Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) dugo_ válasza indigo (#45193) üzenetére


dugo_
veterán

A kondíció SSD esetén folyamatosan csökken az írásmennyiség függvényében, a gyártó által előre meghatározott fordított arányban. Gyakorlatilag a TBW érték alapján számol visssza. 80% típustól függően 10-30TB írt adatot jelenthet, ami szintén nem sok.

(#45202) AxBattler válasza hegegabi80 (#45200) üzenetére


AxBattler
félisten

Antec ISK110 VESA-U3
Picit drága, de minőségi vas, amihez már gyárilag adják a paneltápot, és a külső adaptert... szóval megéri.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45203) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Sziasztok.
Azon filózom, hogy a BIOSTAR X370GTN lapra vajon rámegy-e az ARCTIC COOLING Alpine AM4 Passive hűtő. Lenne majd itt egy későbbi project... :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#45204) HookR válasza Nirvanus (#45203) üzenetére


HookR
addikt

Elvileg igen. Pont kitölti a memóriafoglalat és a hűtőborda közötti részt.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45205) Beholder1988


Beholder1988
kezdő

Mit gondoltok a Thermaltake Core v21 hűthetőségéről?
Kérdés, hogy mini itx vagy micro atx lapot fogok venni hozzá. Egy jól hűthető kis kocka házra van szükségem. Ő árba sem rossz.

A következő vízhűtőkön gondolkodok
Corsair Hydro Series™ H115i 280
Cooler Master MasterLiquid ML240L

és ezen a léghűtőn
be quiet! Pure Rock 120x120x25mm

[ Szerkesztve ]

(#45206) AxBattler


AxBattler
félisten

G-Unique Arch Deamon Mini-ITX PSU
Nem rossz, de a HDPlex pico még mindig jobbnak tűnik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45207) CSB29


CSB29
aktív tag

Kész van a Raijintek Ophion. Elég sok problémám volt vele, de mindent meg tudtam oldani és összességében elégedett vagyok vele.
Korábban a Kolink Rocket házam volt, de eléggé megsültek benne a dolgok, utána meg Cougar QBX, de abban meg minden műanyag volt.

Ryzen 3 1200 @3800Mhz, GTX 1070 Zotac Mini

[ Szerkesztve ]

(#45208) #16939776 válasza AxBattler (#45206) üzenetére


#16939776
törölt tag

A PCB-korbács találkozása elég paraszt. A két induktivitás magas profil-ú, az ATX csatlakozó kioldó pöcke letört, vagy el sem fért az induktivitás miatt.
Szokotnál jóval kevesebb aktív alkatrészt látni a PCB-n, 3,3V és 5V-os DC-DC van, de külön 5V-st-by és -12V-hoz nincs alkatrész pazarolva. Túlfeszültség védelemre egy dupla komparátor/műveleti erősítő került, ami 2 féle feszültséget tudhat figyelni, többi feszültség ingadozásától - látszólag - nem védi a PC-t dedikált alkatrésszel.

[ Szerkesztve ]

(#45209) AxBattler válasza CSB29 (#45207) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó az a Wraith cooler... jó lenne valami közelebbi / láthatóbb kép is!
Hangfalakat nem használsz?

(#45208) Duracellmumus
Sajnos ezért nem bízom a pico megoldásokban, pedig lehet hogy cseréltem volna már. :(
A márkásabb megoldások meg horror áron mennek...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45210) HookR válasza #16939776 (#45208) üzenetére


HookR
addikt

"...az ATX csatlakozó kioldó pöcke letört..."
Nem ismerjük az adott példány előéletét. A videóban elhangzik, hogy használtan vette.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45211) Oliverda válasza AxBattler (#45209) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik számít most az abszolút legjobb pico tápnak?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45212) AxBattler válasza Oliverda (#45211) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem a HDPLEX 160W DC-ATX tetszett leginkább, és még a szállítás díja sem sok, viszont ez most Out-of-Stock.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45213) DBob válasza Oliverda (#45211) üzenetére


DBob
őstag

Attól függ.

Én csak az eredeti, mini-box.com által tervezett PicoPSU-kat használom, és azokat is embedded CPU-s megoldásokban. Erre nem hiszem hogy van jobb.

A HDPLEX pedig nem ezt a kategóriát célozza meg.

(#45214) CSB29 válasza AxBattler (#45209) üzenetére


CSB29
aktív tag

A képfeltöltéssel gondjaim vannak a ph korlát miatt.
Régi büdzsé Genius 2.1 hangszóróim vannak. Sztem Kb. 10W-osak lehetnek. A képen a monitor mögött vannak, így sötétben nem látszik. Terveztem venni, de ez jelenleg megteszi még, a monitor beépített hangjánál milliószor jobb.

[ Szerkesztve ]

(#45215) #16939776 válasza AxBattler (#45209) üzenetére


#16939776
törölt tag

Onnan nézve drága, de innen nézve meg...:

Mióta testre szabott kábelezéssel /igazi/ Pico PSU-t használok, azóta se fura hardveres instabilitásnak, hibának, se szoftveres összehullásnak nem voltam tanúja.
Otthoni gépem rendelkezésre állása 95%, munkahelyi nincs kikapcsolva.

Írhatnám azt, hogy ezek a legolcsóbban üzemelő tápegységek?!

(#45210) HookR : A hangról lemardtam, könyvelői agytágításra vigyázok, még azt hinnék, unom... :DD

1db 120-as, régi, duplanyákos, és 2db 160-XT-m van, mind fix 12V-os.

[ Szerkesztve ]

(#45216) Pista0001 válasza Oliverda (#45211) üzenetére


Pista0001
addikt

Kb 6 éve van egy mini-box-os 160XT-m, ebből legalább 3-4 évet ment már 24/7-ben, eleinte Sandy Celeronnal, 2 darab 3,5-es vinyóval, +1 2,5-es SSD, + alkalomszerűen egy harmadik 3,5-es rackben, belépőszintű VGA-val (nem ment az integrált, valószínűleg pár láb görbe volt a foglatban), egy ideje A4-5000-rel, 2 db 2,5-es vinyóval, +1 SSD. Hogy a többiekhez képest milyen, azt nem tudom. :)

(#45217) CSB29


CSB29
aktív tag

Na szóval Raijintek Ophion:

Felsorolnám, milyen akadályokba ütköztem:

1,
Először tápot kell választani, nekem Seasonic M12II-620 ATX (150mm hosszú, moduláris) tápom van. Megoldható, de kizárólag moduláris tápnál, ha van felül venti. Csak 3 csavar hely van a házban, elég, csak zavar, hogy pont a legnehezebb komponenshez van a legkevesebb. Stabilnak tűnik ettől függetlenül.
SFX táp átalakítóval ajánlott, de elégedett vagyok a mostanival. ELŐRE KÖSD BE A KÁBELEKET :D

2,
ATX táp esetében erősen ajánlott egy pár száz forintos rács a fenti ventikre (képen látható). Kábelkötegelővel stabilan megmaradtak. Alaplap tápkábel az egyetlen ami problémás, de minimálisan gyakorol csak nyomást a rácsra. A képen látható módon a CPU hűtő körül vezettem el, mert elég hosszú, később kábelkötegelővel rögzítettem a gép hátulján a perforációnál, így nagyon korrekt.

3,
Alaplapba a kábeleket akkor kéne bekötni, mielőtt becsavarod, különben csipeszezhetsz, mint én.

4,
A legnagyobb probléma az alsó SLIM 120*15-ös venti jelentette. A táp hosszabbító csatlakozó (maga a 230V-as plug) alá nehéz bepréselni a ventit, mert hozzányomja a gép aljához. Először nem is kapcsoltam be, mert hozzáértek a lapátok a házhoz. Végül azt a ventit is kábelkötegelővel rögzítettem, úgy, hogy, 1-2 mm helyet csináljon így a ház és a lapát között. Így kicsit szorul a 230V-s csati, de nem sérül.

5, m.2 SSD 0 levegőt kap, elég forró. A PCI-e riser kábel alatt van, ami szintén kicsit feszül az alaplap alatt. Monitoroztam a hőmérsékleten az m.2 max 60-70 C így is, ami elvileg nem probléma.

6, csak 1x2,5" SSD hely maradt így elől, amit ki is használtam.

7, a sok kábel (+a riser kábel) valamennyire talán megfogja a levegőt, ez is az ATX táp cseréjével megoldható.

Próbálok majd rendes képet csinálni a kész állapotról, de a hülye feltöltési limit miatt bénázok.

Most csak a kevés megoldható negatívumot soroltam fel, amit teljesen bőven ellensúlyoz az összes pozitívum, amit szintén leírok, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#45218) #16939776 válasza CSB29 (#45217) üzenetére


#16939776
törölt tag

A Risert megpróbálhatod a VGA alatti részen elvezetni, úgy hogy a vaslemezre ragasztod valami izmos szövet/alu szalaggal, hogy a VGA-hoz ne érjen hozzá, miután kikísérletezget a kanyarokat a végeinél.

(#45219) HookR válasza CSB29 (#45217) üzenetére


HookR
addikt

"...a hülye feltöltési limit miatt bénázok."
Töltsd fel külső tárhelyre és linkeld be az albumot! Pl. Google Photos / Photobucket / Dropbox

"Most csak a kevés megoldható negatívumot soroltam fel, amit teljesen bőven ellensúlyoz az összes pozitívum, amit szintén leírok, ha valakit érdekel."
Kiváncsian várjuk. :K

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45220) CSB29 válasza HookR (#45219) üzenetére


CSB29
aktív tag

Nyomok majd IMGUR linket

(#45221) CSB29 válasza #16939776 (#45218) üzenetére


CSB29
aktív tag

A pci-e riser nem feszül, rosszul fogalmaztam. Csak nem látom ugye, hogy mennyire ér hozzá az alaplap, vagy a ház apró kiszögelléseihez. Viszont egész jó minőségű "harisnya" van rajta, sztem fölöslegesen foglalkozok ezzel. M.2 viszont komolyabb írásnál biztos megizzad. Nálam játék alatt van a ~60C, nem igazi terhelésnél.

(#45222) Ispy válasza CSB29 (#45217) üzenetére


Ispy
veterán

Én is sokat szenvedtem az sfx tápok bébi hosszal megáldott kábeleivel, aztán meguntam és gyártottam magamnak méretre kábeleket, a gyáriak meg mentek vissza a dobozba, sokkal tisztább ,szárazabb érzés. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45223) Dello79


Dello79
aktív tag

LCPOWER 1360II

Van ilyen haza valakinek ? Meg tudna mondani, van-e benne venti ? Ill. amennyiben van, tudnatok ajanlani olyan hazat amiben nincs ? Akarok egy teljesen hangtalan gepet epiteni.

Mar latom kozben , hogy 1360mi ilyen kellene. Vagy van ennel jobb ?

[ Szerkesztve ]

(#45224) #16939776 válasza Dello79 (#45223) üzenetére


#16939776
törölt tag

Tápjában aktív hűtés van, a házban ugyan nincs beépítve, de 2db 60mm-es nek van hely.

Egy minimális (néma) kényszer szellőzést mindig illik beépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#45225) Dello79 válasza #16939776 (#45224) üzenetére


Dello79
aktív tag

En nem szeretnek. D410 lesz benne ssd vel ... szoval 0 hot termel

(#45226) DBob válasza Dello79 (#45225) üzenetére


DBob
őstag

Az bőven elmegy valóban hűtés nélkül.
Viszont a táp ventilátor a kis mérete miatt aránylag hangos.

(#45227) HookR


HookR
addikt

Közvélemény-kutatás! Szerintetek melyikből hány darab kell egy Mini-ITX házra előlapi kivezetésnek az alábbiak közül? Törekedve a letisztultság és használhatóság egészséges egyensúlyára.
- Power gomb
- Reset gomb
- USB3.x Type A
- USB3.x Type C
- Audio Out
- Audio Mic

Elegendő a Power + 2db USB 3.x Type A, audio csatik és reset nélkül?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45228) Pista0001 válasza HookR (#45227) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem alapvetően elegendő. Reset ritkán kell, füles szokott lenni a hangfalakon, mikrofont meg pc-n aki használ, az max gémer.

(#45229) mpierre válasza HookR (#45227) üzenetére


mpierre
veterán

- Power gomb
- Audio Out (ezt elég sokszor lespórolják a házakról...)
- USB3.x Type A (1 vagy, 2 db)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#45230) #16939776 válasza HookR (#45227) üzenetére


#16939776
törölt tag

Elegendő a Power + 2db USB 3.x Type A, audio csatik és reset nélkül?

Igen, elég.

(#45231) Ispy válasza HookR (#45227) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ez elég igényspecifikus, mivel én játszok fülessel nekem az audio out biztos, ha valaki teambe tolja, akkor a mic is, usb-ből type c szerintem felesleges, max. veszel pár százasért átalakítót, type A-ból 1 elég, csak az működjön is, mert eddig minden metisben egy fostalicska szar volt mindegyik, reset nem kell, power nem árt azért. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45232) Archttila válasza HookR (#45227) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Power + 1 db.! USB Type A :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45233) DBob válasza Archttila (#45232) üzenetére


DBob
őstag

Power !

(#45234) Archttila válasza DBob (#45233) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45235) imibogyo válasza Archttila (#45232) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor én vagyok az elenyésző kisebbség. Nekem még 2 db USB csati is kevés az előlapra. Az új épülő házamba egy 5-ös hub lesz elrejtve. Én elég sűrűn találkozom olyan szituációval, hogy pl. a telefonom és a saját pendrive-om (vagy pl. két pendrive-om egyszerre) is be van dugva a gépembe, de asszony meg gyorsan odaszalad a saját eszközével akármiért is. Ilyenkor elég kellemetlen valamimet leválasztani, mert mondjuk az egyikről dolgozom Sketchupban, a másikra meg mondjuk mennek a 3d nyomtatáshoz a fájlok... :B

[ Szerkesztve ]

(#45236) Speed® válasza HookR (#45227) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyéni kérdés..nekem reset nélkül nincs élet, audio nem kell, USB viszont 4 van, de néha kevés..szóval ezt magadnak kell kitalálni :)

(#45237) #16939776 válasza Archttila (#45232) üzenetére


#16939776
törölt tag

1db előlapi usb nekem is elég, az esetek 99.9999%-ban, viszont asszony kihasználja a 2db-ot (fotóaparát+ céges pendrive/arhiválás).

(#45238) Ispy válasza imibogyo (#45235) üzenetére


Ispy
veterán

Igazából az usb simán kiváltható egy hubbal, ami a seggébe van dugva, azt kész.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45239) imibogyo válasza Ispy (#45238) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak az még egy plusz kanóc/eszköz megint... Nekem valahol pont ebben van az ITX-ezés ellentmondása (és most ideiglenesen ezért is szálltam ki a fő gépemmel belőle, maradt még azért 3 ITX is), mert lehet marha kicsi házat építeni aztán, szépen sorban jöhet a külső tápegység, a külső DVD-író (nekem speciel szükséges a Linuxozás miatt), a külső merevlemezház, USB-hub, a külső hangkártya (DAC), mert egy normális már nem fér el belülre a dVGA miatt stb. stb...

Természetesen ezek mind-mind egyéni preferenciák... :K

(#45240) DBob válasza Ispy (#45238) üzenetére


DBob
őstag

Nem mindenki szereti hátulról.

(#45241) DBob válasza Archttila (#45234) üzenetére


DBob
őstag

Alakul !

(#45242) Mercutio_ válasza imibogyo (#45239) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig egy normális hub sokkal esztétikusabb, mint a házból sündisznó módjára kiálló pendrive-ok:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45243) Speed® válasza Mercutio_ (#45242) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alkalmi eszközök, nem lakik velünk süni :N

(#45244) Archttila válasza Ispy (#45238) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En is igy vagyok vele. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45245) HookR válasza Archttila (#45234) üzenetére


HookR
addikt

Jelenleg így néz ki (33-37-es képek): [link]
- Előlapba simuló fém power gomb. (Felvettem néhány újabb tételt az alkatrész-kompatibilitási listára, ezért kizárásos alapon - néhány mm mozgástérrel - a helye fix.)
- Fedlap jobb elején 2db USB3.x Type A. (Itt 12 x 56 mm-es téglalapon belül lehet elhelyezni IO csatit/nyomógombot. Pl. lehet akár 1db USB Type A + 2db audio csati, vagy 1db USB Type A + 1db audio csati + 1db reset gomb.)

Illetve arra gondoltam még, hogy a reset gombnak funkciójából kifolyólag talán nem feltétlenül kell elől, szemelőtt lennie. Mehetne eldugottabb, de ennek ellenére könnyen hozzáférhető helyre, például valahova a hátlapra.

(#45236) Speed(R): Most lényegében arra voltam kíváncsi, hogy a jelenlegi kötöttségekkel milyen mértékben lehet lefedni a szélesebb körű igényeket. Meglepetésemre nem is olyan reménytelen a helyzet.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45246) Ispy válasza DBob (#45240) üzenetére


Ispy
veterán

;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45247) Seep válasza HookR (#45245) üzenetére


Seep
senior tag

Ha ezt igy ilyen formaban megcsinalod a fa feluletu verziobol tuti kerek egyet :K . (amugy bekapcs gomb + 2 usb A + headphone outra szavazok )

(#45248) DanielLong válasza HookR (#45245) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nagyon jól néz ki! Nálam az összes ilyesmi ház az előlapi csatik hiánya miatt esett ki... Legalább power +1 USB-A + 1 audio kéne, de USB-ből aztán lehetne 4 is felőlem, kettő előlapon, kettő meg a tetején. :))
Nem értettem soha, hogy miért kell a skandináv minimalizmus felé elmenni és még power LED-et is lespórolni.

(#45249) HookR válasza Seep (#45247) üzenetére


HookR
addikt

Amikor már úgy tűnik, hogy végre sikerül ráfordulni a célegyenesre, mindig jön egy "Mi lenne ha még...?" pillanat és a véglegesítés nyúlik, mint a rétestészta. :B

A felhasználóbarát szerelhetőség átgondolásánál kiderült, hogy a tető levehetősége szükségszerű, ezért az alaplapi tálca első felének rögzítését újra kellett gondolni, ami hozadékként megnyitotta az utat alul 2db 120mm-es venti számára. Ami meg lehetővé tette, hogy 3,5"-es HDD 120mm-es ventivel együtt is elhelyezhető alul, nem csak a 140mm-es venti helyett.
Az új rögzítésnél felmerült, hogy akkor már a táptól hátrafelé az egész belső hóbelevancot (alaplap, dVGA, hátlap) át lehessen fordítani fejjel lefele (a hátlap variálható elrendezésének megőrzésével), hogy opcionálisan a 140mm-es venti (az alaplap fölé) a tető alá kerüljön, mert az talán mégiscsak szerencsésebb a különböző ventilátorok összedolgozása szempontjából. Megoldható ugyan, de cserébe csorbult a belső vázszerkezet egyszerűbb, letisztultabb mivolta. Nem vagyok vele maradéktalanul elégedett, lehet nem éri meg a vesződséget.
Aztán felkerült a TFX táp is a kompatibilitási listára, mert amellett már hosszabb, dual ventis, dual slotos dVGA is elfér, a ház elejéig előrenyúlva, max 248mm-es hosszban. Emiatt megint kell kicsit gyúrni a szerkezeti megoldásokon. Kis trükközéssel megoldható, de hogy mellette egyszerű és letisztult is maradjon, az már keményebb dió.

És akkor... mi lenne, ha még... combosabb paneltáp + LED táp (amit az alsó 120mm-es venti szellőztetne) + 248mm hosszú dVGA kombó is felkerülne a kompatibilitási listára? :DDD

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45250) Pista0001 válasza DanielLong (#45248) üzenetére


Pista0001
addikt

RGB mellé minek power led?? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.