Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) JohnyBlue válasza gyurma01 (#97) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Eddig nagyon jó véleménnyel volt a 24-120 ról. Most a Tamiért rajong :) Talán őt kellene megkérdezni. Ha szerencséd van akkor egy 30.000 szavas hosszászólásban ki is fejti :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#102) Real_Necro válasza eastsider (#100) üzenetére


Real_Necro
veterán

~100k az új.

Kérdezd meg Freddyt úgy fél év múlva... :DDD

Érdemes körbelesni indexen, expressen meg apródon. Utóbbin óvatosan, mert amit visszaadtam, az is újra felkerült.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#103) eastsider válasza Real_Necro (#102) üzenetére


eastsider
nagyúr

újra nincs $ most... :( pedig az kéne...

lehet az lesz :DD

ejj nekem ez vidékről gázos.... bár vettem már így obit, meg adtam el, de minden út 3k diákként is (bár úgyis fél kiló tesztkép után indulok el, ha már tuti)

[ Szerkesztve ]

(#104) gab.m válasza eastsider (#98) üzenetére


gab.m
senior tag

Ha alulra úgyis van UWA-d, felé meg az 50es, akkor a kettő közé jól passzolna a Sigma 18-35 1.8a.. ;]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#105) eastsider válasza gab.m (#104) üzenetére


eastsider
nagyúr

:DD
sok értelme van annak az obinak DX-en amúgy is :))

csak előtte kb el kéne adnom az eégsz szettemet :DD

[ Szerkesztve ]

(#106) gyurma01 válasza JohnyBlue (#101) üzenetére


gyurma01
tag

Remélem este itt lesz és kifejtős hangulata lesz :K

(#107) gab.m válasza eastsider (#105) üzenetére


gab.m
senior tag

Ha elmenne 50ig tényleg sok értelme lenne. Így se rossz, sőt, csak valszeg nagyon drága lesz.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#108) Real_Necro válasza gab.m (#107) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem tetszik az az obi, csak már most látom, hogy 300k környékén lesz az ára...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#109) Larry303 válasza Real_Necro (#108) üzenetére


Larry303
addikt

12-24et meg passzolhatod is ide :)
adok érte unusual sapit :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#110) Real_Necro válasza Larry303 (#109) üzenetére


Real_Necro
veterán

~5 hete abbahagytam mindenféle pc-s játékot (ami nagy szó, mert '92 óta mindig volt valami). Szóval felejtős... :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#111) Fantomas80


Fantomas80
tag

Hellosztok!

Kicsit lemaradtam ebben az Sd kártya fejlődésben! :D
D3200-es géphez melyik fajta kártyát ajánlotok méretbe 16G-ásra gondoltam.
SDHC SDXC?

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#112) Real_Necro válasza Fantomas80 (#111) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sandisk CL10-es SDHC. Nekem 8GB-ból van Extreme Video HD. Van, aki Samsung cl10-est használ...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#113) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Up, mert nincs kedvem könyvjelzőzni.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#114) gyurma01 válasza Fantomas80 (#111) üzenetére


gyurma01
tag

Ha sokat akarsz sorozatban lőni vagy videózni, akkor kell a gyorsabb 45 MB/s vagy gyorsabb kártya. Ha nem akkor jó a 30 MB/s is. Ár függő is a dolog, mert pl. a sandisk 16 GB 45 MB/s 15e-től van.

(#115) imyourfriend válasza Fantomas80 (#111) üzenetére


imyourfriend
őstag

D90-emben Sandisk Ultra van 30mb/s-es, és a váz teljesítményéhez mérten megfelelő hozzá. :) Attól függ mennyit fotózol,erre is felfér ~550 raw a 12,3mpx-esből.

(#116) JohnyBlue válasza gyurma01 (#114) üzenetére


JohnyBlue
őstag

D3200 ről beszélünk tehát szerintem nem kell ide a 45MB/s kari. Bár a videónál lehet kell.

16 gigás 15.000 től? Itt Debiben egy (SanDisk SDHC 16GB Extreme UHS-1 CL10 Áfás 7 734.- Ft )

15 ezer pénzért már a 32 gigásat nyomják a kezedbe :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#117) gyurma01 válasza imyourfriend (#115) üzenetére


gyurma01
tag

Nekem is ugyanez van. Múlt héten beletettem a D7100-ba próbára és teljesen jó volt, sorozatot lőttem és szerintem a puffer volt a gyenge láncszem, a videót nem próbáltam.

(#116) JohnyBlue: 45 MB/s ?Az jó ár, az árgép-en néztem az előbb, ott 14000 a legolcsóbb ajánlat. Melyik honlapon tudok ilyen áron rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#118) Real_Necro válasza JohnyBlue (#116) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tényleg nem drága: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#119) Fantomas80 válasza gyurma01 (#114) üzenetére


Fantomas80
tag

Igen erre lettem volna kíváncsi hogy mire képes pl egy 30MB/s es kártya ezzel a géppel.
Elég amatőr szinten vagyok még azért is érdeklődök.
Akkor majdnem többet ér venni fotózáshoz egy jó nagyot esetleg lassabbat is.
Videozáshoz sorozat lövéshez viszont egy gyors méretbe kisebb kártyát? :F

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#120) gyurma01 válasza Fantomas80 (#119) üzenetére


gyurma01
tag

Sok tényező van: jpeg-ben fotózol vagy raw-ban, fotózásnál érdemes két kisebb pl.8GB kártyát használni mert ha az egyik elromlik akkor nem az összes kép veszik el, hanem csak az egyik kártya képei(nyaralásnál, eseményfotó, stb). A videó sokat fogyaszt a tárhelyből, de a lényeg hogy a sorozat és a videó gyorsabb kártyát igényel. D90-nél a 8 GB 30 MB/s-os kártya jó mindenre. Szerintem 30MB/s alá egy 24MP gépnél ne menj.

[ Szerkesztve ]

(#121) imyourfriend válasza gyurma01 (#120) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én is ezért vettem mellé azt amelyiket írtam, van egy lassabb amikor street vagy park fotó van, amikor pedig eseményre megyek akkor ott a gyorsabb. Bár van egy 2 gigás is, azt tartalékba tartom. ;] A régebbi igaz nem ultra kártya észrevehetően de csak picit lassabb. Igaz ezt már meglehet akasztani D90-el is (nem tudom mennyi a CL értéke. A 30-asnak talán CL6?
Én még D60-hoz kaptam, na azzal nem lehetett volna leterhelni a kártyát. :D Jó kis masina volt :(

[ Szerkesztve ]

(#122) gyurma01 válasza Fantomas80 (#119) üzenetére


gyurma01
tag

SanDisk Extreme Pro SDHC UHS-I 8GB-os 45MB/s-s. Ezzel nagyon mellé nem lősz, jó lesz mindenre. kb.9000ft.

(#121) imyourfriend: Nekem két 8GB-os 30MB/s és egy 4GB-os van, biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#123) #40935168 válasza JohnyBlue (#101) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egyik faszább mint a másik, kérdés, melyik az egyik és melyik a másik :DDD
És ezzel együtt ha jól látom, megúsztátok huszonkét szóból ;]

(#124) gyurma01 válasza #40935168 (#123) üzenetére


gyurma01
tag

"melyik az egyik és melyik a másik" :R :W
Mi a véleményed a 24-120/4-ről? :D
Neked van összehasonlítási alapod a tami 24-70-el :K

[ Szerkesztve ]

(#125) gyurma01 válasza Fantomas80 (#119) üzenetére


gyurma01
tag

Nézz körül itt:[link]

(#126) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na pár perce én is visszatérhettem :C :C :C

(#127) #40935168 válasza gyurma01 (#124) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egy rendkívül jó obi, a kanyon megfelelője anno (24-105 f/4 L) nekem a "DX" kanyonon alul kevés volt, cserébe a tele 168mm-nek felelt meg, ami Nálad a 24-120 esetén 180mm.

Tehát Nikon DX esetén egy 36-180-as f/4-es átfogást kapsz (ekv.) melynek mélységélessége valamivel nagyobb, mintha fullframe-en használnád. A tele rész klassz és nagyon jól jön, a "36" alul emberfüggő, ha tudsz élni vele, érdemes venni alá egy másik üveget is és ollé (csak a cserélgetés ugye)...

FX-en a 24-120 über, ez a sorozat pl. ezzel készült, pont a JohnyBlue üvegével. Zoom kategóriában éles, precíz fókusz és hát ugye VR-es, kézből használhatod este, lásd a képeimet (ha a téma nem mocorog nagyon).

Most kérdezd meg a másikat is :B ;]

(#128) Graphy válasza Gulyopapa (#126) üzenetére


Graphy
aktív tag

...de csak pár percre! :D :DDD

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#129) gyurma01 válasza #40935168 (#127) üzenetére


gyurma01
tag

Szóval akkor semmi baj nincs azzal az obival, ennek örülök.
Kutyus, mi a véleményed a tami 24-70-ről? ;]
Sajnos a képeidet nem tudom most megnézni, ro..dt céges net nem nyitja meg.

Gulyopapa: :C :C Mi a tapasztalatod a D7100-al? Hogyan vált be?

[ Szerkesztve ]

(#130) Graphy


Graphy
aktív tag

Memóriakártya vs. Nikon D7100
Én jelenleg egy SanDisk 32 GB 45MB-os kártyát használok és eddig tökéletesen bevált...a videó sosem érdekelt. :)

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#131) Gulyopapa válasza gyurma01 (#129) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát így 1000 expo után azt mondom hogy király gépezet. Gyors és pontos autófokusz. Gyönyörű, részletgazdag képek. Elképesztő videó minőség ( OK a Pana GH3 jobb ).
Én nem tudok szakszerű értékelést adni de nekem ez a gép more than enough :K

(#132) gyurma01 válasza Gulyopapa (#131) üzenetére


gyurma01
tag

Köszi. :) A lényeg, hogy elégedett vagy vele.
Ezek szerint a videót is kipróbáltad. Milyen kártyát használsz? Milyen obit használsz? Kiszolgálja a 24MP-t?
Bocs, a sok kérdésért. :D
Graphy: Neked is 7100-as van?

[ Szerkesztve ]

(#133) Gulyopapa válasza gyurma01 (#132) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Egy fos 8 gb-os Kingston ( 4 ) :))
Nem akad semmi rajta mivel nem lövök sorozatot.
Egyenlőre tökéletes vele.
Jelenleg egy 50mm-es 1.8 G van, az tűéles vele még 100%-on nagyítva is.
Videó nagyon szép, viszont a autofókuszt el kell felejteni mert hangos és pontatlan ( hunting van :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#134) Graphy válasza gyurma01 (#132) üzenetére


Graphy
aktív tag

Igen, D7100 a váz.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#135) gyurma01 válasza Graphy (#134) üzenetére


gyurma01
tag

Te is hasonlóan vélekedsz a gépről, mint Gulyopapa?

(#136) forceberg válasza Gulyopapa (#133) üzenetére


forceberg
veterán

Régebben a Kingston-ok veszélyesek voltak Nikonokban. Az újabb vázakkal nem tudom, hogy van-e valami gond?
A Fuji kártyák milyenek? Találtam itthon egy Maxell cimkés Fuji-t.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#137) TeeJay válasza Fantomas80 (#119) üzenetére


TeeJay
félisten

parancsolj itt a D7100 memóriakártya teszt! [link]
ez azért komolyabb váz és kipróbálják egy vagon kártyával, látszik hogy kb. Sandisk-ből a legdrágábbon kívül a többi ugyanazt hozza
szerintem egy Ultra SDHC bőven elég lesz neked
vagy a Samsung Pro ami felveszi a versenyt a leggyorsabb Sandisk-el is
gyorsabb mint az Ultra és Extreme és olcsóbb is : [link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#138) TeeJay válasza TeeJay (#137) üzenetére


TeeJay
félisten

Samsung SDHC Pro 16GB MB-SGAGB/EU [link]
Samsung SDHC Pro 32GB MB-SGBGB/EU [link]
Samsung SDXC Pro 64GB MB-SGCGB/EU [link]

az előbbi videón tesztelt 32gigás szerintem elég jól nyomja és 11körül kapható sok sok év garanciával
volt itt aki ilyet vett és gyorsabb volt mint a Sandisk Ultra 30MB/sec

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#139) #40935168 válasza gyurma01 (#129) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ha sikerül egy jó példányt kifognod - és ezt megismétlem csupa nagybetűvel:
HA SIKERÜL EGY JÓ PÉLDÁNYT KIFOGNOD akkor nagyon pöpec :)

Az én példányom jellemzői (sajnos nem tudok általánosságban írni ezekről, csak a sajátomról):
- élesebb a 24-120-nál (de ez nem kérdés)
- nem hiszem, hogy DxOMark igazat mond, mely szerint a Nikkor 24-70-et veri. Szerintem nem, és bár szemre (kép alapján) nem néztem 24-70-et, valszeg nem tudnánk megállapítani a kettő közötti különbséget, de mérések alapján a photozone-nak jobban hiszek. Friccek, precízek és kevésbé korruptak. A DxO olyan mint a Tom's Hardware: pénzeli valaki aztán arra hajlik a keze. De tény, hogy nagyon éles, f/4-től karc :K és 2.8-on is vállalható, ha nagyon akarsz hátteret kenni, vagy nagyon kell a fény.
- A VC (Tamron VR-je) nagyon kemény, nagyon jó. JohnyBlue nézett, hogy hogy megfogta mint a beton a képet, obit mozgatod, a kép meg marad. Fura. A 24-120 máshogy fog teljesen. Nehéz ezt leírni. Nekem a Canon 18-55 IS kitobi fogott hasonlóan, érzésre, annak az IS-ét jobban szerettem pl. a 24-105-nél is (az is lomhább IS volt), persze egyéb paraméterét nem. :) Szóval a képstabija valami vadállat jó.
- teljesen hangtalan obi, se videóba, se amúgy nem hallasz semmit. Se VR nem serceg-ciripel, se a fókuszálás. Füled rátapasztod és hallgatózni kell, ha hallani akarod. (Ezen múltkor kiakadtam, hogy itt vki azt mondta, hangos: hát ez full qss nálam). Amikor a VC indul gomblenyomásra, nem rántja meg a képet. Nem veszed észre, hogy beindult "sunyiban", csak azt, hogy ahogy mozog picit a gép, a kép nem mozog, az ottmarad, tehát "úszik" a keresőben ellentétes irányban, ezt JohnyBlue furcsállta is, de így a normális :DDD , ez az optikai képstabi lényege. Egy szó mint száz, imádom. Egyetlen furcsa benne, hogy aktiválás után még vagy másfél-két mp-ig működik, hiába nem lősz mégegyet már. Igazából meg sem kéne említeni ezt, de gondoltam, beszámolok részletesen.
- fókusz: 10-ből 8 jó, ha nem ismered a Tamit. 10-ből 10, ha használsz 1-2 Tami specifikus trükköt két fókuszálás között (beiktatsz egy harmadikat, vagy elé, vagy mögé).
- focus breathing (nem tudom magyarul): 2.8-nál előjön. 2.8-ról 4-re lerekeszelve egyet, érdemes újra fókuszálni a témára. De ez nem újdonság, a legendás 14-24 is csinálja. Ugyanazon témát ha fotózom két külön rekeszértéken, újrafókuszálok és kész. De egy mindenes utazó zoom-nál ez nagyon ritka szerintem a mindennapokban, szóval töknyolc, úgyis mindig másra lősz (vagy ugyanazon a rekeszen ugyanarra) :) szóval mindegy, de megemlítem azért.
- vignetting erős FX-en, ízlés dolga, zavar-e.

Amint látod, a Tami vegyes kép. 10x annyit írtam róla mint a 24-120 Nikkorról. Ott nem nagyon van mibe belekötni. Itt van. DE (ismét nagybetűvel): a hibáival együtt lehet élni és egyáltalán nem zavaróak. Ha belegondolok, hogy milyen klasszat portréztam vele Pesten este a Lánchídon kézből 2.8-on, vagy május végén megyek Lengyelországba Zakopane-ba és hülyére lőhetek vele akármit, az jó lesz.. szép lesz.. vállalható, nyomtatható könyvként, stb. és van fényerő is és VC (VR) is. Hatalmas királyság mindent megoldani kézből. Még valami: legtöbb obi rekeszelve jobban rajzol, mint a legtágabb állása. 24-120-nál f/4 a gyári max és ha háttért akarsz szépen kenni, nem fogsz rekeszelni. A Tamit 2.8-ról 4-re még viheted és meghálálja. :K

Summa summarum, két dolog szükséges - véleményem szerint - a Tami 24-70 élvezetéhez:
1. egy jó példány
2. ismerni a hibáit és tudni az adott pillanatban reflexszerűen, hogyan kerüld el gyorsan a hibázását.

Egyébként meg - triviális - ez csak 70-ig megy, a 24-120 majdnem 2x addig ugye.

Ha újra kellene vásárolnom, gondban lennék. Tényleg.
- utazni, turistázni, túrázni jobb a 24-120, mert mégiscsak jól jön a 120, ha nem akarsz nagyon zavarni másokat.. távolabbról lehet beszúrni a lövést észrevétlenül.
- stúdióban és szabadtéri 2.8-as vagy 4-es portékra, egészalakokra a Tami, mert brutál éles (főleg 4-en). Igaz ezekre vannak fixek, de ha mondjuk pont túrázás közben akarsz néha a még sportosan is csini csajsziról lőni 1-2 éles képet, nem fogsz percenként cserélgetni minden fánál 24-70 és 85 1.8 között, hanem a Tamival megcsinálod és mentek tovább. :K

Szóval mindent egybevetve, az én példányom nagyon jó kezesbárány és nagyon imádom, kicsit "ráragadt" mostanság a vázra és szomorúan nézek az 50 1.4-re, mi az istent keres a táskában.. :((( :DDD

Ha újra kellene FX-re vennem standard zoom-ot, 51-49 és nem merem bevallani, melyik javára. Ma az egyik, holnap a másik. Mai napig billegek, szerintem idővel elborulok Tami fele, mert mégiscsak azt használom. De ez az arány mutatja sztem nagyon jól, mennyire versenyképes a 24-120-szal.

A Nikkor 24-70 1) ár 2) nincs stabi -> számomra kiesik, én annyi pénzt standard mindenesre ki nem adok, 70-200-ra igen (ott is szívva a fogamat, de az legalább már kirajzolja a szenzort).

Na jó, most legyen 51 a Taminak. Éles vaze. :DDD

JohnyBlue: megkaptad a terjedelmet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#140) atok666 válasza TeeJay (#137) üzenetére


atok666
őstag

En anno itt nezegettem a kartyakat. Tobb fele gepen sok-sok kartya tesztelve.

Atok

(#141) #40935168 válasza atok666 (#140) üzenetére


#40935168
törölt tag

Illetékességből halkan, Neked: Lexar 1000x UDMA7 CF ;)

(#142) Real_Necro válasza #40935168 (#139) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem csalódtam benned. :DDD De ezt majd elolvasom inkább holnap cégnél.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#143) gyurma01 válasza #40935168 (#139) üzenetére


gyurma01
tag

Kutyus! :R :R :R
Hihetetlen jó és terjedelmes leírást adtál a két objektívről. Nagyon jól összefoglaltad a tapasztaltakat. Végre valaki aki mindkettőt próbálta. Köszönöm. :R :C :C :C
És most szúrom tö..n magam, mert nem lett könnyebb a választás, mert kb. egy árban vannak. Bár ahogy írtad a tamit nagyon ki kell próbálni a vétel előtt. Viszont 2.8-ról rekeszelve 4-re biztos nagyon éles és a 24-120 csak ott kezdődik. Nem egyszerű. Pffff. :F
Viszont ami most eszembe jutott, hogy tényleg keveset írtál a 24-120-ról, mert nincs ott a "de" szócska.

[ Szerkesztve ]

(#144) atok666 válasza #40935168 (#141) üzenetére


atok666
őstag

Mezei transcend 400x 32gb udma7 CF van benne es boven eleg (legalabis nem tunik lassunak)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#145) #40935168 válasza gyurma01 (#143) üzenetére


#40935168
törölt tag

Még esetleg Ropi véleményét is meghallgathatod, mert ő is vett egyet (Canon 5Dmark3-ra) és neki meg a Canon 24-70-ekkel van tapasztalata (1-essel is és szerintem cOxeR kartács II-esét is felpróbálta már párszor). :K Ha nem vagy biztos a dolgodban, vagy nem vagy bevállalós, Nikkor. Azt veheted csukott szemmel, a Tamit nem. De ha a Tami bejön, nagyon adja. ;)

(#146) #40935168 válasza atok666 (#144) üzenetére


#40935168
törölt tag

Silicon Power 600x UDMA6 32GB és tök oké. ;)

Az említett Lexar a csúcs, nem csak papíron, hanem D800-ra ki lett tesztelve valami oldalon (gugli 5 perc és kiadja) minden nagyobb memóriakártya márka és ezt szerette a legjobban, rendre maga mögé tolva Sandisk csodákat és mindenki mást. De nincs rá szükségem (szerintem Neked sem) :) csak jó tudni.

(#147) gyurma01 válasza #40935168 (#145) üzenetére


gyurma01
tag

Remélem, hogy ő(Ropi) is figyel minket és hozzászól a témához.
A tamitól alapból nem félek mert a 70-200-am az tami és imádom. Mindenképpen próbálok egyet, ha meglesz az új váz. Sajnos múltkor Aleister obija nem ment a D90-emen. Addig nem fogok dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#148) atok666 válasza #40935168 (#146) üzenetére


atok666
őstag

Pont arrol az oldarol beszelsz szerintem, amit linkeltem. A Lexarok tarolnak :)

Atok

(#149) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ez a kártya téma is túl van lihegve. Ha nem kell a sorozat akkor a sokéves lassú Kingston is megteszi. Nem akad vele a gép soha, videó is tökéletes.
Persze egy pro fotós másképp gondolja nyilván ...

(#150) #40935168 válasza gyurma01 (#147) üzenetére


#40935168
törölt tag

Talira jössz ? Szombaton ott leszek. Ha igen, hozd a D90-et, felpróbálhatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.