Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) BullZeye


BullZeye
veterán

Erről jut eszembe, x64es verzióval mi a helyzet? Meg az hogy működik, minden jelenlegi kiegészítő működik vele, és csak a pluginokkal van baj? Vagy pl Tab mix Plust se lehet használni hozzá?

(#19252) WonderCSabo válasza BullZeye (#19251) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak olyan kieggel, vagy pluginnal nem megy, amiben futtatható bináris van, és a bináris nincs lefordítva 64 bitre. Ilyen pl. a Flashgot. A TMP-ban nincs futtatható bináris.

(#19253) egykori


egykori
őstag

Hali,
Nem tudjátok, hogy a DownThemAll letöltéskezelő a FF4-ben miért nem jegyzi meg a beállított helyet? A Firefeoxból való kilépés után mindig elfelejti, holott a 3.6-osban megőrizte a beállítást, működött a dta OneClick.

(#19254) WonderCSabo válasza egykori (#19253) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Passz, nem használom. Rakd újra a kiterjesztést, hátha.

(#19255) Fecogame válasza WonderCSabo (#19143) üzenetére


Fecogame
veterán

Nincsenek. Akkor hogyan tovább?

Szerk: Észrevettem, hogy minden mást visszaállít, csak a könyvjelzőket nem.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19256) egykori válasza WonderCSabo (#19254) üzenetére


egykori
őstag

Most már én sem.
Felraktam egy újabb, az Addonson még nem elérhető verziót, ami hibajavításokat tartalmaz, de sajnos az általam kifogásoltat nem orvosolták.
Köszönöm a reagálást.

(#19257) kori18t


kori18t
tag

Sziasztok!
Meg tudná vki mondani, hogy a Firefox 4 miért omlik mindig össze, ha megnyitom az egyik magyar licitálós oldalt?Csak ennél az oldalnál csinálja.

(#19258) WonderCSabo válasza Fecogame (#19255) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez gáz, ha nincsenek ott, akkor nem nagyon tudok segíteni... :(

kori18t: Sajnos ez egy ismert bug a Firefox 4-ben, ami az Adverticum szkriptjinél jön elő. Már elég régóta ismert, de még mindig nem javították, mert nem egyértelmá, hogy mi a hiba. Sajnos ez elég rossz fényt vesz a Firefoxra magyar szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#19259) WonderCSabo válasza kori18t (#19257) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Hmm, jó hírem van számodra, és persze a többieknek is:

Ma landolt a patch, ami elvileg kijavítja az összeomlást a magyar oldalakon. A következő Nightlyban benne lesz, próbáljátok ki feltétlenül!

(#19260) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csináltam egy komplett újratelepítést és syncet, így most mennek az eddig be nem töltő oldalak.

Viszont ez a jelszó kezelés valahogy nem tökéletes, van oldal, ami úgy indít, hogy túllépetem a megengedett loginok max számát, mindegy hogyan próbálok belépni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19261) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#19260) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én ilyennel sosem találkoztam. Megpróbáltad törölni az adott oldal sütijeit? Vagy kitörölni a jelszavait?

(#19262) kori18t válasza WonderCSabo (#19259) üzenetére


kori18t
tag

Oké, de most mit tegyek?Bocs, nem tudom mi az a Nightly..........telepítsem újra az egész Firefoxot és megoldódik a probléma?( nem nagyon értek a témához ).

(#19263) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#19261) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindkettőt megcsináltam, egyik sem ment. De valami más gond lesz, mert IE alól is ezt kapom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19264) WonderCSabo válasza kori18t (#19262) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szia!

Sajnos a stabil verziótól még messze van ez a patch. Egyelőre csak ebben a tesztverzióban próbálható ki, a "Nightly"-ban. De majd csak este 5 után.

[ Szerkesztve ]

(#19265) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tehetem át a böngészési előzményeket és a cache-t másik partícióra mert SSD-t nem szeretném ezzel "terhelni". Köszi

(#19266) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#19265) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Régi leírás szerint elvileg úgy tudod áttenni a cache mappát, hogy csinálsz egy ilyen kulcsot az about:configba:

browser.cache.disk.parent_directory

és értékének megadod a kívánt mappa teljes elérési útját.

Új leírás szerint meg itt van írva: [link] StyxKee hozzászólásában.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19267) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#19265) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah egyébként te se, meg én sem néztük meg az 1. hozzászólás, pedig le van írva benne. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19268) KaiotEch válasza CPT.Pirk (#19267) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Basszus tényleg :D Pedig én kerestem ott... akkor valszeg átfutottam rajta. Köszi :C :R

(#19269) egykori


egykori
őstag

Azért van itt még probléma a 4-es házatáján!
Tegnap este három lapom volt nyitva és teljesen véletlenül bezártam a Firefoxot, pedig még a nyitvalebő ablak egyikével szerettem volna foglalkozni. Ekkor tűnt fel, hogy nem kérdezett. Megnéztem a beállításaimat, be van pipálva, hogy szóljon bezárás előtt, ha több lap nyitva van, és az 1. hsz-ben leírt about:config sorok is rendben vannak.
Most ez egy még megoldatlan hiba, vagy valami egyéb rafinéria is szükségeltetik, hogy kérdezzen ilyen esetben?

(#19270) kori18t válasza WonderCSabo (#19264) üzenetére


kori18t
tag

Szia.Köszi az infót.Akkor inkább még maradok a 4-es előtti legutolsó verziónál, amíg ki nem jön egy jó frissítés a 4-hez......

(#19271) HZoli87 válasza egykori (#19269) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha úgy állítottad be, ahogy az 1.hsz-ben le van írva, akkor működnie kell. Én úgy használom a végleges megjelenése óta és mindig kérdez a végén, ha több lapot akarok egyszerre bezárni.

(#19272) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

A híres bug, amely magyar oldalakon összeomlást okozott, úgy tűnik javítva lett a trunkon. A bugban lévő hibaleírások alapján teszteljétek léci, hogy még fennáll-e a hiba. (bizonyosodjatok meg róla, hogy a legújabb, mai Nightly buildet használjátok).

(#19273) HZoli87 válasza WonderCSabo (#19272) üzenetére


HZoli87
veterán

Kikapcsolt kiegészítőkkel végigmentem az összes oldalon, nem jelentkezett semmilyen hiba, a javítás működik.

[ Szerkesztve ]

(#19274) WonderCSabo válasza HZoli87 (#19273) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az oldalak megnyitása nem elég, rá kell kattintani az adverticumos hirdetésekre, majd a Vissza gombra, és egyebek.

(#19275) BullZeye válasza WonderCSabo (#19274) üzenetére


BullZeye
veterán

+1 indok, miért kell az ABP.

(#19276) WonderCSabo válasza BullZeye (#19275) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja, én észre sem vettem a hibát. De sajnos az ABP-t csak a userek igen kis hányada használja...

(#19277) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#19272) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Mozilla Magyarország bejegyzése.

(#19278) HZoli87 válasza WonderCSabo (#19274) üzenetére


HZoli87
veterán

Megvolt az is korábban, nem volt hiba vele.

(#19279) WonderCSabo válasza HZoli87 (#19278) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:R

(#19280) xabolcs válasza WonderCSabo (#19272) üzenetére


xabolcs
őstag

2011-05-16 -os Nighlty-val tesztelve.
mukodik :K

elotte szegeny 2011-05-12 datumozasu Nightly-mat ki is csapta gyorsan. :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19281) WonderCSabo válasza xabolcs (#19280) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Zsír. Úgy tűnik sikerült javítani ezt a rohadt hibát. Remélem ezt a fixet landolják 4.0.x verzióra is, mert nagyon sok magyar felhasználóra tesz negatív benyomást a Firefoxról a bug.

(#19282) Steelmanus válasza HZoli87 (#19273) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem most frissult a Nighty magyarnyelvu, arra amit mutatsz a kepen, az atera :) jo lesz tesztelni? Termeszetesen letiltom en is a hirdetes es flash blokkolokat.

(#19283) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Ha valaki meg tudná mondani, hogy a FF 4.0.1 64 bites win7-en, hova tölti be a videókat, sokat segítene.
Lassú a netem, még egy perces videó is több percig tölt, néha egy óra alatt tölt be addig, de néha gyorsabb... Szóval, ha valami tetszik, és többször megnézném, nem kéne kétszer letöltenem, ha tudnám, hogy hol van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#19284) Steelmanus válasza WonderCSabo (#19274) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiprobaltam a hasznaltauto.hu-is ott van advertikumos hirdetes es sokaknak azzal volt a legtobb problema, kikpcsoltam mindent es remekul megy az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#19285) HZoli87 válasza Steelmanus (#19282) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, de látom már elkéstem. :)

(#19286) egykori válasza HZoli87 (#19271) üzenetére


egykori
őstag

Szóval, a végére jártam annak, hogy a több lap bezárása kérdés nélkül miért történhet meg, holott:

1. a Beállítások > Lapok > Figyelmeztetés több lap bezárása előtt pipa van;
2. a Mozilla Firefox topik 1. hozzászólásában "A Firefox 4 miért nem kérdezi, hogy mentse-e a lapokat bezáráskor?" című részben szereplő két about:config változó (browser.showQuitWarning = true; browser.warnOnQuit = true) helyesen van beállítva, és mégis, se szó, se beszéd, bezár egyszerre kettő vagy több ablakot.

Csakhogy van még egy opció, ami befolyásolja a bezárási működést, ez pedig az, ha a
Beállítások > Adatvédelem > Nem jegyzi meg az előzményeket vagy a Maradjon mindig a privát böngészési üzemmódban van kiválasztva.
Ez esetben sem kérdez - és teljesen logikus!

WonderCSabo, ha jónak látod, akkor az itt leírtak közül azokat betehetnéd az 1. hsz-be, ami ott nem szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#19287) WonderCSabo válasza gyulank (#19283) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint a Youtube-os és egyéb videókat? Azokat Video Download Helperrel szedd le.

(#19288) S-Attila válasza gyulank (#19283) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Erre egy kényelmesebb megoldás a FlashGot, ezzel nagyon sokféle videót le lehet tölteni.

(#19289) gyulank válasza S-Attila (#19288) üzenetére


gyulank
addikt

De nem akarom 2x letölteni, mert lassú... Ha egy letöltővel letöltöm, akkor letölti 2 helyre, mert a firefox is letölti, hogy le tudja játszani, és azon felül, letölti oda is, ahova a letöltővel töltöm. Ezt nem akarom.. Azt akarom, hogy ha egyszer betölt a firefoxban, és le tudom játszani, ne kelljen még letöltenem egy letöltővel is, hogy meg tudjam nézni később anélkül, hogy órákat várok rá..

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#19290) fatal` válasza WonderCSabo (#19276) üzenetére


fatal`
titán

Vagy nem sajnos, mert lehet, hogy igen sok oldal fizetőssé válna / tönkremenne. Mondjuk én is írtom a reklámot nagyrészt.

(#19291) WonderCSabo válasza gyulank (#19289) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De nem érted? Letöltöd egyszer a videót a kis merevlemezedre, és onnan egy lejátszóval annyiszor nyitod meg, ahányszor csak akarod.

hunfatal: Nos, én a kedvelt oldalaimon, amiből úgymond "sokat kiveszek", fehérlistára rakom őket. A többi oldal, amiket ritkán nézek, vagy annyira nem érdekelnek, kevésbé hasznosak számomra, le vannak tisztítva.

(#19292) fatal` válasza WonderCSabo (#19291) üzenetére


fatal`
titán

Ez oké, de szerinted az átlaguser fog evvel bohóckodni? Azokról volt szó, akik nem használják/nem ismerik az adblockot.

(#19293) WonderCSabo válasza fatal` (#19292) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Öööö, úgy emlékeztem ezt is leírtam: egyetértek, ha mindenki Adblockot használna, akkor télleg fizetőssé válna a net. Mellesleg nem is kéne Adblock, ha a reklámok igényesen, picit visszafogottan lennének az oldalakon.

(#19294) HZoli87 válasza egykori (#19286) üzenetére


HZoli87
veterán

Valóban, ott a pont.

(#19295) WonderCSabo válasza egykori (#19286) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rendben, beírom majd.

(#19296) BullZeye válasza WonderCSabo (#19293) üzenetére


BullZeye
veterán

És nem venné el az ember tekintetét a tartalomról. Hanem picit haloványan beleolvadva tennék ki. Ami nem fog bekövetkezni, mert nekik az a lényeg, hogy kiszúrja a szemecskénk.

(#19297) xabolcs válasza WonderCSabo (#19281) üzenetére


xabolcs
őstag

megerkezett az aurora kodba is, de ahogy nezem, leghamarabb csak a 2011-05-17 -be lesz benne.

2011-05-16 build from 2c4a0ac34b33

egyebkent lokalizalt 5.0b mikor lesz? csak mert a chanell switcher en-US-szal nagyon jol mukodik (tudom, egy atcimkezett aurora-ra lehet vele valtani).

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19298) WonderCSabo válasza xabolcs (#19297) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Majd ha lesz hivatalos béta. Elvileg a végleges Fx5-öt jún 21-én hozzák ki, -6 hét az = máj 10. Szóval már egy hete ki kellett volna jönnie...

(#19299) xabolcs válasza WonderCSabo (#19298) üzenetére


xabolcs
őstag

"Ennek megfelelően – egy kicsit szorosabb ütemezéssel – a Firefox 5 kiadása így alakul:"

forras: mozilla.fsf.hu

megvalaszolva a sajat kerdesemet: ma kellene kijonnie! ;]

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#19300) WonderCSabo válasza xabolcs (#19299) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elszámoltam magam egy héttel. Elfelejtettem, hogy nem csak egy héttel rövidült a dolog, hanem 2-vel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.