Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) #40935168 válasza atok666 (#148) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#152) gyurma01 válasza #40935168 (#150) üzenetére


gyurma01
tag

Sajnos nem tudok. Későn olvastam, hogy lesz tali és más irányba utazok az asszonnyal(lefoglalt szállás). :( :(

(#153) #40935168 válasza Gulyopapa (#149) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mindenki: bocs h ennyit írok, de reflektálnivalóm van.
Gulyopapa: nem értek egyet, csak részben. Sorozatnál nagyon számít a kártya, máshol kevésbé. De ez a "kevésbé" nem egyenlő a "nem"-mel.

Egy régi lassú SD-t kipróbáltam vagy egy hónapja a gépben. Stúdióban. Csak úgy brahiból, egy 2 gigás Class2-es Kingston micro SD-t a tokjában. A telóban használtam régen amúgy.

Háááát, azért pszichésen elég zavaró tud lenni, mikor lősz pár képet és miközben megmutatod a modellnek a kijelzőn, hogy na kb. milyen lett, belezoomoltok, stb, az a kurva zöld lámpa még mindig világít :DDD Váhh, de utáltam. Nagy a gép buffere, de a tetű kártya akkor is zavaró, ha épp a bufferbe beleférsz lazán.

(#154) crey válasza Gulyopapa (#149) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A sorozat mellett az sem mellékes, hogy a 16 Gigányi RAW fájlt mennyi idő alatt mozgatod át PC-re.
Én kizárólag Sandisk kártyákat ajánlok (hivatalból is), abból is a sima Extreme bőven elegendő a D7000/D7100 és alatta kategóriába.

Adatával és Transcenddel jártam már meg, most is van egy 8GB Transcend kártyám, amit van hogy nem ismer fel a váz, amikor bedugom... :U

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#155) flash-


flash-
veterán

lehet hülye kérdés de full tudatlan vagyok a témába (nem érdekelt eddig)

szóval van egy d3100+18-105

közgyűrű alkalmazásával csak makrózni lehet?vagy a közgyűrű az fokúsztávot is növeli?tehát tudok csinálni a 18-105 ből pl 30-200at?(ez csak példa)

Tami 24-70 ről egy kérdés:ti mennyiért szerzitek?én vennék egy 315 ezres obit,asszony azonnal elhagyna...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#156) #40935168 válasza flash- (#155) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én 320-ért és eddig csak hárman voltunk kellően őrültek innen, hogy megvegyük. :DDD
Asszony nincs, de ha van, akkor is rajtam a gatyó ;] :DDD

(#157) Graphy válasza flash- (#155) üzenetére


Graphy
aktív tag

Akkor vegyél, és így 2 legyet egy csapásra! :D :DDD

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#158) imyourfriend válasza flash- (#155) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én ezért vásárlok előbb be aztán majd jöhet az asszony, így nem mondja hogy objektívre költöm a pénzem ;] :DDD Teleconverterre gondolsz szerintem, az tudja növelni a fókusztávot arányosan, de mellette fényerőt is vesztesz, csak fényerős objektívekhez ajánlott olyant használni.

[ Szerkesztve ]

(#159) crey válasza imyourfriend (#158) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Minden korpás bajszú, kövérkés lány ezt szokta mondani. "Ő elvből szingli!" ;] :P

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#160) #40935168 válasza crey (#159) üzenetére


#40935168
törölt tag

:))

(#161) imyourfriend válasza crey (#159) üzenetére


imyourfriend
őstag

Csak nem magadra gondoltál? :P ;]

(#162) flash- válasza imyourfriend (#158) üzenetére


flash-
veterán

hát akkor elkéstem:)
marad a d3100+18-105 halálomig bár meg lettem már fenyegetve ezzel is hogy össze lesz törve..

de hogy ezek hogy utálják a fényképezőt hihetetlen...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163) crey válasza imyourfriend (#161) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Cöcö... Ez a riposztot már a spártaiak is kifütyülték, olyan lame... :P

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#164) Graphy válasza flash- (#162) üzenetére


Graphy
aktív tag

Egyébként, ha lecseréled a 18-105 objektívet másra fel sem fog tűnni a párodnak. :) ...na jó, ha egy 70-200-at csúsztatsz az elejére napellenzővel az már tuti. :D

De a kérdés, hogy miért is utálja ennyire?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#165) flash- válasza Graphy (#164) üzenetére


flash-
veterán

hát ez hosszú..több oka is van...

-nem csinlátam róla még olyan képet ami tetszene neki
-a kit árát költehettem volna ránk,eljegyzés stb...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#166) imyourfriend válasza flash- (#162) üzenetére


imyourfriend
őstag

:DDD Barátnőd nem díjazza akkor a képelést. :) Mond azt neki hogy olcsón vetted, bár a 24-70nek utána tud keresni akár, vagy egyszerűen ne mutasd meg. Mond azt hogy videjókamera és videózz vele előttük párat ;] Szólj Kutyus kollégának hogy lőjön pár szép képet az asszonyról. :P

(#163) crey: Spártában láttál már szakállas nőt,vagy mi? ;)

(#167) dabgergo


dabgergo
őstag

Sztek ez nem elírás h 3 év normál garival a D7100 iponnál a 18-105-el csak 354? Mi nem stimmel ezzel? Máshol csak a váz ennyi nem?

Btw durva milyen hangulat van itt a topicban :DD

[ Szerkesztve ]

(#168) Throme válasza flash- (#165) üzenetére


Throme
veterán

A másodikból egyenes ágon következik az első probléma... vagyis az életbe nem fog neki tetszeni amit róla készítesz ;)

(#169) M_o_g_y_i válasza dabgergo (#167) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

NIKON D7100 + 18-105 VR

Kérdés:
D7K "elé" vennék ideiglenesen egy 55-200VR-t... :U
Most többre nem fussa, de kell egy AF-os teleobi.
Tesztek alapján egyálalán nem gáz, 200mm-en is éles pl.
Remélem nem bánom meg, legföljebb eladom. ;]
Szóval bele merjek-e vágni? :F

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#170) flash- válasza imyourfriend (#166) üzenetére


flash-
veterán

hát nemtom neki nagyon nagyon profi fotós kéne olyan aki a kicsit kerek arcát,teltebb alkatát is úgy le tudja fotózni hogy az ne látszódjon..,de szerintem lehetetlen..legalábbis én nem értek a portréalany beállitáshoz..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#171) Throme válasza dabgergo (#167) üzenetére


Throme
veterán

Csapj le rá, csak mentsd el az oldalt ;).
Hát alapból igen, a váz van olyan 350k körül, de most látom, hogy az Artworknél pl 340k, de van ahol 305k -é rt hirdetik... ott mondjuk nem vennék :N . Persz nincs raktáron ahogy nézem az árgépet...

(#172) Throme válasza M_o_g_y_i (#169) üzenetére


Throme
veterán

Gyors témákat és fényerős obit kívánó helyzeteket leszámítva teljesen jó obi. Könnyű, kicsi és egész szép képe van. Szerintem 200mm-en is!
Kezdésnek jó választás, ha nem Te nyerted meg a lottót....

(#173) M_o_g_y_i válasza Throme (#172) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Manuálban vannak jó fix és zoom objektívjeim, de azokat most nem fogom tudni használni. :(
Kell egy legalább közepesen gyors AF, fényerőt remélem 5,6-8 közé tudom hagyni.
Legföljebb megyek ISO 1600-ig. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#174) imyourfriend válasza M_o_g_y_i (#169) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ha találsz egy szinte patika állapotút ~35-40 körül akkor szerintem érdemes. Én gondoltam még 70-200 mellé is kiránduláshoz. Előtte volt csak el kellett adjam anyagiak miatt. Napos időben megfelelő darab lehet, gondolom nézted Tamron 70-300VR-t is csak nincs rá pénzed. Sokszor hiányzik azért az 55-ös kezdő de megoldom a helyzetet.:) Felhőmentes időben nem kell az az 1600-as iso. Lehet használni 100-400 környékén is ;)

[ Szerkesztve ]

(#175) dabgergo válasza M_o_g_y_i (#169) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi (csak most láttam h rosszul linkeltem).

És igen, azt is csak most láttam (köszi Throme!) h artworknél is csökkent az ára a váznak, most először, bár elég kis mértékben (azért a 10k is vmi). Na egész jó lesz ez előbb-utóbb:)

Amúgy mennyiért lehet eladni egy ilyen kitből kivett új 18-105-öt? 50 körül?

És mégegy: iponnál "szabad" nikon gépet venni? A normál gyári 3év garit adják?

[ Szerkesztve ]

(#176) aleister válasza gyurma01 (#143) üzenetére


aleister
veterán

Én is próbáltam mindkettőt, és nemigen voltam elájulva a 24-120-tól. igaz csak az N* nap idejéig volt fent, de akkor kétszer is. :)
Semmiképp sem mondanám rossznak, de a Tamron számomra jobb választásnak tűnik. Egyedül a nagyobb átfogás szól a Nikkor mellett. Viszont egyre inkább igazolni látszom azon elméletem -és állatira ostorozom magam emiatt, hogy nem hallgattam az első megérzésemre-, miszerint, ha valakinek hobbira alapzoom kell FX-re, akkor csakis Tamron 28-75 vagy egy régebbi Nikkor alapzoom jöhet szóba. Mindenképp valami olcsó, használt cucc. Ha meg esküvőzik, akkor az atomdárga Nikkor 24-70. Csakis a két véglet. Nem éri meg jelen esetben a középút egyik célközönségnek sem. A Tami 24-70, N 24-120 drága egy vasárnapi fotósnak, a profi esküvősnek meg kevés lesz, hacsak nem fog ki az előbbiből egy nem kifogástalan, hanem egy átlagon felüli példányt. Mondjuk ez D800-ra igaz. D600, D700, D3, D4 esetén jó lehet.

(#139) Eperkutyus
Pedig barátkozhatsz a gondolattal, hogy van olyan jó. Én is szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban (keres rá valamelyik előző írásomra a témában), de tesztelték a Nikonnál, és 24MP-ig a Tami lesz a befutó. Aztán elvérzik. Ez az egyetlen szívfájdalmam a D800-zal...eddig egyedül a Nikkor 85 1.8G tudta az elvárásaimhoz mérten kirajzolni ezt a qrva 36MP-s szenzort. Könyörgöm, másfélszer akkora ennek a sz@rnak a felbontása, mint az őt követőké. Tökre nem készült rá senki, hogy az érzékelő után hozzon valami klafa üveget is. Ez az egyetlen, és legfőbb ok, hogy az ember 24MP alatt maradjon FX-en, DX-en meg 16-nál.
Pl nézegetve a tesztképeket, semmivel sem lágyabb a Tami egyetlen másik üvegnél sem, csak én vártam tőle túl sokat. De rápattintva a D5100-re rájöttem, hogy teljesen f@sza kis obi (ott még csak nincs is fine tune, mégis éles), csak épp a 36MP felemeli neki az ökölbe szorított bal kezét, majd kinyújtja a középső ujját.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#177) *Ropi* válasza #40935168 (#139) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Tami vonatkozásában egyetértek az előttem szólóval (megúsztatok egy plusz kisregényt). :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#178) *Ropi* válasza flash- (#170) üzenetére


*Ropi*
félisten

Őszinte részvétem... ;) Nálam is volt ilyen jellegű bepróbálkozás a kezdet kezdetén, hogy ne költsek annyit a felszerelésre, hanem adjak többet a közös kasszába, meg ilyesmik...Akkor rávilágítottam neki, hogy amíg fotózással keresem a napi betevőt, addig én döntöm el, hogy mit és mennyiért veszek hozzá. ;) Azóta sem merült fel újra a téma, mondjuk én sem mondtam neki, hogy a például a Tami árát felesben fizessük közös kassza alapon. :N :D

Ha kerekebb a kedvesed arcformája, akkor kicsit oldalról kell fotózni az vékonyítja. :U Ha az álla markáns, akkor meg kicsit felülről...A weboldalamon biztos találsz hasonló típust: mondd meg melyik, aztán elmondom, hogy mi a trükkje. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#179) atok666 válasza aleister (#176) üzenetére


atok666
őstag

Pedig csak kb. 20% a kulonbseg felbontasban egy 24mpixel szemben.

Atok

(#180) t_a_m_a_s válasza gyurma01 (#143) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hát igen, írni azt tud mindenki. De fotózni.... :DD ;]

Bocs, ezt nem hagyhattam ki, magas labda volt.

És akkor már: Nagy Nikon DSLR, szemészeti valamint életvezetési és párkapcsolati tanácsadó topik...
Komolyan, srácok, még azon az áron is utol kell érjük a Canon topikot, hogy telefossuk a miénket ilyen hülyeségekkel? :F

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#181) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Itt senki nem nős ? :DDD
Úgy értem egy házasságban csak közös kassza létezik. Ahol külön kassza van a házas felek között, az olyan is ...

[ Szerkesztve ]

(#182) t_a_m_a_s válasza Gulyopapa (#181) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Milyen közös kassza??? ;] :DDD

Bocs az offolásért... :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#183) #74459392 válasza flash- (#170) üzenetére


#74459392
törölt tag

fotózd kicsit feljebbről :)

(#184) aleister válasza atok666 (#179) üzenetére


aleister
veterán

Felbontásban nem 20, hanem 50% a különbség (24*1.5=36). Szerintem a pixelsűrűségre gondoltál.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#185) atok666 válasza aleister (#184) üzenetére


atok666
őstag

Ahogy nezzuk :) A pixelek nem egy vonalban vannak egymas utan.
Oldalankent kb 20% kal van tobb pixel egy D800 szenzoron mint a D600on.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#186) Real_Necro válasza #40935168 (#150) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálam lesz D90, szóval ha szeretnétek, ki lehet próbálni. ;)

(#158) imyourfriend:

Nem tudom volt e már barátnőd, vagy még csajozós korszak előtt vagy, de alap, hogy a későbbi párod olyannak fogadjon el, amilyen vagy. Ha most előbb bevásárolsz és majd utána csajozás, akkor egyrészt lenyúlják a jó csajokat, másrészt ha ilyen párod lesz és a későbbiekben akarsz újítani, akkor is majd nehézségekbe ütközöl.
Nem tudom kinek hogy tolerálja párja hobbiját, én tavaly szülinapomra kaptam egy vakut, névnapomra meg egy Manfi állványt (október-november), szóval egy szavam nem lehet. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#187) Throme válasza aleister (#176) üzenetére


Throme
veterán

Tudnál ilyen tesztképet ide berakni, vagy akár pü-ben küldeni, hogy D800 85-ös fix és egy másik obovila 85 mm-en, szintén D800-al?
Ha nincs másik 85, akkor azzal , mind1 csak kíváncsi lennék a különbségre, hogy konkrétan mit jelent az, h nem rajzolja ki annyira jól az obi a 36 MP-el.
Ez most pixelvadászat, vagy tényleges , látható probléma?

(#188) #40935168 válasza atok666 (#179) üzenetére


#40935168
törölt tag

Atok: Jaja, mindenki szét van itt parázva hogy úristen 36MP, hááát azért nézőpont kérdése, de annyira durván nem több az a 24-nél, +20% nem a világ vége.

aleister: D800-ra standard zoomnak nemkarcosat ? Akkor minek a 800 ? :)
Nekem okom volt rá: 600 nem volt, gép kellett jó iso-val és remek dinamikával, de próbálom is etetni karcos üveggel, a lúd legyen kövér. :) Nem fogok alá 28-75-öt nézni vagy hasonlót, mellesleg ha 800, akkor az lóvé, akinél meg lóvé, miért venné a 28-75-öt, így van ? (Így). :U

Tehát értem én amit mondasz, egyet is értek vele, de csak úgy, ha az illetőnek nem D800-a van - ez lehet mondjuk a csillag a mondataid végén, és az apróbetű alul. :K

És bár a Tami borotva, ez sem rajzolja ki. Nem is nézegetem pixelszinten. 85 1.8G-t már kuksolnék, 70-200 VR2-t is, de leginkább egy 85 1.4G-t, na az egy vadállat 5.6-8 körül. Photozone teszben a 24-70 Nikkor belebólintott a 4000-es lwph értékbe, a Tami nem, DxO valszeg teljes képfelület-átlagot néz így előzhette meg, de a legoptimálisabb ponton a Tami nem élesebb a Nikkornál.

[ Szerkesztve ]

(#189) atok666 válasza Throme (#187) üzenetére


atok666
őstag

Lehet elojon pixel szinten, de ha monitoron, vagy nyomtatva nezed, nem szurod ki.

Atok

p.s. @Eperkutyus: olyan nincs, h legoptimálisabb :P

[ Szerkesztve ]

(#190) #40935168 válasza Throme (#187) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nálam a 24-120 is (ami egy kb. Canon 24-105 f/4 L szint) 1920x1080-ra leméretezve - és ez nem pici méret - überkarc. Tehát ez inkább már pixelkukkolás.

Atok: nevezzük sweet spot-nak, csak erre nem tudom, mi a magyar szó. :D Nikkor 24-70-nél speciell: 24mm f/4 a legélesebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#191) imyourfriend válasza Real_Necro (#186) üzenetére


imyourfriend
őstag

Persze volt már, közben közben alakul is a dolog. Igazából nem bánom ha összejön egy, de most úgy vagyok hogy jó egyedül is. Aztán 1-2 év és elválik.:) Annyi jó csaj van hogy nem kell aggódni emiatt. ;]

(#190) Eperkutyus: ne legyél pixelb*zi :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#192) #40935168 válasza imyourfriend (#191) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én nem vagyok, nekem tök jó a Tami (vs. 28-75 vagy mások) :DD - szeretem. :K

(#193) m3ss


m3ss
veterán

"de leginkább egy 85 1.4G-t, na az egy vadállat 5.6-8 körül."
ti mar annyira ra vagytok gyugyulva ezekre a grafikonokra, hogy kimentek fotozni es el tudom kepzelni, hogy elkezdtek f4-f5.6 korul lodozni egy 85-ossel mert ott a legelesebb :DDD mint imyourfirend az f4-f5.6-os arvacskaival 35-ossel :N nem mind1 mit hol rajzol ki? marmint ok, obivasarlas elott azert nem. de ugy sem karcossag alapjan fogsz rekeszt valasztani remelhetoleg, hanem hatter, tema, koncepcio...ha kicsi a dof akkor meglovom f18-on, ha meg a hatter azt igenyli akkor total nyitva. kivancsi vagyok hany kepet lonek 85 1.4-el f2 folott :DDD najo studioban vagy etelfotoknal lehet...
sztem kicsit tullihegitek ezt...bar lehet tenyle ekkora parak vannak 36 mpixelen, akkor nem irigyellek benneteket :B

(#169) M_o_g_y_i nem tudom milyen vazad van, de miert nem veszel vmi regebbit meg rendes uvegeket? d7100+ ket kitobi? hmm nemtom...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#194) atok666 válasza m3ss (#193) üzenetére


atok666
őstag

Ha lenne 1.4 obim, en se mennek 2 fole szerintem :) A 70-200 se hiszem, hogy volt jobban rekeszelve mint 4.0 :D (esetleg panningolaskor)

Atok

(#195) forceberg válasza m3ss (#193) üzenetére


forceberg
veterán

"sztem kicsit tullihegitek ezt...bar lehet tenyle ekkora parak vannak 36 mpixelen, akkor nem irigyellek benneteket " - nem kicsit :DDD

A D90 + 18-200VR 45*30-ban "előhívatott" képeimre egy szavam sem lehet.
Most majd a D7k jön 60*40-esben, szerintem az is szuper lesz.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#196) TayRol válasza forceberg (#195) üzenetére


TayRol
veterán

kb. akkora méretben kellene nekem is nyomtatnom. tudtok valami jó helyet?
van 1-2 gyerek fotóm amit kitennék a falra.

(#197) #40935168 válasza m3ss (#193) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kicsit oltogatósra vetted, mi vagyok én, gyümölcsfa ? :)) ;) De értem én a kérdésed.

Nézd, ez kicsit már hitvita. Kijött egy nagy felbontású szenzor. Egyik ember azt mondja, úú minek akkora szenzor, elég a 10-x MP. Másik azt mondja, úú üveg kell rá, pixelkukk, rajzolja ki akkor már. Harmadik jön, hogy kompozíció és hasonlók - és tök igaza van :DDD :K Mindnek. De egyik sem fogadható el ultimátum mondásként, hogy márpedig neki van igaza. Felhasználási területtől függően kell ezekkel egyensúlyozni, zsonglőrködni - ennyi ;)

Ami részemről - magamról - tudok nyilatkozni:
1. D800-at vettem, nem a felbontás miatt. Hangsúlyoznám. Ez volt. Meg a 700, jöttök mindjárt. Próbáltam, nem. Jó jó, de érdekelt a 800 szenzora, a dinamika, a zajtűrés, a puszta tény, hogy új vas, a hatalmas crop lehetőség, stb.

2. mivel megvettem, ügyelek rá, hogy lehetőleg kategóriájában éles obit nézzek rá. Ha már megvan. Nem ? Lehet nincs szükségem rá, de 30-40 múlva ezeket a NEF-eket visszanézni élmény lesz még falnyi méretű tv-n is. A jövő ez sztem (és a 3D)..

3. kimegyek és lövök: kompozíció, a szokásos módon DOF, aranymetszés, stb-re tekintettel, majd a legvégén a legutolsó D800-specifikus check: tudok ezen még valamit húzni, hogy MÉG ÉLESEBB legyen, vagy jó így ? És ha 2.8-ra álltam be eredetileg, de 4-en is jó a DOF az előnézet gomb után, akkor lerekeszelem 4-re. :K A Tami ilyen pl.

Sztem a nagyközönség lihegi túl ezt a 36MP-t, én inkább így látom. Továbbra is a minek akkora, milyen obi rá, bla bla. Hát akinek nem kell, ne vegye, könyörgöm, szabad világ. :DDD - de én sem ütöm a fejét annak, aki mással szórakozik.

Jobbat mondok: nem értem a lázat a D7100-5200 körül. :N De nem is akarom. :DDD

(#198) #40935168 válasza forceberg (#195) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ezt csináltam én is közvetlen shooting után a modell csajszival. Media Markt-ban volt dolgom, van jobb előhívó is, de pont ott volt mögöttünk, ú mondom .. gyorsan vázon kiválasztottunk egy képet, vázon belül adtam neki mákszemnyi színt és dinamikát majd kimentettem JPEG-be az SD-re, az SD-t kivettem, betoltam a hülye Media-s gépbe és crop meg minden mentesen 20 perc múlva megkaptuk egy fényes A4 lapra a képet.

Az állunkat kerestük. ;) - néztünk hozzá gyorsba keretet is. :K (Pedig icipicit sötétebbre vették, mintha túlhúznám a kontrasztot).

(#199) Real_Necro válasza #40935168 (#197) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én kicsit messze járok ezektől a technikai dolgoktól, de egy kicsit az jön le, hogy 36MP meg D800, akkor állandó vacilálás meg agymosás meg grafikonlesés, hogy jajj, mit csavarjak fel a vázamra, mert ezzel így pixelbuzi, azzal meg úgy nem a csúcsszuper, aztán ha "éppen" akad egy rávaló és minden frankó, akkor meg jön az erekcióáradat, hogy húdef@sza.
A többségnek itt még mindig DX váza van és örül, amikor egy "olcsóbb" obit felcsavarhat a vázára és készítheti vele a szebbnél szebb képeket. Nem les folyamatosan grafikont vagy agyal azon, hogy elméletileg mi lehet még jobb, hanem egyszerűen használja a masinát és boldog vele. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#200) imyourfriend válasza #40935168 (#197) üzenetére


imyourfriend
őstag

D7100 ide vagy oda, szerintem akinek van egy fx üvege (pl egy régebbi 80-200) ő már nyugodtan vehet D700-at, igaz elveszti a telének egy részét viszont kap azon az áron egy D700-at , amihez ha már megvett egy ilyen vázat tud venni objektívet is a keretből (gondolom én:)) 36 Megapixel ide vagy oda, én a harmadával tevékenykedem és bőven elég. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.