Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) HZoli87 válasza F34R (#19500) üzenetére


HZoli87
veterán

Megerősítve, itt a PH-n megy a gyors visszalépés, de ha előtte más oldal is megvolt nyitva, akkor viszont várni kell, míg kicsit tölt a böngésző (legújabb nightly).

[ Szerkesztve ]

(#19502) pete_21


pete_21
addikt

Nézzétek meg ezt az oldalt. Pontosabban a képeket. Ha rákattintok egy képre, hibásan jelenik meg. Ha a nyilakkal lapozok a következőre, az már jól jelenik meg, illetve ha visszalapozok, akkor már az első kép is jó. Amint bezárom ezt a lightboxot, és újra megnyitok egy képet, előjön a bug. Nálam legalábbis.
FF5 Beta 2 alatt, és a legújabb nightly alatt is.
Ez a bug máshogy jelentkezik, mint a régebbi lightboxos bug. Gondolom ebből kifolyólag más okozza...
Nézzétek meg, aztán lehet jelenteni Bugzilla-n. :)

(#19503) WonderCSabo válasza pete_21 (#19502) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rákérdeztem.

(#19504) HZoli87 válasza pete_21 (#19502) üzenetére


HZoli87
veterán

Hasonló tünetek nálam is (Nightly).

(#19505) BullZeye válasza WonderCSabo (#19499) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem itt pl Prohardveren is. De most már akkor kipróbálom egy friss profillal is ...

Most lemértem, hogy mi van akkor, ha 10 oldalt akarok visszamenni, gombot nyomkodtam mint a veszett (másodpercenként 5-6 katt), és 10 oldal így prohardveren 11 másodpercbe telt. És mikor felül azt írta a tabfülön, hogy KAPCSOLÓDÁS, akkor nem engedett visszamenni.

Ez egy relatíve gyors visszalépés, de vannak tényleg olyan oldalak, ahol ez 10 oldalnál már 20-30 másodperc, ahol lassabban kapcsolódik.

Na de most megnézem egy szűz profillal is.

(#19506) BullZeye válasza BullZeye (#19505) üzenetére


BullZeye
veterán

Oké, ez nem FF hibája, mert szűz profillal elég gyorsan megy visszafelé, valszeg akkor greasemonkey kavar be, akkor ismételten lehet hibát szűrni ^^

(#19507) achon válasza pete_21 (#19502) üzenetére


achon
aktív tag

Ez nem FF hiba, hanem a weboldalé.
Chrome alatt sem jó.

Rosszul van beállítva a Lightbox.

A legszebb múzsa a határidô.

(#19508) pete_21 válasza WonderCSabo (#19503) üzenetére


pete_21
addikt

Rendben, köszi.
Majd szólj, vagy linkeld be, hol kérdeztél rá, hogy értesüljünk mi is.

(#19507) achon: Megnéztem IE9-cel, ott még lightbox sincs (bár furcsának találom, hogy nem készítették fel lightbox-ra az IE-t...), Chrome-om nincs, de elhiszem, hogy ott sem megy. Fx 3.6 alatt viszont szépen működik.
Lehet, hogy valami régi szabványt használ a weboldal, amit már kivettek az Fx-ből és a Chrome-ból is?

(#19509) achon válasza pete_21 (#19508) üzenetére


achon
aktív tag

na ez kicsit webdizájn:
ez slimbox:
<div id="lbCenter" class="" style="top: 442px; width: 250px; height: 570px; margin-left: -125px; left: 675px;">

A width-nek nem szabadna minden képnél fix 250px maradnia, vagyis ha 3.6 alatt működik, akkor nem jól tesztelte a fejlesztő a különböző böngészőkre, mert felülírt pár alap CSS-t a slimbox CSS-sel (vagy fordítva) és ezt nehezen viselik az újabb böngészők pl IE9. :DDD

Ne vedd alapul ezt az oldalt teszteléshez.

A legszebb múzsa a határidô.

(#19510) BullZeye válasza achon (#19509) üzenetére


BullZeye
veterán

http://bagginsbull.hu/kutyaink/kutyaink.Bulldozer.html

Itt pl 3.6-ban jól működik, chrome-ban amit "használok" abban is, ff4-5-6-7-ben nem jó, ie9-em meg nincs. Majd kell keresnem helyette mást, csak nem sok kedv van hozzá :)

_________________________________________
más.:
Tök jó ez az új funkció nighly-ban, hogy elkezdek beírni valamit és rögtön felül beírja a weblap címét. Viszont, enyhén bugos is, ami miatt szeretném inkább kikapcsolni.

Itt egy példa, tegyük fel van egy oldal:
http://prohardver.hu/tema/mozilla_firefox_2/friss.html
Ezt az oldalt tegyük könyvjelzőbe, és adjuk neki a "prohardver" kulcsszavat.

És innentől kezdve, ha felül beírod, hogy prohardver, akkor leszarja, hogy ez egy kulcsszó, rögtön beugrik a http://prohardver.hu

Ezt nem lehet valahogy beállítani, mert elég sok oldalnál vagyok így :D

[ Szerkesztve ]

(#19511) achon válasza BullZeye (#19510) üzenetére


achon
aktív tag

google a barátunk :DDD :
a lightbox verzióknak (pl.: slimbox) és a clearbox JS-nek kompatibilitási problémái vannak Firefox 4 és a felett, Safari-val és IE9-cel.
Pl.: firefox 4ben hiába kattintasz a képre, nem az jelenik meg, hanem egy másik azon az oldalon, amit linkeltél, és még a szélességet is kisebbre veszi, mint chrome-mal megtekintve.

Clearbox JS 3.6 javítja az FF4 alatti hibajelenséget.

Szörnyű, hogy így kell fejleszteni egy weboldalt, hogy minden új böngésző verzió esetén ellenőrizni kell működik-e az "új jövevénnyel" :W

A legszebb múzsa a határidô.

(#19512) WonderCSabo válasza achon (#19507) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most már mindegy, nyitottam egy új bugot. Mindenesetre Operában jól megy. IE9-ben meg egyáltalán nem.

BullZeye: A bug miatt backout lett az autofill. A Clearbox legújabb verziója már jól megy Fx4-el, a buldogos weboldalnak kéne frissíteni a Clearboxot.

(#19513) pete_21 válasza achon (#19509) üzenetére


pete_21
addikt

Webfejlesztésben nem igazán vagyok otthon. Csak láttam az oldalt, hogy hibásan jelenik meg, gondoltam szólok, hogy jelenteni kéne, mert ugye Fx3-ban meg jó...
Az IE9 ezt a módosítottat/átírtat nem szereti, vagy máshol sincs benne lightbox?

(#19512) WonderCSabo: Köszi. Akkor majd figyeljük, mik lesznek a fejlemények.

(#19514) draco31


draco31
veterán

Régi Mozzilás vagyok, és egy kérdésem lenne. Rendszeresen kiszoktam menteni a könyvjelzőimet, de most nem tettem meg, és jól összeomlott az XP-m. Csak csökkentett módban tudtam elindítani, és így a Mozzila nem jelenítette meg a könyvjelzőket. Kimásoltam a Program Files mappából az egész Mozzila mappát, hogy hátha ott tárolja, de most miután újraraktam a rendszer, nem találtam meg benne.
Akkor a profil mappában volt, a Documents and Settings-ben? Amit természetesen nem mentettem le.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19515) BullZeye válasza draco31 (#19514) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, ott volt, a profil mappában, amit az első HSZben megtalálsz.

(#19512) WonderCSabo
Kár, pedig az ötlet nagyon jó, és végre egy látható és hasznos újdonság. Nem kéne sokat javítani már rajta pedig sztem.

(#19511) achon
Tudom, de nem a google nem a barátom (szép magyarosan), hanem hogy lusta vagyok kijavítani az oldalon, vagy inkább nincs hozzá túl nagy kedv :)

Clearboxnál próbáltam a legújabb verziót, de az sehogy se akart működni, akárhogy állítottam be. Másik oldalon már másik képnézegető van, majd ha lesz kedv megcsinálom bulldogoson is. :) De ez meg max képméretben jeleníti meg a képet, és nem kicsinyíti le...majd egyszer ránézek a többi alternatívára is. :)

[ Szerkesztve ]

(#19516) draco31 válasza BullZeye (#19515) üzenetére


draco31
veterán

Remek, köszönöm, akkor legközelebb már azt fogom kimenteni, ha így járok.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19517) scope2007


scope2007
addikt

hali!

hú de régen jártam erre :D
a lényeg hogy az FF4et azóta is örömmel használom, és egyszer sem omlott össze.
viszont vár pár ismerősöm akinek összeomlott, de úgy hogy 3asról frissített a program nekik.. tanácsoltam hogy töröljék le a firefoxot a gépről [előtte könyvjelző mentés] és tisztán telepítsék a 4est.. azóta jó nekik.. van ötlet hogy miért volt ez?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19518) fatal` válasza draco31 (#19514) üzenetére


fatal`
titán

Application Databan volt a Documents and Settingsben.

(#19519) headhunter


headhunter
addikt

Firefox 4.0.1-nél, melyik fájl tartalmazza az előzményeket?

(Ubuntu 11.04-hez szeretném bemásolni a windows xp-s firefox előzmény fájlt.)

(#19520) achon válasza BullZeye (#19515) üzenetére


achon
aktív tag

ja, hogy ezeknél te vagy a dizájnŐr :B

én 1 hónapja húzom a saját weboldalam költöztetését

A legszebb múzsa a határidô.

(#19521) BullZeye


BullZeye
veterán

Nem tom mit változtattak, de nekem a kinézetet tönkre cseszte a mai nightly :D

És rekordgyorsaságú debug: Tab Mix Plus miatt teljesen gány a nézet :D

[ Szerkesztve ]

(#19522) BullZeye válasza BullZeye (#19521) üzenetére


BullZeye
veterán

És ahogy nézem fontosabb kiegek fele nem is megy, pl FireGestures vagy Rights to click... hogy lehet autoupdatet kikapcsolni ideiglenesen? Visszaraknám az előző napikat.

(#19523) Steelmanus válasza BullZeye (#19522) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ugy ahogy irodm a GM es a Styles telepitese utan kifagy csontra, es az eredmeny:

Amikor kifagy a Feladatkezelo / Alakalmazsok kozott nem is latni csak a Teljesitmeny fulon ahogy a kepen is mutattam. nagyjabol egy oraja frissitettem, kifagyott, majd uratelepitettem tiszta telepitessel.
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:7.0a1) Gecko/20110528 Firefox/7.0a1
Ma valamit nagyon elrontottak.
A tegnapi meg jo volt, ha megtalalod Kerlek jelezd.

[ Szerkesztve ]

(#19524) Steelmanus válasza BullZeye (#19522) üzenetére


Steelmanus
addikt

Visszatettem a tegnapit innen, ez meg jol mukodik.
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:7.0a1) Gecko/20110527 Firefox/7.0a1

(#19525) HZoli87


HZoli87
veterán

Ma kétszer is frissült nálam a Nightly:

(#19526) BullZeye válasza HZoli87 (#19525) üzenetére


BullZeye
veterán

Én azért várok 1 hetet most, addig nem updatelek, mert tényleg teljesen szétszedte FFomat.

(#19527) HZoli87 válasza BullZeye (#19526) üzenetére


HZoli87
veterán

Én 4-5 kiegészítőt használok, így nem szokott gond lenni nálam a napi frissítésekkel.

(#19528) WonderCSabo válasza headhunter (#19519) üzenetére


WonderCSabo
félisten

places.sqlite

(#19529) headhunter válasza WonderCSabo (#19528) üzenetére


headhunter
addikt

:R

(#19530) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Semmi

[ Szerkesztve ]

(#19531) Steelmanus válasza HZoli87 (#19525) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Te hasznalsz Greace Monkey-t es Styles-t user-js kiegeszitokkel?

(#19532) HZoli87 válasza Steelmanus (#19531) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem.

(#19533) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok

be tudom azt valahogy állitani, hogyha új LAPOT nyitok a fül melletti +-jellel akkor ne egy ilyen semmilyen keresö legyen az új oldal, hanem google.hu?
Új ablaknál be van állítva google.hu
Második kérdésem: a google kis keresőt a jobb felsö sarokban be tudom valahogyí állítani magyarra? vagy azt hogyan tudom megoldani?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#19534) artiny


artiny
őstag

Mi az ami nem mukodik az a5 betánál? gyorsabb mint a 4es?

(#19535) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Azt szeretnem megkerdezni, hogy a Styles hol, vagy milyen fajlban tarolja a telepitett js fajlokat? Ezeket hasznalom:

(#19536) BullZeye


BullZeye
veterán

Megjavult FF7, lehet updatelni nyugodtan ^^

(#19535) Steelmanus
Profil mappájában lévő fájlban:
stylish.sqlite

[ Szerkesztve ]

(#19537) WonderCSabo válasza Steelmanus (#19535) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek nem .js fájlok, ezek css fájlok.

Lmh: Tab Mix Plus-al megoldható. A Google automatán a saját nyelvedre iránít, de tessék.

artiny: Nem gyorsabb, a memóriakezelés vmennyit javult, illetve egy pár funkcióval bővült a cucc.

(#19538) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Újjáéledt a New Tab projekt. Screenshot, Bug, Wiki.

(#19539) F34R válasza WonderCSabo (#19538) üzenetére


F34R
nagyúr

hhm jó néz ki :)

(#19540) pete_21 válasza WonderCSabo (#19538) üzenetére


pete_21
addikt

Újratettem az Fx5-öt friss profillal, kipróbáltam, hogy elsőként a PDFDownload-ot teszem fel, de úgy sem jönnek be a beállításai. Aurorában, és a nightlyban mennek, már csak arra tudok gondolni, hogy azért, mert ezek angol nyelvűek nálam, az 5 beta, és a 4-es is magyar volt...
Van olyan, akinek magyar nyelvű 4-es, 5-ös Fx-en megy a PDFDownload?

MÁS: Az Fx5 betaba bekerült az a bugjavítás, ami az egyes oldalakon lévő reklámoktól lévő fagyást orvosolja?

(#19538) WonderCSabo:
Kíváncsian várom, mit hoznak ki belőle. A bal felső sarokban az a profilnév? Külön fel lesz majd tüntetve, melyik profilban vagyunk? A web apps, top sites most még nincsenek benne a nightly-ban ugye? (Mert én nem találtam)

(#19541) WonderCSabo válasza pete_21 (#19540) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A bal felső sarok az egy másik projekt, egyelőre el van napolva. Még nincs benne a Nightlyban...

(#19542) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Mivel jobb az FF7 az FF4-nél?

(#19543) WonderCSabo válasza KaiotEch (#19542) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#19544) KaiotEch válasza WonderCSabo (#19543) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem tölti be.

(#19545) HZoli87 válasza KaiotEch (#19544) üzenetére


HZoli87
veterán

Működik a link.

(#19546) fatal` válasza KaiotEch (#19544) üzenetére


fatal`
titán

Pedig a link tökéletes.

(#19547) pete_21 válasza WonderCSabo (#19541) üzenetére


pete_21
addikt

Értem, köszi.
Neked az Fx4-ed vagy az 5 betád magyar nyelvű? Meg tudod nézni, hogy a PDFDownload beállításait meg tudod-e nyitni?

(#19548) WonderCSabo válasza pete_21 (#19547) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem megy, hibát dob. Az ilyen jellegű akkor szokott előfordulni, amikor a lokalizációs fájlt elfelejtik frissíteni.

(#19549) KaiotEch válasza HZoli87 (#19545) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nálam semelyik böngészővel nem nyitja meg... mozilla.org sem jön be alapból, de pingelni tudom.

(#19550) HZoli87 válasza KaiotEch (#19549) üzenetére


HZoli87
veterán

Valószínű a szolgáltató miatt nem működik nálad. (T-Home?)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.