Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Ropman


Ropman
tag

Halihó

Már tökrégóta boldog tulaja vagyok a G3-asomnak, de nem is ez most a lényeg, érdekes ez a topic.. :) kezdek rászokni, de most nem mp3-at kellene vennem hanem valami jó mikrofont, de a saját topicjában nem igazán írtak nekem semmit, legalábbis levelet nem kaptam róla, tehát elmondom itt hogy mit akarok, és hátha valaki tud segíteni.

Tehát nekem kellene egy olyan mikrofon ami kézbefogató és van azért súlya is.
Karaoke progihoz kellene, igazából PC-re lesz kötve a mikrofon, és szeretném ha valami igényes mikrofon lenne azért, ajándékba lesz olyan 10e körüli összeget szántam volna rá.

By Luke SkyRopman :]

(#2502) Vamp


Vamp
senior tag

Nah emberek, javaslatokat kérnék az alábbi feltételekkel, mp3 lejátszóra:

-legfeljebb 20000 Ft-os ár
-minimum 512Mb memória
-jó minőségű diktafon
-NEM beépített aksi, hanem elemes működtetés
-a lehető legnagyobb üzemidő
-gyors szoftver, nem gagyi borítás


Ötletek?

(#2503) ponti_ak válasza Vamp (#2502) üzenetére


ponti_ak
addikt

-NEM beépített aksi, hanem elemes működtetés
-a lehető legnagyobb üzemidő


Ha mindkét feltétel egyidejűleg kell hogy teljesüljön, akkor csak AA (ceruza-)elemes lejátszókat érdemes nézni.... amiből jelenleg nincs az országban. :( (..normális..)
Elemes lejátszó ha egyáltalán van, akkor csak AAA-s, de azok kb 10-14 óra üzemidőt tudnak. Ha ez elég, akkor találhatunk még pár értelmes típust...

Ami(k) vannak (illetve volt(ak) valaha)):
- Samsung [link] (a C1Z ugyanez, 1Gb-osban) - ez legalább kapható még (talán),

-Meizu E5 [link] - itthon tudtammal nem, csehországban kapható az 123mp3-cz-n

- iAudio G3 (ez lett volna a legjobb, de egyrészt 20k-nál kicsit drágább volt, másrászt leálltak a gyártásával, kb sehol sincs már...).

Használt, garis játszik? Vagy mégis inkább beépített akksis? Van olyan amelyik 18-20 órát is elmegy...

[Szerkesztve]

(#2504) vili13 válasza Vamp (#2502) üzenetére


vili13
őstag

- 1GB-nál kisebbet nem igazán gyártanak manapság.
- 20000Ft alatt a nagy többség gagyi, hacsak nem használt, akciós valahol, vagy kifutó modell.
- Nincs a piacon használható normál ceruzaelemes (AA) lejátszó, az AAA elemesek üzemideje meg nem a lehető legnagyobb, jó ha papíron eléri a 15-20 órát.
- Ha jó minőségű diktafont akarsz, vegyél egy jó minőségű diktafont - ez a legjobb lejátszóknak sem erőssége.

(#2505) Vamp válasza ponti_ak (#2503) üzenetére


Vamp
senior tag

Uh, nincs semmiféle hasonló a megdeglett Sony NW-E103-asomhoz...?:D

Szegénykém beadta a kulcsot, gondoltam veszek valami hasonló minőségűt, ezek szerint tévedtem hogy lenne. Anno ha jól tudom 21 volt másfél éve. Ez a lejátszó elment 50 órákat is egy AAA elemmel.


Ezek szerint minden szempontból sz*rabbak a mostani lejátszók?

(#2506) Vamp válasza vili13 (#2504) üzenetére


Vamp
senior tag

Végülis annyira nem fontos a diktafon, megvagyok nélküle is, bár fősulin jó hasznát venném.

(#2507) ponti_ak válasza Vamp (#2505) üzenetére


ponti_ak
addikt

Uh, nincs semmiféle hasonló a megdeglett Sony NW-E103-asomhoz...?
De van. Egy másik Sony. :))
A lejátszóik azóta is elmennek 3 perc töltéssel 3 órát, és 40-50-et is HA Sony-féle jókis Atrac-file-okat használsz. Félig-meddig szándékosan nem említettem a Sony-t. Nekem eddig nem (volt) vétel a (SonicStage..) -hülyeségei- miatt , és mivel eleddig nem is volt olyanom, szerintem Te többet tudsz róla (róluk), mint én.

Ezek szerint minden szempontból sz*rabbak a mostani lejátszók?
Nem mondtam ilyet, a ''minden szempont'' egyébként is túlzás.

Ennyi pénzért jelenleg itthon nincs olyan DAP, ami teljes mértékben, kompromisszumok nélkül megfelelhetne a felsoroltaknak. Nem tud(hat)om miért pusztult meg az előző lejátszód, de ha neked 1,5 évig bevált az, akkor vegyél még egyszer Sony-t.
Én legalábbis jelenleg annál nem tudok jobbat mondani Neked, ami esetleg lehetett volna, azokat már leírtam.


[Szerkesztve]

(#2508) Vamp válasza ponti_ak (#2507) üzenetére


Vamp
senior tag

Szemezgettem egy másik Sonyval is, a nagy gondom, hogy az utóbbi teljesen irreális tüneteket produkált kipusztulása előtt. Többször ki-be kapcsolt, végül az elemet megzabálta kb egy óra alatt. Felkötöttem a gépre, felismerte, rátettem pár albumot, majd kikapcs. Aztán a buszon érzem hogy tűzforró a lejátszó, mondom ez mi a csöcs? Valszeg valamilyen ellenállás vagy IC adta meg magát, rövidrezárva az egészet. Csöppet felidegesítettem magam, mert sosem ejtettem le vagy ilyenek.

Nah mindegy, a lényeg hogy csöppet félek, ha típusra ugyanezt veszem, ugyanúgy járok.

''Nem mondtam ilyet, a ''minden szempont'' egyébként is túlzás.''

Igazad van, ezt én mondtam, mert felidegesített hogy 20K alatt nem kapni értelmes cuccot. Benézek holnap MM-be, meg E-Worldbe, végignézem a jószágokat. Ez esetben a Sonyt fogom preferálni, de szemezgetek egy sima Zen Stonnal is. A diktafonról lemondok, ellenben igyekszem nem aksisat venni.

Köszi a segítséget!

(#2509) Hobli1988


Hobli1988
tag

Üdv!Hol vannak a faxa Walkmanok??? :O :O :O

Eladó egy APC Back-UPS CS 350 szünetmentesitő táp,szinte új!7k

(#2510) ponti_ak válasza Vamp (#2508) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nincsmit, :) sajnos ez van, tényleg alig van 20k alatt épkézláb lejátszó.. :U

A beépített akksit én sem preferálom, és ha választanom kellene egy AAA-s és egy 20 órát tudó akkumulátoros között, akkor valószínűleg inkább az utóbbit választanám... AAA-sból talán ez az MPIO jöhet szóba [link] (2gigás a 19k), vagy talán valamelyik Meizu az Infopatika oldalán....

Amennyire én ismerem, az MM/Fukar ugyanazt a típusválasztékot hozza, középkat. player ott sem nagyon van... A Stone meg eléggé low-budget, de Te tudod...

(#2511) ponti_ak válasza Hobli1988 (#2509) üzenetére


ponti_ak
addikt

Pl itt: [link]

(#2512) ponti_ak válasza Vamp (#2508) üzenetére


ponti_ak
addikt

:Y

Az eDigital-ban kapható iAudio G3 1gb - 24.900Ft :C

[link]

:R

(#2513) rumos14 válasza ponti_ak (#2512) üzenetére


rumos14
nagyúr

üssetek agyon, de 25k sztem sok érte...

(#2514) bwoay válasza rumos14 (#2513) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát pedig ez még mindig az akciós infopatikás ár,
ami miatt best-buynak kiáltottuk ki

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2515) user01 válasza rumos14 (#2513) üzenetére


user01
aktív tag

Én is ennyiért vettem még márciusban, és máig örülök annak, hogy lecseréltem akkor az E3-at erre. Kifogátalan hang, kifogástalan működés, hosszú üzemidő... :)

[Szerkesztve]

(#2516) Vamp válasza ponti_ak (#2512) üzenetére


Vamp
senior tag

huh, 25 K nagyon sok sajnos...:D

(#2517) ponti_ak válasza rumos14 (#2513) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nem sok. Aki nem hiszi, járjon utána (pl Vamp), azonkívül mondj még egy ilyen minőségű AA-elemes playert. Nincs. És nem is nagyon lesz, mert mindenki a beépített akksikat nyomja. Nna. Ugye hogy nem sok.

Jó, persze mondhatod, hogy sok, mert 1giga ma már kevés, meg 10k-ért is van már Creative-szappantartó. Kösz, nem. Ma megfogdostam egyet, meg egy Sansisk-et is a MM-ban. :( Aminek normális anyaga volt, arra Samsung vagy Sony volt írva. illetve iAudio, mert az X5 a zsebemben lapult.. :D )

[Szerkesztve]

(#2518) Vamp válasza ponti_ak (#2517) üzenetére


Vamp
senior tag

A lejátszóhoz képest lehet nem sok, mindössze a pénztárcám a szűk keresztmetszet:D

(#2519) user01 válasza Vamp (#2518) üzenetére


user01
aktív tag

Pedig hidd el, érdemes lenne kölcsönkérni valakitől a különbséget hozzá, mert ahogy ponti_ak is írta, ha ez elfogy, akkor nemigen találsz többet ilyen minőségű AA elemes lejátszót!!!

Amúgy a múlt hét végén láttam a Westend plázában, a Sony üzletben Sony NW-E103-as lejátszót.

[Szerkesztve]

(#2520) ponti_ak válasza user01 (#2519) üzenetére


ponti_ak
addikt

Azért adósságba ne verje magát emiatt... bár... pont én beszélek... :D

(#2521) Vamp


Vamp
senior tag

Valszeg az lesz hogy veszek egy használtat 15K-ért, 512-es. Nem kell több mem, bőven elég volt a 256 is mindig.

(#2522) bwoay válasza Vamp (#2521) üzenetére


bwoay
nagyúr

na ilyet is rég hallottam már, és akkor is én mondtam :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2523) Vamp válasza bwoay (#2522) üzenetére


Vamp
senior tag

Most érted, ráfér a fél Pink Floyd diszko. Hova hallgassak 100 órányi zenét? Ha megunom teszek rá mást:D

(#2524) Vamp válasza Vamp (#2523) üzenetére


Vamp
senior tag

10 órányi, bocs:D

(#2525) Vamp


Vamp
senior tag

Nah jóvan, megrendeltem Edigtől a G3-at, holnap megyek érte. Aztán jó legyen waze!:D

Pénzügyi nehézségeim támadnak majd az biztos, de kell egy rendes lejátszó, mert meg kell tanulnom a fél Opeth diszkográfiát. Dobon.:D:D

(#2526) bwoay válasza Vamp (#2525) üzenetére


bwoay
nagyúr

én U2-t rendeltem volna, az olcsóbb, és tök ugyanaz a hw,
de hát ugye a cserélhető áramforrásért fizeti az ember a felárat,
ezt is megértétek ;]
csodálkoznék, ha nem lennél vele elégedett,
az egyik legjobb mp3 lejátszó, amit valaha gyártottak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2527) ponti_ak válasza Vamp (#2525) üzenetére


ponti_ak
addikt

Jó lesz. Nekem majd' 2 éve megvan, szinte már hozzámnőtt. :D

ui: nnah, ennyi volt készleten (gondolom a szokásos 1-2 darab), már csak ''Rendelésre'' tud hozni az edigital... :U

[Szerkesztve]

(#2528) Vamp


Vamp
senior tag

Igen, látom már én is hogy kikerült a választékukból. Azért nagyon remélem a rendelésem még időben célba ért és holnap nyitáskor át tudom venni (mielőtt valaki elmebetegnek tart, csak ekkor van időm rá:D).

(#2529) Vamp válasza bwoay (#2526) üzenetére


Vamp
senior tag

Nálam a cserélhető akksi a legfontosabb, mivel van itthon 2600os elemem sz*rásig (anyuci meg apuci a karácsonyi merci mellé:D:D vett külön-külön, egymástól függetlenül egy pakkal). Semmi baj, zsivalynak jó lesz a C330-as Kodakba a többi.

A másik meg, mi van ha a beépített akku elkezd meghalni? Amennyit én zenét hallgatok (napi 10-12 óra, ha úton vagyok, akkor is), azzal a töltés/merítés aránnyal hamar seggére verhetnék a belső akksinak:D

(#2530) eastsider válasza Vamp (#2529) üzenetére


eastsider
nagyúr

AAA-s akksiaid vannaK?

(#2531) bwoay válasza Vamp (#2529) üzenetére


bwoay
nagyúr

jaja, értem én, meg ismerem is az előnyöket (meg a hátrányokat is),
csak én mindig is beépített akku párti voltam.
meg leszek is, nektek meg nemigen marad választási lehetőség
a G3 utolsó mohikán után ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2532) Vamp válasza eastsider (#2530) üzenetére


Vamp
senior tag

Olyan nincs, csak 8 db AA.

(#2533) Vamp válasza bwoay (#2531) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem baj az, majd szerzek akkor használtat:D Annyira nem vágna fejbe a beépített akku ha csak az lenne, érted, csak ha már választhatok, elemeset keresek.

(#2534) eastsider válasza Vamp (#2532) üzenetére


eastsider
nagyúr

Jéé nem is tudtam, h AA elem kell a G3-ba
én most is a Meizut választanám helyette, sztem naon csúnya a G3 (persze ez szubjektív :) )

(#2535) bwoay válasza eastsider (#2534) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát az E3 szerintem az egyik legszebb lejátszó
a saját mezőnyében, az OLED kijelző meg végképp sokat dob rajta.
Mondjuk az egyben a legnagyobb hátránya is, mert napsütésben alig olvasható,
meg állandóan lekapcsol, hogy spóroljon a krafttal,
közben az E3 rendelkezik az egyik leggyengébb üzemidővel a kategóriában.
Imádom, hogy fém a háza, de a belseje nemigen mérhető a G3-hoz.
Elég esetlen a menü, fw-esen is gyengébb, de tény, hogy kisebb és szebb.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2536) Vamp válasza eastsider (#2534) üzenetére


Vamp
senior tag

Nekem aztán mindegy hogy néz ki, a zsebemben úgysem látszik. Arra kíváncsi leszek, a vonalbemenetről milyen minőséget produkál. Jó lenne ezzel felvenni a koncertjeinket, állandóan PC-t cipelni halál! 128kb/s nem is rossz, ha csak sima line int dugok be neki.

(#2537) rumos14 válasza Vamp (#2525) üzenetére


rumos14
nagyúr

Opeth :R
a Deliverance szám vége megy már? türütütü. türütütürü. türütütü. tütürütütürü. türürürürü. tütürütütürütütürütütürütütütü. stb.
na úgy látom hasonló a zenei ízlésünk, nekem is egy ideig DT ''idézet'' volt a szignóm :)


[Szerkesztve]

(#2538) kalcy válasza Vamp (#2525) üzenetére


kalcy
csendes tag

hát Martin Lopez cuccait leszedni nem kis meló,az tény...

nem vagy te véletlenül a magyar Opeth tribute zkar dobosa?

[Szerkesztve]

(#2539) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Segitsetek, legyetek szivesek. Gondolkodoba estem egy ''normalis'' mp3 lejatszo vetelet illetoen. Szivem szerint egy meizu m6-ot vennek, de tekintve, hogy van egy PSP-m, nem biztos, hogy idealis valasztas lenne... Mi szamit? Eloszor minoseg, aztan ar, legalabb 2 giganyi hely legyen benne, az sem gond, ha esetleg bovitheto a kesobbiekben, fm radio, gyarilag is normalis fules (bar ez sokadig szempont, de ha fizetek erte, akkor ne legyen mar fos) es vegul is, beepitett akku...

Elore is koszonom a tippeket :)

Szereted az állatokat?

(#2540) bwoay válasza piqla (#2539) üzenetére


bwoay
nagyúr

PSP mellé biztos, hogy nem lenne ésszerű választás az M6
(meg szerintem máshogy sem ;] ).
Én iAudio U2/U3 alá nem nagyon mennék, ezek ugyan nem bővíthetőek,
de minden másban megfelelnek az elvárásaidnak, sőt...
Hangminőségben pedig nem tudok jobbat mondani.
Esetleg ha le tudsz mondani a 2 GB-os tárhelyről,
akkor érdemes szétnézni az eDigitalon az akciós dolgok között,
bár korábban azt írták, csak aug. 5-ig tart a vásár. Aztán meg mégsem :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2541) piqla válasza bwoay (#2540) üzenetére


piqla
őstag

Kozben eszembe jutott meg valami: mp3 lejatszoknal letezik queue funkcio? Fontos lenne a leendo keszulekben :) Nem kell konkretan2 gigasnak lenni, de 1 giga az nekem nemileg keves... Ugyanis rengetegszer csinalom azt, hogy hallgatok egy szamot fel percig es valtok. Igy pedig eleg gyorsan vege lesz a zeneknek :B

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#2542) bwoay válasza piqla (#2541) üzenetére


bwoay
nagyúr

milyen queue-ra gondolsz?
mert a korábbi iRiver CD-játszómnál volt olyan,
hogy egy adott számot ki tudtál jelölni lejátszás közben,
és akkor azzal folytatta. de teljes playlistet nem lehetett menet közben csinálni.
iAudioknál erre is van lehetőség, de még sosem próbáltam ki :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2543) piqla válasza bwoay (#2542) üzenetére


piqla
őstag

Pontosan olyan queue ('ázze, milyen szo) funkciora gondolok... Akarcsak a winampban, korlatlan mennyisegben tudjam beallitani a zenek sorrendjet. Es meg valami: nekem nem igazan tetszik az U2/U3 :B

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#2544) bwoay válasza piqla (#2543) üzenetére


bwoay
nagyúr

jóvan, nem tudtam, hogy szépségdíjas lejátszót keresel.
valamelyik iPod? :)
esetleg Sonyk? :D
csak azok meg szolgáltatások terén... na mindegy.

jajj, de utálok ajánlani :O

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2545) piqla válasza bwoay (#2544) üzenetére


piqla
őstag

Hat, ha van beepitett radios ipod, johet :) Nem baj, azert koszonom!

Szereted az állatokat?

(#2546) bwoay válasza piqla (#2545) üzenetére


bwoay
nagyúr

az nincs, max valami továbbfejlesztett klón :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2547) piqla válasza bwoay (#2546) üzenetére


piqla
őstag

:DDD

Vajon hasznaltan nagyon veszelyes dolog lejatszot venni?

Szereted az állatokat?

(#2548) bwoay válasza piqla (#2547) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát azért ezek nem autók, nincs túl sok meghibásodási lehetőség,
pláne flash memóriásoknál. meg aztán használtak között is van garanciális.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2549) rumos14 válasza piqla (#2539) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha van psp-d, akkor videót és képeket gondolom nem az mp3 lejátszódón akarsz nézni. tehát ilyen szempontból a nem kapható G3 és az aránytalanul drága U2 (az U3-hoz képest értve) elég jó választás.
ha írsz egy keretösszeget, beljebb leszünk.

szerk: én szinte az összes lejátszómat használtam vettem, átvágva még nem lettem, elromlani 1 romlott el. arra pont nem volt gari. :)

[Szerkesztve]

(#2550) Playfulness


Playfulness
csendes tag

Nekem Sony NW-A805 lejátszóm van, és gyönyörű hangzása van, számomra szebben szól, mint az iAudio-k.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.