Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) sajp63


sajp63
tag

Sziasztok.
Az alabbi 2 obi kozul melyiket ajanljatok es miert, tapasztalatok?
1. AF-S 55-200mm f4-5.6G IF-ED DX VR
2. AF-S 55-300mm f4.5-5.6G ED DX VR
Koszonom

(#802) gyurma01 válasza dabgergo (#769) üzenetére


gyurma01
tag

Ez a bolt mennyire biztos?
Holnap felhívom őket.

(#803) dabgergo válasza gyurma01 (#802) üzenetére


dabgergo
őstag

Nem tom, laptopot vettem náluk eddig csak. Elég nagy forgalmat lebonyolító, korrekt boltnak tűnt. Kérdezetem ebben a topicban h valaki vásárolt-e már ott Nikon vázat, de nem válaszolt senki szal gondolom nem.
Továbbra sem értem h miért 50e-el olcsóbb mint máshol, de úgy tűnik h minden mégis rendben van, a garancia is gyári 3 év (elvileg - erre mindenképpen rá kéne kérdezni) illetve adnak normális áfás számlát is.
Ha beszéltél velük légyszi majd számolj be róla, akár PÜ-ben, mert pár hét múlva én is itt vennék, ha minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#804) Throme válasza sajp63 (#801) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Ha nem kell a 300 mm annyira akkor az 55-200 VR jó választás.
A bajonettje műanyag ugyan, és az építési minőség gyengébbnek tűnhet, de nincs ezekkel semmi gond.
Kisebb, könnyebb, olcsóbb.
Képminőségre talán picit jobb az 55-200 VR.
Én az slrgear.com-ot szoktam olvasgatni.
Itt mindkét obi tesztjét megtalálod.
Összehasonlíthatod a blure indexüket is különböző fókusztávon és rekeszértéken.

(#805) *Ropi* válasza L4mie (#797) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már megvan a második árának is majdnem a fele a mostani hétvégéről... :P ;) :))

(#799) zool1: Hja, csóró magyar eskifotós vagyok.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#806) akela91 válasza gyurma01 (#802) üzenetére


akela91
addikt

Maximálisan. Asztali PC-m minden alkatrésze innen van. Van garifutár, ha behal valami, jönnek ingyen, viszik-hozzák a terméket. Garira kérdezz rá, hogy 3 év-e.

[ Szerkesztve ]

(#807) #31757056


#31757056
törölt tag

Helló. Ma először fotóztam a D90-el + 85 1.8-al mióta visszajött a szervízből, és az összes vele készített kép frontfókuszos, kivétel nélkül. Egyetlen egy éles sem sikerült a nem is tudom kb 40-50-ből. Kaptam kölcsönbe egy AF-S 50 1,8-at is, az f2.8 alatti fotók 100%-a frontfókuszos azzal is, f2.8 és afelett lett csak néhány valóban éles fotó. Most ezek után mit csináljak a D90-el, kib****am? :W :U

(#808) *Ropi* válasza #31757056 (#807) üzenetére


*Ropi*
félisten

Küldd vissza, hogy csinálják meg rendesen! :U Persze az ő költségükön.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#809) #31757056 válasza *Ropi* (#808) üzenetére


#31757056
törölt tag

Gondolod ezt meg tudják oldani azok után, hogy a szájbavert beépített elemet amit ki kellet cserélni, abból is egy rosszat raktak bele? :U

(#810) *Ropi* válasza #31757056 (#809) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem akarják még 15x a saját költségükre megutaztatni... ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#811) #74459392


#74459392
törölt tag

sziasztok!

nikon d3100-et pc-vel összekötve lehet azt arról irányítani valami programmal?

(#812) JohnyBlue válasza #74459392 (#811) üzenetére


JohnyBlue
őstag

[link]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#813) #74459392 válasza JohnyBlue (#812) üzenetére


#74459392
törölt tag

köszi
sajnos pont a bulb mód nem működik, csillagjárásos fotóra gondoltam laptoppal csinálnám

(#814) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Nincs valakinek véletlen valami kukázott obiról F bajonett, és esetleg jelképes összegért meg is válna tőle. De lehet közgyűrű darab vagy bár mi, amit rá tudok csatlakoztatni a gépre. Barkácsolni szeretnék.
Túrórúdi, sör, egy baráti kézfogás stb. ellenértékében. :C

(#815) MIFtIli válasza #74459392 (#813) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Nem javaslom a bulb módot. inkább 30mp, zajszűrés nélkül sorozatban és később illeszd össze, mondjuk startrails nevű programmal. Zajban sokkal jobban jársz így.

(#816) Santiagain válasza cool13 (#814) üzenetére


Santiagain
senior tag

A bajonett 5$ ebayről. A fordítógyűrű meg a fele.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#817) #74459392


#74459392
törölt tag

nem gondoltam én se túl hosszú időre: 30mp-60mp
isoban mit javasolsz amúgy?

és ne is raw-ban készítsem a képeket, hanem jpg-ben?

ettől függetlenül, nem találom a digicontrolban, hogy hol lehetne beállítani, hogy csináljon pl. 400 képet 30mp expoval

[ Szerkesztve ]

(#818) MIFtIli válasza #74459392 (#817) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

dede rawba. 1600 mehet.
Valahol biztosan belehet, ha nem is sorozatban hanem mondjuk 1 mp különbséggel, de az még belefér. Anno a d50-nel úgy csináltam, hogy leragasztottam "tikszóval" az expo gombot.. :)
Nem emlékszem már, de a startrails asszem csak jpg-et kezel, de beállítod a rawokat és kimented jpg-be és akkor azokat importálod be.

(#819) #74459392 válasza MIFtIli (#818) üzenetére


#74459392
törölt tag

jaja, elég gáz, idáig eszembe se jutott ez, hogy beállítsam 30secre, folyamatos módba átkapcs, és távkioldón a gombot lockoljam:)
na hamarosan ki is próbálom ezt:)
de a programozható távkioldó még mindig nem jött meg :/ de így lehet nem is kell, elég a normál :)

(#820) crey válasza #74459392 (#817) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hát interovalometer feliratot keresgéld, az lesz a te barátod.

Pontosabban ezt: Use the advanced interval meter to create a series of time-lapse images and generate time-lapse video.

821: Nem úgy értettem, a programon belül!

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#821) #74459392 válasza crey (#820) üzenetére


#74459392
törölt tag

ok, megnézem

[ Szerkesztve ]

(#822) #74459392 válasza crey (#820) üzenetére


#74459392
törölt tag

csak ilyet találtam

(#823) crey válasza #74459392 (#822) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Tulajdonképp ez kell neked. Csak ne gyártass vele filmet.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#824) gyurma01 válasza dabgergo (#803) üzenetére


gyurma01
tag

Akit érdekel, most beszéltem a bolttal [link] :K
Azt mondta a hölgy, hogy a 3 év az gyári nikon gari a Fóti úton a nikon kft-nél :K . Jár hozzá a magyar nyelvű leírás is. Így viszont nagyon jó ára lett: :C :DD

henter: A 18-105 egy nagyon jó választás ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#825) henter


henter
tag

Üdv mindenkinek!

Vettem egy D80 vázat, ehhez szeretnék valami használható, de nem túl drága obit venni. 18-70, 18-105, 24-70 és hasonló kategória érdekel, de miután a vázamban van AF-motor, nem sok értelme lenne egy motoros optikát megvenni.
Ötleteket, javaslatokat várok. Köszönöm

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal! --Ha sürgős, hívj: 30/212-7754--

(#826) #74459392 válasza crey (#823) üzenetére


#74459392
törölt tag

és fps-nek mit állítok be?

(#827) cool13 válasza Santiagain (#816) üzenetére


cool13
őstag

Ez magamtól is megy. Kb 3-4 hét mire ideér. Persze ha nem találok, akkor nem marad más hátra.

(#828) dabgergo válasza gyurma01 (#824) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi az infót!
Úgy látom h a váz már el is fogyott, remélem lesz még. De kitobival még van: [link]
Remélem jövő héten tudok venni egyet:)

(#829) Snakeiboy


Snakeiboy
aktív tag

Sziasztok!

Tudnatok nekem ajanlani ebayen egy uzletet ahonnan biztonsaggal vasarolhatnek a Nikon d7000es gepemhez egy jo minosegu utangyartott portre markolatot. Vagy milyen markat ajanlotok? Valaszokat elore is koszonom.

Miert?????

(#830) dabgergo válasza Snakeiboy (#829) üzenetére


dabgergo
őstag

Állítólag a Vertax markolatok elég jók, de drágábbak is mint a Meike markolatok.

Számomra az a kérdés jelenleg h nem akad-e fenn a vámon, mivel 22Euro feletti összegről van szó... Nem tudom mik a mostani tapasztalatok, fél éve elég rossz volt a helyzet. De pl. 3,5 éve D90-hez HongKongból 1,5 hét alatt megjött mindenféle probléma nélkül a Meike grip.

(#831) JohnyBlue válasza Snakeiboy (#829) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Én annó innen rendeltem.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#832) Snakeiboy válasza JohnyBlue (#831) üzenetére


Snakeiboy
aktív tag

Eloszor is koszi a valaszt mindketottoknek.

JohnyBlue: mennyire vagy megelegedve vele? Nem recseg ropog, erintkezok rendben? Rejtett hibak? Mire szamithatok?

Miert?????

(#833) gyurma01 válasza dabgergo (#828) üzenetére


gyurma01
tag

Hát ezt beszop...m! :W Nem akartam ma megvenni, mert csak jövő héten pénteken tudnám átvenni. Hát nem elfogyott! Besz...ás :W :W :O
Viszont ezek alapján elindul lefelé az ára. :C

[ Szerkesztve ]

(#834) Horbal válasza Snakeiboy (#829) üzenetére


Horbal
őstag

Óvatva a 3rd party markkolatokkal D7000-en. Nekem is van és nem használom mert szívja az aksit mint a barom. (keress rá sok helyen írnak ilyen hibát)

dabgergo: :( pont Vertax van nekem 24K-volt és a fentebbi hibát produkálja. Elvileg cserélnék a boltban de nem nagyon izgat, amióta Prágát végig fotóztam markolat nélkül rájöttem, hogy felesleges súly meg hely még úgy is, hogy sok függőleges képet csinálok.

Építési minősége amúgy remek, és minden ugyanúgy működik mint a Nikon gyárin.

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#835) JohnyBlue válasza Snakeiboy (#832) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Tehát, nem recseg nem ropog. Kézben teljesen stabil a cucc még nagy üveg + vaku kombóval is. Viszont ha már feldobom az állványra azért ott már észre lehet venni egy nagyon pici lötyögést... de nem vészes.

Én eddig hibát nem tapasztaltam. A markolatba eneloopokat szoktam dobálni. A vázba meg a gyári akku van. Eddig még semelyiket nem szívta le.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#836) Santiagain válasza cool13 (#827) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nem hiszem, hogy halomban állnának a topiktársaknál a sérült obik. Ha találsz is, azt le kell műteni, el kell érte menni vagy postázni kell. Ez mind idő + pénz. Egyszerűbb rendelni. Nekem a memóriakártya ideért 3 munkanap alatt. Szerintem, néhány eladó a könnyű cuccokat légipostával küldi.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#837) flash- válasza gyurma01 (#824) üzenetére


flash-
veterán

amúgy elvileg mindegyik nikon géphez van referencia útmutató.
én legalábbis nem kaptam a d3100+18-105 kithez(újonnan vettem)de írtam a nikonnak és elküldték ingyen könyv formában a nemistudomhányszáz oldalas magyar nyelvű útmutatót
ez azér jófejség volt bár nem tudom hogy alaból tartozék -e a nyomtatott változat,vagy nem...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#838) L4mie válasza flash- (#837) üzenetére


L4mie
veterán

nekem benne volt a dobozban

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#839) dabgergo válasza gyurma01 (#833) üzenetére


dabgergo
őstag

Szerintem addigra fog érkezni újra. Ott mutatja a grafikon h mikor volt raktáron és mikor nem, elég sokszor elfogyott de úgy látom h mindig jött új elég hamar. A kitobis változat is két napig eltűnt majd most van újra ugyan azon az áron. Szóval szerintem rendben lesz és fogunk tudni venni egy-két hét múlva is. (Bár most látom h volt olyan h egy jó pár hétig nem volt készleten, de azért reméjük most lesz.)

@Horbal: köszi az infót a markolatról, utánaolvastam és sajnos tényleg több helyen írják h leszívja az akkut... ez vajon csak a vertax-nál van így? Illetve csak a D7000-eshez gyártott darabbal?

@JohnyBlue: Eneloopokkal kb mennyi ideig bírja? Tovább mint a gyári akkuval?

[ Szerkesztve ]

(#840) hp1950 válasza flash- (#837) üzenetére


hp1950
tag

Nekem az USA-ból hozott d600-hoz nem volt. (értelem szerűen)
30 rugúért akartak egy nyomtatott formátumot küldeni!!!!! Ha a Magyarországon hivatalosan vásárolt D600 könyve elveszik, rongálódik, küldenek, pótolják ingyért!
A mostanihoz márt van! :DD

(#841) gyurma01 válasza flash- (#837) üzenetére


gyurma01
tag

Akkor nem szokott eredeti magyar használati lenni, ha szürkeimportos a cucc. Akkor max. fénymásolt valamit adnak.

dabgergo: Akkor mostantól naponta figyelem majd és lecsapok rá. :D
szerk. Köszi, bár a mailomat sem nézem sűrűn :DDD

hp: hány D600-od van?

[ Szerkesztve ]

(#842) dabgergo válasza gyurma01 (#841) üzenetére


dabgergo
őstag

Állíts be email értesítőt: azonnal tudni fogod ha rendelhető, és nem kell percenként csekkolni.

(#843) A Zéé válasza gyurma01 (#841) üzenetére


A Zéé
addikt

magyar garis a gépem, és én se kaptam meg azt a 250+ oldalas referencia felhasználóit nyomtatottan, csak cd-n. szerk: bár én nem is hiányoltam.
A gép mellett csak egy ~50 oldalas ilyen gyorsmagyarázó füzetecske volt, magyarul.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#844) flash- válasza gyurma01 (#841) üzenetére


flash-
veterán

"Akkor nem szokott eredeti magyar használati lenni, ha szürkeimportos a cucc. Akkor max. fénymásolt valamit adnak."
nekem is csak az 50 oldalas gyorsmagyarázó volt, de nem hiszem hogy emiatt már csak is szürkeimportos lehet a gép.
eredeti Magyar Nikon garancialevél megvan obihoz és a géphez,fotostopban vettem aminek elég jó híre van.szerintem szimplán kifelejtették.
de az is lehet hogy mivel nem volt gyári kit nekik,így fogtak egy d3100at és hozzácsomagolták a 18-105öt mert mintha a dobozon 18-55 lenne írva,..nem100% de úgy rémlik legalábbis...
mindenestre 2011ben karácsony előtt pár nappal vettem tőlük,akkor már hetek óta nem volt sehol csak ők tudták beszerezni...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#845) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Szégyen de nem tudok rendesen beépített vakuval fotózni.
Milyen beállításokkal érdemes ?
Tudom a beépített vaku fos de mégis :))

[ Szerkesztve ]

(#846) Peethy válasza Gulyopapa (#845) üzenetére


Peethy
őstag

Csukd le a vakut ;] Egyébként nem értem a kérdést, gondolom nem a beállítások miatt lesz rossz a kép, hanem a vaku miatt, ami tönkrevágja a fotó hangulatát. Próbáld meg valamilyen módon lágyítani a vaku fényét, plafonról visszaveretni (A/4-es papírt visszahajtva ráragasztasz cellux-szal), vagy ilyesmi. Tágabb rekesszel is érdemes lehet próbálkozni, mivel így kisebb villanás is elég a megfelelő expóhoz, szóval az eredeti fények hatása is megmarad.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#847) Freddy76 válasza Gulyopapa (#845) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem egyetlen értelmes képet nem sikerült a beépítettel lőni. Inkább iso-t tekerek 6400-ig. Ha ez sem elég, akkor nem fényképezek...

Nesa annak idején fehér műanyag flakonból csinált fényterelőt, amely a vakupapucsba volt beletéve, és lényegében a plafonra lőtte a beépített vaku fényét. Azt érdemes lenne kipróbálni. Ha feltűnik itt, talán belinkeli a képét ennek a megoldásnak.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#848) Real_Necro válasza Freddy76 (#847) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezek szerint hamarosan lesz egy eladó SB-700-ad? Nemrég lett volna itt fórumban rá egy vevő... :DDD :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#849) Horbal válasza Gulyopapa (#845) üzenetére


Horbal
őstag

A beépített vaku arra van, hogy commander módban vezérelje a külső vakukat :DDD

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#850) Larry303 válasza Real_Necro (#848) üzenetére


Larry303
addikt

freddynek vmi speckó d7000 van amiben beépített sb700 lenne? ;]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.