Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) #40935168 válasza flash- (#1725) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mert a magas iso zaja is többféle színű pixelekből áll, mikor ilyen, mikor olyan, és ezek egyvelege "lekicsinyítve" amikor eléd kerül a kép, növelik a kiindulási "tiszta" alapot, amihez képest egy használható, értékelhető jel valóban az. Öööö.. hogy is mondjam. Zaj, na. :DDD A delta a használhatatlan massza és a használható infó között kisebb. Olyan, mint a plazma vs. lcd tv vs. projektor feketéje. A projektornak nem koromfeketéje van (sosem lesz az): egyfajta alapzajnak felfogható, a képek fakóbbak, színek nem olyanok, míg egy plazma pofáncsap, ha jó féle, akkora dinamikája van. Vhogy így próbálom értelmezni.

(#1752) zool1 válasza Telomanikus (#1748) üzenetére


zool1
őstag

Ha az enyém közben eladó lenne akkor szólok. És ha még nem vettél volna 35mm 1.8-at. ;)

(#1753) flash- válasza #40935168 (#1750) üzenetére


flash-
veterán

amúgy javítsatok ki ha tévedek de én a gépemen úgy vettem észre hogy az expókorrekció (legalábbis A módban,nem auto iso-val de szerintem más módban is) a záridőt változtatja nem az iso-t

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1754) #40935168 válasza Peethy (#1746) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem, ők mk2-ősök.
Nem vagyok nagy video-s, talán ez segít: [link] De rengeteg D800 videós link van, a tömörítetlen kimenet miatt szeretik. Engem annyira nem fogott még meg.. majd egyszer lehet bekattanok. Házi bohóckodásra overkill, de mégis: VC-vel fun :K

Ha jól kitanulod, mire vagy kíváncsi, köv. talin ha ott lesz Ropi is és én is, összenézheted Magad is élőben. :K

flash- : ja, záridőt, hiszen az "A" az rekeszprioritásos mód, azaz a rekeszt NEM bántja, azt TE állítod a tárcsával, az iso meg fix (vagy auto, de az a szememben igazából fél-fix). Tehát a záridővel játszik először, azután nyúl az iso-hoz csak (auto iso-nál). Ha fix iso-n van, akkor nem nyúl tovább semmihez, csak záridő.

[ Szerkesztve ]

(#1755) csabika0001 válasza Telomanikus (#1748) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nálam BEST
http://kenrockwell.com/nikon/40mm-f28.htm

(#1756) spanyoll válasza csabika0001 (#1755) üzenetére


spanyoll
addikt

Kenroki, wooohooo, el is felejtettem a létezését :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1757) flash- válasza #40935168 (#1754) üzenetére


flash-
veterán

tudom mi a blendeprioritásos mód, az meg megtévesztő volt így hirtelen ovlasni hogy az expkorrekció mér nyúlna már bele az isoba,én magamból indultam ki,én nem szeretem az auto iso-t,bár lehet meg kellene barátkoznom vele,csak nem szeretem hogy ha kevés a fény akkor a minimum zár alá megy a gép,jobban szeretném ha ilyenkor lenne inkább alexpós de ne nyulna bele

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1758) #40935168 válasza flash- (#1757) üzenetére


#40935168
törölt tag

Utóbbira a manuál a jó, de amúgy az Auto ISO egy istenkirály dolog. Az expó meg simán az iso, a rekesz és a fényerő szorzata, egy egyenlet: bármelyiket tekered a háromból (iso nélkül kettőből), a másik ellenkező irányba KELL hogy elmásszon ugyanahhoz az expóhoz. Egy egyszerű egyenes arányosság.

Apropó, én is fáztam fél éve az auto iso-tól, de mióta egyszer belőttem, uhh :K Szeretni fogod. A manuál iso lesz kényelmetlen, csodálkozol azon ritka alkalmakkor, mikor fixre kell belőni (pl. este épületfotó állványról - neeeem 3200-n akarom lőni, hanem 100-on. Auto off).

[ Szerkesztve ]

(#1759) flash- válasza #40935168 (#1758) üzenetére


flash-
veterán

manual módba nem megy az autoisonál megadott minimum záridő alá?na ezt nem probáltam :W ,gondoltam a minumum az a módba is minimum,meg aztán én eddig elvoltam az a-s móddal,lehet áttérek akkor a manual módra

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1760) #40935168 válasza flash- (#1759) üzenetére


#40935168
törölt tag

Manuál módban csak az iso-val babrál, ha az auto-n van. Rekesszel és záridővel már nem. Stúdióban jártam úgy pont két hete a vodkafotózáson, hogy nézem, nézem, túl világos.. vesz le a vakuból, jó, lövi, Mark2 kép jó, D800 kép világos. Mi az isten.. nézem nézem.. AUTO ISO.. :W :W :W :W :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1761) TayRol válasza #40935168 (#1758) üzenetére


TayRol
veterán

ezt a autoisot valaki elmagyarázhatná nekem.:)

d7k-n a 70-200 tamihoz mit érdemes belőni? vagy ez nem így megy? az iso még csak hagyján, 6400 a max, de a min záridő mi legyen?

(#1762) Graphy válasza dabgergo (#1718) üzenetére


Graphy
aktív tag

D7100-hoz milyen kiegészítőkkel szeretnél videózni? Ez engem érdekelne. :) Legalább annyira, mint majd a markolatod amit rendeltél. Mikorra várható az érkezése?

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#1763) Santiagain válasza TayRol (#1761) üzenetére


Santiagain
senior tag

Attól függ, mit akarsz fotózni. Igazából gyorsan mozgó témánál és gyengébb fényviszonyok mellett érdemes használni.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1764) Graphy válasza csabika0001 (#1722) üzenetére


Graphy
aktív tag

Erre nem ilyen egyszerű a válasz. :)
Milyen vázad van? Mert, ha olyan amiben van AF motor, akkor beéred egy Nikon 50/1.8D-vel és ezzel olcsón megúszod, használtan már 30-35 környékén hozzájutsz.
Upsz, most látom, hogy manuálisat keresel, akkor 50 AI változatot akár már 8 ezerért is kapsz Nikonból.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#1765) Santiagain válasza TayRol (#1761) üzenetére


Santiagain
senior tag

Hogy érthető is legyen, amit írtam: Pl. sportnál durva közelítéssel 1/1000-es záridő kell. A módban belövöd a rekeszt a kívánt DoF-hoz. A minimum záridőt beállítod 1/1000-re, a gép meg ad hozzá ISO-t.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1766) imyourfriend válasza Santiagain (#1765) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem lesz túl nagy az iso ha a gép adja hozzá? Általában alexpós a kép egy picit és 1/800 f/2.8 iso 1600-al(vagy 2000) lövöm. Van hogy 1/640-es záridővel, igaz függ a dolog attól hogy milyen sportot fotóz az ember és milyenek a fényviszonyok.

[ Szerkesztve ]

(#1767) Santiagain válasza imyourfriend (#1766) üzenetére


Santiagain
senior tag

De, ha te adod hozzá, akkor alacsonyabb az ISO. :W

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#1768) krisz12356 válasza Santiagain (#1767) üzenetére


krisz12356
tag

sziasztok!
van valakinek tapasztalata egy sigma 28-70 (f2.8) -el?

(#1769) TayRol válasza Santiagain (#1763) üzenetére


TayRol
veterán

gyenge fénynél sokat fotózom, akkor oda jólesz. köszi!

(#1770) krisz12356


krisz12356
tag

sziasztok!
van valakinek tapasztalata egy sigma 28-70 (f2.8) -el?

(#1771) #40935168 válasza TayRol (#1761) üzenetére


#40935168
törölt tag

Van az alap iso ugye. "A" modban (rekeszprio) adsz a gepnek egy rekeszt, preferenciaid fuggvenyeben, majd a gep mutat neked hozza egy zaridot. Ha az Neked megfelel - happyness, katt. Ha nem - elkezded emelni az iso-t kezzel, majd ujra meres es katt.

S modban ugyanez csak forditva, zaridovel jatszol kezzel, rekeszt ad melle a gep, de ha tul alulexpos lesz a kep, emelsz kezzel iso-t.

Nappali eros fenyben atlag temahoz nemerdekel az iso senkit, 100 fix es meglosz mindent, ami atlag tema, jol besuti a Nap vagy az eros szort feny. De arnyekban? Lehet nem adja ki... iso200 kell.. 400..

Auto iso: beallitod a vazad iso100-ra, ez lesz az auto iso minimum erteke. Ugye az iso-t erdekunk alacsonyan tartani. Es kulon menupontban adhatod meg, hogy adott szituban (vagy ugy altalaban) mennyi legyen a vaz altal valasztott max iso, ameddig felhuzza azt a helyes expo erdekeben, mielott csokkentene az ugyanitt megadott minimum zaridot. Nalam 3200, Atok talan 6400-be is beleengedi, mintha pont dumaltam volna vele errol nemreg. Izles dolga, en a VC miatt engedek neki hosszabb zaridot, de 3200-be a dolgok 99%-a belefer, amit fotozok. egy kezemen meg tudnam szamolni a nem tesztjelleggel lott, 3200 iso feletti nefjeimet. De ez total izles dolga, lehet 2500 is vagy 4000.. amit a vaz enged.

Tehat, legyenek auto iso beallitasaid: iso100 alul, iso3200 max es 1/30 zarido egy standard VR zoomhoz pl.

Ha megvan, mi tortenik ? Fotozgatsz, turista vagy pl, mentek hegyekben, erdokben.. obid legyen egy standard zoom VR-rel..fotozol tajat napsutesben f/11-en, lesz hozza egy zarido, hasrautve pl. 1/250. Ez a zarido a beallitott 1/30-nal gyorsabb, ergo a gep hagyja az iso-t 100-on - olle. :)

Beertek erdobe, arnyekba. Kevesebb feny. f/4 mehetne, hogy 1/30 korul lohess, de akkor nincs eleg melysegelesseged. Rekeszelsz f/9 korulre - akkor meg a zaridod esne le iso100-on a beka segge ala (vagyis none meg) :) Adna a vaz fix iso100-on mittomen, 1/15-ot. Na az auto iso ekkor kezd mukodni: 1/30-at tartani kell, ez a parancs. Ergo: emeli az iso-t, hogy meglegyen adott rekeszen az 1/30. Kapsz egy iso200-at valszeg, v tobbet, fenytol fugg. Kijottok a szabadba megint - eros feny, iso vissza 100-ra automatan. Tura vegen felszalltok a buszra, par poenos kep a haverokkal, feny keves, 1/30-at tartani kell: ad a vaz egy hasrautok iso 2400-at es katt.

Nincs gepbabralas, szenvedes, nyomkodas, nem maradsz le a pillanatrol, mindig megvan minden.

Ha a beallitott max iso sem eleg adott rekesz mellett a szituhoz, CSAK AKKOR noveli megjobban a zaridot, tehat nem bebukni hagyja, hanem nagylevego es full tagon, iso3200-n ki kell tartanod :) Akarcsak egy fix iso beallitasban :) Kenyelmi funkcio az auto iso, de nagyon jo.

Egyes vazakon fix az ertek, amit megadhatsz neki mint tartando maximum zaridot. Kevesbe praktikus, ha az obid tud 24mm-t is es 70-et is: elobbire jo az 1/30 beallitas, utobbira nem (tekintsunk el vr-tol, allvanytol...). Fejlettebb vazakon be lehet allitani egy auto iso-n beluli auto modban :D azt, hogy gyutav fuggo legyen: ekkor mindig a reciprokszabalynak megfeleloen lovi be a minimum zaridot, ahelyett, h Te adnad meg. 24-nel 1/24, 50-nel 1/50, stb. Ezt tudod meg finomhangolni a vazban ket extra lepessel lassabbra v gyorsabbra: 24-re 1/12 es 1/6 illetve 1/48 es 1/96 (ezek zarido-kerekitett ertekeire, azaz 1/50 es 1/100).

Freddy, bocs. :)

(#1772) #40935168 válasza #40935168 (#1771) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sportnal ugyanez csak ott a zarido tartas a cel, nem a rekesze, ertelemszeruen.. ;) Mindennapokban az "A" mod van nalam, iso 3200-ig meno auto iso-val.

M modban, studioban, makros vakuzasnal stb. erdemes offra tenni, mert megtrefalhat ;)

(#1773) OTika


OTika
aktív tag

Nem tud vki vmit, hogy lesz-e vmikor D400?

[ Szerkesztve ]

(#1774) cool13 válasza #40935168 (#1771) üzenetére


cool13
őstag

Ez mint Ropi múltkori tanagyaga. Ezeket valahol össze kellene gyűjteni. :R Gratulácia.
Már csak azt tudnám hogy az én vázamon hol tudom megadni a max iso-t.

[ Szerkesztve ]

(#1775) #40935168 válasza cool13 (#1774) üzenetére


#40935168
törölt tag

Menu, tarcsarol az aljat csak.

(#1776) TayRol válasza #40935168 (#1771) üzenetére


TayRol
veterán

Zsír, köszi a részletes leírást. Mindjárt meg is lesem a dolgot működés közben.:)

(#1777) spanyoll válasza OTika (#1773) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem, annyit csak, Thom Hogan szerint idén jönnie kéne már valaminek, vagy legalábbis aki cserélne, az várja meg az év végét. Aztán, hogy most mi van, vagy mi nincs azt senki nem tudja sajna.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#1778) cool13 válasza #40935168 (#1775) üzenetére


cool13
őstag

Meg is találtam a könyvben a 155. oldalon. :D

(#1779) gubernya válasza krisz12356 (#1770) üzenetére


gubernya
csendes tag

Szia!
Sigma 28-70/2.8 még nem volt a kezemben, a 24-70/2.8 viszont kellemes.
Leveleztünk Tokina 28-80/2.8 ügyben, várom válaszod!
Szerintem a Tokina sokkal jobb mint a kérdezett Sigma. :)

(#1780) dabgergo válasza Graphy (#1762) üzenetére


dabgergo
őstag

Graphy: sima állvány, nagyfényerejű fix obik, esetleg slider és steady (utóbbi kettőt max kölcsön kérni tudok mert nekem nincs).

OTika: nagyon valószínű h lesz D400: Nasim Mansurov szerint 2013 vége.
(Ezt írta a D7100-es teszt végén: If I owned a Nikon D90 or an older generation camera, I would not hesitate to upgrade. What about existing Nikon D300s owners? I would wait until the end of 2013 – the Nikon D400 should be announced before then. Read more:[link])

[ Szerkesztve ]

(#1781) imyourfriend válasza gubernya (#1779) üzenetére


imyourfriend
őstag

28-70 f/2.8-as sigma már régebbi darab ugye? Gondolom ezért szenved az eladásával egy illető az index fórumon :D Mennyit érhet egy ilyen darab?

(#1782) krisz12356 válasza imyourfriend (#1781) üzenetére


krisz12356
tag

itt a hardverapron a legújabb verziót hirdetik...

(#1783) Peethy válasza dabgergo (#1780) üzenetére


Peethy
őstag

"Nasim Mansurov szerint 2013 vége"

És ez a Nasim Mansurov milyen feladatot lát el éppen a Nikon igazgatóságában? Nem akarok elkeseríteni senkit (nem is lenne miért), de ugyanezek a játszmák mentek 2-3 évvel ezelőtt is - már akkor is mindenki mondta, hogy "na majd év végén veszem a D400-at", és még azóta sincs kint. Komolyan egy olyan vázat várunk, aminek a megjelenése egyelőre vágyálom szintjén van? Azt se tudjuk, hogy létezik-e, vagy ha igen, akkor mi lesz benne, de érdemes rá várni...? Ezt nem tudom megérteni.

(#1781) imyourfriend: kb. 45-50ezret, amennyit kér is érte, csak elég vicces látni a nyűglődését, folyamatosan ugráltatja az árakat, egy hétig 45-ért hirdette, aztán nem vitték el, szóval most megint 55, de ha ma elviszi valaki, akkor megint 45. Nagyon logikus.

[ Szerkesztve ]

(#1784) *Ropi* válasza flash- (#1725) üzenetére


*Ropi*
félisten

A szenzor úgy működik, hogy ha fény éri az objektíven keresztül, akkor a benne lévő fotodiódák a beérkező fény hatására elektronokat gerjesztenek, majd az elektronika ezt kiolvassa és továbbítja az A/D (analóg / digitális) átalakítónak, ami digitális jellé kvantálja. Külön - külön a zöldet, a vöröset és a kéket, majd ebből rakja össze a képet a váz szoftvere a végén.

Először is oszlassunk el egy fogalomzavart, amit nagyon sokan követnek: amit általában natív ISO-nak hívnak az nem több érték, hanem csak egy. Ez pedig a szenzorok alapérzékenysége, ami nagyrészt ISO 100, régebbi Nikonoknál ISO 200, a Canon 5D classic-nál meg pl. ISO 50...A szenzorok fényérzékenysége nem változtatható. Az ISO érték emelése tehát valójában nem a szenzor érzékenységét változtatja, hanem a szenzorból kiolvasott jeleket manipulálja. Minden, az alapérzékenységtől eltérő ISO érték elektronikus erősítés (gyengítés) útján jön létre, amit a kiegészítő áramkörök végeznek. Ha az erősítéssel a szenzor munkapontját eltoljuk, akkor csökken a dinamikája: zajosodik a jel, meg az információtartalmából is veszít (ez a válasz a "...vajon mért tünteti el a magas ISO a normális színeket?..." c. kérdésedre). Az hogy az ISO meddig emelhető váza válogatja: a régebbieket csak 1600-3200-ig, a legújabbakat már 25600-ig meg 51200-ig lehet tekerni. Ezt az ISO tartományt lehet aztán szoftveresen (virtuálisan, mint az analóg korszakban a push / pull eljárás volt) kiterjeszteni a legtöbb gép esetében fölfelé és lefelé, amit a gép rendszerint L, L1, L2, stb...Illetve H, H1, H2...stb.-vel jelez. Így van 102400-am pl. az 5D3-on. :) Viszont ha lejjebb visszük az érzékenységet (Az alap 100-ról 50-re pl.) az is rosszabb minőséget eredményez, mert a gép valójában ISO 100-on készíti a képet, csak utána gyengíti a jelet: így információveszteség lép fel, mint minden jelátalakítás esetén.

Mivel semmi sem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik :D képbe kerül még az is, hogy az ISO értékek csak irányadóak: a gyártók kis mértékben eltérnek tőle (akár szenzoronként más és más lehet a gyártási szórásból adódóan). Tehát az adott érzékenység mondjuk nem pontosan ISO100, hanem 1/3 vagy 2/3 Fé-kel több vagy kevesebb...Ez azt jelenti, hogy egyénileg kell kikísérletezni, hogy az adott szenzoron milyen beállítással kapjuk a legzajmentesebb képet. Itt egy példa videó (bocsi: Canon 7D :D), magáért beszél. A DxO Labs oldalán (a váz kiválasztása után a "measurements" fülön) is érdemes körülnézni: korrekt tesztjeik vannak a szenzorokról, kiderülhet egy-két érdekesség. ;)

Az expóeltolásos megoldás pedig úgy működik, hogy exponáláskor fölé lősz valamennyivel (amennyit a váz kiégés nélkül enged a vázba épített képjavító technikák alkalmazásával), majd számítógépen kidolgozáskor ugyanannyival visszahúzod, ezzel eltűnik a zaj jó része és a sötétebb részeken is több részlet hozható vissza.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1785) imyourfriend válasza Peethy (#1783) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én még emlékszek hogy 70ezerről indult az ár. De valamiért bűzlik hogy senkinek sem kell még 45ért sem, nem is alkudoznak az árért.

(#1782) krisz12356: Szerintem erre gondolsz: [link] Ha sigma 10-20am lenne elgondolkoznék egy ilyen darabon én is.

(#1786) dabgergo válasza Peethy (#1783) üzenetére


dabgergo
őstag

Nyilván nincs a Nikon igazgatóságában (és nem is kell, ahhoz h legyenek infói).
Egy másik cikkben (most nem találom) azt mondta h valahonnan tud konkrétumokat is, csak még nem tudja, h nyilvánosságra hozhatja-e. (Ez egyébként arra utal mintha vmi kapcsolata azért lenne.)
Ennél többet én se tudok, ezeket is csak olvastam (és a feltett kérdésre megosztottam amit ezek alapján tudok), lehet h nincs mégse valóságalapja. Nekem mindegy is, most vettem D7100-at:D Engem most majd jópár év múlva D600 utód fog érdekelni. De egyébként megértem a szkeptikus hozzáállásodat, jogos.

Btw: hihetetlen h egy Sigma fényerős FX alapzoom 45k, míg egy Nikon 330k használtan... (Oké h a Nikon iszonyat éles meg szélesebb stb, de akkor is ledöbbenti a majdnem 300k-s különbség imho.)
Másik amire kíváncsi vok h vajon a 70-200/2.8 VR indexen vajon elmegy-e 360k-ért...

[ Szerkesztve ]

(#1787) #40935168 válasza *Ropi* (#1784) üzenetére


#40935168
törölt tag

Es mi van, ha a szenzort objektiv nelkul eri a feny ? ;]

(#1788) csabika0001 válasza #40935168 (#1787) üzenetére


csabika0001
senior tag

:C :C
Legalább egy üvegpoharat tehetnél elé vagy egy kancsót! :D

(#1789) TayRol válasza #40935168 (#1787) üzenetére


TayRol
veterán

na, megmondom hol buktam el a dolgot: :)

a minimum shutter speed-et én úgy értelmeztem, hogy pl. az 1/1000 az nagyobb mint az 1/4000. és én kiválasztottam az 1/4000-et.
de nem.:D

(#1790) #40935168 válasza TayRol (#1789) üzenetére


#40935168
törölt tag

Classic :D ;) Remelem, jol beallitva mostmar elvezni is fogod ;)

(#1791) dabgergo válasza Graphy (#1762) üzenetére


dabgergo
őstag

Bocs látom a markolatosra nem válaszoltam: sztem ezen a héten érkezik, pénteken már Mo-ra ért a tracking info alapján. De érdekes mód megrendeléskor várható érkezésre az amazon jún 8-at írt... remélem a korábbi lesz igaz.

[ Szerkesztve ]

(#1792) atok666 válasza #40935168 (#1771) üzenetére


atok666
őstag

A 6400 siman rendben van szerintem. Nyomtattam mar 6400 ISO kepet (bar csak 13x18cmen) de zaj nem is latszik a kepen

Atok

(#1793) aleister válasza dabgergo (#1786) üzenetére


aleister
veterán

Azért attól a Sigmától ne várj túl sokat. Ennyi erővel egy Tamron 28-75 f2.8-at is felcsavarhatsz FX-re.
Ha sima családi képekhez kell valami, akkor tökéletes lesz, de nem fogja kiszolgálni a mai modern, nagy felbontású érzékelőket. D700-ra tán jó lehet, de nem véletlenül vett Kleroo sem egy régi Nikkort.

Ha meg az újabb Sigma 24-70 f2.8-at nézed, az meg stabi nélkül 230-nál kezdődik. Így már érthető a különbség.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1794) dabgergo válasza aleister (#1793) üzenetére


dabgergo
őstag

Thx, így tényleg érthetőbb!

(#1795) #40935168 válasza atok666 (#1792) üzenetére


#40935168
törölt tag

Fat. :D

(#1796) flash- válasza TayRol (#1761) üzenetére


flash-
veterán

az a jó benne hogy beállitok egy maximum iso értéket(és egy minimum záridő értéket) auto iso-nál a menüben Manual módban,majd tartom a gépet a témára,a vonalkák a fényképező kijelzőjén mutatják hogy most alexpós lenne a kép vagy túlexpós.beállitom a blendét a téma szerint aztán még ugye még elég valószinü hogy vannak vonalkák így addig tekerem a záridőt amig nem középen lesz.de itt ami jó ebbe az az hogy nem egy értéknél lesz csak középen,hanem több záridőnél is középső értéket fog mutatni az expóra ,mert ha felűről állitom(lehető legmagasabb záridő amivel még középen van a jelölő)akkor max isoval operál,hameg lefelé tekerem a záridőt,akkor ugyebár csökkenti az iso-t a záridő kárára.
ez igy nagyon jó,

délután fórumtárs hivta fel figyelmem hogy manual módba van értelme és így tényleg!!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1797) TayRol válasza #40935168 (#1790) üzenetére


TayRol
veterán

remélem.:) köszi mégegyszer!

(#1796) flash-: régen M-ben fotóztam most épp A módban, tesztelem hogy van-e különbség a végeredményt tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#1798) Kleroo válasza aleister (#1793) üzenetére


Kleroo
veterán

Jaja :)
Csak önámításra jó szerintem.(Wúúú 2.8-as nagy menő zoom)
"Cserébe" lassú,hangos,nagy,nehéz,lágy.
A kis rohadék 24-85G ellenben király kis cucc,csak nem menő. Meg "xar kis műanyag kitobiszármazék".

Le kéne már tesztelni D800-on. Mansurov szerint az újabb VR-rel van egy szinten,ami egész jól muzsikál nagy felbontáson

szerk: ezért is hidaltam le anno a 70-200/2.8 Sigmától,hogy 2.8on is tök használható. Pláne miután sokat szemeztem a 70-210 elődjével,ami még nagyon gyengus.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#1799) aleister válasza Kleroo (#1798) üzenetére


aleister
veterán

Ebben nagyon szívesen partner leszek. Engem is érdekel a dolog kimenetele.

A június 16-i hétvégén Pesten leszek. Összefuthatunk valahol pár kattintás erejéig. A 24-70VC is jó lesz ellenfélnek, de tán tudunk egyéb obival megáldott bandapajtásokat is toborozni. Átoknak nincs 24-70VR-je?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#1800) atok666 válasza aleister (#1799) üzenetére


atok666
őstag

Nekem csak egy mezei 24-70em van.

Atok

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.