Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) spammer válasza WonderCSabo (#19050) üzenetére


spammer
veterán

Nem nála van, mert én is akárhányszor próbálom ezeket a mozillás wikis linkeket nézegetni 20-ból 1x tölt be...

A kiszolgáló nem található

A Firefox nem találja a kiszolgálót a(z) wiki.mozilla.org helyen.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19052) WonderCSabo válasza spammer (#19051) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam meg mindig bejön...

(#19053) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Kijött ez a 4. akárhányas mozilla.
Jelenleg ez nem kompatibilis a a divx web plyer-el...Anélkül meg élvezhetetlen minőségű a youtube... A hivatalos divx oldalon még nincs frissebb web player. Adatvesztés nélkül vissza tudok állni a 3. akárhányas verziójú mozillára?

köszönöm :R :R

(#19054) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Normális olyan 1 hét alatt 450Mb offline cache felhalmozódása? 4-8 oldal szokott nyitva lenni állandó jelleggel.

djyuri: ez a weblayer minden esetben átveszi a flash lejátszó szerepét a youtube videók lejátszásánál?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19055) Fandango válasza djyuri (#19053) üzenetére


Fandango
veterán

Egyebkent minek a divx web player? :F

(#19056) huskydog17 válasza WonderCSabo (#19048) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Gyorsan átfutottam a listát és számomra egy-két érdekes dolog van benne, például a "Improve the smooth scroll animation" nevű újítás. EZ pontosan mit takar, vagyis mennyiben lesz más a finom görgetés?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19057) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#19054) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem nem, de beállításokban tudsz rá korlátot adni.

huskydog17: Itt a bugban le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#19058) HZoli87 válasza WonderCSabo (#19052) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam is működik.

(#19059) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#19057) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Alapbeállítás szerint 1G a korlát. Ezt mondjuk sokallom kicsit. Gyors netem van, igazából nem is lenne szükségem szerintem offline cache-re.

Regel ürítettem a tárat, volt egy adag guglizás, meg kb. 20 olal megnyitása, most 16MB a foglalt terület.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19060) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#19059) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az offline cache-nek 512 a korlátja:

browser.cache.offline.capacity;512000

A "sima" cache-nek pedig 256:

browser.cache.disk.capacity;256000

[ Szerkesztve ]

(#19061) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#19060) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah igen, összekevertem a beállítható automatikussal.

Viszont a laptopomon (XP alatt) most 625Mb volt, pedig ezen meg alig használtam a böngészőt, állandóan Linuxoztam az ottani rókával.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19062) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A beállítások ablakban van egy ilyen beállítás: automatikus gyorsítotár kezelés felülbírálása. Ha ezt kipipálod (azaz engedélyezed az automatokus gyorsítótár kezelést) akkor a browser.cache.disk.smart_size.enabled változó true-ra ugrik, és a korlát pedig browser.cache.disk.smart_size_cached_value;640000 -ra. De most már egy jó ideje alapértelmezetten le van tiltva, és 256MB a korát.

[ Szerkesztve ]

(#19063) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!Valamiért nem indulnak el a flash játékok a böngészőben,pedig telepítve van az adobe player,shockwave flash is.Mi lehet az oka?Még annyit hogy érdemes telepíteni a 4-est?Telepítés előtt ajánlatos törölni a hármast,vagy simán rá lehet telepíteni? :F

(#19064) WonderCSabo válasza creed30 (#19063) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Simán rá lehet telepíteni. Ajánlom az első hszben lévő diagnosztikát.

(#19065) djyuri válasza CPT.Pirk (#19054) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

természetesen nem..bár én speciel jobban örülnék neki,ha alapértelmezett lenne.

Egy külön sávban előjön az aktuális youtube video alatt és ráklikkelve oldalfrissítést végez,mely után ő lesz az aktuális lejátszó,de csak arra az egy számra....amint új számra klikkelek,kezdődik elölről.

De a mozilla a kiegészítő beállításoknál ki is írja,hogy ezen web player verzió nem kompatibilis ezen mozilla verzióval...ezért kérdezem,hogy vissza tudok-e állni valamely 3. akárhányas mozilla verzióra.

Fandango Azért kell,mert olyan codec-et és jogosultságot használ a youtube szerverén,amivel a lehető legjobb hangminőségen szólaltatja meg a felhasználó felé a hangot...illetve képes a video részébe is belejavítani. És bizony nem kicsi különbséget tapasztalok a legtöbb esetben. Főleg,hogy nem egyszerű hangtechnikán hallgatom. Természetesen nem alapértelmezetten erről hallgatok,hisz flac,ape... hangforrásból hallgatok,de van,amit nem lehet csak úgy beszerezni zenét,így ott vagyok kényszerű meghallgatni. És bizony nem mindegy,hogy valami torz telefon felvételt hallok,vagy szinte cd minőséget.
Ehhez azt is hozzá kell tenni,hogy kakából nem lehet várat építeni...ha eleve nem létezik jobb minőség a youtube szerveren az adott videóból(annak hangjából),akkor fel sem bukkan a kiegészítősáv,amire ráklikkelve átalakulna a lejátszó divx web player-re.

(#19066) WonderCSabo válasza djyuri (#19065) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, semmilyen jobb hangminőség nincs a Youtubeon... [link]

(#19067) fatal` válasza djyuri (#19065) üzenetére


fatal`
titán

Marhaság, ugyanaz a hangsáv van, mivel ugyanaz a videó.

(#19068) djyuri válasza WonderCSabo (#19066) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem mindegy mivel magyarázható a folyamat,de lényeges a különbség.

(#19069) djyuri válasza djyuri (#19068) üzenetére


djyuri
őstag

Sikerült visszaállnom.... témát lezárnám.
Aki nem hiszi járjon utána...már közepes hangcuccal is bőven érezhető a különbség.
Mindegy,hogy codec-el javít-e a hangzáson..az élmény akkor is fokozódik.

(#19070) fatal` válasza djyuri (#19069) üzenetére


fatal`
titán

Mondjuk akármit csinálsz a youtuberól zenét hallgatni, akkor is igénytelen lesz, mert bármilyen szoftverrel egy fosrakás a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#19071) djyuri válasza fatal` (#19070) üzenetére


djyuri
őstag

Ez tény....maximálisan egyetértek....de idézni tudom magam,ha egyszerűen sehonnan sem lehet "megszerezni" az aktuális zeneszámot,akkor csak jól jön,ha nem az alap pocsék hanggal kell végigszenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#19072) huskydog17 válasza WonderCSabo (#19057) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, ezt láttam is, de nem igazán tudom kivenni, hogy pontosan mit takar ez:
"The current smooth scroll animation gets slower when the frame rate drops. That's bad. Instead, the duration of the animation should be fixed and the current position should be based on the current time."

Mármint le tudom fordítani, de azt nem tudom, hogy ez gyakorlatban mit jelent. A FF4-ben tehát túl lassú vagy túl gyakran lassul be a smooth scroll?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19073) fatal`


fatal`
titán

Van arra lehetőség valahogy, hogy a jelszókezelő elmentse a formadatokat is (úgy, mint Operában)?

(#19074) WonderCSabo válasza fatal` (#19073) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De hát elmenti.

(#19075) BullZeye válasza WonderCSabo (#19074) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem hiszem, vagy igen? Nem láttam opciót alapból sehol, hogy automatikusan kitöltse az utca házszám, bankszámlaszám, telefonszám, név - jelszó stb.

(#19071) djyuri
Btw, ha a zene kell, akkor le kell mentened úgyis, és akkor már azzal játszod le amivel akarod. De a videó attól még ugyanaz, lényegtelen, hogy mivel játsszák le.

[ Szerkesztve ]

(#19076) HZoli87 válasza BullZeye (#19075) üzenetére


HZoli87
veterán

Lehet hülyeség, de nem erről lenne szó?

(#19077) toldy


toldy
őstag

Az szerintetek mitől lehet hogy a firefox 4 több oldalas böngészés esetén mindig kifagy. Pontosabban nem válaszol, aztán magáhoztér. Bármikor elindítom ez van, már mindent próbáltam, de nem segít. Gép adatlapon, illetve Win7 64bit HP.

Az élet nem habostorta.

(#19078) CPT.Pirk válasza toldy (#19077) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyet én is tapasztaltam, de eddig csak Win7 X64 alatt. XP-n, Linuxon a FF4 nem csinál ilyet. Random jön elő és néhány másodperc - fél perc között magához tér.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19079) creed30 válasza WonderCSabo (#19064) üzenetére


creed30
aktív tag

Sikeres volt a rátelepítés,közben a flash is megoldódott. :C Köszönöm! :R
adblock plus mellett milyen kiegészítőket ajánlanál amiket feltétélen érdemes lenne telepíteni?
Gondolok itt olyanra mint pl.programok között a ccleaner a hasznosságot tekintve.

(#19080) BullZeye válasza HZoli87 (#19076) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez csak akkor jó, és csak akkor működik, és csak arra jó, hogy ha előtte kitöltöd azt a mezőt, aztán bezárod az oldalt, és újranyitod, de attól még ugye a "cím" mező nem kerül mentésre, hogy azt később felhasználja más oldalakon.

De aztán lehet ez kell neki, bár ez defaulton menti nem? :D

(#19077) toldy
Nekem dettó ilyet csinál, de nem csak sok lapnál, hanem ha autopager betölt 10 oldalt és bezárnám azt az oldalt ,akkor 2-3 másodpercre befagy és használhatatlan. Vagy pl ha Brief-et nyitom meg, és sok RSS van, akkor is befagy és magához tér.
És mellékhatásként nálam W7en tálcán ha elől van a Firefox, akkor onnan összecsukódik, aztán az utolsó helyen újranyílik. :D

[ Szerkesztve ]

(#19081) HZoli87 válasza BullZeye (#19080) üzenetére


HZoli87
veterán

Megmondom őszintén, nem tudom. Még sosem használtam, ahogy láthatod a képen, ki van kapcsolva nálam. Inkább beírok mindent még egyszer. :D

(#19082) WonderCSabo válasza BullZeye (#19075) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kattints bele a formmezőbe. Akkor egy listát dob fel az előzőleg beírtakból.

HZoli87: Igen, ez az.

toldy: Nekem sosem volt ilyen, de mások is panaszkodtak efféle problémára. Esetleg az első hszben lévő diagnosztika segíthet.

creed30: Flashgot a tömeges letöltések kezeléséhez, Adblock Element Hiding Helper, esetleg Stylish a userCSS-ek, és Greasemonkey a userJS-ek kezeléséhez, IE Tab vmelyik verziója az IE motor használatához. igazából olyan kieget rakj fel, ami Neked hiányzik. :)

(#19083) creed30 válasza WonderCSabo (#19082) üzenetére


creed30
aktív tag

Köszi mester úgy lesz! ;)

(#19084) creed30 válasza WonderCSabo (#19082) üzenetére


creed30
aktív tag

Nem tudod az adblock jel a jobb alsó sarokból mért tűnt el a frissítés óta?Továbbra is üzemel azt látom,de ehhez az Element Hiding Helper-hez nem kellene láthatónak lennie?

(#19085) djyuri válasza BullZeye (#19075) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

A video számomra lényegtelen. Szemnyi időm nincs azokat bámulni. Meg úgyis egy álló kép van 99%-ban betéve,amiket esetleg én hallgatok.
A hangot nem mentem le,mert azért annyira nem jó,hogy tároljam a gépemen :) :R

(#19086) Steelmanus válasza creed30 (#19084) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Nezet Beallitasoknal engedelyezd az Add-on bart, Tudod alul az a sav, ott lesz az AdBlock ikonja. Utanna a Nezet Eszkoztar elrendezese, es oda behuzhatod
vagy mint ahogy en szoktam a cimsor jobb sarkaba felhuzod.

Az Element Helper-nek nincs kulon ikonja az az AdBlock kiegeszitoje hogy konnyebben lehessen hasznalni pl az oldalak, kepek, stb letiltasanal.
En meg javasolnam a FlashBock-t is amit az AdBlock mellett latsz, ezzel lehet gyossitani a lapok betoltodeset mert nem tolti be a flsh tartalmakat csak akkor ha egy oldalon belekattintasz a flash ablakba kozepen lesz egy dolt f betu es falsh-nek az ablaka csak tartalom nelkul, ha kivancsi vagy valamelyikre raboksz a dolt f beture es betolti a flash-t, de csak azt amelyiket te engedelyezed.

[ Szerkesztve ]

(#19087) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok!

All In One Sidebar addon mintájára keresnék annál kisebb, kevésbé komplex kieget, ami csak a könyvjelzőkre vonatkozik.

A lényege ennek az addon-ak az lenne, ami az All In One Sidebar addon-nak is. Ha megnyitom a könyvjelzőket és kattintok egy link-re, akkor nem záródik be az addon(oldalsáv, vagy egyéb megoldás).

Kint marad a lista külön bezárásig, vagy bezáródik ha klikk-elek pl. egy body részre. Hasonlóképp működő addon Chrome alatt a Neat könyvjelzők eszköztár, ha vki esetleg Chrome-ozik is.

Fox-nál erre eddig mást nem leltem, csak a fenti addon, amiből Nekem csak ez 1 funkció kellene és ahhoz ez túl nagy. Kb. hasonló, mintha a TabMixPlus addon-t csak undo funkcióra használnák, amire ott a sokkal kisebb undo closed tab buttons addon is.

:R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#19088) creed30 válasza Steelmanus (#19086) üzenetére


creed30
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#19089) creed30


creed30
aktív tag

Ezt a preload patch-et hogy kell aktiválni,használni hogy a FF indulási ideje csökkenjen?

(#19090) WonderCSabo válasza creed30 (#19089) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. Klónozod (letöltöd) a Firefox forráskódját.
2. Belefésülöd a patchet.
3. Az így kapott forrásból fordítod a Firefoxot.

(#19091) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Már régóta nem néztem JS motorokat, most meg lecsekkoltam, mi is a jelenlegi állapot:

Fx 6 Nightly:

382.8ms +/- 1.1%

IE 10 Platfrom Preview:

404.7ms +/- 2.1%

Opera 11.50 alpha 1009

405.3ms +/- 1.1%

Google Chrome 12.0.742.30:

440.4ms +/- 2.8%

(#19092) creed30 válasza WonderCSabo (#19090) üzenetére


creed30
aktív tag

Kösz de ennyire nem vagyok haladó felhasználó,én már ott elakadtam hogy az oldalon belül hol és mit kell letölteni:)) :DDD

(#19093) F34R válasza WonderCSabo (#19091) üzenetére


F34R
nagyúr

whao szép és ebbe még ugye nincs benne az ionmonkey ?

(#19094) Steelmanus válasza WonderCSabo (#19090) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat akkor varhattam hogy gyosduljon a hideginditas mert eppen akartam irni hogy nalam semmit nem gyorsult, es sem gondoltam hogy ilyen bonyolult.
(#19023) WonderCSabo
A preload patch, amely felére csökkenti az Fx indulási idejét, landolt Nightlyn!
En erre azt hittem hogy mar fog is mukodni es nem kell forditgatni :((

(#19088) creed30 Nincs mit, szivesen tettem.

[ Szerkesztve ]

(#19095) Matthewus válasza WonderCSabo (#19091) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam ez a helyzet:

Fx 6 Nightly: 300.7ms +/- 0.9%

Google Chrome 12.0.742.30: 330.1ms +/- 1.9%

Opera 11.10: 353.7ms +/- 1.4%

[ Szerkesztve ]

(#19096) fatal` válasza WonderCSabo (#19091) üzenetére


fatal`
titán

Sajnos amíg a gui a P3as időket idézi, addig hiába gyors a js.:(

(#19097) WonderCSabo válasza F34R (#19093) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az még messze van, min 1 év múlva.

Steelmanus: Jaaa, az már landolt, hiszen ott is van a bugban... Attem a másik patchre gondolt.

(#19098) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

A lenti linkeken lévő videókat nem tudom lejátszani.

http://www.aranyponty.hu/video/halorszag
http://www.dunatv.hu/musor/videotar?vid=461727&pid=279285

Ez telepítve van:

Most frissítettem 4.0.1-re és nem tudom hogy a 3.xxx.xxx?-val (nem tudom pontosan mi volt az előző verzió) működött-e volna mert sosem próbáltam előtte.

Merre induljak a hibakereséssel?

Gyanítom ez két külön ügy lesz

[ Szerkesztve ]

(#19099) HZoli87 válasza WonderCSabo (#19091) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam így alakultak a mérések:

Nightly 6.0a1: 296.6 ms +/- 0,8 %
Firefox 4.0.1: 336.7 ms +/- 0.7 %
IE9: 302.5 ms +/- 0.7 %

-----

Nálam most a Nightly az alap böngésző, nagyon gyors, szépek a betűk, kiegészítők mennek vele, egyszóval nagyon jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#19100) m.zmrzlina válasza m.zmrzlina (#19098) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Jól sejtettem.

A Dunatv linkje megy (Windows Media Player kellett hozzá) de a másik még mindig nem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.