Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) vzsryl válasza Sweet Lou 6 (#19749) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Töröltem a gyorsítótárat, és megoldódott a probléma. 625MB-on volt egyébként.

Köszönöm a linket!

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#19752) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez a Sync szolgáltatás mennyire megbízható? 100%-ban vissza tudom hozni belőle az adataimat? Nem fognak elveszni/hiányozni?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19753) WonderCSabo válasza Fecogame (#19752) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem fognak.

(#19754) Fecogame válasza WonderCSabo (#19753) üzenetére


Fecogame
veterán

Kösz a választ :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19755) S-Attila válasza WonderCSabo (#19739) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ezt a Home Tabot melyik verziókban lehet kipróbálni?

(#19756) WonderCSabo válasza S-Attila (#19755) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az ux buildben, de csak egy része van kész.

(#19757) sota81


sota81
csendes tag

Firefox 4-et telepítettem, majd Sothink Web Video Downloader for Firefox kiegészítőt, de nem nagyon akar vele működni. Nem tudja "elfogni" a videókat. Van valakinek tapasztalata vele?

"Csak a bolond hisz abban, amit soha sem látott." - Kevin Costner, Waterworld

(#19758) sota81 válasza sota81 (#19757) üzenetére


sota81
csendes tag

A 6.1-essel már megy, a 6.0-ással nem ment. Vagy ez volt a baj, vagy én voltam bamba.

[ Szerkesztve ]

"Csak a bolond hisz abban, amit soha sem látott." - Kevin Costner, Waterworld

(#19759) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok!

Következő apró bug-om van és nem tudom, hogy ez vírusnyalogató; Fox; vagy addon hiba-e?!

Elég gyakran előfordul, hogy miután letöltök egy fájlt:

1.) vagy a letöltés vége előtt pár %-al megáll és csak úgy fejeződik be, hogy pause; majd restart és akkor befejeződik;

2.) ha meg rendben befejeződik a letöltés, akkor a végén olyan mintha a vírus keresés végtelen ciklusba kerülne...

Használt addon-ok:

a.) Download Manager Tweak;
b.) Download Statusbar.

Korábban úgy emléxem, hogy vki megírta hogyan lehet az about:config-ban kikapcsolni a letöltés utáni automatikus vírus ellenőrzést. Ezt megírhatná aki tudja! :R

Ill. szerintetek a fentiek azok miért fordulnak elő?

- Fox-ból most a Béta5-ös van fenn (ezzel még nem próbáltam; ill. 1x de akkor nem fordult elő)

- Víruskeresőből vagy Nod van fenn; vagy Avast6 (most ez utóbbi)

- Vagy esetleg vmelyik fenti addon hibája; bug-ja ez?!

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19760) WonderCSabo válasza kranazoli (#19759) üzenetére


WonderCSabo
félisten

browser.download.manager.scanWhenDone - ezt kell false-ra kapcsolni, hogy ne csináljon vírusellenőrzést. Sajnos ennek a vírusellenőrzésnek én semmi értelmét nem látom, még sosem fogott meg egy kártevőt se. Sokszor nagyon sokat kell várni, mire befejeződik, de nálam végtelen ciklusba még sosem fordult.

Ha a fenti kulcs átállítása nem oldja meg a problémát, akkor egy diagnosztikát ajánlok az első hszből.

(#19761) F34R válasza kranazoli (#19759) üzenetére


F34R
nagyúr

az a hibája hogy ha avastnál maceráltad az alapbeállítást és bekapcsoltad a minden fájl vizsgálatát akkor előfordul ha nagy állományt töltesz azt végig ellenőrzi azért tart neked sokáig egyszer abbahagyja majd.

(#19762) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

[link] :)

Igen, tudom user error, diagnosztika stb :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19763) WonderCSabo válasza Motion_Blur (#19762) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mutass egy crash-statot, illetve mi a pontos link, ahol összeomlott?

(#19764) Motion_Blur válasza WonderCSabo (#19763) üzenetére


Motion_Blur
félisten

https://www.facebook.com/home.php

Crash statot hol találom? Egyébként azóta frissítettem 5.0 beta-ra. Se Chrome-ot, de Operát nem tudtam megszokni. Úgyhogy most cumizok ezzel tovább...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19765) WonderCSabo válasza Motion_Blur (#19764) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:crashes

[ Szerkesztve ]

(#19766) Motion_Blur válasza WonderCSabo (#19765) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19767) kranazoli


kranazoli
senior tag

WonderCsabo & F34R! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19768) pete_21 válasza kranazoli (#19759) üzenetére


pete_21
addikt

Nekem Eset Smart Securitym van, néha nekem is elvan az ellenőrzéssel egy ideig. Tömörített fájlnál kevesebb ideig, de futtatható állományoknál van, hogy 0,5-1 percig is elmolyol. (Nálam is van Download Statusbar, és Fx5beta)

(#19769) WonderCSabo válasza Motion_Blur (#19766) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Friss profilban tudod reprodukálni?

(#19770) Motion_Blur válasza WonderCSabo (#19769) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hátööö nem.

5.0-át tudom magyarítani?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19771) pete_21 válasza Motion_Blur (#19770) üzenetére


pete_21
addikt

Ha friss profillal megy, akkor valószínűleg valamelyik kiegészítőd kavar be. Tiltogasd le őket, és úgy nézd meg.
Magyar verziókat itt találsz.

(#19772) Motion_Blur válasza pete_21 (#19771) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszi a linket! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19773) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Beindult a MemShrink, a Firefox memóriafogyasztását csökkentő projekt. Egy hír a témában (fenntartásokkal kezelendő) és a MozWiki oldal. Illetve areweslimyet.com :DDD

Félreértés ne essék, a Mozilla fejlesztők már eddig is tudtak róla, és dolgoztak a problémán, erről tanúbizonyságot tesznek a wikin felsorolt bugok is. Ez a projekt egy centralizált, még jobban fókuszált dolog a probléma megoldására.

[ Szerkesztve ]

(#19775) BullZeye válasza WonderCSabo (#19773) üzenetére


BullZeye
veterán

És foglalkoznak azzal is, hogy kiegek ne zabálják fel a memóriát, vagy a 40 megás fogyasztást akarják csökkenteni szűz FF-el 38-ra? -.-

(#19776) WonderCSabo válasza BullZeye (#19775) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A szűz Fx-el nyiss meg pár komplexebb oldalt, azért rohadtul nem 40 mega...

(#19777) anaqer


anaqer
veterán

FF4-ben azt meg lehet oldani valamiként, hogy az open.window()-val nyitott ablakokból ha új tabként akarok linket megnyitni, akkor azt a tabot NE az eredeti szülőablakba rakja?

( Konkrét példa: szánalmason posztkommentben szereplő linkek - baromi zavaró a az ablakváltogatás... )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19778) WonderCSabo válasza anaqer (#19777) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Talán a Tab Mix Plus kiegészítő tud ilyet.

(#19779) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Az ux branchen landolt ez a patch, mely az apptabboknál is elrejti az eszköztárakat, hasonlóan a Kiegészítőkezelőhöz. Én nem tartom feltétlenül jó ötletnek ezt. Mindenesetre itt kipróbálható.

[ Szerkesztve ]

(#19780) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!

Amikor feltelepíteném a 1-clickweather, akkor ezt dobja ki. [link].

Azért kellett újból feltelepítenem a kieget, mert 3-as fox-ról váltottam 4-esre. Töröltem és felraktam újból és akkor sem akarja :( De érdekesség, hogy anyám gépén ugyanez van feltelepítve és fut rendesen, ott is 4-es fox van.

(#19781) WonderCSabo válasza chungee (#19780) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Friss profillal sem jó?

(#19782) pete_21 válasza WonderCSabo (#19779) üzenetére


pete_21
addikt

Igencsak furcsa lesz. Azért néha jól jön, hogy lássuk az url-t. Annyiban igazuk van, hogy az viszont idegesítő, hogy ha apptab-nek átírod az url-t, akkor megváltozik maga az apptab. Így figyelmetlenségből szépen össze lehet kuszálni az apptabeket. :)
Bár azt is meg tudnák, hogy url átíráskor úgy viselkedjen, mint amikor apptabben vagy, és a könyvjelző eszköztáron kattintasz: új tabon nyíljon meg.
Mindenesetre így legalább több hely jut az oldalnak.

(#19783) chungee válasza WonderCSabo (#19781) üzenetére


chungee
addikt

Milyen profil:F

(#19784) pete_21 válasza chungee (#19783) üzenetére


pete_21
addikt

Itt megtalálod, a 2-es ponttól.

(#19785) C0d3r válasza chungee (#19783) üzenetére


C0d3r
addikt

%APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\
Zárd be a böngészőt, és az itt található mappát nevezd át. Firefox indításakor új profil lesz létrehozva. Ezzel lényegében minden visszaáll alapra, ha nem segít, csak a korábban átnevezett mappa tartalmát másold vissza az újba.

(#19786) WonderCSabo válasza chungee (#19783) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz.

pete_21: Az url annyira pont nem lényeg az apptabnél, hiszen egy olyan oldalt rögzítesz le, amit ismersz, és az urlja nem érdekes.

(#19787) chungee


chungee
addikt

Sajnos új profillal sem megy :(

(#19788) WonderCSabo válasza chungee (#19787) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor próbálj meg egy clean reinstallt (első hsz diagnosztika részen van leírva).

(#19789) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Hol bírom azt beállítani, hogy pl meg volt nyitva 4-5 oldal a firefoxomon és egyszerre bezárom ugye mind, majd amikor újra nyitom a firefoxot megkérdezze, hogy visszaállítom e a korábban megnyitott oldalakat vagy új lap?

KÖszönöm!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#19790) WonderCSabo válasza Newyorker (#19789) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz.

(#19791) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló ismét.

Találkozott már valaki esetleg a következő jelenséggel:

YouTube-os videók nézése közben, 5-10 másodperc után a Flash Player bezoomol a videóban, és kb. csak a videó negyede marad látható, de mindezt úgy, hogy a videó médiavezérlői is eltűnnek, tehát konkrétan ez a rész. És lejátszás közben sehogyan sem tudom visszaállítani a méretet.

(#19792) pete_21 válasza WonderCSabo (#19786) üzenetére


pete_21
addikt

Általában igen. De néha előfordul, hogy elnavigálsz az oldalon belül, és kellene az url.
De valószínűleg kárpótol majd az, hogy több helye lesz az oldalnak.

(#19791) S-Attila: Milyen Flash Player van fent? Milyen Fx van fent? Más böngészőben is ugyanez a helyzet (pl. Opera, Chrome. IE most irreleváns)?
Szedd le ezzel a Flash Playert, és tedd fel a legújabbat pl. innen.

[ Szerkesztve ]

(#19793) WonderCSabo válasza pete_21 (#19792) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor rosszul használod az apptabet, abból nem elnavigálni kell, hanem olyan esetben új lapot nyitni. Az app tab lényege, hogy egy webes lapot / alkalmazást rögzítesz. :)

S-Attila: Sosem találkoztam vele. Rakd újra a Flasht.

(#19794) S-Attila válasza WonderCSabo (#19793) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Köszi, megpróbálkozom.

(#19795) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok! Egy kiegészítőt keresek ami eltünteti a címsor a keresősávot ha nem használom. Már volt róla szó és linkelve is de nem találom....

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#19796) Kelvin válasza Kelvin (#19795) üzenetére


Kelvin
őstag

Na tessék, egy jó 2× fél óra keresgélés után pont most találtam meg......
prospector-lessChrome-HD

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#19797) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#19798) F34R válasza WonderCSabo (#19797) üzenetére


F34R
nagyúr

hát ez kész tegnap még softpedian 22-t írtak.
nah mindegy örülök neki legalább hamarabb kint lesz.

(#19799) WonderCSabo válasza F34R (#19798) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyáltalán nem biztos, hogy hamarabb megjelenik, mint 22-e. Hiszen még a quality assurance hátra van.

(#19800) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Ubuntu alatt nem lehet valahogy beallitani, hogy a fülek anelkül is zarhatoak legyenek, hogy külön rakattintok a bezarondo elemre? mint Win7 alatt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.