Dell XPS (#7480) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszönöm szépen, általában mennyi paszta szükséges egy ilyen művelethez?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7484) Dell XPS válasza bull84ghia (#7483) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kell sok.....a lényeg: hogy egyenletesen vékonyan elterüljön a hűtőfelületen (megfelelő előkészítés tisztítás után), amikor a heatpipe leszorításra kerül, és akkor se folyjon ki lehetőleg. Szóval hasonlóan, mint a konzol esetében, esetleg a youtube-on meg tudsz nézni róla egy videót, segítségképpen, mert nehéz vizualizálni ezt.

Üdv, Dell XPS

(#7485) op9 válasza op9 (#7318) üzenetére


op9
aktív tag

Sziasztok!

Bátran ajánlom KillHates kollégát, mert a linken szereplő hibát gyorsan és olcsón megjavította. :R

op9

How Bad Do You Want It?

(#7486) sphe válasza KillHates (#7468) üzenetére


sphe
senior tag

Reinstall után akkor ne is legyen win8 update? Annyi a Win Defendernek?

#7466 Dell XPS: oh, csak most, de ráleltem a kérdésedre. A választ nem tudom, de ha egyszer beviszem melólyre, érdekel az eredmény? (bár bízom addig kijavítják ezt a hibát és az új driver megoldja)

[ Szerkesztve ]

(#7487) sphe válasza KillHates (#7468) üzenetére


sphe
senior tag

A regeditet azért ismerem. Mondjuk töröljek minden ... -t tartalmazó bejegyzést?

(#7488) sphe válasza KillHates (#7449) üzenetére


sphe
senior tag

Update:
a gépem szerint a driver naprakész, de 2010-es.

(#7489) bull84ghia válasza Dell XPS (#7484) üzenetére


bull84ghia
őstag

Akkor gondolom egy 4g-os mx4 elég a művelethez. :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#7490) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Van egy ezeréves Compaq Evo N800v-m, a napokban elkezdett rosszalkodni a kijelzője: mozgatástól függetlenül lehet tőle epilepsziás rohamot kapni bekapcsolástól számított 2-3 percig (az örök feketeség és desktop hadakozik), míg végül megadja magát. Megvilágítása megmarad, tehát nem lesz matt sötét, épp csak nem látszik semmi érdemi tartalom. Külső képernyőre kiadható a képe D-Sub-bal, viszont az is vibrál folyamatosan, még ha a kép nem is megy el. Minden bekapcsoláskor reprodukálható.

Az inverter a ludas, vagy esetleg már maga az LCD panel halódik?

Üdv, előre is köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#7491) NEMO1968 válasza Goatman (#7490) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Egyik sem.
Valszeg a VGA haldoklik már.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7492) Roláj


Roláj
csendes tag

Egy Youtube videót indítottam el és a végeredményként ez látható. (2 percig ment a videó és nulláztam mindent mielőtt elindítottam a videót)

1.6 os procinál eme csodás eredmény jelentkezik a CPU résznél (97 foknál nál kapcsol le)

[ Szerkesztve ]

(#7493) Dell XPS válasza bull84ghia (#7489) üzenetére


Dell XPS
veterán

Félreértettelek, természetesen elég.... :)

Üdv, Dell XPS

(#7494) Dell XPS válasza sphe (#7486) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmi gond, az a lényeg, hogy megoldódjon a problémád.... :)

Üdv, Dell XPS

(#7495) Dell XPS válasza Goatman (#7490) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Hasonlóan a kollégával (NEMO 1968), én is a GPU-ra tippelnék a leírtak alapján...

Üdv, Dell XPS

(#7496) Dell XPS válasza Roláj (#7492) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezzel kellett volna kezdeni, tényleg elég "gázos" a teszt, mindezt mennyi idő alatt éri el?

Üdv, Dell XPS

(#7497) Roláj válasza Dell XPS (#7496) üzenetére


Roláj
csendes tag

hát tekintettel arra hogy üres járatból rakom terhelés alá, 2 perc nem kell több neki (de lehet azzal még sokat is mondtam a 2 percel)

(#7498) Goatman válasza Dell XPS (#7495) üzenetére


Goatman
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, gondolom szimpla újrapasztázás (esetleges túlmelegedés okán) már nemigen segítene, arra lenne max. házilag kapacitás. Ha beigazolódik a GPU hiba, akkor gondolom jó esetben reball, rosszban GPU chip/alaplapcsere ugye?

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#7499) Dell XPS válasza Roláj (#7497) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez majdnem olyan mindha lefelejtetted volna a heatpipe-t róla......(mondjuk azért a CPU melegedős fajta), marad az alaplap javítás a kollégánál?

Üdv, Dell XPS

(#7500) Roláj válasza Dell XPS (#7499) üzenetére


Roláj
csendes tag

Jézusom, ne riogass! Ha ez megint egy alaplap probléma lesz akkor a 10 kilós samu a megoldás. max 1 éve volt egy 100 ezer forintos chip készlet cserén ez a hulladék még egyre tuti nem viszem el.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.