Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) *Ropi* válasza crey (#600) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért olvassátok is el, ne csak a hossza miatt lájkoljátok! ;] :P ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#602) crey válasza *Ropi* (#601) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ne aggódj! Végig olvastam, és igen, egyetértek veled, az SB-910 valóban jobb választás mint az 580 EX II ;] :P :DDD

De tényleg köszi, vakuból csont hülye vagyok.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#603) *Ropi* válasza crey (#602) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...Egyetértek veled, az SB-910 valóban jobb választás mint az 580 EX II ;] :P :DDD"

Nikon vázon mindenképpen, Canonon már nem annyira. :))

Chuck Norris megoldaná :P - crey

[ Módosította: crey ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#604) atok666 válasza *Ropi* (#595) üzenetére


atok666
őstag

Uff, restecp :D

Atok

(#605) Kleroo válasza *Ropi* (#598) üzenetére


Kleroo
veterán

Így már világos. :)
És egyébként javarészt, a meló forgatagában hogyan használod fel őket? Van egy jól bevált kompakt kis szoftbox-szerűséged mindre,és pici állványkákkal elhelyezed,vagy van mindhez 4 nagy állvány,4 komoly ernyővel/terelővel. Szóval tipikus napi darálás közben miket használsz?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#606) Deadzone41 válasza *Ropi* (#595) üzenetére


Deadzone41
őstag

melyik dslr-ben van ilyen elektromos zár? :F ezt kb csak a mobiltelefonokban használják tudtommal.
a kisfilmnél nagyobb formátum inkább az itthoni pénztárcának elrugaszkodott világ. legalábbis a mai digitális korban, még a filmesben elég hétköznapi dolog volt, úgyhogy a központi zárat szerintem nem árt beletenni a felsorolásba, ha már a szenzorkiolvasásoat belevetted.

a vakuk villanási idejéhez hozzá tenném még, hogy a megadott számok csak a teljes teljesítményre vonatkoznak, ha csökken a teljesítmény, csökken a villanási idő. tehát ha leszabályozunk egy vakut kisebb teljesítményre, akkor nem a fényerejük csökken, hanem a villanási idejük rövidül.

műteremben csak akkor lényeges a záridő, meg az elmosódás, ha folyamatos fényt használunk.
a vakuk fényerejét még mindig nem tudod a záridővel szabályozni, tehát csak a környezeti, vagy a mesterséges folyamatos fények erejébe szól bele, így műtermi fotózásnál irreleváns.

(#607) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Kaptam 1 csere ajánlatot a
18-55vr-re.
Ezt:
Nikon Nikkor 28-100 3.5-5.6 G
Ez milyen obi? Mire használható?
K:

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#608) Karima válasza Deadzone41 (#606) üzenetére


Karima
őstag

Én úgy tudom, hogy a d40-ben is ilyen elektromos zár van/volt. Ezért is szerettem az 1/500-as szinkronidejét:)

(#609) Deadzone41 válasza Krisz79 (#607) üzenetére


Deadzone41
őstag

tippre valami régi kisfilmes kitobi. crop-os vázon semmi értelme, főleg ha nincs a vázban af motor. ne cseréld le.

(#610) Krisz79 válasza Deadzone41 (#609) üzenetére


Krisz79
őstag

Úgy lesz,nem cserélem le.
Köszi szépen.
K.
;)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#611) Fandango válasza *Ropi* (#595) üzenetére


Fandango
veterán

Nagyon hasznos es tanulsagos leiras, koszonjuk. Ilyeneket szivesen olvasok, nem baj, hogy ilyen hosszu. :R

(#612) #40935168 válasza *Ropi* (#601) üzenetére


#40935168
törölt tag

:C Códálatossz, végre tudok úgy is fórumozni, hogy olvasok, nem írok :DDD :))

(#613) akela91


akela91
addikt

Elkezdtem vadászni tamron 90mm -es macro obira (motoros verzióra), és ehhez szeretnék valami jó kis softboxot rendszervakura ebayről.

Gányoltam én már magamnak fényterelőt, de szerintem ehhez nem lenne jó. A pentacon 29mm obinál fordítva felrakva a munkatávom pár cm volt. Mivel én még csak fordítva/közgyűrűvel macroztam, fogalmam sincs, hogy mekkorára nő a munkatáv a fent említett Tamron 90mm-es obinál 1:1 leképezésnél.

Erre várom a választ, és innen már lesz fogalmam, milyen softbox után érdemes néznem.

m3ss: Te milyet is használsz?

[ Szerkesztve ]

(#614) Larry303 válasza *Ropi* (#595) üzenetére


Larry303
addikt

ezeket remélem a dzsinn kigyűjti, és linkeli a vakus topic első postjába :)
btw :R

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#615) crey válasza Larry303 (#614) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ha szerkeszt belőle valaki egy valódi 1. hozzászólást (azaz ami akár alapjairól elmagyarázza a vakuk közötti különbséget), akkor igen.

Az első hozzászólás nem kifejezetten tudástár, hanem egy topic összefoglaló, a legsűrűbben felmerülő kérdéseket szoktuk oda írni/megválaszolni. :)

Azaz olyanokat is, hogy van-e ajánlott márka? X-Y vázhoz melyik vakut ajánljátok? Mire kell figyelni vaku vásárlásánál? Hadd ne soroljam. :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#616) aleister válasza *Ropi* (#595) üzenetére


aleister
veterán

Ugyanezt írtam le, csak kevesebb sallanggal. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#617) m3ss válasza akela91 (#613) üzenetére


m3ss
veterán

sztem ha max 1:1-ig mesz le rakhatod a vazra is a vakut softboxal, nem nagyon fog bezavarni a lencse, nem leszel annyira kozel...en 17x15 cm-es softboxot vettem, egy biztos, ilyet ne vegyel. tul kemeny, eros a fenye es valszeg a merete is tul kicsi. raktam bele egy a4-es lapot, igy sem tetszik, majd probalkozok meg vmi textillel. de sztem rendelni fogok egy masikat, kicsit nagyobbat. hazi softboxom kepe 5x jobb volt...
forceberg is rendelt ha jol emlekszem vmilyet, engem is erdekelne mit tapasztalt...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#618) flash- válasza #40935168 (#593) üzenetére


flash-
veterán

"Én ACR-ben szoktam főbb színenként korrigálni, wb, aztán hue, saturation.. a vöröset a szenzor (nálam) kevésbé komálja, magas iso-n hajlamos túlszaturálni, míg a kék-zöld simán még növelhető. Ezekkel eljátszva elég jót lehet menteni a képből és még ki is néz valahogy."

Én lightromm 4.2őt használok, gondolom elvileg nem rosszabb mint az acr

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#619) akela91 válasza m3ss (#617) üzenetére


akela91
addikt

Köszi a tapasztalatokat. :) Tamronnal max 1:1-ig megyek le ugyebár, de most, hogy mondod, van közgyűrűm is, azzal még le fogok tudni menni minimum 2:1-re szerintem, de most azt hagyjuk. Erre voltam kíváncsi, hogy simán felrakva rendszervakut, és arra a boxot, elegendő lesz-e a munkatáv, hogy ne takarja ki az obi a vaku fényét. Érdekelne, milyet nézel majd ki.

(#620) #40935168 válasza flash- (#618) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sztem ugyanaz a motor van mögötte, Adobe mindkettő. Nem hiszem, hogy külön raw feldolgozó algoritmust kapott volna a Lightroom.

(#621) *Ropi* válasza Kleroo (#605) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem állványon van éppen, akkor van többféle csipeszes rögzítőm amivel faágra, ajtószárnyra, stb. lehet rögzíteni a vakut. Egyébként 40x40 cm-es, összehajtható mobil softboxaim vannak, szép fényük van. Vagy keresek valami visszaverő és szóró felületet, vagy csak úgy natúrban odadurrantok. :D

(#606) Deadzone41: Pl. Nikon D40, D50, ha jól emlékszem...

(#612) Eperkutyus: Azért ne kezdjünk el versenyezni! ;) :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#622) #40935168 válasza *Ropi* (#621) üzenetére


#40935168
törölt tag

:DDD

Féloff: tessék tőtikélni a fotóstalis motyót és terjeszteni az igét a sötét oldalon is.. ;] :DDD ;)

(#623) aleister válasza *Ropi* (#621) üzenetére


aleister
veterán

Nekem ilyen van.
A probléma az, hogy kitakarja a vaku AF segédfényét. Ezért szajkózom, hogy szükséges lenne a vázakon beállíthatóvá tenni, hogy a váz vagy a vaku AF assist lightja működjön.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#624) #40935168 válasza aleister (#623) üzenetére


#40935168
törölt tag

El kell tartani a vakut a váztól.

(#625) akela91 válasza aleister (#623) üzenetére


akela91
addikt

Elég nevetséges áron mennek ezek. Érdemes lenne szerintetek beruházni egy ilyenre? 1200FT :U Vagy Ez 1700Ft.

[ Szerkesztve ]

(#626) m3ss válasza akela91 (#625) üzenetére


m3ss
veterán

nekem pont ilyen van, mint az elso, csak ugye 17x15. sztem mas fajtat vegyel :D az a tepozar is amivel fel lehet rakni a vakura...olyan szuk, majd letorom a 468 fejet mire raeroltetem, pedig nem egy nagy meret vaku...
es majd szamolj be ha megjott hogy milyen :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#627) aleister válasza #40935168 (#624) üzenetére


aleister
veterán

Vagy inkább le kéne fw szinten progizni. :U

(#625) akela91:
Igen, nem kerülnek valami sokba. A lényeg a méret. Minél nagyobb a szofbox mérete, annál jobban lágyítja a fényt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#628) akela91 válasza m3ss (#626) üzenetére


akela91
addikt

Akkor az én YN565EX vakumra meg főleg nem bírnám ráerőltetni. :S Ez már vaskosabb darab. Fogalmam sincs milyet vegyek akkor. Bár ennél pont ajánlják, és nem néz ki vastagabbnak a tépőzár része... Valami kell pedig, tárgyfotóztam picit barátnőmnek ékszereket, kézzel, lapokkal próbáltam lágyítani fényeket, de nem túl kényelmes, az eredmény így is sokkal jobb lett mint direktbe :D

[ Szerkesztve ]

(#629) m3ss válasza akela91 (#628) üzenetére


m3ss
veterán

ugyanez a winotar szoveg van az enyemen is :N csak mas szogbol van fotozva, meg belulrol nem mutatjak, de sztem ez is ugyanaz. persze lehet ezen hosszabb a tepozar...
amugy meking studio-nal lattam olyan 20x30-ast, amiben belul van megegy "diffuzor lap"...en azon gondolkozok. bar lehet ezek a winotarok is jok, csak a 17x15 a tul kicsi...kerdes 20x30 mennyire lesz utban neha...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#630) gyurma01 válasza aleister (#623) üzenetére


gyurma01
tag

Ez lehet, hogy segítene:
[link] :K

És már ki sem takarja :D

[ Szerkesztve ]

(#631) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, amatőr fotósnak (első dslr gépe) D3100-ra milyen vakut ajánlanátok? Főleg családi események fotózására.

(#632) akela91 válasza Khelben (#631) üzenetére


akela91
addikt

YONGNUO 46* vagy 56* bőven jó :) (ebayről sokan rendeltünk)

[ Szerkesztve ]

(#633) akela91


akela91
addikt

Na megrendeltem egy jobb féle softboxot. [link]
Majd jövök az értékeléssel pár hét múlva.

(#634) gyurma01 válasza akela91 (#633) üzenetére


gyurma01
tag

Kiváncsi vagyok ez milyen lesz. Nekem 60x60cm-es van, az egész jó.

(#635) akela91 válasza gyurma01 (#634) üzenetére


akela91
addikt

Na akkorával kimenni hasalni a természetbe külön öröm lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#636) gyurma01 válasza akela91 (#635) üzenetére


gyurma01
tag

Ja, hát igen, oda nem való :(

(#637) Karima válasza gyurma01 (#634) üzenetére


Karima
őstag

Tudsz mutatni olyan softbox-al készült képeket? Érdekelne, hogy egy embert mennyire világít be normál távolságon (1-2m). Válltól? Deréktól?

(#638) gyurma01 válasza Karima (#637) üzenetére


gyurma01
tag

Ma nem vagyok otthon, holnap este keresek és küldök mail-ben. Mell portréra és arcra jó. Derékra határeset.

(#639) *Ropi* válasza aleister (#623) üzenetére


*Ropi*
félisten

Emlékszem: mondtam több embernek is amikor írták, hogy ilyet vennének, hogy erre figyeljenek. :U Lehet kapni egyébként olyat (pl. Lumiquest), amelyiknek az alja háromszög alakban be van vágva és el tud menni alatta a vaku segédfénye. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#640) Karima válasza gyurma01 (#638) üzenetére


Karima
őstag

Egész alakra meg felejtős, mi? Arra inkább a fehér áteresztő ernyő? (Illetve tudom, még a 4x ekkora softbox, vagy octabox is jó lenne, csak azom nincs:)) A 60x60-as softboxom már megvan egy éve, de még nem volt alkalmam kipróbálni:)))

...ja de! Most jutott eszembe, hogy ezt az egy sorozatot a 60x60-as softbox-al csináltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#641) gyurma01 válasza Karima (#640) üzenetére


gyurma01
tag

Szerintem egész alakra nem jó, mert nagyon szűk hozzá. Egész alakhoz vettem egy 120-as oktoboxot studióvakuval, de egymagában az is necces, kell hozzá derítés. Egy éve megvan a 60x60-as és nem használtad? Akkor nem is nagyon kell :D
Scott Kelby használt valamelyik könyvében 60x60-as kültéri fotóhoz.

Nagyon tetszenek a képek. Miért nem használod?

[ Szerkesztve ]

(#642) Karima válasza gyurma01 (#641) üzenetére


Karima
őstag

Használnám én, csak a modellszerzessel vagyok gondban.

(#643) cool13 válasza akela91 (#633) üzenetére


cool13
őstag

Azt hiszem ugyan ezt vettem én is. Ezt vettem.
Az enyémen akkora a tépőzár, hogy majdnem kétszer körbe tudná érni a vakut. Mindkét fényterelőt picit passzentosra méretezték, de összességében megérte a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#644) TeeJay válasza akela91 (#625) üzenetére


TeeJay
félisten

ezek az olcsó vakura rakható softbox-ok mennyire jók?
nekem egy SB-900 van és elgondolkodtam hogy én is beszereznék egyet a hölgyek fotózásához! a vakut úgyis mindig a vázon használom, általában diffúzorkupakkal vagy a plafon felé fordítva és kihúzott derítőlappal
megpróbálnám hogy mit lehet alkotni ezzel, mennyivel lennének lágyabbak szebbek a fények.
nagyon leveszi a fényerőt vagy nem vészes?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#645) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Ma vettem egy D7000-est és vissza is vittem! :O :W
A vele készített képek középső egy harmadában volt egy szép nagy fixen piros pixel!
Azt hittem, ebben a kategóriában már letesztelik mielőtt a boltok polcaira kerül!? :F

Tehát ismét gépet keresek! :(

Kérdés azoknak akiknek D7000-esük van:
A memkarit a tartójából, csak ki kell tépni, vagy ennél is úgy kéne/kellett volna működnie, hogy nyom rajta az ember egy picit és a foglalat kiveti magából? Mert ez nem csinálta!
És az is fura volt, hogy volt hozzá külön lengyel és eu-s gari papír is és a nagy könyve (leírás) is lengyel volt. Az egész dobozban egyetlen egy olyan papírfecni sem volt ami magyar szót tartalmazott volna, pedig adtak hozzá rendes papírt. :U :F

Eladó cuccaim: -

(#646) TayRol válasza Kvazár (#645) üzenetére


TayRol
veterán

Hol vetted?

(#647) Real_Necro válasza Kvazár (#645) üzenetére


Real_Necro
veterán

Manapság minden normális cucc már olyan, hogy a memkari kivételéhez be kell nyomnod és rugósan kiadja. Ha nem így működött, akkor hibás volt.
Ez a lengyel garpapíros dolog fura. Gondolom akkor csak 1 év bolti gari volt rá. Érdemes lenne normális helyről beszerezni újan, mint Optiform, Artwork stb... ahol megadják a 3 év garit normális magyarországi garlevéllel. :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#648) TeeJay válasza Karima (#640) üzenetére


TeeJay
félisten

a 20x30-as vakura rakható akkor kicsi lenne portré állásban egész alakos kép fotózására?
18-105VR + D90 + SB-900 kombinációra próbálnám ki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#649) Gulyopapa válasza Kvazár (#645) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ez szopás ...

(#650) flash- válasza akela91 (#632) üzenetére


flash-
veterán

ez a YONGNUO YN460 YN-460 miben gyengébb mint egy nikon vaku?
kb hány méter a hatótávolsága iso800on?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.