Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) forceberg válasza Real_Necro (#1100) üzenetére


forceberg
veterán

"csak egy dolog hiányzik most, az pedig a magasabb ISO"

Érik ez, ugye Atok? ;]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1102) Real_Necro válasza forceberg (#1101) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hosszú érés lesz ez. :D AMúgy mennyi most egy használt, problémamentes D600? :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1103) Kleroo válasza crey (#1099) üzenetére


Kleroo
veterán

Köszi, őket pont ismerem. (mondjuk úgy, gab.m révén) A hely tökéletes lenne, csak mintha már egyszer megtaláltam volna az árakat, és túl soknak ítéltem. De megint lecsekkolom.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1104) #31757056


#31757056
törölt tag

A beigért viharfotók Sigma 10-20-al. 5 perces utomunkaval, szoval nem tul kidolgozottak egyelöre:

[link] [link]

(#1105) atok666 válasza forceberg (#1101) üzenetére


atok666
őstag

Jaja :DDD mar elkezdodott... csak az okot keresed, hogy valthass ;]

Atok

(#1106) Freddy76 válasza Real_Necro (#1102) üzenetére


Freddy76
addikt

Olyan nincs. Mármint problémamentes :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1107) gab.m válasza Kleroo (#1103) üzenetére


gab.m
senior tag

Jaja, pont most akartam írni. A hely egyébként elit, a legjobb cuccokat találod meg náluk. Broncolor. Ez asszem mindent elárul.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#1108) Real_Necro válasza Freddy76 (#1106) üzenetére


Real_Necro
veterán

No itt a bibi. Amúgy nem lesz rá mostanában keret, a Tamival most leálltam egy jó időre az új cucc beszerzésében.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1109) crey válasza Kleroo (#1103) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Róluk is csupa jót hallottam amúgy, de szerintem ők se a túl olcsó kategória.... :(

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1110) Peethy válasza crey (#1109) üzenetére


Peethy
őstag

Nagyon kevesen vannak, akik ezeket az árakat szerintem manapság kitermelik. Az igényes amatőrök pedig nem engedhetnek meg maguknak ennyiért... ettől függetlenül nekik is meg kell élni valamiből, de nem tudom, hogy ilyen árak mellett mennyien szokták igénybe venni őket.

(#1111) #40935168 válasza Peethy (#1110) üzenetére


#40935168
törölt tag

Annyi a fotós, mint a szemét (bocs). Legalábbis aki annak nevezi magát - persze van aki tényleg az.. és jó.. de ma már lépten nyomon "photography" van, csapból is ez ömlik. Emelhetnek simán, lehetnek drágák simán. Odamegy, akinek kell a Broncolor, vagy olyan a helyszín. 10-el kevesebb ember a célközönség ? Ugyan. Semmi. Sztem nem igazán nőne meg a drágább stúdiók forgalma, ha lentebb mennének. Ha jól csinálják, drágább áron is púpon vannak foglalásokkal.

(#1112) gab.m válasza crey (#1109) üzenetére


gab.m
senior tag

Ennyit elkérni egy nyavalyás mikrosatos stúdióért az egyszerűen pofátlanság.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#1113) #40935168 válasza #31757056 (#1104) üzenetére


#40935168
törölt tag

Senki nem reagált, úgyhogy én: nekem bejön. :DDD
Én most egy csajszi portréretust csináltam amolyan Kelby-s módszerekkel PS-ben, röpke 1 óra alatt. :DDD

(#1114) *Ropi* válasza gab.m (#1112) üzenetére


*Ropi*
félisten

Welzenbach Tomihoz érdemes menni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1115) crey válasza *Ropi* (#1114) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szempont volt a 2.-3.-4. Ker, nem tudom az mennyire fontos. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1116) gab.m válasza *Ropi* (#1114) üzenetére


gab.m
senior tag

Voltam már nála. Olcsó, ez a vonzereje, de nem egy Beton, az biztos.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#1117) Peethy válasza #40935168 (#1111) üzenetére


Peethy
őstag

"Ha jól csinálják, drágább áron is púpon vannak foglalásokkal."

Ha ez valós, akkor OK, ezzel kapcsolatban viszont vannak kétségeim. Viszont ezt csak a top100 fotós tudja szerintem megfizetni, közülük pedig sokaknak már saját stúdiója van - nyilván azért, mert olyan gyakran használják, hogy sokkal gazdaságosabb. Anno én is néztem stúdiókat és egy halom van Budapesten, hasonló árakon... nem látok bele a profik pénzügyeibe, de ha van valakinek tapasztalata/rálátása, szívesen meghallgatom :)

(#1118) #40935168 válasza Peethy (#1117) üzenetére


#40935168
törölt tag

Egy közepes stúdió durván 8-10M, csak a cuccok, épület stb nélkül (ami vagy saját, vagy bérled, de most mindegy). Az életbe nem hozza vissza a mezei fotósnak, de még profiként is nyomni kell a reklámot, hogy pörögjön, használják, termeljen - előbb nullára úgy egyáltalán, aztán pedig hasznot. Egy nagy névnél valszeg más a leányzó fekvése, de a nagytöbbség stúdiója szerintem csak vegetál, a cucc meg kopik.

(#1119) *Ropi* válasza Peethy (#1117) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kihasználatlan stúdiót fenntartani nem érdemes, csak viszi a pénzt. Ha kis stúdió, akkor max. saját lakásban, hogy ne kelljen külön azért is fizetni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1120) Kleroo válasza *Ropi* (#1114) üzenetére


Kleroo
veterán

Hú! Na ez a nekem való,és sokkal messzebb sincs mint amivel kalkulálok. :R
És akkor az itt felsoroltakat mind "ingyen" használhatom?
szerk: tényleg nincs semmi extra igényem. Legyen egy fekete v fehér háttér,esetleg néhány cucc amit használhatok. Egy egyszerű portfólióra kértek fel amolyan baráti alapon,én pedig jobb szeretném stúdióban csinálni,mint a garázsban :) Aztán lehet valami szabadtéri koncepció lesz

Crey,köszönöm a segítségedet. :R A lényeg inkább csak az,hogy ne legyen marhasok a benzinköltség,tehát ne a 23. ker déli csüske :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1121) gab.m válasza *Ropi* (#1119) üzenetére


gab.m
senior tag

Kihasználatlan stúdiót tartani tényleg fölösleges, de igazából ez elmondható mindenre. Amúgy amit Eperkutyus írt, 8-10 millió, szerintem picit túlzás. 3-4 millió forintból már igencsak profi felszerelést lehet összehozni (most csak a stúdiófelszerelésre gondolok, nem fényképezőgépekre/objektívekre). A hely már valóban húzósabb kérdés. Ha valakinek megvan rá a pénze, akkor nyilván érdemesebb venni, de mivel a stúdió az egy befektetés, bérelni is lehet nyugodtan.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#1122) #40935168 válasza Kleroo (#1120) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szabadtérihez a legjobb idők vannak mostanság.. ;) A felhő a barátod. :)

(#1123) #40935168 válasza gab.m (#1121) üzenetére


#40935168
törölt tag

A már említett 8-10 körül ismerek Mikrosatos stúdiót, részletezni nem szeretném. Semmi Broncolor !!

[ Szerkesztve ]

(#1124) gab.m válasza #40935168 (#1123) üzenetére


gab.m
senior tag

Én sem Broncolorról beszélek, az nem 10 milliós kategória. Mikrosatot meg profi felhasználásra szerintem érdemesebb lenne elfelejteni.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#1125) #40935168 válasza gab.m (#1124) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na de pont ezt mondom. Mikrosatból és ebből-abból jött össze hipphopp a 8 (azóta még bővült kicsit).

(#1126) gab.m válasza #40935168 (#1125) üzenetére


gab.m
senior tag

Tízszer át kell gondolni, mire van valójában szükség. Ha nem akar az ember minden felesleges szart nem feltétlenül szükséges dolgot megvenni, akkor ki lehet jönni a fentebb említett összegből.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#1127) #40935168 válasza gab.m (#1126) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én 2x gondoltam át: marad a szabad tér :DDD
Sokat jártam és hamar bele lehet unni. Legalábbis egyfajtába.

(#1128) Kleroo válasza #40935168 (#1122) üzenetére


Kleroo
veterán

Igen,énis vágyakozva néztem ma az eget. Aztán beballagtam,és folytattam az ábrafotók feldolgozását. :)
Ha a modellel kültéri "jellegű" képek mellett döntünk,remélem ugyanúgy úszkálni fognak a felhőpamacsok mint az elmúlt napokban :)

Vagy ami még eszembe jutott,lepukkant gyárépületben egy kis strobist huncutkodás. csak ehhez lehet gyér lesz az egyetlen ernyőm,és derítőlapom.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1129) Graphy válasza Chris Kiki (#1046) üzenetére


Graphy
aktív tag

Már régóta nézegetem az uwa üvegeket és én is a Sigma 8-16 és Tokina 11-16 között vacilálok, mind a kettőnek nagyon jó a képminősége, viszont sajnos a Sigma 8-16 olyan domború, hogy nem szűrőzhető. :( Én meg szeretem védeni az objektívjeimet legalább egy UV szűrővel. Igaz, hogy nem dobálom, nem kocogtatom sehová...de sosem lehet tudni. A napellenző mindig fent van, valamennyit az is véd.
Még eddig azért nem szántam rá magam uwa üvegre, mert nagyon trkán használnám, bár akkor baromira jól jönne. Egyébként mind a kettő hasonló árkategória.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#1130) #40935168 válasza Kleroo (#1128) üzenetére


#40935168
törölt tag

Huncutkodnék Veled (strobisat) :DDD .. ha Bp-n élnék.. fotózgattam tegnap modellt kültérben, éles fényben, nagy fa és tuja árnyékában nem-égbolt háttérrel ok, de a téli homogén összefüggő felhőtakaró volt az igazi.

(#1131) Graphy válasza #40935168 (#1052) üzenetére


Graphy
aktív tag

Eneloopból melyiket használod a markolatba? XX (2400mAh) vagy a "hagyományos" 1900mAh változatot? Én a 910-es vakuban az XX szériát használom inkább, abból van 2 garnitúra, de pont a markolat miatt van 2 garnitúra új 1900-as is, de még ugye nincs 7100-hoz markolat. :(

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#1132) #40935168 válasza Graphy (#1131) üzenetére


#40935168
törölt tag

XX, a sötét színű.

(#1133) flash- válasza XSIboy (#1063) üzenetére


flash-
veterán

hát nehéz nekem elhinni hogy egy géphez nem olyan akksit terveznek amivel elérhető a maximális sorozatszám...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1134) Santiagain válasza forceberg (#1080) üzenetére


Santiagain
senior tag

Gondoltam, ha egyszer használtad... Azért köszi, lehet, szavadon foglak.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1135) *Ropi* válasza #40935168 (#1123) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyszer én is elkezdtem összeszámolni a stúdiócuccaim árát...Gyorsan le is mentem hídba, de senki sem avatott fel. ;) :D

Nemrég beszéltem egy stúdió-portréfotós kollégával, pont most költöznek új helyre: 200k / hó a bérleti díja az általuk stúdiónak használt belvárosi lakásnak.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1136) *Ropi* válasza flash- (#1133) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ő úgy értette, hogy az Eneloopokkal nincsen meg a max. sorozatsebesség. Ez minden gyártónál így van, mert a külsőleg használt NiCd / NiMH akkuknak kisebb a cellafeszültsége (1,2v) a gyári akkukban lévő Li-Ion / Li-Pol (3,6 - 3,7v) cellákénál, így valamennyivel kevesebb szuflát biztosítanak a váznak. A Ni-Zn cellák meg még nem elterjedtek (azok szintén AA ill. AAA méretűek, de 1,6v a cellánkénti feszültségük).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1137) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

Szeretnék valami jobb vakut mint a D3100 -nak a beépített...
Tudnátok ajánlani valami jobbat olcsóbb árfekvésben!
Yongnuo YN-468 ?

(#1138) cool13 válasza Kleroo (#1103) üzenetére


cool13
őstag

Mennyire kell profi studió? Mert kis házi studiót tudok. Ezt esetleg meg tudom kérdezni neked.

csabika0001 Ennek a II-es változatát ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#1139) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Az 55-300VR h h ennyivel olcsóbb, mint a 70-300VR?
Milyen különbségek vannak közöttük? Ér annyival többet a 70-300?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1140) flash- válasza *Ropi* (#1136) üzenetére


flash-
veterán

jaa akkor félreérthettem...köszi..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1141) flash-


flash-
veterán

tudtok olyan helyet ahova elviszem a d3100at lecsekkolják hogy jó -e az af,és ha nem akkor beállítják rajta?(d3100on nincs szoftveres af állítás)
és kb mennyibe fájna egy ilyen művelet?

érzékelőt,tükröt milyen időközönként kell-érdemes tisztítani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1142) forceberg válasza flash- (#1141) üzenetére


forceberg
veterán

Fóti úti szerviz.
Ha Nikon obijaid vannak, akkor azokkal együtt érdemes vinni. Néhány k lehet az ára, gariban ingyenes.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1143) TeeJay válasza #40935168 (#1123) üzenetére


TeeJay
félisten

EOSSTUDIO 13.ker Hegedűs Gyula utca
Broncolor minden és szerintem elég jó áron adják [link]
3500 egy óra de kérdeztem, ha nem kell számra lehet tudnak jobb árat is
barátnőmet kísértem oda fotózásra, csak pislogtam milyen cuccok voltak a plafonon sínrendszeren
a képek amik ott készültek róla : alsó 10 kép fehér háttérrel az

számolgattam én is, ha úgy van hogy egy csajsziról készítenék valami komolyabb képet és már felöltözve sminkben hajjal jön oda akkor 3 órának elégnek kell lennie szerintem egy két dögös ruhás, egy bikinis meg pár félakt és akt sorozathoz. ezek a vakuk olyan gyorsan töltöttek hogy szinte folyamatosan lehet tüzelni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1144) XSIboy válasza #40935168 (#1081) üzenetére


XSIboy
tag

:-) Kößi! :-) Lehet hivatalból nem ismerik az eneloopot! :-)

(#1145) XSIboy válasza flash- (#1133) üzenetére


XSIboy
tag

...ahogy (#1136) *Ropi* is említette, én is a Volthoz tudom kötni a gép sorozatszámát (meg a Nikon is):
"The EN-EL15 output is only 7 volts, while the EN-EL18 battery puts out 10.8 volts, and the standard alkaline or lithium AA battery is rated at 1.5 volts, or 1.2 volts for a set of 8."

(#1146) gab.m válasza TeeJay (#1143) üzenetére


gab.m
senior tag

Na, ez már döfi :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#1147) XSIboy válasza XSIboy (#1145) üzenetére


XSIboy
tag

...folytatom, mert ez így még nem válasz (csak közbejött vmi):
"The D800 EN-EL15 battery will only allow 4 fps in FX mode and 5 fps in DX mode with or without the MB-D12 battery grip. With the MB-D12 installed the D800 will shoot at 6 fps in DX mode (4 fps maximum in FX) with AA size batteries or the optional EN-EL18 battery + BL-5 battery chamber cover."
Tehát AA elemnél és nem akkunál tudja a maximumot pl. a D800...
Kevésbé feltűnő ez az olyan markolatoknál, ahol 8-nál kevesebb AA elem/akku van - csak szoroztam :-)
Egyébként az MB-D10-nél (D300/D700) hallható is volt a különbség sorozatlövéskor, h épp mi volt a markolatban - ezért vadászok vmiféle EN-EL18 helyettesítő után, ami igencsak bevált az MB-D10-nél...

(#1148) aleister válasza *Ropi* (#1136) üzenetére


aleister
veterán

Ezzel ellentmond a Nikon manual, ahol a legnagyobb sorozatsebességet az AA-s elemekkel, vagy a standardnál nagyobb aksival (pl EN EL-18) adják meg.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1149) Throme válasza runner 125 (#1139) üzenetére


Throme
veterán

Amit kapsz a 70-300VR-el:
- Gyorsabb AF
- Szerintem jobb képminőség
- FF kompatibilitás
- valamivel jobb építési minőség
- nagyobb méret és súly
- normal/active VR (csak függőleges irányban stabilizál/teljes stabilizáció)

szerk: esetleg nézd meg a tami 70-300VC-t. Sokan dicsérik és olcsóbb a nikkor verziónál.

[ Szerkesztve ]

(#1150) *Ropi* válasza TeeJay (#1143) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...számolgattam én is, ha úgy van hogy egy csajsziról készítenék valami komolyabb képet és már felöltözve sminkben hajjal jön oda akkor 3 órának elégnek kell lennie szerintem egy két dögös ruhás, egy bikinis meg pár félakt és akt sorozathoz."

Ennek max. a felére elég 3 óra és arra is csak akkor, ha már többször dolgoztatok együtt és nincsen "bemelegítési" időszak, amíg egymásra hangolódtok. ;)

(#1147) XSIboy: Furcsán csinálja ezt a Nikon...Canonnál AA akkukkal csak a lassabb sorozat megy raw-ban (~4 FPS), a gyári akkuval (akár csak 1 db-al is) pedig megy a nagy sebességű is (6 FPS). :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.