Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

10-15K-ért szertnék venni mp3-lejátszót, nincs semmi különleges óhajom, ha lehet 1GB-os legyen, de 512Mb-os sem rossz, és azért ne valami bóvli legyen. Amúgy eddig a Creative Muvo-t néztem, és a Samsung Yepp U3JZB-t, esetleg ha valakinek ilyenje van, mi a véleménye róla?

(#2902) rumos14 válasza Belvaros (#2898) üzenetére


rumos14
nagyúr

tényleg, vedd meg nyugodtan, tapasztalatszerzésre biztos jó, és nekünk kívülállóknak is érdekes lesz. majd írj róla egy logout tesztet plíz.
hidd el, a videoformátumokat ők úgy értik, hogy a felsorolt kiterjesztésű file-okat a hozzáadott konvertáló szoftver képes átkonvertálni a lejátszó számára feldolgozható formátumba. már ha egyáltalán a) nem fagy le b) valóban működik is a szoftver. ellenpéldáról már hallottunk. ha ez a noname gagyi valóban lejátszik egy tetszőleges .vob-ot (ami ugye kvázi DVD felbonás és bitrate), .mov-ot stb. akkor késsel-villával megeszem.

(#2903) rumos14 válasza petyus_ (#2901) üzenetére


rumos14
nagyúr

az U3-at a szörnyűséges érintőgombok miatt elfelejteném, de az U1/U2 nagyon jó kis alap lejátszó. itt a ph-n hirdetett vki nemrég egy 1gigás U2-t, fehér színben, olcsóért.

(#2904) need válasza rumos14 (#2885) üzenetére


need
addikt

Hát..nekem ez a Samu dolog nem jött össze..már tiszta tortúra lett elment a kedvem attol hogy vegyek valamilyet magamnak!

Röviden a stációk..

1.olvasom itt Samu K3 20 k de jó megrendeltem..érte mentem de jó..
2.furcsa 4 óra töltés után még mindig nem tudom bekapcsolni pedig jelez a töltő
3.készülék vissza mondom mivan..majd adnak 1 másikat, 2 óra mulva meg sem nyekken
3.mhelyen reset majd töltés fel is lehet tölteni..proba othon olyan mint ha töltené..?!?
4.szenvedés a géppel mert nem ismeri fel a gép..probáltam az összes usb poron
5.telefon samu gyárba majd közlik nem jó az op rendszer újra telepit..majd megin 1 másik
és azon sem látja..létező nyomtató usb helyre csere akkor sem..pendrive megy ez b*ik!
7.vissza az üzletbe ciki..ott a gép 1böl felismeri..müködik

Ezek után kérdezem valakitöl bárkitöl még is miért volt..van ez...???

Ha holnap megyek és veszek valamilyet megvan rá a remény hogy azt sem fogja látni




D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2905) psykie válasza rumos14 (#2896) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi a segítséget

A sima Creative ZEN Stone is könyvtárlépegetős vagy csak a Plus-os verziója!?

(#2906) psykie válasza bwoay (#2899) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi a linket! :R

(#2907) psykie válasza bwoay (#2899) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi a linket! :R

(#2908) psykie válasza bwoay (#2899) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi a linket! :R

(#2909) rumos14 válasza psykie (#2905) üzenetére


rumos14
nagyúr

a sima biztosan ''lépegetős'', talán a plus nem, hiszen ott van kijelző, de olvass utána, pl. itt a ph tesztben.

(#2910) arpeen2


arpeen2
senior tag

Canyon márkáról tudnátok tapasztalatokat mondani ? Jól szólnak? Vagy a totál gagyihoz tartoznak ? Mennyire megbízhatóak ?

(#2911) <Adamsky> válasza arpeen2 (#2910) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Gagyinak nem gagyi. Az egyik havernak van egy ''Canyon''-ja, és ő meg van vele elégedve. A hangminőség meg ugye kissé szubjektív dolog (valakinek ez is jó).

(#2912) arpeen2 válasza <Adamsky> (#2911) üzenetére


arpeen2
senior tag

Hangminőségre van olyan mint egy SONY vagy egy Samsung ?

(#2913) tbs


tbs
addikt

Nem pont MP3, de talán tudtok itt segíteni, mert az OFFTOPIK közönsége rá se bagózótt a kérdésre... :D

Tehát:
''...Kicsi kérdés. Olyan olcsó jpeg megmutatóra volna szükségem, aminek van saját memóriája, sd kártyát lehet beledugni, usb deviceként látszik a windows alól, önállóan tud fájlokat mozgatni a belső memóriája és az sd kártya között, elfér a farzsebemben... (Nincs nagy farzsebem.)

TMS-209, meg Cowon iAudio D2 kaliberű cuccra gondolok, csak ezek itt nem nagyon bírnak kopizni önmagukban...''

(#2914) tbs válasza tbs (#2913) üzenetére


tbs
addikt

Közben találtam egy elfogadható kompromisszumot -> [link]
Viszont úgy tűnik nem egyszerű az európai beszerzése... :(

(#2915) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Hmm, van ilyen, hogy ''Infopatika böngészde'': [link]

Jó minőségű lejátszók vannak akcióban... (ahogy láttam, új, illetve bemutató darabok, 6 hónap garival..)

(#2916) lewton


lewton
csendes tag

Meizu M3-ról mik a vélemények?

(#2917) bwoay válasza ponti_ak (#2915) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát a vége felé néhányuk már kimondottan sokba kerül,
vagy legalábbis ugyanannyiba, mint teljes garanciával.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2918) akasp


akasp
senior tag

hi. milyen (nem annyira noname) playert tudnátok ajánlani 20k-ig?? 1gb,s (ha kevesebb, akkor bővithető, de ne legyen nagyobb 1gb-nál) elemes (nem muszály de akkor sokáig bírja) nem kell mp4 rá.

creative stone plus-t és creative zen v-t néztem. creative zen v-nél a rádiózást hogy oldhatom meg, mert elvileg van egy line in.. szal ha egy fm tunert rákötök, akkor menni fog?

melyiket ajánjátok?? (nekem egy kicsit a v teccik jobban, jah de ha van másik alternativa, akkor nem kell feltétlenül creative :D)

(#2919) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek a kettő közül melyik a jobb vétel!?
- FREEDATA FD1501 1GB 9.900 -
- MPIO ML100 (FY900) 1GB 10.200 -

Valaki tud valami ''tapasztalatot'' erröl a két lejátszóról, a könyvtárkezelés/váltás fontos, a Freedata -ról elég jókat olvastam. :C

(#2920) akasp válasza psykie (#2919) üzenetére


akasp
senior tag

sztem szánj rá még egy két ezrest és ne ilyeneket vegyél. jótanácsként mondom, hogy 2napos gari sincs rá.. (érted, hogy mire gondolok.)


az előzőre UP

(#2921) bwoay válasza akasp (#2920) üzenetére


bwoay
nagyúr

az miféle jótanács, hogy lebeszéled az MPIO-ról?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2922) akasp válasza bwoay (#2921) üzenetére


akasp
senior tag

oks, elismerem, hogy mpio az jó. jó minőség, de a freedata vagy miafene.. arrol sok rosszat mondanak.

UP #2918

mod: creative-hoz még annyit, hogy mennyi ideig bírja? és melik a jobb választás: creative zen v 1 gb (sima) vagy creative zen stone plus 1gb??

[Szerkesztve]

(#2923) arpeen2


arpeen2
senior tag

Sungoo márkáról van tapasztalat vkinek ? Senheiser fülest adnak hozzá, az már biztatólag hat. Csak gyanusan olcsó. Azért várnék pár véleményt, lehetőleg aki már látott, illetve hallott ilyet.

(#2924) rumos14 válasza akasp (#2922) üzenetére


rumos14
nagyúr

személyes vélemény, de ezek a cerative-ok nekem nem jönnek be. a zen stone több teszt alapján azért nem egy csúcs hangminőség, a V sorozat pedig csúnya és nem ums. szóval akár egy Mpio is jobb választás lehet, vagy Samsung U2, ha vhol kapni még, vagy Meizu, vagy egy használt iAudio.

(#2925) akasp válasza rumos14 (#2924) üzenetére


akasp
senior tag

hali. egy creative zen v 1gb nak lettem boldog tulajdonosa :) még töltöm, utána mondok véleményt :)

(#2926) salieri. válasza psykie (#2919) üzenetére


salieri.
őstag

nekem ez az mpio van! egyszoval szuper :Y :C ! es jo aron veszed a freedatat felejtsd el!

(#2927) salieri. válasza salieri. (#2926) üzenetére


salieri.
őstag

most latom esett az mpio ara.. a 3testornel a legolcsobb ott 9600 ft szerintem ez a legjobb valasztas!

(#2928) propeller


propeller
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni jelenlegi noname mp3 lejátszómat. 15-25k között keresem az "Igazit", a lényeg a jó hangzás :) Eddig három kiszemeltem van:
-iPod Shuffle
-Sony NWD-B103
-Samsung YP-U3
Szerintetek ezek közül melyik a legjobb? Ha jobb ötletek van nyugodtan szóljatok! :B

(#2929) rumos14 válasza propeller (#2928) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha Samsung, akkor nézd meg az U2-t, sztem jobb mint az U3, és fehérben talán női szemmel is kinéz vhogy.
amit _nem_ ajánlok, az a shuffle :)

(#2930) lewton


lewton
csendes tag

Nos egy meizu M3as boldog tulajdonosa lettem. :)
Első ránézésre megdöbbentően pici, az összeszerelés pedig példás. Pont ma jött ki róla cikk is úgyhogy ott meg lehet nézni. Alapból rajta van 2 szám, mindkettőnek a .wma és a .flac változata. Eszméletlen jól szól, már amennyit eddig hallgattam. Eddig nem bántam meg a vételét, most épp töltődik.

(#2931) bwoay válasza propeller (#2928) üzenetére


bwoay
nagyúr

akárhogy is nézem, ritka szerencsétlen egy mezőny ez.
kinézet alapján szemelted ki őket?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2932) need


need
addikt

én már tul vagyok a vásárláson ez a beirás lehetne off is..
ez inkább csak jótanács azok számára akik majd ezzel a problémával találkoznak..

Van...de biztos hogy volt de tuti hogy majd lesz olyan készülék..lejátszó amit a számitógép nem ismer fel..nem a készülék hibája hanem egész pontosan ez a gond..
http://support.microsoft.com/kb/817900/hu

ne zavarjon senki hogy az Asus oldala van linkelve minden más alaplapra jó..

a megoldás erre
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=A8N-SLI%20Deluxe

ezt tölsd le.. Microsoft KB817900 USB fail to enter S3 patch file for Windows XP

U.i:.
az én ketyém Mpio MG 100 4Giga/mega tökéletesen jó..szépen muzsikál és jól birja a telep is:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2933) <Adamsky> válasza AmPeX (#2045) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

-- törölve --

(#2934) propeller válasza bwoay (#2931) üzenetére


propeller
csendes tag

Igen :B
De ha tudtok valami nem sokkal drágább, de jobb lejátszót akkor szóljatok, a nagy tárhely nem fontos, annyi zenét úgyse hallgatok egyszerre, 1-2G bőven elég lenne. :)

(#2935) vili13 válasza propeller (#2934) üzenetére


vili13
őstag

Nem vagyok nagy Sony-kedvelő, de szerintem az NWD-B103 kifejezetten jó választás.

(#2936) bwoay válasza vili13 (#2935) üzenetére


bwoay
nagyúr

a 15-25e. Ft-os kategóriában? miért?
nem tudom nem észrevenni,
hogy ebbe az F2 1 GB-os változata is belefér,
némi jóindulattal az U2 is, nem sokkal többért ott az U3.
mondjuk önmagában nézve tényleg jó áron van, ez tény,
de az a fapad miatt van szerintem ;]
na mindegy, az én listámon valszeg
2 koreai meg egy kínai gyártó lenne ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2937) vili13 válasza bwoay (#2936) üzenetére


vili13
őstag

Igaz, az NWD-B103 (1GB, rádió nélkül) csak 14k... Az NWD-B105F (ez 2GB + rádió) még szintén belefér ebbe az árkategóriába (22k), vagyis még sokkal jobb választás. Amúgy meg kicsi, szép, jól szól, nem kell hozzá a buta sonicstage, és valószínűleg jobban össze van rakva, mint bármi ebben a mezőnyben. Persze nyilván nem tud annyit, mint egy iAudio, de hát lényegesen olcsóbb is, és ha most keresnék viszonylag egyszerű 1-2GB-os lejátszót, komolyan számításba venném.

(#2938) vili13 válasza bwoay (#2936) üzenetére


vili13
őstag

"tényleg jó áron van, ez tény, de az a fapad miatt van szerintem"

Az 1GB-os U3 pont 2x annyi, mint a B103. Szerinted milyen fapad szól a sony ellen, ha valaki csak rá akar rakni pár mp3-at, és hallgatni akarja azokat?

(#2939) bwoay válasza vili13 (#2938) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor semmi, de ha az a cél,
hogy be tudjunk szorítani egy lejátszót a max 25 rugós keretbe,
akkor én azt fogom ajánlani, ami ennyiért a legjobb szerintem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2940) vili13 válasza bwoay (#2939) üzenetére


vili13
őstag

Tehát szerinted jobb mondjuk egy 1GB-os F2, vagy a még drágább U3, mint egy 2GB-os NWD-B105F olcsóbban. Ezen éppen lehetne vitatkozni. Szerintem a dupla tárhely (vagy ugyanannyi sokkal olcsóbban) jobban jöhet egy "átlagembernek", mint a színes kijelző, vagy az ogg/flac támogatás. Persze azzal együtt, hogy fiziakai kivitelét, hangminőségét, kezelhetőségét tekintve egyik sem marad igazán alatta a másiknak, és szvsz a sony szebb is a többinél, ráadásul praktikus pendrive kialakítású.

(#2941) bwoay válasza vili13 (#2940) üzenetére


bwoay
nagyúr

teljesen szubjektív, hogy ki mit helyez előtérbe,
ő meg azt írta, hogy hangminőség, és hogy 1 v. 2 GB elég.
namost ilyen feltételek mellett én azt ajánlom, amit,
és még csak vitatkozni sem fogok, ha te meg azt mondod,
hogy szerinted inkább a Sony ;)
biztos amellett is szól jópár érv, de csak annyit tudok mondani,
hogy én 100x inkább vennék egy iAudiot,
mint egy 2x akkora kapacitású Sonyt ugyanannyiért.
de hát ezt te tudod jól :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2942) vili13 válasza bwoay (#2941) üzenetére


vili13
őstag

Én is inkább lennék iAudio-párti, de nem minden áron. Hangminőségben valószínűleg a sony is van olyan jó, ebben a csökevényes 1-2GB mérettartományban sokkal jobbak az árai, és szvsz az iAudio lejátszóknak pillanatnyilag nincs olyan plusz szolgáltatása, ami általában véve megérné a többlet kiadást. Talán az új, és talán még fapadosabb iAudio U5 árban is versenyképes lesz, de ekkora fapadosságot már a Cowon-nak sem tudok elnézni, ráadásul van már egy fekete pontjuk nálam a ceruzaelemes vonal hanyagolása következtében. A Sony meg kapott egy nagy piros pontot az atrac/sonicstage elhagyásáért, és talán az i7-et is megelőzné az új NWZ-A818/S618 a bevásárlólistámon, ha a saját hülye 22-tűs csatlakozójuk helyett rendes mini-USB-vel szerelték volna fel.

(#2943) bwoay válasza vili13 (#2942) üzenetére


bwoay
nagyúr

számomra az U5 nem is létezik, assetommiaz.
a Cowon dolgaihoz meg azért ragaszkodom, mert beváltak.
a beállítási lehetőségek tömkelegével lényegében kinyalják a seggem,
a kezeléssel semmi problémám (bár ha lehetne könyvtárat is ugrani...),
az támogatott formátumok sora pedig vigyorgásra késztet.
és mindegyik UMS, és gyorsak is, és majdnem gapless a lejátszás,
sőt, X5-nél megoldható, ez komoly fenyvertény (nálam).
Namost azt nem is tudtam, hogy Sony saját csatit használ
(PSP-n hál' Istennek nem az van),
és volt már Sony, ami marhára tetszett (a zajszűrős, de az meg non-UMS),
de sejtem, hogy iAudio szintű kiszolgálás után
biztosan hiányozna valami. ha más nem, a csati meg a vorbis ;]
Nomeg ők imádják az OLED kijelzőt, én viszont nem.

Azért pedig nem fogom az egekig magasztalni a Sonyt,
mert elhagyták a saját faszságukat, max elmarasztalni tudom őket,
amiért egyáltalán bevezették ezeket.
Persze értem én, hogy jó dolog, mikor belátják a faszságukat,
de ez az egy lépés előre valójában egy lépés mások után...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2944) Brainwashed2


Brainwashed2
tag

Üdv!

20k körül nézegetek mp3 lejátszókat(1g). A lényeg itt a hangon van ill. nem hátrány a szép kinézet. Rádiót utálom, hagyjanak békén vele... diktafon meg egyébb marhaságok se kellenek...

Eddig a samsung k3-al szemezgettem. Azt mondják, hogy jó minőségű hangja van. Nos a külső, khm, szóval nem hiába ezzel szemezgetek....

De próbálom ettől függetleníteni magam, szóval mégis csak a jóú hang a lényeg...

Mit ajánlanátok?

(#2945) rumos14 válasza Brainwashed2 (#2944) üzenetére


rumos14
nagyúr

próbálj ki egy K3-at vmelyik boltban (Fukar vagy MM). ha nem kapsz idegbajt az érintőgomboktól ill. nem zavar a kijelző gyenge felbontása, akkor végülis jó választás. gondold végig azt is, hogy hol szoktad tartani a lejátszót, mert ha pl. nadrágzsebben, akkor mindig elő kell majd venned ha hangerőt akarsz állítani, számot tekerni, stb.

(#2946) Brainwashed2


Brainwashed2
tag

Köszi szépen a véleményt. Megkuksiztam egy k3-at az MMben.

Számomra nem furcsa ez az érintőpados megoldás. Valszeg mert nem keveset hanszáltam laptopot ily módon... Felbontás szintén elég...Nah mily jó békéscsabán élni, :W természetesen 1gbs-t már csak álmomba láttam, amivel még csak-csak megbarátkoznék. Az se gond ha 2es lenne, pénzem az most van dögivel. Na de azért vagy zsidó vér szorult belém, vagy a következő megszorító csomagot várva az a tény nem elhanyagolandó, hogy mintegy 10kval többe került a 4gs illetve vagy 6kval többe a 2gs, mint azt a pixmaniaban láttam, hála 200kmnek. :((
Szóval köv téma, ha esetleg nem akar kiábrándítani valaki ebből a választásból;), hogy hol vegyem meg. Illetve milyen tapasztalatok vannak a pixmaniáról? Megbízhatóak-e? stb.stb.

Ja és bocs, hogy offba mentem át, de gondolom nincs ilyen topic, és szorosan kapcsolódik a témához. :B

edit:Ill. egy fülest is tervezek venni mellé. Miket ajánlotok?

(#2947) bwoay válasza Brainwashed2 (#2946) üzenetére


bwoay
nagyúr

és a notebook is a zsebedben volt, amikor a touchpadet használtad?

a pixmania szerintem sehogyan nem kóser,
kétlem, hogy valaki arra fog bíztatni, hogy onnan vásárold meg.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2948) Brainwashed2 válasza bwoay (#2947) üzenetére


Brainwashed2
tag

Nem, de összecsukva használtam. :U ;) Mmm. Nem tudok elképzelni más helyet egy mp3 lejátónak mint egy zseb. Tokot nem fogok venni hozzá, ismerve magamat. És a zsebből úgyis elő kéne vennem nem toucpadeset is... Igaz vannak akik már vakon használják a saját készülékeket, de én nem tartozok közéjük.

Jobban utánanéztem ennek a szállítós dolognak. Már amennyire. Véleményeket nézegettem árösszehasonlítós oldalon. Hát tény, hogy van egy-két gáz dolog a pixmaniaval.
Eddigi következtetések:
-Felmerülhet, hogy a cég esetleg maga maipuláló kommentekkel szépítette a mutatóját.
-A pixmania a legolcsóbb, de a legrossszabb is egyben.
-Az avplanet egy fokkal jobb, egy fokkal drágább is.
-Az extrem digital megbízhatónak tűnik, még1 fokkal drágább.
Namost elvileg az avplanetnél 2gs 20k lenne, amire természetesen mailben egyből rákérdeztem a cégtől. Most vároma választ. Hátha...
Viszont mindent összevetve kinek milyen szerencséje van, itt is, ott is előfordulhat a jobbik is meg a rosszabbik is. Szal semmi sem biztos. De a pixmania-t akkor is &@<#nak tartják.

Szóval továbbra is él a kérdés, hogy vajon hol érdemes rendelni?

(#2949) rumos14 válasza Brainwashed2 (#2948) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha így döntöttél, nem akarunk lebeszélni róla. nézd meg sztem a használtpiacot is. ja még1 dolog, a K3 nagyon "gyűjti" az ujj lenyomatokat, ha ez zavar (mert nem szép látvány), a fél életedben állandóan törölgetni fogod.
szóval én abszolúte nem javaslom. egyedül kábé csak a jó hangzás szól mellette.

(#2950) bwoay válasza Brainwashed2 (#2948) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem úgy értettem, hogy a playlistet is össze tudod állítani a zsebedben, vakon.
amin nem érintőgomb/-képernyő van,
azoknál az alapműveletekhez (számléptetés, hangerőállítás) elég benyúlni a zsebbe.
viszont a síkkal egybeolvadó érintőgombokat nem lehet kitapogatni,
azokat látni kell, így lényegében szinte minden egyes alkalommal
elő kell cibálni a lejátszót.
az én esetemben napi rendszerességgel használt eszközről beszélünk,
úgyhogy számomra ez roppant körülményes módja a kezelésnek.
ha valakinek csak ahhoz kell, hogy utazás közben vonaton, buszon elővegye,
arra jó ez is.

egyébként a Samsungért pont azért nem vagyok oda,
mert náluk az esetek zömében a külsőségek többet nyomnak a latban,
mint az érdemi tartalom (akárcsak a telefonjaiknál),
és akkor is bevállalnak látványos, külső szemlélőt lenyűgöző megoldásokat,
amikor az már a kezelhetőség, a használat rovására megy.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.