Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) DanielLong válasza #16939776 (#45600) üzenetére


DanielLong
senior tag

Igazad van, ezt nem vettem figyelembe. Most kíváncsiságból megnéztem, általában AWG18-as kábelek vannak a PSU-kon, azok max. ajánlott terhelése 7-10A. Stackexchange alapján a következő számú 12V-os ág van csatlakozónként a PC-ben:

24pin ATX - 2 cables
1x 8pin PCIe - 3 cables
1x 8pin EPS - 4 cables
3x Peripherals - 3 cables

A CPU-ra jutna 28A, ami már bőven 300W felett van. A VGA kaphatna 21A-t, az már 250W, de tudtommal 150W a max egy PCIe tápcsatin és az alaplap felől is 75W-ot tud felvenni a kártya. Persze a felvett áramok közel sem biztos, hogy egyenletesen oszlanak meg a szálak között, de azért remélhetőleg a maximum felét, harmadát kitevő várható csúcsáram nem okoz gondot még 80°C fokos vezeték esetén sem.

(#45602) Speed® válasza Archttila (#45599) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Prodigy M miatt használtam egy ideig a nem ajánlott pozícióban a C12Pmet, egész pontosan 0 volt a difi, pedig ~120W volt a fűtőértéke az akkori i7-2600@4Gmnek.

(#45603) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Segítsetek dönteni.
Ugyebár adott egy 500Gb hdd, meg 256 ssd (+128-as is, de az eladósorba kerül). Az új lapon már van M.2, ezért mindenképp kihasználnám. De még is hogyan. Marad a 256 és az 500-as, és veszek egy 256-os NVME-t. Vagy megpróbálom eladni a 256-ost is, és akkor 500-ast veszek, így több hely lenne a Metisben is. Ti melyiket választanátok?
Vagy lehet elég lenne a 256-os M.2, meg a HDD, és a többi mehetne apróra. Bár a jövőre nézve lehet jobb lenne az 500-as.

[ Szerkesztve ]

(#45604) Grave_444 válasza hegegabi80 (#45603) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ezt neked kell tudni mekkora helyre van szükséged. Én biztos maximum 1db 2,5" SSD-t használnék, esetleg még egy M.2. Bár semmi értelme 2db SSD-nek, vennék 1db nagyot. HDD mi a fenének már.

[ Szerkesztve ]

(#45605) AxBattler válasza hegegabi80 (#45603) üzenetére


AxBattler
félisten

Hosszú távra inkább az 500-as NVMe-t céloznám be (szintén apróról), megfelelő hűtéssel: EK Water Blocks, vagy Akasa A-M2HS01

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45606) hegegabi80 válasza Grave_444 (#45604) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na de miért használnál mindenképp 1 2,5" SSD-t? Gondolom a hdd helyett. Az egyenlőre még marad, azon tárolok adatokat, plusz van egy külső hdd-is, amin a legfontosabb dolgok le vannak mentve.
Igazándiból most is elég a 256-os, van 1-2 játék amivel rég nem is játszottam le is szedhetném. a PUBG és a WOT mindig fent van, és ezek mellé megy néha valami single, most pl Tomb Raider van.

(#45605) AxBattler: Igen bordán én is gondolkoztam, bár ha az IS-50 hűtőt teszem a cpu-ra, akkor fog kapni fuvallatot is.

Nem egyszerű eldönteni, azért nyilván az anyagi részét is figyelembe kell vennem.

[ Szerkesztve ]

(#45607) Grave_444 válasza hegegabi80 (#45606) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mert semmi létjogosultsága már a hdd-nek ilyen ssd árak mellett.

Akkor hogy előnye is legyen, ha lenne HDD a gépemben az lenne a leghangosabb. Idle nincs mozgó alkatrészem.

[ Szerkesztve ]

(#45608) Archttila válasza #16939776 (#45600) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

(#45600) Duracellm... | (#45602) Speed(R)

Valamiért kimenet az eszemből, hogy ebbe a házba fejjel lefelé megy majd az alaplap, így a hőcsövek végei felfelé fognak állni, :) de azért köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45609) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Itthon a melózós gépemben egy Asrock H 110m-ITX lap, és egy régi Samsung 830-as SSD van, keresgéltem kulcsszavakra, és látom többeknek is van/ volt ilyen lapjuk.
Többször volt már terven SSD csere, de mindig ott volt az érv, hogy az újabbak se jobbak. Most viszont meg fog a dolog történni, egy kis netbook kerül a házhoz, sokadik, hurcolászós, kocsiban tartós, heti 5 percet használós masina lesz, de már nem vergődnék notivinyókkal. így a samsung átkerülne abba, ide jöhetne valami komolyabb- gyorsabb.

Szóval a lényeg, hogy az én kis Asrock H 110M-ITX lapocskám tud-e adapterrel, vagy más módon az újabb, gyors msata m.2, nvme meghajtókkal együttműködni? Ha tud, a jelenleg üres pci express slot az egyetlen, ahova ez kerülhet, tudja használni, bootolni azon keresztül valami közbülső adapterrel?

A jelenlegi SSD már elment 20 ezer órát, hibátlan, de a notiba valamit vennem kell, 5-6 ezertől már vannak zsírúj, 36 hó garis SSD-k, ha úgy van, bedobom a samsungot, és ide veszek gyorsabbat. Persze csak akkor megy ez, ha van technikailag gyorsabb megoldás ebből az újfajta csatolásúból, az érdekel, ha nincs, akkor mi a bevált a sata 3-asok közül 120-240GB között..

Köszi!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45610) dugo_ válasza Rick4 (#45609) üzenetére


dugo_
veterán

Az mSATA és az M.2 SATA nem gyorsabb, mint a 2,5"-osra tokozott egyéb SATA meghajtók.

A PCIe slotba tehető M.2 PCIe NVMe adapterrel tudnál gyorsabb* SSD-t használni, ugyanakkor közvetlenül viszont nem tudnál róla bootolni.

*Amik szekvenciális írás olvasásban gyorsabbak (videovágás, nagy fájlok mozgatása). Ha nem erre használod, akkor nem lesz érezhető különbség.

(#45611) Rick4 válasza dugo_ (#45610) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, semmi ilyesmi, csak egy reggeli boot, aztán böngészés, facebook, messenger napi 16 órában, még csak D jelű meghajtó sincs a gépben, a másik szobában lévő szerver egyes mappái vannak felcsatolva, ahova talán napi 10-15db 200-700 bájtos!! jegyzettömb fájl van megnyitva, beleírva, bezárva, mozgatva..

Akkor ezek szerint maradjak a sata 3-on, és mindegy, mit veszek, lehet az egy kingston 400-as SSD is 5900Ft-ért?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45612) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Valaki meg tudja mondani mi szerepel a videón?
Üdv ! Valaki meg tudja mondani mi szerepel a videón?[]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45613) dugo_ válasza Rick4 (#45611) üzenetére


dugo_
veterán

Ehhez akkor bőven elég egy SATA SSD.
A400-at inkább ne, mert a jó reményű kezdet után elég sok elkezdett lehalni fél-egy évesen.
Kingston UV500, Crucial BX500 most a két belépő versenyző.

(#45614) Rick4 válasza dugo_ (#45613) üzenetére


Rick4
félisten

Köszönöm, körbenézek, nem az ár számít, hanem hogy bírja, van esetleg olyan ami drágább, és nagyon ajánlott?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45615) dugo_ válasza Rick4 (#45614) üzenetére


dugo_
veterán

120GB-os méretben már csak a belépőszint maradt. 250-esek közt ott a Samsung 860 EVO, Crucial MX500, WD Blue 3D

(#45616) Rick4 válasza dugo_ (#45615) üzenetére


Rick4
félisten

Köszönöm az infókat, ránézek ezekre. :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45617) MPeter87 válasza viperabácsi (#45612) üzenetére


MPeter87
őstag

(#45618) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Vannak még problémák, de alakul a kis konzervdobozom.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45619) Archttila válasza Pgraph (#45618) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szep joszag. :) jol latom, az egy classic IBM billentyuzet a hatterben?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45620) Pgraph válasza Archttila (#45619) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Egy Genius a bill.:
ilyen
Noé idejéből való, de tökéletes ma is.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45621) Janby válasza Pgraph (#45618) üzenetére


Janby
tag

Először azt hittem a hűtőről, hogy egy átalakított Intel :B Aztán jobban megnéztem...Kis ügyes. Ez friss modell egyébként? Élesben ment már?

I AM:D

(#45622) DarkByte válasza Pgraph (#45620) üzenetére


DarkByte
addikt

Úú, ilyenem nekem is volt :) A média gombok miatt vettem meg anno. Elég sokáig bírta.

(#45623) Pgraph válasza Janby (#45621) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Silverstone hűtő
Csak 34 mm magas, ami miatt elsősorban a látóterembe került, illetve rézmagos. Egy Pentium G5400 van amúgy alatta, azt szépen meg kell hűtenie, illetve ha az m.2 SSD-re is megy egy kis fuvallat, akkor nem kell több.
Nem megy még a gép, ugyanis a picoPSU felfogatásra ki kell valamit találnom, mivel a RAM-miatt nem fér közvetlenül az ATX 24pin csatiba. 24 pines hosszabbítóm már van (ilyen). Erre valami bandázsszalag még kerül. Továbbá konzolt kell még eszkábálni, mert az SSD környékére hozom el a PSU-t, ott van egy kis levegő. Illetve az USB 3-as csatlakozót nem tudom még rászúrni a lapra, mert olyan merevek a nyomorult kábelei, hogy nem tudom merőlegesen. Erre is van már megoldásom.
Egyébként a fotó csalós, nem ennyire szellős a beltér, minden négyzetcentiméter helyet meg kell becsülni.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45624) viperabácsi válasza MPeter87 (#45617) üzenetére


viperabácsi
addikt

:R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#45625) Pgraph válasza DarkByte (#45622) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Én talán csak egyszer használtam ezeket a médiagombokat. ;] A billentyűzetkiosztás/-forma, illetve a billentyűk komfortja miatt vettem anno. És megragadt nálam. Egy magasító konzolt csináltam hozzá, így tökéletes a dőlésszöge is. Amíg működik, le nem cserélném...

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45626) #25954560


#25954560
törölt tag

kulso tapok erkez(het)nek sokkal kisebb meretben:
GaN alapu tap

persze a legegyszerubb meg mindig a kulso tap nelkuli gep (brickless), de ha nincs hely, akkor nincs hely :)

(#45627) #16939776 válasza #25954560 (#45626) üzenetére


#16939776
törölt tag

A magas kapcsolási frekvencia miatt jóval kisebb kapacitások, és kisebb impedanciák adódnak, így javarészt kihagyhatták az elektrolit kondikat. Mellékhatásként a megengedett üzemi hőmérsékletre is jóval magasabb lehet 110-120C° körül.

Itt azért elég meredek felfutású áramok vannak, szeretném ezt teljesen fém borításban látni, rendes földeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#45628) duo


duo
őstag

sziasztok technikai kérdés, 35W-os procit vadászok. egy i5 4690T mennyivel gyengébb mint egy 4460S? a benchmarkok nekem nem mondanak semmit. Van valami tapasztalatotok, vagy nálam nagyobb rálátásotok erre?

köszönöm!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#45629) #16939776 válasza duo (#45628) üzenetére


#16939776
törölt tag

A T-s egy jobban sikerült, kisebb szivárgó áramú szilíciumot kapott, így a IGP és magonkénti turbó órajelei is magasabbak 100-100 Mhz-el. Szerintem épp ez lenne az erősebb a két CPU közül átlagfelhasználásra. :)

Miért kell 35W-os CPU, emlékeim szerint azok már nem 4 magosak?

[ Szerkesztve ]

(#45630) Rick4 válasza #16939776 (#45629) üzenetére


Rick4
félisten

Volt i7-4790T-m, egy lassú xar volt, és mindig pörgött, emiatt gyakorlatilag talán 1-2W-tal volt kisebb a gép teljesítményfelvétele, utána cseréltem 4790-esre, és minden helyreállt. A korábbi 30-35%-os proci terhelés lecsökkent 8-12%-ra.

Régebben sokat bet365-öztem, ahhoz kellett, mert a bet a webes felületen iszonyatosan tekerte a procit, a kis i3-as nem bírta...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45631) duo válasza #16939776 (#45629) üzenetére


duo
őstag

4mag 4szál. Az a tervem, hogy beszerzek egy belépő szintű videokártyát. 1030gt passzív. 30w tdp. es akkor a fogyasztas az maradna, mint most a 65w tdp-vel. cserebe a hd4600 helyett egy erosebb megoldas lenne a gepben. szerk: egyebkent, ahogy utananeztem hozzavetolegesen 20w a tdpje az integralt videonak. bar nem tudom pontosan, nehany benchmark ezt mutatta a neten...

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#45632) Grave_444 válasza Rick4 (#45630) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem volt 6700t, most 6700 és szinte semmi különbség.

Órajelben is csak 300MHz. Ez picit melegebb, ennyi.

(#45633) #16939776 válasza Rick4 (#45630) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az esetedhez képest itt nincs HT, így ugyan abból a teljesítmény keretből nagyobb órajelet tudnak futni a magok. Amúgy 35%-os CPU kiterhelésnél szar-lassú rendszer inkább háttértároló I/O problémákat mutatja, mint, hogy gyenge lenne a processzor.
Egy i7-3770T-kaliberű CPU-t és egy l5-3570-et fix 1,6GHz-en is használok nap mint nap, nem gagyi SSD-vel, elegendő memóriával, nem emlékezek olyan esetre, hogy bármilyen komolyabb terhelés közben elvesztette volna a responzívitását a rendszer, és "szarlassú" állapotba váltott volna. :N

(#45631) duo: Ez csak akkor jelent fogyasztásban valós különbséget, ha folyamatos CPU limit van a játékban amiben játszol. Ha rám hallgatsz nem mész all core 3 Ghz alá, mert érhetnek meglepetések. Én csináltam tesztet 4,5Ghz-es i5-öt letekertem 2,5Ghz-re és semmi különbség nem volt, amíg az egyik komolyabb harci jelenetben le nem esett az fps 40-alá, 150-200-ról.

[ Szerkesztve ]

(#45634) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ma munka utan leirom nektek, hogyan tettem szert ketto darab Ghost S1-ra egy araert...! :)
Le a kalappal a Sved sracok elott!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45635) duo válasza #16939776 (#45633) üzenetére


duo
őstag

koszonom a részletes es szamomra is ertheto valaszt valaszokat, ez esetben maradok a jelenlegi procinal... megyek ramot es videokartyat venni :))

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#45636) Seep válasza Archttila (#45634) üzenetére


Seep
senior tag

Akkor van egy elado ghostod felaron? :DDD

(#45637) MPeter87 válasza Archttila (#45634) üzenetére


MPeter87
őstag

És mennyiért adod? :DDD

(#45638) AxBattler válasza duo (#45635) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem sem éri meg T-sel vesződni: a normál procinak vedd vissza a Turbo órajeleit, kicsit alulfeszeled (~0,15V-al), tiltsd le az IGP-t, és kész is spórolós CPU, mehet mellé a 1030-as.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45639) rover45 válasza MPeter87 (#45637) üzenetére


rover45
senior tag

Biztos csak féláron :))

(#45640) Archttila válasza rover45 (#45639) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Majdnem... :) de arat itt nem mond(hat)ok, majd lesz apron hirdetes.

Azt erdemes azert tudni, hogy maga a haz 70.000+15.000 a szallitas, illetve 3-6 honap! a varakozas. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45641) #25954560 válasza #16939776 (#45627) üzenetére


#25954560
törölt tag

jogos.
lehet ezert nem latni egyelore masoktol. viszont belso tapnak rendes kalickaban lehet jo lenne.

(#45642) czombos


czombos
tag

Sziasztok, adott egy ASUS ROG STRIX Z390-I ami egy FD Node 202 házban lakik és ehhez kellene nekem CPU hűtő.
Szerintetek bele menne egy NH-L9i?
Az alaplapon elég sok kondi meg hűtőborda van:

[ Szerkesztve ]

(#45643) Rick4 válasza Grave_444 (#45632) üzenetére


Rick4
félisten

Nem végeztem komoly teszteket, de futott a böngésző, benne nénány más ablak, plusz a bet 365 ablak, egy hd streeam a linuxos műholdvevőmről VLC-n, szokásos skype, ez- az, és a T-s proci 30-35%-on pörgött, kapott a gép e gy T nélkülit, 8-12%-ra esett vissza a proci, a szorzó is lejjebb ment, és érezhetően nem volt akadás.

Hogy aztán másik generációnál fejlődött-e már annyit a technika, hogy a T-st jobban elereszthették, és mégis belefért a 35E-ba, nem tudom, azzal az eggyel volt ilyen tapasztalatom, talán fél évig vacakoltam vele, és nagyon nem bántam meg a döntést. A mostani 6700-as is T nélküli lett, nem akarok még egyszer T-s végűt.
Ettől más lehet vele elégedett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45644) Janby válasza czombos (#45642) üzenetére


Janby
tag

Szerintem(!) bele kell férnie. Találtam ezt a képet, amin egy előző genes Strix lapon van az ominózus hűtő. Elég passzentos mondjuk. Erre az oldalra mutat egyébkét a kép linkje. Meg innen is tudsz szemezgetni :)

I AM:D

(#45645) HookR válasza czombos (#45642) üzenetére


HookR
addikt

Az NH-L9i elfér, igen. Milyen proci lesz benne?

Van rá esély, hogy az ID-Cooling IS-60 is elfér, de:
- ismerni kellene a foglalat körüli akadályok távolságát és magasságát, beleértve a leendő memória magasságát is.
- mindössze 1mm maradna a hűtő és ház perforált burkolata között.
- a csendes működés érdekében valószínűleg érdemes lenne lecserélni a gyári 120x15mm-es ventit egy Noctua NF-A12x15-re.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45646) fasyrt válasza Seep (#45636) üzenetére


fasyrt
őstag

Felajanlja a legkreativabb metis turkasznak! :K

(#45647) #16939776 válasza Rick4 (#45643) üzenetére


#16939776
törölt tag

Foglalkoztatott a jelenség amit tapasztaltál, és eszembe jutott még valami:
Bizonyos 16GB 1600Mhz 1,5V XMP-s kit-ek nem 1:1 ben kompatibilisek T-s processzorral, mert a memória modul teljesen stabil működéshez elvárja az 1,3V-on üzemelő memóriavezérlőt-processzort. A T-s CPU, meg ennél alacsonyabb feszültségen üzemel, üzemelteti a memóriavezérlőt. Így előfordulhatnak csendes, fagyás nélküli memória írási/olvasási problémák, amik a hibajavító mechanizmus aktiválódása miatt, okozhatja az általad leírt tüneteket.

Hibátlan működéshez XMP helyett kézi időzítést kell adni a modulnak, és lazítani az egyik nem túl fontosnak tűnő időzítésen.

[ Szerkesztve ]

(#45648) Rick4 válasza #16939776 (#45647) üzenetére


Rick4
félisten

Simán lehet, bár ez sokéves történet, én nem jártam a végére, csak az volt a furcsa, hogy érezhetően lassú volt a nem T-s-hez képest. Már azt sem tudnám megmondani, milyen ramok voltak mellette, de úgy rémlik, ezek voltak azok, még 1.5-osak voltak:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45649) duo


duo
őstag

kérdezek még egyet. egy sff brand gépet építek (ezúttal magamnak.) jelenleg egy DDR3-as Hyperx Fury 16Gb. KITem van. ezek 1600Mhz-en ketyegnek. egy h81M-es mini itx lapban. a cpu-z ezt olvassa ki: Kingston KHX1866C10D3/8G 8192 MB @ 1600MHz (DIMM DDR3)
rövid ideig egy fujitsu esprimo e720 ban is mentek. most egy e920 0w-ba tervezem berakni. ha az előző esprimo megette az újabb/magasabb kategóriás is megeszi igaz? (ugyanis találtam egy ugyanilyen KIT-et és akkor megvenném.)
az engem nem zavar ha csak 1600Mhz-en hajtja. a vas.

az alaplap Alaplap D3222 / μATX / Intel Q87 / 4 ram slot

ha azt mondjátok oké, már rendelem is.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#45650) #16939776 válasza duo (#45649) üzenetére


#16939776
törölt tag

CL 10-es ramokkal nem jellemző, hogy ilyen gondja legyen Q87-es lapnak.
De azért inkább nézd meg, hogy a V core, és V IMC milyen értékeket vesz fel a T-s processzoroddal (ha erről van még szó), beterhelve, és mondjuk Aida64-ban az ram XMP profiljában, ki van-e kötve, hogy ezeknél az értékeknél magasabb IMC feszültséget kér?
Ezek után, még lényeges kérdés lehet, hogy az alaplapod bios-ában lehet-e ezeket a feszültségeket finomhangolni?

Készülj fel rá, hogy jó pár óra Linx-et/prime-ot el kell ülni 32GB mellett, mire biztos leszel benne, hogy stabill. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.