Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Freddy76 válasza Larry303 (#850) üzenetére


Freddy76
addikt

Hagyjad, villamosmérnök, nem tudja szegény miről beszél.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#852) Real_Necro válasza Freddy76 (#851) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Cuccok

Nikon d7000, Nikkor 18-105, 35/1.8G, 50/1.8G, Tamron 17-50/2.8, sb700; Fujifilm X10"

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#853) TayRol


TayRol
veterán

jól láttam, hogy az irányjelzős fórumon egy kifogástalan nikon 70-200 vr1 230e-ért kelt el?

(#854) Larry303 válasza Real_Necro (#852) üzenetére


Larry303
addikt

"Nekem egyetlen értelmes képet nem sikerült a beépítettel lőni."
nem hagyhattam annyiban :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#855) flash- válasza Peethy (#846) üzenetére


flash-
veterán

ugyan én amatőr vagyok de talán merek neked tippet adni,(majd a szakértők kijavítanak legfeljebb)

a vakukomenzációt állitsd a legkisebbre(-3)a gépet pedig manual módba és igy ügyeskedd ki az iso-záridő-rekesz trióval az optimális expót.(és itt most ne higyj a gép által számitott vonalkák jelzésének) esetleg a vaku elé még egy zsepit is beteszel vagy cto fóliát(a kép nembaj ha sárgás lesz,ha rawban fotózól majd egy erre alkalmas szoftverrel korrigálod a fehéregyensúlyt)

nem azt mondom hogy bajnok képek lesznek így de mégis ha csak gyári vaku van talán egy hangya f*sznyival jobb így
van egy kép amit így csináltam és elfogadható,és mindkét alany meg van vele elégedve akik rajta vannak(najó egyik csak fél éves ;]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#856) gab.m válasza TayRol (#853) üzenetére


gab.m
senior tag

Igen.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#857) hp1950 válasza TayRol (#853) üzenetére


hp1950
tag

kb. a hirdetés megjelenése utáni 4. percben már lecsúsztam róla :F

(#858) gab.m válasza hp1950 (#857) üzenetére


gab.m
senior tag

Egyben vitték el a cuccokat ahogy látom, nyilván neki is kényelmesebb volt így eladni.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#859) Real_Necro válasza Larry303 (#854) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Nekem egyetlen értelmes képet nem sikerült a beépítettel lőni. Inkább iso-t tekerek 6400-ig. Ha ez sem elég, akkor nem fényképezek..."

GYK:
Tehát nem használja akkor sem a külső vakut.

Hajjaj de nehéz. :DDD ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#860) flash-


flash-
veterán

esetleg vaku diffúzór nikon gépekre nevetséges áron,

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#861) Throme válasza Real_Necro (#852) üzenetére


Throme
veterán

... melyik a kakukktojás? ...

(#862) Real_Necro válasza Throme (#861) üzenetére


Real_Necro
veterán

Inkább szorítsatok ByeAlex-nek. :DDD ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#863) Throme válasza Real_Necro (#862) üzenetére


Throme
veterán

... bye bye Alexnek?.... hmmm ....ki a fene az ?

on: Te mikor cserélsz D7k-ra? ;]

(#864) Real_Necro válasza Throme (#863) üzenetére


Real_Necro
veterán

Párom nem hitte el, hogy a magyarok lesznek a döntőbe sorsoláskor az elsők, akit említenek. :DDD

ON:

Nem cserélek D7K-ra mostanában, annyit nekem nem ér. Most örülök a 17-50-es taminak.
Igaz, megfordult a fejemben, hogy mitől kell megválnom, ha egyszer mondjuk FF-re váltanék, de kb a 70-200 maradhatna... Szóval maradok egy jó darabig DX vonalon, D90-re meg van még 1,5 év garim.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#865) Throme válasza Real_Necro (#864) üzenetére


Throme
veterán

A 18-105-höz képest érzel lényegi javulást, leszámítva persze a fényerőt?

Garis D90-ért többet kapnál :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#866) Real_Necro válasza Throme (#865) üzenetére


Real_Necro
veterán

Élesebbnek tűnik, meg a fényerő miatt is szerintem jobban használható. D90 eladására meg majd 1 év múlva visszatérek. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#867) atok666 válasza Real_Necro (#866) üzenetére


atok666
őstag

Érik a FF :D

Atok

(#868) flash- válasza Real_Necro (#862) üzenetére


flash-
veterán

nem akarok vitát nyitni de ha belegondolunk hogy néhány éve ő képviselte hazánkat, akkor ehhez képest ByeAlex kellemes felüdülés,de szerintem amúgy is rendben van ez a Kedvesem bárki bármit mond.Egyszerű de nem gagyi,dallamos,nem akar több lenni mint ami.őszinte....Ha egy Wolf Katival sem nyertünk akkor ne eröltessük a dolgot,küldjünk olyat aki elnyom lazán őszintén egy dalt.és erre ByeAlex pont megfelelő.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#869) forceberg válasza atok666 (#867) üzenetére


forceberg
veterán

Az D90-D5100 párja már-már a DX-FX. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#870) t_a_m_a_s válasza flash- (#860) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

nekem vannak hozzá ilyen színes izék is: [link]

mondjuk tényleg csak egy fokkal jobb mint a semmi...

Holnap majd jól beletépünk...

(#871) atok666 válasza forceberg (#869) üzenetére


atok666
őstag

És te? Hogy állsz a dologgal? :)

Atok

(#872) -Valinas- válasza flash- (#868) üzenetére


-Valinas-
senior tag

+1

(#873) Real_Necro válasza flash- (#868) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ízlések és pofonok. Az elődöntőből nem igazán akadt olyan, akire azt mondtam volna, hogy tetszik. Annak amúgy örülök, hogy teljesen magyarul adta elő. A Wolf Katis kétnyelvű verzió szerintem elég béna volt, igaz a zene is az. tavaly CD-n kicsit meglepődtem, hogy annyira hátul végeztek, de szerintem ez betudható annak is, hogy szomszédaink nem nagyon csípnek. Ellenben akkor is lett volna jobb szám, amivel indulhattak volna.Szerintem. ;)

(#867) atok666:
Az még elég messze van. Most nem nagyon lesz szerintem új nagy beruházás. Egy Demb Flash-t szeretnék majd még valamikor rendelni és kb annyi. FF-hez meg túl sok obimról kellene lemondani.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#874) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Az előbb csinált egy olyan képet a gép hogy a kép alsó harmadán más fehéregyensúly látszik :U
Ez gond lehet ... ?

(#875) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

(#876) aleister válasza Gulyopapa (#875) üzenetére


aleister
veterán

Auto-n volt a WB?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#877) Gulyopapa válasza aleister (#876) üzenetére


Gulyopapa
addikt

ja
csak ez az egy lett ilyen de mégis ...

[ Szerkesztve ]

(#878) aleister válasza Gulyopapa (#877) üzenetére


aleister
veterán

Próbáld ki ugyanezen körülmények között a megvilágításnak megfelelően beállított WB-vel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#879) Freddy76 válasza Gulyopapa (#875) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem lehet, hogy az asztal alsó részét valami más fényforrás világította meg?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#880) Gulyopapa válasza Freddy76 (#879) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem mert most sorozatban lövöm ugyanonnan a jó fotókat ...

(#881) Graphy válasza Gulyopapa (#880) üzenetére


Graphy
aktív tag

Akkor csak annyi a baj, hogy a D7100 utálja a windows phone-t. :)
Beépített vakuval fotóztad és rajta maradt az objektíven a ...bazz...nem jut eszembe....bonyolult magyar szó. :D ...napellenző...na végre. :D Ez a mai nem az én napom.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#882) Graphy


Graphy
aktív tag

Valaki megy ma a Bluechip Fotós Szakmai napjára?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#883) Gulyopapa válasza Graphy (#881) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem vakus fotó volt :D
Mindegy ha előfordulna még majd felveszem a kapcsolatot a szervízzel egy érzékelő cserére ...

[ Szerkesztve ]

(#884) JohnyBlue válasza Graphy (#882) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Fölösleges menni.... ebben a topicban mindenki tud mindent :) Újat nem tudnak mondani :) Meg Tamron bemutatók lesznek ? Azt meg nem veszünk mert a Tamron az... ;] :P

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#885) Real_Necro válasza JohnyBlue (#884) üzenetére


Real_Necro
veterán

Segítek befejezni a mondatot.

"...szuper" :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#886) *Ropi* válasza flash- (#855) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...a vakukomenzációt állitsd a legkisebbre(-3)a gépet pedig manual módba és igy ügyeskedd ki az iso-záridő-rekesz trióval az optimális expót.(és itt most ne higyj a gép által számitott vonalkák jelzésének) esetleg a vaku elé még egy zsepit is beteszel vagy cto fóliát(a kép nembaj ha sárgás lesz,ha rawban fotózól majd egy erre alkalmas szoftverrel korrigálod a fehéregyensúlyt)..."

Ha meg ND fóliát használsz, akkor vakukompenzációt sem kell állítanod és a fehéregyensúly sem mászik el. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#887) forceberg válasza atok666 (#871) üzenetére


forceberg
veterán

Amikor egy-egy túrán megemelem a táskám, rájövök, hogy még a 7k is nagy, pedig csak a 3 obit viszek magammal. 10-20, 105Macro, 70-300APO DG + SB-600. Most azon agyalok, hogy a beépített vakuhoz készítek makróhoz használható softboxot, akkor az SB-600 vitelét megspórolhatom. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#888) imyourfriend válasza atok666 (#867) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én például csak munkára vennék FF vázat.Annak igazából nem látom értelmét hogy hobbi célra elköltsek még 300-400 Eft-t. Persze ez saját vélemény, akitől a standard zoomot vettem ő 17-55+D7k és 70-300VR+D700-as kombóval dolgozik. Pl így tudnám elképzelni én is ha munkához kellene. Az már más kérdés kinek mennyire engedik az anyagiak.

(#853) TayRol: Ezt a 230-at te sem gondoltad komolyan? Annyiért ajándék. ;] Valakinek lehetett egy jó napja.

[ Szerkesztve ]

(#889) Peethy válasza imyourfriend (#888) üzenetére


Peethy
őstag

Igazából az volt a vicces, hogy a 70-200-at jóval ár alatt, a 24-70-et meg túlárazva árulta :D

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#890) imyourfriend válasza Peethy (#889) üzenetére


imyourfriend
őstag

Elég furcsának tűnik a hirdetés amúgy, nincs állványgyűrű,elvitte a cica? Másik meg hogy 24-70ért szerintem nincs az az ember aki ennyit adna. Vagy olyan kifogástalan állapot ami csak az eladó szerint kifogástalan. Nincs jogom foglalkozni vele de picit érdekes. Pont ahogy mondod :DDD Esetleg volt egy kitétel hogy csak együtt eladóak,vagy valami csavar a dologban.:) 390 egy 24-70ért rengeteg gari nélkül és használtan.

Én inkább 3 használt fixet választanék: sigma 35 f/1.4, nikon 50 f/1.4 G és nikon 85 f/1.4-t választanék, lehet picivel drágább de 1.4-es fényerő kárpótol.

[ Szerkesztve ]

(#891) Deadzone41 válasza imyourfriend (#888) üzenetére


Deadzone41
őstag

"Én például csak munkára vennék FF vázat."

gondolod a megrendelőidnek magasabban van/lenne az igényszintje a képminőség tekintetében mint neked? vagy milyen elgondolásból következik ez a munkára FF, a kedvtelésből fotózóknak meg crop elmélet?

(#892) Larry303 válasza Peethy (#889) üzenetére


Larry303
addikt

valahol be kellett hozni a bukót :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#893) imyourfriend válasza Deadzone41 (#891) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem is megvan az igényem a minőségre,csak a pénztárcámnak nincs. Van az a pillanat amikor hobbi szinten leállok a vásárlással (még egy 10-20as sigmát szeretnék és el is jött) viszont egyetem mellett ennyire futotta. Egyenlőre nem is hiányzik, és úgy alakítom a gondolkodásomat hogy később se hiányozzon egy olyan váz. Furcsa gondolkodás, amikor megvettem az első kerékpáromat eldöntöttem hogy csak hobbi szinten, semmi versenyzés. A fotózás terén is megszabtam néhány kritériumot. Ráérek és a gépek is csak olcsóbbak lesznek, a technika jobb lesz,egyenlőre elég amim van. Lassan ideje nyaralni,kirándulni és nem a technikára költeni. Valahogy így hangzik az elméleti oldala.:) Nem utolsó sorban ideje nekiállnom többet képelni. :D

[ Szerkesztve ]

(#894) Real_Necro válasza imyourfriend (#893) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sokan még ennyit sem engedhetnek meg nemhogy főiskola, de még munka mellett sem. Ez egy drága hobbi, nyilván ha az ember költségvetése engedi, akkor drágább cuccokba is beruház, ha úgy gondolja. Maga a technika pedig még nem jelenti azt, hogy valaki profi szinten is űzi a mesterséget vele.
Nem csak az fog venni FF vázat meg drága obikat, aki ebből él. Nyilván ha kijártad az iskolapadot és el tudsz úgy helyezkedni, más szemmel fogod nézni a dolgokat, de lehet addigra már magasabbra teszed a mércét és másért fogsz küzdeni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#895) imyourfriend válasza Real_Necro (#894) üzenetére


imyourfriend
őstag

Azt még elfelejtettem hozzátenni, ha majd kitudom termelni vagy munkahely vagy egyéb munkából akkor költök rá, persze ami meghibásodik azt szerelteti az ember. Szerintem agyban dőlnek el a dolgok,persze pénz kell hozzá elsősorban. Én ilyen gondolatmenetet húztam fel mellé, de be is fejezem. off :)

(#896) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Nem tudjátok mennyiért csinálják, meg illetve, hol ha kicsit szorul a fókuszgyűrű az obin?

Nincs valakinek véletlenül 49mm szűrőmenetű fordítógyűrűje?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#897) Real_Necro válasza freelanced (#896) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha garis akkor Nikon szervíz, ha nem garis, akkor vagy oda, vagy helyi mesteremberekhez, pl Csurgó Laci bához.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#898) freelanced válasza Real_Necro (#897) üzenetére


freelanced
addikt

Értem. Szerinted mennyit kérnek érte körülbelül?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#899) dabgergo válasza Peethy (#889) üzenetére


dabgergo
őstag

Sztem ott vmi nem stimmelt... meg amúgy a 24-70 nem kelt volna el sztem ilyen hamar ennyiért.

(#900) Graphy válasza JohnyBlue (#884) üzenetére


Graphy
aktív tag

Nem csak Tamron volt, hanem Nikon is. :D

Itt legalább volt lehetőségem kipróbálni pár objektívet....és szamócablökinek teljesen igaza van, qrva jó az a Tami 24-70/2.8. Kipróbáltam...és az arcomat spaklival kellett felkaparni a burkolatról! A képstabilizátor vmi brutális a képminőség mellett, és a Tami új 70-200 is elképesztő! Az összerakása minősége is egyben van, a zoom gyűrű kicsit "szorosan" jár a Nikonhoz képest, de nem vészes. Masszív, darabok...a fene vinné el... ...csak ne kerülne annyiba. Ha max 220 környékén hozzá lehetne jutni a 24-70hez, egészen biztosan azt választanám. Pontos és elég gyors a fókusz is.
Meglestem a 70-200/4-t is...az általam megszokott 70-200-akhoz képest olyan mintha egy gyerekjáték lenne a vázon...jó drága gyerekjáték. :) Annyira nem vett le a lábamról.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.