Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) f4lcon válasza btraven (#15987) üzenetére


f4lcon
őstag

biztosan több, mint 100 gyümölcsfát ültettem el, faterom meg még többet. ásunk neki egy gödröt, nagyjából 3 ásónyom mélyre és 4x4 ásó szélességben. alulra kicsit a felső termőrétegből, rá a fa, visszatemet félig, belocsol kb 20-30 liter vízzel, aztán ha megszikkadt, akkor visszatemet rendesen. ez az elmúlt 40 évben, mióta gyümölcsösünk van, még nem hibázott, pedig volt tiszai ártér, sok-sok homokkal.
az így elültetett fák a legközelebbi locsolást az esőtől kapták.
nem vagyok biztos, hogy ennyire túl kell gondolni az ültetést, mint a videóban, tekintve, hogy egy rossz metszés vagy nem megfelelő tápanyag utánpótlás a fa élete során sokkal több 'meg nem termett' gyümölcsöt eredményez

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16002) Dorian válasza eldoble (#15999) üzenetére


Dorian
félisten

Miért lenne ez probléma?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16003) Rive válasza eldoble (#16000) üzenetére


Rive
veterán

.. csak hetente/kéthetente arra szalad a városrendezés öntöző kocsija...

Jelenleg ha két hétig se esik egy csepp eső nyáron az már csak a 'szokásos' :(

Ha valaki gyorsan, hatékonyan akarja letudni a fák öntözését az nyugodtan rakja csak le azt a csövet kiskertben is.

Arra kell vigyázni, hogy:
- csak gyökérre öntözni már nem mindig elég.
- a gyökérzet nagyon gyorsan túl fog nőni az eredetileg lefektetett csövön.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16004) yanna válasza ncc1701 (#15986) üzenetére


yanna
őstag

Látom nem ment át, de nem is érdekel.

(#16005) eldoble válasza Dorian (#16002) üzenetére


eldoble
aktív tag

Fű nélkül sokkal jobb a vízáteresztő képesség, a leesett csapadék egy részét a fű egyszerűen elhasználja és nem szivárog be a talajba, és nem csak, hogy ne legyen fű, de a törzs körül a talajt mozgatni is kell (pl. időnként át kell kapálni), hogy a kártevőket, gombákat távol tartsuk a fától.
(itt [link] is írnak róla, persze a románokban mindig kételkedni kell ..., igazat soha nem mondanak ...)

(#16006) eldoble válasza Rive (#16003) üzenetére


eldoble
aktív tag

Lerakhatja, csak fölösleges, mint lentebb indokoltad is: "Arra kell vigyázni, hogy ..." és én is írtam ilyen indokot: "éri az eső és bármikor lehet locsolni ...".

(#16007) Rive válasza eldoble (#16006) üzenetére


Rive
veterán

Csak fentről locsolni kevésbé hatékony, és ha nincs kút akkor ez számít.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16008) Dorian válasza eldoble (#16005) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tapasztaltam ilyent, egyik fám sem mutatja a kevés víz jeleit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16009) eldoble válasza Dorian (#16008) üzenetére


eldoble
aktív tag

Attól, hogy füves, attól még meg lehet locsolni, csak, hatékonyabb, ha be van kapálva, és a kártevők/gombák ellen is jobb, de mint írtam, ez csak ennyi, attól még füvesen is lehet egészséges fád.

(#16010) inf3rno válasza Dorian (#16008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is fű nélkül mulcsolva szoktam, de valszeg elhanyagolható az a mennyiség, amit a fű felszív egy fiatal fánál.

Buliban hasznos! =]

(#16011) btraven


btraven
őstag

A gyökérmegnyúlás mértéke fajonként jelentősen eltér, néhány millimétertől napi 80 mm-ig. [link]

Gyökér 8 centit is nőhet naponta?

(#16012) Fecogame


Fecogame
veterán

Lidl-ben a Parkside kerti szivattyú mikor szokott lenni és kb. mennyiért? Erre gondolok

Épp most kezdi megadni magát a jelenlegi Elpumps JPV 1300 B, nagyon zajos és gyakran el sem indul. Kellene valami alternatíva, ami halkabb, de ugyanúgy tudja szívni a vizet a kútból (4m mélyről), és meghajtani az öntözőrendszert (jelenleg 2, később 3 szórófejjel).

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16013) totron válasza Fecogame (#16012) üzenetére


totron
addikt

Itt sem indul el, ugyanúgy megy a nézelődés. Halk nem igen hiszem, hogy van, akinél devan, az jelezze. Lehet, hogy érdemes lenne többet ráfordítani? Fene tudja.

(#16014) mauimagic válasza Fecogame (#16012) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Úgy emlékszem már volt. Nekem 3-4 éve megvan, öntözőrendszert visz, probléma nélkül

(#16015) totron válasza Fecogame (#16012) üzenetére


totron
addikt

A szivattyú nem alkalmas tartós üzemeltetésre. A tartós üzem lerövidíti az élettartamot és csökkenti a garanciaidőt.
Hát nem tudom, tartomány nélkül nehéz értelmezni és eléggé bullshit terméket jelez, mindent lefedő önbevédés mellett. Nem mondom, hogy feltétlenül rosszabb, mint a többi - egyazon ársávban nyilván nem lesznek csodák - csak szoktak aggasztani az ilyen mondatok.

Meg ha már itt tartunk:
A kezelő vagy a használó felelős az olyan balesetekért vagy károkért, melyeknek személyek vagy tulajdonuk van kitéve. A gyártó nem felel a rendeltetésellenes használatból vagy a hibás kezelésből adódó károkért.
Hogy lehet egy ilyen készülékkel balesetet szenvedni? Mikor, mivel lépek ki a rendes használatból?

(#16016) Rive válasza totron (#16015) üzenetére


Rive
veterán

Leggyakrabban hosszabbító- vagy elnyírt kábel alapú áramütés szokott lenni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16017) User_2 válasza totron (#16015) üzenetére


User_2
tag

csak a szokásos módozatok,

testnyílásra irányított csőkivezetés, mint veszélyhelyzet.
vagy pl ráül a szivattyú csőkivezetésésre

diákmunkásként ez volt az első, amit a balesetvédelmi oktatáson reggel 6:30-kor elmondtak.

vagy pl beltérben hiányosan beüzemelve a csőkövezetés elárasztja a fali konnektorokat.

(#16018) Chris0321 válasza Fecogame (#16012) üzenetére


Chris0321
addikt

Nekünk is ilyen Elpumps márkájú szivattyúnk van, ez magyar és van nem egy szervíze az országban. Ha baja lenne én inkább megcsináltatnám.

(#16019) totron válasza Chris0321 (#16018) üzenetére


totron
addikt

Ez meg a másik, a Pedrollóval szép kis spirálba kerültem, talán harmadszorra lesz szerelőnél? Mi az a pont, ahonnan le kell nyelni a békát és másikat venni... Ezért is merült fel a más árkategóriában való nézelődés, de annak sem biztos, hogy van annyi értelme mint amennyivel többe kerül.

Rive + User_2: köszi & köszi.

(#16020) Fecogame válasza mauimagic (#16014) üzenetére


Fecogame
veterán

És mennyire halk/hangos?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16021) ncc1701 válasza totron (#16015) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem ezt default ráírják mindenre. Mint az usában, h ne szárítsd a macskát a mikróban... Tudod, nagyon alacsony a kerítés, és isten kedveli a bolondokat, mert sokat csinál belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#16022) totron válasza ncc1701 (#16021) üzenetére


totron
addikt

Ja, csak minél olcsóbb valami, annál tágabb az értelmezési tartománya a legitimnek kikiáltott hibafaktornak. Régen volt egy ~ipari szivattyúnk, a nagy termelékenység idején, 2 elemű, karmokkal kapcsolódott össze a forgórész, na az bírta a strapát, az üzemidőt, de legalább jól el is lopták. Azóta csak ilyen kiskerti kütyüket látok, nincs értelmes lépcső ipari és házi pöttöm között.
Meg ugye nem él a garancia ha nálam túl vasas vagy túl kemény a víz...? Ilyen hivatkozásokra gondolok inkább. El tud keseredni a szájíz bennem, ha ilyenekre hivatkoznak. Nyilván nem fémforgácsot töltök bele és a mai, lightosabb felhasználás is benne van a kiskerti kategóriában, vagyis túlhajtva nincs, mégis csak a gond van. Nem értek azzal sem egyet, hogy a vásárló kísérletezze ki a tutit saját pénztárcáján.

(#16023) ncc1701 válasza totron (#16022) üzenetére


ncc1701
veterán

Én inkább mindenből megveszem már a drágát. Most is láncfűrész kell, lesz stihl, nem akarok aszakodni már. Kb mindenki mondta, h inkább vegyek 3 gagyi kínait. Szerszámból is kb csak makita cuccok jönnek... Ez sajna már ilyen világ, öntik a használhatatlan szemetet ránk.

(#16024) Chris0321 válasza totron (#16019) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem tudom, az attól is függ neked mennyire van türelmed. Azért ez nem egy olcsó szivattyú, nem kellene vele gondnak lennie. Persze akármi elromolhat, ha garanciás akkor én próbálnék cserét kérni vagy valami ha ennyiszer van vele gond.

(#16025) ggeleven


ggeleven
őstag

Srácok ilyen esővízszivattyúval van tapasztalototok? Esővízszivattyú Parkside Lidl
Van egy hordóm és van csap az alján, de alig csorog belőle a víz (így kaptam, megbontani nem akarnám). A teteje zárt, de persze azt könnyen alakítanám. Ha már vágom a tetejét, akkor jól jönne, hogy nem meregetnénk a vizet belőle, hanem slagról locsolnánk vagy töltenénk a locsolókannát.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#16026) hiperFizikus válasza ggeleven (#16025) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

1. lehet hogy gyárilag hibás
2. ha belefúrsz, akkor nem javítják meg, nem cserélik ki ingyen neked
3. a hordód tetejét nem lehet abszolút légmentesre zárni
4. feltehetnéd a szemüvegedet, és elolvashatnád az használati utasításait hozzá

:((

[ Szerkesztve ]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#16027) 6030D válasza hiperFizikus (#16026) üzenetére


6030D
Ármester

:DDD
Pedig fizika, nem? :P 1 bar nyomás, az 10 m vízoszlop. Szóval egy kezelhető méretű hordóban is 0,1-0,2 bar nyomás van a csapon, nem?
Használtan kapta, biztos cseregaranciás, és adták hozzá a használati utasítást is. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#16028) Chris0321 válasza 6030D (#16027) üzenetére


Chris0321
addikt

Biztos ezt is az ai írta meg neki.

(#16029) ggeleven válasza hiperFizikus (#16026) üzenetére


ggeleven
őstag

Vicces vagy! :DDD Látom az osztás megy könnyen, de vajon a segítségadás is? :P
Ez egy 10+ éves, fénykorában veszély árus UN 1H1 hordó, amire valaki valamikor szerelt egy csapot. 0 km-es csappal is alig van nyomás egyébként, tudod fizika... ;] Szemüvegem köszöni szépen jól van, ahogy a szemem és amennyire tudom még az eszem is. :P Ha Te ehhez szerzel egy használatit, akkor vendégem vagy egy fűnyírásra, ha már egyszer a kert topicban vagyunk.
Tehát a kérdésemre mi lenne a válasz?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#16030) inf3rno válasza ggeleven (#16025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs vele, de a paraméterek alapján jónak tűnik.

Buliban hasznos! =]

(#16031) hiperFizikus válasza ggeleven (#16029) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

akkor tedd a hordódat 2-4 méter magasra !
:DDD

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#16032) nemlehet


nemlehet
őstag

Valaki tud ajánlani egy tényleg jó ágdarálót? Vettünk egy Parkside-osat (mert eddig a legtöbb cucc eléggé bevált), de nem vágja át rendesen az ágakat, a kicsiket feltekeri inkább és amit felaprít az is meglehetősen nagy marad.

Nézegetem online, de őszintén szólva adatlap alapján kb mindegyik egyforma a vásárlói értékeléseket meg hagyjuk....

A cél aprítás/darálás lenne mulcsozáshoz, gyümölcsfa és örökzöld sövény is. Nem borzasztó mennyiségről van szó, mostmár az elvadult kertet rendbetettük nagyrészt kb évi 2-3 m3 gally és ág jön le, néha kicsit több.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16033) ggeleven válasza hiperFizikus (#16031) üzenetére


ggeleven
őstag

Ja igen és akkor csak abba kell felszivattyúzni a vizet és lesz vízesésem. :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#16034) hiperFizikus válasza ggeleven (#16033) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

sajnálom, örökmozgó még nincsen !
:P

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#16035) ncc1701 válasza nemlehet (#16032) üzenetére


ncc1701
veterán

Makita ud2500, valami 4-4.5cm-es ágig működik hivatalosan. Nagyon bejött nekünk.

(#16036) btraven


btraven
őstag

Nagyon nehéz ez a kertészkedés. Az egyik új gömbkőris fámat megtalálta egy vakond, ott túr az öntözőtányérban. De nem kimeneti vakondtúrást, hanem végig csak felpúpozza a talajt. Tetszik neki a puha föld. Annyit találtam hogy elég vissza taposni a földet. És örüljek hogy irtja a kártevőket ingyen.
Azért ha elkapom akkor kiviszem a szomszédos kiserdőbe. Vagy a szomszéd macskák szokták kinyírni.

[ Szerkesztve ]

(#16037) ncc1701 válasza btraven (#16036) üzenetére


ncc1701
veterán

Van olyan macsek, ami elkapja őket. Nekem volt, h 3-at is elkapott egy nap. Az nagyon ügyes cica volt. De volt, h hozott denevért.

(#16038) soldi3r válasza btraven (#16036) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem a vakond nem tur hobbibol, ennivalot keres.

E30 (oo=[][]=oo)

(#16039) Dorian válasza btraven (#16036) üzenetére


Dorian
félisten

" irtja a kártevőket ingyen"
Pontosan így van. írtak mar masok is, h nem hobbiból túr. Nem a fádat eszi meg :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16040) Phülöp válasza soldi3r (#16038) üzenetére


Phülöp
addikt

Lehet, hogy az a hobbija, hogy nem hal éhen. :))

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#16041) btraven


btraven
őstag

Akkor hagyjam békén a vakondot? :)

Melyik metszőolló kell ilyen kisebb fa metszéséhez? 3 féle is van?

(#16042) User_2 válasza btraven (#16041) üzenetére


User_2
tag

jobb felső, az egyáltalános kialakítású, oldalt vágó.
vásárlás után lehet, hogy állítani kell a csavaron.
szétszedve, asztalon fekvő kövön viszonylag könnyű fenni, a pengeélnek csak egyik oldalát kell/szabad fenni.
ha a pengéje éles jól használható. ha szétszeded, mindenképpen készíts fényképet szétszedés előtt a csavarjáról, hasznos ha mindkét oldalról.

jobb alsó inkább nem friss, már fás ágakhoz, rávágó, üllős.
fenéskor a pengeél mindkét oldalát meg kell fenni.

bal inkább vékony hajtásokhoz, friss zöldek ritkításához.
mindkét pengét kell fenni, kb mint egy ollót.

mindegyik pengéjét, minden használat után (kb nap végén vagy igény szerint gyakrabban) tiszta vízben el kell mosni, majd nyitott állapotban megszárítani és csak szárazon eltenni. ezt nem hűjeségből írom.

ahogy a csomagolás is írja, a forgó tengelyt és a rugót rendszeresen olajozd műszerolajjal.
műszerolaj literje kb 2000 ft, nem kell mindenképpen megvenned a 8000ft/l-be kerülő 75ml-s kiszerelést. műszerolaj otthon elég sokmindenre használható.
olaj adagolására jól használható az orvosi fecskendő a gyógyszertárból.

otthonra megteszi, napi nyolc óra metszéshez azért nem ez az optimális.

(#16043) soldi3r válasza btraven (#16041) üzenetére


soldi3r
veterán

Addig marad ott, amig talal elelmet. Ha nem perverziod a focipalya gyep, akkor en nem bantanam.
Metszoollobol mellegvagot vegyel.

E30 (oo=[][]=oo)

(#16044) eldoble válasza btraven (#16041) üzenetére


eldoble
aktív tag

Ezek még ennyit se érnek, persze tudom, mindenki kipróbálja, mert ennyiért úgy gondolja egy próbát megér, de nem, igaz én is vettem kettőt is ...
Azóta vettem ilyet, na ez hibátlan, strapabíró: [link] , [link] .
(Persze ezt azért nem ajánlom napi 8 órás metszésre a szőlőbe, mert oda már ergonomikus Felco kell pl. ...)

[ Szerkesztve ]

(#16045) simico


simico
aktív tag

Einhell akkus permetezőt használ valaki? Más akkus szerszámokat is tervezek venni tőlük, logikus lenne a permetezőt is, mert akkor elég lenne egy akku és töltő az összes géphez.

(#16046) mauimagic válasza Fecogame (#16020) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nemtom, szerencsére nem a hálóban van ;]
Lehet filozofálgatni, hogy nincs teljesítménygörbe megadva, meg 0 szervizhálózat, én annyit tudok elmondani saját tapasztalatból, hogy 3-4 éve áprilistól októberig minden 20 fok feletti nap megy az öntözőrendszer róla, ha épp kell.
Van 5 köröm, 3 szórófejes és 2 mikroöntöző, naponta 5-700 litert locsol ki 3m mély tartályból és eddig nem volt vele gond. Anno asszem 20-30k volt, ennyiért ajándék.

(#16047) mauimagic válasza Dorian (#16039) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ja, tipikus vakond mítosz, hogy megeszi a pajort, ezért baromi hasznos. A valóság meg az, hogy a diétájának 80%-a földigiliszta.

(#16048) Dorian válasza mauimagic (#16047) üzenetére


Dorian
félisten

Ettől még részben hasznos. És ha a fák gyökereinél túr, akkor meg kifejezetten, mert a pajorok azokat károsítják. Nekem is volt vakond 2x is a kertben, elmentek maradt akkor is bőven giliszta.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16049) inf3rno válasza eldoble (#16044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is MUTA-t szoktam, az olcsók közül a legjobb.

Buliban hasznos! =]

(#16050) eldoble válasza inf3rno (#16049) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, ezek jók, annyi, hogy napi 6-8 órában nem metszenék velük, mert azt a kezem (markom) nem bírná (persze, régen meg csak ilyen volt, el vagyunk már puhulva ...), de otthonra, hobbira több mint jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.