Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) Ispy válasza hegegabi80 (#45100) üzenetére


Ispy
veterán

Nem látod, hogy világít a ram? :Y

Látom megérte beruházni rá. ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45102) cinemazealot válasza Ispy (#45097) üzenetére


cinemazealot
addikt

Bakker, így reggeli közben "talpvakarót" olvastam. :D

(#45103) mpierre válasza cinemazealot (#45102) üzenetére


mpierre
veterán

Akár arra is jó lehet... Univerzális. Ha így forgatom ez, ha úgy forgatom az... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#45104) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Jonsbo C2-es projektem után méretben kicsit még lentebb jönnék:
Egy [Realan H60] házba építenék egy kis netezős konfigot, Pentium G4560-al, egy H110-es lappal, 8 giga Ram-mal, m.2 SSD-vel, dVGA nélkül természetesen.
Hűtőnek [ezt az alacsony Silverstone-t] néztem, elvileg az 54 W-os Pentiumot meg tudja hűteni.
A fő kérdés igazán a tápellátás. A hagyományos ATX/SFX tápok világában elmozgok, de a pico PSU, paneltáp, stb. teljesen idegen nekem. Fogalmam sincs mit lenne érdemes venni ehhez a konfighoz, ami azért emberi áron is van. A ház Ali-s linkjén lehet választani adaptert, meg tápot is hozzá, de ezek minőségéről, megfelelőségéről fogalmam sincsen.
Tudnátok okosságot ebben a témában?
Köszi!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45105) AxBattler


AxBattler
félisten

Corsair vs. Silverstone im Test: Zwei SFX-Platinum-Netzteile, einmal passiv gekühlt

Kár, hogy nem lett félpasszív az új SF450; nem tudom, miért hagyták el ezt a fícsört... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45106) Archttila válasza AxBattler (#45105) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En sem, viszont szerintem a gold (hybrid) passive? ;] jobban megeri, mivel olcsobb es lenyegeben passive. Persze a 10 vs 7 ev gar is fontos tenyezo a dontesnel, nem beszelve az uj kabelekrol ugye.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45107) DBob válasza AxBattler (#45105) üzenetére


DBob
őstag

Nekem az új SF450 teljesíti eme igényt.

(#45108) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok!

Találtam egy jó kis kompakt házat, hallottatok már erről?

Sunmilo T03

https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/9lcr2i/sunmilo_t03_photos_and_questions_l/

Redditen szoktam vadászni, most ebbe futottam.

(#45109) HookR válasza CSB29 (#45108) üzenetére


HookR
addikt

Hosszú útkeresés után végül csak sikerült eljutni az A4-SFX elrendezéséig. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45110) Archttila válasza Archttila (#45092) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Update!

Azert milyen jo, hogy a masodik mailben ellenoriztetik veled a szallitasi cimet. :)
Az enyemet konkretan Nyaregyhazara dobta Nyiregyhaza helyett :)

Elvileg nem lesz vamolas sem:

"Sent through Sweden"

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45111) juliensorel válasza CSB29 (#45108) üzenetére


juliensorel
senior tag

Kísértetiesen hasonlít erre: [link] :D
Mondjuk ez a Summilo massszívabbnak tűnik...
Én nem szeretem az ilyen megkavart elrendezésű házakat, de egy komolyabb itx konfighoz ez elég jó tágasnak tűnik és mutatós is.

[ Szerkesztve ]

(#45112) CSB29 válasza juliensorel (#45111) üzenetére


CSB29
aktív tag

Erre vártam, hogy jöjjön már ki magyarföldén! Meg is veszem hamarosan, ez bevezető áron egész korrekt.
Azt nem tudjátok, hogy mennyi hely van az üveg és a ház között? Még tavaly a bemutatódarabon semmi nem volt szellőzésnek, de utána láttam, hogy pl. az amcsi vevőknél volt legalább 1cm, ami bőven elég szellőzés.
Másnak esetleg már van?

Raijintek Ophion + Ophion EVO

Nekem a kisebb, vízhűtés nélküli lesz.

[ Szerkesztve ]

(#45113) CSB29 válasza CSB29 (#45112) üzenetére


CSB29
aktív tag

Ja meg nagy kérdés még, hogy lesz-e majd fém oldallap hozzá.. Nekem jobban bejövős és strapabíróbb, mint az üveg.

(#45114) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Update: a Zalman M1-ből kikerül a GT1030, helyette pedig bepattan egy SAPPHIRE Radeon R9 380 OC ITX Compact kari. Érdekes lesz, HD4850 óta nem volt csatis kártyám. Hétvégén kockulás.

[iTX-or-GtfO!]

(#45115) Nerazim


Nerazim
őstag

Hali!
Akiknek volt vagy van Be Quiet SFX tápjuk mondjuk pl :300W , mint nekem :DDD annál nem fordult olyan elő, hogy böngészés alatt meghalt az egész gép. Kurzor mozog, de semmire nem reagál. Próbálom kizárni a táp hibát és megúszni egy tápcserét a Metisben :B
ps: Win10 fut alatta Crucial ssd-n

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45116) Grave_444 válasza Nerazim (#45115) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A Metis az oka.

;]

Szerintem az Op.rendszer miatt csinálja. Ott keresd a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#45117) Nerazim válasza Grave_444 (#45116) üzenetére


Nerazim
őstag

Az lehet, mert csak klónoztam HDD-ről mert lusta disznó voltam, de lehet teszek egy próbát. köszi a tippet.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45118) Ispy válasza Grave_444 (#45116) üzenetére


Ispy
veterán

Naaa....ilyen ne, plz.

:D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45119) hegegabi80 válasza Nerazim (#45115) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ott valami más gubanc lesz nem a táp, ha az lenne, akkor szerintem újraindulna a gép vagy csak leállna.
Lehet a böngésző kavar be.

Nekem pl hdd-ről ssd-re, majd másik ssd-re klónozott win7-ről 10-re frissített, alaplap cserét túlélő oprendszerem van, azaz jó pár éves már és még semmi gubanc nem volt eddig (kopp-kopp-kopp). De azért már illő lenne újra tennem, csak még nem szántam rá magam.

(#45116) Grave444: Ejnye-bejnye :DDD , metis az nem tesz ilyet, az nagyon szereti a vagdosó furkáló gazdáját, hiszen semmi kárt nem tesz benne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45120) Mercutio_ válasza Nerazim (#45115) üzenetére


Mercutio_
félisten

Böngészőt gyalulni, újrarakni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45121) Nerazim


Nerazim
őstag

(#45119) hegegabi80, (#45120) Mercutio_
No igen, nekem is a böngésző ugrott be először le is cseréltem a chrome-t egy oprerara, de ua folytatja tovább, random előjön.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45122) Pgraph válasza Pgraph (#45104) üzenetére


Pgraph
aktív tag

A tápos topikban se nagyon arattam sikert a témával, egyelőre magamtól ezekre jutottam:
- pico PSU
vagy
- paneltáp
és hozzá
- AC adapter

A pico PSU és a paneltáp között úgy általában egyébként mi a különbség?
A tervezett konfigomnak elég lehet ez 90 watt körüli teljesítmény, amit mondjuk a pico is tudna adni?
Amúgy a fentiek árban se nagyon elrugaszkodottak, kérdés persze a minőség.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45123) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ha már úgy is szót ejtettünk róla akkor metis tulajokhoz fordulok kérdésért.

Akinek az újabb fajta van, ahol az alaplapi tálca mögé lehet tenni ssd-t, nem sül meg nagyon? Kap rendesen szellőzést?
Csak mert nekem nincs ott hely gyárilag, de mielőtt összeraknám a gépet akarok barkácsolni oda egyet. Jelenleg 1 ssd és 1 hdd van, de lehet bővíteném még egy ssd-vel, így próbálok előre gondolkozni. Aztán lehet mégsem kell majd a hely, de jobb ha meglenne. Amúgy semmi komoly, csak vágok helyet a kábelnek, meg 4 db lyuk a csavarnak. A 7mm vastag ssd koppra befér.

(#45124) Ispy válasza hegegabi80 (#45123) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem ott van, de fingom sincs hány fokos. Remélem segítettem ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45125) HookR válasza Pgraph (#45122) üzenetére


HookR
addikt

Széleskörű tapasztalatot a rétegigény mivoltuk miatt egészen a mai napig nem sikerült felhalmozni. Sikamlós témakör, ezért itt a topikban is kerülgetjük, mint a forró kását. Általánosságban elmondható, hogy a csábítóan olcsó változatokat leginkább saját felelősségre... Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy rosszak, csak nyugodt szívű ajánlást ne várj rájuk. Árnyalja a képet, hogy talán a Realan-ról szvsz már elmondható, hogy nem egy dzsunka gyártó, hanem komolyabb, törekvő cégnek számít (legalábbis kínai viszonylatban mindenképp).

A PicoPSU és paneltáp között a legnagyobb különbség, hogy az előbbi konkrétan a mini-box.com-on kapható néhány - közvetlen Molex tápcsatiba dugható - DC-DC (panel)táp márkaneve, míg utóbbi gyűjtőnév. (Lásd pl.: Hungarocell/Nikecell és a habosított polisztirol lemez viszonyát) A köznyelv az egyszerűsítést szereti a cirkalmas körülírások helyett. :)
Most, hogy már számos másolata alternatívája van a PicoPSU-160-XT-nak, úgy gondolom a félreértések elkerülése végett ezt fontos nyomatékosítani.

Mivel a Realan H60-ban nem igazán van hely nagyobb paneltápnak és kábelkötegnek, a formátum kérdése viszonylag könnyen el is dőlt. :)

Táp méretezésénél az egyik legfontosabb szempont a +12V-os ág huzamosabb ideig fenntartható terhelhetősége (nem pedig az összesített, névleges), ami az általad linkelt Realan LR1108 esetében 6A. Azaz 72W-tal érdemes számolni.

A komolyabb DC-DC (panel)tápokat sajnos nem adják ingyen. Ha hajlandó vagy jobban a zsebbe nyúlni, akkor ezeket érdemes még meglesni:
- KMPKT Dynamo termékcsalád - [link]
- HDPLEX 160W DC-ATX - [link]
- G-unique féle műalkotások - [link]
Mondjuk ezek közül mindegyik sokkal többet tud, mint amire szükséged van.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45126) Nerazim válasza Ispy (#45124) üzenetére


Nerazim
őstag

Amúgy semmi komoly, csak vágok helyet a kábelnek, meg 4 db lyuk a csavarnak. A 7mm vastag ssd koppra befér.
Erről majd kérnék képet, mert érdekelne. :C

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45127) AxBattler válasza hegegabi80 (#45123) üzenetére


AxBattler
félisten

2db 2.5"-os HDD-t szereltem oda, a táp mögé, pedig nekem is a Classic változat van. Átlag felhasználás mellett 30-32 fokosak, folyamatos terhelés mellett mennek fel 34 fok körülre... bár én a táp fölé vágtam egy 120mm-es ventihelyet, lásd régebbi kép:

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45128) #16939776 válasza Pgraph (#45122) üzenetére


#16939776
törölt tag

Alin ezek tűnnek a legígéretesebb 160xt utánzatoknak: [link] [link]

(#45129) hegegabi80 válasza Ispy (#45124) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze, hogy segítettél, hiszen ott van. Na meg nem is füstölt még el, tehát semmi baja. ;] :DDD
De neked akkor már az újabb metis van, ahol van gyárilag is? vagy a régebbi, csak oda tuszakoltad be?

(#45127) AxBattler: Köszi. Táp mögé hova? 2 db hdd? Gondolom SFX táp.

[ Szerkesztve ]

(#45130) Nerazim válasza Nerazim (#45126) üzenetére


Nerazim
őstag

Hoops félre ment, hegegabi80-nak szántam.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45131) hegegabi80 válasza Nerazim (#45130) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem baj én értettem amúgy. Természetesen mindenről dobok majd képet, csak lassan haladok a projekttel, kisebb-nagyobb családi drámák miatt. Amúgy két nagyobb lyuk lenne a sata és tápkábelnek is.
Ráadásul a tetejét nem tudom eldönteni, mint legyen, de lehet első körben marad gyári állapotban, csak már végre belepakolhatnám a cuccot. Amúgy meg nem hinném, hogy az LP 1050Ti-nek nagyon melege lenne, de sose lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#45132) Ispy válasza hegegabi80 (#45129) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem már az újabb variáns van.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45133) hegegabi80 válasza Ispy (#45132) üzenetére


hegegabi80
addikt

Áhh az már nem is igazi metis. ;] Pedig én úgy emlékeztem, hogy a régebbi van neked. De tévedtem.

Amúgy még az is lehet, hogy kivágom az alaplapot, és teszek süllyesztve egy 2.5 ssd tartót bele. De ez már bonyolultabb és időigényesebb.

(#45134) AxBattler válasza hegegabi80 (#45129) üzenetére


AxBattler
félisten

SFX táp, Trolee-féle átalakítóval.
Az alaplapi tálcáról kivágtam azt a kitüremkedést (ettől mondjuk kicsit instabil lett a fémlap), és rácsavaroztam egy megvágott [1x 3.5" -> 2x 2.5"] átalakítót, benne a merevlemezekkel. Így akár még 2db 3.5-ös HDD is beférne, ha kivenném a felső ventilátort, és a VGA-t lecserélném valami 1 slot-os LP modellre.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45135) Ispy válasza hegegabi80 (#45133) üzenetére


Ispy
veterán

Az volt, csak már annyiszor szedtem szét és raktam össze, hogy kicsit megkopott itt-ott, szóval upgrade előtt inkább vettem egy újat :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45136) Pgraph válasza HookR (#45125) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Uhh, köszi a részletes választ. Van itt variáció rendesen, de sokkal beljebb vagyok már, a fogalmak is tisztázódnak lassan. :K
Szerintem a konfigom csúcsfogyasztása kb. 80W lehet, úgyhogy a Realan cucca valószínű karcsú lenne hozzá.
Nézelődöm és még kérdezek majd.
@Duracellm... : Köszi Neked is, de ezek lehet kicit túl ócók már. Meglátom.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45137) hegegabi80 válasza AxBattler (#45134) üzenetére


hegegabi80
addikt

Így most már értem. Amúgy nem is tudom, minek az alaplapi tálcára az a kitüremkedés.
Én is attól félek, ha belefúrok nagyobb lyukat pl. a sata és tápkábelnek, mennyit fog gyengülni. Lehet hagyni kellene és max a táp oldalára tenni ssd-t.
Vagy mehetne az alaplapi tálca mögé is csak simán, a kábelt meg felül elvezetni, de akkor meg az alaplapi tálca peremét kellene megvágni, ami szintén gyengítene rajta.

(#45138) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Számitógép házas topicból irányítottak át ide ház kereséssel kapcsolatban. Illetve akkor már táppal és hűtéssel kapcsolatban is érdeklődnék.
ITX házat keresek NAS építés céljából. Korábban néztem a Cooler Master házakat (Elite 120, 130), de a méretük miatt elvetettem őket. Ekkor felfigyeltem a Cooler Master Elite 110-re, mert az kisebb. Viszont mivel passzív külső tápos picopsu-val vagy paneltáppal szeretném hajtani a szekeret, ezért a teljes értékű táphely nem szimpatikus.

Kérdésem az, hogy ismer valaki olyan ITX házat, amelyben az alaplapon 2db 3,5-ös és egy 2,5-ös hdd helyen kívül nincs más? Nem kell plusz vga, táp, dvd és egyéb eszközöknek kialakítás, hogy minnél kisebb legyen. Sajnos eddig nem nagyon találtam ilyet, ezért kérdezem, hátha találkoztatok ilyen kialakítással, ami elkerülte a figyelmem.

Táp kérdéssel kapcsolatban viszont azt szeretném kérdezni, hogy milyen tápot ajánlanátok a leendő konfigomhoz, elsősorban pico vagy paneltáp területen. Eddig a következő Chieftec 120W CDP-120ITX-t néztem, illetve ha csak normál tápos házat találok, akkor az FSP 350W-os 80+-os tápját, bár ez lehet kicsit túl erős, de kis teljesítményen is jó a hatásfoka.
konfigom:
Asrock J4205 ITX (postán, holnap jön)
8-16GB RAM lesz benne végleg
jelenlegi HDD-im kerülnek bele a régi nasból, ami egy 3 és egy 4 TB-os WD Reg (tervben volt 3,5-ös HDD bővítés még, de szerintem nem valószínű, hogy plusz kerülne bele)
egy 250GB környéki ssd-t is fog kapni

Hűtéssel kapcsolatban a tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Egy jól szellőző házban lehet az egész passzív, vagy azért érdemes minimális huzatot csinálni benne?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv:
spgabor

(#45139) AxBattler válasza hegegabi80 (#45137) üzenetére


AxBattler
félisten

Miután összecsavaroztam a házat, megint stabil lett, szóval ettől nem kell félni... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45140) Nirvanus válasza spgabor (#45138) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Egy Chieftec ház némi átalakítással beválhat.

[iTX-or-GtfO!]

(#45141) spgabor válasza Nirvanus (#45140) üzenetére


spgabor
aktív tag

Köszönöm a tippet. Jól néz ki, bár újan ennyit nem akartam érte adni. Illetve itt is az az egy bajom, hogy van tápnak hely meg DVD kialakítása is van, ami sok helyet foglal. Bár összességében meg elég kicsi a mérete, még az FSP táp is beleférne akár.

Tápban milyet érdemes a konfigomhoz?

(#45142) HookR válasza spgabor (#45141) üzenetére


HookR
addikt

"...még az FSP táp is beleférne akár."
A Chieftec BT-02B SFX tápot fogad. Az FSP 350W HEXA 85+ pedig ATX.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45143) spgabor válasza HookR (#45142) üzenetére


spgabor
aktív tag

Akkor ezt benéztem. Viszont akkor maradnék a külső tápos megoldásnál. Mivel eddig nem találtam jobb alternatívát, a Chieftec CDP-120ITX fog maradni.

(#45144) AxBattler


AxBattler
félisten

Asus RTX 2060 TUF
204mm-es hosszával tökéletes lesz ITX konfigokba, remélem GTX1160 is érkezni fog hasonló hűtéssel!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45145) Archttila válasza AxBattler (#45144) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ranezesre a Louqe-ba ez lehet magas lenne, de ez csak tipp. :)

Egy ideje mar torom a fejem h melyik 2060 legyen de szerintem maradok az elso tervenel es rendelek a nemeth NV-rol egy Founders-t. Shippingel egyutt 120k es ha hihetunk a guru3D-s teszteknek messze az egyik leghalkabb 2060 es szerintem a legszebben is. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45146) Pgraph válasza HookR (#45125) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia,
olvasgattam, nézelődtem, és egyelőre ide jutottam:
PicoPSU
Ha minden igaz, ez nem klón, hanem az „eredeti” amerikai gyári. Ráadásul EU-s vásárlás lenne, nincs hülyéskedés vámmal, ÁFÁ-val, sőt lehet, cégemre nettó áron is meg lehetne venni. Elvileg elég kell, hogy legyen a teljesítmény is.
Nem tudom, a 10 USD-s Alis másolatokat nem merem bevállalni, talán az eredeti felvetésem szerinti Realan-t esetleg, de annak meg kicsi a teljesítménye, nagyobb kiadás meg nincs a gyártónak.
Tetszene még az általad ajánlott HDPLEX 160W DC-ATX is, de overkill nekem.
A múltkor általam felvetett adapter vállalható lenne hozzá, vagy izmosabb lenne jó?
Szerencsés lenne, ha nem a táp lenne a legdrágább komponens, a költségeket nem nagyon vinném feljebb...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45147) HookR válasza Pgraph (#45146) üzenetére


HookR
addikt

Igen, ez valóban a PicoPSU-160-XT. Igen, szvsz az a 96W-os adapter már vállalható (bár az igazi az lenne, ha találnál egy legalább 120W-osat, hogy ne legyen annyira kicentizve). Hátha a többiek is hozzászólnak...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45148) storm4 válasza Pgraph (#45146) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Nekem attól a cégtől 2db 120W-os teljesít szolgálatot minden hiba nélkül.
Az egyik egy ilyen "NAS" mellett.

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#45149) #16939776 válasza HookR (#45147) üzenetére


#16939776
törölt tag

54W CPU-hoz, 1db m.2 ssd-hez nem indokolt a 120-as külső táp. H110-es lapon még high-power USB port sem lesz, ami meglepetést okozna. [link]

Intel Pentium G4560 Temperatures and Power Consumption:
The chip also features interesting numbers in regards to power and temperatures. At idle, the chip consumes just 34W and a slight load on a single core leads to 46W which is lower than the last generation Celeron CPUs. In multi-core load tests, the chip consumes 57W which is lower than G4400 (59W) and on par with the Celeron G1840.

[ Szerkesztve ]

(#45150) AxBattler válasza Archttila (#45145) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván háza válogatja... engem a Gigabyte régi, 2 ventis ITX méretű GTX960 hűtésére emlékeztet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.