Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) hegegabi80 válasza mpierre (#45499) üzenetére


hegegabi80
addikt

Jó lesz az, várjuk. Egyre jobban hajlok én is az irányba, hogy készítek egy számomra megfelelő házat.

(#45502) Pete55555 válasza Seep (#45493) üzenetére


Pete55555
addikt

Helykihasználás LVL infinite :DDD
Gyönyörű :)

(#45499) mpierre
Jónak ígérkezik. Befoglaló méretei mekkorák? Tippre kb. 250x180x350 (mag x szél x hossz)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#45503) mpierre válasza Pete55555 (#45502) üzenetére


mpierre
veterán

180×260×378 (szélesség, magasság, mélység), majd dibond lemez lesz a burkolat, az meg még 3 mm vtg.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#45504) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ha már metis, én is elkészültem a plusz ssd tartóval. A 7mm-es pont elfér, legalább az oldallap elvezeti róla a hőt. Nincs alatta gumi, mint gyárilag, de nem is lényeges. Azért ferde az ssd, mert csak két csavarral löktem be, ha mind a 4 benne van akkor patentűl áll.Még hátul akarom kivágni harmadik slotnak a helyet, és pakolhatok át. A teteje meg még csak ez után következik.

(#45505) Grave_444 válasza hegegabi80 (#45504) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szép munka. :)

Az a vicc nem is tudom már melyik fórumozó házán gyárilag volt ilyen tartó. Talán nem is Metis Plus, hanem a sima verzión. :U

(#45506) hegegabi80 válasza Grave_444 (#45505) üzenetére


hegegabi80
addikt

Közelebbről nem annyira szép, de egyedi. ;] Na meg úgy se látszik, a funkcióját meg ellátja.
Állítólag a legújabbakban már van itt külön egy kicsit süllyesztett tartó, de szerintem a plus verzióban és ráadásul a venti is már a ledes. És igen onnan jött az ötlet, hogy van már gyárilag is. Na meg innen.
Csak az a vicces, mire elkészülök vele, lehet le is cserélem a konfigot, és akkor nem fog beleférni.
Most is majdnem átálltam AM4-re, de mivel ott horror áron van a mitx lap, és a kisebb matx-esek nem férnek be, így max az intel irány marad. Ott van H310 chipből olyan matx lap, ami belefér. Ezért is kell a +1 slot kivágás hátul, ha netán olyan lap kerül bele, akkor vga beférjen. Ventti lekapom akkor a vga-ról és a 2db 120-as slim fogja hűteni felülről.
Hazamentem, ránéztem a Metisre, áh mondom elég még nekem ez a gépecske, nem adom ezt a házat. :DDD :B

Amúgy még tervben van egy FSP SFX táp beszerzése, majd egyedi festés és harisnyázás. De az kb 1 év mire elkészül. :O :W Jó munkához idő kell.

[ Szerkesztve ]

(#45507) Janby válasza Szilard7 (#45457) üzenetére


Janby
tag

Hali

Ez hasonló,mint a CM Elite 130,de elől van a táp,plusz porszűrős. Én ezzel szemeztem sokáig,de mivel én az asztalra akartam a házat, letettem róla. Az én elképzelésem egy kevésbe mély ház...

Jani

I AM:D

(#45508) HookR


HookR
addikt

Asus ROG STRIX X570-I Gaming-ről, meg talán egy Impact szériás Mini-ITX alaplapról csiripelnek a verebek a nyárra - tomshardware.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45509) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne a témában, de ilyen Ryzen alapú full integrált (CPU is) alaplapot tudtok, ami itthon is megkapható? Asrock csinált AMD-st (T48EM1), de az nem mai.

MiniPC-nek kellene inkább FHD-ban filmezni és monitorra kilőni a képet. Esetleg TV-t nézni.

Köszi,
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#45510) #25954560 válasza mAtech (#45509) üzenetére


#25954560
törölt tag

szia!

kicsivel ezelott volt szo egy komplett geprol, stx alapokon, bar az boven tulzas ahhoz, amit te szeretnel.
illetve messzirol rendelve van (lesz) meg egy szorakoztato, de szinten nem olcso alternativa, az udoo bolt.
viszont amire neked kell, az is tulzas.

hasonlo, de szinten kicsit elavult az altalad linkelthez az asrock QC5000M-itx, viszont olcso kene legyen :)

(#45511) mAtech válasza #25954560 (#45510) üzenetére


mAtech
aktív tag

Szia!

prolad kolléga cuccát olvastam. Jóféle!

Többit nézem. Asrock végül is nem rossz. Ebbe nem futottam még bele, de észben tartom.

:R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#45512) CSB29


CSB29
aktív tag

Valamennyire off topik, de sehol nem kapok választ, itt biztos van még valakinek ilyenje.

Hogy kell az AMD Wraith Spire LED-et irányítani? Az Asrock Polychrome RGB programot próbáltam, az egy talicska fo$. Más lehetőség?

alaplap: Asrock B450 Fatality ITX/AC.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45513) Janby válasza CSB29 (#45512) üzenetére


Janby
tag

Szia.

A kérdésedre nem tudom a választ, viszont nekem lenne egy, mert látom, hogy olyan alaplapod van, mint nekem.
Megtennéd, hogy megnézed az AIDA64-el, hogy hány fokot ír a VRM hőmérsékletére?

Jani

I AM:D

(#45514) zannza válasza CSB29 (#45512) üzenetére


zannza
csendes tag

Pontosan mi a problémád, mi az amit szeretnél és nem tudja az általad kipróbált program?

(#45515) CSB29 válasza zannza (#45514) üzenetére


CSB29
aktív tag

AMD Wraith Spire hűtőm kék. Hogy tudom átállítani más színre? Nekem semmi szivárvány nem kell, csak ez a szín zavarja a szememet. Sima piros zöld, vagy fehér jó lenne, ha tudja.
AsRock saját programja a "PolyChrome RGB" használhatatlan. Feltelepítettem, és nem látszik a feladatkezelőben, sem user interface, semmi. Mégis átállítja a ramot szivárványról pirosra, de az AMD hűtőt nem variálja, az marad kék. Windows10 pro.

Kérdés tehát:
Másik progi kell? Vagy most egyszerűen beszoptam, Asus, MSI lehet gond nélkül tudná? Valamilyen külön AMD program kell hozzá inkább, nem az Asrock?

Egyéb:
RAM-hoz is ez kéne? GSkill Trident Z RGB.

(#45516) CSB29 válasza Janby (#45513) üzenetére


CSB29
aktív tag

Ha nem felejtem és lesz időm, akkor nyomok majd.

(#45517) zannza válasza CSB29 (#45516) üzenetére


zannza
csendes tag

Nem fordítva dugtad esetleg a lapra RBG vezérlő kábelt, ami a CPU hűtőt összeköti az alaplappal? Illetve egyáltalán rádugtad?

(#45518) CSB29 válasza zannza (#45517) üzenetére


CSB29
aktív tag

Igen, direkt megnéztem, hogy jó irányban, mert nem volt egyértelmű. 2 féle módon lehet bekötni, de ez biztos jó, mert meg is néztem még egyzser a manualban.

[ Szerkesztve ]

(#45519) CSB29 válasza Janby (#45513) üzenetére


CSB29
aktív tag

Ja küldj inkább privit, arról kapok értesítőt.

(#45520) DanielLong válasza CSB29 (#45515) üzenetére


DanielLong
senior tag

BIOS-ban próbáltad már állítani? Nekem mondjuk Giga lapom van, de ott a BIOS-ban is és a feltelepített programban is elérhető a beállítás. Néha mondjuk valamiért elfelejti, amit belőttem, de egyébként jól működik és kezelte a LED-es RAM-ot is.

(#45521) CSB29 válasza DanielLong (#45520) üzenetére


CSB29
aktív tag

Még nem néztem, este rákukkantok, hátha

(#45522) KveZ


KveZ
tag

Elkészült ez is.

Sajnos a táp nem működik, de ebben is van valami jó. A táp miatt nem fért el a VGA. :)) A képen még nincs bent az SSD.
Spec:
i5-8600
Asrock H370
2x8GB 2666
1060 6G, majd ha lesz hely.


[ Szerkesztve ]

(#45523) Grave_444 válasza KveZ (#45522) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mi lesz helyette? Miért nem megy? Milyen vga pontosan?Felső venti befele fúj? A hátsó és a procihűtőn lévő miért kifele fúj? SSD alulra megy majd vagy a lapba? ;]

[ Szerkesztve ]

(#45524) Ispy válasza KveZ (#45522) üzenetére


Ispy
veterán

Mi az hogy nem fér be? Ez egy metis, olyan nincs, hogy nem fér be! ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#45525) Janby válasza KveZ (#45522) üzenetére


Janby
tag

Mi van/volt a táppal? Milyen lesz helyette? Valami SFX mondjuk...?

I AM:D

(#45526) KveZ válasza Grave_444 (#45523) üzenetére


KveZ
tag

A felső befele fúj. A CPU-t és a hátsót ventit kifele akartam irányítani, a GPU-tól érkező levegőt szívja át magán. Félpasszív táp miatt, nem akartam, hogy megrekedjen középen a levegő. Remélem, nem fogja nagyon felfűteni magát. Ellenkező esetben bekerül a táp fordított ventilátorral.
Rossz sajnos, nem működik, valamilyen védelem szórakozhat.
Másik táppal tökéletes. Ezzel nem kapcsol be, csak megpörren a házhűtő, de a gép le is áll. A tápegység ventilátora még 1 percig forog, majd kattan és megáll. SFX lesz helyette úgy érzem.
Mindenképp, platinumot akarok. A félpasszív is nagyon jó szempont.
Ez az enermax még nem az, de első terv szerint egy félpasszív Fractal Design 600W lett volna.
Ez a 2 táp volt kéznél ami platinum, de az már be lett építve.
Sajnos nem tudom, mi lett vele, pedig új. Most egy olcsóbb chieftech-kel próbáltam, azzal tökéletesen működik, de lehet a gyenge védelem nem világít rá a hibára.
ASUS 2 ventis kártya. SSD M2-be megy, bár elég sok helyre lehetne még dugni 2,5"-osat. Meg merem kockáztatni, hogy 3,5"-est is bele tudnék gyömöszölni.

(#45527) KveZ válasza Janby (#45525) üzenetére


KveZ
tag

Jobb lenne egy SF450. 600W-ot sokallom kicsit ide.
Készítettem egy videót is az összerakásról. A kimaradt részek közben telefonáltam. :DD
Volt, amiben több nekifutás volt a kelleténél és az erő sem segített :DDD
Nem volt nálam minden alkatrész, így jutott el a képen látható formáig.
Szívesen írok bármire, kell a ranghoz úgy is.

(#45528) HookR válasza KveZ (#45527) üzenetére


HookR
addikt

Az inasoknak nem jár a kockacukor. Csak tengtek-lengtek tétlenül... ;]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45529) hegegabi80 válasza KveZ (#45527) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ahogy látom megküzdöttél vele rendesen, 3x is ki kellett venni a tápot. ;] :DDD
Ez a szép ebben a metisben, meg kell küzdeni érte rendesen. Amúgy jó lett a vidi, és igen többiek csak úgy voltak körülötted.

(#45530) AxBattler


AxBattler
félisten

ASRock DeskMini A300 - SFF Network Review
Ha értelmes áron jön, akkor nagyon jó kis kocka gépet lehet belőle kihozni; Athlon 200-assal szerintem a gyári cooler is megbirkózik, szóval arra sem kell költeni.

Mondjuk azt nem értem, hogy külön a lapot magát miért nem értékesítik?
Több gyártó is kijött már a maga STX házával (Akasa Cypher, Silverstone Vital, stb.), lehetne kombinálni a dolgokat.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#45531) KveZ válasza HookR (#45528) üzenetére


KveZ
tag

A cukrot ki kell érdemelni ;]

(#45532) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Úgy döntöttem átváltok ddr4-es konfigra, és majd már azt pakolom be a kis metisbe, de alaplapnál elakadtam. Első körben nem mitx lap kerülne, hanem egy olcsóbb lap, ami belefér, de nem tudok választani.
Gigabyte GA-H310M-H és a GA-H310M-S2V között variálok. Mind a kettő belefér, az elsőnél nincs gond, mert a cpu mellett van a pci-e sin, a másiknál viszont csak a második helyen. Így hátul ki kell vágni még egy slot helyett. Még ez sem annyira para. DE. A H-s lap esetében tudok a metis tetejébe tenni 2db 25mm vastag ventit. Az S2V-nél viszont már csak slim fér be úgy, hogy a vga bordáról leveszem a ventit. Ti melyiket választanátok?
A jelenlegi lapom is olyan, mint a H-s. Vga marad az adatlapomon lévő, és egy i3-8100 cpu jön hozzá.

(#45533) dugo_ válasza hegegabi80 (#45532) üzenetére


dugo_
veterán

ASROCK H310M-ITX/ac és minden gondod megoldódik.

Házat biztosan nem barmolnám szét egy vele nem kompatibilis alkatrész kedvéért... Slim venti 3-5k önmagában, máris majdnem beérted a belevaló lap árát.

(#45534) hegegabi80 válasza dugo_ (#45533) üzenetére


hegegabi80
addikt

slim venti már megvan 1 db az IS-50-ről, meg vettem hozzá kettőt még korábban 3K-ért. Így az már meg is van, ha nagyon kell. De nem feltétlen ezért vettem, csak hogy legyen ha még is kellene, mert elég ritka a slim venti.
Én még az MSI itx-es lapon gondolkoztam 25K-ért, de most nem látok sehol.
Amúgy meg a metis házat úgy is vágni kell. ;] :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#45535) Pgraph válasza hegegabi80 (#45534) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Erre az MSI-re gondolsz?
VRM hűtése eléggé rendben van, nálam is már csak arra vár, hogy végre beépítsem a kis RGeek házamba.
m.2 slot körül is van egy borda, zsúfolt kis házban jól jöhet ez a fícsör is.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45536) hegegabi80 válasza Pgraph (#45535) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen erre, ennyiért szerintem jó vétel, csak én sajnálom érte a pénzt. Van még Asus is ilyen árban csak annak talán nincs hűtés VRM-en. Ha mégsem, akkor marad a H-s Giga, és akkor nem kell faragni. Aztán ha nem jön be, majd lecserélem.

(#45537) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#45536) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na végül ASROCK H310M-ITX/ac lesz, szerencsém volt, apróról sikerült beszerezni. És akkor nem kell semmit sem mókolni (pedig már kezdtem megörülni). Amúgy Asrockból volt már H81 chipes itx-es lapom, azzal meg voltam elégedve.
Ez is egész jónak tűnik, van 3db venti csati, M.2 és wifi.
Még azon agyaltam, hogy van aprón egy Cooltek U2, ami nagyon tetszik, csak hűtésileg nem tudom mennyire jó. Lehet a metis egy fokkal jobb, pláne ha a teteje vágva lesz.

(#45538) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Nem tudjátok esetleg, hogy keressek rá Metisnél arra a műanyag kivehető takaróra ami a vga -nál van? Ali, ebay...

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45539) dugo_ válasza Nerazim (#45538) üzenetére


dugo_
veterán

Nem hinném, hogy találsz ilyet külön.

pcie cover-rel lehetne elindulni, de nem hoz fel semmit.

(#45540) Seep válasza Nerazim (#45538) üzenetére


Seep
senior tag

Az minek oda? en sohasem hasznaltam.

(#45541) Nerazim válasza Seep (#45540) üzenetére


Nerazim
őstag

Egyrészt zavar, hogy van ott egy lyuk és a plexin keresztül kilátok. Plusz szeretnék tenni bele egy kis kapcsolót ahogy Grave444 tette.

(#45539) dugo_
Köszi azért :R

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45542) Grave_444 válasza Nerazim (#45541) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Sikerült már eltörni? Volt értelme feltennem a képet, ha valaki emlékszik rá. :R

Elég gyenge műanyagból van, egy satuba se lehet normálisan befogni.

[ Szerkesztve ]

(#45543) Nerazim válasza Grave_444 (#45542) üzenetére


Nerazim
őstag

Eddig kerestem mire végre csak meglett. Akkor azt mondod csak óvatosan? Gondoltam fúrok bele egy lyukat és teszek bele vmi ilyet.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#45544) Grave_444 válasza Nerazim (#45543) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jónak tűnik. Igen, óvatosan. :)

(#45545) DarkByte


DarkByte
addikt

Lassacskán gondolkodom rajta hogy cserélném az immár 8 éve homeserver-ként szolgálatot teljesítő D945GSEJT-emet valami modernebb ketyerére. Leginkább azért, mert már Linux-ból egyre kevésbé van 32bit-es disztribúció. De pl. az x86 miatt a Docker használata is igencsak kilőve.

A DC-DC tápot tartalmazó lapok eléggé eltűnőben vannak úgy látom, és azok is csak a low-end prociknál vannak jelen. De a későbbi minél könnyebb lap cserét figyelembe véve amúgy is inkább dedikált lapot szeretnék következőleg, de nem tudom mit lenne célszerű venni. Pár éve még nagyon javasolta mindenki a PicoPSU-kat a kis teljesítményű gépekhez, de mostanra nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb választás. Főleg, ha mondjuk nyitva szeretném hagyni a lehetőséget egy kicsit komolyabb több magos proci és 3-4 3,5"-os HDD előtt, 24/7-ben nem biztos terhelnék egy tégla tápot.

Tudnátok esetleg javasolni olyan ATX/SFX tápot aminek kis load-nál (15-50W tartomány között mondjuk) kimondottan jó hatásfoka van, de azért nem kell hozzá bankot robbantani?

(Azon agyaltam hogy a Fractal Node 304 egész jó kis házikó lehetne köv. home server-nek, van benne 6 drive-nak hely, gyárilag ventikkel jön, és egy SFX táp kiegészítve ATX-SFX beépítő kerettel még egész szellősre is lehetne venni a belső kábelezést. Habár, ha VGA nem lesz a gépben, végül is a teljes méretű ATX is elfér.)

[ Szerkesztve ]

(#45546) DarkByte válasza DarkByte (#45545) üzenetére


DarkByte
addikt

a későbbi minél könnyebb lap cserét figyelembe véve amúgy is inkább dedikált tápot
Bocs, kifutottam a szerkesztés időből.

(#45547) Pgraph válasza DarkByte (#45545) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Jómagam sokáig szemeztem ezzel a Seasonic-kal, aztán más lett végül.
Komoly, ipari darab, nem a külcsínre mentek rá, ADDA golyóscsapágyas venti, 100.000 órás MTBF, stb.
ITT egy teszt róla.
Most kifejezetten baráti áron, és eléggé sok helyen is kapni.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#45548) #16939776 válasza Pgraph (#45547) üzenetére


#16939776
törölt tag

Támogatom a javaslatot. :)

(#45549) Mercutio_ válasza Nerazim (#45541) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra nem gondoltál még, hogy kifújod púrhabbal? :U

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#45550) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Asrock H310M-ITX/ac lap van valakinek? M.2 SSd miatt kérdezem, eddig csak sata ssd-m volt, de ha már van rajta ilyen is, akkor egy 128-as lenne rendszernek és a 256-os marad játékoknak. Na de mennyire fog az ott melegedni?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.