Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) spanyoll válasza #40935168 (#1250) üzenetére


spanyoll
addikt

Steady-t alá, miki a tetejére, aztán hadd szóljon ;)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1252) *Ropi* válasza #40935168 (#1223) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerezd be hozzá a DxO Labs programját: az szedi ki a legkorrektebben a torzításait!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1253) #40935168 válasza *Ropi* (#1252) üzenetére


#40935168
törölt tag

És abból mibe tároljam, hogy a lehető legtöbb infó maradjon a képben ? Valami sokbites TIFF ? Gondoltam erre, de nem vitt még rá a lélek. Fent van valami (már lejárt) DxO Optics Pro .. Na majd újrarakom.

(#1254) Kleroo válasza *Ropi* (#1252) üzenetére


Kleroo
veterán

+1 A DXO szofvere fergetegesen jó az optikai hibák javításában.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1255) Graphy válasza *Ropi* (#1252) üzenetére


Graphy
aktív tag

És szerintem a zajszűrése is sokkal jobb, mint a LR-nak.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#1256) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Beszerzem akkor én is. ;)

(#1257) Deadzone41 válasza #40935168 (#1250) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem fog hülyén kinézni meg akadozni, ha 1/50 körüli záridőt használsz, és 24p képes megjelenítőn játszod le.

(#1258) flash- válasza Graphy (#1255) üzenetére


flash-
veterán

tehát lightroomban állitsam az expót,kontrasztot,highlights,shadows,stb..
mentsem le rawba a változtatást majd ezzel a dxo val csináljam a zajszűrést meg az obihibajavitást?:)
mi is ennek a dxo programnak a neve?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1259) Gergő_ válasza spanyoll (#1032) üzenetére


Gergő_
őstag

Végülis megvettem a gépet. Az eladó mutatott képeket amit nemrég lőtt vele, nincs benne annyira sok expo(37k) és normálisnak tűnt az eladó.

Pontosan melyik obira gondoltál, D-re vagy G-re?

(#1260) spanyoll válasza Gergő_ (#1259) üzenetére


spanyoll
addikt

Az eladó lehet egy nagyon profi csaló, remélem jól végigtapiztad a kicsikét.
35-ösből ha van is D-s akkor sincs értelme megvenni szegényt, a G-s fut 40ért és pöpec darab (persze csak ha mindenképp fixet és 50es gyutávot akarsz)
Amúgy gratula, bírjon ki még vagy 3x ennyi expot gond nélkül :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1261) Gergő_ válasza spanyoll (#1260) üzenetére


Gergő_
őstag

Köszi.
Azt nem tettem hozzá, hogy nem Magyarországon élek, ezért kevesebbet gyanokodtam én is. :)
Objektívvel hozta hogy próbáljam ki, ugye fogalmam sincs mit kell rajta nézni, de a képeken korábban láttam hogy kristálytiszták, sorozatot kipróbáltam nem tört bele. A kijelző rendben volt, az exponálógomb is megfelelően működött. A gumi ugye lejárós de ez nem számít sokat. A gép elég tiszta kinézetű, bár ez sem sokat számít.
Remélhetőleg sokáig barátom lesz ez a gép. Majd kiderül az igazság egy objektívvel rendes használat után.
Egy olcsó gépet kerestem mert elvesztettem a Nikon P300-amat. Volt régen egy olympus dslr-em, és újra hasonlót szerettem volna. Ez egy 8gb-os CF kártyával és egy Meike markolattal, akkukkal volt 60 ezer forintnak megfelelő izlandi korona. Szerintem nem is érdemes többet költeni egy hurcibálós gépre, ez meg teljesen tökéletes itt az időjárásállósága miatt.

(#1262) grabber


grabber
addikt

Hello!

Találtam 4 db hot pixel a képeken és nem tudom az összes képről egy kattintással eltüntetni.Van rá valami egyszerű megoldás?Pixel fixer nem vált be,nem tüntette el.
LR eltünteti,de csak,ha egyesével megnyitom,amíg betölti a képet,addig szépen eltávolítja,de 1k képre ezt nehéz megcsinálni.

(#1263) hp1950


hp1950
tag

Van valakinek tapasztalata Full-frame gépen, hogy működik a SIGMA (Nikon) 70-200 mm f/2.8 EX DG APO OS HSM objektív? Vannak esetleg gyenge pontjai mint a Tamron 24-70 obinak?
A Nikkor 70-200 f4-et nyílt napon próbáltam. Nem volt rossz :))
A fent említett két obi közt kéne döntenem. Esetleg Balatonfüred-Veszprém vonzáskörében nem használ valaki Sigmát?

(#1264) TayRol válasza hp1950 (#1263) üzenetére


TayRol
veterán

biztosan a nikont venném (majdnem vettem is de az eladó bajos volt). tesztek alapján mondok csak véleményt persze.

(#1265) #40935168 válasza hp1950 (#1263) üzenetére


#40935168
törölt tag

A Sigma bár 2.8-as, a Nikkor élesebb marad 200-ra. 70-en és a gyutáv első felén a Sigma is borotva mindenhol, de ahogy nő a gyutáv, úgy lágyulnak a szélei (közép marad), 200-ra a szélek már nem valami jók, közép még mindig jó. Nikkor egyenletesen gyengül minimálisat, jó marad 200-ra közép is és szélek is.

Fényerőben Sigma, bokeh minőségben Sigma (akkor is, ha f/4-es lenne).

Attól függ, mire kell Neked. APS-C-s gépre Sigma, FX-re én is billegnék, melyik. :) Mondanám hogy Sigma, csak 200-ra a szélek nagyon leromlanak FX-en. De ha oda nem komponálsz és főleg csak középre teszel kritikus témát, jó lehet. Ha tesztelsz élesben egyet, csak ugyanezt nézd (OS-est).

(#1266) TayRol válasza #40935168 (#1265) üzenetére


TayRol
veterán

plusz ha jól tudom a stabija (VR3) is 1 stoppal jobb mint a sigmáé.

[ Szerkesztve ]

(#1267) #40935168 válasza TayRol (#1266) üzenetére


#40935168
törölt tag

Lehet, ezeket nem tesztelik nagyon.

(#1268) TayRol válasza #40935168 (#1267) üzenetére


TayRol
veterán

valahol olvastam, de csak monitor mögül vagyok okos, egyikhez sem volt (sajnos) szerencsém.

(#1269) forceberg válasza TayRol (#1268) üzenetére


forceberg
veterán

Bőven elég a Sigma stabija is, ha csak nem betontömböket fotózik vele az ember hosszabb záridőkkel.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1270) TayRol válasza forceberg (#1269) üzenetére


TayRol
veterán

okés, de ha már lúd akkor legyen kövér.

(#1271) hp1950 válasza #40935168 (#1265) üzenetére


hp1950
tag

Köszi!
FX-re kéne (D600).
Fotós szaki az üzletben a Nikkort javasolta. " a többi csak vak vágány"
7D-n a Canon 70-200 F4 IS-t használtam. Király volt. Itt FX-en más a helyzet.
APS-C után gyakorlatilag újra kell tanulnom fotózni :DD
Átértékelni, és átgondolni a rekeszérték fogalmát.

(#1272) #40935168 válasza hp1950 (#1271) üzenetére


#40935168
törölt tag

Tudnának itt páran elég komoly "vakvágányt" mutatni az ürgének.. :DD

(#1273) TayRol válasza hp1950 (#1271) üzenetére


TayRol
veterán

ki kell egyszer próbálnom egy FX vázat...:)

(#1274) forceberg válasza hp1950 (#1271) üzenetére


forceberg
veterán

Fotós szaki az üzletben a Nikkort javasolta. " a többi csak vak vágány" LOL. Igazi hülye lehetett...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1275) akela91 válasza forceberg (#1274) üzenetére


akela91
addikt

Szimplán a pénzre ment. :)

(#1276) atok666 válasza hp1950 (#1271) üzenetére


atok666
őstag

Azért ez a lágyul, stb. szoveget tartalekkal kell venni. Szerintem zsir obi a sigma is valoszinuleg. Nem hiszem, hogy annyira "lágy" kepeket keszitene, hogy emiatt azok hasznalhatatlanok lennenek. (Fotoztunk 50/1.8d vel is nyitott blenden - ha ez mond vmit :) ) Neked kell tudni, hogy eleg-e az f4 vagy neha azert jol jonne a 2.8... A 2.8at rekeszelheted f4re, ahol valszinuleg popec kepe lesz es ha a szukseg ugy hozza, meg mindig mehetsz 2.8ra. En is legtobbszor f4 alatt hasznalom a 70-200at, pedig ott lagyabb, mint f4en ;)

Atok

(#1277) flash-


flash-
veterán

amúgy elgondolkodtam mennyit kinzom magam mennyi fotót törlök csak azért mert nem mondhatnám élesnek a képeket,eközben egy blikk vagy más újság hányszor raki ki simán egy életlen,alulexponált,zajos, csontig lehomályosított hátterű portré képet...lehet hogy nem csak annak a portréképnek van létjogosultsága ami nem tűéles?minden techguru arra gerjed,én kezdek rájönni hogy itt nem ez a lényeg...
mondják hogy egy jó kép éles,jól exponált,stb..deha mégsem az akkor mitől jó egy újságnak?

sokszor elgondolkodom hollywoody filmeken,ott sem tüéles a kép(inkább a háttér van jobban mosva)
a magyar filmeknél meg sokszor minden éles,mégis az előbbi a tetszetős...(v rosszul látom?)

fura nem?:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1278) Throme válasza flash- (#1277) üzenetére


Throme
veterán

Azokba az újságokba az a kép pont elég.
Egy művészeti kiadványba meg nem elég, oda komoly és jó minőségű kép kell.
Előbbi 200 forint az utóbbi 5000 ft.
Az előbbit elolvassa valaki és eldobja, a másikat kirakja a polcra.

Az hogy neked milyen az ingerküszöböd, azt neked kell eldönteni.
Kérdés, hogy te kinek fotózol....

(#1279) hp1950 válasza atok666 (#1276) üzenetére


hp1950
tag

Értem!
Ha jól látom az adatlapodon Te 70-200VRII használsz ugye? Én is azért választanám a 2.8-at , hogy használjam tág rekeszen is. C rendszeren volt már olyan objektívem ami hiába volt 1.4, gyakorlatilag 2 -2.8 -ra kellett rekeszelni, hogy APS-C használható képet kapjak.

(#1280) hp1950 válasza forceberg (#1274) üzenetére


hp1950
tag

Nem hiszem, hogy ez lenne a teljes igazság. Utána érdeklődtem több üzletbe a környékemen. Szerintem csak elegük van abból, hogy gyakorlatilag csak minden harmadik objektív jó. Mivel mindegyiket úgy kell rendelni nem szívesen küldözgetik vissza a az obikat. Megértem őket nem akarnak problémát.
70-200 sigma egy db van a 220 voltnál. Próbálgatni nagyon ott sem lehet :(

(#1281) TayRol válasza hp1950 (#1280) üzenetére


TayRol
veterán

ezért is mondom a nikon 70-200 f4-et. megveszed és használod, nagyon nagy valószínűséggel nem lesz gondod rá.

(#1282) imyourfriend válasza hp1950 (#1280) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ha minden igaz holnap viszem pestre beállíttatni a 70-200 OS-es sigmát, kipróbálhatod ha van úgy szabadidőd. Igaz 100mm-ig fókuszhibás még, utána már jó.

(#1283) spanyoll válasza Gergő_ (#1261) üzenetére


spanyoll
addikt

A gumi a csatlakozóknál jár le, nem? Vagy máshol is? Csak mert ha máshol is az nem feltétlenül jó jel, az én drágaszágom szépen lassan battyog 50K expo felé és a leharapott csatisapin kívül semmi sem jár le rajta (most már az sem :DD).
Amúgy jó vételnek tűnik, jó kis masina az, amennyire tudom, remélem sokáig barátod lesz. A 35össel azért járnál jól ha azt vennéd, mert az is bizonyos szintig weather proof sealing-ű, legalábbis annak mondják :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1284) Horbal


Horbal
őstag

Na ma kicseréltettem a Vertax MB-D11 markolatot (nem hagyott nyugodni a dolog azért mégis csak 24K).
(Srác azt mondta, hogy sokat adnak el belőle eddig nem volt problem - persze mi mást mondana)

Tesztelem, majd megírom mi a helyzet.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#1285) aleister válasza hp1950 (#1280) üzenetére


aleister
veterán

Sajna Nikkorral ugyanez a helyzet. Lásd a 2ből 2 rossz 50 f1.4-et. A cégen belül AF inkompatibilitási bakiról (D7k vs 35, 18-55 meg még ki tudja hány) nem is beszélve.
Tényleg visszakaptad már a példányod?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1286) hp1950 válasza imyourfriend (#1282) üzenetére


hp1950
tag

Szívesen kipróbálnám, de b.füredi lévén Pest egy kicsit messze van.

(#1287) hp1950 válasza aleister (#1285) üzenetére


hp1950
tag

Most várom a választ.

(#1288) hp1950 válasza TayRol (#1273) üzenetére


hp1950
tag

NEEE!
Nekem sem kellett volna :N
Új dimenzió nyílik meg a fotózásban! Kis DOF, hamar megtetszett. Mondjuk ez nem mindenkinek jön be ;]

(#1289) imyourfriend válasza hp1950 (#1286) üzenetére


imyourfriend
őstag

Győr, Szombathely, Veszprémbe nem nagyon tudom leküldeni, pedig ideális lenne szerintem.

(#1290) TayRol válasza hp1950 (#1288) üzenetére


TayRol
veterán

most nem fenyeget ilyen veszély - főleg anyagilag - de egyszer ki akarom próbálni.:)

(#1291) Karima válasza hp1950 (#1286) üzenetére


Karima
őstag

Ha a szóban forgó obi OS nélküli változata is érdekel (HSM II - ami tesztek alapján jobb mint az OS-es képminőségre), akkor összefuthatunk valahol, itt vagyok Füreden vasárnap délutánig. Meg az obi is:)

[ Szerkesztve ]

(#1292) Horbal válasza hp1950 (#1280) üzenetére


Horbal
őstag

Már miért ne lehetne? Én ott vettem a 35-öst meg a 70-300 Tamit mindkettőt kipróbálhattam, a Tamit még a boltból is kivittem, hogy legyen elég hely a 300-hoz. (Boráros téri üzletük)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#1293) hp1950 válasza Horbal (#1292) üzenetére


hp1950
tag

Bocs! Próbálgatni, kipróbálni lehet, válogatni nem lehet! Feltéve ha nem lenne megfelelő az üzletben található objektív!

(#1294) hp1950 válasza Karima (#1291) üzenetére


hp1950
tag

Mindenképp! Privátba kereslek!

(#1295) TayRol válasza hp1950 (#1293) üzenetére


TayRol
veterán

azt sem lehet hogy ha nem jó akkor nem veszed meg és mondjuk továbbállsz egy másik üzletbe?

(#1296) Horbal válasza hp1950 (#1293) üzenetére


Horbal
őstag

:B (félre értettelek) Igen sajnos csak egy-egy darab van kb mindenből...sok helyen. Meg csak rendelésre...

TayRol: de lehet nem kötelező megvenni.

Amikor a 70-300-at vettem azt mondta az eladó, hogy akár félre is teszi az obit 24 óráig, nézzem meg otthon a képeket meg ha akarom menjek át a másik boltba a Nikon-t is próbáljam ki...

Szal amúgy rendesek bár nem a kedvenc boltom (más oka van)

TayRol: legyél erős, enyém 3 hónapot volt :D

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#1297) TayRol válasza Horbal (#1296) üzenetére


TayRol
veterán

nekem lassan 3 hete lesz bent az obim javításon.

(#1298) aleister válasza Horbal (#1296) üzenetére


aleister
veterán

3 hónap? Hogy a viharban? Nekem is addig volt a 17-50, de azt kétszer ellopták a postán. :)
Ahogy Király Linda mondaná "magyarok vagyunk, vagy nem". :)

Tayrol:
Nekem a 24-70-re 2-4 hetet írtak. Meg is jött 3 hét alatt. Neked mivel van baj?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1299) aleister


aleister
veterán

Szerintetek ha felteszek adapterrel egy 77-es polárszűrőt egy 82mm szűrőmenetes obira, az mennyire fog belátszódni a képbe?
Sajna nagylátó tartománya is van. A 24-70re gondoltam konkrétan.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1300) TayRol válasza aleister (#1298) üzenetére


TayRol
veterán

Most beszéltem a bolttal, kint van Németországban javításon a obim, remélhetőleg jövő héten megjon. Addigi kapok egy a napokban.

Aleister: a gyutav ket vegen rossz infokat küldött a vaznak. Visszakeresve megtalalod.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.