Hirdetés

2024. szeptember 14., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) m3ss válasza Kleroo (#297) üzenetére


m3ss
veterán

jo kis teszt :K es az uveg sem tunik rossznak, ennyiert meg foleg...mi volt itt a legtagabb rekesz? nincs exifviewerem most hirtelen... :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#302) Kleroo válasza m3ss (#301) üzenetére


Kleroo
veterán

Töltsd le őket,kamillázd meg LR-ban.
Drive nincs a helyzet magaslatán a raw-dekódolással. De pirospont,hogy legalább tud.
18mm-en 3.5, 35mm-en 4.5 a legtágabb rekesz. (majd 5.6-8-11-el lőttem)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#303) Murloc


Murloc
tag

Aki gépet akar venni, és okostelefonja is van, az most 10000-et spórolhat a 220-ban. Volt korábban ilyen akció az Edigitalnál is, akkor még összeghatár megkötések nélkül. Szerintem akit érdekel, az vigye, amíg van.

(#304) akela91 válasza Murloc (#303) üzenetére


akela91
addikt

Tetszik, bevállanám, bár a 220 vázra pont nem ad ha jól emlékszem 3 év garit.

(#305) Murloc válasza akela91 (#304) üzenetére


Murloc
tag

Én is ott vettem, nekem ugyan úgy járt a gyári garancia hozzá, hivatalos partner a Nikon honlap tanúsága szerint. Csak sajnos egy ilyen akción kívül tettem ezt meg. :((( :)

(#306) Viperator


Viperator
őstag

Szép estét, Urak!

Most pénteken 11:00-től 17:30-ig lesz bemutatónap (Nikon, Pentax, Olympus és Carl Zeiss) a győri Camera Kft.-nél. Ha valakit érdekli...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#307) *Ropi* válasza #40935168 (#298) üzenetére


*Ropi*
félisten

Annak olyan torzítása van, hogy alapból adniuk kellene hozzá a DxOLabs-et. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#308) dabgergo válasza Viperator (#306) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi az infót!

Itt van egyébként a többi időpont is:

► május 10. 10.00-18.00 – Camera Kft., Győr, Vasvári Pál utca 1.
► május 17. 10.00-18.00 – Bluechip, Budapest, Váci út 102.,
► május 31. 10.00-18.00 – Pálvölgyi Fotó, Westend City Center, Váci út 1-3.

(#309) #40935168 válasza *Ropi* (#307) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az lehet, csak totálhülyére veri a Nikkort :DDD
[link]

(#310) TeeJay válasza Real_Necro (#300) üzenetére


TeeJay
félisten

én csak pünkösdre megyek haza mert BP.-en lakom munka miatt
szóval akkor az én D90-em kimarad ebből, pedig szívesen kölcsön adtam volna próbálgatáshoz meg én is szívesen megnéztem volna 1-2 Nikon objektívet :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#311) *Ropi* válasza #40935168 (#309) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Nikkort persze. ;] :D De én a Tokinához viszonyítottam. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#312) #40935168 válasza *Ropi* (#311) üzenetére


#40935168
törölt tag

:W :DDD

(#313) Throme válasza dabgergo (#308) üzenetére


Throme
veterán

Annyira jó, hogy ezek hétköznap vannak.
Vállalkozók, iskolások és nyuggerek előnyben...
Persze kérdés ki a célcsoport....

Na ezért kell menni fotóstalira :) Ott jó hangulatban lehet mustrálni a gépeket, obikat, csak kisebb a választék...

Egyszer egy ilyen cég is csatlakozhatna a fotóstalihoz. 100% érdeklődés lesz tapasztalható :)

[ Szerkesztve ]

(#314) Real_Necro válasza Throme (#313) üzenetére


Real_Necro
veterán

"csak kisebb a választék..."

Azért talikon megfordul szerintem pár olyan obi, ami nem biztos, hogy Nikon napok tapogatható. Jelen szerencsés esetben pl talin lesz N 24-70 (ha Atok engedi tapizni), ami Nikonéknál a korábbi bosszús eset miatt már sajnos nem elérhető. Ellenben kíváncsi lennék, hogy egy ilyen nyílt napon csak az újan is megvásárolható obik vannak, vagy régiek is tapizhatók?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#315) eastsider válasza Real_Necro (#314) üzenetére


eastsider
nagyúr

én voltam ilyenen, bár főleg azért mentem, hogy egy titokzatos zsírfoltot lepucoljanak a szenzorról....
akkor még volt 24-70 is, meg minden jóság. bár jól lestrapált volt némelyük... (pécs fotoplus). jah és fotóstalin tuti nagyobb a választék :D

[ Szerkesztve ]

(#316) aleister válasza gyurma01 (#290) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
A vázhoz tartozó A és B-s fw-k nincs is új D90-re?
Szinte bármikor ki tudjuk próbálni. Mikor jársz legközelebb errefelé? Fotós Viadalra jössz? Tudtommal ma az utolsó nap a regelésre.

(#314) Real_Necro:
Vázból általában csak az újabbak vannak, de obikból szinte minden kint szokott lenni f1.8-ig. Persze a milliós telék nem. A fix sorok (20, 24, 35, 50, 85), nagylátó (12-24), telék (70-200 f2.8VR, 70-200 f4VR), alapzoomok (17-55 f2.8, 24-120, ex 24-70 f2.8), kitek (18-55, 18-105, az 55-200 és 55-300-at én nem láttam, de ettől még lehet, hogy ott volt), stb. Kb az üveg feléhez, ha volt szerencsém, szóval biztos voltak ott még okosságok. Pl láttam egy tilt/shift obit is, de nem különösebben érdekelt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#317) Real_Necro válasza aleister (#316) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor olyan régebbi modellek mint a tolózoomos 80-200-ak, vagy VRI 70-200, esetleg D-s 50 f/1,8 nem nagyon jellemző? Mondjuk annyiban van ráció benne, hogy azt kell reklámozni, amit meg is lehet venni. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#318) gyurma01 válasza Real_Necro (#317) üzenetére


gyurma01
tag

Régi obikat nem hoztak, csak az új modelleket.

(#319) aleister válasza Real_Necro (#317) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem nem. Bár -ahogy írtam- volt pár obi, amivel nem foglalkoztam, de azt vettem ki a srác szavaiból, hogy egy gyutávon fixekből nem dupláztak. Csakis 1.8G, se 1.4, se D.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#320) Real_Necro válasza aleister (#319) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor tisztításon kívül engem lehet nem nagyon fog vonzani, bár ki tudja.
Sigma/Tamron/Tokina nyílt napok nem szoktak lenni valahol? Azért majd az új Sigma alapzoomot szívesen kipróbálnám. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#321) aleister válasza Real_Necro (#320) üzenetére


aleister
veterán

Dede.
Tán az Artworktől szoktam ilyen témájú hírleveleket kapni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#322) Real_Necro válasza aleister (#321) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ma/holnap megyek hozzájuk úgy is a Tamiért, majd rákérdezek. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#323) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen Lenspen tisztító mennyi ideig jó, meddig használható?

Mert ha veszek táskát kéne valami "tisztító" cuccot is néznem.
Még mindig nem sikerült eldöntenem milyen táskát vegyek.
Hátizsák legyen vagy oldaltáska? Persze a hátizsák kényelmesebb, de mondjuk rendezvényeken nem illendő azt venni fel... Nehéz :)

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#324) gyurma01 válasza freelanced (#323) üzenetére


gyurma01
tag

Az oldaltáskánál pedig folyamatosan figyelned kell, hogy le ne csússzon és meghúzhatja a gerinced. Hacsak nem veszed fel keresztben.

(#325) freelanced válasza gyurma01 (#324) üzenetére


freelanced
addikt

Keresztben szoktam hordani általában...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#326) forceberg válasza freelanced (#323) üzenetére


forceberg
veterán

Egy táskával mindent nem lehet megoldani... :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#327) eastsider


eastsider
nagyúr

Ti mit gondoltok a 17-50/2.8 mellé van értelme 50/1.8G-nek?
félek, hogy (lustaságból) sose csavarnám fel a zoom helyett

[ Szerkesztve ]

(#328) Kleroo válasza eastsider (#327) üzenetére


Kleroo
veterán

Szvsz nincs sok. Vagy 85ös, vagy 1.4es 50es, hogy tényleg indokolt legyen cserélni :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#329) eastsider válasza Kleroo (#328) üzenetére


eastsider
nagyúr

egyelőre 35 és 50 adott. de D90-en pusztulat ez a 35-ös... nagyon nem OK a fókusz. erre már van vevőm, mivel más vázon teljesen jó...
a 17-50 meg jönne. újan a két fix árából (plusz még valamennyiből)

(#330) aleister válasza eastsider (#329) üzenetére


aleister
veterán

Nekem 35 volt a Tami mellett. Eladtam, mert felesleges volt. Szerintem 50-es estén is így döntöttem volna.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#331) Horbal


Horbal
őstag

Samyang 8 vagy 14-es van valakinek?

Egyre jobban kezdi buzerálni a fantáziámat. Csak jó lenne olvasni "saját" tapasztalatot.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#332) aleister válasza Horbal (#331) üzenetére


aleister
veterán

Eperkutyus mindig rugózik a 14-esen, de sosem vesz.
Ezzel az 5-ös torzítással leginkább funkodni lehet. Kár érte, mert a legjobb FX UWA lehetne máskülönben.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#333) Real_Necro válasza aleister (#332) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért kíváncsi lennék mit produkál egy FF-en egy 8-as UWA. Ott már behúzott hassal kell fotózni? :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#334) Horbal válasza aleister (#332) üzenetére


Horbal
őstag

Xar-nak xar dxo szerint főleg DX-en. De én nem pixelbuzulok, viszont ahogy nézem állati feelinges képeket lehet velük csinálni. (Mindegy úgysincs most erre 100+K-m)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#335) aleister válasza Real_Necro (#333) üzenetére


aleister
veterán

Jaja. Az szerintem egyébként már halszem, nem UWA. :)
Igazából ez a Samyang 14-es is átmenet a kettő között ekkora hordósodással.

(#334) Horbal
Pont ezt akartam írni. Ha van kidobni való 110-120k-d, akkor megveheti az ember. Ha nincs, akkor pár kattintás PS-ben, és ugyanolyan "állati feelinges képeket" fogsz csinálni ingyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#336) -Valinas- válasza eastsider (#329) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Honnan lehet tudni, hogy melyik vázakon "jó" a 35mm 1.8? :/ Eddig 50mm 1.8-om volt, de túl szűk volt, ezért gondolkozom egy 35mm-en.
De ha így állunk, lehet, hogy egy 17-50 2.8 sokkal értelmesebb beruházás lenne...

(#337) JohnyBlue válasza -Valinas- (#336) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Így állunk :) 17-50 :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#338) Kleroo válasza eastsider (#329) üzenetére


Kleroo
veterán

Értem. Hát talán a DX-es 1.4 35 Sigmát érdemes még megnézni,az is emberi árban mozog használtan.
Ezután már tényleg csak a 1x-5x/2.8 zoomok jöhetnek kiváltásnak.

-Valinas-
Imádkozni kell. A 35-ös egy brutálisan jó obi,ha a váz,és ő is így akarja. Az enyém tökéletes volt D90-en,és az újabb D60-as "lakhelyén" is az . :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#339) Real_Necro válasza JohnyBlue (#337) üzenetére


Real_Necro
veterán

Neked mikor lesz? :)) Úgy néz ki én meg tudom vinni holnap azt is, bár még nem jeleztek vissza, hogy mehetek érte.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#340) JohnyBlue válasza Real_Necro (#339) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha Freddy rendszert vált :DDD

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#341) Real_Necro válasza JohnyBlue (#340) üzenetére


Real_Necro
veterán

Arra most várhatsz, szerintem tetszik neki a D7k + tami 17-50 párosítás, de majd kérdezz meg fél év múlva megint. :P ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#342) eastsider válasza Kleroo (#338) üzenetére


eastsider
nagyúr

amúgy ahogy nézegetem, nem mindig szar a fókusz, de mondjuk egy egész alakos portrénál már szar, de akkor se mindig, csak valamikor.... pedig ez az obi wide open is karcol, elég rendesen....
régen szinte csak ez volt fenn a vázamon... soha nem volt vele gondom... szóval nagyon érdekes a dolog...
de szerintem mindenképp megválok tőle... csak porosodik a táskában...
nézegetek egy portrésorozatot, és 1-2-3 kép kivételével az osszesen tök homály a modell... :D
aztán meg nézek egy panot. ugye ott elég messze van a fókusz, vagy végtelen. erre az is elég lágy

kis érdekesség:

[ Szerkesztve ]

(#343) aleister


aleister
veterán

Komolyan gondolkozom már azon, hogy kopogtassak a Tamronnál valami jutalékért. Az elején nehéz volt, de ahogy elnézem öngerjesztő lett a folyamat. :)

(#342) eastsider:
Ezt melyik progi generálta? Amit én ismerek csak a jpg-k exif-jében tud keresni, én meg csak rawban tárolok.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#344) JohnyBlue válasza aleister (#343) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Igazából nem nagyon van ennyi pénzért hasonló minőségű kettőnyolcas alapzoom :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#345) Real_Necro válasza JohnyBlue (#344) üzenetére


Real_Necro
veterán

Csak a hibás példányokat nehezebb kikerülni. Én örülök, hogy korrekt volt eladó és állta a szavát. Annak is örülök, hogy kipattant valahogy a fejemből, hogy beszéljem meg vele a 3 nap garit. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#346) eastsider válasza aleister (#343) üzenetére


eastsider
nagyúr

LR

(#347) aleister válasza eastsider (#346) üzenetére


aleister
veterán

Minden nap valami új. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#348) Peethy


Peethy
őstag

Nézem, milyen régóta halott a Nikon topik, erre most jövök rá, hogy az előzőt már zárták :D Pedig én akartam lenni az ötvenezredik...

(#349) Peethy válasza Horbal (#331) üzenetére


Peethy
őstag

Nekem van most egy 8asom, igazából nem Samyang, hanem Pro-Optic, de a lényeg ugyanaz. Mi érdekelne pontosan?

(#350) Karima válasza eastsider (#346) üzenetére


Karima
őstag

És ezt hogy csaltad elő az LRből? :)

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.