Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) eastsider válasza Karima (#350) üzenetére


eastsider
nagyúr

library, index nézet, felül library filter, és metadata gomb, és tadaa :))

(#352) Kleroo válasza eastsider (#351) üzenetére


Kleroo
veterán

De király,énis köszönöm a tippet.
Nálam az 50/1.8G vezet elég magasan,majd követi a 70-200 :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#353) TayRol válasza eastsider (#329) üzenetére


TayRol
veterán

a 35-öst cseréltem a 17-50-re, nekem bevállt.

(#354) #40935168 válasza Kleroo (#352) üzenetére


#40935168
törölt tag

Megvan a GH-100 ;) Kiprobaltam ezt is a boltban. :D K jo :)

(#355) JohnyBlue válasza #40935168 (#354) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Gyere be a Klinikára és akkor megnézheted a SBH-300 amat :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#356) #40935168 válasza JohnyBlue (#355) üzenetére


#40935168
törölt tag

nem erdekel mar :D ;]
Fel 8, 8 ? :)

[ Szerkesztve ]

(#357) JohnyBlue válasza #40935168 (#356) üzenetére


JohnyBlue
őstag

23:30 ig bent vagyok ... várlak sok szeretettel :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#358) #40935168 válasza JohnyBlue (#357) üzenetére


#40935168
törölt tag

yo :)

(#359) Kleroo válasza #40935168 (#354) üzenetére


Kleroo
veterán

Király,gratula.
Akkor legközelebb már lövöldözhetünk egymásra :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#360) Real_Necro válasza #40935168 (#354) üzenetére


Real_Necro
veterán

Micsoda stukker. :D És akárhol elengeded úgy marad? Mekkora egy ilyen cumó teherbírása?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#361) flash- válasza Kleroo (#338) üzenetére


flash-
veterán

azér gondolom a Nikon 35 1.8g d3100 on se gyenge:)

amúgy a 17-50 es ugye 2.8

ez végig 2.8 as? 1.8 és 2.8 között gyakorlatilag hány lépés van ?mennyivel kell nagyobb záridő ?

képminőségbe azért gondolom a nikon 35 jobb...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#362) TayRol válasza flash- (#361) üzenetére


TayRol
veterán

egyik zoom sem veszi fel a versenyt képminőségben a fix üvegekkel.

(#363) aleister válasza flash- (#361) üzenetére


aleister
veterán

1 és 1/3 FÉ a különbség.
Igen, végig f2.8.
Indexen írta valaki, hogy a mai jobb zoomok közel fix képminőséget adnak bizonyos gyutávokon. Kb egyetértek ezzel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#364) #40935168 válasza Real_Necro (#360) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ha akarom beton, ha akarom csuklik-nyeklik. Fokozatmentesen allithato.

(#365) flash- válasza aleister (#363) üzenetére


flash-
veterán

ez a fé lépés nekem nem mindig sikerül kiszámolni de a gyakorlatban azt jelenti, hogy pl amire nekem a nikon d3100+18-105 el 35 mmen 4.5 blendén "ajánl" a gép A módban 1/15öss záridőt,akkor ugyanolyan isonál ugyanott 35 1.8 on mérne 1/50 et?

vagy pl az f2, f4.5 az nem az 1/3 as mértékegységbe tartozik bele?engem ez kavar meg...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#366) Peethy válasza flash- (#365) üzenetére


Peethy
őstag

A gépen 1/3 FÉ-lépésenként tudsz mindent állítani,

Fusd át kétszer ezt a cikket, mert az itt feltett kérdéseid 95%-át lefedi, ami le van írva benne.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#367) aira


aira
csendes tag

Sziasztok!

A héten tulajdonosa lettem egy D90-nek. Az előző tulaja felvetette a kérdést, hogy memóriakártyával hogy állok, mire mondtam, hogy valószínűleg egy Kingston C10-es lesz belőle, kedvező ára miatt illetve hozzátettem, hogy eddig a D3100-omban egy Lexar C6-os volt. Erre azt mondta, hogy a Kingston-t nem ajánlja, mert nem szereti a gép, ellenben a Lexar-ok jók. Közben meg is mutatta a kézikönyvben, hogy "A gyártó által jóváhagyott memóriakártyák"-ban felsorolt fajták között az a márka tényleg nincs felsorolva.

Elméletileg holnap megyek venni egy kártyát, úgyhogy légyszi, aki tud segíteni, írja meg, hogy valóban nem ajánlatos bele a Kingston, vagy nincs vele semmi különösebb probléma?

Előre is köszi! :)

(#368) imyourfriend válasza -Valinas- (#336) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én D90-emen tökéletesen működött, ha tehetem veszek egy másikat majd belőle mert el kellett adjam anyagiak miatt. 17-50 akkor értelmesebb beruházás ha nem csak 35-ön használod. :) És megfelelően működik, "jó" a vázadon. :DDD

(#369) Peethy válasza aira (#367) üzenetére


Peethy
őstag

Kingstonnal tényleg hallani pár problémás esetet, én Sandiskeket használok, eddig megérték a felárat, megbízhatóak és jók. Itt már tényleg nincsenek nagy különbségek, szóval szerintem érdemes rádobni még valamennyit az ajánlott kártyákra.. :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#370) gyurma01 válasza aira (#367) üzenetére


gyurma01
tag

Grat a géphez. :C
Sandisk-eket használok, soha nem volt gond velük.
Tényleg ne ezen spórolj, mert az az igazi méreg, ha esetleg elszáll egy kirándulás-utazás stb. a kártya miatt. :K

(#371) eastsider válasza aira (#367) üzenetére


eastsider
nagyúr

ajánlott a sandisk!
nekem voltak gondjaim kingstonnal nikon vázon

(#372) Kleroo válasza aira (#367) üzenetére


Kleroo
veterán

Ez a Kingston-effekt létezik sajnos.
Cimborámnak egy jó kis 8gigás Kingstonja van a drágább ligából. Egyszer már az ő D60-ában is fityiszt mutatott.(1 alkalommal ami előtt többezer kép ment már rá,és amióta szintén többezer ment már rá)
Majd most a D90-em is az egyik kártyaberakásnál anyázott rá(előtte és utána azóta sem).
Ha biztosra akarsz menni,akkor Sandisk/Lexar.
(ehhez képest nekem még mindig ks CF van a D700ban,ami volt hozzá :D)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#373) Graphy válasza aira (#367) üzenetére


Graphy
aktív tag

A Kingstont én sem ajánlanom. Nekem Nikonnál, Panasonicnál is problémám volt vele. :(
...igaz egy barátom a Canonján azt használja évek óta...az is igaz, hogy CF.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#374) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Makróobik közül ami már tud 1:1 leképzést melyiket ajánlanátok 100 alatt?

Illetve kicsit off de ezekről tudtok valamit?:

-Vanguard 2GO 32
- Vanguard KINRAY Lite 32B

Mert nem sokkal drágábbak a kinézett BiiN 47-nél de ha nem muszáj nem adok ki annyival sem többet...

Köszönet! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#375) imyourfriend válasza freelanced (#374) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] állványos topic.

(#376) gyurma01 válasza freelanced (#374) üzenetére


gyurma01
tag

A Biin 47 olcsóbb, régebbi modell, a 2go32 újabb modell masszívabb anyagból erősebb talprésszel esőköpennyel. kb. egyforma méretűek, nem túl nagy belsővel. Múltkor az artwork-ben megnéztem, mindkettőt. A 2go32 drágább és kicsit masszívabb egy fokkal jobb, de mindkettő jó. Nézd meg, hogy melyik a szimpibb. A Kinray-t most néztem képről, nem tűnik annyira stabilnak(masszívnak) mint a 2go32. :)

imyourfriend: állványos topic? :Y Ezek hátizsákok :DD

[ Szerkesztve ]

(#377) aira


aira
csendes tag

Hű, hát nagyon szépen köszönöm ezt a sok választ! :))

Akkor el van döntve, Sandisk lesz (azt nem írtam előzőleg, de a Lexar-ommal kb. két alkalommal is pár képem elszállt, de mivel nem vagyok a memkártyákban szakértő (igazából sose olvastam utánuk különösképpen), gondoltam ez talán még belefér, már ha beszélhetünk ilyesmiről, de most a topikban utánaolvasva nem is olyan elnézendő probléma)!

Még egyszer köszi mindenkinek! :)

(#378) A Zéé válasza imyourfriend (#375) üzenetére


A Zéé
addikt

mér' akarod szegényt az állványos topicba küldeni, ha táskát keres? :)
Inkább akkor táskás topic, de szerintem elfér itt is a kérdése.

Just a simple Lineman...

(#379) Peethy válasza A Zéé (#378) üzenetére


Peethy
őstag

Persze hogy elfér, van külön objektíves topik is, de ha minden obis hszt törölnénk, akkor be is csukhatnánk a topikot :D 1 hétig csak a Tami 24-70-en ment a diskurzus, khmm :D :P

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#380) Real_Necro válasza imyourfriend (#375) üzenetére


Real_Necro
veterán

epic fail :C

És persze a hibás topicban a 2006-os post van linkelve. :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#381) imyourfriend válasza Real_Necro (#380) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egy kattintás a topic végére küldi. ;) Azt hittem állványról van szó, nem vagyok valami kipihent.

(#382) A Zéé válasza imyourfriend (#381) üzenetére


A Zéé
addikt

"Azt hittem..."

Tipikus példa arra, amit már többen többször mondtak neked, hogy nem kell mindig mindenhez hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#383) gyurma01 válasza A Zéé (#382) üzenetére


gyurma01
tag

Szegény imyour, ez magas labda volt

(#384) imyourfriend válasza A Zéé (#382) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem mintha mindenhez hozzászólnék, de remélem kiélvezted minden pillanatát a hozzászólásodnak. ;)

(#385) Freddy76 válasza imyourfriend (#384) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne hagyd abba. Amióta elkezdtek szakmázni, csak miattad olvasom a fórumot.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#386) Karima válasza eastsider (#351) üzenetére


Karima
őstag

Kösz Mester! :)

(#387) TeeJay válasza aira (#377) üzenetére


TeeJay
félisten

ha a Sandisk viszont drága lenne érdemes megnézni a Samsung SDHC Pro sorozatát is
bizony elég jó áron mennek 10év garanciával és bődületes írási sebességgel
32gigás példány 40MB körül tolja az írást --> [link]
ez garantáltan nem fogja vissza még a D7100-at sem
Sandisk-ból is sajnos csak a legnagyobb Extreme 90MB/sec kártya az ami tényleg nagyon gyors, a sima Extreme meg Ultra átlagos

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#388) Real_Necro válasza TeeJay (#387) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért átlagosnak nem mondanám, D90 meg ki sem használja. Nekem pl Extreme HD Video van, bőven elegendő. Szerintem még videónál sincs szükség 90MB/s sebességre D7k1 esetében, a 30-45MB/s bőven elég.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#389) spanyoll válasza Freddy76 (#385) üzenetére


spanyoll
addikt

Téged se lehet kiismerni... Nem szakma ment a minap amikor nyílt az új topic, rá is ripakodtál a népekre, hogy jaj nemár sok az off, jajjjj. Most meg a szakma a bajod? Mivan veled, iszol te rendesen? :U

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#390) flash- válasza Peethy (#366) üzenetére


flash-
veterán

értem én ,de ha van 1/3 ami részletesebb,miért használják inkább a standard sorozatot?egyrészt nem olyan pontos, másrészt nincs benne az 1.8 így már nehezebb számolgatni...

de mindegy,leírtam sorba hogy milyen rekesz értékek vannak (nem mindet)a gépbemben gondolom az az 1/3 al ekvivalens

rekesz:

1.3 1.6 1/2 2.5 3 4 5 6 8 10 13 15 20 25 30 40 50 60 80 100 125 160 200 250 320 400 500 640 800 1000 1250

blende:

0.7 0.8 0.9 1.0 1.1 1.2 1.4 1.6 1.8 2 2.2 2.5 2.8 3.2 3.5 4 4.5 5.0 5.6 6.3 7.1 8 9 10 11 13 14 16 18 20 22

ez a kettő sorozat van egymással arányban ugye?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#391) Santiagain válasza flash- (#390) üzenetére


Santiagain
senior tag

Az első inkább záridőnek tűnik. A rekesz és a blende ua.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#392) gab.m válasza flash- (#390) üzenetére


gab.m
senior tag

Hujjujjujj.
Amit te rekesznek írtál, az a záridó.
Amúgymeg a rekesz=blende.
Ne kavard a szezont.... a szezonnal.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#393) flash- válasza Santiagain (#391) üzenetére


flash-
veterán

bocsi elirtam és már nem tudtam módosítani mert kifutottam az időből meg hát így 11 körül már nem fog ugy az agyam,persze a felső a záridő amit kiirtam a gépből, a második a blende(rekesz)..
nyugi téleg képbe vagyok a fogalmakkal:)

áá most már nem mosom le magamról:)

de itt a kérdés az lenne hogy ez a két lista között van 1:1 arány ugye?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#394) gab.m válasza flash- (#393) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem tudom, hogy nálad az 1:1 arány mit jelent... de példa:
1/60 záridő f4.0 blende = 1/15 záridó f8 blende

A lényeg: a záridő feleződik/duplájára nő. Ha egy teljes fényértékkel akarod sötétebbre venni az expozíciót, akkor pl. 1/1000-ről 1/2000-re állítasz. A blendét gyök kettővel lehet számolni, klasszikusan így megy a sor: 1.4 - 2.0 - 2.8 - 4.0 stb... Szóval gyökkettővel szorozni/osztani. Ez annak megfelelő változás mint a záridő megfelezésének/duplázásának

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#395) Peethy válasza flash- (#393) üzenetére


Peethy
őstag

Mondom, olvasd el a cikket, meg pár alapdolgot. Nincsen semmilyen arány, lehetne 1/322s is a záridő, vagy 13,925s is. Nyilván azért lett ennyi, mert így egyszerűbb. A lényeg, hogy alapvetően 3 dolog határozza meg, hogy adott fényviszonyok között mit fogsz látni a képen: záridő, rekesz, érzékenység. Ha a három értéket rögzíted, vagy az egyiket arányosan kompenzálod a másikkal (pl. 1FÉ-vel szűkebb rekesz mellett kétszeres záridőt használsz), akkor kapsz azonos expozíciót.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#396) flash- válasza gab.m (#394) üzenetére


flash-
veterán

jó akkor jól gondoltam...

az kavart be ahogy amit néztem listát először abban nem volt f1.8 ,aztán eszembe jutott ez a wikipedia oldal

hidd el 20 ezer expó után értem hogy 3 dolog határozza meg értem hogy mi mi, csak hirtelen bezavart hogy van több fajta 1/3 1/2 stb.. lépésköz,rosszat hasonlitottam össze rosszal és ezért volt nekem kis gubanc,de már beugrott hogy mit néztem félre.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#397) crey válasza Real_Necro (#388) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Abszolút felesleges... Profi ENG kamerák használnak class6-os kártyákat 35 Mbit/s rögzítésekre. A 45 MB/s-os írás/olvasás meg még sok is...

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#398) TeeJay válasza Real_Necro (#388) üzenetére


TeeJay
félisten

nézd inkább úgy hogy a Sandisk Ultra 30MB/sec sajnos nem hozza a 30MB-ot írásban és drágább mint a Samsung SDHC Pro ami meg karcolja a 40MB-ot tesztben, olvasásban meg 80körül van
sajnos a Sandiskból is csak a legkomolyabb Extreme SDHC és SDXC kártyák azok amik tényleg gyorsak
az viszont veszett drága.

szóval ha már a Samsungra úgyis 10év gari van és gyorsabb mint egy Sandisk Ultra 30 akkor miért ne lehetne bepróbálni azt is? oké egy D90 nem fog rá gyorsabban írni, videóhoz meg pláne felesleges
de mondjuk egy 32gigás kártyánál ha van USB3 olvasód ott biza komoly lehet 80MB körül felpattintani gépre a RAW fájlokat :D
főleg a D7100-nál ami veszett nagy fájlméretekkel operál

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#399) TeeJay válasza TeeJay (#398) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy látom a Sandisk az Ultra kártyáknál már inkább a C10-et teljesíti és nem a 30MB/sec értéket ami rá van írva... youtube-on néztem pár videót egyik méretben sem volt 15MB felett az írási sebesség
akkor az a Samsung SDHC Pro 32GB közel 40MB-os írással elég príma :R

és oké tudom hogy a Sandisk az mekkora etalon nekem is az van de nekem még 8GB-os Ultra II amin a 15MB-os írás kb. teljesül is, olvasásban meg 20-22MB körül tolja mert annyit tud a laptop USB2-es kártyaolvasója viszont az én kártyám még csak C4-es, szóval azt bőségesen túlteljesíti, az új kártyákon a C10-et meg nem igazán :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#400) #40935168


#40935168
törölt tag

Uncsi. Nincs valami nagy kártyás topic ? ;] ;)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.